[MOVIE] Marvel: Ultimate Alliance
Három rövid videó érkezett a Marvel: Ultimate Alliance című képregényeken alapuló akciójátékból.
Három rövid videó érkezett a Marvel: Ultimate Alliance című képregényeken alapuló akciójátékból.
A játék nagyjából egy éve megjelent már bizonyos régiókban - a német Most Wanted Game kiadó úgy gondolta, most jött el az idő, hogy a Das Eulemberg-Experiment, vagy nemzetközileg Martin Mystère néven ismert alkotás demó formájában is bekerüljön a köztudatba. Egyébként egy képregényen alapulú point-n-click kalandjátékról van szó, mely az Artematica Entertainment stúdiójában készült. A demó a játék elejét tartalmazza, de teljes egészében német nyelvű. A 338 megás fájl itt található.
A már említett Activision pénzügyi jelentés sajtótájékoztatóján a cég elnök-vezérigazgatója, optimizmusára adva bizonyítékot felfedte a következő néhány év játékterveit. A jól menő játéksorozatok nyilvánvalóan folytatódnak, de attól még egy kicsit sokkolónak hathat, hogy a Call of Duty 3 megjelenése még viszonylag távol van, és már a következő részről beszélnek. Ráadásul ilyen közeli dátumokkal: a bejelentett franchise-folytatások a 2008-as üzleti évre vonatkoznak, vagyis legkésőbb 2008. március végéig megjelennek a játékok. "A 2008-as üzleti évünk első negyedét egy erős, filmorientált felhozatallal indítjuk. Ekkorra várható a Shrek 3, a Spider-Man 3 és a Transformers filmek játékadaptációja." - mondta Kotick. "Ezt követően főbb játéksorozataink is új résszel gyarapodnak. Csak hogy a legfontosabbakat említsem, érkezik új Tony Hawk, Call of Duty, és Marvel képregényeken alapuló játék is. A Spider-Man kapcsán Kotick nem említette, hogy a film alapján készülő játék mellett milyen egyéb, Marvel-játékadaptáció várható pókemberrel. Ám azt már korábban bejelentették, hogy az Iron Man jogai nincsenek a cégnél, így az abból készülő 2008-as filmhez nem az Activision készít majd játékot. Ami annyira a PC-seket nem érinti, hogy a Guitar Hero is új résszel gazdagodik, miután felvásárolták a játék kiadóját. Bár egyelőre nem említettek semmilyen platformot a játék kapcsán. Emellett várható még új Worl Series of Poker Tour alkotás is. Mivel az Activision nemrég átvette az Electronic Arts-tól a James Bond játékkészítési jogokat, így erről is szó esett a sajtótájékoztatón. Az új 007-es film már idén novemberben a mozikba kerül, így várható volt, hogy az első Activision Bond-játék majd a következő filmen alapul. "Az MGM már bejelentette, hogy a Casino Royale után következő James Bond-film 2008. májusában kerülhet a mozikba, így én is elárulhatom, hogy a mi első Bond-játékunk is ekkortájt jelenik majd meg." - mondta Kotick.
A Sony Online Entertainment bejelentette, hogy megállapodást kötött az Epic Gamesszel az Unreal Engine 3 használatára néhány jövőbeli PC-s és next-gen játék esetében. Egyelőre csak egy DC képregényeken alapuló alkotást jelentettek be, amely az új grafikus motort használja. További részletek se erre, se a megállapodásra vonatkozólag nem állnak rendelkezésre.
Új videó érkezett a Marvel: Ultimate Alliance című képregények alapján készülő futurisztikus akció-szerepjátékból, mely a Raven Software fejlesztésében áll. A videó igyekszik bemutatni a főbb karakteret nagyjából két perc erejéig. Jó lesz! :)
A Planetwide Games jó hírrel szolgál a Marvel Heroes rajongóinak. Megszületett a Marvel Heroes: Comic Book Creator, amelynek hála egyesítve a két címet, olyan karakterekkel találkozhatunk mint az X-Men, a Spider-Man, a Fantastic Four, Hulk, a Daredevil, a Ghost Rider, a The Punisher, a Captain America, a Thor, a The Avengers, és Dr. Octopus. Így aki szeretné a program segítségével elkészíteni saját képregényét, az megteheti, screenshotokból, DVD-jelentekből, fotókból és minden egyébből, hála a programnak. További részletek itt olvashatóak.
