Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 4000

A Sidekick 3 egy bankkártya-gyilkos?!

Hír | 2006.07.15 15:31

A T-Mobile legújabb csodagépezete, a Sidekick 3 Európában egy ideje már kapható. Minden tekintetben remek szerkezetről van szó, tekintélyét pedig tovább emeli az a megoldás, amellyel a képernyő vertikálisan felcsúsztatható a középre rejtett QWERTY-billentyűzet fölé. Nos, az a mechanika ami ezt lehetővé teszi, mágnesekből áll. Igen erős mágnesekből, amelyek néhány véletlen baleset és szándékos kísérlet után kártékonynak bizonyultak.

Nézhetjük hasznos szempontból is az erős mágneseket, ugyanis bizonyítottan képes a Sidekick 3 egy normál kést vagy villát önerőből magához ragasztani. Így már lassan svájci bicska is lehetne, azonban sajnos a bankkártyákról és bármilyen mágneses adathordozóról pillanatok alatt letöröl mindet adatot és de-magnetizálja azokat. Aki Sidekick 3 birtokába jutna, ne pakolja a tárcája és kártyái mellé :)

Csodarobot a jövőből

Hír | 2006.07.14 22:38

Rengeteg önálló működésre képes robotot mutattak már be, és most egy újabb, igen figyelemreméltó darabbal találkoztunk. Ezúttal egy négykerékmeghajtású robotról van szó, amely a földön közelekedik. A MacroSwiss által gyártott Spybot 4WD-nak különleges kiképzésű kerékrendszere van, amelynek hála bármivel megbírkózik.

A gépzetet egy németországi katonai bázion tesztelik - az eredmények szerint a robot maximális sebessége eléri a 10 kilométer per órát, és ezt egyetlen akkutöltéssel négy órán át képes tartani. Megmássza a 45 fokos emelkedőket, átverekszi magát a vizen és a sáron is. Kibírja és azonnal tovahalad, ha 10 méterről a földre esik, továbbá két nagyfelbontású kamerával is fölszerelték. A Spybot 4WD katonai célokat (is) szolgál majd, ugyanis fegyvereket is képes hordozni és működtetni, így nem csak megvédeni képes magát azoktól, akik fülön csípnék mint otthoni játékszert, hanem akár támadó eszközként, vagy felderítőként is bevethető. Különleges képességei miatt azonban valószínű, hogy mentőakcióknál és katasztrófáknál is alkalmazzák majd.

Mégis nőttek a játékeladások

Hír | 2006.07.14 21:08

Korábban az elemzők által közreadott eredmények szerint a nyáron jó 15-20%-os visszaesést kellett volna megfigyelnünk a játékeladások terén. Most azonban ez totálisan megdőlt, ugyanis tavalyhoz képest idén júniusban 25%-kal több eladás volt, mind hardveres mind szoftveres téren. A bevétel egyébiránt 844,5 millió dollár volt, a legtöbb példányszámban eladott gépezet pedig a múlthónapban megjelent Nintendo DS Lite volt, a maga 593.000-es számával - ennyit vettek belőle. Az első féléves eredmények szerint mellesleg összesítésben is több játékot adtak el idén mint tavaly, összesen 4%-kal.

Októberben jön a Runaway 2

Hír | 2006.07.14 12:40

A korábban ígért szeptember 15-höz képest késik a Runaway 2 : The dream of the turtle, amelynek új megjelenési dátuma immáron október 19. lett. Sajnos ez még nem végleges dátum, ugyanis amennyiben valami probléma adódik a hátralévő időben a fejlesztésekkel kapcsolatban, az ezen a kalandon csapódik le, így akár még néhány hetet a fenti időponthoz viszonyítva is késhet. Bizonyíték itt.

Team Fortress 2 és új játék a HL2: Episode Two-ban!!

