Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 662

[PATCH] Rush for Berlin

Hír | 2006.08.18 21:59

A Deep Silver kiadott egy újabb javítást a hazai Stormregion által fejlesztett Rush for Berlin című második világháborús stratégiai játékhoz. Az 1.20-as verziójú patch módosítja az interfészt, stabilitási problémákat küszöböl ki, illetve számos felfedezett bugot szüntet meg. Ehhez társul a developer kit (fejlesztői csomag) is, mellyel bárki, aki kicsit rászánja magát, képes pályákat és modelleket készíteni a játékhoz. A száz megabájtos patch itt, míg a devkit itt található.

Az American McGee Shanghaiban terjeszkedik

Hír | 2006.08.09 14:08

Bizony az American McGee megnyitotta a Shanghai Development Studiot, amely rögtön elkezdett dolgozni első projektjén. Egyelőre erről még csak annyit tudni, hogy egy sötét, ám tündérmesébe illő univerzumba kalauzolja majd el a játékosokat. És a legszebb, hogy ha nem gond a távolság, akkor éppen gyakorlott programozókat keresnek, színészeket, dizájnereket, írókat, zenészeket, rendezőket és még több a játék készítéséhez szükséges szakembert. Aki úgy érzi, hogy ez az ő esélye, akkor itt lehet jelentkezni a munkára.

Augusztus végén lesz a GCDC

Hír | 2006.08.01 14:26

Idén is megrendezésre kerül a Games Convention Developer Conference (GCDC) a lipcsei játékkiállítás előtt. Augusztus 21. és 23. között konferenciák százain képviseltetik magukat az ismertebb játékfejlesztők. Az idei konferencia minden eddiginél nagyobb lesz és több országból várja az előadókat is. A fontosabb témák között szerepel a fejlesztés, az üzlet és a tudomány. Olyan előadók osztják majd meg a véleményüket, mint David Freeman, a Freeman csoport elnök-vezérigazgatója; Don L. Daglow, a Stormfront Studios elnöke; David Smith, az Interactive Selection ügyvezető igazgatója; Christopher Schmitz, a CDV Software executive producere; Sean Kauppinen, a Kohnke Communications igazgatója; Graham Hopper, a Buena Games Worldwide alelnöke; valamint Sven Liebich, a Phenomic játékfejlesztő stúdió művészeti vezetője, illetve Jeff Hilbert, a Digital Development Management elnöke.

Elérhető a SiN Episodes SDK-ja

Hír | 2006.07.27 15:46

A Steam rendszerén keresztül a mai naptól elérhető a SiN Episodes: Emergence SDK-ja, amellyel kedvünk szerint alakíthatjuk át a játékot. A Software Developement Kitnek hála egyedi tartalmat varázsolhatunk a Ritual Entertainment alkotásába, így például pályákat a single és Arena Modehoz is. Letöltés a Steam kliensén keresztül, a Tools menüpont alatt.

A Rebellion a legfejlettebb játékstúdió

Hír | 2006.07.14 11:56

A Develop Industry Excellence Awards egy évről-évre megtartott rendezvény, amelyen a brit és európai játékfejlesztők érdemeit díjazzák. Nos, idén a legfejlettebb és legfelszereltebb stúdió díját a Rebellion kapta meg. A csapatot olyan nevekről ismerhetjük mint a Sniper Elite vagy a Rogue Trooper. Ezen kettő sikere és nagyszámú eladása, továbbá a Core Design és a Strangelite "bekebelezése" további kitüntetés a Rebellionnak, amely ezen eredményeivel Európa egyik vezető fejlesztőjévé nőtte ki magát.

