Gratulálunk, Te vagy az év embere!
Legalábbis a Time magazin szerint. A hetilap Év Embere választásán ezúttal az internet-felhasználók söpörték be a rangos elismerést az általuk előállított tartalom robbanásszerű növekedése és jelentősége kapcsán.
Legalábbis a Time magazin szerint. A hetilap Év Embere választásán ezúttal az internet-felhasználók söpörték be a rangos elismerést az általuk előállított tartalom robbanásszerű növekedése és jelentősége kapcsán.
A vártnál nagyobb mértékben hibásodnak meg az USB memóriák. A tárolókapacitás növekedésével egyre fontosabb a töredezettségmentesítés.
Nos azt már tudjuk, hogy a Victoria: Revolutions című kiegészítő augusztus 17-én érkezik, ám a játékot fejlesztő Paradox Interactive úgy gondolta, hogy részletesebben is elmagyarázza, hogy mi is történik majd a kiegészítő telepítése után. Nagyon fontos tulajdonságának tartják, hogy a kiegészítő láncszerűen gyakorlatilag bármely Paradox Interactive játékkal együtt működőképes, így bővítve ki a játékmenetet. Emellett négy pontban összegyűjtötték, hogy melyek lesznek a legfontosabb módosítások az alapjátékhoz képest, íme:
Az NCSoft a napokban bejelentette, hogy 2006 második pénzügyi negyedévét 88.6 millió dolláros nyereséggel zárták, ami az első negyedévhez képest 10%-os növekedést jelent, melyet a Guild Wars Factions megjelenésének köszönhet. Ez az érték a tavalyi azonos időszakot figyelembe véve 7%-kal magasabb, azonban kénytelen voltak egy kisebb 207,000 dolláros kiesésről is beszámolni, mely a még áprilisban megjelent AutoAssault című autós játék lassú terjedésének köszönhető. A bevételeket régiókra szerint szemlélve azonban elmondható, hogy a bevétel Koreában az előző negyedévhez képest négy, míg a múlt évhez képest három százalékkal csökken. Emellett az Észak-Amerikában és Európában értékesített játékokból származó bevétel jelentősen megugrott, Amerikában mintegy 105%-kal, Európában pedig 192%-kal, mely a már említett Guild Wars Factions megjelenésének köszönhető. Mindezek ellenére még mindig elmondható, hogy a bevételek több, mint fele Koreából származik. Mindezen túl elárulták, hogy a Guild Wars Nightfall még ez év végén megjelenik, valamint ebben az időszakban beindul az Aion című MMORPG béta tesztelése is. A magára eddig sokat váratott Tabula Rasaról is kiderül annyi, hogy valamikor 2007-ben már "biztosan" megjelenik.
Az Electronic Arts nyilvánosságra hozta 2007-es üzleti évének első negyedére vonatkozó pénzügyi adatait. A 2006. június 30-án zárult háromhónapos időszak során a nettó eladásból származó bevételek 13%-kal növekedtek az előző év hasonló időszakához képest 413 millió dollárra. A nettó veszteség azonban 58 millió dollárról 81 millióra nőtt. A legnépszerűbb játékok a fenti időszak során a 2006 FIFA World Cup, a Battlefield 2: Modern Combat, a Need for Speed: Most Wanted, a The Sims 2 és a Fight Night Round 3 voltak. A 245 millió dolláros bruttó profit ismét tartani tudta az évről évre történő 14 százalékos növekedését. Legjobban az európai régió eladási nőttek 17%-kal, ezt követte az észak-amerikai régió 14%-kal, ám Ázsiában az eladások 5%-ot csökkentek a múlt évhez képest. Egyébként az Electronic Arts is az elsők között jelentette be, hogy támogatja az E3 játékkiállítás drasztikus átalakítását. Nem is csoda, hiszen többen is úgy gondolják, hogy ez a kiadó volt az, amely korábban is szorgalmazta már a módosításokat, főleg annak fényében, hogy az utóbbi időben nem megfelelő anyagi helyzetben van az óriásvállalat.