Hír | 2006.07.14 10:28

Az Electronic Arts által tartott nyári sajtótájékoztatóján Gabe Newell is képviseltette magát a Valve színeiben. A legendás úriember ismét sokkoló bejelentést tett: a Half-Life 2: Episode Two multiplayer módjaként megjelenik a Team Fortress 2, valamitn egy egészen új szingli játék is részét képezi majd a csomagnak, amely egyelőre Portals munkacímen létezik. S ez még nem minden! Elárulta továbbá, hogy az Episode Two egy időben jelenik meg PC-re, Xbox 360-ra és PlayStation 3-ra is. A konzolos változatoknak persze nem lenne sok értelmük, ha a történet közepén kapcsolódhatnak csak be, így a vásárlók megkapják a Half-Life 2-t és az Episode One-t is egy csomagban. Így már némileg érthető, miért kell annyit várni a második epizód megjelenésére... A GameSpot részletesen beszámolt a bemutatón látottakról. A Portalst a Prey-hez hasonlítják, hiszen a címéből adódóan a legnagyobb hangsúly a különböző portálokon lesz, amilet egy különleges fegyver segítségével tudunk majd "megidézni". Levetítettek egy videobemutatót is, amely elképesztő variációkat mutatott ennek használatára. Az egészet úgy állították be, mintha egy új dolgozónak mutatnák, aki most került ehhez a bizonyos titokzatos vállalathoz, megismertetve vele az egyik új találmány működési elvét. Érdekes módon a cég valahogy nagyon passzolt a Half-Life 2 univerzumába. A portal gun névre keresztelt fegyverrel két portálkaput kell létrehoznunk, amelyek segítségével át tudunk suhanni egyik helyről a másikra. Legegyszerűbb példával élve egy utunkba került akadályt tudunk így kikerülni, de ha például egy nagyobb ellenség vesz tűz alá, akkor a fegyvert arra is használhatod, hogy nyiss egy kaput a lába alatt, majd egy másikat egy szakadék fölött: az ellenfél szépen átzuhan és megsemmisül. A lényeg tehát az ilyen és ehhez hasonló fejtörők szinte végtelen számú megoldási lehetőségeinek használata. S most jöjjön a személyes kedvenc! A Team Fortress Classic a Half-Life első részével közel egy időben jelent meg és óriási népszerűséget vívott ki magának. Már akkortájt bejelentették, hogy készül a kasztokra osztott multiplayer FPS folytatása, ami azóta se történt meg. Már teljesen el is felejtettük, de a jelek szerint a Valve azóta is sokat dolgozott rajta. A lényeg megmaradt, továbbra is kasztok (orvos, tűzszerész, nehéztüzér, kém, felderítő, műszerész, mesterlövész és egyszerű katona) közül választva harcolhatunk egyik vagy másik oldalon. A grafika viszont teljesen átalakult, a hatvanas-hetvenes évek kémfilmjeire hajazó megjelenést kapott, rajzfilmszerű kialakítással (pl. No One Lives Forever). Gabe szerint a cél a legszebb megjelenítés mellett a legjobb kaszt alapú multiplayer FPS megalktoása volt. Sajnos az Episode Two (és a fent leírt összes extra) megjelenésére vonatkozólag nem kaptunk pontos információt, de véleményem szerint ennyi újdonság mellett igazán elnézőek lehetünk egy esetleges késés bejelentése után is. A Valve nagyon élvezi ezt az epizodikus üzleti modellt, most már jól látszik, hogy minden epizódra tudnak valami újat hozni, ami talán a játékos társadalom számára is megelégedéssel szolgál.

[MOVIE] Dark Messiah - A választás

Hír | 2006.07.13 18:51

Újabb videó érkezett az Arkane Studios által fejlesztett Source engine-es Dark Messiah of Migth & Magic-ből. Ezúttal nem a mágikus képességekre, hanem gyakorlatilag minden másra koncentrálnak. Ölhetsz varázzsal, puszta kézzel, vagy furmánnyal. Választanod sem kell ezek közül, minden képesség megtalálható benned. Tök zsír!!

Mark Rein beszólt az Intelnek is!