Mark Rein támadja az epizodikus játékmodellt

Hír | 2006.07.12 19:50

Az Epic Games alelnöke, Mark Rein a Develop Conference rendezvényen tartott előadása során elmondta, hogy ő már az elején úgy érezte, az epizodikus fejlesztési modell egy halva született ötlet. A beszéd címe "Előzzük meg az új generáció útvesztőit" volt. Rein elmondta, hogy számtalan helyről hallott már erről az üzleti modellről, de véleménye szerint nincs erre szükség. "A vásárlókat arra kényszeríteni, hogy fél játékot vásároljanak, aztán fél évig várjanak egy új epizódra...?" - mondta. "Amikor befejezek egy játékot, valami újat szeretnék kipróbálni." Hozzátette, hogy az epizodikus gyártásnál a fejlesztők könnyen abba a hibába eshetnek, hogy a beépített tartalmat unalmassá, vontatottá teszik, akárcsak egyes tévé sorozatoknál. Elmondta továbbá, hogy az ilyen koncepcióval készülő dobozos, boltban megvásárolható játékok a marketing hiánya miatt megbukhatnak. "15 dolláros nagykereskedelmi árba nem fér bele a marketing. Ennek hiányában viszont felesleges és nem kifizetődő játékot kiadni." Mark Rein véleménye azért is furcsa, mert számos fejlesztő barátja követi az epizodikus megjelenést, köztük például a Valve Software a Steam rendszerrel, amely egyelőre igen sikeresnek bizonyul. Az persze más kérdés, hogy a játékosok hogyan vélekednek minderről. Nincsenek információk arra vonatkozólag, hogy mekkora bevételkülönbséget okoz az epizodikus üzleti modell a hagyományos kiadási módszerhez képest.

Az Epic Games megmondja a frankót

Hír | 2006.06.14 18:39

Az Epic Games alelnöke, Mark Rein a tervek szerint a következő hónapban megrendezésre kerülő brightoni Develop Conference rendezvény keretein belül velős előadást tart majd arról, mit is gondol fejlesztőcégük a következő generációs fejlesztési technikákról. Rein beszédének címe "A Studiók vagy felkészülnek, vagy elsüllyednek, ha eljön a következő generációs fejlesztés ideje" címet viseli erős fordításban. Nagyrészt a grafikai tervezésről, illetve az idő és erőforrás-kihasználásról lesz majd szó. Ám a köztiszteletben álló úriember előadása csak egy lesz a sok nagyágyu között. Porondra lép majd Tetsuya Mizuguchi, a Rez ésLumines alkotója; Marty O'Donnell, a Halo zeneszerzője (büntetős); Peter Molyneux, a Lionhead Studios atyja; Andrew MacDonald brit film producer és még sorolhatnánk. A Develop Conference július 12-13-án kerül megrendezésre, amit egy nappal később az ATI által támogatott grafikai fejlesztőnap követ majd ugyanott. További információért látogassatok el a rendezvény honlapjára.

Sokat kell még várni a The Wallra

Hír | 2006.06.09 14:29

A Play Ten Interactive elárulta, hogy körülbelül mikor szándékozik kiadni a The Wall című FPS-ét. A játék igen sokára, valamikor csak 2007 végén, egészen pontosan annak harmadik negyedévében kerülhet a boltokba. A The Wallról képek és infóhegyek annak honlapján találhatóak.

[MOVIE] Project Gray Company

Hír | 2006.06.07 14:55

Jó ideje nem hallottunk már a Project Gray Company-ról, amivel az Electronic Arts valami egészen újat akar alkotni. Eleve a szerepjáték stílus távol áll a kiadótól, szóval mindenképp különleges alkotásra számíthatunk. Ezúttal három új rész érkezett a werkfilm sorozatból, amelyekben tovább mesélnek a készítési fázisokról, és egyéb érdekességekről. A videókat feliratozva a júliusi GSTV-ben tekinthetitek majd meg.

[MOVIE] SpellForce 2 - Shadow Wars

Hír | 2006.05.01 21:47

Bár a SpellForce 2 - Shadow Wars már megjelent a készítők úgy gondolták, hogy kiadnak még egy utolsó filmet a Phenomic Development által készített 3D-s RPG-ből. A filmben némi csatajelenet figyelhető meg másfél percen keresztül. Tölteni alant lehet a csomagot lokálból.

Elérhető a Red Orchestra SDK-ja

Hír | 2006.04.30 12:07

Megérkezett a második világháborús Red Orchestra SDK-ja. A program Steamen keresztül vált előrhetővé, így aki rendelkezik a játékkal, az automatikusan letöltheti a szoftvert, melynek segítségével egyedivé tehető a Red Orchestra. A Software Development Kitnek hála némi hozzáértéssel egyéni modokat gyárthatunk. Továbbiak itt olvashatóak.

