Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 3800

[MOVIE] HL 2 Hi-Res

Hír | 2004.08.15 19:01

Nos, nem csak egy egyszerű videjóról van szó, egyébként az nem is új, csak jóval nagyobb felbontású, mint amit eddig láthattunk a 2004-es E3 prezentációról (Itt az akkori hivatalos trailer, itt pedig a prezentáció). Inkább érdekesek az alábbi képek, amik a los angeles-i Siggraph rendezvényről valók, ahol Viktor Antonov mutogatta őket, meg néhány valós helyszínről készült fotót is, demonstrálandó az azóta kicsit túrbózott grafikát. És valóban... elég csini lesz a cucli. Olyannyira, hogy becsempésztem egy valódi fotót is a képek közé. Kíváncsi leszek, megtaláljátok-e... :D No, aztán még akad egy kis kérdezz-felelek is, melyből a főbb gondolatokat alant olvashatjátok.

  • A pályák nagysága simán elérheti, vagy túl is szárnyalhatja a Battlefield 1942-ben lévőket, ám ekkor az objektumok számát drasztikusan le kell csökkenteni a megugró memóriaigény miatt.
  • Készül a Team Fortress 2! Mondjuk ezt már több éve tudjuk, de a tervek szerint a HL 2 megjelenése után fog debütálni. Én imádtam az első részét! :D
  • Két változat lesz. Az első kb. 4 CD-s és tartalmazza a szingli és multi játékmódot egyaránt, illetve lesz egy feltehetőleg DVD-s Collector's Editon kiadás is.
  • A Steam rendszert különösképp igénybe szeretnék venni a közeljövőben megjelenő Valve termékek támogatására. Így mindenféle kisebb-nagyobb szeretetcsomagokat (textúra, hang, akármi :D) ott érhetünk majd el a leghamarabb.
  • Megerősítették, hogy elkészítik a Half-Life első részének átportolását Source engine-re. Ám nem csupán erről van szó, ahogyan a CS esetében történik, hanem azt meg is toldják finomságokkal...
  • Az alapjátékban nem lesz felszíndeformáció, de az a modkészítők számára bekapcsolható funkció lesz.

  • Carmack beszámoló

    Hír | 2004.08.15 11:41

    Mint minden évben, úgy idén is megrendezésre került a QuakeCon, ahol a legnagyobb szereplő mindig az iD Software atyja, John Carmack volt. Sajnos egyéb elfoglaltságai miatt ezúttal annyira nem volt aktív, mint mondjuk tavaly, azért elég érdekes infóáradatot zúdított a játékos társadalom nyakába. A beszámolóból itt és most csak annyit emelnék ki, hogy Carmack elmondta, a következő játékuk nem folytatás lesz. Szóval ne számítsunk Doom IV-re, vagy a Wolfeinstein következő darabjára, sőt még a Commander Keen folytatására sem :) Az új cucc, ezúttal is egy inkább egyjátékos módra összpontosító FPS lesz, ami azért valami halvány multiplayert tartalmaz (mint a Doom III). Ami viszont nagyon fontos, hogy nem akarnak újabb négy évet váratni magukra, úgyhogy az új engine fejlesztése már a következő hónapban megkezdődik, s reményeik szerint egy éven belül kész is lesz. A teljes cikket itt találjátok.

    DIGITART és Design 21!

    Hír | 2004.08.10 16:55


    Közösen folytatja tovább a lapkiadást Magyarország két meghatározó szakmai-művészeti magazinja, a DIGITART és a Design 21 2004. őszétől közös szerkesztésben jelenik meg a DIGITART
    Budapest, 2004. augusztus 3. - Összeolvad Magyarország két vezető szakmai-művészeti magazinja, a Design 21 és a DIGITART. A kiadók között született megállapodás értelmében a két szerkesztőség szinergiája még magasabb szinten fogja kielégíteni a hazai dtp-s, grafikai és multimédia piac információéhségét. A DIGITART következő, augusztus 23-án megjelenő száma változatlan designnal, ám hátsó borítóján Design21 címlappal jelenik meg. Az egyesülés eredményeként a későbbi lapszámokban és a CD mellékleten még hangsúlyosabb szerepet fognak kapni a 3D technológiával kapcsolatos összeállítások, pályázatok. A két magazin szinergiáját közös honlap (Design 21, DIGITART) és a dtp szakma egészének szóló tematikus hírlevél egészíti ki a cross-media hatásának további növelése érdekében.

    [DEMO] Arena Wars

    Hír | 2004.08.10 07:30

    Az eXDream Entertainment 3D-s valós idejű stratégiája bemutatkozik, mégpedig egy demó formájában. Nem is akármilyenben, hiszen ebben a verzióban egyaránt játszhatunk single módban és multiban is. Itt elérhetitek a kipróbálható verziót.

    [DEMO] Panzers MP!

    Hír | 2004.08.05 20:47

    A mindenit! Ez egy elég sűrű nap... :D Most futott be a magyar fejlesztésű (Stormregion) Codename Panzers című második világháborús straétiga angol nyelvű multiplayer demója. Két pálya áll a rendelkezésre, név szerint "Russian village" és "Stalingrad".

