Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 1757

ET: Quake Wars - március végén vagy később?

Hír | 2006.08.04 09:38

Szintén azActivison pénzügyi jelentés során hangzott el az a kijelentés, mely szerint az Enemy Territory: Quake Wars megjelenése elméletileg 2007. március végéig csúszhat - vagy tovább. A 2007-es üzleti év március 31-én zárul, a Quake Wars megjelenése jelenleg az ekkor záruló háromhónapos időszakra lett becélozva. A vezetők azonban felhívták a figyelmet, hogy a végleges dátumot az id Software határozza meg, annak ellenére, hogy a játékot gyakorlatilag a Splash Damage fejleszti - az id csak felügyel.

[KéPZ] CELLFACTOR: REVOLUTION! AZ ELSŐK!

Hír | 2006.08.04 09:23

Épp most számoltunk be a QuakeCon 2006-ról, ahol a CellFactor: Revolution fejlesztői is képviseltetik magukat. Így aztán megérkeztek az első hivatalos képek a játékból, amelyek nem a már jóval korábban kiadott technológiai demóban látott pályát mutatják. A tegnap leírt újdonságok egy része már ezeken a képeken is felfedezhető. Durvuláshegyek mindenütt!!

Új Call of Duty és 007-es játékok "hamarosan"!

Hír | 2006.08.04 09:05

A már említett Activision pénzügyi jelentés sajtótájékoztatóján a cég elnök-vezérigazgatója, optimizmusára adva bizonyítékot felfedte a következő néhány év játékterveit. A jól menő játéksorozatok nyilvánvalóan folytatódnak, de attól még egy kicsit sokkolónak hathat, hogy a Call of Duty 3 megjelenése még viszonylag távol van, és már a következő részről beszélnek. Ráadásul ilyen közeli dátumokkal: a bejelentett franchise-folytatások a 2008-as üzleti évre vonatkoznak, vagyis legkésőbb 2008. március végéig megjelennek a játékok. "A 2008-as üzleti évünk első negyedét egy erős, filmorientált felhozatallal indítjuk. Ekkorra várható a Shrek 3, a Spider-Man 3 és a Transformers filmek játékadaptációja." - mondta Kotick. "Ezt követően főbb játéksorozataink is új résszel gyarapodnak. Csak hogy a legfontosabbakat említsem, érkezik új Tony Hawk, Call of Duty, és Marvel képregényeken alapuló játék is. A Spider-Man kapcsán Kotick nem említette, hogy a film alapján készülő játék mellett milyen egyéb, Marvel-játékadaptáció várható pókemberrel. Ám azt már korábban bejelentették, hogy az Iron Man jogai nincsenek a cégnél, így az abból készülő 2008-as filmhez nem az Activision készít majd játékot. Ami annyira a PC-seket nem érinti, hogy a Guitar Hero is új résszel gazdagodik, miután felvásárolták a játék kiadóját. Bár egyelőre nem említettek semmilyen platformot a játék kapcsán. Emellett várható még új Worl Series of Poker Tour alkotás is. Mivel az Activision nemrég átvette az Electronic Arts-tól a James Bond játékkészítési jogokat, így erről is szó esett a sajtótájékoztatón. Az új 007-es film már idén novemberben a mozikba kerül, így várható volt, hogy az első Activision Bond-játék majd a következő filmen alapul. "Az MGM már bejelentette, hogy a Casino Royale után következő James Bond-film 2008. májusában kerülhet a mozikba, így én is elárulhatom, hogy a mi első Bond-játékunk is ekkortájt jelenik majd meg." - mondta Kotick.

[MOVIE] LotR: Shadows of Angmar BÜNTETÉS

Hír | 2006.08.04 08:33

A Turbine Entertainment tegnap jelentette be, hogy online szerepjátékuk, a The Lord of the Rings: Shadows of Angmar fejlesztési státusza már elérte az alfa állapotot. Ennek örömére aztán ma kiadtak egy óriási videót. A több mint négy perces animáció az MMORPG minden főbb területét bejárja a játéknak, ráadásul szép nagy felbontásban. Mindenképp érdemes megtekinteni! A legutóbbi infók szerint még idén elkészül a játék.