[MOVIE] Crashday + SDK

Hír | 2006.04.18 11:36

Az Atari ma kiadta a Crashday című játék intróját, valamint az SDK-ját is. Ennek hála az autós töröm-zúzomot kedvünk szerint szabhatjuk át, persze némi hozzáértéssel. A Software Development Kit innen tölthető, a bevezető animációért pedig erre tessék...

Friss Soldner Secret Wars fan csomag

Hír | 2006.04.11 17:07

A Project-Zero Development kiadta a Soldner Secret Warshoz készült fan csomagjának új verzióját, melynek köszönhetően a játék érdeklődői még inkább vonzó oldalakat tudnak csinálni a rajongók. Ha valaki úgy érzi, hogy belevágna egy új oldal tervezésébe, vagy esetleg a régit szeretné feltuningolni kicsit, az innen leszedheti a csomagot.

Vége az áprilisi tréfáknak

Hír | 2006.04.02 10:41

Mielőtt bármi másba kezdenék, gyorsan leszögezem, hogy tegnapi bolondok napi kamu híreink után mától ismét visszaáll a rend. Igen: tegnapi tizenhat hírünkből (beleértve a reggeli beköszöntőt), tíz kizárólag a képzelet szüleménye.

  • Aki letöltötte a S.T.A.L.K.E.R. demóját, az már rájöhetett, hogy a 27 megás fájl valójában egy, a játék képeiből összeállított videó. Nem hittük volna, hogy ekkora "sikere" lesz. Az esetleges kellemetlenségekért ezúton is mindenkitől elnézést kérünk.
  • A vízálló headset bizony igazi. Itt a bizonyíték. Nem csoda, ha már nem hittétek el :)
  • A Heroes V eltörlésének ötlete kb. egy hete fogalmazódott meg bennünk, jó előre meg is írtuk a sztorit, de úgy tűnik, a poént mások is elsütötték. A hírben található forrás is hasonló történetet talált ki.
  • Új hazai fejlesztőcég alakult? Dehogy... A képet valami egészen ismeretlen játékból szedtük, a felesleges részletek eltüntetése után pedig odabiggyesztettünk egy aranyos kutyát. A részletekbe nem mennék bele, szerintem aranyos kép :)
  • Nem készül film a The Sims-ből. Hogy is lehetne egy történet nélküli játékból forgatókönyvet írni. Hehe, Hollywood megoldaná, sőt már van erre számos példa is, de minden esetre az EA Games nem égetné magát ilyesmivel :)
  • A Microsoft sem készít tankok számára semmilyen szoftvert, vagy ha igen, arról meg nem nyilatkozik.
  • A World of Warcraft havidíj emelkedéséről szóló hírünknek viszonylag sokan bedőltek, köszönhetően annak a függőségnek, amit a játék okoz. Mindenki nyugodjon meg, a Blizzard nem szereti annyira a pénzt, mint amennyire szeret játékokat fejleszteni.
  • Uwe Bollnak már nem szabad hinni. Jelenleg nagyon elfoglalt a Far Cry megfilmesítésével, amit okosan a fejlesztő cég új játékának megjelenése környékére időzít. Magyar vonatkozású alkotásról nincs szó, pláne nem vígjátékról, vagy animációs filmről.
  • Aranyos ez a robotkutya, de így is pont elég ebnek keresnek gazdát szerte a világon, nincs tehát szükség teljesen valódinak tűnő gépekre. Talán csak abból a szempontból, hogy ő megelégszik, ha rádugjuk a konnektorra, na meg 100% szobatiszta, és ha nagyon ugatna, ki lehet kapcsolni...
  • Bármennyire hihetetlen, nem lesz magyar bajnokság a PES6-ban. A fejlesztők talán nem is tudják, hogy létezik magyar foci - talán azt sem tudják, hogy létezik Magyarország :)
  • Az én személyes kedvencem a Sims toplista. Ez úgy mindent elmond a játéksorozatról :) És most következzen még néhány szemelvény arról, hogy mások milyen hülyeségeket találtak ki április elsejére.
  • Bejelentették a World of Warcraft: The Burning Crusade új faját, a Wispeket.
  • 30 napon belül nem használtad Valve Steam fiókodat? Szavazz! Már úgyis része vagy a rendszernek...
  • World of Starcraft - Exkluzív világpremier a GameSpoton
  • Duke Nukem Forever beszámoló
  • Uwe Boll megszerezte a StarCraft megfilmesítési jogait
  • Új játékbesorolási kategória Amerikában: A-ss - Game Sucks
  • A Psycho Craft Studio bemutatta újgenerációs konzolrendszerét.
  • űrszondája videojátékokat is vinne magával: The Sims, Sonic the Hedgehog, Madden NFL 2005, Quake, The Sims 2
  • A Konami új játéka: Dance Dance Revolution (DDR) With the Stars
  • Google Romance - A társkereső oldal
  • Jessica Simpson elválik férjétől, amiért az World of Warcraft függőségben szenved Egy sokkal hosszabb listát találhattok a Wikipedián.

