Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 1686

'Hajnalt...

Hír | 2006.07.19 00:24

Üdvözlet mindenkinek tegnap után pár perccel, és napsütésest a reggel kelőknek. Ilyen korai óra ellenére akad jónéhány érdekesség, no és míg ezekre sort kerítünk, mindenképp érdemes meglesni ezt a nemrég kiadott Portal trailert, és nem elfelejteni, hogy nemsokára újabb hasonló szeretetcsomagok várhatóak. Kezdjük a szerdai napot egy viccel:

Két srác beszélget: - Hogy tanítsak meg egy nőt úszni? - Először megmutatod neki a kéz- és lábtempót, majd mikor bementek a vízbe, gyengéden átkarolod a derekát, hogy ne féljen. - Dehát ő a húgom! - Ja, akkor lökd be a vízbe!

Vízzel töltött üzemanyagcella Japánból

Hír | 2006.07.18 23:13

Japánban újabb csoda születésének lehettek szemtanúi. Az NTT DoCoMo megalkotott egy új üzemanyagcellás akkumlátort, amely azonban a metanol és testvérei helyett egy sokkal hétköznapitt anyagot használ a működéséhez: a vizet.

Míg a többi üzemanyagcellás kütyü keményen égeti a gázokat, addig az NTT DoCoMo mikropolimer-elektrolit-alapú üzemanyagcellája (PEFC) 3,6 Volton 800 mAh-s erőművé változik, pusztán egy kis víztől. A tesztek szerint mindez elég arra, hogy mobilkészülékünket olyan gyorsan feltöltsük, ahogyan azt hálózatról, ipari árammal tudnánk. Japánban már év végén kapható lesz a szerkezet, azonban kérdéses, hogy világhódító körútra indul-e.

Internetes keresőkkel a spamek ellen

Hír | 2006.07.18 12:44

A Microsoft egy olyan új eszközt fejlesztett ki, amely különböző webes keresési technológiák révén próbálja visszaszorítani a spamek terjedését. Nemrégen a Websense bejelentette, hogy egy olyan biztonsági megoldást fejlesztett ki, amely a Google és az ahhoz kapcsolódó ingyenes eszközök révén képes felderíteni azokat a weboldalakat, amelyek valamilyen kártékony programot is tartalmaznak. A Microsoft szakemberei is tisztában vannak a webes keresőkben rejlő lehetőségekkel, de ők úgy határoztak, hogy ezeket inkább arra használják fel, hogy spammerek oldalai után kutakodjanak. Tovább >>

[KéPZ] Star Trek Online

Hír | 2006.07.16 21:59

Két új kép került elő a Star Trek Onlineból. Ezek mindegyike egy továbbfejlesztett Akira-osztályú föderációs hajót mutat meg, amely az Enterprise-érában főszereplő nx 01 mintájára készült. Igazán szépen fest ez a két szösszenet... Thanks Gun

A Sidekick 3 egy bankkártya-gyilkos?!

Hír | 2006.07.15 15:31

A T-Mobile legújabb csodagépezete, a Sidekick 3 Európában egy ideje már kapható. Minden tekintetben remek szerkezetről van szó, tekintélyét pedig tovább emeli az a megoldás, amellyel a képernyő vertikálisan felcsúsztatható a középre rejtett QWERTY-billentyűzet fölé. Nos, az a mechanika ami ezt lehetővé teszi, mágnesekből áll. Igen erős mágnesekből, amelyek néhány véletlen baleset és szándékos kísérlet után kártékonynak bizonyultak.

Nézhetjük hasznos szempontból is az erős mágneseket, ugyanis bizonyítottan képes a Sidekick 3 egy normál kést vagy villát önerőből magához ragasztani. Így már lassan svájci bicska is lehetne, azonban sajnos a bankkártyákról és bármilyen mágneses adathordozóról pillanatok alatt letöröl mindet adatot és de-magnetizálja azokat. Aki Sidekick 3 birtokába jutna, ne pakolja a tárcája és kártyái mellé :)

TEAM FORTRESS 2 KÉP - BE***ÁS!!!

Hír | 2006.07.15 11:25

A Valve kiadott egy árvácska képet, amelyen a tegnap bejelentett Team Fortress 2 összes játszható kasztja pózol. Tudtuk eddig is, hogy meseszerű grafikát láthatunk majd, de ez tényleg nagyon odab***! :)

Természetesen nem ingame képről van szó, de attól még a karakterek így festenek majd a játékban! A hivatalos közlemény szerint a jövő héten az Episode Two, a Portal és a Team Fortress 2 egyaránt megtekinthető lesz új, illetve első videók formájában. WÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!