Így készült a Warhammer Online videója

Hír | 2006.08.03 21:42

Annak idején a Warhammer Online: Age of Reckoning E3-as trailere a leglátványosabb videók közé küzdötte be magát egy mókás, mégis véresen komoly rövid jelenettel. Most jóval az E3 zajának lecsengése után a Mythic volt olyan jó, és összedobott egy kis szösszenetet, amelyben elmesélik, hogyan is készült el az említett trailer. A forgatókönyv megírásától a koncepciós rajzokon és előzetes animációkon át eljutunk a videó végleges verziójáig. Az ez iránt érdeklődőknek nincs más dolguk, mint ide kattintani és elolvasni, illetve megtekinteni a publikált képeket és videókat. Egyébként ez egy 'így készült' sorozat első epizódja, ahol csak a trailer elejét, egészen pontosan a katapultos jelenetet vesézik ki. A későbbiekben a többi jelenet készülési fázisaira is fény derül majd.

F.E.A.R.: Extraction Point élménybeszámoló

Hír | 2006.08.03 21:19

Nemrég értem haza egy jobbik fajta kínai vacsoráról, ám a mai nap számomra mégsem ezért lesz emlékezetes. Sokkal inkább azért, mert jóval a megjelenés előtt, játszhattam a F.E.A.R. kiegészítő lemezével, melyről most némi infót is megosztok veletek! FONTOS: az általam készült screenshotokat hétfőn fogom megkapni, megpróbálom majd valahogy a táborból kirakni őket a cikkhez! Tiszteletem!

Fegyverek tekintetében nem annyira bő a kínálat, de azért akad nyalánkság: egy olyasfajta sorozatlövő, mint amilyennel Arni aprított a Kommandóban még 1985 derekán. A számomra legmeglepőbb az volt, hogy...
Erre tessék »

[MOVIE] Switchfire - A titokra fény derül

Hír | 2006.08.03 20:59

Egyeseknek biztos ismerős lesz a Switchfire, amely E3-as trailere a nagy dömping kellős közepén bukkant fel és gyakorlatilag semmit nem fedett fel a játékról. Nos, róla most se tudunk sokkal többet papíron, viszont egy jóval hosszabb és nagyobb videó került elő, ami mégiscsak mesél egy keveset az alkotásról. Azt például tudjuk már, hogy a Pixelcage Games stúdiójában fejlesztik ezt a kis "scrolling shootert".

Blizzard: Nem tetszik a konzol-front?

Hír | 2006.08.03 20:58

A Blizzardot ma már "megvádoltuk" azzal, hogy épp egy RTS játékot fejleszt, most pedig az a gyanú merült fel, hogy a jövőben nem szeretnének konzolos alkotásokat fejleszteni. A két dolog valójában összefügghet. A cég által most kiadott közleményben ugyanis az áll, hogy a korábban konzolos projekteken dolgozó fejlesztőket átcsoportosították más projektekhez, amik így ergo PC-s vonatkozásúak, netalán még az RTS stílustól sem állnak messze. A dolog másik érdekessége, hogy a Starcraft: Ghost konzolos játék fejlesztését már korábban felfüggesztették. A projektet egy külső cég, a Nihilistic Software gondjaira bízták, akikkel később fel is bontották a megkötött szerződést. Ezt követően a Blizzard egy másik konzolos csapatot, a Swingin' Ape Studios-t zsebelte be, hogy folytassa a Ghostot, ám végül így se jutottak semmire. Ezek szerint már soha nem lesz belőle semmi, bár a PC-sek számára ez talán inkább örömként hat...

CellFactor: Revolution - Ismerős ismeretlen

Hír | 2006.08.03 19:47

Biztosan hallottatok már a CellFactor technológiai demóról (melyből egyébként kettőt is kiadtak). Annak idején ezzel mutatták be az AGEIA PhysX fizikai processzor képességeit játék közben. Akkor még úgy tudtuk, hogy a játék teljes verziója csak 2007-ben érkezik. Nos, a demó fejlesztői most bejelentették, hogy a teljes játék már igen előrehaladott állapotban van. Olyannyira, hogy megvan a végleges címe is: CellFactor: Revolution, s még idén novemberben megjelenik! Egy játszható változatot hamarosan be is mutatnak a szombaton kezdődő GameStar táb... izé, szóval a QuakeCon rendezvényen. Amit eddig is, vagy egyáltalán nem tudtunk:

  • Öt különböző, teljesen cafatokra lőhető környezet (áttörhető falak, ledönthető oszlopok, felrobbantható hidak)
  • A CellFactor: Combat Trainingben látható pályaelemek négyszerese kap majd helyet a végleges játékban
  • Új pszichikai képességek (Psi Rift: két kézzel több tárgy lebegtetése, Psi Crunch: a felemelt objektum összeroppantása, Psi Wave: utat vághatsz vele az előtted tornyosuló tárgyak tengerében)
  • Új járművek, például repülésre alkalmas ruha
  • Új fegyverek, például csáklya
  • Új játékmódok: támadás, fizikára épülő sportmódok, öldöklés, "fizikai" zászlórablás

  • A nagy Gears of War bejelentés?

