Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 4000

The Chronicles of the Three Kingdoms - Irány a kínai birodalom

Hír | 2006.03.30 22:52

A The Chronicles of the Three Kingdoms egy valós idejű háborús játéknak ígérkezik, mely a Krisztus után 189-be röpíti el a játékosokat, az akkori Kínába. A játék újdonságai közé tartoznak majd az új részletesen kidolgozott ostromháborúk és a szintlépős karakter rendszer, melyek együttesen a Három Királyság történelmének megismerését segítik majd, megismerve a Han dinasztia korának hőseit és életét. Egy játékba ötvözve találkozhatunk majd a grandiózus csatatéri összecsapásokkal, valós idejű taktikai elemekkel, valamint a történet menetén szerepjáték beli elemekkel is. Irányításunk alá vonhatjuk a harci erők parancsnokának Liu Beinek néhány csapatát is, mely közben különböző taktikákat és formációkat kell alkalmaznunk, miközben bajtársainkat győzelemre visszük. Hadjárat közben a történelem viszontagságait kell megélnünk. Liu Bei személyében kell felvennünk a harcot, hogy visszaállítsuk a Han dinasztia kormányát. Utunk során több döntést is meg kell hoznunk, melyek hatással vannak a továbbiakra, így egyedi utunk keveredik a történelem elemeivel. Az egységek a harcok során tapasztalati pontokat szereznek, különleges tárgyakat és képességeket, melyekkel akár egy egész csata kimenetelét is megváltoztathatják. Az első képek máris megtekinthetők, melyek mindenkinek ajánlok, akinek sikerült felcsigázni az érdeklődését. Erre tessék fáradni a képekért.

Ismét antitröszt botrányba keveredhet a Microsoft

Hír | 2006.03.30 11:34

Az Európai Bizottság kifejezte tröszt iránti aggodalmait a Microsoft új operációs rendszerével, a Windows Vistával kapcsolatban. "Biztosak vagyunk abban, hogy a Windows Vista olyan szoftver elemeket is tartalmaz, amik külön is elérhetőek, akár a Microsoft, akár más vállalatok kínálatában." - mondta a Bizottság szóvivője, Jonathan Todd. "Emellett sajnos nem rendelkezünk azokkal a technikai információkkal sem, amelyekre a versenytársaknak lenne szüksége ahhoz, hogy saját szoftvereiket a Vistával kompatíbilis módon alkothassák meg." A Microsoft vezető európai ügyvéde, Horacio Guttierez egy telefoninterjúban elmondta, hogy olyan funkciók hozzáadása a Vistához, amelyeket a Bizottság kifogásol, azért szükségesek, hogy kielégíthessék a vásárlói igényeket. "Tudom, hogy sokkal biztonságosabb rendszert szeretnének kapni." - mondta. Még 2004-ben a Bizottság hasonló trösztellenes pert indított a Microsoft ellen - akkor a Windows Media Player médialejátszó program Windows operációs rendszerhez történő mellékelése miatt. A bíróság a Microsoftot bűnösnek találta. További gondokat okozott, hogy sikerült rábizonyítani, hogy a rivális szerver szoftverek sem tudnak megfelelően együttműködni Windows számítógépekkel. A mostani aggodalmak kirobbanásának oka a különböző biztonsági funkciók és keresési funkciók, valamint egy digitális jogvédelmi program, illetve egy olyan szoftver, amely olyan javított dokumentum formátumot képes előállítani, ami nagyon hasonló az Adobe által használt PDF-hez (portable document format). A szóvivő hozzátette, hogy a fentiek miatt fennáll a veszélye annak, hogy a számítógép-gyártók és a felhasználók nem kapják meg a lehetőséget arra, hogy olyan szoftvert válasszanak, amilyet szeretnének. A vállalat ügyvédje azonban erre azt felelte, "arra kényszeríteni minket, hogy Vistát a Microsoft Defender nélkül adjuk ki, olyan lenne, mintha a BMW-nek légzsák nélküli autókat kellene értékesítenie. Felelősséggel tartozunk vásárlóink iránt, hogy azok teljes biztonsággal használhassák termékeinket." "A Micrososft a biztonságos otthoni számítógépezés jegyében készítette a Vistát, annak figyelembevételével, hogy a lehetőségeket más vállalatok is kihasználhassák. A felhasználók teljesen ingyen igénybe vehetik versenytársaink szoftvereit is." - szólt a kiadott közlemény. Elmondták továbbá, hogy a Microsoft a külső partnerek és versenytársak bevonásával tervezte az új operációs rendszert, pontosan azért, hogy lehetőséget biztosítson számukra az együttműködésre. A Bizottság szóvivője megerősítette, hogy hivatalos nyomozás még nem kezdődött az ügyben, de amint bizonyos források megerősítik a gyanút, és bebizonyosodik, hogy a Vista megsértette az európai versenytörvényeket. A jelenlegi helyzetről levélben tájékoztatták a Microsoft elnök-vezérigazgatóját, Steve Ballmert. A vállalat az elkövetkezendő két nap során tárgyalásokat folytat a Bizottsággal. Guttierez ügyvéd szerint ennek során igyekeznek majd "bebizonyítani", hogy az aggodalmak teljesen alaptalanok, és nincs szükség jogi útra terelni a vitát. Ha azonban ez nem sikerül, úgy a Microsoft napi 2 millió eurós büntetés fizetésére számíthat.

