Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 630

Elvesztette elsőbbségét a videójátékellenes szenátor

Hír | 2006.08.09 19:56

A Connecticut-i Joe Lieberman kedd este Ned Lamont ellen elevsztette elsőbbségét a demokraták választásán. Lieberman az a szenátor, aki a leginkább kritizálta az elmúlt években a játékipart. Ő az aki elítélt több játékot is, többek közt a Doomot, vagy a GTA sorozatot, emellett pedig a múlt évben társszervezője volt a családok szórakoztatását védő törvénynek, ami arra késztethetné az eladókat, hogy szigorúan vegyék figyelembe a játékok kor alapján történő besorolását, azonban ez a törvény egyelőre még nem került elfogadásra. Bár tegnap este vesztett, elmondása szerint a novemberben induló választáson "ringbe" kíván szállni a független szenátori címért.

A mikrohullámú sütő veszélyei

Hír | 2006.08.03 09:05

A lánclevelek a leggyakrabban annyi valóságtartalommal sem bírnak, mint a horgászsztorik a kifogott hal méretével kapcsolatban. Vagy mégsem? A napokban olyan lánclevél érkezett a postaládánkba, mely szakít a hagyománnyal. Az ismeretlen "vírusgazda" az eredetileg 2005 áprilisában keletkezett lánclevelet lefordította magyarra és úgy engedte útjára. A mikrohullámú sütőben melegített folyadékokkal kapcsolatos veszélyekre figyelmeztető iromány - lásd idézve alább - a legtöbb lánclevéllel ellentétben valódi veszélyre figyelmeztet. Olyannyira, hogy Joe Wolfe az Új-Dél Walesi egyetem professzora értekezést is publikált a témában. A levél magán viseli a lánclevélben küldött hoax (ugratás, megtévesztés) minden ismérvét: "egy 26 éves fiatalembert" és "egy technikatanárt" említ, név nélkül, ugyanakkor hivatkozik egy hitelesnek tűnő, ámde lenyomozhatatlan forrásra, jelen esetben a General Electric-re. A levél külön érdekessége, hogy egy körülbelül négyszáz kilobájtos videóállomány is érkezett vele, mely a levélben leírt jelenséget ábrázolja, laboratóriumi körülmények közt reprodukálva. Tovább >>

'Reggelt!

Hír | 2006.08.03 09:03

Madárcsicsergős jó reggelt! Úgy hallottam, hogy hétvégére ismét jobb idő lesz, ami pont kedves majd a GameStar tábor lakóinak, bár az idő nagy részét valószínűleg idén is mindenki bent tölti majd a gép előtt... bbenjoe becenevű olvasónk küldött egy jó hosszú Half-Life 2 képregényre mutató linket, ami bár nem új, de ismét sikerült engem is megmosolyogtatni. Zseniálisan összerakták - mellesleg itt található. Angoltudás, és a játék viszonylag alapos ismerete szükségeltetik a poénok megértéséhez. Ám készültem egy viccel is.

A paraszt bácsi a folyóparton baktat a szekerével. Ott van szolgálatban a rendőr. A bácsika megkérdezi tőle: - Biztos úr, hol lehet itt baj nélkül átkelni a szekérrel? - Jöjjön csak, bátyám, majd megmutatom. Itt nyugodtan áthajthat. - A bácsi úgy is tesz, de hamarosan elsüllyed a szekérrel együtt. Megszólal a rendőr: - Érdekes! A kacsáknak csak derékig ért.

[OST] Megvan a Call of Duty 3 zeneszerzője

Hír | 2006.07.30 11:17

Az Activision bemutatta a Call of Duty 3 frissen szerződtetett zeneszerzőjét. Az FPS-sorozat legújabb részének muzsikájáért az Emmy-díjas Joel Goldsmith felel majd. Sokaknak ismerős lehet a neve: Jerry Goldsmith fiáról van szó. Joel többször is dolgozott együtt apjával, legfőbb munkája a Star Trek: First Contact című film zenei anyaga. További infók itt.

