Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 679

A Duron jövője

Hír | 2002.04.25 18:38

Pár nappal ezelőtt az AMD bejelentette, hogy legkésőbb év végéig leállítja Duron processzorainak gyártását. Most egy Németországban adott interjú során kiderült, hogy a cég mégsem áll le teljesen a CPU-k gyártásával, bizonyos példányszámban 2003-ban is szállítanak a boltokba. Év végétől azonban az AMD gyártókapacitásának nagy részét Athlon XP processzorainak gyártására fordítja majd. Egyéb érdekességeket itt találsz.

60x CD írás hamarosan

Hír | 2002.04.20 15:45

Elképesztő ütemben gyorsulnak a CD író technikák. Szinte kapkodja az ember a fejét, a nagy gyártók sorra kontráznak rá az addig leggyorsabbnak hitt példányokra. Most épp a Sharp volt soron, kifejlesztett ugyanis egy olyan chipet, mely lehetővé teszi a CD korongok 60x írását és olvasását és úgy mellékesen még 16x-an pörgeti a DVD-ket is. Az új technológiával felvértezett meghajtók először júniusban érkeznek meg a boltokba, áruk azonban az új technika miatt elég borsos lesz.

Befutott a Telivér!

Hír | 2002.04.17 18:22

Megérkezett az AMD régen várt új processzormagja, a Thoroughbred, azaz Telivér. Először a mobil gépekbe, vagyis a notebook-okba szánt példányok jönnek ki, válaszként az Intel mobil processzorok terén folyó törekvéseire. Az új CPU-k már 0.13 mikronos technológiával készülnek, ami alacsonyabb áramfelvételt és melegedést jelent, ezáltal végre elkezdheti az AMD hódítását a notebook piacon is. A cég bejelentését itt olvashatjátok.

WarCraft 3: A kezdetek...

Hír | 2002.04.16 23:01

A Vivendi és a Blizzard szerint, elsõ nekifutásból nem kevesebb, mint 10 millió példányban fogják szétszorni a boltokban, idén júniusban megjelenõ stratégiai játékukat, a Warcraft 3-at. Ebbõl 700 ezret "csak" németországnak szánnak. Ez azért érdekes, mert az átlagos mennyiség ugyanitt 100-150 ezer szokott lenni az egyes alkotásokból... Hogy idehaza mennyi jut el? - még nem lehet tudni.

Konzol eladások...

Hír | 2002.04.09 22:34

Megérkeztek a legfrissebb konzol eladási adatok japánról. Ezek március 18 és 24 között érvényesek (az elsõ szám az aktuális heti eladási mennyiség, a második szám pedig az összes eladott példány az adott típusból):

  • PlayStation 2 - 85,370 / 1,189,500
  • GameBoy Advance - 40,345 / 756,875
  • GameCube - 34,448 / 341,933
  • PSone - 7,658 / 90,282
  • XBox - 5,005 / 184,036
  • WonderSwan Color - 2,772 / 46,267
  • GameBoy Color - 2,439 / 51,722

  • Xbox vs. PS2

    Hír | 2002.04.04 20:17

    Nagyon úgy tűnik, hogy a Microsoft konzolja nem produkálja azokat az eladásokat, amelyekre a szoftveróriás számított. Konkrétan a március 18-24-ig terjedő időszakban a Playstation 2 igencsak "helyben hagyta" a zöld dobozt, mivel PS2-ből ebben az időszakban 6255 fogyott, míg Xbox-ból csupán 3065. Ez még nem minden, hiszen az eddig eladott 12 189 példány eléggé elmarad a Microsoft eddigre tervezett 27 000 értékesített konzoljától. Ezt tetézve az Xbox ára 649$ körül mozog, míg egy PS2-ért "csak" 529$ kell leszurkolni a vásárlónak. Kíváncsian várjuk a folytatást.

    A legjobb játék a Sims???

