Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 668

Age of Mourning névváltás

Hír | 2006.06.12 09:55

Szegény Realms of Torment elég hányattatott sorsú: eredetileg 2005. februárjában kellett volna megjelennie, de idő közben átnevezték Mourning-ra, amit az Age of Mourning cím követett. Amikor már megint kezdett volna elfelejtődni a projekt, akkor a Loud Ant Software és a Nuanced Entertainment ismét felkarolta őket. Ez persze ismét névváltást eredményezett. Ezentúl Thrones of Chaos címen keressük majd ezt a szegény MMORPG-t. A koncepció egyelőre nem változott, továbbra is középkori környezetben játszódik, ahol a játékos vs. játékos felállásra koncentrálhatunk. Az új megjelenési időpont továbbra sem ismert.

[MOZi] Uwe Boll pereskedik

Hír | 2006.06.07 20:25

De még hogy! A gamerek legrosszabb rémálmaiban kísértő rendezőlegenda legutóbbi, a PC-n már kétszer hódító Bloodrayne-en alapuló filmjének forgalmazóját, a Romar Entertainmentet pereli. A rendező állítása szerint a Romar nem tett eleget a megállapodásuknak, mikor az előzetesen tervezett 2000 vászon helyett ennél jóval csekélyebb számú teremben került mozikba a kritikusok által rendesen lehúzott, az imdb olvasói által minden idők negyvenedik legrosszabb alkotásának tartott film. Boll azt is mondja, hogy a forgalmazó nem fizette ki a producereknek a részüket és azt a tízmillió dollárt is zsebre tette, melyet Boll cége adott nekik a reklámkampányra. A rendező nem szeretett volna további kérdésekre válaszolni, inkább az ügyvédjéhez irányította az újságírókat, aki természetesen nem kívánt nyilatkozni. Megszólalt azonban az alperes cég egyik alapítója, James Schramm, aki szerint Boll csak azért nyújtotta be keresetét, mert tudatában volt, hogy a Romar pert akar ellene indítani. Schramm azt állítja, hogy a direktor levette a film dvd-kiadásának tokjáról és a korongra került filmről a forgalmazó cég nevét és logóját, a stáblistán pedig Schramm nevének helyére a sajátját írta. Boll további pontokon sértette meg a szerződésük, amikor nem fizette ki a Romarnak a DVD-eladásokból származó bevételek egy százalékát és a bemutató idején meghiúsította a sajtóvetítések létrejöttét. Schramm cáfolta továbbá Boll fenti vádjait, és elmondta, hogy cége előre figyelmeztette a rendezőt, hogy a bemutatóra kijelölt időpontban lehetetlen 2000 vásznat biztosítani - az csupán annyit válaszolt, hogy nem érdekli a dolog és megfelel neki a kijelölt dátumon a lehetőségekhez mérten a legszélesebb körben megvalósított bemutató. Schramm elmondta, hogy mélyen csalódott Bollban, akivel cége soha többet nem kíván együtt dolgozni, valamint nagyon reméli, hogy a többi hollywoodi vállalat is tanul az esetből és nem működnek majd együtt a német rendezőpalántával. Szerintem nem csak ő kívánja ezt.

Késni fog picit a WarPath

Hír | 2006.05.31 19:42

Nos a WarPath adatlapján történt némi változás, ami a megjelenés időpontját illeti, ugyanis a korábbi 2006 júniusa helyett a 2006. július 18-a áll ott. Szóval egy picit késni fog ez a sci-fi FPS, de nem vészes. ;-)

Rome: Total War - Alexander megjelenési dátum

Hír | 2006.05.25 17:04

A SEGA elárulta a Rome: Total War Alexander című stratégiai játék kiegészítő végleges árát és pontos megjelenési időpontját. A csomag június 1-jén válik elérhetővé 15 dollárért.

Késik a Dungeon Cleaners

Hír | 2006.05.21 14:22

Az orosz 1C 2006 elejére ígérte a Dungeon Cleaners című RPG-t. Nos, ez már elmúlt, így mindenki kíváncsi lenne egy megjelenési dátumra, joggal. Sajnos pontos időponttal nem szolgáltak, azt azonban legalább tudni, hogy még idén a boltokba kerül a játék. További infó itt olvasható.