Egy hónappal a Rogue Trooper európai megjelenése után az Eidos Interactive úgy gondolta, hogy kiad még egy filmet a Rebellion képregényen alapuló futurisztikus akciójátékából. Az előzetesben többnyire ingame jeleneteket láthatunk, melyek komoly akciókat vázolnak valamivel több, mint egy percben. Érdeklődőknek erre tessék.
Az FXlabs bejelentette, hogy az Archie képregények világában játszódó játékok fejlesztésébe kezdett. Természetesen majd a játékok hűen a történethez és a képregényhez tartalmaznak majd erőszakos és nem enyhén tizennyolc éven felülieknek ajánlott jeleneteket is. Az első játék a Archie's Riverdale Run, melynek fejlesztése már javában zajlik mind PC-re, mind perdig konzolra, a megjelenés pedig valamikor 2007-ben várható. A játékban felbukkanak majd a már jól ismert szereplők, többek között Archie, Betty, Veronica, Jughead, Reggie, akik teljesen 3D-ben köszönnek majd vissza, köszönet érte az FXLabs csapatának ügyes programozóinak és animátorainak. Természetesen a helyszín, Riverdale is teljes pompájában fog csillogni 3D-ben tartalmazva azokat az egyedi helyszíneket, amelyeket a rajongók már megismerhettek.
Annó megbotránkoztatta a játékosvilág nagy részét a Lucasarts azon döntése, hogy leállítja ok nélkül a várva várt Sam & Max 2 fejlesztését. Mivel nem halgattak a kérésekre meg a szép szóra, végül a stúdióból kivált egy nagyobb csoport fejlesztő, és sok rajongó igen ékesen nyilatkozott a manapság Star Wars rókabőrőket rángató kiadóval szemben. Viszont sokak örömére maga Steve Purcell, Sam és Max kitalálója jelentete be, hogy a Telltale Games megvette a jogokat, és a Bone nevű kalandjátékuk kiadása után neki is ülnek a fejlesztésnek, Purcellel az élen. Ennek megvan pár hónapja, azóta is figyelik a rajongók az eseményeket. A nemrég San Francisco-ban megrendezett WonderCon-on a stúdió pár tagja nyilatkozott főleg a Bone-ról, de a végén említették a Sam & Max-et is. "Most épp előkészítési fázisban van a játék, és még dolgozunk a kivitelezésen, [...] A tervek még kezdetlegesek, és sokat dolgozunk rajta Steve-el az élen." A teljes cikk ezen a linken olvasható. Továbbá tiszta szívvel ajánlom ezeket az online képregényeket, amiket maga Steve Purcell ír/rajzol, és hetente frissülnek. A kósza hírek szerint közük lesz a játék történetéhez.
Az Activision 2017-ig meghosszabbította a Marvellel kötött szerződését, melynek értelmében egészen addig készíthet a cég képregényein alapuló X-men és Spider-Man játékokat. Igencsak bebiztosították tehát magukat... A szerződésmódosítás egyébként 2009-től lép életbe, vagyis a korábbi állapotok szerint is még négy éven át ontották volna a képregény-adaptációkat. A döntés azoban érthető, mert eddig több mint 25 millió példányban keltek el az erre a franchise-ra épülő alkotások a legkülönfélébb platformokra.
