[MOVIE] Age of Pirates: Captain BloodSzárazföldi kalandok egy tengeri patkánynak, különböző fegyverek: pisztoly, kés, valamint rengeteg ellenfél. Mi kellhet még? Talán valami szemléltető anyag. Nosza tölteni a legújabb trailert.
[KéPZ] War Front: Turning PointÚjabb képek kerültek elő a hazai fejlesztésű War Front: Turning Pointból, mely egy alternatív II. világháborúba hivatott minket elkalauzolni, ahol Hitlert már a háború korai szakaszában megölték. Természetesen így, hogy megváltoztak a dolgok kicsit modernebb irányba terelték az eseményeket a fejlesztők, komoly kísérleti fegyvereket kapunk kézhez, valamint különleges harci egységeket. Az új képek alant csekkolhatók.
A tavalyi év egyik sikerjátéka, a F.E.A.R. már kezdett feledésbe merülni, de szerencsére a kiadója lát még lehetőségeket benne. Ennek eredménye, hogy a Vivendi Games bejelentette, készül a horror FPS kiegészítője Extraction Point alcímmel. Az új alkotást is a Monolith fejleszti, és az idei E3-on már be is mutatják. Egyelőre annyit tudni róla, hogy ott folytatódik a története, ahol a F.E.A.R. sztorija véget ért. A kommandós egység tagjaként újból harcba kell szálnunk, hiszen a szabadon garázdálkodó Alma és az ő paranormális tevékenységei már az egész várost megfertőzték. Új helyszíneken új fegyverekkel új ellenfelekkel kell majd felvennünk a harcot. A megjelnés idén ősszel várható.
A Meridian4 kiadta a Shadowgrounds című akciójáték második, frissített demóját. Az első változatot február elején már kipróbálhattuk, ám ez most egy teljesen új pályát is tartalmaz: az első, és második küldetés mellett az ötödiket is. Ráadásul az összeset kipróbálhatjuk multiban, kooperatív játékmódban. Emellett új fegyverekkel is megismerkedhetünk. A 370 megás fájlt innen tudjátok letölteni.
Beindult a War Rock című multiplayer FPS honlapja, ahol már meg is tekinthetitek az első képeket a játékról. A játékmenet a Counter-Strike-hoz hasonló abból a szempontból, hogy különböző fegyvereket és kiegészítőket vásárolhatunk. A helyszínek aránylag változatosnak mondhatók a városi környezettől egészen a szigetekig, ahol hajókat vagy helikoptereket is használhatunk. A béta változat május folyamán kerül majd kiadásra.
Már korábban is keringtek hírek, hogy a Marvel által megalkotott képregényvilág szuperhősei egy játékban akarnak visszatérni az Activision Marvel: Ultimate Alliance cím akció/RPG-ben, melyben egészen pontosan 140 karakter köszön majd vissza. A hivatalos bejelentéssel együtt érkezett részletekből kiderül, hogy valamivel több, mint 20 karakterrel találkozhatunk, többek között Pókemberrel, vagy Farkassal. A játékban teljesen egyedi játékmenettel találkozhatunk, gazdag környezetben, melyben a csapatunk teljes mértéken módosítható lesz, saját nevet adhatunk meg, saját ikont és módosításaink kihatással lesznek a történetre is. A csapaton belül a játékosnak lehetősége lesz a szintlépést arányosan elosztani az egymással kapcsolatban lévő karakterek között. Az új harcrendszernek köszönhetően a környezet objektumai teljes mértékben felhasználhatóak lesznek, harcolhatunk víz alatt, használhatunk különböző fegyvereket és eszközöket. A Raven Software és a C.B. Cebulski műhelyében készülő játék a konzolokra és PC-re egyaránt ez év végén érkezik.
Agresszívabb ellenfelek, jóval nagyobb és taktikásabb pályák, új fegyverek, friss helyszínek, a jelenkor legáltalánosabb, mégsem a valóságtól elrugaszkodott kihívásai. Dióhéjban ezek jellemzik a SWAT 4 első, most megjelent kiegészítését.
Az Eidos Interactive kiadta a harmadik előzetesét a Rocksteady Studios kezei alatt készülő Urban Chaos: Riot Response című játékából, mely a tervek szerint valamikor június környékén meg is érkezik a boltok polcaira. A játékban Nick Mason bőrébe bújhatunk majd, aki a T-Zero nevű elit banda tagja, akik feladata az utcákon való bűnözés visszaszorítása. A minden helyzetre különlegsen felkészített harcosok segítségére állnak a legmodernebb fegyverek is, miközben az utca védelmében együttműködnek tűzoltókkal, mentőkkel és rendőrökkel is, hogy leküzdhessék a terrorfenyegetést, valamint hogy az esetek többségében megmenthessék a fogjul ejtett túszokat. A filmet alant találjátok.