Pro Evolution Soccer 6 - Imhol az első képek

Hír | 2006.03.28 04:46

Nem túl szépek, de megérkeztek az első (nem PC-s) képek a Pro Evolution Soccer 6-ból. A sorozat rajongói - Gyu bácsival az élen - nagyon jól tudják, hogy a FIFA egyetlen komoly ellenfeléről van szó. Igaz, hogy az EA Sports bekeményített, és az utóbbi rész már nagyon jól sikerült, biztosar veszem, hogy van még mit javítani. Az is tuti, hogy a PES6 újabb szintre teszi a mércét, amit majd remélhetőleg az EA is képes lesz lekövetni. Csekkoljátok a képeket itt (thanks spacejunker, jd).

[MOVIE] Terra: Formations

Hír | 2006.03.27 19:20

Megérkezett a Terra: Formations című futurisztikus MMOFPS második videobemutatója, ami nem túl sok újdonsággal kecsegtet az előzőhöz képest, de akiknek az tetszett, azok ezt is élvezni fogják. Bővebben itt olvashattok róla, a videót pedig alant tölthetitek.

Fujitsu: 200 gigabájtos laptop merevlemez nyáron?

Hír | 2006.03.27 12:10

A tervek szerint a Fujitsu az év harmadik negyedében elkezdheti 200 gigabájtos hordozható számítógépekbe szánt merevlemezeinek szállítását. Ez a vállalat legfrissebb menetrendjéből derült ki. Az ezt megelőző tervekben még 2007 eleje szerepelt. A jelenleg kapható legnagyobb kapacitású merevlemez a 160 gigabájtos modell. Az ennél 25%-kal nagyobb tárhellyel rendelkező új kiadás is a már jól bevált Serial ATA csatlakozással rendelkezik majd. A Fujitsu nagyon agresszív termékpolitikát alkalmaz a 2,5 hüvelykes adattárolók terén: az elmúlt 14 negyedévben folyamatos növekedésre volt képes. Az előrejelzések szerint a jövőben is növekszik a kereslet a kisméretű merevlemezek iránt, főként a hordozható médialejátszók és a laptopok miatt. 2005-ben 81 millió ilyen mini diszket adtak el, s ez 2008-ra 150, 2010-re pedig 210 millió darabra növekedhet. A hagyományos PC-kbe való merevlemezek iránti kereslet azonban az előrejelzések szerint a 2005-ben tapasztalt 240 millióról 2010-re 190-re csökkenhet.

