Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 166

[CeBIT] Microsoft Origami = ultramobil PC

Hír | 2006.03.10 09:06

A Microsoft ma, a CeBIT-en hozta nyilvánosságra az ultramobil személyi számítógépek (UMPC-k) részleteit. Az UMPC a mobil számítástechnikai eszközök új kategóriája, amely kis méretű, könnyű, bárhová elvihető hardverelemeket foglal magában. Mindeközben egy Microsoft Windows alapú PC teljes funkciókészletét biztosítja többféle beviteli eszköz közötti választás lehetőségével, beleértve a továbbfejlesztett érintőképernyőt is.

Az UMPC-k debütálása Bill Gates, a Microsoft elnöke és vezető szoftvertervezője által 2005-ben a számítógépiparhoz intézett felhívását követi. Gates azt sürgette, hogy a PC-k olyan új kategóriáját kell kifejleszteni, amely kevésbé költséges, könnyebb és egyszerűbben használható. Az UMPC-k a hordozható számítógépek új kategóriáját képviselik; támogatják az egyre inkább mobillá váló életstílust. Olyan mobilitásra hangolt beviteli formákat biztosítanak, mint az érintés, a toll, a funkcióbillentyűk, illetve a billentyűzet, amelyek mindegyike a Windows alapú alkalmazások útközben történő kényelmes elérését szolgálja. Mindez biztos alapokat teremt a mobil kommunikáció, a szórakozás, a játékok, valamint új felhasználási lehetőségek, például a helyszínfüggő szolgáltatások számára is. A Microsoft szerint az UMPC-k előbb-utóbb éppolyan nélkülözhetetlen és mindenütt jelenlévő eszközökké válnak, mint ma a mobiltelefonok.
Az UMPC-k egyesítik magukban a Microsoft Windows XP Tablet PC Edition operációs rendszer és a Microsoft, illetve partnerei által előállított egyéb innovatív, új technológiák erejét, amely az eddig használt hordozható számítógépeknél is hordozhatóbbá és egyszerűbben használhatóvá teszi őket. Az új, gyárilag telepített Microsoft Touch Pack for Windows XP szoftver például az érintőképernyős felhasználói felületet optimalizálja az UMPC-k számára, hogy leegyszerűsítse az eligazodást és útközben is könnyebben használhatóvá tegye. A Touch Pack egyedi módon beállítható programindítója kategóriákba rendezi a szoftvereket, és nagy gombok, illetve ikonok segítségével teszi lehetővé, hogy a felhasználó kedvenc programjait könnyen megtalálhassa és megnyithassa. Tartalmaz továbbá egy hüvelykujjas kezelésen alapuló, képernyőbe ágyazott billentyűzetet is, amely érintésoptimalizált, a könnyű szövegbevitel érdekében. Az új Brilliant Black for Windows Media Player felület alkalmazásával javítja a felhasználó által élvezhető médiaélmény minőségét. A Touch Pack gondoskodik a felhasználó szórakoztatásáról is: a Microsoft Sudoku, egy rendkívül érdekes, úgynevezett „touch and ink” típusú játék bevezetésével. Bár az UMPC-k első generációja a Windows XP Tablet PC Edition 2005 alatt működik, a jövőbeli modelleken már a Windows Vista fut majd.
Bár a hardverelemek tervezése gyártónként változik, valamennyi UMPC kis méretű és kis súlyú lesz majd, amelyet a minél könnyebb hordozhatóság és a bevitel könnyedségére optimalizálnak. A jelenlegi készülékek súlya kevesebb, mint 2 font (0,9 kg), és 7 hüvelykes (17,8 centiméteres) képernyővel rendelkeznek, amely különböző szövegbeviteli módszerek közötti választási lehetőséget kínál. A felhasználó az érintéssel kibővített képernyőt QWERTY billentyűzetként használhatja, illetve "tollat" is alklamzhat a kézírással lejegyzett információk bevitelére. A szövegtartalom hagyományos billentyűzettel is bevihető lesz, USB porton vagy vezeték nélküli Bluetooth kapcsolat segítségével.
Az UMPC eszközök két és fél óra vagy ennél is hosszabb akkumulátorkapacitással fognak rendelkezni, 30-60 gigabájtos merevlemezes tárhellyel, Intel Celeron M, Intel Pentium M vagy VIA C7-M processzorokkal. Egyes készülékek további beépített szolgáltatásokkal is rendelkeznek majd, mint például GPS, webkamera, ujjlenyomat-olvasó, digitális TV-tunerek, compact flash és SD kártyaleolvasók. Az UMPC-k összekapcsolását Wi-Fi, Bluetooth és Ethernet hálózatokon keresztül is meg lehet majd valósítani.

