Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 1669

Star Trek Legacy - Hivatalosan is!

Hír | 2006.01.26 15:09

A múlt héten számoltunk be a Star Trek Legacy-ról, mely akkor még egy feltételezett új stratégiai játékként szerepelt. Azóta megérkezett a hivatalos bejelentés is. Ebben a Bethesda Softworks elmondja, hogy megvásárolta a Star Trek licenszjogait, és azt egyszerre két játék készítésére használja fel. Az egyik a mobil eszközökre készülő Star Trek Tactical Assault, míg a másik a már ismert, PC-re és Xbox 360-ra fejlesztett Star Trek Legacy, melyet valóban a Mad Doc Software fejleszt, és idén szeptemberre jelenik meg. A Legacy-ban mi leszünk a csatahajók irányítója az admirális személyében. A kicsi és óriási harcok kimenetele egyaránt a kezünkben van. Valósághű sérülési rendszert és gyönyörű vizuális effekteket ígérnek a fejlesztők. A történet az egész Star Trek univerzumot felöleli. Az eredeti sorozattól kezdődően az Új Generációt, a Deep Space Nine-t, a Voyagert és az Enterprise-t is beleszámítva. Ezt nagyjából eddig is tudtuk. A látványvilághoz tartoznak még a ködök, a féreglyukak, a bolygók és a csillagok is. Érdemes megemlíteni még a multiplayer támogatást, ahol kis csatáktól egészen a galaktikus háborúkig szintén minden megtalálható lesz. A játékosok statisztikáit központilag összegyűjtik majd.

[MOVIE] LotR: The Battle For Middle-Earth II

Hír | 2006.01.26 14:33

A tegnapi BFME 2 videó áradtaból kimaradt egy animáció... a fene se érti, hogyan. A karakterkreálásról szóló bemutató igen hosszúra és nagyra sikeredett, úgyhogy egy apró optimalizálással 130 megáról 57-re csökkentettem a méretét. Remélem, senki nem sértődik meg, ha hamarabb tudja letölteni :)

Star Wars: Empire at War Collector's Edition

Hír | 2006.01.21 11:19

Ahogy az várható volt, a Star Wars: Empire at War című stratégiai játék nem csak egy változatban fog megjelenni februárban. Egy különleges, gyűjtöknek szánt kiadással is találkozhatunk majd a boltok polcain. A valamivel magasabb árért a következőket kapjuk:

  • öt új skirmish pálya
  • különleges, 3D-s csomagolás
  • koncepciós rajzok
  • két képernyőkímélő
  • négy háttérkép A csomag hivatalos megjelenési dátuma február 16.

  • Alkotmányellenes a játékokról hozott törvény

    Hír | 2005.12.23 12:01

    A VSDA kaliforniai videójáték törvényről alkotott közleménye szerint a VSDA győzött kalifornia korányzója ellen az erőszakos játékok eladásáról szóló törvény ügyében. A VSDA nyíltan kimondta, hogy egyáltalán nem tetszik neki a döntés. A rendelkezés kényszerű volt, mindamellett pedig alkotmányellenes. Azonban szerencsétlen a dolog, hogy adófizetők dollárjait használták fel ennek legalizálására, mikor az eredmény előrelátható volt, hogy sose kerül beiktatásra a törvény. Ez a döntés volt a hónapban a második és az elmúlt öt évben a hatodik, hogy megakadályozta a játékok eladásának korlátozását. Most pedig azokat, akik segítettek ebben arra hívják őket a játékkereskedők és a játékvállalat, hogy segítsenek megtanítani a szülőket a besorolás helyes kezelésére, hogy olyan játékokat vehessenek, amely gyermeküknek a legmegfelelőbb. VSDA - Scharzenegger: 1:0.

    Öltöztesd John Malkovich ruháiba színészeidet a The Moviesban

    Hír | 2005.12.23 11:42

    Az Activision, Inc. leszerződött a John Malkovich öltöztető vállalattal, hogy a “Kimono bácsi” kollekció szabadon letölhető legyen a The Movies című játékukhoz. Januártól kezdve a játékosok felmehetnek a www.themoviesgame.com oldalra, ott a Prop Shopba és a filmjeik feltöltéséből származó virtuális kreditekkel megvásárolhatják John Malkovich "Kimono bácsi" öltözékeit a sztárjaik számára. A december 16-án megnyílt Prop Shop folyamatosan frissülő különleges ruhakollekciókkal szolgál majd a játékosoknak. További részleteket itt találtok.

