Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 4015

Boltokban a Command & Conquer The First Decade

Hír | 2006.02.08 13:58

Az Electronic Arts közleményben szeretné mindenki tudtára adni, hogy megjelent a Command & Conquer The First Decade játékgyűjtemény, amely a következő játékokat tartalmazza: * Command & Conquer(TM) (Aug. 1995) * Command & Conquer The Covert Operations(TM) (Ápr. 1996) * Command & Conquer Red Alert(TM) (Okt. 1996) * Command & Conquer Red Alert(TM) The Aftermath(TM) (Szept. 1997) * Command & Conquer Red Alert Counterstrike(TM) (Már. 1997) * Command & Conquer(TM) Tiberian Sun(TM) (Aug. 1999) * Command & Conquer(TM) Tiberian Sun(TM) Firestorm(TM) (Feb. 2000) * Command & Conquer Red Alert(TM) 2 (Okt. 2000) * Command & Conquer Red Alert(TM) Yuri's Revenge(TM) (Okt. 2001) * Command & Conquer Renegade(TM) (Feb. 2002) * Command & Conquer(TM) Generals (Feb. 2003) * Command & Conquer(TM) Generals Zero Hour (Szept. 2003) Emellett egy bónusz DVD-n számos exkluzív videó található, köztük fejlesztői interjúkkal. A hazai megjelenésről egyelőre sajnos nincs információ, de a rajongóknak jó hír lehet, hogy egy átlagos játéknál nem drágább a fenti összeállítás.

'Napot!

Hír | 2006.02.08 10:28

Kellemes szerdát kívánunk mindenkinek! Végre visszatért svédországi útjáról kedvenc portásunk is, Ilike, ráadásul még egy nappal közelebb kerültünk a szombati GameStar nyílt naphoz... A hírekről már ne is beszéljek. Némileg átalakított struktúránknak hála ma is legalább annyi újdonságról számolhatunk majd be, mint ahogy azt az elmúlt napokban már megtapasztalhattátok.

- Hogyan működik az internetes szépségápolás? - Átküldünk egy kilo bájt.

[MOZi] Superbowl TV előzetesek

Hír | 2006.02.06 14:50

A minden évben hagyományosan megrendezett Superbowl amerikai focidöntő óriási esemény. A nagy filmstúdiók a közvetítési szünetekben vetített reklámokban általában a legfrissebb alkotásaikat mutatják be. Így történt ez 2003-ban a Mátrix: Újratöltve esetében is, ami soha nem látott érdeklődést generált. Azóta egy kicsit csillapodtak a kedélyek, idén "csak" az alábbi alkotásokból láthatunk újabb részleteket.