A felnőttek a fiataloknál is többet játszanak

Hír | 2006.03.22 17:35

A Fogyasztói Elektronikai Szövetség (CEA) most kiadott tanulmányából az derül ki, hogy a felnőtt játékosok egyharmada heti tíz óránál is többet tölt játékkonzol vagy számítógépes játék előtt, míg a 12-14 éves korosztálynak csak 11%-a. A tanulmány 1767 megkérdezett amerikai részvételével készült, akik 2005. december 6. és 12. között töltötték ki az online kérdőíveket. "A tény, hogy a felnőttek felzárkóztak, sőt meg is haladták a fiatalok játékóra-számát, elsőre talán riasztó, de ennek megvannak az okai." - mondta a CEA vezető menedzsere és iparági elemzője, Steve Koenig. "Érdekes módon a 12-14 évesek többet játszanak mint a 15-17 éves korosztály. Utóbbiaknak talán nincs már annyi szabadidejük, vagy azt nem akarják elpazarolni. Esetleg ők már inkább kézikonzolt használnak, ami nem lenne meglepő, tekintve, hogy 81%-uk rendelkezik mobiltelefonnal." A tanulmány továbbá kitér arra is, hogy milyen arányban oszlanak el a különféle platformok. Kiderül, hogy a PC vezeti a listát a felnőtteknél, míg a gyerekek inkább konzolon játszanak. A háztartásokat nézve az a család, ahol PC és konzol is megtalálható, 58%-ban inkább utóbbit használják játékra, annak ellenére, hogy jóval kevesebbet üzemeltetik a számítógéphez képest (nyilván azért, mert a konzolt csak játékra, míg a PC-t sok egyéb másra is használják). A hordozható játékgépek népszerűsége egyre nő, a kiskorúak körében sokkal nagyobb ütemben, mint a felnőttek esetében: a nagykorú hordozható játékgép-tulajdonosok 25%-a, míg a gyerekek 77%-a játszott masinájával az elmúlt 6 hónapban. A többszereplős multiplayer játékok esetében kicsit változnak az arányok. A felnőtt játékosok 64%-a legtöbbször egyedül játszik konzolos alkotásokkal, míg 55%-uk online is kipróbálta már tudását mások ellen. A fiatalok ezzel szemben ötször annyi időt töltenek online konzolos játékokkal, ráadásul különösen a lányok. A 25-34 év közötti korosztályban a hölgyek szintén többségben vannak, ami főleg az online játékokban mutatkoznak meg. Legtöbbször ingyenes online játékokat részesítenek előnyben (pl. Yahoo! Games, stb.).

Újabb kínai vasfüggöny: két évig nincs VOIP hívás

Hír | 2006.03.22 08:56

Kínában a technikai fejlődés sokszor még mindig a politika alárendeltje. Az ország egy igen drasztikus lépésre szánta el magát: vezetékes telefonhálózatának védelme érdekében a kormány egyszerűen betiltotta az ingyenes internetes telefonszolgáltatásokat, legalább két évre. Wang Leilei, a Tom Online kínai internetes portálcsoport vezetője úgy nyilatkozott, hogy Kína nem kíván semmilyen számítógépről telefonhálózatra irányuló engedélyt kiadni 2008-ig. A Tom Online egyébként vegyesvállalattal rendelkezik a luxemburgi székhelyű Skype telefonszolgáltatóval. A kormány nem ad ki VoIP licenszeket 2008-ig. Ez leginkább a Skype számára lehet rossz hír: még tavaly megkezdték ugyanis a tárgyalásokat a nagyobb kínai távközlési vállalatokkal, hogy abban a régióban is elindíthassák SkypeOut nevű telefonos szolgáltatásukat. Wang, akinek vállalatát Hong Kong leggazdagabb üzletembere, Li Ka-Shing birtokolja, úgy véli, hogy e döntés nem olyan fontos, mint amilyennek beállítják. "A stratégiánk az előfizetői bázisunk folyamatos növekedésre épül. Minél nagyobb ez a szám, annál többre vagyunk képesek. A SkypeOut-ból esetlegesen érkező profit nem számottevő, ezért nem is ölünk bele semennyit." - mondta. A Skype jelenleg piacvezető a VoIP terén, egyre növekvő előfizetői számmal rendelkeznek, akiknek szokatlanul olcsó percdíjakon vagy legtöbbször ingyen tesznek lehetővé telefonhívásokat internetes kapcsolaton keresztül. A China Telecom egyszerűen illegálisnak nevezte a Skype által nyújtott szolgáltatásokat, és már a múlt évben nyílt hadjáratot hirdetett ellene, hogy azokat a lehető legszélesebb körben elérhetetlenné tegye. A Verso Technologies ezt követően bejelentette, hogy egy meg nem nevezett kínai távközlési vállalat részére olyan szoftveres megoldásokat adott el, amelyek lehetővé teszik a VoIP blokkolását.