Bizonyára már sokan ismerik a The SoulKeeper című Unreal Tournament 2004-hez készült modot, melynek köszönhetően a játék teljesen átalakul, új fegyverek kapnak helyet, új történet. Most ennek a modnak a különleges változatához lehet hozzájutni, melyben megtalálhatunk új pályákat, tizenhárom percnyi videóanyagot, tovább tökéletesített grafikát, valamint a fegyverek is átmentek kisebb-nagyobb átalakításokon. A majd egy gigás mod itt várja az érdeklődőket.
A Worlds Apart Productions bejelentette azonnali elérhetőségét az Auto Assault Trading Card című digitális kártya-csere játéknak, melyet az Auto Assault alapján dobtak össze a NetDevil emberei, melyet majd az NCsoft értékesít. Az Auto Assault TCG-ben a játékosok egy megsemmisítő összecsapásra indulhatnak járműveikkel, melyeket továbbfejleszhetnek fegyverekkel, átalakíthatják a futóművet is és különböző manőverezési és taktikai cseleket is bevághatnak közbe. A győzelemhez meg kell semmisíteni az ellenfél járművét, vagy sikeresen kell teljesíteni négy küldetést. Aki úgy érzi, hogy szívesen részt venne a tesztelésben, az a játék oldalán feliratkozhat. A hivatalos bejelentést itt olvashatjátok.
A finn erdők mélyén már két éve készülő Shadowgrounds című akciójáték végre kitör a fényre és idén április 25-én meg is jelenik. A játékban megtalálhatunk majd továbbfejleszthető fegyvereket, rengeteg karaktert egy fantasztikus játékmenetben, valamint az újonnan bejelentett Co-Op módot is. A Co-Op módnak köszönhetően akár 2-4 játékos is egyszerre nyűheti a játékot, ami a fejlesztők szerint még szórakoztatóbbá teszik a játékot, s ezt vizonyítva rögtön ki is dobtak pár képecskét, melyen a közös mészárlást láthatjuk. Örömmel jelenthetem be, hogy ennek örömére a fejlesztők úgy gondolták, hogy kicsit felpörgetik a játék oldalát és rögtön friss tartalommal árasztották el azt, ahol az imént említett képeket is megtalálhatjuk. Az igéretek szerint még a kiadás előtt az elkövetkezendő pár hétben további részleteket kívánnak majd szétszórni.
Hosszas béta tesztelést követően végre elkészült az Auto Assault - jelentette az NCsoft, a boltokba azonban csak április 13-án kerülhet a játék. Ha azonban részt veszel az előrendelési akcióban, akkor exkluzív fegyvereket és loot bónuszt kapsz ajándékba, ráadásul négy nappal korábban kezdheted a játékot. Bár ez valószínűleg Magyarországra nem feltétlenül vonatkozik. Minden esetre érdemes regisztrálni a www.PlayNC.com weboldalon.
Ugyan a RoboBlitz című játékot már tavaly decemberben bejelentették, mindmáig azon álláspont volt igaz, hogy PC-re nem adják azt ki. Most beindult a RoboBlitz hivatalos honlapja, amely arról tanúskodik, hogy bizony PC-re is megérkezik a puzzleszerű játékmenetre épülő és csodafegyverekkel teletűzdelt RoboBlitz. Infók, képek és mindegy egyéb a weblapon. Erre tessék...
Az EA ma hivatalosan is bejelentette a Battlefield 2142 projektet. Tegnap már olvashattunk erről a vadiúj epizódról, sőt, még egy videót is megleshettünk róla; azonban akkor még nem tudhattuk biztosan a "pletykák" igazát. 2142-ben vagyunk, amikor is a jégkorszak beköszöntése miatt kitört pánik uralja a Földet. Az emberiség nagyrésze halálra van ítélve. Azért a kis területért, amely alkalmas maradt az életre pedig a két katonai szuperhatalom harcol egymással: az Európai Unió és a frissen megalakult Pánázsiai Koalíció. Jövőbeli fegyverek teljes arzenálja jellemzi majd a készletet, no és nem mellesleg a földi harcok nagyrészét a Mechwarrior sorozatból megismert robotokkal vívjuk majd. Az idén télen megjelenő FPS-t egyidejűleg 64-en játszhatják majd egyszerre multiban. Az elmúlt órákban pedig még a ma délben látottaktól is újabb képekkel szolgálhatunk. Megtekintésük kötelező!!!