  • 16 Blocks Bruce Willis, egy lepukkant zsaru olyan, egyszerűnek tűnő megbízást kap, amit már senki más nem vállalt el. Egy tanút kell átszállítania a közeli, 16 háztömbnyire található bírósági épületbe a tárgyalásra. Óriási a dugó, hősünk pedig megéhezik... A kétórás furikázásból pedig élet-halál harc kerekedik.
  • The Benchwarmers A baseball-témát már számtalanszor feldolgozták, több-kevesebb szánalmas alkotás is készült, amelyek igyekeztek viccet csinálni a béna játékosokból. Íme egy újabb próbálkozás. A Tök alsó, Tökös csaj, és hasonló filmekből ismert Rob Schneider főszereplésével hamarosan bemutatásra kerülő The Benchwarmers három srácról szól, akik megpróbálják atlétikai tudásukat kicsit késve kijavítani. Ezért aztán háromfős baseball-csapatot alakítanak, hogy kiálljanak egy csapat fiatal, mégis ügyesebb játékos ellen.
  • Cars A Disney és a Pixar új animációs filmje versenyautókról szól. Az egyikük, Villám McQueen rájön, hogy az élete nem a versenypályák köreinek szakadatlan rovásából áll. A versenyverdák élete ennél sokkal izgalmasabbnak kellene lennie. Így aztán útra kell, hogy világot lásson. Közben barátokra lel és vicces helyzetekbe kerülnek.
  • Click Adam Sandler legújabb vígjátéka egy olyan különleges távirányító köré épül, amely nem közönséges televíziót, vagy hi-fit vezérel, hanem gyakorlatilag az egész világot. Sokat pofázik a nőd? Üvöltözik a gyerek? Ugat a kutya? Pörgess bele egy kicsit, vagy vedd le a hangerőt. A sok manipulálásnak azonban ára van. Olyan eseményeket hagysz magad mögött, amelyek meg sem történtek. Pedig mégis, csak az a fránya távirányító...
  • Mission Impossible III Ethan Hunt különleges ügynök visszatér. Újabb lehetetlen küldetés elé állítja a sors, és egyik ellensége. Feleségét elrabolták, rajta pedig az ő szeme láttára akarnak bosszút állni. Mit lehetne tenni? Semmit - Hunt mégis megpróbálja.
  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest Johnny Depp, Orlando Bloom és Keira Knightley újra együtt harcolnak a csúnya Karib-tenger kalózai ellen. Nos, ez az a film, amiről semmit nem érdemes írni, hisz tudjuk, hogy úgyis jó lesz :)
  • Poseidon Úszik a Poseidon luxushajó az Északi-Atlanci óceán kellős közepén. Éjfél. Hirtelen mindeni a saját életéért küzd, mindent elönt a víz, a hajó felborul egy szökőár miatt. A filmklasszikus 2006-os feldolgozása a vizuális effektek mellett egyelőre nem sok újdonsággal kecsegtet.
  • The Shaggy Dog Tim Allen már tényleg nem lehetne szánalmasabb. Számos karácsonyi filmjében alakított már defektes télapót, karácsonyutáló férjet, és már készül The Santa Claus 3 címmel az idei év áldása. Mostani, The Shaggy Dog című filmjében azonban valami csoda folytán testet cserél a család kutyájával. Egyébként ez egy 1959-es Disney-film feldolgozása.
  • V for Vendetta A Mátrix trilógia megalkotásáról elhíresült Wachowski fivérek új filmje hamarosan berombol a mozikba. A V for Vendetta egy futurisztikus Nagy-Britanniában játszódik. Gyakorlatilag modern Zorróként is felfogható a minden mentőakcióján V jelet hátrahagyó titkos idegen, aki az elnyomó erők ellen küzd. Erőfeszítéseinek két fotnos londoni kormányépület felrobbantásával ad nyomatékot. Az egyik megmentett hölgy (Natalie Portman) nem nyugszik: ki akarja deríteni V kilétét. Olyan titkokra derít fényt, amiket jobb lett volna békén hagyni.

  • ATI vs. NVIDIA: Mi hír az új generációról?

    Hír | 2006.02.05 13:08

    A legújabb pletykák szerint még az idén robbantani szeretne mindkét grafikus chipgyártó: az NVIDIA G80 júniusban, míg az ATI R600 kódjelû, következõ generációs processzora valamikor az év vége elõtt jelenik meg. A G80 grafikus chip már a júniusi Computex kiállításon bemutatkozhat, míg a nagy vetélytárs ATI némileg lemaradva, az év vége felé követi példájukat, az R600 kódjelû fejlesztésükkel. A G80, illetve az erre épülõ kártyák az egyesített shadermegoldásra épülnek, az órajelet illetõen az 1-2,5 GHz-es párosítás valószínû, és számíthatunk a DirectX 10, WGF 2.0 és SM4.0 támogatására is. Az NVIDIA még 19%-os méretcsökkenést is ígér. Ami a vetélytársat illeti, itt sem kell lemondanunk az újdonságokról, bár erre minden valószínûség szerint az év végéig - vagy még tovább - kell majd várnunk. Addigra készül el ugyanis a szintén következõ generációs R600 kódjelû chip, ami állítólag már 65 nanométeres csíkszélességgel készül. A lap információi szerint a technikai paraméterek nagyjából megfelelnek a tavaly nyáron kiszivárgott részleteknek: a chip, illetve az erre épülõ kártyák 64 egyesített shader futószalagot, a 800 MHz-es magórajelet, valamint 256 bites vezérlõre támaszkodó 512 MB, 1,8 GHz-es Samsung GDDR4 memóriát tartalmaznak.

    Sky Aces - Szállj a széllel

    Hír | 2006.02.05 12:43

    Az IncaGold egyszerre több címet is bejelentett. A tegnapi Trailer Park Trash mellett a Sky Aces-ről is lerántották a leplet. Ebben a repülőszimulátoros játékban két különálló kampány keretein belül összesen 52 küldetés áll majd rendelkezésünkre, amelyeket 20 valódi repülő csodával vihetünk végig. Az alktosás szintén februárban érkezik. Egyelőre egy szál kép áll rendelkezésre.