Hír | 2006.07.13 09:32

Mark Rein, az Epic Games alelnöke tegnap élesen kritizálta az epizodikus játékmodellt (lásd: Half-Life 2: Episode One, Alone in the Dark 5, SiN: Episodes), ma pedig magát az Intelt kifogásolja, mondván, az megöli a PC-s játékipart. Az úr véleménye szerint az Intel nagy hibát követ el azzal, hogy saját, integrált grafikus vezérlő chipeket gyárt, hiszen azok egyike sem képes egyetlen új generációs játékot futtatni, még a legalacsonyabb beállításokkal sem. Ennek ellenére a chipek népszerűsége óriási, Rein úgy tudja (bár forrást nem tudott megnevezni), hogy a noteszgépek 80%-a, illetve az asztali PC-k 55%-a rendelkezik integrált grafikus vezérlővel, ez pedig igencsak rossz hatással van olyan vállalatokra, mint az Epic, hiszen itt a hangsúly a legújabb technológiákon van, amit ilyen háttérrel képtelenség időben elterjeszteni. Ugyanakkor a felső réteg egyre feljebb tornássza magát, vagyis a kettő közti szakadék nőttön nő. Sorra jelennek meg a különböző Quad-SLI és többprocesszoros megoldások, már több komplett PC is tízezer dollár feletti áron vásárolható meg. Kereslet pedig van rájuk, persze csak bizonyos mértékben. Rein szerint tehát a PC-s játékipart nem a konzolok háborúja, hanem sokkal inkább az Intel és az integrált chipek veszélyeztetik. Beszéde végén néhány megválaszolatlan kérdést intézett a hallgatóság felé:

  • Igazolják-e olyan játékok, mint a The Sims vagy a World of Warcraft Rein azon elméletét, hogy a PC-s játékipar egyre inkább eltávolodik az Intel miatt?
  • Mekkora szerepe és hatása lesz a PC-s játékiparra a konzolos MMO játékoknak?
  • A nagyobb kiadók miért nem fektetnek nagyobb hangsúlyt a PC-s játékkra? (Mark úgy tudja, két óriásvállalat is azon dolgozik, hogy hamarosan áttérjen a kizárólag konzolos fejlesztésekre, ezeket nem tudta megnevezni)
  • Vajon ledegradálódik-e a PC-s játékipar a silány tömegjátékokra?

  • Mark Rein támadja az epizodikus játékmodellt

    Hír | 2006.07.12 19:50

    Az Epic Games alelnöke, Mark Rein a Develop Conference rendezvényen tartott előadása során elmondta, hogy ő már az elején úgy érezte, az epizodikus fejlesztési modell egy halva született ötlet. A beszéd címe "Előzzük meg az új generáció útvesztőit" volt. Rein elmondta, hogy számtalan helyről hallott már erről az üzleti modellről, de véleménye szerint nincs erre szükség. "A vásárlókat arra kényszeríteni, hogy fél játékot vásároljanak, aztán fél évig várjanak egy új epizódra...?" - mondta. "Amikor befejezek egy játékot, valami újat szeretnék kipróbálni." Hozzátette, hogy az epizodikus gyártásnál a fejlesztők könnyen abba a hibába eshetnek, hogy a beépített tartalmat unalmassá, vontatottá teszik, akárcsak egyes tévé sorozatoknál. Elmondta továbbá, hogy az ilyen koncepcióval készülő dobozos, boltban megvásárolható játékok a marketing hiánya miatt megbukhatnak. "15 dolláros nagykereskedelmi árba nem fér bele a marketing. Ennek hiányában viszont felesleges és nem kifizetődő játékot kiadni." Mark Rein véleménye azért is furcsa, mert számos fejlesztő barátja követi az epizodikus megjelenést, köztük például a Valve Software a Steam rendszerrel, amely egyelőre igen sikeresnek bizonyul. Az persze más kérdés, hogy a játékosok hogyan vélekednek minderről. Nincsenek információk arra vonatkozólag, hogy mekkora bevételkülönbséget okoz az epizodikus üzleti modell a hagyományos kiadási módszerhez képest.