Tegnap már külön megemlítettük, hogy a Ubisoft frissen nyilvánosságra hozott első negyedéves pénzügyi jelentése bejelentette a Splinter Cell: Double Agent csúszását, ám a közlemény ennél többre is kiterjed. A kiadó a június 30-án zárult 2006-2007-es első pénzügyi negyedévében jobban teljesített, mint az azt megelőzőben. Ez eladások 85%-a a PC-re és az új generációs konzolokra megjelenő játékokból származik. Csak az Egyesült Államokban 34%-os bevételnövekedést sikerült realizálniuk pár hónap alatt, ami igen figyelemreméltó adat annak fényében, hogy az egész piac csak 7%-kal növekedett. A Ubisoft teljes bevételének 49%-a származott az észak-amerkai piacról. Sajnos azonban az előrejelzések szerint számos nagy cím megjelenését el kell halasztaniuk. A GameSpot figyelt fel arra, hogy az idei év szeptemberéig terjedő időintervallumra vonatkozó megjelenési adatok közül hiányzik a Dark Messiah of Might and Magic és a Resident Evil 4 is. Így valószínűleg ezek az alkotások leghamarabb már csak október közepén jelenhetnek meg. Yves Guillemot elnök-vezérigazgató mindezek ellenére nagyon bizakodó, sokat remélnek a nemrég megvásárolt Driver licensztől, de konkrétumokat még természetesen nem tudott elárulni.
Sikerei mellett a szoftvergyártó 2006 negyedik pénzügyi negyedévére az előző év megfelelő időszakához képest 24 százalékos profitcsökkenést jelentett be, és ismertette 40 milliárd dolláros részvény-visszavásárlási tervét. A negyedik negyedéves jelentésben szereplő 2,83 milliárdos haszon messze elmarad a 2005 negyedik negyedévében felmutatott közel 3,7 milliárd dollártól. Ennek ellenére a bevételek meggyőző növekedéséről számolhatott be a Microsoft, mivel a 2,83 milliárdos adat már tartalmazza a különböző fejlesztések kiadásait és azt az adóterhelést, amely nélkül a részvények osztaléka elérhetné a 31 centet. Ez meghaladná a Wall Street előzetes 30 centes előrejelzését. Tovább >>
A gyengélkedő Intel további létszámleépítéseket tervez, miközben ismét árcsökkentést fog végrehajtani Celeron processzorcsaládjában. A processzorgyártó óriás a héten átfogó leépítést kezdeményez világszinten, tervei szerint ezer vezetőtől vesz hamarosan búcsút. "Nagyon fontos lépésre szántuk el magunkat. A problémáink kiindulópontja a lassú és nem hatékony döntéshozatalban keresendő, aminek egyik oka a túl nagy menedzsment" - írta Paul Otellini a vezetőség képviseletében egy dolgozóknak szóló közleményben. Az Intel szóvivője, Chuck Mulloy elmondta, hogy a leépítésektől nem csak költségmegtakarítást, hanem a döntéshozás és a kommunikációs hatékonyság növekedését is remélik. Pontos pénzügyi adatok nem kerültek nyilvánosságra. Tovább >>
A Nokia és a Siemens összeolvasztaná telekommunikációs hálózati eszközök üzletágát egy 30 milliárd dolláros megállapodás értelmében. A lépésre minden bizonnyal az egyre éleződő árháború miatt szánta el magát a két óriásvállalat. Az elmúlt évtizedben tapasztalt robbanásszerű növekedés is lassulóban van. Ha az üzletet sikerül megkötni, a világ harmadik legnagyobb hálózati eszközökkel foglalkozó konszernje jöhet létre az Ericsson, valamint a Lucent és Alcatel által közösen formált közös vállalat után. Ez utóbbi kettő nagyjából három hónappal ezelőtt jelentette be összeolvadási szándékát. Hasonló nyomás nehezedik a Motorolára is, amely így a negyedik helyre kerülne. Tovább >>
Az Amerikai Hanglemezkiadók Szövetségének (RIAA) elnöke szerint az illegális zenei fájlcserélés terjedését sikerült megfékezni. "A probléma még nem szünt meg, de úgy hisszük, a legális digitális letöltések rohamos növekedése megállítja majd az illegális fájlcserélés népszerűségének növekedését." - mondta a RIAA elnök-vezérigazgatója, Mitch Bainwol. Ez igencsak optimista hozzáállás egy ilyen iparági képviselőtől, főleg annak fényében, hogy a Napster 1999-es megjelenése óta az audiólemezek eladásai 30%-ot estek. A RIAA talán azért ennyire optimista, mert ahány fájlcserélőt eddig be akart záratni, nagyrészt sikerrel meg is tette. Azonban egy megszűnésével két másik jelenik meg. Tovább >>
Az Infogrames játékkiadó - melynek tulajdonában áll az Atari - 32%-os bevételcsökkenésről számolt be a 2006. március 31-én zárult 2006-os pénzügyi évéről. A vállalat a tavalyi 577,2 millió eurós bevételi értékeit idén 391,2 millió váltotta fel. Csak az utolsó negyedévben 17% volt a zuhanás mértéke az Egyesült Államokban. Európában és Ázsiában a helyzet valamivel rózsásabb: itt összesen tíz százalékos növekedést könyelhettek el. Az elmúlt egy év játékeladásai összességében nézve elég gyengének nevezhetők. Az utolsó negyedévben olyan játékok hoztak viszonylagos sikereket, mint a Driver: Parallel Lines, az MMO Dungeons & Dragons: Stormreach és a Mark Ecko's Getting Up: Contents Under. Az Atari szerint a Test Drive Unlimited, illetve a Neverwinter Nights 2 beváltja majd a hozzá fűzött reményeket. Az Infogrames azonban nem közölt nyereségre vagy vesztesgére vonatkozó adatokat elmúlt pénzügyi évére vonatkozóan.