    Beindult a The Endless Forest első fázisa

    Hír | 2005.12.23 11:19

    A Tale of Tales, melyet korábbi internetes szereplők Auriea Harvey és Michael Samyn, közismertebb nevükön az "Entropy8Zuper!", bejelentette, hogy beindították a The Endless Forest első fázisát, mely egy online játszható multis játék lesz, melyben minden játékos egy szarvast irányíthat. A játék semmiféle erőszakos jelenetet nem tartalmaz majd, sőt chatre sem lesz lehetőség. Az egyetlen kommunikációs forma az a szarvasok testbeszéde, a különböző hangjaik, a viselkedésük. A játék olyan, mint egy képernyőkímélő, megnyugtató és csendes, ahol a szarvasunkkal nyugodtan tölthetjük napjainkat. További részletekért erre fáradjatok.

    [PATCH] Keepsake GER

    Hír | 2005.12.15 08:19

    Bár statisztikailag kimutathatóan többségben vannak angol idegen nyelvet tanuló olvasóink, mi gondolunk azokra is, akik a németet részesítik előnyben. Ennek jeleként most bemutatjuk a Keepsake című fantasy kalandjáték 1.2-es javítását a német nyelvű kiadáshoz. A frissítés öt új játékmenetbeli változtatást is tartalmaz néhány hibajavítás mellett, és mellesleg innen tölthető.

    [MOZi] Da Vinci és a Poseidon

    Hír | 2005.12.14 14:01

    Azt hiszem, mindkét név, Da Vincié és Poszeidoné is legendává lett már. Utóbbit már egyszer mozivászonra vitték 72-ben egy katasztrófafilm formájában. A legújabb divatnak megfelelően ezt is feldolgozzák: Wolfgang Petersen rendezésében jövőre mutatják be Poseidon címmel az új változatot. Petersen jegyzi egyébként Tróját is, de amúgy nem nevezhető túl termékeny rendezőnek. Biztosan emlékeztek rá, van egy óceánjáró hajó, amely a tengeren egy szökőár következtében felborul és az utasok kénytelenek maguktól kimenekülni, mielőtt elsüllyed a bádogdoboz, hiszen a segítség lassan érkezik. Az előzetes megtekintéséhez QuickTime 7-re lesz szükségetek.

    Dan Brown legnagyobb port kavart botrányregényéből, a Da Vinci kódból készült mozit is jövőre mutatják be, nagyjából egyidőben a Poseidonnal. A történet szerint Robert Langdon (Tom Hanks) szimbólumkutató belekeveredik egy rejtélyes gyilkossági ügybe. A bajból Sophie Neveu (Audrey Tautou) húzza ki, pedig történetesen az ő apját ölték meg. A furcsa körülmények miatt nyomozásba kezdenek. Még nem is sejtik, hogy az egyház legféltettebb titkára bukkannak majd, ami az egész emberiség gondolkodását megváltoztathatja, ha nyilvánosságra kerül. Van még idő májusig, tessék elolvasni a regényt, nagyon jó!

    'Reggelt...

    Hír | 2005.12.06 07:13

    Kellemes reggelt. Ma a korai órákban egyenesen két demó is érkezett. Nevüket egyelőre nem fedem fel, kitartás, addig is aki kimegy, elő az esernyőt, hogy meg ne ázzon.

    A pszichológushoz bejelenkezik a fiatal mama. - Doktor úr! Azt hiszem túl szigorúan neveltem a gyereket, és most nem tudom, mit csináljak. - Asszonyom, miből gondolja, hogy baj van a gyerekkel? - Hát csak abból, hogy amikor mások a nevét kérdezik, azt válaszolja: Pistike Nemszabad.

    'Reggelt...

    Hír | 2005.12.01 06:48

    Kellemes csütörtök reggelt mindenkinek. Furcsa idő van, napközben néha egészen kimelegszik, persze akkor meg esik... Node nézzük a dolgok jobbik oldalát, ma reggel érkezett egy animáció egy réges-régen bejelentett játékból.

    Az országúton lerobban Kovácsék kocsija. A férj próbál rajta bütykölni valamit, de nem találja a hibát. Szerencséjükre arra jön egy teherautó. A sofőrje vállalja, hogy bevontatja őket a legközelebbi városba, de nem ingyen. Ezer forintot kér a szívességért. Felteszik a vontatókötelet és elindulnak. Megszólal Kovácsné: - Azért pofátlan alak ez a sofőr! Egy ezrest volt képes leakasztani tőlünk. - Ne félj semmit - szól Kovács -, kiszúrtam vele! Behúzva hagytam a kéziféket.

