Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 4043

A videojátékok tornáztatják az agyat

Hír | 2006.02.13 07:57

Egy frissen nyilvánosságra hozott tanulmány szerint a videojátékok tornáztatják az agyat. Kanadai kutatók vizsgálatai szerint egyes esetekben, de általánosságban véve az összes videójáték hatása hasonló ingereket válthat ki az agyban, mint azokéban, akik kétnyelvűnek mondhatják magukat. Lényegében tehát egyidejűleg több feladatra jobban tudnak koncentrálni azok, akik gyakran játszanak videojátékokkal. A száz alanyon végzett tesztek kimutatták, hogy nem csak a játékokban használt reflexek fejlődnek egy idő után. Ellen Bialystok pszichológus elmondta, hogy azok a kétnyelvű delikvensek, akik sokat játszanak, elképesztő eredményeket értek el a teszteken. Az elmúlt két évben már két másik hasonló tanulmány is bizonyította a játékok jótékony hatásait. Mindegyik főként a reflexek és az úgynevezett multitasking fejlődését mutatta ki. Utóbbi egyidejűleg több feladat végzését jelenti. Fontos lehet az életkor, a kedvelt játékstílus és több egyéb mentális tényező is. Egyelőre azonban jóval többen vannak a játékok ellenzői, főként az erőszakosságukat kritizálják ugyebár.

GameStar Nyílt Nap Élménybeszámoló

Hír | 2006.02.12 12:34

Lezajlott legutóbbi nyílt napunk is, amit ezúttal is a MOM Park Palace Mozi előterében tartottunk. Az előzőekhez képest egy picit talán kevesebben jöttek el, de legalább így több esély volt a kitelepített gépeken játszani, akár velünk is. A hangulat pedig legalább olyan jó volt, mint korábban. A 10 órai nyitást csapatbeosztással kezdtük, majd megkezdődtek a vetélkedők. Találd ki, melyik játék zenéje hallható, vagy melyik játékot ábrázolja az eltorzított, kivetített kép, stb. Én magam nem követtem végig figyelemmel az eseményeket, így most hirtelen nem tudom, melyik csapat nyert :) Ezt követte a váltott játékverseny... Lényegében arról volt szó, hogy bizonyos idő után a csapatok új tagot küldtek az "arénába", vagyis a gép elé, s így kellett megküzdeni a másik csapat tagjaival olyan játékokban, mint például a FIFA. Majd végül, ha már a csapatok minden tagja játszott, összesítették az eredményeket. Volt nyereményosztás, sőt szabályos nyereményeső is, mikor is a tömegbe szortuk a pólókat, egéralátéteket, és minden olyasmit, ami nem törékeny és nem okoz sérülést :) A rögtönzött sorsoláson pedig gyakorlatilag minden megjelent olvasó hazavihetett egy GameStar bögrét, vagy táskát, vagy akár NFS Most Wantedes cuccokat (táska, napszemüveg), és még olyan különlegességek is kisorsolásra kerültek, mint egy eredeti kis Sam Fisher figura. Senki sem távozott tehát üres kézzel. Az ügyesebbek gyorsan alá is iratták a bezsebelt posztereket a szerkesztőkkel. Közben pedig kiosztottuk az előfizetői nyereményjátékunk nyerteseinek is az ajándékokat. Öröm volt nézni a sok mosolygó arcot :) A képekért köszönet illeti az ESPORT.HU-t.

[MOVIE] Dungeons & Dragons Online: Stormreach

Hír | 2006.02.11 02:31

Eh... új videók érkeztek a Turbine Entertainment által fejlesztett Dungeons & Dragons Online: Stormreach című fantasy MMORPG-ből is. Egészen pontosan három, amik minősége azért hagy némi kivetni valót, pláne a korábbi animációkhoz képest. A barbár, a lelkész, és a harcos karaktereket ismerhetjük meg közelebbről. Ám az egyszerűség kedvéért a klipeket egybe csomagolták, s az így is csak 13 megát nyomó fájlt innen lehet letölteni.