    A THQ sem áll a pénzügyi helyzet magaslatán

    Hír | 2006.02.03 20:16

    A THQ játékkiadó vállalat is nyilvánosságra hozta legfrissebb, 2005. december 31-én zárult harmadik pénzügyi negyedévének részleteit. Az eladások az említett három hónapos időszakban 11%-ot estek az egy évvel korábbi adatokhoz képest. A nyereség 63 millió dollárról így 48 millióra esett vissza. A nettó eladások 358 millió dollárt hoztak a vállalat kasszájára, szemben az egy évvel korábbi 400 millióval. Az elemzők azonban még ennél is rosszabbra számítottak. Ami a tavalyi év utolsó 9 hónapját illeti, az összes bevétel 659 millió dollárra rúgott, míg mindössze 42 millió dolláros nyereséget sikerült realizálni. Egy évvel korábban az 585 milliós eladásokból 53 millió dollár maradt meg tisztán. A THQ elnök-vezérigazgatója, Brian Farrel elmondta, "2005-ben sikerült vállalatunk mind a négy fő piaci szegmensében növelni részesedésünket, így világszinten a harmadik helyen állunk a kiadók rangsorán. Tovább szeretnénk finomítani termékskálánkat, növelni a fejlesztőinket tartalmazó hálózatunkat, és természetesen az eladásokat is. Ezek a THQ hosszútávú tervei." A kiadóvállalat egyúttal bejelentette azt is, hogy Kaos Studios néven új irodát nyitottak, amely a korábbi Trauma Studios fejlesztőcsapat tagjait, a Desert Combat, és a Battlefield R&D projektek készítőit foglalja magában. Egyelőre annyit árultak el, hogy valami újdonságon munkálkodnak, amely következő generációs konzolokra és PC-re egyaránt elkészül majd, valamikor 2007-ben. Így a THQ stúdióinak számra 12-re emelkedett.

    Planetarion - Űrbirodalom ingyé'

    Hír | 2006.02.02 19:07

    Hogy megünnepelje 6 éves megjelenését, a Palnetarion című körökre osztott stratrégiai játék ingyenesen elérhető a program honlapjáról. A játékhoz nem szükséges kliens, csak regisztrálni kell és máris mehet a scifi-party. Saját bolygónkat és flottánkat kell iránítanunk, ahogy hadi és politikai tudásunkal egyre jobban terjeszkedünk, és egyre magasabra hágunk a ranglistánkon. Maga a játék a legmélyebb menedzsmentekbe is belenyúl, ezzel utánozhatatlan játékélményt nyújtva - legalább is a GamersHell szerint.

    GUN: A kisebbségek támadásba lendültek

    Hír | 2006.02.02 13:34

    A nemrég megjelent GUN című vadnyugaton játszódó akciójáték kiadója, az Activision akár komoly jogi problémákra is ütközhet. Az Amerikai Indiánok Szövetsége (Association For American Indian Development) ugyanis rasszista vonásokat vélt felfedezni benne. Aki már játszott a játékkal, az tudja, hogy az 1880-as évektől kezdődően Colton White szerepébe bújva járhatjuk végig a korabeli vadnyugatot. Útja során az indiánokat ellenségként feltüntetve meg kell gyilkolnunk. Emellett egyébként találkozhatunk távolkeleti népekkel is, és a "hagyományos fehér" emberek között is több ellenséget fedezhetünk fel. Az összes fő ellenfél fehér bőrű egyébként. A Szövetség erősen fontolgatja, hogy bepereli az Activisiont, arra szólítva fel őket, hogy visszahívják a játékot. Egy esetleges cenzúrázott kiadást is támogatnának. Részletesen leírják, a játék mely elemeivel nem értenek egyet. Felsorolják például a skalpolás, mint fogalom szerepeltetését, a skalpoló kést, és azt, hogy nem egy helyszínen kizárólag az összes indián kivégzésével haladhatunk tovább a játékban. Egyébként egy bizonyos pont után az indiánok barátként tekintenek főhősünkre. A Szövetség egy petíció formájában kívánja népszerűsíteni elképzeléseit. Update: Azóta reagált a kiadó is a történtekre. Az Activision közleményét és a részleteket találhatjátok.

    Szidd a StarForce másolásvédelmet: Bevállalod?!