    Játéktesztelők kerestetnek

    Hír | 2005.11.29 17:18

    FAR jelezte, hogy non-profit csapata szépen kibővült az utóbbi időben, azonban a Magyar Játékfordítók gárdája még nem teljes, tesztelőket keresnek. Át is adnám a szót. "A Magyar Játékfordítók non-profit csapata köszönetet szeretne mondani az összes eddigi jelentkezőnek. Az elmúlt hetekben remekül alakulgatott (alakulgat) a csapat, és szépen halad a F.E.A.R. fordítása. Hamarosan béta állapotba kerül, így szeretnénk tesztelői pozícióba invitálni lelkes, sok szabadidővel rendelkező játékosokat. Természetesen hosszú távra keresünk embereket, de akik csupán a F.E.A.R. miatt jelentkeznének, ők se kíméljenek minket :). Minél többen jelentkeznek, annál hamarabb fejezhetjük be a munkálatokat." A csapat egyébként szívesen veszi programozók jelentkezését is. Aki mindehhez kedvet érez, dobjon ide egy mailt.

    [MoD] Garry's Half-Life 2

    Hír | 2005.11.29 11:17

    Újabb Half-Life 2 mod kering a neten, úgy látszik a lelkes fejlesztőcsapatok ötlettára ilyen téren kimeríthetetlen. Igazából a Garry's Half-Life 2 Mod ezúttal csak egy frissítés, de akinek bejött eddig, gondolom úgyis letölti a potom 26 megás csomagot innen. Részletek ugyanitt.

    [PATCH] World of Warcraft 1.9!

    Hír | 2005.11.25 09:50

    Hamarosan eljön az idő, amikor újabb áldott (tíz)perceket tölthetünk a drága jó Blizzard Downloader előtt, hogy kicsit frissítsük a WoWot. Jön ugyanis az 1.9es javítócsomag, amelynek legfelkapottabb újítása az Ahn'Qiraj instance, Silithus déli részén. Ezen a bogarak lakta területen egyszerre kapunk egy 20, illetve egy 40 fős raid dungeont, ki ki válassza ki kedvének és erejének megfelelőt :) Természetesen az újdonságok listája ezen a ponton még abszolút nem kimerített, aki kedvet érez rá, hogy böngésszen köztük, ide kattanjon! Ja, a teszt szerverek is üzemelnek, tessék őket kipróbálni!

    Előbb a tanulás...

    Hír | 2005.11.18 13:26

    A Kalifornia állam beli Woog Laboratories nevű cég egy olyan elekronikus szerkezettel rukkolt elő, amelynek segítségével a szülők könnyedén megszabhatják, mikor és mennyit játszhat gyermekük. A pendrive méretű dobozt a videóvezérlő VGA vagy DVI kimenetére kell csatlakoztatni, míg a másik vége a monitorhoz kapcsolódik. Az egyszerű beállítások után a készülék a megadott idő elteltével letiltja a kimeneti képet, és a megfelelő jelszó beírtáig nem oldja fel a zárat. Magyarán ha a gyerek hazamegy, és házi helyett játszana, erre nem lesz módja. A gyártó hivatalos honlapja itt található.

    Megfelelő az ESRB rendszere

    Hír | 2005.11.15 10:48

    Biztos láttatok már olyan jelzést egy-egy játékszoftveren, hogy fekete alapon egy bizonyos betű, ami arra figyelmezteti a boltosokat, hogy mely korosztálynak ajánlják az adott terméket (Amerikában csak a megadott korhatárba lépett játékosok vásárolhatnak adott termékeket). Nos, ezt a betűrendszert az ESRB határozta meg. A most befutott közvéleménykutatás kimutatja, hogy 400 megkérdezett gyermekes szülő 82 százaléka tökéletesen egyetért a rendszerrel, szerintük jól van belőve minden szint. Mindössze 5 százalékuk mindta, hogy túl szigorúan vannak meghatározva a szintek. Miért érdekes ez? Nos, már többször hallhattuk, hogy bizonyos politikusok így, meg úgy át akarják alakítani ezen szabályozást is, mert szerintük pedig nem jó. Úgy fest, hogy akit tényleg érint ez a téma, annak tökéletesen megfelel a jelenlegi rendszer.