A koreai, MMO játékokra specilizálódott NCsoft játékkiadó nyilvánosságra hozta 2006-os első üzleti negyedévének pénzügyi adatait, melyből kiderül, hogy az ázsiai eladások továbbra is növekednek, ugyanakkor az észak-amerikai és európai térségben bevételcsökkenés tapasztalható. A vállalat összes bevétele a fenti időszakban elérte a 66 millió eurót, melynek túlnyomó többsége Dél-Koreából származik (46,4 millió euró), s mindemellett a Japánban eladott játékok mértéke is nőtt mintegy 40%-kal. Ezzel szemben az Egyesült Államokban 57%-kal, míg Európában 50%-kal kevesebb NCsoft-terméket értékesítettek, mint egy évvel korábban. A vállalat vezetősége azonban nem keseredett el, előrejelzésükben is szerepelt ugyanis az első negyedévi visszaesés, amit az elöregedett termékkínálattal magyaráznak. A City of Heroes és City of Villains mellett a Guild Wars eladásai is drasztikus mértékben lecsökkentek. Véleményük szerint a második negyedévben megindulhat a lassú növekedés, hiszen nemrég debütált a Guild Wars: Factions, illetve az Auto Assault.
Az Activision játékkiadó nyilvánosságra hozta negyedik negyedévi, valamint az egész tavalyi üzleti évre vonatkozó pénzügyi adatait, melyek szerint az évről évre realizálódó nyereség-, és bevételcsökkenés most is megmaradt. A negyedik negyedévet 9,2 millió dolláros bevételcsökkenéssel zárták az egy évvel korábbi ugyanezen időszakhoz képest, ami így összesen 188,1 millió dollár bevételt jelent. A vállalat szerint ez a még mindig zajló generációváltás következménye a konzolos piacon. A 2006-os teljes üzleti évre vonatkozó nettó nyereség 41,9 millió dollárra csökkent, ami lényegesen alacsonyabb az egy évvel korábban elért 138,3 millióhoz képest. Ennek ellenére a nettó bevétel terén nominális növekedést sikerült realizálni: a teljes üzleti évben a tavalyi 1,41 milliárd helyett most 1,47 milliárd dollár összbevételt könyvelhettek el. A vállalat európai üzletága az elmúlt egy évben 18%-os növekedést ért el, s így elérte a 400 millió dolláros bevételt, s emellett új piacokat is sikerült elérniük. A 2007-es első pénzügyi negyedévre vonatkozó előrejelzés szerint 145 millió dollár bevételre számít az Activision, ami nagyjából 11 centes részvényenkénti veszteséget jelent. A teljes 2007-es üzleti évben 1,03 milliárd bevételt, és részvényenkénti 10 cent nyereséget szeretnének elérni. Ebben segítséget nyújthat az a nemrég bejelentett jogvásárlási megállapodás is, amely a James Bond játékok kiadására vonatkozik, ám ez már valószínűleg csak a 2008-as üzleti évet befolyásolhatja.