Starforce - már a driverekben is

Hír | 2006.03.21 17:30

A Futuremark fórumain is felpezsdült az élet azok után, hogy egy újabb Starforce "érdekességet" fedeztek fel. Az egyik driver telepítés közben úgynevezett RINGO, vagyis teljes körű hozzáférést kér az operációs rendszerhez, vagyis adminisztrátori jog szükséges a driver feltelepítéséhez. Ez azt jelenti, hogy a driver bármikor hozzáférhet a rendszerhez, függetlenül attól, hogy játszunk-e épp Starforce másolásvédelemmel ellátot játékkal, vagy sem. Így gyakorlatilag a Starforce driver bármit megtehet, akár azt is, hogy önkényesen újraindítja a számítógépet, amikor úgy érzékeli, hogy másolásvédett tartalmat próbálunk lemásolni. Az újraindítás tehát teljesen váratlan, minden mentetlen adat elvész. A Starforce ráadásul eltávolította a DPM (data protection manager - adatvédelmi menedzser) olvasást, ami azonban rengeteg, nem Starforce védelemmel ellátott játékban megtalálható, ami közvetett módon lehetetlenné teszi játékainkról a legális biztonsági másolat készítését is. A védelem ráadásul arra is képes, hogy blokkolja más driverek elérhetőségét. Sok hardver eszköz igényli például a PIO (programozott ki- és bevitel) módot, aminek hiányában sok esetben túlmelegedhet a processzor, ami szintén újraindítást, illetve teljesítménycsökkenést eredményezhet.

Az NVIDIA és a Havok GPU alapú fizikai megoldása

Hír | 2006.03.21 15:33

Az NVIDIA és a Havok a Game Developer Conference keretein belül olyan fizikai effekt megoldást mutattak be, mely elsőként a grafikus processzoron (GPU) fut. A két vállalat fúziójának közös gyümölcsét Havok FX-nek nevezték el. A szoftver lehetővé teszi elképesztő részletességű fizikai számítások elvégzését a grafikus processzor segítségével, s így ezt a terhet levehetik a CPU válláról. A termék iránt már érdeklődnek a nagyobb fejlesztők, és a tervek szerint a végleges változat a nyár folyamán készülhet el. A Havok FX segítségével a GPU képes lesz több ezer tárgy fizikai interakciójának szimulálására, kizárólag olyan videokártyákon, amelyek már támogatják a ShaderModel 3.0 árnyékolási technológiát. Mivel a mostanában megjelenő kártyasorozatok mindegyike rendelkezik ennek támogatásával, remélhetőleg egyre több fejlesztő dönt úgy, hogy játékaikban elhelyezik a Havok FX megoldásait, melynek köszönhetően lassan teljesen általánossá válik a reális fizika. Az első belső mérési eredmények szerint drasztikus sebességnövekedés érhető el a Havok FX használatával.

A THQ is bevásárolt az Unreal Engine 3-ból

Hír | 2006.03.18 13:03

További pénzügyi stabilitását "fitogtatja" a THQ. Úgy határoztak, hogy ők is licenszelik az Epic Games zseniális grafikus motorját, az Unreal Engine 3-at. Véleményük szerint a mai motorok legjobbja ez, így nem is volt különösebben kérdés, hogy mibe fektetnek be. Azt is elárulták, hogy PC-s és next-gen konzolos fejlesztéseik is lesznek majd UE3 alapokon. Az igazi érdekesség azonban az, hogy ezt a motort összekutyulják majd saját enginejeik legjobb elemeivel (természetesen csak a még be nem jelentett projektekhez), hogy még jobban tökéletesíthessék az egészet. Nyilván itt a S.T.A.L.K.E.R. motorjának apróságaira gondoltak, viszont egyuttal lényegében azt is simán elismerték, hogy a GSC fejlesztésű engine manapság már önmagában nem képes megállni a helyét... Szó nincs azonban arról, hogy a S.T.A.L.K.E.R. motorját kidobják, és ezért még késne a játék további 4-5 évet.