    Hír | 2006.02.02 12:06

    A Boing Boing internetes magazin főszerkesztője a minap egy, a StarForce másolásvédelmi eljárást negatívan véleményező publikációt tett közzé az oldalán. Ezt követően a StarForce PR menedzsere, Dennis Zhidkov e-mailben kérte annak azonnali hatállyal való törlését. Íme a levél:

    StarForce reakció Mr. Cory Doctorow részére Tisztelt Uram, a StarForce másolásvédelmi eljárásunkat "másolásgátló malware-nek (erős fordításban veszélyes szoftver)" nevezni épp elég ok volt arra, hogy jogi úton fellépjünk Ön ellen. Vállalati ügyvédünk már dolgozik az ügyön. Nyomatékosan felszólítom, hogy a http://www.boingboing.net/2006/01/30/anticopying_malware_.html internetes címen közzétett véleményét haladéktalanul törölje, mivel az sértő, hazug, és hamis információkat tartalmaz, mindemellett meg nem erősített híreszteléseken alapul. A fenti publikációja 11 pontban sérti meg a nemzetközi törvényeket. Ügyvédünk hamarosan felkeresi Önt. Ugyanakkor kapcsolatba léptem az Amerikai Szövetségi Nyomozóhivatallal (FBI) is, mivel amit tett, zaklatásnak is minősül. Üdvözlettel, Dennis Zhidkov PR-menedzser StarForce Inc. www.star-force.com
    Doctorow erre így reagált: "Köszönöm az észrevételét, eredeti publikációmat módosítottam, az Ön levelét pedig továbbküldtem a Chilling Effects címen futó projekt részére is, amely arra szolgál, hogy összegyűjtse azokat a vállalati törekvéseket és próbálkozásokat, amelyek a különféle termékek kritizálóit próbálják hallgatásra kényszeríteni." Kiderült, hogy a Star-Force nem először próbál jogi úton fellépni az őt sérelmezők ellen. Az egyik legismertebb híroldal, a news.com is megjelentetett tavaly novemberben egy hasonló cikket. A részükre küldött Star-Force levél hasonlóan kezdődik, csak épp a védelmi eljárás rootkitnek és vírusnak titulálása ellen léptek fel a cég képviselői. Továbbá megemlítendő, hogy meg nem nevezett források szerint a nagyobb játékkiadók egyre inkább elpártolnak a Star-Force-tól, a vásárlóktól kapott negatív visszajelzések miatt. Hardveres károkat nem okozott az eljárás, de rengetegen panaszkodtak már a nehézkes programindítás miatt. A történteket az is rossz fényben tünteti fel, hogy a Star-Force korábban több kampánnyal is megpróbálta saját népszerűségét növelni. Ilyen volt az ezer dolláros pályázat is.

    John Romero tervei

    Hír | 2006.01.31 20:50

    A játékipar kedvelt, nem kedvelt rocksztárja, John Romero újabb terveit hozta nyílvánosságra. "Elkezdtem körbenézni mit is csináljak következőnek, így figyeltem a neten és láttam, lehetőségem van egy MMO készítésére, egy ember épp ilyen játékot akart készíteni, így kapcsolatba léptem vele. Órákon át beszélgettünk telefonon, sok közös elképzelésünk és ötletünk volt erről a címről, és alapjában véve a pasas nagyon lelkes volt, felvett engem, mint a cége társalapítóját, és már majdnem négy hónapja vele dolgozok." Romero ugyan még nem közölte új cégének nevét, sem a játékot amin dolgozik, de ígéretei szerint valami teljesen újal rukkolnak elő. A teljes cikk itt megtekinthető.

    [DEMO] TIMESHIFT!

    Hír | 2006.01.31 10:38

    Előkerült a TimeShift című első személyű lövöldözős akciójáték demója. Az időmanipulálás rejtelmeibe merészkedő alkotást a Saber Interactive fejleszti, a kipróbálható verzióban pedig egy teljes szintet végigjátszhatunk, ahol a feladatunk bejutni egy szigorúan örzött épület legbelsejébe, hogy ott találkozhassunk titkos kapcsolatunkkal. Ha gondotok lenne a telepítéssel, olvasgassatok itt. (Köszönjük Fronter, LittleBirdY, Nob60, kubabara, Csontee olvasóinknak az észrevételeket!) Amíg leér az óriási demó, nézzétek meg ezt, illetve ezt a jóval apróbb videót a lassított és a megállított időről.

    'Napot!

    Hír | 2006.01.31 10:32

    Először is elnézést szeretnénk kérni, hogy kimaradt az esti és a reggeli hírezés. A felelősöket még keressük, de majd megkapják méltó büntetésüket... :) Gyorsan essünk is neki a lemaradásoknak!