  • A digitális disztribúció kiegészítheti a bolti forgalmazást

    Hír | 2006.03.28 14:17

    A Game Developers Conference több érdekfeszítő előadásnak, tanácskozásnak adott helyet idén is. Az egyik ilyen "Mi a digitális disztribúció következő állomása" címmel megrendezett konferencián olyan nagyok vettek részt, mint Greg Canessa Xbox Live Arcade menedzser; Ray Muzyka a BioWare-től; Gabe Newell, a Valve Software alapítója; Thomas Arundel, az Introversion Software társalapítója; Tom Mustaine, a Ritual Entertainment alelnöke; valamint Lars Brubaker, a Reflexive Entertaniment elnök-vezérigazgatója. Gabe Newell meglepve tapasztalta a Day of Defeat: Source ingyenes hétvégi promóciójának eredményét. A kampány után megduplázódott a hagyományos bolti forgalomba került játékváltozat iránti kereslet. "Óriási meglepetéssel fogadtuk, hogy a rugalmasság, és a sajátosságok, amit a digitális disztribúció közvetlensége kínál, nagy hatással van a hagyományos bolti forgalmazásra is, miközben önmaga is bevételt termel. Emellett remek promóciós hatékonysággal is rendelkezik." - mondta. Ray Muzyka szerint egyszerre van szükség mindkét forgalmazási módszerre, a kettő ugyanis kiegészíti egymást - s ez az elkövetkezendő jó néhány évben így lesz. A digitális letöltések elsősorban az epizodikus játéktartalmak szolgáltatására alkalmasak, alacsonyabb díjazással, esetleg havidíjjal. A lényege a frissesség és a bolti változathoz adható többletlehetőségek. A tanácskozás végére mindenki egyetértett abban, hogy a digitális disztribúciónak nagyobb teret kell hagyni a jövőben, ahogy egyre több fejlesztő és kiadó is felismeri ezt, de még évek kérdése, mire megfelelően kiépül az infrastruktúra.

    [MOVIE] Ghost Recon 3

    Hír | 2006.03.24 15:06

    Megérkezett a Ghost Recon: Advanced Warfighter című csapatos lövöldözős játék legújabb fejlesztői videojegyzete, amely főként a multiplayer funkciókat és lehetőségeket mutatja be a fejlesztők kommentárjával. A nagyjából két perces videót lokálból cibálhatjátok.

    Az NVIDIA és a Havok GPU alapú fizikai megoldása

    Hír | 2006.03.21 15:33

    Az NVIDIA és a Havok a Game Developer Conference keretein belül olyan fizikai effekt megoldást mutattak be, mely elsőként a grafikus processzoron (GPU) fut. A két vállalat fúziójának közös gyümölcsét Havok FX-nek nevezték el. A szoftver lehetővé teszi elképesztő részletességű fizikai számítások elvégzését a grafikus processzor segítségével, s így ezt a terhet levehetik a CPU válláról. A termék iránt már érdeklődnek a nagyobb fejlesztők, és a tervek szerint a végleges változat a nyár folyamán készülhet el. A Havok FX segítségével a GPU képes lesz több ezer tárgy fizikai interakciójának szimulálására, kizárólag olyan videokártyákon, amelyek már támogatják a ShaderModel 3.0 árnyékolási technológiát. Mivel a mostanában megjelenő kártyasorozatok mindegyike rendelkezik ennek támogatásával, remélhetőleg egyre több fejlesztő dönt úgy, hogy játékaikban elhelyezik a Havok FX megoldásait, melynek köszönhetően lassan teljesen általánossá válik a reális fizika. Az első belső mérési eredmények szerint drasztikus sebességnövekedés érhető el a Havok FX használatával.