[DEMO] Championship Manager 2006

Hír | 2006.03.17 16:55

Megérkezett a végleges állapotú demó a Championship Manager 2006-ból. Az előző, bétaprogramhoz képest ezúttal három nemzet színeiben játszhatunk (Anglia, Franciaország és Olaszország). Mindezt a játékon belül számított hat hónapig, amikor is véget ér a kipróbálható verzió. Azonban menthetünk, ezt a mentést pedig folytathatjuk a 31-én megjelenő teljesben. A demóért ide katt.

A THQ kiszervező csapatot indított

Hír | 2006.03.16 19:13

A THQ játékkiadó vállalat bejelentette, hogy XDG névvel megalapítottak egy külső kiszervező, outsourcing csapatot, amely feladata a jövőbeli termékfejlesztési outsourcing szükségletek akadálytalanítása. Jack Sorensen, a THQ alelnöke így nyilatkozott: "Az XDG számára azt a célt tűztük ki, hogy növelje termelőképességünket, valamit költséghatékonyságunkat, az egész stúdiórendszerben. Biztosak vagyunk benne, hogy az XDG (External Development Group) nagyon fontos erőforrásunkká válik, amely leveszi a terhet csapatunk belső magjáról, hogy azok így még innovatívabb játékokkal szolgálhassanak vásárlóinknak. A csapat vezetője Shiraz Akmal, aki korábban a Heavy Iron THQ tulajdonában lévő fejlesztő stúdió kutató és fejlesztő részlegének vezetője volt. Az utóbbi időben egyre több vállalat törekszik a kiszervezés megvalósítására, annak érdekében, hogy csökkenthesse fejlesztési költségeit, amelyeket elsősorban az újgenerációs platformok növelnek.

[MOVIE] Champion Sheep Rally

Hír | 2006.03.16 18:12

A Black Sheep Studio háza-tájáról új videó érkezett, amely a Champion Sheep Rallyból való. Ez összesítésben a második animáció a rajzfilmszerű árkád versenyből, azonban a körülbelül pont egy éve kiadott első videóhoz képest nem sok új dolgot láthatunk. Lényegében ugyanarról az animról van szó, némi felbontásjavítással és frissítéssel. Érdeklődők ide katt.

Játsszunk extrém felbontásban!

Hír | 2006.03.13 19:15

Májerkodik a haverod, hogy nála 1600-ban sem szaggat a Quake 4? Akkor mutasd meg neki ezt! Elvetemült emberek letesztelték a ma kapható csúcskártyákat, hogy mégis mit teljesítenek 2560x1600-as felbontásban. Nagyjából egy éve még a 2048x1536 volt az akkori felsőkategóriás videokártyák "vége". Azóta, az új generáció beköszöntével a határok némileg kitolódtak. A 3,1 megapixel 4,1-re növekedett, vagyis több mint négymillió képpontot látsz a szemed előtt, jó esetben egy másodperc alatt legalább harmincszor. Ekkora felbontás lényegesen túlmutat a jelenleg is még csak szárnyait bontogató HDTV-k képességein. A 2560x1600 kétszer több pixelből álló képet jelent, mint a HD tekintetében csúcs 1080p. Ehhez már különleges, 30 hüvelykes képátlójú megjelenítőre van szükség. A teszt során erre a célra az Apple Cinematic Display névre hallgató 30 collos kijelzőjét használták, de már több más gyártó modellje is a piacon van, irgalmatlan összegekért bárki szerezhet magának egyet. A csúcskártyák nagyon vegyesen teljesítettek. Játéktól függően hol az nVIDIA, hol az ATI kártyája volt a befutó. A Quake 4-ben például a GeForce 7900 GTX nyert, 78 FPS-sel, míg a FEAR-ben a Radeon X1900 XTX 41-gyel. A kértkártyás rendszerek esetében az nVIDIA lépett a dobogó legfelső fokára, mind a Quake 4-ben, mind a Call of Duty 2-ben. Utóbbi azonban még így is alig játszható sebességet produkált. Továbbiakat a fenti linket olvashattok.