    Hír | 2002.03.22 18:56

    Mint tudjátok, a The Sims játékok, megjelenésük óta mindigis a Top 10-es listák legalább két, de legtöbbször három helyét is birtokolták. Ezek után gondolhattuk, hogy bizony nagyon jó eladásokat produkált. Az EA nagy örömmel jelentette be, hogy a The Sims-ből immáron több, mint 6,3 millió példány fogyott el eddig, amivel minden eddigi PC-s játékeladási rekordot megdöntöttek. A játék egyébként 2000 február eleje óta kapható a boltokban, és azóta is töretlen sikert arat a játékosok köreiben. Ha esetleg nem ismered ezt a páratlan alkotást, mindneképpen látogass el ide!

    Sikeres az Xbox Európában

    Hír | 2002.03.22 07:30

    Legalábbis az első beszámolók szerint a Microsoft konzolja az európai megjelenés óta (március 13) elég szép eladásokat produkált. Az Xbox-ok nagy része nálunk készül (Sárváron), de hazánkban való megjelenésére szintén a 13-ai európai premierig várnunk kellett (ám most sem a hazai Microsoft forgalmazza a konzolt...). Rajtunk kívül még 15 európai országban juthatnak hozzá a "dobozhoz" a vásárlók, melyért már a megjelenés napján hosszú, tömött sorok kígyóztak a boltok előtt. A Microsoft terveiben 4.5 és 6 millió eladott példány szerepel júniusig, természetesen világszerte. Ha érdekelnek az európai megjelenés részletei és kapható játékok listája, kattints ide.

    0.13 mikronos AMD CPU-k

    Hír | 2002.03.14 21:11

    A Hannoverben zajló CeBIT kiállítás ideje alatt (melyen jelenleg is kint tartózkodik a GameStar számos jeles munkatársa :)) mutatja be az AMD az első 0.13 mikronos technológiával készülő processzorait. A "Thoroughbred" (lefordítva: Telivér) chippel felszerelt CPU-k a cég Athlon XP családjának tagjai lesznek. A Thoroughbred mag megközelítőleg 38%-al lesz kisebb, mint az Intel 0.18 mikronnal készült chipjei. A kisebb méretből kifolyólag a processzorok nagyobb teljesítménye alacsonyabb áramfelvétellel párosul. Az AMD az hamarosan piacra kívánja dobni az első példányokat az új procikból. Ha érdekel a téma, itt kielégítheted a kíváncsiságod.

    Napi képömleny!

    Hír | 2002.01.24 08:12

    Ismét akad néhány remek példány, ám ezúttal nincs kiugró alkotás...mindegyik remek lesz :)

  • Cold Zero    a JoWood 3D-s akció-kalandjátéka
  • Counter-Strike: CZ    egy kis kiegészítés a Gearbox játékához
  • Duality    3D-s akció RPG a Trilobyte Graphics-tól
  • Perimeter    3D-s RTS a K-D Labs-tól
  • Warcraft III    egy új képecske a Blizzard RTS-RPG játékából
  • Yager [Xbox]    3D-s akciójáték, amolyan Halo módra
  • Zanzarah    a THQ third-person akció-kalandjátéka

  • Morrowind wallpapers

    Hír | 2002.01.21 07:13

    A Bethesda Softworks néhány újabb háttérképpel lepte meg rajongóit. Ezen az oldalon találhattok néhány szebb példányt, melyek a még készülő Morrowind című szerepjáték egy-egy lényét ábrácolják. Érdemes ellátogatni megtekinteni "őket".

    Daredevil gamma?

    Hír | 2002.01.16 08:50

    Az Encore Software (akik az Xbox-szos Circus Maximus-t is készíti) elárulta, hogy megszerezte a Daredevil című képregények játék adaptációinak kiadási jogát. Az is kiderült, hogy az első, ezen a témán alapuló gamma egy akció-kalandjáték lesz, melyben a képregény összes karakterével találkozhatunk. Annyit lehet tudni a megjelenéséről, hogy valamikor egy időben lesz a jelenleg még forgatás alatt álló, szintén Daredevil című mozifilm vetítésével...(ami egyébként valamikor 2002 végén lesz - bővebb infó itt). Ha esetleg nem ismernéd a képregényt, ezen az oldalon megtekintheted néhány példány címlapját.