Negyedik Szabadfogású Számítógép verseny

Hír | 2006.07.18 11:31

A C3 Kulturális és Kommunikációs Központ idén szeptember 5-én negyedik alkalommal hirdeti meg az országos Szabadfogású Számítógép versenyt a 19. életévüket be nem töltött fiatalok számára (alsó korhatár nélkül). A verseny keretében lehetőség nyílik az ifjúság számára számítógépes tudásuk és kreativitásuk megmérettetésére, amelyért természetesen értékes díjakat nyerhetnek. A művek beküldésének határideje 2006. október 16. 24.00 óra. A Szabadfogású Számítógép versenyen bármilyen számítógépes alkotással indulni lehet, legyen szó saját fejlesztésű játékprogramról, honlapról, portálról, szoftverről, animációról, rajzról, zenéről vagy robotról, a műnek csak a pályázó képzelőereje szabhat határt. Olyan alkotások beérkezését várják a rendezők a számítástechnika különböző területeiről, amelyek szokatlan ötleteket, egyéni elgondolásokat, különleges megoldásokat rejtenek. Azon pályázatokat díjazza az informatikai szakemberekből, művészekből, pedagógusokból álló zsűri, amelyekben a fiatalok megszerzett tudásukat a leginnovatívabb, legkreatívabb módon tudták hasznosítani szokatlan, igazán egyedi megoldások alkalmazásával. A pályaműveket korosztályonként is értékeli és díjazza a zsűri. A verseny támogatóinak köszönhetően a versenyzők értékes díjakat nyerhetnek, amelyek segítenek tudásuk bővítésében és kreativitásuk fejlesztésében, így például számítástechnikai eszközöket, ösztöndíjat, mobiltelefont. A verseny díjazott művei 2006 decemberében megtekinthetőek lesznek a Jövő Házában egy nagyszabású kiállítás keretében. Néhány díjazott munka a 2005-ben rendezett versenyből:

  • idokepek.hu weboldal (Készítette: Maróti Árpád 16 éves és Szente-Varga Bálint 16 éves): A baráti társaság olyan honlapot üzemeltet, amely Magyarország pillanatnyi időjárását jeleníti meg. A készítők az ország minden tájáról begyűjtik az időjárási adatokat, kihasználva az internet közösségkovácsoló erejét.
  • Joey és Jack háromdimenziós animációs film (készítette: Ureczky Bálint 18 éves): 18 perces humorban is bővelkedő alkotás, amelyen két éven keresztül dolgozott a pályázó. Teljes egészében amatőr eszközöket alkalmaz, a végeredmény azonban igazi szórakoztató közönségfilm. A 2005-ös <19 Szabadfogású Számítógép versennyel kapcsolatos további információ megtalálható a verseny honlapján: verseny.c3.hu.

  • 'Reggelt...

    Hír | 2006.05.18 06:45

    Kellemes reggelt mindenkinek. Ajánlom figyelmetekbe a tegnap felkerült Így telt nálunk az E3... című cikkünket, melyben láthattok néhány érdekességet. Ajánlott egy esernyőt mindenkinek a hóna alá csapni, aztán még megnézni a reggeli híreinket, mert bizony ilyenkor is kerülnek még elő E3-as trailerek.

    Kovács kapatosan botorkál haza. Látja, hogy a lépcsőházban fekszik valaki. - Hol lakik, jóember? - kérdezi segítőkészen. - Egy emelettel feljebb, balra. Felcipeli a sorstársát, kinyitja a baloldali ajtót, beteszi a férfit. Utána visszamegy a földszintre. Megint lát ott valakit. Megkérdezi: - Hát maga hol lakik? - Egy emelettel feljebb, balra. Felcipeli őt is, kinyitja az ajtót, belöki. Megint lemegy. Megint fekszik ott valaki. Kovács most már dühös: - Csak azt ne mondja, hogy maga is egy emelettel feljebb, balra lakik! A férfi nehézkesen feltápászkodik. - De igen, és ha még egyszer belök a liftaknába, pofán vágom.

