Képvihar estére!
Még így késő este akadt néhány képecske, a reggeli adag mellé. Jó szemezgetést mindenkinek!
Még így késő este akadt néhány képecske, a reggeli adag mellé. Jó szemezgetést mindenkinek!
Nos, a tegnapi aranyeső után nagy örömmel ébredtem. Ennyi jó dolog már régen történt a PC-s játékvilágban. Azonban úgy tűnik, hogy a csúszások, halasztások tovább folytatódnak. Ma is erre a sorsra már legalább egy játék, és még ki tudja, mi lesz később... Majd meglátjuk. Jobb reggelt mindenkinek!
A Mithis Games kiadta az első videót, 2004 elején megjelenő akció-stratégiájából, a Midway: Naval Battles-ből! Ezt két méretben is lezúzhatjátok tőlünk, természetesen felbontástól függően! A játék egyébként még mindig elég korai fázisban van, hiszen, még több, mint egy év áll előtte! Már most is nagyon üt az anyag, de, hogy mi lesz később, még senki sem tudhatja!
Az Epic Games, még a tegnapi nap (najó, késő este, éjjel, hajnalban - nem tudtam fennmaradni :D) kiadta az első javítást, az Unreal Tournament 2003 demójához... És, hogy miről is szól ez a peccs, íme:
Ha gyakran böngészitek a GameStar Online híreit, bizonyára értesültetek már arról, hogy az Nvidia következő generációs grafikus chipjét, az NV30-at (ha úgy tetszik a leendő GeForce 5 kártyák "lelkét") ezév végén kívánja piacra dobni. Nos, lehet, hogy ez mégsem lesz így és a megjelenési dátum a jövő év első negyedére tolódik. Hivatalosan még nem erősítették meg, de elképzelehető, hogy a tervezett megjelenéshez képest pár hónappal később fut csak be az NV30...hamarosan úgyis megtudjuk!
...legalábbis úgy tűnik, hogy Európába kicsit később vezetik majd be ezt a szolgáltatást! A GameStyle.net jelentése szerint ugyanis a mi "kis" kontinensünkre, valamikor 2003 tavaszán tervezik a bevezetését, holott Amerikában már idén ősszel beindul. Az Xbox Live szolgáltatás lehetővé teszi, hogy a Microsoft játékkonzoljára készített alkotássokkal, interneten keresztül nyomuljunk a többi megszállott arc ellen!
A Shrapnel Games jelentéséből kiderült, hogy késik egy csöppet, már korábban bemutatott Dungeon Odyssey című játékuk. Ez egy szimpla kis szerepjáték lesz, a szokásos RPG elemekkel. A csúsztatás oka, hogy némileg hibásan lett elkészítve a master CD, így kicsit később tudják elkezdeni a sokszorosítást!
A CPU piac vezetője, az Intel úgy döntött, hogy legújabb processzorának, a 2.80GHz-es P4-nek debütálásával egyidőben lejjebb ereszti árait. A lépés megtételére valószínűleg az AMD olcsó, de nagy teljesítményű processzorai sarkallták a céget. Az áresés következtében a weben közzé tett árlistában már fel sem tüntetik az 1.70Ghz-es procit. Újabb hírekkel és a friss árakkal e hónap végén, vagy legkésőbb szeptember elején tudok szolgálni, ugyanis ekkor jelenik meg a legújabb, 2.80Ghz-es Pentium.
Az Illusion Softworks egy picinykét eltolta a Mafia című játékuk megjelenését. Azért nem kell aggódni, csupán arról van szó, hogy a beígért augusztus 30 helyett, egy héttel később kostolhatjuk meg az alkotást... addíg egy kis lazaság... :)
A GameSpy lelkes csapata, ezúttal a Digital Reality egyik frontemberét, a tiszteletre méltó Peller Lászlót csípte el egy izmos kis interjú erejéig! Készülő űr stratégiájukról, a Haegemonia: Legions of Iron-ról faggatták! Azért is érdemes megszemlélni a teljes interjút, mert, ha esetleg nem is tudsz angolul, gyönyörű új képeket szemlélhetsz meg itt!
A tegnapi naptól kezdve, egészen szeptember 3-ig bárki jelentkezhet az Asheron's Call 2 nevezetű MMORPG alkotás, hamarosan megkezdődő béta tesztelésére. Az itt jelentkezettek közül 1000 szerencsést választanak majd ki. Ha nem kerülsz bele a tesztcsapatba, nem kell csüggedned, hiszen nemsokkal később, lesz egy második forduló is! Ahhoz, hogy jelentkezhess, rendelkezned kell Microsoft Passport-tal (melyet szintén ugyanitt létrehozhatsz, ha esetleg még nem lenne...). A játékról bővebben itt olvashatsz!