GTA 4 honlap

Hír | 2006.05.09 22:17

A Microsoft nagyon megszervezte a dolgot. A konferenciával egy időben beindították az ott bemutatott játékok honlapját is - így történt ez a GTA IV esetében is. A www.gta4.com címen egyelőre egy nagy logó található a megjelenési időponttal. A lenti sáv tanulsága szerint pedig már folyik a PlayStation változat fejlesztése is. PC-ről terméesztesen semmi hír...

Adrenalin 2: Rush Hour - Tövig a pedált

Hír | 2006.05.09 16:15

Tavaly jelent meg a Adrenalin című autóversenyzős játék, amelynek most jelentették be a folytatását. Az Adrenalin 2: Rush Hour az előd hangulatát megőrizte, a helyszínt viszont áthelyezte Moszkva utcáira. A címből adódóan főleg a csúcsforgalom kellős közepén kell majd versenyeznünk, de az éjjeli mutatványok, gyorsulások sem maradnak ki. A dugókat azonban jobb lesz elkerülni - csakúgy a zsarukat :) A verseny során szabadon választhatjuk meg az útvonalat, a napszakok dinamikusan váltakoznak, valódi törésmodellt kaptak a kocsik, amelyekből 25 található a játékban. Az idő előrehaladtával a szerepjátékos elemeknek köszönhetően fejleszthetjük bizonyos képességeinket, ami jobb kormányzást vagy nagyobb sebességet jelenthet. Akár multiplayerben is kipróbálhatjuk majd magunkat. A játék megjelenési időpontja egyelőre nem ismert, de íme egy videó:

[MOVIE] Gods and Heroes: Rome Rising

Hír | 2006.05.06 23:29

Előkerült két új videó a Gods and Heroes: Rome Rising című római mitológiai MMORPG-ről, amely a Perpetual Entertainment stúdiójában készül. Mindkettő egy-egy csatajelenetet tartalmaz aránylag nagy felbontásban. A játék megjelenési időpontja egyelőre ismeretlen, a két animációt pedig az egyszerűség kedvéért egybe csomagoltuk.

[MOVIE] Hellgate: London

Hír | 2006.05.06 20:08

Idén egy kicsit előbb indult az E3... :) Megérkezett a Hellgate: London című szerepjáték E3 előtti videója is. Az alkotást a Flagship Studios fejleszti, s a megjelenési időpontja egyelőre nem ismert. Ám a videó ennél többet is elárul...

Csökken az EA bevétele - késések várhatóak

Hír | 2006.05.04 09:28

Az Electronic Arts ezúttal is közzétette negyedik negyedéves pénzügyi helyzetét, ami nem egészen úgy alakúlt, ahogy azt eltervezték - legalábbis az összesítés szerint. Míg nettő bevételük a tavalysi 553 millió dollárról 641-re emelkedett, éves szinten csökkent a profit mintegy 16 millió dollárral. Ez lehet, hogy nem annyira érdekes, az azonban már elszomorító, hogy éppen ezért egy csöppet átcsoportosítottak bizonyos játékokat egyéb üzleti időpontokra. Úgy fest, hogy a Medal of Honor: Airborne 2006 negyedik negyedévről 2007 első negyedévre csúszott, és a Superman Returns sem tud megjelenni a film premierjével egy időben, ahogy azt tervezték. Csak év végén kerülhet a boltokba, körülbelül akkor, amikor a mozifilm megjelenik DVD-n. Még kellemetlenebb hír, hogy a Will Wright és csapata által fejlesztett Spore szinte 100 százalék, hogy 2007 áprilisa előtt nem jelenik meg. Ekkor sem biztos, de egyelőre ez a legkorábbi dátum...

HCA: The Ugly Prince Duckling - dán kaland

Hír | 2006.05.01 16:58

Egy frissiben bejelentett kalandjátékról számolhatunk be, melynek becses neve HCA: The Ugly Prince Duckling. A történet szerint a 14 éves H.C. Anderson személyét irányítjuk, méghozzá harmadiknézetben. A helyszín Dánia, időpont az 1820-as évek. Feladatunk, hogy kiszabadítsuk a gonosz által elrabolt hercegnőt, valamint, hogy újból világosságot hozzunk Koppenhága utcáira. A remek történet és grafika mellé páratlan 3D-s és korhű ábrázolás párosul, ami az akkori Dániát illeti. A Guppyworks új kalandjáról további infó és az első képek itt.