[CeBIT] HD-DVD-s notebook a Toshibától még tavasszal

Hír | 2006.03.08 15:44

A Toshiba tervei szerint első HD-DVD lejátszóval rendelkező laptopjukat április folyamán dobják az európai piacra. A Qosmio G30 típusú készülék egyúttal Japánban és Észak-Amerikában is megjelenik, és nagyjából a jelenleg már kapható G20-as modell árával megegyező összegért vásárolható majd meg, amely 2410 dollárnál kezdődik. A HD-DVD egyike az újgenerációs optikai tároló formátumnak, amelyek a jelenlegi DVD-t hivatottak leváltani. A konkurens Blu-ray mögött olyan nagyvállalatok foglalnak helyet, mint a Sony, a Panasonic vagy a Samsung. A HD-DVD-nek azonban több előnye is van. Elsősorban gyártási szempontból kifizetődőbb, ugyanis a jelenlegi DVD gyárakat minimális módosítással át lehet állítani HD-DVD termelésre. A Blu-ray ezzel szemben sokkal összetettebb, így valamivel korszerűbb, és emellett nagyobb tárkapacitást kínáló formátum. A laptop HDMI csatlakozással is rendelkezik, amit kifejezetten HD minőségű videó és audió anyagok továbbítására fejlesztettek ki. Emellett hagyományos DVI kimenet is megtalálható a hátlapon, amelyet másolásvédelmi funkciókkal is elláttak.

[PATCH] Flying Range II - Long Way Home

Hír | 2005.12.16 13:24

A Red Planet Interactive Games kiadta első javítását a Flying Range II - Long Way Home című űrben játszódó szimulátorához, mellyel a játék 2.01-es verziószámra frissül. A frissítésnek hála javításra kerül a felderítő hajó rakodó kapacitásával kapcsolatos gondok, valamint a karakterek megjelenésével kapcsolatos bibik. Ami a legszebb, hogy rögtön megkaparinthatjuk a játék frissített demóját is. Tehát a teljes játék birtokosai itt találják a patchet, az érdeklődők pedig itt találják a demót.

Longhorn - máris közkézen

Hír | 2005.04.25 17:59

Nyeheh:) Kedvenc oprendszerünk következő generációs változatának, a Longhornnak egy új verziója kerül ma bemutatásra, ám ezt megelőzendő, ügyes emberkék máris megkaparintották valahogy. No, és mit gondoltok, mi volt az első dolguk? Egyből terjeszteni kezdték torrenten, így gyakorlatilag már bárki hozzáférhet.. Itt találhattok egy képet az új nemzedék asztaláról illetve start menüjéről. Update: A kilopásra egyébként az adhatott okot, hogy ma mutatta be személyesen Bill Gates egy sajtótájékoztató keretein belül a Windows Longhornt. Mintha tudta volna, hogy ez lesz, direkt hangsúlyozta, hogy ez a verzió még egyáltalán nem a végleges mivoltát tükrözi az operációs rendszernek, de ez valószínűleg most nem sok embert érdekelhet, meg ez szerintem baromi egyértelmű is. Főleg azok után, hogy még mindig olyan pletykák terjengnek, hogy optimális gépigénynek 4 GB memóriát, 1 TB merevlemez kapacitást és egy 4-5 GHz-es procit jelölnek meg. Ez képtelenség, ha idén nyárra akarják a bétatesztet időzíteni... Thanks Zoly.

Segíts a PC-del!