    Az új mágneses memóriachipek forradalma

    Hír | 2006.07.11 13:24

    A Freescale bemutatta a MRAM (Magneto-Resistive Random Access Memory) mikrochipet, amely a merevlemezekhez hasonló módon képes adatokat tárolni. Az új egység forradalmasítja a memóriák technológiáját. A magnetorezisztív véleltlenszerű eléréssel rendelkező memória (MRAM) a mágnesesség tulajdonságait kihasználva képes az adatokat tárolni, szemben a chipekben eddig megszokott elektromos töltéstől. Egyes elemzők szerint ez a chip az utóbbi évtized egyik legkiemelkedőbb találmánya a számítógépes memóriák tekintetében. A technológia legnagyobb előnye, hogy az információt azután is képes tárolni, hogy a chip már nincs áram alatt. A vállalat már sikeresen le is gyártott néhány 4 megabites MRAM prototípust. Tovább >>

    Vége a formátumháborúnak!

    Hír | 2006.07.11 13:20

    Még meg sem történt a Blu-ray és HD DVD formátumok világpremierje, most úgy tűnik, mégsem fog formátumháború kibontakozni, hála a Ricohnak. A Ricoh ugyanis bejelentette hibrid optikai lézerfejét, amely képes írni és olvasni az összes létező optikai médiát, kezdve a CD-től a nagykapacitású Blu-ray, valamint HD DVD lemezekig. Tovább >>

    Nagy port kavar a Microsoft WGA-ja

    Hír | 2006.07.08 10:46

    A Microsoft 2005 júliusában kezdte el használni WGA nevű programját, a Windows Genuine Advantage rendszert, amely arra hivatott, hogy kiszűrje és némileg segítsen kontrollállni a nem jogtiszta Windows XP-k forgalomban létét. Az XP-frissítésekbe beépített WGA meg tudja mondani, hogy milyen licensszel rendelkezik a felhasználó, majd azt is képes megállapítani, hogy pontosan hol van az a másolt operációs rendszer (helyileg). A Microsoft a legújabb programjaihoz, így a Windows Media Player 11-hez és az Internet Explorer 7 bétájához is csak azoknak ad módot a letöltésre, akik átmennek a WGA vizsgáján. A nem eredeti rendszerrel rendelkezők számára csupán a kritikus biztonsági frissítéseket teszi elérhetővé. Mindez igen nagy port kavart, egy francia fejlesztőcég ugyanis külön arra specializálta magát, hogy készítsen egy programot, amely eltávolítja a WGA-t a rendszerből. Ezen felül több pert is indítottak az ügyben. Többen panaszkodtak továbbá, hogy az eredeti XP-jüket is hamisnak ismeri fel a WGA, és sokszor boot közben is bezavar, miközben háttérprogramként kellene működnie. Egyre többen aggatják a "gagyi" jelzőt a WGA-ra. A Microsoft szóvivőjének elmondása szerint a WGA-án az emberek 80%-a fennakad, mert nem eredeti kulccsal próbálkoznak. Ellenben az ígéreteknek megfelelően hamarosan elérhető az új WGA, ami napi rendszeresség helyett csupán havi egyszer ellenőrzi a licenszet, így jóval inkább felhasználóbarát. A kalózkodásellenes cégek mondhatni hamar "rákattantak" a témára, hiszen több statisztika is készült már. E szerint csak 2005-ben 34 milliárd dollárt veszítettek a kiadók a kalózkodás miatt. Bizonyos felmérések szerint ezek a csalások 2,4 millió új munkahely megteremtését gátolták, elvettek 67 milliárd dollárnyi állami bevételt és 400 milliárd dollár környezetvédelmi fejlesztéstől fosztották meg a világot. Egy névtelenséget kérő felhasználó szerint a Microsoft maga joga eldönteni, hogy deaktiválja-e a másolt XP-ket, azonban a WGA-val jobban kellene figyelnie vásárlóira, mivel a napi rendszerességgel történő ellenőrzés valóban nem épp felhasználóbarát. A Microsoft nem nyilatkozott arról, hogy mi lesz a WGA-val, azonban azt már tudni, hogy a Vistának is szerves részét képezi majd.

    Ismét gondok a PlayStation 3-mal?