    [MOVIE] Void War

    Hír | 2004.08.05 17:33

    Most jelentette be a Void War című űrharci akciójátékot a Rampant Games, s ezt megcifrázta egy trailerrel is. Hat különböző hajóval, különleges fegyverekkel és manőverekkel operálhatunk majd, akár multiban is. A szingli mód kampányai állítólag nagy kívánatosak lesznek a műfaj szerelmeseinek. Egyébként ha a fenti honlapcímen regisztráltok a hírlevélre, lehetséges, hogy abban a szerencsében részesültök, hogy a megjelenés után ingyen kapjátok meg a játékot! Sajnos csak három ilyen emberke fog létezni :) (Thanks Silviu G.)

    [MoD] Doom 3

    Hír | 2004.08.05 10:15

    Egy rakat érdekesség került elő Doom 3 témában, melyeket most egy csokorba szedve láthattok alant. Íme:

  • 32 Player Server - 32 játékos szerver
  • Any OS - bármely oprendszer alá telepíthető a játék
  • Gore Patch - véresebb lesz a játék
  • Ultra Extreme Quality Mod - mégjobb képminőség
  • Coop - többjátékos végigviteli lehetőség
  • Chainsaw Only Mod - csak láncfűrész
  • RocketDM Mod - "raksis" deatmatch
  • Fight Club Mod - Harcosok Clubbja Külön extraként kiemelném az alant található videót, mely némi trükközést mutat be multiplayer módokban! Kötelező meglesni!!! :) Thanks Gamer's Hell, Doom3Maps.de.

  • [MOVIE] Tribes Vengeance

    Hír | 2004.08.05 10:04

    Egy újabb, sajna nem túl hosszú Tribes: Vengeance videjó látott napvilágot. A fejlesztőj igen sokat várnak az új jövevénytől, szerintük ez lesz az a játék, mely teljesen újraformálja majd az online játékos közösséget. Remélem tényleg így lesz, hiszen már ráférne a társadalomra valami új husi :) Sajna a Doom 3 multi része nem lesz az az áttörő erő...

    [DEMO] Worms Forts!

    Hír | 2004.08.05 07:53

    A Team 17 kedveskedik, nem is akármilyen csecse-becsével. A csapat kiadta a Worms Forts: Under Siege játszható demóját! A "közepes" méretű demóban egy single és egy multi módot elénk táró pálya van. Előbbi az ősi Egyitpomba, míg utóbbi a hellének földjére kalauzol el minket.

    Microsoft és a Nintendo?

    Hír | 2004.08.04 19:01

    A német illetőségű Wirtschafts Woche magazin érdekes információval szolgált. Olybá tűnik, hogy a szoftveróriás Microsoft tovább evez konzolos vizeken. Az Xbox után ugyanis most szeretné megszerezni magának valahogy a Nintendo előállítási jogait, mihelyst a multimilliomos Hiroshi Yamauchi, a Nintendo feje készen áll az eladásra. Hogy mi sül ki ebből? Retteghetnek a Nintendo tulajok... jön a Windows Console Edition :D (Thanks Teambox)

    [MOVIE] Hármasban

    Hír | 2004.08.03 20:32

    Elég szép adag animáció gyűlt össze a Worthplaying jóvoltából.

  • Children of the Nile Egy, illetve kettő anim után megérkezett a harmadik darab is ebből az ókori városépítős stuffliból. Imhol (30 MB)
  • Medal of Honor: Pacific Assault Demó nincs még mindig, de van helyette anim. Ezúttal a multiplayeres képességeket kívánják bemutatni. Tudjuk, hogy jó lesz, de jobb lenne már játszani vele, mint nézegetni :) A trailer a maga 63 megájával innen vihető.
  • The Moment of Silence Nemrég jelentették be ezt a kalandjátékot és a mai napig semmi más infó nem érkezett belőle. Hát most megjött az első előzetese (25 MB).

  • Doom 3 ömleny!

    Hír | 2004.08.02 13:39

    A Doom3Maps.de oldalán több érdekesség is található a témával kapcsolatban. Már most szólnék, hogy csak azok nézzék meg, akik újabb néhány szépséges titkot szeretnének felfedni a játékból! Lássunk egy gyors összefoglalót a jószágokról (videók):

  • Singleplayer Movie
  • Coop-Mod Movie
  • Gameplay Movie 1
  • Gameplay Movie 2

  • Doom 3 - már tolják :)

    Hír | 2004.07.31 11:01

    Nem, ez még véletlenl sem egy újabb pornó film címe akar lenni! De azért jobb, ha tudjátok, hogy az egyes üzletek alkalmazottai nem bírták megállni, és még megjelenés előtt elcsentek néhány kópiát a kicsikéből :) Ennek bizonyítékaként természetesen újabb képek érkeztek az első pályákról. Kár, hogy csak 640x480-asok, de gondoltam nem árt, ha ezt is megosztom veletek. Erre tessék.