'Reggelt!

Hír | 2006.04.14 07:50

Kellemeset! Végre megjelent áprilisi számunk is (sajnálatos módon ebben az esetben a hónap második péntekje a lehető legtávolabbi nap...), ráadásul tegnap este a Heroes V demója is nagy népszerűségnek örvendett. A letöltőszerverünk egy kicsit meg is zakkant, de most már simán veszi az akadályokat. Jobb is, mert máris érkezett néhány új videó. Megemlíteném még, hogy az idei GameStar tábor pontos információi is napvilágot láttak. A helyszín Kecskemét (édes otthon!), az időpont augusztus 6-12., de a további részleteket a www.gamestar.hu/tabor oldalon olvashatjátok. Mi ott leszünk!

Két rendőr talál egy hullát. Nem találnak rajta semmi nyomot. - Te Sanyi, dobjuk át a szomszéd kerületbe, az ottani rendőrök is dolgozzanak valamit! - Rendben! Átdobják, majd másik kerületben a rendőrök meg is találják. Mondja az egyik a másiknak: - Józsi vazze, ez visszajött!

Nokia N 80 - új multimédiás csodaszerkezet

Hír | 2006.04.13 16:13

A Nokia bemutatta legújabb, N sorozatba tartozó mobiltelefonját, az N 80-at. Az új modell elsőként rendelkezik 3 megapixeles kamerával, de sajnos a korábban használt Carl Zeiss optika helyett most más megoldást alkalmaztak. A készülék induló ára 420 dollár körül mozog, s ezért a pénzért egy 95x50x26 mm-es dimenziókkal rendelkező, szétcsúsztatható ékszert kaphat a felhasználó. Az aktív mátrixos TFT kijelző 352x416 pixeles felbontású, és 256 ezer színű képet tud megjeleníteni, a kamerával készíthető képek felbontása pedig eléri a 2048x1536 képpontot.

Az N 80-as támogatja az UPnP (Universal Plug and Play) technológiát, melynek köszönhetően egészen egyszerűen csatlakoztatható egy helyi hálózathoz, s néhány beállítást követően akár távirányítóként is üzemelhet, miközben csatlakozni tud a kompatíbilis PC-khez, vagy televíziókhoz. A rajta tárolt fotókat így rögtön a tévén meg is tekinthetjük, miközben például zenét hallgatunk.
Beépített rádió ugyan nincs a készülékben, de a belső 40 megabájtos memórián, illetve a külön csatlakoztatható 128 megabájtos memóriakártyán (amit akár 2 gigabájtosra is növelhetünk) tárolt zenéket könnyedén le tudja játszani. Pontos megjelenési időpont egyelőre nem ismert.

Már kapható a TDK egyrétegű Blu-ray lemeze

Hír | 2006.04.11 11:02

Nemrég értesültünk arról, hogy a TDK befejezte a nagy népszerűségnek örvendő CD és DVD médiáinak gyártását. Már akkor is elmondták, hogy inkább áttérnek az újgenerációs adattárolókra, most pedig már kaphatók is az első Blu-ray lemezek. A digitális rögzítés terén világelső TDK megkezdte a 25 gigabájt tárolókapacitású, egyrétegű Blu-ray lemezek szállítását. A médiák egyszer írható, és újraírható változatban is kaphatók, előbbi 19,99; utóbbi 24,99 dollárért. A kétrétegű, 50 gigabájtos lemezek megjelenési időpontja egyelőre nem ismert, de azt már most tudni, hogy az egyszer írható változat 47,99; míg az újraírható 59,99 dollárba kerül majd eleinte. Korábban bemutattak tokos Blu-ray lemezeket is, ám ezt a tervet elvetették, így a médiák tok nélkül, a jelenlegi CD-khez és DVD-khez hasonló formában helyezhetők be az olvasó, illetve író egységekbe. A rivális HD-DVD-vel szemben a Blu-ray egyike előnye a nagyobb tárkapacitás, valamint a nagyobb adatátviteli sebesség. Emellett a tendencia azt mutatja, hogy a Blu-ray támogatói nagyobb számban vannak, ám az előállítási költség és az író-, olvasó egységek előállítási ára a HD-DVD javára billenti a mérleget. Egyelőre nem tudni, melyik lesz a nyerő, mindenesetre a TDK még nem tervezi ilyen formátumú lemezek előállítását.