Hír | 2004.11.18 12:14

Mazsul brada küldött egy levelet, amiben arról szeretne Titeket tájékoztatni, hogy az IBM lérehozott egy világméretű programot, amibe akár a világ összes szabad kapacitással rendelkező számítógépét be szeretné kapcsolni. Olyan nemes célok érdekében, mint az emberiséget sújtó legveszedelmesebb kórok (AIDS, rák, stb.) elleni hatékony küzdelem. Ezt a hálózatra fellépő PC-k szabad kapacitásának segítségével kívánják megoldani. Ha sokat ülsz a gép előtt, de nem használod ki annak minden kapacitását és szeretnél segíteni, akkor látogass el ide és regisztrálj. Természetesen az egész ingyenes és mi se kapunk cserébe semmit, de a jövő nemzedéke talán sokat köszönhet majd nekünk.

Adattárolási forradalom, MODS

Hír | 2004.10.05 14:32

Új adattárolási technika van születőben, mely könnyedén maga mögé utasítja a nemrég még hatalmas kapacitásukról istenített DVD lemezeket, valamint a jelenleg legjobbnak tartott Blueray technológiát is. A MODS, azaz a Multiplexed Optical Data Storage ugyanis a 332-es számrendszerben dolgozó rendszere okán közel 1 terabájtot, vagyis 1000 gigabájtot képes tárolni. Erre pedig - mint ismeretes - akár egy egész sorozat is rányúzható, vagy egy filmkavalkád. A technológiának van azonban hátránya is - először is, jelenleg nem létezik olyan adatleolvasó, amely az esetleges hátradőlt videózás közben olyan képet tudna biztosítani az eszközről való leolvasás közben, amely kifogástalan lenne. Másodsorban a következő 10 évben valamikor megjelenő darabok ára hatalmasra rúg: közel 10.000 dollárra. Thanks MNO.

RBR gépigény

Hír | 2004.08.05 13:02

Előkerült a Richard Burns Rally hivatalos gépigénye, ami nem is jön rosszul, hisz elvileg nemsoká demó is érkezik. Hát... mondhatjuk úgy is, hogy elég éhes lesz... Nézzétek meg a képeket és döntsétek el, ezek most mennyire viccelnek? :D (Thanks Ace576) Minimális gépigény 1.6GHZ Processzor 256MB Ram 64MB Videókártya Pixel Shading támogatással 3.10GB Merevlemez kapacitás DirectX kompatibilis hangkártya Ajánlott gépigény 2.6GHZ Processzor 512MB Ram 128MB Videókártya, ami az NVIDIA Geforce FX5600 vagy ATI Radeon 9800 teljesítményéhez hasonló 3.10GB Merevlemez kapacitás Windows 2000/XP EAX Advanced HD kompatibilis hangkártya Logitech® MOMO® Racing Force Feedback Kormány

Hungarian DOOM 3 HQ - csak nő és nő

Hír | 2004.05.31 11:18

Zup híradásában értesültünk arról, hogy a Hungarian DOOM 3 HQ nemrégen új designt és reklámmentes tárhelyet -hatalmas kapacitással- kapott. Hála mindennek megnövekedett mennyiségű anyaggal várnak minden Doom rajongót. Nem utolsó sorban a csapat oldala világelső a képgalériák és linkek számában is. A HQ network pedig várja lelkes csatlakozni kívánó személyek társaságát és oldalát jelentkezni a HQ networkbe való belépés céljából, ezen az e-mail címen!

Táltost a Longhorn alá

Hír | 2004.05.06 16:46

Bár még két év van hátra a Microsoft következő operációs rendszeréig, a Windows Longhornig, már korábban is meghökkentő infók láttak róla napvilágot. Ilyen például a publikus béta, melyet 2005 elején kívánnak a nagyérdemű orra elé tolni és most itt van egy konfig, amin állítólag már jól fogja magát érezni a szentem:

  • 4-6 GHz duál-proci
  • 2 GB RAM
  • A maiaknál háromszor gyorsabb grafikus processzor Ehhez jön hozzá az akár 1 TB kapacitású merevlemezek, 1Gbites hálózati csatlakozók, IEEE 802.11g szabványú WlAN-adapter támogatása. Első hallásra ez elég keménynek tűnik, de egyrészt vegyétek figyelembe, hogy még közel két év van a végleges változat megjelenéséig és a forrás sem egészen hivatalos. Én a magam részéről a béta változatot semmilyen esetre se telepítem majd fel, inkább meghallgatom az csőbe húzott ismerősök szitkozódó és érdekfeszítő beszámolóját vele kapcsolatban... ;) (Thanks: Mazsul)

  • [MOVIE] Triumvirátus

    Hír | 2003.09.12 02:42

    Van azért néhány letölteni való is. Ezek, szerény véleményem szerint nem olyan nagy horderejűek, mint mondjuk egy Doom III anim, de azért felettébb figyelemre méltó mind. Ha van néhány szabad perced, és rendelkezésedre áll újfent néhány szabad sávszélességi kapacitásod, ne habozz... kattanj alant:

    PHANTOM világpremier!

    Hír | 2003.08.17 16:31

    Végre hivatalosan is bejelentették és bemutatták a Phantom konzolt a világhálón. Ennek érdekessége, hogy teljes egészében PC alapú! A Gigex jóvoltából egy előzetes animációt, a specifikációkat tartalmazó PDF-et, és egy interjút is találhattok itt. Ám előbb lássuk a konkrétumokat:

  • Egyedi oprendszer a Windows XPe alapjain
  • 3.0 GHz processzor
  • 256 MB DDR RAM
  • nagyteljesítményű NVIDIA VGA
  • Dolby Digital 7.1 hangrendszer
  • nagyteljesítményű Intel alaplap
  • 100+ GB tárolókapacitás
  • Intergrált zsinór nélküli modulok
  • S-Video, RCA, Component video és PAL rendszerek
  • 10/100 BASE-T hálózat
  • zsinór nélküli irányító
  • zsinór nélküli billentyű és egér
  • 2 USB
  • 4 játékkontroller port
  • 12 kiegészítő port

  • [MOVIE] Homeworld 2

    Hír | 2003.05.19 19:20

    A Relicnews megirigyelhette a Half-Life 2-t körülzengő videómámort, és elkészítette saját kis 20 perces moziját. Ezúttal azonban nem az FPsek leendő királyáról, hanem a számukra sokkal érdekesebb HomeWorld 2-ről. Ha van némi internet kapacitásod, és van kedved leszakajtani ezt a 200MB-os gyümölcsöt, kattanj ide...

    1.4 GB kapacitású CD?

    Hír | 2003.04.25 14:59

    Japán egyik vezető elektronikai cége, a Sanyo a napokban mutatta be a HD-Burn névre keresztelt technológiát. A dolog pikantériája, hogy a hagyományos írható (80perces) CD lemezre nem kevesebb mint 1,4 GB adat írható! A HD-Burn technológia lényege, hogy lecsökkenti a lemezek pitméretét, ráadásul a lemezeken található sávokat is sokkal közelebb helyezi egymáshoz. A dolog egyetlen szépséghibája, hogy az ily módon megírt lemezeket, csak a technológiával ellátott CD meghajtók, illetve egyes firmware frissített DVD meghajtók képesek kezelni.

    WD Special Edition ínyenceknek

    Hír | 2003.04.17 15:37

    A Western Digital a napokban rukkolt elő az új 250 GB kapacitású merevlemezével. Az új HDD 7200 rpm teljesítménnyel, 8 MB gyorsító-tárral, 1394/USB 2.0-es támogatással rendelkezik. A Special Edition névre keresztelt merevlemezes meghajtót egy teljesen különleges házba építették bele, amelyet a beépített jelzõ LED-ek tesznek még exkluzívabbá. A kinézeténél már csak az ára exkluzívabb, amely 449 ropogós zöldhasú leszurkolását jelenti.

