Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 389

Miért jobb az Xbox 360?

Hír | 2005.10.04 10:15

Az IDG News Service leült Robbie Bach-hal, a Microsoft szórakoztató eszközök részlegének elnökével és eldiskuráltak a cég új játékkonzoljáról. Az eredményből kiderül, hogy véleményük szerint az Xbox 360 jobb a Sony új játékgépénél. "Feltehetően mi rendelkezünk az induláskor kapható legszélesebb játékválasztékkal. Mire a PS3 piacra kerül, mi már az új játékok második generációján fogunk munkálkodni. Papíron nézve a két gép közel egyforma specifikációkkal rendelkezik, valamiben ők a jobbak, valamiben mi. Azonban nagyon sokat számít a szoftvertámogatás. Lényegesen könnyebb X360-ra fejleszteni, fontos a többletszolgáltatások minősége is. Az Xbox Live-ban elképesztő lehetőségek vannak." Arra a kérdésre, hogy miért adnak ki két változatot a konzolból, ezt felelte: "Minél szélesebb vásárlói kört kívánunk elérni, s ehhez különféle elvárásoknak kell megfelelnünk. Ha a játékiparra és kiegészítőire gondolunk, pont a játékgépek az a kategória, ahol nincs túl sok választása az embernek. Az európaiak például sokkal költségérzékenyebbek, ők valószínűleg nagyobb számban vesznek majd olcsóbb változatot." Az online játékosok száma jelenleg 10%, ezt 50%-ra akarják növelni. "Két fajta szolgáltatásunk lesz a következő generációnál. Az Ezüst, amely ingyenes, ezt bárki használhatja, aki vesz gépet. Így érjük el a tervezett 50%-ot. Az Arany szolgáltatásra már külön elő kell fizetni. Azt akarjuk elérni, hogy a játékosok megtapasztalhassák az online játékokban rejlő lehetőségeket és így rávehessük őket arra, hogy előfizessenek a többet nyújtó Aranyra." Nem tudta megmondani, hogy a Halo 3 című játék (amelnyek elődei, de főleg az első rész óriási sikert aratott) mikor fog megjelenni. Bill Gates annak idején úgy nyilatkozott, hogy akkortájt, amikor a Sony piacra dobja a PS3-at. "Nem tudjuk, mikor debütál a PlayStation 3. A Sony azt mondja, tavasszal. Nem kívánunk találgatásokba bocsátani és nem ettől tesszük függővé a játék megjelenését, mert az óriási minőségromlást eredményezhetne." Hogy miért pont a HD-DVD-t támogató olvasókat támogatja majd a konzol, szintén nem érkezett egyértelmű válasz. "Egy igen fejlett lemezolvasót építettünk a gépbe. Mivel még mindig nem tiszta, melyik új formátum lesz a nyerő, mi sem kívánunk semmilyen tervünket nyilvánosságra hozni. Nem biztos, hogy a lemezformátum a kulcs ebben a kérdésben. Van például merevlemezünk, ami kivehető, bővíthető... talán ez is megoldja a tárolási problémákat a jövőben." És ami talán a legfontosabb, a PC-s játékokat sem akarják elhanyagolni. "A Windows egy remek platform a játékok számára, különösen a Vista a DirectX 10 támogatásával. Óriási lehetőségek rejlenek benne, már javában folynak a munkálatok..." Továbbra sem mondanak le az első generációs Xbox támogatásáról. Bár a Microsoft nem fejleszt már rá játékokat, külső fejlesztők igen. "Erre mindenképp szükség van, hiszen több mint 20 millió aktív felhasználóról beszélünk." A szülői felügyeletről is szó esett, a mostanában egyre gyakrabban kirobbanó botrányok miatt. "Nagy hangsúlyt fektetünk a szülői felügyeletre. A szülők akár online is nyomon követhetik, hogy csemetéjük milyen játékkal, kikkel vagy kik ellen játszik, bármit le tud jelszóval védeni, a játékokban megjelenő tartalmak szűrésétől kezdve a játékosok fontosabb személyi adataiig - ezeket szülői eszközökkel lekérdezhetik és beállíthatják, kikkel engedélyezhető a közös játék. A fejlesztőknek azonban szabad kezet adunk, nem mondjuk meg, mit tehetnek bele alkotásaikba és mit nem. A felügyeletünk alatt dolgozóknak is megadjuk azt a lehetőséget, hogy azon munkálkodjanak, amin szeretnének. Nehogy az legyen, hogy nem szívvel-lélekkel tegyék a dolgukat.