    Túl az 1 millión!

    Hír | 2002.01.10 12:19

    Az Activision bejelentette, hogy már több, mint 1 millió példányt értékesített, a 2001 november 20-án megjelent Return to Castle Wolfenstein című FPS játékból! A legkedvezőbb eladási adatok Németországban és Angliában alakultak ki! Ezzel ugyan nem döntöttek meg minden rekordot, de azért büszkén mondják....(miért is ne tennék?)

    XBox-os örömanimációk

    Hír | 2001.11.19 12:39

    Nyílván tudjátok, hogy a múlt héten, egészen pontosan november 15-én jelent meg hivatalosan a Microsoft játékkonzolja, az XBox. Ennek első példányát maga Bill Gates értékesítette. Az itt található két animációban belekukkanthattok a "ceremóniába" és láthatjátok azt is, ahogy a világ leggazdagabb embere elvegyül a tömegben...

    A nagy megjelenés!

    Hír | 2001.11.16 08:28

    Mint már említettük, tegnaptól hivatalosan kapható a Microsoft játékkonzolja, az Xbox. A minap, New York-ban tartott "eladási ceremónián" maga Bill Gates értékesítette az első példányát legújabb "gyermekének"! Alant található jónéhány link, melyek többségét érdemes "átlapozgatni"! [Magyar nyelven]

  • Index
  • Origo
  • Prim Online [Angol nyelven]
  • 3DGameMan
  • FiringSquad
  • GameSpot
  • GameSpy
  • Xbox.com
  • XGR
  • Yahoo
  • ZDNet

  • Shrek DVD-n!

    Hír | 2001.08.13 14:17

    A DreamWorks Home Entertainment bejelentette, hogy világszerte hatalmas sikereket elért Shrek című alkotásuk DVD-n, még idén, egészen pontosan november 2-án kerül a boltok polcaira. A különlegesség ott kezdődik, hogy bizonyos példányokban külön nyereménylapok lesznek, és a szerencsések még egy XBox tulajdonosai is lehetnek (természetesen az erre készült Shrek játékkal együtt.) Egyelőre nem lehet tudni, hogy ez itthon mennyire fog működni (hiszen külföldön előbb lesz XBox, mint idehaza).

    A kis rekorder...

    Hír | 2001.07.27 08:46

    A Blizzard Entertainment tegnap bejelentette, hogy immáron több, mint 1 millió példányban elkelt a június 29-én megjelent Diablo II-es kiegészítésük, a Lord of Destruction! Ez még nem minden, hiszen a program nemcsak rekord sebességgel fogy, hanem még az amerikai eladási listák élén is csücsül már kb. 3 hete, ezzel maga mögött tartva a The Sims játékokat, és a többi nagy sikert is!

    Ez nem semmi!

    Hír | 2001.07.25 14:14

    A Square Software bejelentette, hogy immáron több, mint 1,9 millió példányban eladták a Final Fantasy X-es játékuk PS2-es verzióját. Ez még elég elviselhető adat lenne, ám az igazsághoz hozzátartozik, hogy erre mindössze 4 napra volt szüksége a cégnek! A japán boltokba összesen 2,14 millió darabot szállítottak ki, ennek 70%-a már az első napon elkelt, a 90%-os fogyás pedig 4 nap után következett be.

    B&W Beta a boltokban???

    Hír | 2001.03.30 10:48

    A PlanetBlackAndWhite honlapon bejelentették, hogy az EA alig három napja megjelent Black And White című játéka nem biztos, hogy teljes. Egészen pontosan a boltokba került Amerikában néhány EREDETI példány, melybe tévedésből a beta verziót csomagolták. A cég természetesen szó nélkül kicseréli ezt a teljesen jó verzióra. Reméljünk hazánkba nem jutott ebből egy darab sem...

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)