Bemutatták a Radeon X1800 GTO-t

Hír | 2006.03.13 17:28

Az ATI Technologies bemutatta a Radeon X1800 termékcsalád legújabb tagját, a Radeon X1800 GTO személyében. A kártya 12 pixel shader futószalaggal, 256 bites GDDR3 memóriainterfésszel, valamint 500 MHz-es mag-, illetve 1000 MHz-es memória-órajellel rendelkezik. Az R520-ra épülő chip emellett a többutas ShaderModel 3.0 architektúrát is támogatja, gyors dinamikus elosztással. Ehhez jön a 8 vertex futószalag, az 512 bites Ring Bus memóriavezérlő, valamint az Avivo technológia, amely nem párhuzamos videó és megjelenítő minőséget, H.264, HDTV támogatást, valamint 10 bites megjelenítést tartalmaz. A kártyán duál DVI található, s emellet hardveresen támogatja a HDR technológiát is. A korábban bemutatott X1800XL-hez képest annyiban különbözik, hogy néggyel kevesebb shader futószalaggal rendelkezik, s emellett jóval olcsóbb is.

[CeBIT] Flash alapú noteszgép a Samsungtól

Hír | 2006.03.13 13:02

A Samsung Electronics kifejlesztett egy nagyobb kapacitású változatot flash memória alapú SSD-jéből (solid state disk), amely arra hivatott, hogy leváltsa a merevlemezeket. Vajon az új technológia megrázhatja a merevlemezes noteszgépek piacát? A 32 gigabájtos kapacitású flash memória akkora helyet foglal, mint egy 1,8 hüvelykes merevlemezes egység, ez duplája annak, mint amit egy évvel korábban mutattak be ugyancsak a CeBIT-en. Az új lemezt egy Samsung laptopban mutatták be, s mivel mérete ugyanakkora, mint az általánosan használt notebook merevlemezek, a lecserélés semmilyen gondot nem okoz. Az SSD három fő előnnyel rendelkezik a hagyományos merevlemezes technológiához képest. Az első az gyorsabb adatelérési sebesség. Ezt a kiállításon két laptoppal szemléltették: az egyikben SSD, a másikban merevlemez üzemelt. Az SSD-vel szerelt esetében 18, míg a másiknál 31 másodperc elteltével jelent meg a Windows Asztal, a bekapcsolást követően.

A második lényeges különbség a tartósságban rejlik. Ennek fő oka, hogy az SSD technológia egyáltalán nem használ fel mozgó alkatrészeket, ami így sokkal jobban védett a hordozhatóságból adódó ütésektől, rázkódásoktól. Aztán fontos még megemlíteni a teljesen csendes üzemeltetést. Emellett azonban több hátrányt is hordoz magában a technológia. Amíg nem terjed el szélesebb körben, bizony igencsak drága marad az eljárás: a flash memória gigabájtonkénti ára nagyjából 30 dollár, ami a 32 gigabájtos modell esetében összesen 960 dollárt jelent. A Samsung abban reménykedik, hogy több nagyvállalat is érdeklődik majd az újdonság iránt, ami tovább rövidítheti az árcsökkenés lassú folyamatát. Mindenesetre az árak így is folyamatosan zuhannak. Tavaly májusban a gigabájtonkénti flash memória 55 dollár körül mozgott.

[CeBIT] Formabontó LCD TV a Samsungtól

Hír | 2006.03.13 12:56

Formabontó külsejű LCD televízióval jelentkezik a Samsung, amely eltér az eddig megszokott hagyományos téglalap alakú készülékektől. Közel 80 év eltelt azóta, hogy bemutatták az első televíziót, mára a tévé az emberek mindennapjainak szerves részévé vált. Azonban akármennyire is széles körben terjedt el, a termék a mai napig szinte csak az eredeti téglalap alakban fordul elő. Ettől tér el a Samsung egyedi új LCD televíziója. Az innovatív design és az ultramodern funkcionalitás az első pillanatban szembe tűnik. Az új modell eleje letisztult és egyszerű, mert az összes kezelőgomb az oldalán található. Figyelemreméltó és a világon egyedülálló megoldás a láthatatlan hangszórók beépítése közvetlenül a képernyő alá. A fényt és árnyékot tökéletesen adja vissza az iparágban első rangú, 5000:1-es kontrasztaránnyal. Képernyője 12,8 millió színt képes megjeleníteni, amely az LCD televíziókra eddig nem jellemző mértékben telt színeket és éles képet eredményez. Ráadásul az LCD panel technológiájának köszönhetően minden szögből torzítás nélküli képet kapunk (178 fokos látószög). A hozzá tartozó forgatható talpnak köszönhetően a televízió könnyen állítható, így ha a nappali egy más pontjára ülünk át, a TV-t csak át kell forgatni a megfelelő irányba. Új fekete kivitelben 2006 áprilistól már a nagyobb hazai üzletekben is elérhetővé válik A 32 hüvelykes (81 centis) változat ajánlott bruttó fogyasztói ára: 412 000 Ft.