    [PATCH] Galactic Civilizations II

    Hír | 2006.04.26 13:22

    Megérkezett a Galactic Civilizations II: Dread Lords korábban beígért javítása. A Stardock műhelyében készült űrstratégia-folytatás a patch feltelepítése után jobb mesteséges intelligenciát, új Alien dialógusokat, hajóépítési fejlesztéseket, és még egy csomó apróságot kap majd. A 27 megás csomagot innen kaphatjátok le.

    'Napot!

    Hír | 2006.04.22 11:11

    Kellemes szombatot! Végre megint aránylag jó idő van, és külön köszönet az égieknek, hogy hétvégére hagyták az eső nélküli napokat! Ám mielőtt kirohannánk a szabadba szagos mügét gyűjteni, nézzünk szét a hírek világában. Ami azt illeti, ismét igen impresszív termés érkezett szombathoz képest. Nyugodtan nevezhetjük ezt a napot a videók napjának...

    Egy részeg fekszik a kocsma előtt. Odamegy hozzá a rendőr: - Mit csinál itt jóember? - Én vagyok ennek a kocsmának a reklámja.

    Készülög a Brothers In Arms Hell’s Highway

    Hír | 2006.04.12 19:52

    A Ubisoft a mai napon hivatalosan is bejelentette, hogy a Gearbox Softwarerel karöltve már dolgoznak a Brothers In Arms sorozat következő részén a Brothers In Arms Hell’s Highwayen. Az igéretek szerint a játék lenyűgöző grafikával és hangi anyaggal büszkélkedhet majd, felújított és kibővítette játékmenetbeli elemekkel, valamint egy teljesen újradolgozott online móddal. A játék a történetet a Piac-Kert hadművelet idején indítja, mely a második világháború legnagyobb légi hadművelete volt. A missziók során Matt Bakert, Joe Hartsockot és a 101-es légi hadosztály maradék tagjait vezethetjük, hogy megnyissák a "Pokol Országútját", amely merész kihívás annak reményében, hogy a háborúnak miharább vége lehessen. A tervek szerint a játék idén karácsonykor kerülhet a boltok polcaira, addig is a hivatalos bejelentést elolvashatjátok erre kattanva.

    [MOZi] 24 - Még legalább három évad!

    Hír | 2006.04.10 19:44

    Szegény Jack Bauerre mostanság nagyon rájár a rúd! Négy és fél napját már eddig is pokollá tették a mindenféle rosszban sántikáló csúnya emberkék, de úgy tűnik, további szörnyűségek várnak rá... a népszerű 24 sorozat sztárja, Kiefer Sutherland ugyanis aláírta a szerződést további három évad elkészítésére! A színész a hatodik és hetedik évadra Joel Surnow, Robert Cochran, Howard Gordon és Evan Katz társaként már a sorozat executive producer-jeként is ügyködik majd - hogy miért is mondom ezt el? Nos, Sutherland megemlítette, hogy partnereivel a sorozat moziváltozatán gondolkodnak. A széria védjegyévé vált valós idejű történetvezetéssel felhagyva, körülbelül két órába sűrítenék egy nap eseményeit - szerintem ebből jó már nem sülhet ki, a 24 egyik legnagyobb aduját dobják el. Mindenesetre kézzelfogható dolgokra még várnunk kell, Sutherland nyilatkozata szerint ugyanis ő és a többi producer mind egyetértettek abban, hogy ha az Amerikában most futó ötödik évad utáni szünetben kezdenék a forgatást, a film nagyon el lenne kapkodva. A felvételek tehát legkorábban 2007 nyarán kezdődhetnek meg, de kezeljük óvatosan az információkat, az egész mozifilmes ötlet még csak egy kósza gondolat a készítők fejében, könnyen lehet, hogy nem lesz belőle semmi, bár a sorozat sikerét látva szerintem nem fogják eltemetni az aranytojást tojó tyúkot. A sorozattal a hazai nézők az MTV műsorán találkozhattak, ahol sajnos csak az első évadot vetítették - a további részeket azonban DVD-n bárki megvásárolhatja (én megtettem :)), az első három évad már megjelent, a negyedik az év második felében kerül a boltok polcaira.