A Microsoft nagyjából másfél éve beindított Windows Eredetiség Vizsgáló (WGA) programja egy újabb lépcsőhöz érkezett. Ezentúl nem csak a biztonsági frissítések letöltését tagadja meg az illegális operációs rendszer, hanem egy felugró buborékban folyamatosan tájékoztatja (vagy idegesíti) a felhasználót az illegalitás tényéről. A vállalat szerint a nagyon fontos biztonsági frissítések a Windows eredetiségétől függetlenül mindenki számára elérhetők. Az Üzleti Szoftver Szövetség (BSA) szerint a szoftverek 35%-a kalózmásolat, vagyis illegálisan használják őket. Az IDC kutatócég szerint ha ez az arány 25% alá esne, akkor legalább 2,4 millió új munkahely teremtődne, s emellett 400 millió dolláros gazdasági növekedés lenne világszerte tapasztalható. A Windows eredetiség tesztjén megbukott operációs rendszerek Norvégiában és Svédországban már tavaly november óta figyelmeztetik a felhasználót egy Asztalon felugró buborékban arról, hogy az általa használt Windows illegális. Idén februárban további öt országban indult be ez a figyelmeztető rendszer. Mostantól pedig már az Egyesült Államok, Malajzia, Ausztrália, Egyesült Királyság és Új-Zéland területén működő Windows XP rendszerek is így tesznek. Cori Hartje, a WGA program vezetője szerint számos megkeresést kaptak már a vásárlóiktól, hogy nem egészen biztosak az általuk használt Windows eredetiségében. A Microsoft ezen szeretne most segíteni a tájékoztatással. Hamarosan egyébként az Office termékcsaládra is kiterjesztik ezt a vizsgálatot, először azokban az országokban, ahol a felmérések szerint a legnagyobb a kalózkodás aránya.
Az In-Stat elemzői szerint 2010-re 61 millióra növekedhet a kínai online játékosok száma. Tavaly ez a szám még „csak” 26 millió volt – a játékkiadók egy ideje tisztában vannak a műfaj népszerűségével. Tavaly mintegy 300 online játékokkal foglalkozó vállalat működött Kínában. Érdekes, hogy ezeknek csak 15%-a volt nyereséges. Ennek ellenére a növekedés tovább folytatódik. Egyben Kínában készül a legtöbb online játszmákra kitalált játék is, bár ezek nagy része nem jut túl az ország határain. Már megmutatkoztak a dolog hátrányai is. Köztudott, hogy a kínai kormány szereti mindenen rajta tartani a kezét, részben ennek is köszönhető, hogy az utóbbi években napi négy órára korlátoztak az „egy személyre eső online játékidő” nagyságát. Több haláleset is előfordult már, ami arra vezethető vissza, hogy az illető megállás nélkül napokat ült a gép előtt, s végül belehalt a kimerültségbe, így aztán a fenti megszorítás valahol érthető. Jelenleg az egész világon elérhető World of Warcraft című online szerepjáték tarthat számot a legnagyobb népszerűségre. Már több mint hatmillió aktív előfizetője van, és ez a szám a hamarosan megjelenő kiegészítő lemez segítségével várhatóan tovább növekszik majd.
A THQ játékkiadó nyilvánosságra hozta módosított pénzügyi előrejezését a 2006. negyedik negyedévre vonatkozólag. Ennek értelmében nagyobb eladásokra, azonban kisebb nyereségre, sőt, veszteségre számítanak. Mindezt a fejlesztői változásokkal, illetve a vezető termékek gyenge teljesítésével magyarázzák. A március 31-én zárult utolsó pénzügyi negyedévben a THQ 150 millió dollár eladásokból származó bevételre számít, ami 15 millió dollárral több, mint amit egy évvel korábban ugyanebben az időszakban sikerült elérni. A korábban jósolt 2 centes részvényenkénti nettó nyereséget azonban 13 centes várható veszteségre módosították. A vállalat nemrég megváltoztatta fejlesztési stratégiáját a WWE Wrestling játékok esetében. Áthelyezték a munkálatokat külső stúdiókhoz. Mostantól a Yukes fejlesztőcsapat foglalkozik a projekttel, miután a THQ többségi tulajdont vásárolt a cégben. Ez azonban az ott felhalmozódott tartozások átvállalásával járt. További fejlesztési költségnövekedéseket jeleztek előre a Full Spectrum Warrior: Ten Hammers esetében is. Várhatóan részvényenként 6 cent veszteséget okoz majd ez. A 2007. március 31-ig tartó teljes 2007-es üzleti évre összesen 900-950 millió dollár bevételre, illetve részvényankénti 0,9-1 dollárnyi nyereségre számítanak. A fent emíltett negyedik negyedére vonatkozó hivatalos adatok várhatóan május 5-én kerülnek napvilágra.