[CeBIT] 5.46 GHz - jelen!

Hír | 2006.03.11 22:32

Amíg az átlagos júzer szerény kis PC-jén azzal szenved, hogy ne essen szét a ketyere, és picit legyen gyorsabb is, addig az idei Cebiten újabb meghökkentő technológiát mutatnak be. Egy 5.46 gigaherzes processzorról van szó. Egy 3,8 GHz-s Pentium 4-et turbóztak föl VapoChill technológival, melynek köszönhetően elérték ezt a hihetetlen teljesítményt. Mindehhez természetesen hihetetlen hűtés is szükségteltetik, így a Kingston Technology és a Western Digital csodáját a WaterChill és VapoChill hűtők fagyasztják majd: szó szerint, hiszen -33 fokra is képesek ledermeszteni a rendszert. Az alaplapot és a grafikus kártyát a díjnyertes WaterChill vízhűtés tartja megfelelő hőmérsékleten. Továbbiak itt.

Exanimus - az emberevő zombik támadása

Hír | 2006.03.10 19:47

Egy új horrorjátékot jelentettek be a mai napon. Ennek neve Exanimus, amelyben a történet szerint a halottak megszálják az élők világát, majd sorra pusztítanak el minden életet. Természetesen akadnak ellenállók és olyanok, akik képesek felvenni a harcot csoportokba tömörülve - itt kezdődnek a küzdelmek. A kizárólag online játszható horrorról továbbiak itt.

[CeBIT] 10 megapixeles Samsung kameratelefon

Hír | 2006.03.10 09:02

A hannoveri CeBIT kiállítás keretein belül a Samsung Electronics egy olyan mobiltelefont mutatott be, amely 10 megapixeles kamerával rendelkezik. Ráadásul már a második negyedévbe piacra dobnák. Az SCH-B600 típusú készülék egyelőre csak Dél-Koreában lesz kapható, ahol már jelenleg is több, nagyfelbontású kamerával rendelkező telefont árusítanak. Még 2004. októberében adták ki első 5 megapixeles modelljüket, majd ezt követte 2005. júliusában egy 7, illetve novemberben egy 8 megapixeles változat.

A most bemutatott készülék elölről nézve teljesen átlagosnak látszik, megfordítva azonban egy szokatlanul nagy objektívet találunk, amely 3X-os optikai nagyítással is rendelkezik. Ezt egészíti ki egy kis vaku is. Az elkészített képeket a telefon saját memóriájában, és MMCmicro kártyán is rögzíteni lehet. A Dél-Koreában egyre népszerűbb digitális műholdas sugárzást is szerepel a támogatott szolgáltatások listáján. Ennek köszönhetően számos TV- és rádióadást foghatunk vele, bár a Samsungtól ez sem annyira újdonság. A további képességek között megemlíthetjük az MPEG-4 videofelvételt, az MP3, AAC és AAC+ zenelejátszást, a TV kimenetet, a dokumentum megtekintőt, valamint a Bluetooth kapcsolatot, ami karöltve a Pictbridge szolgáltatással lehetővé teszi a képek azonnali kinyomtatását. Sajnos a készülék ára egyelőre nem ismert.
A Samsung egy másik telefont is bemutatott, amit elsősorban a zene szerelmeseinek ajánl. Az SGH-i130 8 gigabájtos merevlemezzel rendelkezik, amin a Windows Mobile operációs rendszer legújabb verziója fut. A zenei funkciók lényegesen ki lettek bővítve: MP3, AAC, és AAC+ mellett támogatja a WMA, WAV, és OGG zenei formátumokat is, viszont már „csak” egy 2 megapixeles kamerát szereltek rá. A Bluetooth és a videó kimenet így is megtalálható rajta. További jó hír, hogy ezt a készüléket elsősorban az európai piacra szánják, a megjelenése a második negyedévre várható.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)