A Hungarian Front egy modifikáció Battlefield 1942 és 2 játékokhoz, hazai II. világháborús hadszínterekkel, fegyverekkel, járművekkel, egyenruhákkal, stb. Szükség van hozzá a Forgotten Hope nevű mod telepítésére, mert számos orosz és német objektumot abból vesz át. Megjelenési dátum egyelőre nincs, de már nincs nagyon messze... Aki úgy érzi hogy bármiben tudná a fejlesztők munkáját segíteni, írjon a mastert@citromail.hu e-mail címre, hogy még előbb készülhessen el a mod. Elsősorban skinerekre van szükség. Thanks mastert.
Előkerült egy 13 pályából álló csomag a Ghost Recon-hoz, amelyek Vietnámban játszódnak. Új fegyvereket, karaktereket, sőt járműveket és nagyszerű zenét is kapunk, ha feltelepítjük a 208 megás fájlt, amit mellesleg innen lehet letölteni.
Csak érdekességképp: van itt 2 videó, mely a Half-Life 2 szuper fizikáját hivatott szemléltetni egy modon keresztül, ami nem más, mint a Garry's Mod. Nos, nem is ez a lényeg: egy bizonyos Rube Goldberg (1883-1970) régen olyan brutális masinákat állított össze, hogy a mai videót, melyet kiteszek, róla neveztek el. Méltó a név, ugyanis ezek a képsorok azok, amik külön megérnek egy misét. Kötelekből, hordókból, fegyverekből, konténerekből egy olyan összefüggő gépláncot alkotott a mod egyik lelkes használója, hogy azt látnotok kell! Az első kisebb, 7 megás videót itt, még a nagyobb, 9 megásat imhol találjátok. Jó szórakozást :)
Hét hónapnyi fejlesztést követően hamarosan elkészül a Söldner: Secret Wars új javítócsomagja, amely a héten meg is fog jelenni. Új fegyverek, kiegyensúlyozottabb erőviszonyok, helikopterek, és egyéb járművek mind megtalálhatók lesznek benne. A teljes listát itt olvashatjátok el.
A 1UP.com oldalnak lehetősége nyílt egy rövidnek épp nem nevezhető interjú készítésére a 3D-Realms fejlesztőcsapat társalapítójával, George Broussarddal. Az urat leginkább Duke Nukem karakterének megalkotásával azonosítják. A kérdező kertelés nélkül rákérdezett, hogy mi a fene történt a Duke Nukem Foreverrel, hiszen már lassan évtizedek óta nincs róla semmi hivatalos információ, vagy sajtóanyag. "Szerintem ez főként vezetői döntések következménye. Scott és én dolgoztunk ekkortájt a játékon, valamint a Shadow Warrioron. Ekkor egy külön csapatot hoztunk létre a Prey számára. A technológia már adott volt, 1998-ban össze is állítottunk egy igen ütős E3 demót, és már a multiplayer is működött. A probléma talán ott lehetett, hogy a kitalált fícsörök, sajátosságok nem voltak számunkra elegendőek, mindig többet akartunk, mint amennyit ésszerűen meg tudtunk volna oldani. Olyan döntéseket hoztunk, amelyek legalább további egy évnyi fejlesztési munkákat eredményeztek." Mikor arra kérték, részletezze azokat a vezetői döntéseket, így válaszolt: "Nehéz már erre visszaemlékezni, hiszen közel tíz éve volt már. Az E3 után jött az a gondolat, hogy térjünk át DirectX 6-ről DX7 támogatására. A tartalomkészítők, így a grafikusok, modellezők, pályaszerkesztők további egy évet igényeltek az átállás miatt. Aztán olyan tervek is születtek, hogy kisvállalatból nagy fejlesztő céggé alakuljunk, ahol 20-30 ember helyett jóval többen dolgozhatnak, egyszerre több projekten. Sajnos ez sem jött össze. (...) Ennek következménye volt az is, hogy leállítottuk a Prey fejlesztését. Két FPS nem fért meg egy stúdióban. A visszatérést a Human Head Studios csapattal kötött megállaodás tette lehetővé. (...) Az eredeti elképzelések nem sokat változtak, csak amennyire azt a technológiai fejlődés megkívánta. (...) A Doom 3 engine-jét három héttel a Raven Software után kaptuk meg mi. Tehát nagyjából egy időben kezdődhetett meg a fejlesztése a Quake 4-nek és a Prey-nek." És mikor készülhet el a Duke Nukem Forever? "[Nevet] Majd ha a disznók repülnek. De amúgy tényleg, jól haladunk. A munka nem állt le. Gyakorlatilag csak a részletek összerakása maradt hátra. A fegyverek kész vannak, A legtöbb lény, ellenség, karakter kész vannak. Már csak a tartalom egy egész játékká gyúrása van hátra, ami azonban nem könnyű feladat. Annál is inkább, hogy - mint azt már jól tudjátok - valamivel mindig többet szeretnénk nyújtani annál, amit elvárnának tőlünk, vagy akár mi saját magunktól."
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)