A Samsung eltolta Blu-ray lejátszójának megjelenését

Hír | 2006.04.05 12:13

A hivatalos indok szerint a lejátszók egy hónapos elcsúsztatására az Egyesült Államokban azért volt szükség, hogy a konkurrens Blu-ray lejátszó gyártók is végezhessenek a szükséges kompatibilitási tesztekkel, amire az április hónap áll rendelkezésre. Amint bebizonyosodik, hogy az összes gyártó terméke képes együttműködni, megkezdődhet a tömeggyártás. A Samsung lejátszójának új piacra kerülési időpontja így június 25-re csúszott, de az ára továbbra is 999 dollár lesz kezdetben. Korábban május 23-át jelölték meg, mind premierdátumot, ugyanis azon a napon jelennek meg az első Blu-ray lemezeken található mozifilmek a Sony Pictures Home Entertainment és a Lionsgate Films kínálatából. A Sony Pictures máris reagált: nem változtatnak az első filmek megjelentetésének időpontján, annak ellenére, hogy nyilvánvalóan nem igazán lesz min lejátszani azokat. A Lionsgate még nem kommentálta a bejelentést. A Blu-ray lemez egyike a két új optikai tároló formátumnak, amelyek a DVD-t hivatottak leváltani. Nemrég a Toshiba, és partnerei által támogatott HD-DVD lejátszók megjelenését is eltolták egy kicsit, de hála a mostani fejleményeknek, még mindig előnnyel indulhat. A Toshiba Japánban már piaci forgalomba bocsátotta első, végleges terveken alapuló HD-DVD lejátszóit, és a hónap közepén az Egyesült Államokba is eljutnak a készülékek, az első HD-DVD filmekkel együtt.

Kiadják a Strike Force: Red Cell-t

Hír | 2006.04.04 13:37

Az eredetileg modifikációként indult Strike Force: Red Cell nem várt sikereket ért el. Ez odáig vezetett, hogy a fejlesztők megállapodást kötöttek a Signature Devices leányvállalatával, a Graffiti Entertainmenttel, hogy a projektet különálló játékként megjelentetik PC-re és Xox 360-ra. Az FPS-ben antiterrorista szervezet tagjaként kell harcolnunk a gazfickók ellen, valós környezetben. Egyelőre megjelenési időpontokról nem esett szó, sőt a kiadás is csak az észak-amerikai piacra vonatkozik.

Elhalasztják a Heavy Duty megjelenését

Hír | 2006.04.02 14:50

A Heavy Duty oldalán az illetékes Akella bejelentette, hogy a külső nézetes, akció, lövöldőzős játékuk megjelenése a korábbi 2005 negyedik negyedév helyett, mely maga sem éppen tegnap volt, az új hivatalos időpont 2006 negyedik negyedéve. Ide tartozik még, hogy ugyancsak az Akella gondozásaiban készülő Dead Mountaineer's Hotel című játék oldalán a korábbi 2006-os dátumot felváltotta a konkrétabb 2006 harmadik negyedéve.