Elveszíti támogatóit a PlayStation 3?

Hír | 2005.09.30 11:02

Rémhírek terjengenek a világhálón, japán, holland és német oldalakon keresztül, mely szerint a készítők bizonytalanok a PlayStation 3-ra ígért termékek készítésével kapcsolatban. A hír szerint (japán) játékgyártók kezdik elveszíteni bizalmukat a Kutaragi folyamatosan gyorsuló evolúciójában és otthagyják a PlayStation 3-at sokkal rosszabb feltételek mellett, mint a Nintendo GameCube korában. A hír forrása azonban ismeretlen. Néhány fejlesztő, például John Carmack, a nyílvánosság előtt is inkább az Xbox 360-at támogatja. Hogy ez a szám nőhet-e? Nem tudni, viszont minden esetre a Condemned című játék PS3-ra való fejlesztésének beszüntetése ezt igazolja.

Cthulhu - rejtélyes kiadóvadászat

Hír | 2005.09.28 10:08

Annak fényében, hogy a HIP Interactive játékkiadó nem éppen a tervek szerinti pénzügyi helyzetben van, nem meglepő, hogy több általuk támogatott, vagyis velük szerződésben álló fejlesztőcsapat is új kiadó után vadászik. Így tesz az Ernst & Young Inc., és a Headfirst Productions is készülő Call of Cthulhu: Destiny's End címet viselő harmadik személyű túlélő horror játékukkal, amelynek eredeti megjelenési dátuma 2006 közepe, de könnyen lehet, hogy ez a fentiek miatt módosulni fog. Ha nem találnak idejében valakit, aki tovább finanszírozná a csapat költségeit, nyilván rossz irányba tolódik a megjelenés.

Anarchy Online 2007-ig ingyen!

Hír | 2005.09.14 06:26

A Funcom örömtelien jelenti, hogy az ingyenes Anarchy Online akció nagyon jól zárult. Emiatt pedig a cég úgy döntött, hogy meghosszabbítja ajánlatát, így 2006-ban végig, és 2007 elején ingyenesen próbálhatják ki az érdeklődők eme remeket. Sajnos mindez csak új karakterekre érvényes, és nem támogatott mindhárom kiegészítő sem, de még így is igen csábító a dolog. Részletek itt.

nVidia ForceWare 78.01

Hír | 2005.09.02 19:48

A mai napon az nVidia újabb drivert adott ki az általuk kiadott kártyák használóinak nagy örömére. Az új driverben lényegesebb változás nem tapasztalható, ám javításra kerültek bizonyos szűrési hibák, melyek SLI módban nehezítették meg a játékosok életét, valamint frissítésre került az SLI támogatottságú játékok listája, és néhány újabb modell is kompatibilitást nyer általa. Megtalálható még az oldalon a 3D Stereo Drivernek is 78.01-es változata, mely immáron támogatást nyújt a GeForce 7. generációs kártyáihoz is, valamint az SLI konfigurációkhoz. A grafikus kártyák driverét erről az oldalról tölthetitek, míg az utóbbi drivert itt érhetitek el. Thanks FarCry.

Empire Earth 2: Közelgő Foltok

Hír | 2005.08.25 10:38

A Vivendi forumán feltűnt néhány infó a közelgő Empire Earth 2 Patch-el kapcsolatban. A bejelentés csak megnyugtatás jelleggel született, igazából továbbra sem árulnak el semmi lényegeset a fejlesztők az 1.2-es változatról. Az elhullajtott néhány infómorzsából azonban kiderül, hogy a készítők a patchet főleg a játékosok javaslatai alapján készítik és megpróbálják orvosolni a legnagyobb negatívumként felrótt porblémákat mind az egyjátékos mind pedig a többjátékos részben. A kommentben külön említést tesznek a most beépítésre kerülő moddolást támogató eszközökről is.

Microsoft az OpenGL ellen?

