Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 570

Az nVIDIA új partner után kutat

Hír | 2002.03.31 22:58

Legalábbis ami a chipgyártást illeti. Az nVIDIA ugyanis jó úton halad affelé, hogy ő válljon a legnagyobb vállalattá, amely más cégekkel készítteti a chipjeit. A jelenlegi partner a TSMC, amelyet a világ legnagyobb chipkészítőjeként emlegetnek. Ám az nVIDIA egy második gyártót is szeretne maga mellett tudni, ezért tárgyalásokkat folytatnak az UMC-vel, ám ezek sikere nagyban függ attól, hogy a cég milyen minőségű lapkákat képes előállítani 0.13 mikronos technológiával. Egy a témában készült interjút olvashattok itt.

SoF II Skin gyártás...

Hír | 2002.02.25 08:06

Az Activision egy elég jópofa lehetőséget kezdeményezett a minap. A SoF II: Double Helix skinning contest keretében ugyanis bárki csinálhat skineket a hamarosan megjelenő játékhoz. Ők adnak minden programot ehhez, neked "csupán" a skint kell elkészítened. A legjobb, még a játék multiplayer részébe is bekerül, és ezen felül még külön extra meglepetések is várják a versenyzőket. Ha érdekelnek a részletek, klikk ide.

Úton a VIA KT400

Hír | 2002.02.21 08:20

A VIA rengeteg új alaplapi chipkészlettel rukkolt elő, mind P4-es, mind AMD-s rendszerek alá. Ezek közül a KT400-at érdemes megemlíteni, melyet a cég körülbelül egy hónap múlva mutat be a nyílvánosságnak, sorozatgyártását pedig ezév második negyedében kezdik meg. Az új chipset támogatja majd a legújabb Athlon XP és Duron processzorokat valamint a 8X-os AGP-t és a legújabb DDR RAM-okat is (DDR333, DDR400 ECC).

A Maxtor nem aprózza el

Hír | 2002.02.05 19:19

A merevlemezgyártásban méltán elismert Maxtor a külső harddrive-ok piacán is vezető szerepet kíván betölteni. Ennek érdekében a most bejelentett új winchester is külső tárolóként fog funkcionálni és USB 2.0-ás szabvánnyal csatlakozik majd gépünkhöz. A Maxtor nem aprózza el a dolgot, a 3000LE névre hallgató merevelemez kapacitása 120 Gbyte lesz, ára pedig körülbelül 299.95 $. Ha feltétlenül egy ilyen adattárolóra vágysz és hajlandó vagy megfizetni az igen borsos vételárat, innen máris megrendelheted.

Hamarosan lesújtanak a kalapácsok

Hír | 2002.02.04 09:02

Az AMD ugyanis hamarosan megkezdi Hammer szériájú processzorainak sorozatgyártását. Az új CPU-k már 0.13 mikronos technológiával készülnek, így a hõtermelésük is csökkenni fog, tehát nem kell majd "decibelbajnok" ventillátorokat szerelni rájuk.

Intel McKinley infók

Hír | 2002.02.04 08:51

Néhány érdekesség derült ki az Intel legújabb csúcskategóriás procijáról, a McKinley-ről. Ezek az információk valahogy kiszivárogtak, ugyanis bejelentésüket csak február 4-ére tervezte az Intel. Néhány érdekesség: ezek a CPU-k 0.13 mikronos gyártástechnológiával készülnek majd, 64 bitesek lesznek és körülbelül 5 Ghz-en fognak rezegni. Amint pontosabb adatokkal tudunk szolgálni a prociról, azonnal megírjuk.

Xbox-szos gyárlátogatás!!

Hír | 2001.12.03 16:28

2001. november 29-én jelentette be a Microsoft, hogy megkezdték az Xbox játékkonzolok európai gyártását. Az ugyanezen a napon tartott gyárlátogatáson szerzett sajtóanyagból sikerült néhány képet elcsípnünk. Most te is belekukkanthatsz a hazai gyár mindennapjaiba! Ha érdekel a dolog, klikkelj IDE!!

Az AMD-nek kevés a gyártókapacítása.

Hír | 2001.08.17 15:08

Több számítógépgyártó céget is nagyon meglepett a bejelentés, miszerint az AMD leállítja 486, 586 és K6 processzorainak gyártását. Az AMD szerint ez csak ideiglenes leállás, 2002 júniusában folytatni fogják a gyártást. Ez leginkább a noteszgépek, illetve ipari PC-k, Set-Top boxok gyártóinak jelenthet kellemetlenséget, nekünk, hobbista PC-seknek pedig jó hírt, hiszen a cég ezzel növelni tudja Duron illetve Athlon processzorainak és az otthoni PC-kbe szánt AMD 760/761-es lapkakészletének kibocsátását, amelyben már jó ideje elég nagy hiány mutatkozik világszerte. Talán az AMD sem számított arra, hogy egyre népszerűbbek lesznek termékei.

Új Intel mobil lapka

Hír | 2001.07.31 13:56

Az Intel új mobil processzor családot jelentett be. Neve Pentium III-M, amely a Tualatin magra épül. 13 mikronos technológiával készül, a kölünböző modellek órajelei 1.13GHz, 1.06GHz, 933MHz, 866 MHz. Ebbe a processzorba kétszer akkor Level 2 cachet építettek, mint elődjébe, a Coppermine alapú P III-ba, 512 kb-ot. 133MHz-es FSB mellett körülbelül 10-15%-os teljesítménynövekedést értek el ezzel (az előző modellekhez képest). A gyártási technológiának és az új design-nak köszönhetően a proci fogyasztása is csak 21.8 Watt lesz.

Hamarosan itt a 2GHz-es P4!

Hír | 2001.05.28 09:15

Az Intel bejelentette, hogy még idén piacra dobja 2GHz-es processzorait. A Northwood kódnevű processzor 0.13 micronos gyártása technológiával készül, a valamivel korábbi változatok )0.18-asok, és úgy kb. 560 dollárba kerülnek majd.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)