    Részvényesek perelnék a Majesco-t

    Hír | 2006.03.29 16:11

    A Trinad részvényes csoport, amely jelenleg 12,4%-nyi tulajdonjoggal rendelkezik a Majesco kiadóvállalatban, felajánlotta, hogy további két millió dollár értékben vásárolna a nehéz helyzetben lévő vállalat részvényeiből, feltéve, ha egy "függetlenebb" vezetőség áll annak élére. Egy nyílt levélben arról tájékoztatta a csoport a Majesco elnök-vezérigazgatóját, Morris Suttont, hogy véleményük szerint két fia - akik a vállalatnál beosztottként dolgoznak -, Jessie és Joseph Sutton irreálisan magas fizetést kapnak, ami a nehéz helyzetben elfogadhatatlan, és nyilvánvalóan magáncélú. A tudomásukra jutott információk szerint Jessie Sutton múlt évi fizetése 550 ezer dollár volt, míg Joseph 246 ezret kapott, amit további 160 ezer dollár részvényből származó bevétel egészített ki. Ez pedig teljességgel irreális. "Jessie és Joey Sutton messze nem tett annyit a vállalat üzleti helyzetéért, hogy ekkora juttatás legyen indokolt a számukra. Olyan magas pozíciókba kizárólag az apjuk által kerülhettek, ami a Majesco és annak részvényeseinek kiadásait fokozta." A csoport kérése, hogy a két úriember mondjon le, vagy pedig távolítsák el őket a posztjukról. Ettől teszik függővé a kétmilliós részvényvásárlási gyorssegélyt. Továbbá fényt derítettek arra is, hogy a Majesco a múlt évben 2,3 millió dollárt fizetett ki egy csomagoló vállalatnak, aminek társtulajdonosa Morris Sutton testvére. Ezt tetézi, hogy Jessie Sutton apósa megsértette a SEC törvényt azzal, hogy több mint 340 ezer dollár értékben adott el részvényeket 2005. január 25-én - egy nappal azelőtt, hogy a vállalat hatmillió dollárnyi tőkét kínált volna fel a tőzsdén. A Trinad közeli tervei között szerepel a Majesco, és annak számos jelenlegi és korábbi felsővezetőjének beperelése, az érvényben lévő megállapodások megsértése, valamint öncélú tranzakciók lebonyolítása miatt. A csoport kétmilliós vásárlási ajánlata a mai napon lejár. Nem ez az első eset egyébként, hogy a Trinad hasonló ötletekkel áll elő. Tavaly szeptemberben ötmillió dollárért vettek volna meg 3,3 millió értékű részvényt, ám azt az ajánlatukat végül visszavonták. A Majesco olyan PC-s játékokat jelentetett eddig meg, mint az Advent Rising, a BloodRayne sorozat, a Psychonauts, vagy a Worms 4: Mayhem.

    [MOZi] Oscar-díj 2006 nyertesek

    Hír | 2006.03.06 12:47

    Az éj leple alatt megrendezésre került az idei Oscar-díj átadó gála. ZeroCool végigvirrasztotta az egészet, bár nem teljesen szándékosan. No, de ami a lényeg, hogy a jól sikerült show végén az alábbiak vihettek haza egy-egy arany szobrocskát:

  • Legjobb film Crash (Ütközések) - Paul Haggis, Cathy Schulman
  • Legjobb színész Philip Seymour Hoffman, Capote
  • Legjobb színésznő Reese Witherspoon, Walk the Line (A nyughatatlan)
  • Legjobb férfi mellékszereplő George Clooney, Syriana (Sziriána)
  • Legjobb női mellékszereplő Rachel Weisz, The Constant Gardener (Az elszánt diplomata)
  • Legjobb rendező Ang Lee, Brokeback Mountain (Túl a barátságon - Közel s távol)
  • Legjobb eredeti forgatókönyv Crash (Ütközések) - Paul Haggis, Robert Moresco
  • Legjobb adaptált forgatókönyv Brokeback Mountain (Túl a barátságon - Közel s távol) - Larry McMurtry, Diana Ossana
  • Legjobb operatőr Memoirs of a Geisha (Egy gésa emlékiratai) - Dion Beebe
  • Legjobb vágás Crash (Ütközések) - Hughes Winborne
  • Legjobb díszlet Memoirs of a Geisha (Egy gésa emlékiratai) - John Myhre, Gretchen Rau
  • Legjobb jelmez Memoirs of a Geisha (Egy gésa emlékiratai) - Colleen Atwood
  • Legjobb komponált zene Brokeback Mountain (Túl a barátságon - Közel s távol) - Gustavo Santaolalla
  • Legjobb eredeti betétdal Hustle & Flow - Jordan Houston, Cedric Coleman, Paul Beauregard ("It's Hard Out Here For a Pimp")
  • Legjobb smink The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (Narnia Krónikái - Az oroszlán, a boszorkány, és a ruhásszekrény) - Howard Berger, Tami Lane
  • Legjobb hang King Kong - Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges, Hammond Peek
  • Legjobb hangvágás King Kong - Mike Hopkins, Ethan Van der Ryn
  • Legjobb vizuális effektusok King Kong - Joe Letteri, Brian Van't Hul, Christian Rivers, Richard Taylor
  • Legjobb animációs film Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit (Wallace és Gromit és az Elvetemült Veteménylény) - Steve Box, Nick Park
  • Legjobb idegennyelvű film Tsotsi - Gavin Hood (South Africa)
  • Legjobb dokumentumfilm Marche de l'empereur, La (Pingvinek vándorlása) - Luc Jacquet, Yves Darondeau
  • Legjobb rövid dokumentumfilm A Note of Triumph: The Golden Age of Norman Corwin (2005) - Corinne Marrinan, Eric Simonson
  • Legjobb animációs rövidfilm The Moon and the Son - John Canemaker, Peggy Stern
  • Legjobb rövidfilm Six Shooter - Martin McDonagh

  • 'Reggelt!

    Hír | 2005.11.18 09:20

    Reggelt! Baromi hideg van, lassan érdemes lenne előkeresni a nagykabátot. Sajnos pont akkor maradt ki egy metrójárat, amikor leértem a Blahára, de így részem volt abban a szerencsében, hogy egy mini szoknyás, pulcsis "kislányt" láthattam ellibegni az orrom előtt. Úgy döntöttem, előbb neki kellene kabátot vennem :)

    Kicsi Joe üldögél a padon és tömi a szájába marékszámra a Halloween-kor kapott cukorkákat. Odamegy hozzá egy idős nő és elkezdi mondani a magáét: - Nem tudod, gyermekem, hogy a sok cukorka, pláne marokszámra, bajt okoz? Tönkre teszi a fogaidat! Gyorsan kihullanak majd és rosszul lehetsz tőle! - Az én nagyapám 105 évig élt. - És ő is így majszolta az édességeket egy ültő helyében? - Nem, ő a saját dolgával törődött.

    [MOVIE] PoP3!!!!!!!!!!!!!!

    Hír | 2005.05.17 10:09

    Jesszusúristenhogyazajóelnemhiszem... Huhh, na szóval kijöttek az első animációk a Prince of Persia trilógia záró fejezetéből! Én személy szerint imádtam a két előző részt, nem is egyszer játszottam végig őket, nekem a darkos-hangulat is iszonyat módon bejött, nem tudom, miért sír mindenki! De ez...uramisten ez...fenomenááááliss!!!!!! Van itt minden kérem, Ben Hur-tól kezdve a 2. részt is porig alázó harcon át egészen a kis sunyi öregemberig! Nem is mondok, csak annyit: BONCSAD TŐCCSED!!!!