Capcom pénzügyi növekedés

Hír | 2006.02.11 01:52

Kevés játékkiadó mondhatja el magáról, hogy sikerült növekedéssel zárniuk az évet, pedig a Vivendi mellett a Capcom is erről számolt be. A 2005. december 31-én zárult 2006. harmadik pénzügyi negyedévet 337,6 millió eurónyi nettó bevételi mérleggel zárták, ami 13%-os növekedésnek felel meg az egy évvel korábbi álláshoz képest. A nettó nyereség hihetetlen mértékben, 418%-ot ugrott fölfelé, s így 10 millióról 52,3 millió euróra nőtt. A Capcom főként konzolos alkotásokkal foglalkozik, s csak a legsikeresebbeket jelenteti meg PC-re is. Ebből talán az következik, hogy a konzolokban nagyobb üzlet van. Nos, ez egyre inkább igaz lesz, ahogy bejön a képbe a PlayStation 3 és a Nintendo Revolution. A legsikeresebb játékuk a fenti időszakban a Resident Evil 4 volt, melyet több mint hárommillió példényban sikerült értékesíteniük január végéig. Így a Resident Evil sorozat összes eladott példányszáma 30 millió fölé emelkedett.

Final Fantasy XI tilalmak

Hír | 2006.02.11 01:16

A Square-Enix mintegy hétszáz előfizetőt fosztott meg a szabad játék lehetőségétől, amiért azok "beszennyezték" a Final Fantasy XI multiplayeres szerepjáték környezetét. Szerencsére ez a szám igen minimális a teljes játékosbázishoz képest, és hosszú fontolgatás után jutottak arra, hogy ez a legjobb megoldás a probléma kezelésére. Valójában arról van szó, hogy a kitiltott személyek nagyszabású RMT (real money trading) kampányt folytattak. Ezzel egy időben több mint 300 milliárd gilt is eltávolítottak a rendszerből, melynek köszönhetően a tárgyak ára reális értékre zuhant.