Hír | 2005.08.12 12:19

A két legelterjedtebb 3D-s API, a Direct3D és az OpenGL között elsősorban az a különbség, hogy utóbbi teljesen nyílt forráskódú és ingyenes, előbbi pedig a Microsoft tulajdonát képezi. Egyes pletykák szerint a Microsoft arra szánta el magát, hogy új operációs rendszerében, a Windows Vistában szánt szándékkal nyújtanak nagyobb támogatást a Direct3D-nek, így az közel kétszer akkora teljesítményre lesz képes az OpenGL-nél. Tudva levő, hogy a Vista teljes pompájában való futtatásához bizony elkél majd egy újabb videókártya, szóval az egész operációs rendszer sebessége függ ettől a megmozdulástól. Az OpenGL támogatói ezért most összefogtak, hogy közös erővel tegyenek a diszkrimináció ellen. Arra kérnek mindenkit, főként a hardvergyártókat, hogy lépjenek fel ők is a Microsoft ellen, s így mutathassanak fityiszt Bill bácsinak.

RTHDRIBL Tech-demó!

Hír | 2005.08.04 16:12

Jó, jó, ne üssetek :) Ezt nem hagyhattam ki. Bizonyára sokan hallottatok a High-Dynamic Range Rendering előnyeiről, volt ilyen videócska a Half-Life 2-vel kapcsolatban is, és egyre több játékban élvezhetjük (majd). Na, mindezt most élőben is megszemlélhetitek egy kis tech-demó keretében. Warning: a cucc csak Pixel Shader 2.0-t és DX9.0-t támogató kártyákon hajlandó elindulni... hát nem fura? Katt!

Windows Vista történések

Hír | 2005.07.28 12:35

Tegnap éjjel kiadták a Microsoft eddig Longhorn néven ismert legújabb operációs rendszerének, a Vistának első hivatalos béta változatát. A témáról bővebben a Computerworld Online-on olvashattok. Az egyszerű felhasználók ezt a változatot még nem tölthetik le, de több tízezer teszter már megkapta az új rendszert és közülük egy elvetemült máris fellőtte a netre. A redmondi óriáscég néhány képet adott közre, amely az újdonságok egy részébe enged betekinteni (thanks Wilber). Nem véletlen, hogy DirectX 9-et hardveresen támogató videokártyára lesz szükségünk, ha teljes pompájában szeretnénk élvezni a látványt. Nézzétek csak meg a virtuális mappákat: 3D-ben mutatják a mappában található fájlok némelyikét, mint egy könyv. Az első, teljesen publikus változat hónapokon belül megérkezhet.

Mobilújdonságok a tervezőasztalon

Hír | 2005.07.21 10:01

S nemsokára a piacon, ugyanis az alább következő, elmúlt napokban bemutatott készülékek a tervek szerint hamarosan meg is jelennek kereskedelmi forgalomban.

  • Motorola: a Motorola két, már korábbról ismert készüléket összeolvasztva készül kiadni a V3 utódját, a RAZR V3x-et. A telefon 2-megapixeles kamerával, valamint egy UMTS hálózaton történő 3G-s videótelefon-beszélgetéshez használatos VGA-kamerával lesz felszerelve. Bluetooth, TF-kártyafoglalat, AAC+, MPEG4, WMV, WMA, MP3 és Real Video/Audio fájlok lejátszása. 3D-s játékok támogatása és SCREEN3 szervíz. A készülék megjelenése ezév végén várható.
  • LG: a japán gyártó egy raklapra való új mobilkészüléket mutatott be, amelyeket ezévben és ráadásul egyszerre kíván piacra dobni. Az LG320 3G-s támogatással ellátott, 512 MB-nyi beépített memóriát tartalmazó szétcsúsztathatós készülék. A LG VX9800 a Nokia 9500-hoz hasonló konstrukciójában, bár itt a belső, QWERTY-billentyűzett fölötti kijelzőn két mini-hangfal is helyet kapott (noha ez a készülék nem olyan szépre sikeredett, mint a Nokia csúcskommunikátor). Az F9200-as vízszintes irányban csúsztatható szét, érdekes megoldás, ám más újdonságot nem tartogat. Az F7200-ban PTP-támogatás mellett 64 MB beépített memória kapott helyett, és nincs kamera. A C2000 pedig a C1500 továbbfejlesztett változata, immáron VGA-kamerával és MP3 dalokkal támogatott csengőhanglistával.