Mégis nőttek a játékeladások

Hír | 2006.07.14 21:08

Korábban az elemzők által közreadott eredmények szerint a nyáron jó 15-20%-os visszaesést kellett volna megfigyelnünk a játékeladások terén. Most azonban ez totálisan megdőlt, ugyanis tavalyhoz képest idén júniusban 25%-kal több eladás volt, mind hardveres mind szoftveres téren. A bevétel egyébiránt 844,5 millió dollár volt, a legtöbb példányszámban eladott gépezet pedig a múlthónapban megjelent Nintendo DS Lite volt, a maga 593.000-es számával - ennyit vettek belőle. Az első féléves eredmények szerint mellesleg összesítésben is több játékot adtak el idén mint tavaly, összesen 4%-kal.

Team Fortress 2 és új játék a HL2: Episode Two-ban!!

Hír | 2006.07.14 10:28

Az Electronic Arts által tartott nyári sajtótájékoztatóján Gabe Newell is képviseltette magát a Valve színeiben. A legendás úriember ismét sokkoló bejelentést tett: a Half-Life 2: Episode Two multiplayer módjaként megjelenik a Team Fortress 2, valamitn egy egészen új szingli játék is részét képezi majd a csomagnak, amely egyelőre Portals munkacímen létezik. S ez még nem minden! Elárulta továbbá, hogy az Episode Two egy időben jelenik meg PC-re, Xbox 360-ra és PlayStation 3-ra is. A konzolos változatoknak persze nem lenne sok értelmük, ha a történet közepén kapcsolódhatnak csak be, így a vásárlók megkapják a Half-Life 2-t és az Episode One-t is egy csomagban. Így már némileg érthető, miért kell annyit várni a második epizód megjelenésére... A GameSpot részletesen beszámolt a bemutatón látottakról. A Portalst a Prey-hez hasonlítják, hiszen a címéből adódóan a legnagyobb hangsúly a különböző portálokon lesz, amilet egy különleges fegyver segítségével tudunk majd "megidézni". Levetítettek egy videobemutatót is, amely elképesztő variációkat mutatott ennek használatára. Az egészet úgy állították be, mintha egy új dolgozónak mutatnák, aki most került ehhez a bizonyos titokzatos vállalathoz, megismertetve vele az egyik új találmány működési elvét. Érdekes módon a cég valahogy nagyon passzolt a Half-Life 2 univerzumába. A portal gun névre keresztelt fegyverrel két portálkaput kell létrehoznunk, amelyek segítségével át tudunk suhanni egyik helyről a másikra. Legegyszerűbb példával élve egy utunkba került akadályt tudunk így kikerülni, de ha például egy nagyobb ellenség vesz tűz alá, akkor a fegyvert arra is használhatod, hogy nyiss egy kaput a lába alatt, majd egy másikat egy szakadék fölött: az ellenfél szépen átzuhan és megsemmisül. A lényeg tehát az ilyen és ehhez hasonló fejtörők szinte végtelen számú megoldási lehetőségeinek használata. S most jöjjön a személyes kedvenc! A Team Fortress Classic a Half-Life első részével közel egy időben jelent meg és óriási népszerűséget vívott ki magának. Már akkortájt bejelentették, hogy készül a kasztokra osztott multiplayer FPS folytatása, ami azóta se történt meg. Már teljesen el is felejtettük, de a jelek szerint a Valve azóta is sokat dolgozott rajta. A lényeg megmaradt, továbbra is kasztok (orvos, tűzszerész, nehéztüzér, kém, felderítő, műszerész, mesterlövész és egyszerű katona) közül választva harcolhatunk egyik vagy másik oldalon. A grafika viszont teljesen átalakult, a hatvanas-hetvenes évek kémfilmjeire hajazó megjelenést kapott, rajzfilmszerű kialakítással (pl. No One Lives Forever). Gabe szerint a cél a legszebb megjelenítés mellett a legjobb kaszt alapú multiplayer FPS megalktoása volt. Sajnos az Episode Two (és a fent leírt összes extra) megjelenésére vonatkozólag nem kaptunk pontos információt, de véleményem szerint ennyi újdonság mellett igazán elnézőek lehetünk egy esetleges késés bejelentése után is. A Valve nagyon élvezi ezt az epizodikus üzleti modellt, most már jól látszik, hogy minden epizódra tudnak valami újat hozni, ami talán a játékos társadalom számára is megelégedéssel szolgál.