    Update: Találtam még pár képes linkecsét, úgy tűnik, hogy valóban elég sokan hozzájutottak :) Imhol egy rakat, az eddigi nem hivatalos képeknél sokkal szebb példány: Update 2: Kiragadtam néhány szebbet a tömegből :)
    Update 3: Találtam még egy érdekességet (Thanks Doom3Maps.de). Elég sok idő telt el a Quake 2 és a Doom 3 megjelenése között. Ám a jelek szerint egy multiplayer pályatervezőnek ez csak arra volt elég, hogy kicsit feltupírozza a dolgokat :) Najó, persze nyilván nem ez az egyetlen MP pálya, egyébiránt Q2-ben ez volt az egyik kedvencem :P

    Doom 3 nyilvános fellépés

    Hír | 2004.07.30 08:06

    A Doom III a jelek szerint kint lesz szombaton Los Angelesben a G-Phoria – the Award Show for Gamers c. eseményen, ahol is ki tudják majd próbálni a szerencsések a már véglegesített szingli játékmódot (meg gondolom a multit is). Ráadásul itt is kint lesz a G4TechTV, akiktől már kaptunk 19 perces Doom III filmecskét, sőt, 31-re hasonlót ígérnek a Half-Life 2-ről is. Szóval kint lesz a stáb és az ott készült riportot augusztus 6-án szándékozzák majd leadni. Érdekes, hogy a semmiből került elő ez a társaság és most milyen jól meglovagolja a nagy nevek iránti érdeklődést...

    [MOD] BF: Vietnam WWII

    Hír | 2004.07.24 08:23

    A hivatalos BF: Vietnam oldalra felkerült egy igazi ínyencség. Az eredeti fejlesztőcsapat egy olyan multi pakkon munkálkodik, melyben régebbi BF1942-es pályákat turbóznak fel a Vietnamos enginnel. Néhány képet is láthattok a műről, ami szerintem elég állat :) Íme. Update: Közben érkezett az infó, hogy a BF: Vietnam javítása még egy kicsit várat magára, de már csak napok kérdése és vége a teszteléseknek, s akkor szabadjára engedik a kicsikét.

    Xpand Rally demó hamarosan!

    Hír | 2004.07.23 19:11

    A Techland csapata bejelentette, miszerint augusztus 12-én szándékoznak egy multiplayeres demót kiadni az Xpand Rallyból. A rali-szimulátor teljes verziójának megjelenése marad, azaz szeptember 24. lesz a nemes dátum. A demó verzió mellesleg egy autót és két útkavalkád-halmazt rejt majd magában. Thanks BH.

    Doom 3 - horror az asztalon

    Hír | 2004.07.20 21:50

    Hangulat a tetőfokon, ez az amit a Doom 3 mindenképpen garantál majd. Meglepő és megnyerő, egy oldalon kapni lehet Doom 3-as billentyűzetet. A multifunkcionális készülék csodadesignja rátesz még egy lapáttal a Doom hangulatra. Hát most lehet mit kérni névnapra otthon :) Erre tessék...

    Pariah morzsák

    Hír | 2004.07.19 20:57

    A Digital Extremes felfedett némi érdekességet készülő FPS csodájukról, a Pariah-ról. Sajnos most sem igazán árulták el, hogy miféle, teljesen új multiplayer módokat implementálnak bele, de az kiderült, hogy mennyire jó is lesz a Pariah Map Editor. Gyakorlatilag olyan egyszerű lesz csinálni új multplayer pályát, mint ahogy egy stratégiai játékban felhúzunk egy komplett bázist. Érdekesség, hogy a pályákat az Xbox Live rendszerén keresztül meg is oszthatjuk a többiekkel!

    [OST] Doom III főcím

    Hír | 2004.07.19 16:42

    Nehogy azt higgyétek, hogy Doom III nélkül maradtok ma...! A múltkori rövidke főcímzene részlet után most letölthetővé vált teljes hosszában a title song, mely egyébként Chris Vrenna tehetségét dicséri. Nem is húzom az időt, szedjétek innen!

    Return To Castle Wolfenstein 2??!!

    Hír | 2004.07.18 12:53

    Nos igen, erről beszéltem az imént. Megkezdődtek a pletyik, melyek szerint készülget már a Return to Castle Wolfenstein 2. Azért annyit elmondanék, hogy ez egy hangyányit több, mint egy átlagos vasárnapi röffentés, ugyanis ezt maga Todd Hollenshead, az id Software tábornoka mondotta vala. Egyelőre nem lehet tudni milyen engine lesz, egyáltalán mikor érkezik, sőt, még a hivatalos bejelentésről sincs infó. De azért megnyugtató a tudat, hogy a csapatot nem foglalta le teljesen a Doom 3, igaz, az RTCW2-t nem ők fejlesztik :) Update: Itt hallatszik a nagymester szava, vagyis megvan a bizonyíték is. Kiváncsi vagyok az első képre :)

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)