  • The Chronicles of Narnia készülg'

    Hír | 2005.07.10 21:54

    A Walt Disney Pictures és a Walden Media által támogatott játék híre került napvilágra, amely C.S. Lewis könyveire épülve a The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe nevet kapta. Huhh, ezt még leírni is sok. A történet szerint a gonosz White Witch ténykedésének köszönhetően Narnia világát örök tél és fagy sújtja. Hogy ezt az állapotot megszűntesse, Aslan, Narnia valódi ura segítséget kér négy hatalmas és erős hőstől, segítség meg a harcban. A cucc ez alapján egy csapatorientált kaland-, illetve szerepjátéknak készül, amelyben mind a négy karaktert felváltva irányítva élvezhetjük ki speciális skilljeiket, képességeiket, illetve fejlesztegethetjük őket. Természetesen a különböző rémséges lények sem hiányozhatnak a világból: ogrék, küklopszok, és még számtalan teremtmény várja a kegyes halált. Ja, és a legjobb: lesz benne multiplayer két játékos részére. Ha esetleg felkeltettem valaki érdeklődését, látogasson el a játék hivatalos oldalára, akad pár apró kép is ottan.

    Star Warsos memóriaegységek

    Hír | 2005.06.26 09:53

    Az IO Data nevű cég egy új adathordozót mutatott be, amely minden bizonnyal a Star Wars-rajongók kedvenc gyönygszemévé válhat az informatikai kütyük birodalmában. Az USB 2.0-ás adatátvitelt támogató memóriaegységek Windows 2000 és Windows XP alatt működőképesek. Mindegyikük egy-egy filmbéli figurát mintáz meg. A 17.5x36x12.5 mm méretű, 28 gramm súlyú készülék július 9-étől kapható, magyar pénznembe átszámolva körülbelül 10.000 Ft-os áron.

    D-Lan - Eljött a party ideje!

    Hír | 2005.06.23 19:01

    Idén júliusban immár negyedik alkalommal kerül megrendezésre Dunaújváros kedvelt számítógépes összejövetele a D-Lan. Az egyre ismertebb rendezvényen a fiatalok három online játékban mérhetik össze tudásukat. A Need For Speed Underground 2 az autós, a Warcraft III. a stratégiai, a Counter Strike pedig az FPS kategória kedvelőinek nyújt kihívást. A versenyek helyszíne, az első három alkalomhoz hasonlóan a Dunaferr Szakközép és Szakiskola tagozatának sportcsarnoka lesz, ahol nagyjából 120 játékos vehet részt a küzdelmekben. A verseny növekvő elismertségét jelzi, hogy idén minden eddiginél több támogató segíti a zavartalan lebonyolítást. A rendezvényt számos helyi vállalkozás, valamint vezető hazai disztribútorok támogatják nagy értékű felajánlásaikkal. A népszerűsítésért és a beszámolókért az online médiumok közül a HWSW, a GameStar Online, a Mod-Tech Hall-t is szervező HardwareOC - Radikalmod páros, a JOX.hu, valamint a Prohardver vállalnak kiemelkedő szerepet. A rendezvényről beszámolóval jelentkezik a két legismertebb hazai játékos-magazin a GameStar és a PC GURU. További információk a D-Lan hivatalos internetes oldalán érhetők el, a http://lan-info.ultraweb.hu címen. A versenyre asztalfoglalással az előző címen még lehet jelentkezni június 30-ig 500 forintos nevezési díj fejében. A nézelődőknek a belépés ingyenes!

    64 bites Bet On Soldier

    Hír | 2005.06.22 22:27

    És még mondják, hogy nincs még itt az ideje 64 bites rendszerre váltani... Pedig már a Bet On Soldier is két változatban fog a polcokra kerülni. A "sima" mellett lesz 64 bites verziója is. Egészen pontosan csak az AMD ilyen irányú megoldásai vannak a támogatott rendszerek listáján. Arról nem tudni, hogy egyidőben jelenik-e meg a két változat, de megjelénsi dátumnak még mindig idén szeptembert jelölik meg.

    Warbucks – hogy tovább bírd!