Activision pénzügyek, törölt projektek és új címek

Hír | 2006.02.07 14:08

Az Activision nyilvánosságra hozta legutóbbi pénzügyi negyedévének adatait, melyekből kiderült, hogy a játékkiadó vállalat bevételei 20%-ot nőttek, miközben a nettó nyereség csökkent 30%-kal. A bejelentést több, játékokat érintő kérdés is követte. A The Movies konzolos változatát például törölték. A True Crime és a GUN a vártnál kisebb sikereket hozott, ennek ellenére utóbbiból elképzelhető egy folytatás, míg a True Crime esetében ennek esélye egyenlő a nullával. Tony Hawk visszatér Downhill Jam néven (egyelőre PlayStation 3-ra jelentették be), és a Call of Duty is kap egy új epizódot. Idén 4 Xbox 360, 3 PlayStation 3, és egy Nintendo Revuliton játékot akarnak piacra dobni; a még meg nem jelent konzolok esetében azok debütálásával egy időben. A harmadik pénzügyi negyedévben 816,2 millió dolláros rekordbevételt könyvelhettek el, ami az egy évvel korábbi 680,1 millióhoz képest 20%-os növekedést jelent. A nettó nyereség ezzel szemben csak 67,9 millió lett, míg egy évvel korábban 97,3 millió dollár volt. A részvényenkénti nyereség 35 centről 23-ra csökkent. Az egész pénzügyi évet tekintve 2005. december 31-ig 1,28 milliárd dollárnyi rekordbevételt szereztek. Ez a szám egy évvel korábban 1,20 milliárd volt. A részvényenkénti nyereség drasztikus mértékben 49 centről 17-re zuhant. Robert Kotick, az Activision elnök-vezérigazgatója elmondta, "Az elmúlt negyedévet és a 2006-os pénzügyi év eddig lezárt egészét tekintve rekord nettó bevételről számolhattunk be. Ennek köszönhető, hogy az Egyesült Államokban második helyen végeztünk a legnagyobb játékkiadók listáján. Ami kifejezetten az Xbox 360 amerikai piacát illeti, ott az elsők vagyunk. Az évet nagyjából 765 millió dollár készpénzzel zárhattuk, rövid távú befektetéseink, és összesen 1,2 milliárd dollárt birtokló részvényeseink sem méltatlankodhanak." - mondta, majd hozzátette: "A sikerek ellenére csalódottak vagyunk a negyedéves nyereségeket tekintve. Ez a vártnál gyengébb amerikai és európai piaci körülményekkel magyarázható, aminek kiváltó oka az új konzolokra történő lassú átállás a vásárlók részéről." "Hosszútávon piacnövekedésre számítunk, amit az újgenerációs konzolok megjelenése vált majd ki. Hogy ezt saját hasznunkra fordíthassuk, erősen összpontosítunk termékfejlesztési erőforrásaink, valamint szellemi tulajdonaink portfoliójának fejlesztésére. Ennek köszönhetően a 2008-as pénzügyi évünkben cégünk történelmének legnagyobb növekedésére számítunk. Továbbá nemzetközi üzemeltetéseinket is növelni szeretnénk, amellett, hogy optimalizálni szeretnénk költségstruktúránkat és erőforrás-elosztásainkat." Október és december között nyolc új játékot jelentetett meg az Activision: Tony Hawk's American Wasteland, Call of Duty® 2, Call of Duty® 2: Big Red One, Quake 4(TM), GUN(TM), True Crime®: New York City, Shrek® SuperSlam és The Movies(TM). Nagyobb mérföldkövek az említett háromhónapos időszak alatt:

  • A Call of Duty 2 Amerika második legtöbb példányszámban eladott PC-s játéka lett.
  • A GUN volt a legtöbb példányban eladott olyan PC-s játék Amerikában, amely a vállalat új szellemi tulajdonából készült.
  • Amerikában a második legnagyobb játékkiadó lett az Activision, míg csak az Xbox 360 platformot nézve első helyen végeztek.
  • November 9-én az Activision és a Marvel meghosszabbította hosszútávú megállapodását a Spider-Man játékok kiadási jogait illetően.
  • November 11-én megállapodást kötöttek a DreamWorks Animationnel, hogy következő 4 animációs filmjükből ők készíthessenek videojátékokat. Ezek a Bee Movie, Kung Fu Panda, Rex Havoc, a How to Train Your Dragon és a Shrek 3.

  • A THQ sem áll a pénzügyi helyzet magaslatán

    Hír | 2006.02.03 20:16

    A THQ játékkiadó vállalat is nyilvánosságra hozta legfrissebb, 2005. december 31-én zárult harmadik pénzügyi negyedévének részleteit. Az eladások az említett három hónapos időszakban 11%-ot estek az egy évvel korábbi adatokhoz képest. A nyereség 63 millió dollárról így 48 millióra esett vissza. A nettó eladások 358 millió dollárt hoztak a vállalat kasszájára, szemben az egy évvel korábbi 400 millióval. Az elemzők azonban még ennél is rosszabbra számítottak. Ami a tavalyi év utolsó 9 hónapját illeti, az összes bevétel 659 millió dollárra rúgott, míg mindössze 42 millió dolláros nyereséget sikerült realizálni. Egy évvel korábban az 585 milliós eladásokból 53 millió dollár maradt meg tisztán. A THQ elnök-vezérigazgatója, Brian Farrel elmondta, "2005-ben sikerült vállalatunk mind a négy fő piaci szegmensében növelni részesedésünket, így világszinten a harmadik helyen állunk a kiadók rangsorán. Tovább szeretnénk finomítani termékskálánkat, növelni a fejlesztőinket tartalmazó hálózatunkat, és természetesen az eladásokat is. Ezek a THQ hosszútávú tervei." A kiadóvállalat egyúttal bejelentette azt is, hogy Kaos Studios néven új irodát nyitottak, amely a korábbi Trauma Studios fejlesztőcsapat tagjait, a Desert Combat, és a Battlefield R&D projektek készítőit foglalja magában. Egyelőre annyit árultak el, hogy valami újdonságon munkálkodnak, amely következő generációs konzolokra és PC-re egyaránt elkészül majd, valamikor 2007-ben. Így a THQ stúdióinak számra 12-re emelkedett.