    1 inch méretű háttértárolók

    Hír | 2003.04.17 15:25

    Az amerikai Cornice Inc. bemutatta az alig 1 inch méretű Cornice Personal Storage névre keresztelt mini háttértárolóját. A mini HDD-nek igen nagy jövője lehet a különféle hordozható szórakoztató elektronikai eszközökben, kamerákban, PDA-kban, mobilokban, mp3 lejátszókban. Az alig 2.6cm-es merevlemez mérete és súlya megfelel egy 50 Ft-osnak. A 2003-ban sorozatgyártásra kerülő termék 1-1.5 GB-os kapacitásban lesz elérhető, ára pedig a hírek szerint 100 USD alatt lesz. A Cornice Personal Storage nagyüzemi gyártását 2003 második negyedévében kezdik el. Akinek pedig nem lenne elég az 1.5GB-os kapacitás, annak figyelmébe ajánlom a nemsokára debütáló 3.6 és 4.7 GB-os Microdrive-okat, melyeket az év végén hoznak majd forgalomba.

    A Seagate újabb megoldása

    Hír | 2002.08.23 11:49

    Elképzelhető, hogy a közeljövőben ugrásszerűen megnő majd a merevlemezek tárolókapacitása. A HDD üzlet egyik ismert résztvevője, a Seagate a napokban bejelentette HAMR névre hallgató adattárolási technológiáját. A rövidítés a "Heat Assisted Magnetic Recording" kifejezést takarja, mely egyelőre tesztelési stádiumban van, de elképzelhető, hogy nem is olyan sokára a merevlemezek már ilyen eljárással fognak működni. A Seagate azt is közölte, hogy a HAMR-t használó HDD-k árai alig lesznek magasabbak a jelenleg kapható legnagyobb kapacitású modelleknél.

    Kék lézer a Phillips-től

    Hír | 2002.07.21 19:42

    A Phillips a világon elsőként bemutatta a kék lézer technológiára épülő, működő miniatűr adattároló CD korongját. A lemez mindössze 3 cm! átmérőjű, tárolókapacitása pedig eléri az 1 Gbyte-ot. A kis korong hatalmas előrelépés lehet a mobiltelefonok, digitális fényképezőgépek, PDA-k adatainak tárolásában. Az első tesztek sikeresen igazolták, hogy a technológia teljes mértékben működőképes, reméljük, nem kell sokat várnunk, hogy a gyakorlatban is tesztelhessünk pár ilyen lemezt. Itt további infókat találhatsz az apró koronggal kapcsolatban.

    Új IBM hard disk

    Hír | 2002.07.09 19:25

    Az IBM új merevlemeze nem akármilyen példánynak ígérkezik. A kitüntetett figyelmet 10.000-es fordulatszámának, 146Gbyte kapacitásának és 8Mbyte-os cache-ének köszönheti. A drive-ba bekerült még egy okos újítás is, melynek köszönhetően egyfajta "rezgéscsökkentő" szerkezet folyamatosan figyeli a készülékben végbemenő "rázkódásokat" (ezek a nagy fordulatszám és a sok forgó alkatrész számlájára írhatók) és szükség esetén beavatkozik, ezzel növelve meg a merevlemez élettartamát.

    Megszünik a X-Box gyártása...

    Hír | 2002.05.15 19:06

    ...legalábbis idehaza, értesüléseink szerint. A Microsoft Magyarország ugyanis bejelentette, hogy befejezõdik a konzolok gyártása idehaza, a Sárvári gyárban. A hírek szerint a szoftveróriás a gyártókapacitást tõlünk Kínába helyezik át...A Mexikóban üzemelõ egységet teljes kapacitáson továbbra is üzemeltetik... Az Xbox játékkonzollal itt ismerkedhetsz meg részletesebben!

    A Duron jövője

    Hír | 2002.04.25 18:38

    Pár nappal ezelőtt az AMD bejelentette, hogy legkésőbb év végéig leállítja Duron processzorainak gyártását. Most egy Németországban adott interjú során kiderült, hogy a cég mégsem áll le teljesen a CPU-k gyártásával, bizonyos példányszámban 2003-ban is szállítanak a boltokba. Év végétől azonban az AMD gyártókapacitásának nagy részét Athlon XP processzorainak gyártására fordítja majd. Egyéb érdekességeket itt találsz.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)