A francia Vivendi Universal nyilvánosságra hozta 2006-os üzleti évének első negyedére vonatkozó pénzügyi adatait, mely szerint a játékeladásokból származó bevételek és a nyereség is növekedett, ami ismét a World of Warcraft című online szerepjátéknak köszönhető. A médiacsoport összes bevétele (beleértve a zenei, televíziós, telekommunikációs, és videojátékokkal foglalkozó üzletágait is) elérte a 4,77 milliárd eurót, ami 5,7%-os növekedés az egy évvel korábbi ugyanezen időszakhoz képest. A videojáték üzletág minden egyes negyedévben tudja tartani a folyamatos növekedést, mióta megjelent a Blizzard legutóbbi sikerjátéka, a World of Warcraft. Az eladott játékokból származó bevétel 134 millió eurónál tetőzött, vagyis 18,6%-kal többel, mint egy évvel korábban. Ezen kívül az Ice Age 2 számítógépes animációs film alapján készült játék is jól teljesített. A vállalat vezetői szerint a brandváltás jó hatással volt az általános megítélés szempontjából. Az új arculat jobban sugározza az innovációra és a kreativitásra törekvést.
A nagyobb DRAM (dinamikus RAM) előállítók előrejelzései szerint a DDR2 memória chipek árai növekedésbe kezdhetnek az elkövetkezendő három hónapban – ráadásul a tendencia egész évben így maradhat. Általában mindig az év második negyede a leggyengébb időszak a PC-s piacon. Azoknak tehát, akik szeretnék bővíteni a gépükben található memóriát, esetleg olyan hordozható médialejátszót vennének, amely ilyen adattárolási megoldást használ, érdemes minél előbb dönteni és bevásárolni. Az egyesült államokbeli Micron Technology nemrég kiadott előrejelzése szerint a DRAM árak a márciusi stagnálás után ugrásszerű növekedésbe kezdhetnek. „A DRAM chipek iránti kereslet a negyedév második felében túlszárnyalhatja az előállítási kapacitást.” – mondta Mike Sadler, a Micron alelnöke. „Ahogy növekszik az eladott PC-k száma, úgy emelkedik az egy gépre vetített memória mennyisége is. Ugyanez a helyzet a noteszgépek esetében is, és további árnövekedést okozhat a régebbi DDR-ről az újabb DDR2 technológiára történő átállás miatt is.” Majd hozzátette, hogy a DRAM chipek iránti kereslet a tavalyinál 50-60%-kal is nagyobb lehet. A leginkább használt 512 megabites, 533 MHz-es DDR 2 memória modulok ára a múlt hónap vége óta 7,4%-kal nőtt, 4,92 dollárra. A világ legnagyobb DRAM gyártója, a Samsung Electronics elemzői is megjósolták ezt előre. A tajvani Nanya Technology azonban nem látja ilyen szörnyűnek a helyzetet. Pai Pei-lin, a vállalat alelnöke szerint „nincs mitől félni. A második negyedéves hanyatlás általános jelenség. A DDR2 piac magához tér majd, amint kereskedelmi forgalomba kerülnek az AMD legújabb generációs processzorai.” Az első DDR2-re optimalizált AMD chipek várhatóan júniusban jelenhetnek meg. Az Intelnek már vannak ilyen megoldásai. További gondot okozhat a Microsoft, mivel a Windows Vista csak jövő év elején kerül boltokba. A számítógép-gyártók arra számítanak, hogy az új operációs rendszer megjelenésével drasztikusan megnövekszik a több memóriával eladott PC-k száma. A nagyobb kereslet pedig ismét redukálhatja a memória árakat. Ám mivel a Vista futtatására alkalmas gépek értékesítése már idén nyár végétől megkezdődik, könnyen előfordulhat, hogy ismét készlethiány léphet fel, ami viszont az árak emelkedéséhez vezethet. A távolabbi jövő tehát egyelőre kifürkészhetetlen…
Az épp felvásárlás alatt álló merevlemez gyártó Maxtor bejelentette, hogy nagyjából 900 dolgozóját fogja hamarosan elbocsátani. A Seagate által épp felvásárlás alatt álló vállalat nagyjából 100-104 millió dolláros nettó veszteségre számít az idei első pénzügyi negyedévben, ami részvényenként 39-40 centet jelent. Az időszakra jósolt bevételek 875 és 885 millió dollár között várhatóak. A tervek szerint májusban fejeződhet be a felvásárlás, vagyis annak anyagi vonzata a mostani negyedévre nem lesz hatással. A Maxtor januárban még csak a részvényenkénti 17-21 centes veszteségről számolt be előrejelzésében, ám a bevételeket akkor is 950-970 millió dollár közöttire jósolták. A vállalat szóvivője szerint a módosításra azért volt szükség, mert a vártnál lassabban növekszik a merevlemezek iránti kereslet, amit tetézett a piaci részesedés csökkenése. Emellett úgy tűnik, néhány fontosabb költségtényezőt helytelenül állapítottak meg annak idején. A csökkenő növekedési tendencia következtében a vállalat vezetősége úgy döntött, hogy módosítja a termelési tervet, amit a szingapúri üzem 900 fős létszámleépítésével tetéznek. Ennek köszönhetően várhatóan hatmillió dollárt sikerül megspórolniuk. Megállapodtak továbbá a Seagate vezetőivel, hogy amennyiben a szabályozók, és a részvényesek jóváhagyása között nincs meg a kellő összhang, hajlandóak a két vállalat összeolvadását májusról június végére csúsztatni. A bejelentést követően a Maxtor részvényei 56 centes emelkedéssel 10,08; a Seagate étékpapírjai pedig 1,47 dollárral 27,69 dollárra emelkedtek a new yorki tőzsdén.