    Hír | 2005.04.01 21:51

    A Blizzard mindig is híres volt a kiváló ötleteiről, és persze a minőségi játékairól. Legújabb fejlesztésük csak és kizárólag az európai World of WarCraft játékosoknak szól. Az új honor system érkezésével együtt beindul a Warbucks program. Mivel raidelés közben nem lehet félbeszakítani a játékot, még akkor sem ha már hulla fáradt az ember, ezért a Blizzard segít! Minden ellenség meggyilkolása után kapunk egy speciális tokent, amit „Warbuck”-nak hívnak. A játékbeli kocsmákban be lehet őket váltani nagyon hasznos buffokra, hogy tovább tudjunk irtani. És ez még nem minden! Minden 50 ilyen Warbuckot beválthatunk egy kávé kódra, amit a hozzánk legközelebb eső – az akciót támogató – kávézóban beválthatunk egy közepes kávéra. Az üzletek listáját időben közölni fogják. Ne feledjétek: Most már az alvás sem állíthat meg, hála a Warbucksnak!

    Benne leszek a Csillagkapuban!

    Hír | 2005.03.21 16:33

    Kicsit érdekes cím, elmagyarázom, miről van szó. A JoWood kitalálta, hogy a fanok arcait teszik be a támogató, magyarul supporting karakterek helyére. Szóval aki elég nagy fannak érzi magát, látogasson el erre az oldalra, töltse ki a tesztet, és ha sikeres lesz, halhatatlan módon látja viszont magát a Csillagkapu világában. Hehe, be kell nevezni ZeroCool-t, jó lesz parancsosztogató tisztnek :)

    War 3 bónusz pálya

    Hír | 2004.10.30 20:18

    Halloween alkalmából a Blizzard meglepte egy kis ajándékkal rajongóit, mégpedig egy Warcraft 3-mas pályával. A 4v4, vagy 5v5 módokat támogató eXtreme Candy War 2004 a FT-nal működik együtt, de csak ha letöltitek: innen.

    Zene-bona Harley Davidsonon

    Hír | 2004.08.19 08:26

    A Harley-Davidson motorgyár egy útra specializált digitális zenelejátszót mutatott be. Az MP3/WMA formátumokat támogató készülék bármely 1996 után gyártott motorra felszerelhető. Az LCD kijelző mellett 4 gomb segít a motorosnak, hogy könnyedén navigáljon. Természetesen van USB 2.0-ás port, SD kártya foglalat 1 GByteig, ám ami a forradalmi benne, hogy motorra (Harley Davidsonra) való és menet közben is könnyen kezelhető. Ha már ilyen motorra futja, nem árt mellé egy ilyen sem :).

    Házimozi a zsebben

    Hír | 2004.08.18 10:45

    Az eddigiekben arról híresült el az Apex Digital, hogy olyan készülékeket gyárt, amik megfizethetőek, mégis kiválóak. Most egy zsebben hordozható digitális média lejátszót készülnek szeptemberre piacra dobni. Az Apex MP-2000 kódnévre elkeresztelt kütyü 3,5"-es LCD kijelzővel, USB 2.0-ás porttal és TV out csatlakozóval is rendelkezik. A 20 GByteos merevlemezre filmeket rögzíthetünk videó lejátszóról, DVD lejátszóról, vagy akár videó kameráról is. Támogatott file formátumok: MP3, WAV, WMA, PCM, MPEG4, DivX, animált JPEG, WMV9, JPEG, GIF, TIFF és BMP. A 227 gramm 119 x 76 x 21 mm méretekben ölt formát, valamint 399 dollárba kerül (ez talán nem is olyan sok pénz egy ilyen univerzális lejátszóért).

    A legnagyobb magyar LAN parti

    Hír | 2004.07.30 12:27

    A Samsung World Cyber Games 2004. Magyarországi Selejtezõ nevezése 2004. július 26-án indult, így érdemes azonnal rákattani a hivatalos honlapra, ha hazánkat szeretnétek képviselni a San Franciscoi nagydöntőben! A Camponában 2004 augusztus 28-29-ig megnézheted az igazi profik játékát, és magad is rácsatlakozhatsz az 500 gépes hálózatra, hogy tagja legyél az év legnagyobb virtuális eseményének. Ha lemaradtál a GameStar táborról, ide feltétlenül gyere el, mi is ott leszünk! További információk itt: http://hu.worldcybergames.com Támogatók: Samsung; 3Com; Bluefish; GameStar, Axico, Senorg, Nod32, Sennheiser, Canon, Campona; Ntec

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)