    Hír | 2006.08.03 17:07

    Úgy tűnik, Mark Rein az Epic Games alelnöke nemrég arra célzott a Gears of War kapcsán mint nagy bejelentés, hogy elárulják a játék pontos megjelenési dátumát. Az Xbox.com-on felbukkant ugyanis egy közlemény, melyben a Microsoft bejelenti, hogy a Gears of War című Unreal Engine 3-as akciójáték 2006. november 12-én debütál a cég Xbox 360-as konzolján. Úgy tűnik, a PC-seket (egyelőre) elfelejtették, ugyanis a megjelenési időpont kizárólag az újgenerációs konzolra vonatkozik. S mivel csütörtök van, nem valószínű, hogy a héten bármi más nagy bejelentés érkezne még a játékkal kapcsolatban, így sajnos meg kell elégednünk ezzel. A Gears of War egyébként két változatban kerül majd a boltokba. A gyűjtőknek szánt kiadás egy koncepciós rajzokat tartalmazó könyvecskét, illetve egy bónusz DVD-t tartalmaz a készítés menetét bemutató videókkal tömve. Mindez egy elegáns fémdobozban vásárolható majd meg 70 dollárért. Köszönjük szépen... :)

    [KéPZ] Parabellum - Unreal Engine 3-as multi móka

    Hír | 2006.08.03 16:55

    Megérkeztek az első képek a Parabellum címmel nem túl rég bejelentett Unreal Engine 3-as MMOFPS-ről. A német illetőségű Acony fejlesztőstúdió most először dolgozik ilyen nagyszerű grafikus motorral - ami azért meg is látszik. Az engine ennél jóval többre képes, de bízzunk benne, hogy javítanak még rajta. A megjelenésről annyit tudni, hogy 2007-ben várható.

    [KéPZ] Perimeter: Emperor's Testament

    Hír | 2006.08.03 16:49

    Előkerült tíz új kép a Perimeter: Emperor's Testament című stratégiai játékból, mely a 2004-es első rész folytatásának tekinthető. A sci-fi RTS-ről nem rég tudtuk meg, hogy augusztus legvégén érkezik meg a boltokba. Addig talán már kihúzzuk ezekkel a képekkel, bár egy demó nem ártana a jobb rálátás végett.

    DARK MESSIAH DEMÓ JÖVŐ KEDDEN!

    Hír | 2006.08.03 09:12

    Ahogy a Nintendo is mondaná: Wiiiiiii!!! Jövőhét kedden, azaz augusztus 8-án érkezik a Dark Messiah of Might & Magic című fantasy FPS demója! Sajnos a kipróbálható verzió pontos érkezése nem ismert, így az is elképzelhető, hogy az időeltolódás miatt csak másnap reggel merülhetünk bele Ashan világába. Egyébként érdekes, hogy korábban augusztus 4-re ígérték a Call of Juarez demóját, amit viszont jóval korábban megkaptunk. Hátha most is ez történik! :)

    [MOVIE] Microsoft: hogyan reklámozzunk rosszul?

    Hír | 2006.08.02 20:14

    A Microsoft igen rendhagyó módot választott a Flight Simulator X reklámozására. Elég, ha annyit mondok, hogy az alábbi videó félig élőszereplős, de gyakorlatilag egy gagyi ötletet próbáltak alacsony költségvetésből megvalósítani. Biztos van, akinek tetszik, de akik inkább a játékra kíváncsiak, azok tekintsék meg a májusban kiadott "normális" videót. A többieknek marad ez a "mókás" trailer.

    [KéPZ] Supreme Commander óriás háttér

    Hír | 2006.08.02 19:30

    Ha már egyesek úgyis emlegették kommentben, most remélem örülnek ők is, és mindenki más is, hogy egy 3200x1200 képpont felbontású óriási képet, amit a Supreme Commander kiadója, a THQ valószínűleg háttérképnek vagy csak egyszerűen promóképnek szánt. Bár ilyen felbontású és képarányú monitora nem túl sokunknak lehet, mindenesetre a cucc jól néz ki.

    [KéPZ] War Front - A hazai büszkeség

    Hír | 2006.08.02 18:56

    Négy új pillanatfelvétel érkezett a hazai fejlesztésű War Front: Turning Point című alternatív második világháborúban játszódó stratégiai játékból. A Digital Reality műhelyében készülő alkotás várhatóan szeptember végén készül el. A cég marketingesével készített interjút itt olvashatjátok el, a képeket pedig alant skubizzátok.