A New York Times egy érdekes cikket közölt arról, hogy szerintük miért olyan lassú a Microsoft operációs rendszere, a Windows - úgy általában. Az okot egy szó jellemzi leginkább: a kompatibilitás. A Windows XP 2001-es megjelenése óta a Microsoft folyamatosan dolgozik az új operációs rendszerén, a Vistán. Az idő teltével egyre többen lettek arra kíváncsiak, hogy vajon mi tart öt évig annak elkészítésében, ráadásul most bejelentették, hogy a kisfelhasználók már csak 2007 elején kaphatják kezük közé a terméket. Időközben a konkurens Apple Computer saját Macintosh operációs rendszeréből négy új kiadást jelentetett meg, amelyek olyan újdonságokat is tartalmaznak már, amiket majd a Vista is fog. Itt lehet megemlíteni az asztali keresést, a 3D-s kezelőfelületet és az úgynevezett "widget-eket", amiket a Vistában "gadget-eknek" hívnak majd. Ezek gyakorlatilag apró, egy célra kitalált mini programok. A Microsoftnak azonban ezen a téren (is) van egy "kicsi" előnye: Windows fut világszerte 330 millió számítógépen. Háromszáz PC gyártó telepít Windowst a komplett számítógépekre, több ezer nyomtató, szkenner, zenelejátszó, stb. csatlakoztatható Windowst futtató gépekre, több tízezer külső alkalmazás telepíthető fel rájuk... A Microsoft birtokolja a globális operációs rendszer piac 90%-át. Az egyetlen gond az, hogy az egyes kiadásokat úgy kell kialakítani, hogy a korábbi verziókon használható programok és hardver elemek az új rendszerben is működjenek. Ezt hívják kompatibilitásnak. Ez a kulcsszó: minden Windows viseli a korábbi verziók terheit, sok esetben azok rossz tulajdonságainak egy részét is. Hiába dolgozik több ezer mérnök az operációs rendszer tesztelésén és megépítésén, maga a tény, hogy a Vista több mint ötvenmillió sornyi kódot tartalmaz, máris megadja a választ arra, hogy miért nem lehet elérni a megfelelő sebességnövekedést. Főleg, ha azt is figyelembe vesszük, hogy ez a szám 40%-kal több, mint amennyi kódból a Windows XP áll. Hogy ez miért nem okoz akkora gondot az Apple-nek, részben magyarázható azzal, hogy jóval kisebb bázissal rendelkeznek, könnyebb átlátni a programok által létrehozott hálószerkezetet, ami a képzeletbeli kompatibilitási rendszert alkotja. A cikk szerint a gond csak az, hogy a Microsoft saját maga alatt vágja a fát, ha nem fektet nagyobb hangsúlyt a biztonsági kérdésekre, és nem szorítja inkább háttérbe kicsit a kompatibilitási problémákat. A túl nagy "összeférhetőség" több olyan rést hagy szabadon, ami a későbbiekben az egész rendszer összeomlásához vezethet. Talán valamit felismerhettek a vállalatnál, hiszen a Windows Vista késésnek bejelentésével közel egy időben leváltották a projekt vezetőjét is, és átfogó átszervezésekbe kezdtek.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)