Az Intel mai közleménye szerint legkésőbb a jövő év elején át kívánnak állni a jelenlegi 130 nm-es technológiáról (0.13 mikron), a 90nm-esre (0.09 mikron). A cég elsőként a processzorokban lévő SRAM moduloknál fogja igénybe venni az új technikát, melynek révén a cache mérete értelemszerűen megnő majd. A 90nm-es SRAM chipekre az Intel CPU-kban még várnunk kell egy kicsit, de ha minden a tervek szerint halad, februárban már örülhetünk a fejlettebb prociknak.
Két nappal ezelőtt jelentettük, hogy kijött az orosz fejlesztésű American Conquest című stratégiai játékának Rolling demója (ezzel nem lehet játszani, csak gyönyörködhetünk az eseményekben - akárcsak a Haegemonia Rolling demóban). Az akkori változat német nyelvű volt, ám tegnap, késő este megérkezett az angol változat is. Ha esetleg még nem nézted volna meg, már letöltheted tőlünk az angolt is! Csupán ide kell kattintanod, és már indul is a letöltés!
Nagy valószínűséggel az AMD 2400+ névre keresztelt processzora csak októberben, vagy később lát napvilágot. A cég különösebben nem indokolta a késést, aminek oka az Athlon XP-kben először debütáló 333Mhz-es FSB lehet, bár ez az AMD részéről még nem nyert megerősítést. Az elhalasztott megjelenésre reagálva számos helyen elhangzott az a vélemény, hogy a cég nagy hibát követ el, mivel a nagy vetélytárs Intel 2.80Ghz-es példányára sem kell már sokat várnunk és ha így halad a procik órajeleinek emelkedése, az AMD-nek nagyon bele kell húznia, ha nem akar lemaradni.
A Strategy First tegnap késő este bemutatta legújabb játékát, az Inquistion-t. Ez egy 3D-s akció-kalandjáték lesz, melyben egy 14. századi, középkori világba kerülünk. A játék középpontjába egy fiatal tolvaj, Matthew kerül. Erre az alkotásra azonban még több, mint egy évet kell várnunk, hiszen 2003 őszére/telére tervezik a megjelenését...
Pár nappal ezelőtt már hírt adtunk az ATi üdvöskéjének igen tekintélyt parancsoló képességeiről és MOST végre megérkezett a várva-várt új chip, az R300! Az AnandTech máris nyomott a Radeon 9700-asról egy kisebb tesztecskét (nevezzük inkább élménybeszámolónak), melyben egyenesen a grafikus chipek új királyaként emlegetik. Nos, hogy ez így van-e, arra én még nem merek fogadni, de a lecke minden bizonnyal fel van adva a vetélytársaknak, különösen az nVIDIA feje fájhat, ha az R300 valóban leemeli a koronát a GeForce4-esek fejéről. A cég közleménye szerint az R300-ra épülő kártyák legkésőbb 30 napon belül a boltok polcain fognak díszelegni, áruk pedig 399$ körül alakul majd.
Tíz évesen nem hatott meg egyáltalán, hogy John Carpenter 1982-ben The Thing címmel horrorklasszikust alkotott. Később megnéztem a filmet, az sem jött be igazán. Mindez azonban nem gátol abban, hogy ne kattanjak el a GameSpotra, ahol a fejlesztés alatt lévő multiplatform játékról olvashatok előzetest.
Zdravsztvujtye máljcsiki i gyévocski! Kezdjük a mai napot szép színes képek nézegetésével. Hárásó. Nu páká!
Nem más, mint kedvenc beszélőnk, Mark Rein, a nagy UT2003 kommunikátor. Ezúttal is sokat beszél, és amit ő mond, attól egyszerre sírunk és nevetünk, ugyanis a lényeg az, hogy az UT2K3 demo még mindig inkább két hétre van, mint egyre, de örvendezzünk vala, mert minél később jelenik meg, annál jobb lesz. Aki a teljes megnyilatkozásra vágyik, haladjon ebbe az irányba, és scrollozzon lefelé.
Ugyanis az ATi nyár végén bemutatásra kerülő chipje nem lesz egyszerű "eset" még az Nvidia számára sem. Az R300-asnak minden olyan kelléke meglesz, amivel megszorongathatja vetélytársait, mint például teljes körű DirectX 9 támogatás, 107 millió tranzisztor, 8 pipeline, 256bit-es DDR memória, AGP8X támogatás. Azt, hogy ezekkel az adatokkal mennyire lesz majd ütős az új chip, nyár végén, de legkésőbb ősszel megtudjuk.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)