    XNA Framework fejlesztői eszközök a Microsofttól

    Hír | 2006.03.21 15:10

    Az egyre növekvő játékfejlesztési költségek, a bővülő csapatok, és az egyre bonyolultabb hardveres technológiák hatására a Microsoft úgy döntött, hogy létrehoz egy XNA névre keresztelt fejlesztői környezetet, amely elősegíti a fejlesztési fázisfolyamatok optimalizálást. Az XNA keretprogram és stúdió eszközök előzetes verzióját a San Joséban évente megrendezésre kerülő idei Game Developer Conference eseményen mutatták be. "A fejlesztőknek olyan lehetőségekre van szükségük, amelyek megkönnyítik a gyártási folyamatot. Az XNA Studio lehetővé teszi nem csak nagyvállalatok, hanem akár két fős "garázsfejlesztők" számára is, hogy az elképzeléseik alapján a lehető legegyszerűbb módon készíthessék el a játékaikat." - mondta Chris Satchell, a Microsoft Game Developer Group általános menedzsere. A most bemutatott CTP (community technology preview) tesztváltozat lehetőséget biztosít a fejlesztőknek arra, hogy megismerkedhessenek az XNA Studio legfőbb tulajdonságaival. Már ez a verzió is számos példát tartalmaz a hibakeresés, az optimalizáció és az egyéb mechanikus folyamatok egyszerűsítésére. "A Ubisoft sikerei főként a kreativitásban keresendők. A Windows, az Xbox, az Xbox 360, és a hamarosan megjelenő Windows Vista esetében is kiváló fejlesztői eszközöket, támogatást és online szolgáltatásokat biztosított számunkra a Microsoft, a nagyszerű hardver rendszerek mellett." - szólt Martin Sevigny, a Ubisoft terméktechnológiai vezetője.

    A THQ kiszervező csapatot indított

    Hír | 2006.03.16 19:13

    A THQ játékkiadó vállalat bejelentette, hogy XDG névvel megalapítottak egy külső kiszervező, outsourcing csapatot, amely feladata a jövőbeli termékfejlesztési outsourcing szükségletek akadálytalanítása. Jack Sorensen, a THQ alelnöke így nyilatkozott: "Az XDG számára azt a célt tűztük ki, hogy növelje termelőképességünket, valamit költséghatékonyságunkat, az egész stúdiórendszerben. Biztosak vagyunk benne, hogy az XDG (External Development Group) nagyon fontos erőforrásunkká válik, amely leveszi a terhet csapatunk belső magjáról, hogy azok így még innovatívabb játékokkal szolgálhassanak vásárlóinknak. A csapat vezetője Shiraz Akmal, aki korábban a Heavy Iron THQ tulajdonában lévő fejlesztő stúdió kutató és fejlesztő részlegének vezetője volt. Az utóbbi időben egyre több vállalat törekszik a kiszervezés megvalósítására, annak érdekében, hogy csökkenthesse fejlesztési költségeit, amelyeket elsősorban az újgenerációs platformok növelnek.

    Díjazzák Richard Garriott munkásságát

    Hír | 2006.03.13 15:31

    Richard Garriott hamarosan életműdíjat vehet át a Game Developers Choice Award jóvoltából. Az úriember jelenleg az NCsoft alkalmazásában áll és neki köszönhetjük például az Ultima sorozat megalkotását. A díjat azonban elsősorban az MMORPG stílusú játékok terén elért sikereiért kapja majd. A díjátadás immár hatodik alkalommal kerül megrendezésre a Game Developer Conference keretein belül, a Nemzetközi Játékfejlesztők Szövetsége (International Game Developer Association) támogatásával. "Nagy megtiszteltetés ez a díj, amelyet olyan nagyok kaptak már meg, mint Will Wright vagy Eugene Jarvis." - nyilatkozta Garriott. Több mint húszéves pályafutása alatt programozóként és videojáték dizájnerként tevékenykedett, s már több díjat is bezsebelt.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)