No, azért mindent csak sorjában! Ha emlékezetem nem csal, idén májusban került az amerikai mozik műsorára a Frank Miller fantasztikus képregényéből készült film Robert Roudrigez és Miller mester rendezésében (egy jelenet erejéig kedvenc direktorom, Quentin Tarantino is besegített). Ha minden jól megy, jövőre már a folytatásra válthatunk jegyet (a sztori adott, elvégre ha jól tudom Miller hét történetet vitt papírra a képregényekben, és ezekből csak hármat pakoltak be az első részbe), ám a legfrissebb hírek szerint ezt a Sin City TV-sorozat követi majd! Én kissé fenntartásokkal fogadom a dolgot, nem hiszem, hogy sikerül majd visszaadniuk azt az atmoszférát, hangulatot, amit Miller megteremtett, de reméljük, nem lesz igazam! Mindenesetre a készítőknek a kommentekben lehet ötleteket adni, elvégre ők is biztosan tőlünk szerzik a legfrissebb híreket. :)
Ez a nap egyértelműen a letöltéseké, és még nincs is vége :) Ezúttal a Bad Day L.A. legelső publikus mozgóképes összeállítását szemlélheted meg. A képregényekre emlékeztető játék egy third-person akció-kaland, melyet a Joan of Arc-ot is megalkotó Enlight Software fejleszti. Szerintem érdemes megnézni, noha nem hiszem, hogy kasszarobbantó lesz a játékpiacon. Azért egy kattanást megér. Erre parancsolj:
American McGee, aki többek között különös agyszüleményeiről és játékairól is híres (Alice, Bad Day L.A.) aláírt egy megállapodást, melynek értlemében képregények készülnek több korábbi alkotásából. Így a Bad Day LA, az American McGee's Oz, és az American McGee's Grimmből is. Az értelmi szerző ezúttal is McGee lesz, a megvalósítást azonban a legnevesebb rajzolókra bízza. Megjelenési időpontról, vagy terjesztési régiókról nem esett szó.
Megjelent az első animáció a Bone című kalandjátékból, mely Jeff Smith azonos című képregénye alapján készül a Telltale Games gondozásában. Az Adventure Gamers honlapján néhány artworkot is találhattok, az ominózus videóért kattanjatok alant!
Lezajlott az idei Comic-Con rendezvény, a képregényrajongók legnagyobb, évente megrendezésre kerülő találkozója, ahol minden helyet kap, aminek bármilyen köze van a képregényekhez. Így például a legtöbb játék és mozifilm is, amelyeket valamelyik szuperhős története inspirált, szintén megtalálható. Ezúttal az Ultimate Spider-Manből kaptunk egy hangulatos videót, amit a Comic-Conon mutattak be...
Nem régiben lezajlott San Diego-ban a ComicCon nevezetű képregényes rendezvény, melyről természetesen a képregény licenszeket felhasználó játékipar se maradhatott ki. Volt sok érdekes dolog, melyekhez az Activision egy trailerrel járult hozzá a náluk készülődő Ultimate Spiderman-ből. Erre a trailerre csapott le a 3DGamers csapata, a pók fanok legnagyobb örömére!
Egy új stuff megjelenéséről számol be a 3DGamers. A játék az Incarnation címet viseli, stílusát tekinte RPG lesz. Ami egyből feltűnik az itt található shotokon, az az, hogy a játék a manapság megint egyre népszerűsödő cell shading technológiát fogja használni, mellyel képregényes hatást lehet kelteni. A történet szerint Aarklash városába kell elhozzuk a világosságot vagy a sötétséget. Rajtunk áll vagy bukik minden. A játékos 16 felfedezhető területet járhat majd be 6 nagy körzetbe ékelve "sajátkészítésű" karakterével.
Képregények elképesztő erejű hősei elevenednek meg most a monitorjainkon. Megjelent egy videó az X-Men Legends II: Rise of Apocalypse-ból, aminek már a címe is magával ragadó. A viedót a hivatalos oldalon, egészen pontosan itt leshetitek meg.
A korábbi pletykák hivatalos megerősítésre találtak. A Sony Online és a Warner Bros. Interactive megállapodott, hogy egy "DC" képregényen alapuló kizárólag online játszható játékot fejlesztenek PC-re, illetve következő generációs konzolokra. E megállapodás első hozománya a Matrix Online átvétele lesz a SOE szolgáltatásai közé, ám nem erről a játékról van most szó. Az új alkotásról egyelőre annyit lehet tudni, hogy valamikor 2007 végén érkezik...
Ki ne ismerné a Marvel képregények egyik húzóemberét, a Pókembert? Az elmúlt években a mozivásznon is hódít a rajzfilmhős, aki azóta töretlenül tör a magasba és a játékipart is meghódította, kisebb-nagyobb szerencsével. Ezúttal egy újabb adaptáció van készülőben, ami az Ultimate Spider-Man címet kapta és aminek végre beindult a pofás oldala, mely egyelőre csak pár információval és képpel szolgál.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)