    [MOVIE] Rise of Nations: Rise of Legends

    Hír | 2006.02.02 20:49

    A Big Huge Games is mára időzítette techno-fantasy stílusú valós idejű stratégiai játéka, a Rise of Legends: Rise of Nations új videóelőzetesét. A HD felbontású (1280) animáció közel egy perc hosszúságban mutatja be a játék képességeit.

    [MoD] Half-Life 2 CTF 1.7 béta

    Hír | 2006.02.02 13:55

    Megjelent a Half-Life 2 Capture the Flag modifikáció legújabb, 1.7-es béta verziója. Sajnos nem áll rendelkezésre információ arra vonatkozólag, hogy az előző kiadáshoz képest mi változott, és mivel bétáról van szó, használata esetleg gondokat okozhat, de az érdeklődők innen szedhetik le a klienst, innen meg a szervert.

    [DEMO] GODS: Lands of Infinity - frissített verzió

    Hír | 2006.02.02 06:41

    A Cypron Studios új demóval lepett meg minket. A kipróbálható verzió a GODS: Lands of Infinityből érkezett, amely 310 megájában némi firssítést is hordoz a korábban megjelent demóhoz képest. Aki letöltené ennek a remek kis RPG-nek a demóját, az kattanjon alánk :)

    Elérhető az Internet Explorer 7 publikus bétája

    Hír | 2006.02.01 10:15

    A Microsoft végre a nagyközönség számára is bemutatta a Windows Vistában debütáló új Internet Explorer 7 webes böngészőt, egy publikus béta verzió formájában. Az új IE 7 nem sokban különbözik a konkurens Mozilla Firefox 1.5, és Opera 9 Preview változataihoz képest, de a jelenleg legelterjedtebb Internet Explorer 6-hoz képest nagy előrelépés fedezhető fel. Gyakorlatilag az összes olyan hasznos szolgáltatást „beledobálták” a fejlesztők a hetes Explorerbe, ami korábban a több, ingyenes böngészőben debütált. Ilyen például a „többfüles” böngészés, amelynek segítségével egy ablakon belül több oldal jeleníthető meg. A keresődoboz is ismerős lehet a Firefoxból, és meg kell említeni az RSS való idejű támogatását is. Az újdonságoknak megfelelően a kezelőfelületet is átalakították. A vezérlőgombok elhelyezkedését minimálisra csökkentették, hogy minél több legyen megjeleníthető a megnyitott weblapból. Érdemes szót ejteni még a beépített biztonsági modulokról is, amelyek közül az adathalászat elleni szűrő (antiphising filter) a legérdekesebb.

    Késik a Battelfield 2 1.2

    Hír | 2006.02.01 06:30

    Az EA ma adott infót arról, hogy a népszerű Battlefield 2 legújabb javítása, az 1.2-es tapasz késni fog. Az eddig várt megjelenéshez képest körülbelül 2-3 hetet, de az is elképzelhető, hogy többet csúszik majd a patch megjelenése. Ezzel párhuzamosan egyébként a Euro Booster pack is késik majd. Továbbiak itt.

    [MOVIE] EverQuest II: Kingdom of the Sky

    Hír | 2006.01.31 21:26

    Az EverQuest II új, második kiegészítőjének megjelenése Február 24-ére esedékes, és a Sony megtekintésre bocsátott egy videót, melyben az ingame játékot és világot figyelhetjük meg. A világhírű fantasy játék világa újabb területekkel, fegyverekkel és képeségekkel gazdagodik, a városok meg már csatába vonulhatnak egymás ellen, a játékosok meg kisebb háborúkat vívhatnak.