    [KéPZ] Guild Wars: Nightfall bónuszpakk

    Hír | 2006.08.02 10:39

    Tegnap tudtuk meg, hogy szeptember 15-én jelenik meg egy előzetes bónuszcsomag a Guild Wars kiegészítőjéhez, a Nightfall-hoz. Erről érkeztek most képek, illetve egy videó, amin már a Nightfall látható mozgás közben.

    [MOVIE] Pompolic: Call for Heroes

    Hír | 2006.08.01 17:51

    A múltkor bejelentett Pomppolic: Call for Heroes című harmadik személyű akciójátékról már tudjuk, hogyan néz ki képeken, ám most végre mozgásban is megtekinthetjük. Megérkezett ugyanis az első videó, amit máris letölthettek.

    Beindult a Frater weboldala

    Hír | 2006.08.01 13:12

    Lassan másfél éve bejelentett Frater című hack & slash akció szerepjátékról most újabb infók érkeztek. Konkrétan csak annyi, hogy beindult a honlapja, amely a frater.rebelmind.com címen érhető el. Persze szerencsére legalább némi friss tartalom is található rajta. Így például néhány háttérkép, játékmenet információk, helyszínek és egyéb nyalánkságok lesznek az oda látogatók jutalmai.

    MÁR HIVATALOS: Átalakul az E3

    Hír | 2006.07.31 22:34

    Ahogy azt ígérték, az ESA (Entertainment Software Association) bejelentette, hogy "forradalmasítja" a jövőre megrendezésre kerülő E3 Expót, és egy jóval intimebb, személyesebb, és személyre szabottabb kiállítássá alakítják azt. "Az interaktív szórakoztatás sokat változott az E3 Expo 12 évvel ezelőtti indulása óta. Akkoriban az iparág megszilárdítása és az ünnepi szezon felturbózása volt a legfontosabb célunk." - mondta Douglas Lowenstein, az ESA elnöke. Ez a szövetség képviseli az Egyesült Államok videojáték-kiadóinak érdekeit. Hozzátette, "az évek során világossá vált, hogy egy sokkal szűkebb, személyesebb hangvételű rendezvényre lenne szükség, ahol nagyobb hangsúly helyeződhet a minőségre, és a fejlesztők, újságírók, kiadók, és egyéb fontos képviselők közötti személyesebb, közvetlenebb kapcsolatokra." Az E3Expo a következő hónapokban egy teljes átszabáson esik át. Egyelőre úgy tűnik, továbbra is Los Angeles marad helyszínnek, mert a város eddig is remekül szolgálta a rendezvény érdekeit. Ezentúl azonban szinte gyakorlatilag az egész a sajtónak szól majd, ahol kis csoportokra osztva tekinthetők meg az új játékok, ugyanígy tárgyalhatnak a kiadók, forgalmazók, és egyéb kulcsszereplők egymással. A játékdemonstrációk részben megmaradnak, de ezentúl nem az óriási show-n lesz a hangsúly. Az E3Expo továbbra is fontos szerepet tölt be az iparágban, meg szeretnénk tartani a rendezvényt övező izgalmakat és érdekességeket, de szem előtt tartjuk az emberi és anyagi erőforrásokat, amelyek az ésszerűség határán belül kell, hogy mozogjanak. Ezáltal hozhatunk létre egy új fajta élményt, amelyre az iparágnak valóban szüksége van. A kiállítók így hatékonyabban juttathatnak információkat a médiának, illetve a vásárlóknak egyaránt." - folytatta Lowenstein. Idő közben több, hasonló, regionális rendezvény is felütötte a fejét. Jelenleg az egyik legnépszerűbb a lipcsei Games Convention, de ott van még a Tokyo Game Show is, illetve a nagyobb vállalatok, mint a Microsoft, a Sony vagy a Nintendo saját rendezvényeket is tart. Lowenstein szerint tehát nincs szükség egy olyan átfogó kiállításra, amelyen az iparág összes képviselője egyaránt jelen van. Sokkal inkább a egy jobban célzott és pozícionált kiállítás a nyerő, ahol továbbra is fenntartható az iparági átfogó látásmód. Az E3 átalakítására vonatkozó bővebb információk az elkövetkezendő néhány hónapon belül várhatók. Az ESA tagjai 2005-ben a 7 milliárd dolláros észak-amerikai játékipar 90%-át tudhatták magukénak, amibe nem tartozik bele a más régiókban értékesített játékokból származó bevétel.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)