Csak januárban érkezik a Windows Vista

Hír | 2006.03.22 08:46

A Windows Vista operációs rendszer megjelenését áttolták 2007. januárjára – ezt a Microsoft Platform és Szolgáltatások részlegének társelnöke, Jim Allchin jelentette be egy sajtótájékoztatón. Ettől függetlenül a nagyobb üzleti partnerek számára egy tömeges licenszelési program keretein belül a már korábban bejelentett 2006. novemberi kezdettel kezdenék meg a Vista leszállítását, így biztosítva lehetőséget számukra, hogy időben elkezdhessék a telepítési eljárások előkészítését. Allchin egy januári interjújában úgy nyilatkozott, hogy habozás nélkül eltolná a Vista megjelenési időpontját, ha úgy látja, hogy a megszabott határidő a végtermék minőségi romlásához vezetne. A keddi sajtótájékoztatón pedig elmondta, hogy a Microsoft szeretett volna végre egy pontos dátumot adni a vásárlói számára a Vista széleskörű megjelenését illetően, így aztán a biztonság kedvéért inkább januárra csúsztatták az időpontot. Hozzátette, hogy az operációs rendszer összes fő kiadásának sorozatgyártásra alkalmas változatát (összesen hat ilyen van) november folyamán szeretnék kiadni, de olyan komplett számítógépek, amelyeken előre telepített Vista található, januárig nem kerülnek kereskedelmi forgalomba. A kisfelhasználói változatok (Windows Vista Starter, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Premium és Windows Vista Ultimate) tartalmilag nem változnak. Az üzleti változatok (Windows Vista Business és Windows Vista Enterprise) pedig a fentiek alapján már november folyamán elérhetővé válik a tömeges licenszelés keretein belül. Allchin nem adott pontos indokot a késésre, csupán annyit mondott, hogy minőségi kérdések alapján döntöttek így, ugyanis partnereik számára ez a legfontosabb. A Microsoft szerette volna megtisztelni őket azzal, hogy tiszta, kézzelfogható dátumot ad, mert a jelenlegi helyzet szerint nem úgy tűnik, hogy sikerülhet novemberre előtelepített Vistával rendelkező számítógépek forgalomba állítása. Ekkor kezdődik a karácsonyi vásárlási szezon, és eredetileg erre időzítették volna az egészet. „Szeretnénk készségesek lenni partnereink aggodalmai iránt, és őszintén megmondani, hogy néhány hét további minőségjavításra mindenképp szükség van.” – mondta. Nem aggódnak a rivális Apple esetleges válaszlépései miatt, véleményük szerint ugyanis vásárlóik a gazdag szolgáltatások és temérdek újítás miatt így is, úgy is beszerzik majd a Vistát. Elemzők azonban ezt nem így látják. „Ha lekésik a karácsonyi főszezont, az óriási károkat okozhat, a további eladásokat pedig drasztikus mértékben lelassíthatja.” – mondta Sam Bhavnani, a Current Analysis legfőbb elemzője. „A kár ráadásul hosszú távú, és közvetve a számítógépgyártók, a viszonteladók és az alkatrész árusítók is megérzik a hatását.” A Wall Street is negatívan reagált a fejleményekre. Nem csak a Microsoft, hanem annak hardverpartnerei, a Dell, és a Hewlett-Packard részvényárfolyama is lezuhant, bár az esés nem volt annyira számottevő. Júniusban a tervek szerint kiadnak még egy CTP béta verziót a Vistából. Akkorra már minden funkciót beleépítenek az operációs rendszerbe, és onnantól kezdve valóban azok minőségének javítására koncentrálhatnak. A Microsoft leszögezte, hogy az Internet Explorer 7 Windows XP-re szánt változatának megjelenési időpontja nem változik, vagyis még 2006 második felében kiadják. Korábban úgy nyilatkoztak, hogy az XP-s IE7 egy időben jelenik meg a Vistával.

[MOZi] The Fast and the Furious: Tokyo Drift

Hír | 2006.03.17 14:05

Aki ismeri a Halálos iramban, illetve a Halálosabb iramban című filmeket, azoknak ez az angol név máris sokat elárult. Mint azt már a címből is kikövetkeztethjük, ezúttal Tokyoba csöppenünk, ahol természetesen ismét rengeteg száguldást láthatunk. A történetbe csajok is keverednek, no persze a fő a versengés, a végletekig tuningolt autókkal. Aki szerette az előző két részt és oda van a Need for Speed: Undergroundért, az ezt a filmet is imádni fogja. A mozikbakerülés időpontja idén június.

GameStar Chat Fogadóóra Emlékeztető

Hír | 2006.03.16 08:26

A februári havi chates GameStar Fogadóóra sajnos technikai okok miatt elmaradt: pont a meghirdetett időpontban történt szervercsere a cégnél, így senki sem tudott internetezni. Nagyon sajnáljuk ezt a kellemetlen malőrt, de örömmel közöljük, hogy lesz márciusi fogadóóra is, méghozzá kivételesen, a nemzeti ünnep miatt nem szerdán, hanem csütörtökön, vagyis ma, 17 és 18 óra között. Döntsük meg a múltkori rekordot és gyertek minél többen! www.gamestar.hu/chat.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)