[PATCH] Duó
Még mindig nincs jó név, de legalább akad javítás. Ezúttal csak 2 patch akadt horogra: 1 szerver és 1 kliens (de nem ugyanabból).
Még mindig nincs jó név, de legalább akad javítás. Ezúttal csak 2 patch akadt horogra: 1 szerver és 1 kliens (de nem ugyanabból).
A javítások idejét éljük (sajnos nem az új játékokét:(). Gondolom sokan csodálkoztok a hír címén, de nem jutott semmi más eszembe:). Ezennel pályázatot írok ki a hír címére (ezzel is növelve a lap "interaktivitását")!:) A legjobb névadó nyereménye, hogy az ő "neve" fog díszelegni eme nemes hír tetején (így rengeteg időt és fáradságot megsporoltok nekem). A pályaműveket komment formájában adjátok le.
Mindenidők egyik legjobb háborúszimulátorához végre elkészült az 1.4-es javítás. Nagyon sok változás történt. Nem is húzom tovább a karaktert, jöjjenek a linkek!
Ez a kereskedelmi forgalomba került Day of Defeat c. HL-mod szerver oldalára való piciny javítás, van linuxos és windowsos változata is. A bugfix-listát itt találhatjátok.
A GameSpot emberkéinek infói szerint a napokban előkerült Stoked Rider nevezetű snowboard progi nemcsak Linux-ra és Mac-re jelenik majd meg, hanem egyuttal PC-re is. A játék "érdekessége", hogy a manapság egyre jobben kedvelt cell shading effektust használja (akárcsak a XIII), melynek köszönhetően rajzfilmszerű lesz a stuff... Jó móka lehet :) Az első képeket itt leled.
Nos, mint említettem, egy kis összefoglaló az április 1 okozta sokkhatásból. Szerencsére nem kellett sokat kutakodnom, mert Blues-ék remekül összegyűjtöttek mindent :)
Egy kis érdekesség az ingoványos konzolos világból... A Shacknews értesülései szerint egyes lelkes emberkék rájöttek, hogy miképpen futtathatnak az Xbox-okon teljesen saját magunk által írt kódokat (pl saját tervezésü Linux rendszerüket). Lényegében ezúttal minden illegális behatás (modchip) alkalmazása nélkül megtehető, egyszerűen egy általános hibát kihasználva a rendszerben... :) Ha érdekelne a részletek, less be ide.
Mivel felméréseink szerint viszonylag sok Linux felhasználó szokott olvasgatni nálunk, gondoltam kihírezek egy kis érdekességet. Elkészült, és a tegnap óta letölthető a legújabb immáron 9.1-es Mandrake Linux. A lenti linkekről letölthető mindhárom CD-je, természetesen teljesen bérmentesen.
Nos, úgy tűnik, hogy a nagyhatalmú kormány ezúttal betekintést nyer az eleddig oly titokban tartott windows operációs rendszerek forráskódjába. A kormánytagok a Windows 2000, XP, Server 2003, valamint CE rendszerek biztonságát vizsgálják majd, hogy mennyire felelnek meg a követelményeknek... Bővebb infókat itt találhatsz a témával kapcsolatban. Egy kérdés még felvetődött bennem... mi van akkor, ha ez a bizonyos forráskód...izé... kikerül valahova? Annyi windows változat lesz, mint Linux? :) Gyertek, tárgyaljuk meg a kommentek között!
A Candella Software a minap elárulta, hogy készül multi-platform játékuk, a Chariots: The First Olympics. Ez az ősi Görög kultúrákban megszületett Olimpiai játékokat dolgozza majd fel. A játékos férfi, vagy akár női szereplőt is választhat majd, a lényeg, hogy győztesen kerüljön ki minden egyes helyzetből. A megjelenési idejét egyelőre nem árulták el, de az már biztos, hogy PC-n, Xbox-on, PS2-n, Mac-en, sőt, még Linux-on is nyomulhatunk majd vele! A máris beindított hivatalos oldalán megszemlélheted az első képeket...
Csak röviden, tömören, néhány, számunkra gyorsabbnak számító UT2003 szerver! Thanx G-San
A tegnapi napon megjelent az Unreal Tournament 2003 Linux-ra szánt demója is! Gondoltam ezt is feldobom lokálba, hátha valakit érdekel! Ha így van, kattanj alant, és "tőcssed"!
A The Xbox Linux Project jóvoltából előkerült egy kis írás, melynek segítségével mostantól akár a SuSE féle 8.0-ás Linux operációs rendszert is feltelepíthetjük Xbox-szunkra! Ha érdekel a dolog, és úgy érzed próbárateszed konzolodat, csekkold ezt az oldalt!
Egyre-másra érkeznek a Microsoft játékkonzoljához a hasznos-haszontalan kiegészítések. Nemrég az Xbox Live-ról olvashattatok nálunk és most máris itt kopogtat az ajtónkon az Xbox Linux 0.1-es verziója. Linuxot az Xbox-ra? Eredeti ötlet, hogy beválik-e, idővel elválik, de a fejlesztők szerint a "doboz" Linux-szal akár egy asztali computernek is elmenne, vagy akár server-ként is használhatnánk. Ha többre vagy kíváncsi, látogass el ide, ha pedig rendelkezel Xbox-szal és letöltenéd az Xbox Linuxot, ide kattints.
Az ötlet pofonegyszerű. Miért is kéne mindkét kezünket használni egy PDA működtetéséhez? Már korábban is voltak próbálkozások egykezes marokszámítógép megalkotására, ám ezek többnyire kimerültek valamilyen övre csatolható szerkezetben, melyet ugye nem kell tartanunk, tehát egyik kezünk szabadon marad. Most azonban egy nagyon érdekes példányt mutattak be, ami akár a jövő PDA-jának is tekinthető. A készülékben egy 133Mhz-es processzor dolgozik, 32MB RAM társaságában, Linux rendszer alatt. Itt elolvashattok pár további infót és megnézhettek egy képet a roppant praktikus gépről.
Az AMD közleménye szerint egy Kernel bug miatt egy csomó Linuxban hibák jelentkeznek a legújabb Athlon XP és Athlon MP processzoroknál. A problémák leggyakrabban akkor kerülnek elő, ha AGP-s videokártya van a gépben. Az AMD már lépéseket tett a probléma megoldása érdekében, minek eredménye egy hamarosan megjelenő javító patch lesz.
A mai napon megjelenő Half Life és Counter-Strike pecssekhez megjöttek a szerver oldali fájlok. Ha valakit érdekelnek ezek, az alant található linkekről le lehet tölteni.
A Yahoo cikkje szerint egy MIT (Massachusetts Institute of Technology) diák egy bizonyos rést fedezett fel az Xbox konzolon, melynek rövid buherálásával, akár Linuxot, vagy más, független programot is lehetne futtatni a Microsoft gépén. Ez azért lehet veszélyes, mert így, elméletileg a hamarosan beinduló online szolgáltatás és ezen rés kihasználásával bárki bejuthatna a gépre (esetleges károkat is okozva). A teljes cikket itt olvashatod el.
Az nVIDIA előállt az első Detonator drivercsomaggal Linux alá! Igen sokféle illesztőprogramot leránthatsz, szinte minden Linux verzióhoz mást írtak (pl. Redhat, Mandrake stb.). Ahhoz, hogy működésre bírd a kártyát, több drivert kell letöltened, külön-külön minden egyes verzióhoz. Ha ide látogatsz, fellelheted a drivereket, valamint részletes útmutatást találsz használatukhoz.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)