    Vivendi Games pénzügyi adatok - óriási növekedés

    Hír | 2006.01.30 14:46

    A Vivendi Universal Games nyilvánosságra hozta előző évre vonatkozó pénzügyi adatait, amelyekből kiderül, hogy a kiadóvállalat nagy bevételnövekedést ért el. A 2005-ös évben összesen 641 millió eurót zsebeltek be az eladott játékok után, ami 34,9%-kal több az egy évvel korábbi adatokhoz képest. Ennek oka egyértelműen a World of Warcaft sikerjátékban keresendő. Emellett nagy siker volt a 50 Cent: Bulletproof is a negyedik negyedévben, de nem szabad megfeledkezni a Robots, Hulk II, F.E.A.R., Delta Force: Black Hawk Down és FlatOut játékokról sem. A World of Warcraftól származó bevételek folyamatosan növekedtek, ahogy egyre több régiót kapcsoltak be a szolgáltatásba. Észak-Amerika után Korea (január), Európa (február), Kína (június) és Tajvan (november) következett. És a növekedés továbbra sem állt meg: jelenleg több mint 5 és fél millió aktív felhasználója van a játéknak. Ami azonban az utolsó negyedévet illeti, a bevételek 7,2%-ot estek az egy évvel korábbi adatokhoz képest, így "csak" 245 millió dollárt sikerült begyűjteniük. Jobb azonban tudni, hogy a Vivendi Universal Games csak egy a sok "kisebb" csoport közül, amelyek mind a Vivendi Unviersalhoz tartoznak. Biztosan ismerős a Universal Music (zene), a Canal+ (televízió) nevek, és ezen kívül még telekommunikációs cégek is a Vivendi alá tartoznak. A vállalatóriás 2005-re vonatkozó összes bevétele elérte a 19484 millió eurót, ami az egy évvel korábbi 18237 millióhoz képest 7%-os növekedés. Az utolsó negyedévet tekintve 4%-os növekedéssel 5479 millió eurót könyvelhettek el.

    Március 24-én érkezik a The Godfather

    Hír | 2006.01.27 17:03

    Idén március 24-én kerül a boltokba szeretett The Godfather című játékunk - jelentette az EA. Az európai megjelenés csupán három napot késik az amerikai dátumhoz képest. Ekkor mindent platformra elérhetővé válik a játék, kivéve Xbox 360-ra és PSP-re. Ezekre valamivel később jelenik majd meg a The Godfather. Továbbiak itt.

    Letölthető a Norbi's Quest 3

    Hír | 2006.01.25 17:08

    "Megjelent és ingyenesen letölthetõ a Pilcz Studios (kis hazánk egyik legszínvonalasabb "amatõr" kalandjátékfejlesztõ csapatának) legújabb kalandjátéka, a Norbi's Quest 3. A játék teljesen magyar nyelvû és a klasszikus point&click hagyományokat követi. A történet szerint Norbi ezúttal az ellopott erõsítõje után nyomoz és közben meglepõ dolgokra derít fényt. A harmadik rész ismét nagy elõrelépés az elõzõ Norbi epizódokhoz képest, többféle befejezéssel és rengeteg más újdonsággal találkozhatunk, a grafika ha lehet mégjobban kidolgozott és a sztori is sokkal összetettebb. Kalandjáték rajongóknak feltétlen ajánlott! :)" Erre tessék...