    Battlefield 2 képek

    Hír | 2005.04.14 09:27

    Joe004 ügyeskedéséhez fűződik, hogy most meg tudunk Nektek mutatni néhány egészen új, mellesleg exkluzív képet a Battlefield 2-ből. Exkluzivitásukból fakadóan csak az oldalra mutató linket mutathatom meg. Ha minden igaz, és sikerül vele elkészülnöm, a következő szám GS TV-jében egy 9 perces feliratozott videóinterjút tekinthettek meg a játékról.

    [DEMO] Driv3r!!!

    Hír | 2005.04.03 01:06

    Megkésve bár, de törve nem, itt az év egyik nagyágyúja, a Driv3r! Az új epizódban nagyjából hasonló a feladat, mint az előzőekben, csak enyhén durvább a körítés, a kiszolgálás :) Hogy teljes lendülettel átéljük eme kalandokat, most a fejlesztőbrigád útjára bocsájtotta a nem kis terjedelmű demó verziót. A cucc 700 mega, magyarul reméljük, sokmindent belepakoltak a jóemberek. Katt!!!

    [FuN] Eladó WC Papír

    Hír | 2005.03.05 20:52

    Ok, elismerem, ez nem annyira témába vágó, de úgy vélem ezt mindenkinek látnia kell. Én is sokminden marhaságot kitaláltam már, de elismerem, hogy ekkora pihent agyba nem mindennap botlik az ember. Az itt található linken (mely ráadásul hazai termés :P), a jóember egy használatlan WC papír cikket próbál elárverezni. Esküszöm úgy érzem licitálnom kellene :))) Thanks drobee!

    [MOVIE] BATTLEFIELD 2!!!

    Hír | 2005.03.05 20:49

    Még ma délelőtt adtam jelentést egy Battlefield 2 lanpartyn kézikamerával felvett új trailerről. Most, bár egy hatalmas, elég ótvar (már bocsánat) logó tátong rajta, de azért befutott a nagyfelbontású, nem kamerás változata. Közel 70 mega, ettől függetlenül szerintm kötelező letölteni! Ha érdekel, innen cibálhatod. Hatalmas köszönet jár Joe004 bácsinak!!!

    [FuN] Star Wars Ikszboksz :)

    Hír | 2005.02.02 19:35

    Egy igencsak mókás, és egyben látványos linket küldött nekünk Lazy az imént. Noha láthattunk már korábban is különféle mahinálásokat, szerintem ez viszi el a pálmát. Egy igazi Xbox Millenium Falconról van szó, melyet házilag barkácsolt össze a jóember. Alant láthatsz róla képeket, ezen a linket pedig akár licitálhatsz is. Hogy miért nem érdekelt eddig senkit igazán az alkotás? Mert ez a szomordvány lélek, laza 800 fontos (saccos 280 ezer HUF) induló árral nyitott...

    [MOZi] Alone in the Dark mozgolódás

    Hír | 2005.01.11 17:34

    Kedves olvasónk, bbenjoe dobott egy mailt a levelesládámba azon információval megtöltve azt, hogy mozgolódás indult be az Alone in the Dark mozifilm honlapján. Nem is akármilyen. A honlapot egy az egyben lecserélték, a régi átlagos helyett egy, a címhez teljes mértékben passzoló horrorisztikusan lélekszorongató Alone in the Darkos érzést sugárzó weblapra váltottak. Rengetet infó, látni-és olvasnivaló, no meg egy dátum. A bűvös szám a 28-as, egész pontosan január mellé társítva. Csak ajánlani tudom, hogy lessétek meg a lapot: erre tessék...

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)