    Hír | 2006.07.08 10:28

    Gondban lehet a Sony a PlayStation 3-mal kapcsolatban. Az első problémát a gyártás jelenti - nem biztos, hogy meglesz a várt egymilliós eladás/per hónap, hiszen elképzelhető, hogy nem is tudnak ennyit gyártani addig. A PS3 nem csak egy játékgép, hanem egy filmes erődítmény is, egy szupergépre építve, Blue-Ray meghajtóval. Több mint 1700 alkatrészből áll, többől mint az Xbox 360. A Microsoft konzoljának megjelenésekor gyártási nehézségekkel kellett szembenéznie a szerkezet összetettsége miatt, és könnyen elképzelhető, hogy a Sony ugyanebbe a problémába ütközik. Ennek ellenére a Sony novemberre 2 millió PS3-mat akar gyártani, 2007 márciusára pedig hatmilliót. A kritikusok szerint azonban ez nem sikerülhet a cégnek, hiszen a PS3 nem olyan egyszerű összerakás szempontjából, mint egy legó. Bizonyos források szerint a Nintendo Wii azonban sokkal kevesebb részből áll, és egyszerűbb is a felépítése, így ez komoly előnyt jelenthet a Nintendo számára a Sonyval szemben. A Nintendo Wii egyébként a CNN forrásai szerint októberben, vagy már szeptemberben elérhető lesz, várhatóan 200 dolláros bevezető áron, amely jóval a PS3 és az Xbox 360 alá viszi az árát. A Sony PS3-ma pedig 600 dolláros áron mozog majd a várakozások szerint, amit jónéhányan sokallanak. Így sokak véleménye szerint az sem probléma, ha a PlayStation 3 esetleg késik, hiszen talán az ára valamivel elfogadhatóbb lesz, pláne, ha a Wii olyan versenyképes lesz, mint azt a szakértők várják.

    Nincs 3G a HP-től

    Hír | 2006.07.07 14:46

    A HP márka kedvelői most bizony némileg elkenődhetnek az alábbi hír hallatán. Míg a HTC, a PalmOne és társaik sorra mutatják be legújabb, 3G-képes GSM-PDA kombóikat, addig a Hewlett Packard bizony igen visszafogottan mozog a PDA-k világában az utóbb eltelt időben. Végre valahára kapható a hw6915, amely a GSM és GPS funkciók után már beépített Wi-Fivel is rendelkezik, azonban a 3G ebből a kütyüből is kimaradt. A hw6915-höz hasonlóan az rw6828 sem vonultat fel hasonló technológiát, amely képes lenne az UMTS vagy a HSDPA adatátviteli technológiákra. A gyártó hivatalos jelentése szerint nem is lesz olyan készülék, amelyet ezzel szerelnének.

    Az egyre inkább beigazolódni látszó gyanú, mely szerint a HP kifelé tekint a PDA, GSM-PDA iparból, most megpecsételődni látszik, a márka ugyanis elmondása szerint inkább a notebookokba szerelt 3G-s technikára koncentrál majd.

    Óriási tisztogatások az Ultima Online-ban

    Hír | 2006.07.07 14:32

    Nem csak a Blizzard képes rendet tenni kedvenc MMO-inkban. Az EA ma jelentette, hogy elintézte a cheatereket az Ultima Onlineban: 180 felhasználót és 15 trillió aranyat töröltek a rendszerből. Bizony szép adatok, és megnyugtató, hogy ezúttal már az Ultima Online is cheat nélkül működik tovább. Részletek az ügyben itt.

    A Microsoft karácsonykor válaszol az iPodra

    Hír | 2006.07.07 12:16

    A Microsoft idén karácsonykor dobja piacra saját digitális zene- és videolejátszóját, melyet egyértelműen az Apple iPod elleni harc fegyvere lesz. A Reuters információi szerint a kis készülék képes lesz vezetéknélküli hálózaton keresztül is letölteni zenéket, videókat. A nagyobb zenei kiadók már mind tudnak a kütyüről, s velük együtt közösen egy, az iTunes-hoz hasonló digitális médialetöltő központot kíván létrehozni a Microsoft, amihez persze kliens oldalon is új szoftvert kell fejleszteni. Tovább >>

    [MOVIE] Dark Messiah - Mágikus birodalom

    Hír | 2006.07.07 08:34

    A Ubisoft megörvendeztetett bennünket egy új videóval a Dark Messiah of Might & Magic című első személyű fantasy akciójátékból, mely az Arkane Studios műhelyében készül. Ezúttal a mágikus képességeket ismerhetjük meg egy kicsit jobban ebben az óriási felbontású animációban. Jó lesz!!!