    [MOVIE] FEAR - Ami kimaradt

    Hír | 2005.11.10 09:49

    Néhány vicces kedvében lévő figura úgy döntött, kicsit feldobja a F.E.A.R. amúgy eléggé nyomasztó hangulatát, és elkészítenek egy "ami kimaradt" videót, és úgy tüntetik fel azt, mintha a benne szereplő párbeszédek és jelenetek valójában a játék tervezési fázisában kivágásra kerültek volna. A poénok egy részéhez erősebb angoltudásra is szükség lesz, de így is marad épp elég, amin röhögni lehet. Főleg a végén :D

    Félúton a GalaxisRPG

    Hír | 2005.11.08 11:15

    Obi-Wan átküldte a legfrissebb helyzetjelentést készülő projektjükről, a GalaxisRPG-ről: "A Star Wars Galaxis oldalán készül a GalaxisRPG (ismertető), de több időbe telik, mint gondoltuk. Kb. 1 hónappal ezelőtt úgy volt, hogy novemberre elkészül a játék, ez még kérdéses, de az szinte biztos, hogy ebben az évben kész lesz. Egy hónap alatt sok minden történt: - Elkészült a szörny megtámadási rendszer (már bizonyos helyeken felbukkanhatnak szörnyek - jelenlegi állás szerint 240 szörny lesz) - Elkészült jópár helyszín (bár [Cantina], fogatverseny pálya, járműtelep, fegyver- és mindenesbolt) - Már kész a fegyverek kezelése (meg lehet őket venni, eladni és persze használni) - Kész a járművek kezelése, és így gyorsan el lehet jutni bizonyos helyszínekre - Kész - talán a legjobb mind közül - a harcrendszer a játékosok között

    Lehet hogy a listából valami kimaradt, de ha elkészül a játék, mindent megtapasztalhattok majd. Mikor kész lesz, jön fél hónapnyi béta teszt, (amire jelentkezőket keresünk - részletek az oldalon) aztán indul a GalaxisRPG!"

    'Reggelt...

    Hír | 2005.10.27 06:28

    Tegnap sajnos újfent szembesültem a banki ügyintézés szánalmasságának teljességevel és az alkalmazottak képzetlenségéből adódó szakmai tanácsadás komplett hiányával, no meg a problémamegoldó-készség legminimálisabb szintjével. Persze a szlogen gyors és egyszerű ügyintézés volt. Szóval tele a hócipő, meg az a t betűs... Evezzünk kellemesebb vizekre, jöjjenek a hírek.

    Egy 75 év körüli bácsika és csinos, nagyon fiatal felesége elég nagy feltűnést keltenek, mikor megjelennek egy szállóban, mint fiatal házasok. Másnap reggel, a nászéjszaka után az öregúr hatalmas mosollyal kerül elő a szobájukból, reggelire egy óriási adag ételt rendel, viccelődik, szóval láthatóan nagyon jó állapotban van. A fiatal feleség tisztára elgyötörve, alig-alig létezve ül a férje mellett. Mikor az öregember kimenti magát, és felmegy a szobájukba, a pincér odamegy a nőhöz és megkérdezi: - Hölgyem, csak nincs valami gond? Segíthetek valamit? - Az a fickó engem teljesen átvert. Egész idáig mondogatta, hogy ötven évet spórolt. Én hülye meg mindvégig azt hittem, hogy a pénzéről beszél.

    Megtámadták a kaliforniai játéktörvényt

    Hír | 2005.10.19 10:04

    Ahogy az várható volt, és előzetesen fenyegetőztek vele, a Kalifornia kormányzója által aláírt játéktörvényt, amely kimondja, hogy kizárólag felnőtteknek adhatók el erőszakos videójátékok, megtámadta két szövetség is. A Videójáték Kereskedők Szövetsége és a Szórakoztató Szoftverek Egyesülete egyaránt alkotmányellenesnek tartják a Schwarzenegger által szignózott törvényt, mivel az az állampolgárok szabad jogait korlátozza. A január 1-jei hatállyal hatályba lépő rendelet a kereskedőket büntetné, ha egy 17 évnél fiatalabb vásárlónak adnak el erőszakos, felnőtteknek szóló kategóriába sorolt játékot. Az általános vélemény szerint a GTA: San Andreas váltotta ki az egészet, amit egyébként utólag M (felnőtteknek) kategóirából AU-ba (kizárólag felnőtteknek) soroltak át. Svarci még mindig védi magát, mondván, az általa elfogadtatott törvény segít a szülőknek meghozni a döntést, mely játékokat tartják helyesnek csemetéik számára. Egyébként olyan pletykák is szárnyra keltek, hogy újra viszontláthatjuk őt a mozivásznon. Újabban mintha sorra halmozná a rossz döntéseket...

    'Reggelt...

    Hír | 2005.10.15 08:15

    Kellemes szombat reggelt mindenkinek. Negyed kilenc körül járunk, körülbelül hat fok van, ideális idő, hogy még csak véletlenül se akarjunk kimozdulni az utcára a gép elől :) Sajnos egyelőre nincs dőzs, de amíg keresek érdekességeket mára, ellenőrizd, hogy tegnap lecibáltál e mindent, vagy sem. Mindezek előtt pedig itt egy kis szösszenet:

    Két szőke nő beszélget: - Nálatok sincs meleg víz? - De van, csak hideg.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)