Az új mágneses memóriachipek forradalma

Hír | 2006.07.11 13:24

A Freescale bemutatta a MRAM (Magneto-Resistive Random Access Memory) mikrochipet, amely a merevlemezekhez hasonló módon képes adatokat tárolni. Az új egység forradalmasítja a memóriák technológiáját. A magnetorezisztív véleltlenszerű eléréssel rendelkező memória (MRAM) a mágnesesség tulajdonságait kihasználva képes az adatokat tárolni, szemben a chipekben eddig megszokott elektromos töltéstől. Egyes elemzők szerint ez a chip az utóbbi évtized egyik legkiemelkedőbb találmánya a számítógépes memóriák tekintetében. A technológia legnagyobb előnye, hogy az információt azután is képes tárolni, hogy a chip már nincs áram alatt. A vállalat már sikeresen le is gyártott néhány 4 megabites MRAM prototípust. Tovább >>

Csökkennek a játékeladások?

Hír | 2006.07.11 11:22

Elemzők szerint a májusi visszaesés után újabb jelentős csökkenés várható a játékeladásokban. Júniusban és a nyáron várhatóan további 4-15%-kal csökkennek az eladások, és bizonyos érvelések szerint mindez évről-évre jó 10%-kal tovább esik. Jót is látnak azonban a jósok, hiszen úgy várják, hogy szeptembertől megkezdődik az őszi szezon, amikor is újra fellendülnek az eladások. A fellendülés okát a következőgenerációs játékokban látják, és további jó pontnak vélik az in-game hirdetéseket, a mobilplatformra történő fejlesztéseket és az online terjesztést is.

Gombnyomásra másolhatóak a Blu-Ray-és HD-DVD-filmek

Hír | 2006.07.09 13:34

A c't nevű informatikai szaklap igen érdekes felfedezést tett a Blu-Ray és HD-DVD minőségekben megalkotott filmekkel kapcsolatban. A Sony és a Toshiba ilyen technológiával felkészített lejátszóit nyüstölték az InterVideo WinDVD speciális OEM-kiadású változatával, amikor is nagyot néztek. Amikor megnyomták a Print Screen gombot, akkor a rendszer nemhogy képet tudott lopni a filmből, a minőség legcsekélyebb romlása nélkül tette azt, kihasználva ezen másolásvédelmi technológia legnagyobb hibáját. További próbálkozások után kiderült, hogy a képlopás segítségével a film teljes egésze lementhető és összerakható, azaz gyakorlatilag a Print Screen gomb megnyomásával lemásoltuk a HD-minőségű filmünket, a hanganyagot pedig külön alávághatjuk. Ezen igen érdekes hiányosságát a másolásvédelmi rendszernek jelezték is a felfedezők a gyártóknak, azaz a Sonynak és a Toshibának (tesztalanyok: Vaio VGC-RC 204 és Qosmio G30). A Sony nem reagált a megkeresésükre, a Toshiba azonban elismerte a hibát, és ígéretet tett, hogy szoftveresen hamarosan orvosolja ezt a hiányosságot a lejátszószoftverek és a grafikus kártya drivereinek frissítésével.

A legendás Ron Gilbert ismét akcióban

Hír | 2006.07.06 09:56

Ron Gilbert nevét az addikt kalandjátékosok valószínűleg jobban ismerik: hozzá fűződik a The Secret of Monkey Island, a Monkey Island 2: LeChuck's Revenge, és a Maniac Mansion is, de emellett a Total Annihilation producereként is tevékenykedett korábban. Az úriembert meginterjúvolta a GameSutra, Gilbert pedig készségesen elárult néhány részletet jelenlegi pojektjéről. "Jelenleg egy nagyon történet orientált szerepjáték megalkotásán dolgozom, de jelenleg még folyik a kiadókeresés a projekthez. Addig is folytatom a munkám, hiszen elképesztően munkaigényes egy olyan történetet megalkotni, amely a kalandjátékok elemeit megfelelően ötvözi a szerepjátékok akciódúsabb elemeivel." Fény derül továbbá arra, hogy Gilbert jelenleg teljesen függetlenül tevékenykedik, valamint elmesélte, mennyire nehéz ez a műfaj. Manapság a kiadók igencsak távol tartanak maguktól minden olyan ötletet, amelyben a történetre, vagy a kaland elemekre helyeződik a hangsúly. A teljes interjút angol nyelven itt olvashatjátok.

Holnap érkezik a Titan Quest javítás

Hír | 2006.07.06 08:53

A THQ úgy döntött, hogy holnapra tolja az Iron Lore stratégiai szerepjátéka, a Titan Quest javításának megjelenését. Ez mindössze egy napos késést jelent. A csomagban nyolc felfedezett hibát javítanak, három tulajdonságot fejlesztenek, illetve két új lehetőséget adnak a játékhoz. Ezek teljes listáját itt olvashatjátok el.