    Érkeznek a Samsung GDDR4 memóriák

    Hír | 2006.07.06 16:19

    A Samsung megkezdte GDDR4 típusú memóriachipjeinek tömeges gyártását és szállítását. Nagyjából nyolc hónap telt el az első mintapéldányok kibocsátása és a tömegggyártás kezdete között. Az ipari félvezetőszabványok kidolgozásával foglalkozó JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council - Elektronikus Eszközöket Fejlesztők Bizottsága) jóváhagyásával végre megkezdődhetett a Samsung GDDR4-es memóriáinak sorozatgyártása. A dél-koreai vállalat szerint a 80 nanométeres technológiával előállított 256 Mb-os chipek 32 tűs változata 9,6 Gbps sebességre képes; az egyre népszerűbb DDR2-es modulokra épülő egységek 1,2 GHz-es (2,4 GHz-es effektív) órajelen üzemelnek. Tovább >>

    A legendás Ron Gilbert ismét akcióban

    Hír | 2006.07.06 09:56

    Ron Gilbert nevét az addikt kalandjátékosok valószínűleg jobban ismerik: hozzá fűződik a The Secret of Monkey Island, a Monkey Island 2: LeChuck's Revenge, és a Maniac Mansion is, de emellett a Total Annihilation producereként is tevékenykedett korábban. Az úriembert meginterjúvolta a GameSutra, Gilbert pedig készségesen elárult néhány részletet jelenlegi pojektjéről. "Jelenleg egy nagyon történet orientált szerepjáték megalkotásán dolgozom, de jelenleg még folyik a kiadókeresés a projekthez. Addig is folytatom a munkám, hiszen elképesztően munkaigényes egy olyan történetet megalkotni, amely a kalandjátékok elemeit megfelelően ötvözi a szerepjátékok akciódúsabb elemeivel." Fény derül továbbá arra, hogy Gilbert jelenleg teljesen függetlenül tevékenykedik, valamint elmesélte, mennyire nehéz ez a műfaj. Manapság a kiadók igencsak távol tartanak maguktól minden olyan ötletet, amelyben a történetre, vagy a kaland elemekre helyeződik a hangsúly. A teljes interjút angol nyelven itt olvashatjátok.

    Önmagát vezető autó a VW-től

    Hír | 2006.07.05 12:44

    A Volkswagen némileg felturbózta a Golf GTi felszereltségét... Az autó ezentúl magát is képes vezetni. Az elektronikus szemek radarból és lézeres szenzorokból állnak, amelyeket az autó hűtőmaszkjába építették. Az ezek által látottakat pedig mi is figyelhetjük a fedélzeti számítógép képernyőjén. Az autó helyzetét követi továbbá egy műholdas navigációs rendszer is, amely centiméteres pontossággal határozza meg a pillanatnyi pozíciónkat. Nem egy kezdetleges rendszerről van szó, ez a berendezés ugyanis önmaga képes gyorsítani, lassítani, kanyarodni, kikerülni bármilyen útbaeső akadályt, irányt módosítani, sőt akár száguldozni is tud, egészen 150 mérföld per óráig. Arról egyelőre nincs információ, hogy mikortól vásárolható meg ilyen felszereltséggel a Golf GTi, de valószínű, hogy ha elugrunk a legközelebbi Volkswagen szalonba, és ezt előadjuk, egyelőre csak lesnek majd...

    Test Drive Unlimited Dátum

    Hír | 2006.07.04 09:03

    Az Atari a jelek szerint bejelentette a Test Drive Unlimited megjelenési dátumait. Az Xbox és Xbox 360-as verziók szeptember 8-án, míg a többi kiadás, így a PS2-es, PSP-s és PC-s október 13-án lát majd napvilágot. Ez néhány napos késést jelent az eredetileg jósolthoz képest, de még így sem vészes.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)