    SCi pénzügyek és jövőbeli tervek

    Hír | 2006.01.24 14:16

    Az SCi Entertainment Group közzé tette 2005. december 31-én zárult 2005-ös első pénzügyi félévének adatait. Hat hónap alatt 40 millió font értékű bevételre tettek szert, ami nagyjából 15 millióval több, mint a csoport belső költségvetése. Reményeik szerint a következő félév lezárultáig (június 30.) tovább növelhetik az adatokat. A jelentésből kiderül továbbá, hogy leginkább konzolos alkotások hozták a sikereket. A kiadóvállalat elkövetkezendő fél évre vonatkozó terveiről is szót ejtettek. A további bevételnövekedést az igen impozáns termékskálától várják. Ennek része a hónapokon belül megjelenő Tomb Raider: Legends. Emellett nagy sikert aratott a Lego Star Wars is. Ennek folyománya, hogy újabb megállapodást kötöttek a Legóval, melynek értelmében a Bionicle játékfigurákból is videójátékot készítenek. Ez azonban csak a 2007-es üzleti évben jelenhet meg. Nem feledkeztek meg Lara Croft születésének tizedik évfordulójáról (ahhoz képest igen jól tartja magát a hölgyemény...). A jubileumot egy különleges játékkiadással szeretnék megünnepelni. Egyelőre ennyit mondtak róla... Az üzleti stratégiáról is szó esett. Az SCi és az Eidos tavaly májusi egyesülése most vált igazán teljessé. Utóbbi kiadó számos pénzügyi problémával küszködött, ám számos fontos játéknév volt a birtokukban. A felvásárlásával ezek esetleges folytatása is biztosítva lett.

    Puresim Baseball 2006 - Van új a nap alatt

    Hír | 2006.01.23 21:07

    2006 második negyedéve nagy örömmel fogja eltölteni a baseball rajongók népes táborát, hiszen ekkortájt várható a Puresim Baseball 2006 című alkotás megjelenése. Számos újdonságot fog magában foglalni az elődeihez képest. Szebb grafika, fejlesztett kezelő rendszer, több statisztika és csapat - hogy csak a fontosabbakat említsem. Erre elcsattogva további ismeretekre tehettek szert a game-el kapcsolatban.

    PRISM fejlemények

    Hír | 2006.01.23 20:42

    Már közel két éve nem hallatott magáról a PRISM antiterroristás játék. Annyit eddig is tudtunk, hogy két változatban fejlesztik: az egyik PRISM: Guard Shield címmel az amerikai nemzetőrségnek készül, gyakorlati célokra, míg a másik a publikum számára PRISM: Threat Level Red címmel. Mindkettőt a Rebellion fejleszti (Sniper Elite, Judge Dredd vs Judge Death). Emellett még a Rogue Trooper is az ő stúdiójukban készülget. A sajtóközlemény lényege, hogy a PRISM várhatóan 2006 harmadik negyedében jelenhet meg. A történetről annyit, hogy a közeljövőben játszódik, a játékos pedig épp most vált egy titkos védelmi szervezetnek, a PRISM-nek. A mozaikszó jelentése Előzetes Felderítő és Azonosító Biztonsági Nagyszámítógép. Ez egy olyan rendszer, amely képes Amerika összes megyfigyelő videókamera-hálózatát lehallgatni és felügyelet alatt tartani.

    [HuN] Szövegkönyvírókat keres a Játékszinkron Stúdió

    Hír | 2006.01.21 17:56

    A Játékszinkron Stúdió miközben gőzerővel dolgozik a harmadik projektjén, bizony nem feledkezhet meg a továbbiakról sem. A következő projektek szövegkényveinek megírásához keresnek most embereket. Elvárás, hogy aki jelentkezik, az képes legyen hallásból is megérteni az angol szöveget a munka milyenségéből adódóan, valamint ami a legfontosabb, hogy aki jelentkezik, az bizony dobja is bele magát a dolgokba. Akik elég jó angolul tudónak gondolják magukat és van idejük és kitartásuk, azok a methos@gamehunter.hu címen jelentkezhetnek. A jelentkezést egy teszt követi majd, melyből kiderül, hogy ki lesz a jövő "szövegkönyvírója". :-)

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)