Tízszeres kapacitás a Seagate forradalmi ötletéből

Hír | 2006.07.05 17:30

A Seagate szerint megtízszerezhető a merevlemezek tárkapacitása egy új eljárás segítségével. Itt a cég legfrissebb szabadalma, a nanocsöves kenőanyagos adattárolási technológia. A vállalat levédett egy új, saját maga által kifejlesztett szabadalmat, melyet nanocsöves kenőanyagos (nanotube lubricated) technológiának nevezett el. Az eljárás lényege, hogy az író-olvasó fejet még közelebb helyezi el az adattárolásra használt mágneses lemezekhez, a kettő közötti távolság ugyanis nagyban befolyásolja az egységnyi helyre rögzíthető adatok mennyiségét. Tovább >>

'Reggelt!

Hír | 2006.07.05 06:41

Kellemes kora reggelt! Nem akarom sajnáltatni magam, de évente többször is begyullad a fülem, ma is emiatt keltem korán, hisz megyek nemsoká az orvoshoz - bár már egy hete szenvedek vele. Viszont aki amiatt nyavajgott, hogy a tegnapi Call of Duty 3 videó nem mutat elég játék közbeni jelenetet, most remélem megleli boldogságát :)

Tanár: - Petike, te már megint elkéstél! Mi ennek az oka? - Tanár úr, a közlekedési táblák! - Na ne nevettess már! Hogy lehetne a késés oka egy tábla? - Úgy, hogy ki volt rá írva: "Vigyázat, iskola! Lassítson!". A részeg hajnal 2-kor hazatámolyog. Belép az ajtón, ahol a felesége már a nyújtófával várja. Mire a férj: - Drágám, te még éjjel 2-kor is sütsz?

Test Drive Unlimited Dátum

Hír | 2006.07.04 09:03

Az Atari a jelek szerint bejelentette a Test Drive Unlimited megjelenési dátumait. Az Xbox és Xbox 360-as verziók szeptember 8-án, míg a többi kiadás, így a PS2-es, PSP-s és PC-s október 13-án lát majd napvilágot. Ez néhány napos késést jelent az eredetileg jósolthoz képest, de még így sem vészes.

WarPath GOLD

Hír | 2006.06.29 18:33

Rengeteg késésen esett már át, most azonban végre aranylemezre került a WarPath. Az FPS-re már nem kell túl sokat várni, ugyanis egészen pontosan július 18-án kerül majd a boltokba. Addig is további infó az aranyat megerősítő kiadványban.

[MOVIE] Dark Messiah - az év játéka lehet!!!

Hír | 2006.06.23 12:48

Őőőőő, ez kéééééééész!!!!! Iszonyatosan szigorú videó futott be kicsiny szerkesztőségünkbe az imént a Dark Messiah című alkotásból. A közelharcot csodálhatjuk meg, amint hősünk gyepálja az ellent cipellőjével és éles kardjával. A vér fröcsög, végtagok és arcok röppennek le, a zene kiváló, a grafika pedig mesés - a játékot a Half-Life 2 idején megismert Source táplálja, tehát nem nagyon fogunk benne csalódni. A videó alant, és bár tudom, hogy sokadjára ismétlem magam, KÖTELEZŐŐŐŐŐŐ !!!! :)

[MOVIE] Magyarok és az AGEIA PhysX

Hír | 2006.06.23 11:56

Hmmm, egy igen igen komoly videó érkezett a hazai fejlesztésű Joint Task Forceról. Lényegében azt szemlélhetjük meg, hogy a játék miképpen támogatja a még eléggé kérdéses jövőj AGEIA PhysX kártyát. Mit is mondhatnék, a látvány valami eszméletlen, és, ha a játékok a jövőben ennyire kihasználják majd ezt a szolgáltatást, egyáltalán nem kizárt, hogy tényleg sikeres lesz. A videó alant, és MINDENKÉPPEN KÖTELEZŐ megnézni!!!

Half-Life 2: Episode Two - Mégis idén érkezik?

Hír | 2006.06.17 09:51

A tegnapi, Half-Life 2: Episode Two megjelenésére vonatkozó pletykát nem hagyta annyiban a 1UP.com, felkereste hát a fejlesztőcsapatot, hogy ők mondják meg a frankót. Doug Lombardi, a Valve marketingese nyilatkozta, hogy továbbra is a 2006. karácsonyi időszak van betervezve a második epizód megjelenésére. Persze ezt azért érdemes fenntartásokkal kezelni, főleg egy marketingestől, hiszen könnyen előfordulhat, hogy csak várnunk kell a késés hivatalos bejelentésére...

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)