    Két macska, Lola és Liza szülni készül. Lola macskaalmon elli majd kölykeit, de vajon Liza Minelli?

    'Reggelt...

    Hír | 2006.01.25 06:02

    Üdvözletem. Feltennék egy találós kérdést. Hogyan lehet az, hogy egy duplaoptikás Logitech egérrel kétszeri driverfrissítés után olyan formán kell szenvednem, hogy a normál bal első click/select gomb egy nyomásra kettőt kattan a drága op. rendszer szerint? Bizony igen kellemetlen így akármit is csinálni...

    A gyerekteve faggatja az apját: - Apa miért van nekünk ilyen hosszú szőrünk? - Hogy beolvadjunk a sivatag színébe, és az ellenségeink ne tudjanak felismerni. - És miért van ilyen nagy patánk? - Hogy ne égesse a sivatag forró homokja a talpunkat. - Na és miért van púp a hátunkon? - Hogy vizet tartalékoljunk benne a sivatagi szárazság idején. - Értem. Csak azt nem, hogy akkor mi a fenét keresünk itt, az állatkertben? A rendőr megállít egy enyhén részeg autóst: - Uram, nem akar részt venni egy alkoholteszten? - De igen. Melyik kocsmába megyünk?

    'Reggelt...

    Hír | 2006.01.23 07:21

    Kellemes hétfő reggelt mindenkinek. Az hagyján, hogy ismét munkanap következik, de, hogy milyen időben... Bizony jóval a -10 alatt vagyunk, úgyhogy öltözzön mindenki melegen, kösse az olajradiátort a hátára :)

    Csúnya baleset történik az országúton. Egy Mercedes frontálisan ütközik egy kerékpárossal. Megérkeznek a helyszínelők, és az őrmester igazoltatja a személygépkocsi vezetőjét, aki a szükséges papírok mellett egy plusz igazolványt is átnyújt a rendőrnek. Az őrmester áttanulmányozza, majd így szól: - Tisztelettel kérdezem: ön szerint milyen sebességgel száguldott ez az őrült biciklista?

    [MOVIE] Project X Far Cry mod

    Hír | 2006.01.22 12:46

    Videó, de még mekkora! Közel 27 percen keresztül élvezhetjük a Far Cry amúgy sem csúnya vizuális megjelenítését még gyönyörűbbé varázsoló mod újdonságait! Akik tehát egy kis ízelitőre vágynak a bullet-time effekteket, új fegyvereket és hasonló nyalánkságokat is felvonultató modifikáciból, kattanjanak alant!

    Frissült a ParaWorld weboldala

    Hír | 2006.01.20 18:22

    Frissült a ParaWorld című fiktív RTS hivatalos weboldala. Mostantól további kilenc egységről találhattok információkat, köztük a homokjárókról, füstbombázókról és a velociraptorokról is. Aki nem tudná, ez egy olyan stratégiai játék, amely egy párhuzamos dimenzióban játszódik, ahol a dinók nem haltak ki, ám az emberek is fejlődtek az idő folyamán. A várható megjelenést tavaszra tűzték ki.

    !!! EZ A HÚSZEZREDIK HÍRÜNK !!!

    Hír | 2006.01.18 15:46

    Te jó ég! Elérkeztünk egy újabb mérföldkőhöz. Köszöntsük együtt a GameStar Online húszezredik (20.000!!!) hírét! Tekintsünk vissza egy picit. Első hírünk 2001. március 29-én, 11 óra 9 perckor került ki, ZeroCool megfogalmazásában, amely egy Quake animációs filmről szólt. Ezt követte július 16-án az ezredik hír, szintén Zerótól. Az események felgyorsultak, egyre népszerűbb lett az Online, így egy évvel később, 2002. október 10-én már az ötezredik hírrel szolgálhattunk. A tízezredik hírre 2003. december 18-ig kellett várni. Ezt 2004. január 30-án egy telejsen új oldalszerkezettel, és felújított kinézettel köszöntük meg Nektek. Azóta a GSO folyamatosan fejlődik, gyűjtjük a jobbnál jobb hírszerkesztőket, bővítjük a tartalmat, fejlesztjük a fórumot, ésatöbbi ésatöbbi... Alig két évre volt szükség a 10 ezer hír megduplázására! És most itt vagyunk. Reméljük, elégedettek vagytok, hiszen értetek csináljuk ezt az egészet. Továbbra is szívesen várjuk az észrevételeket. Köszönjük mindenkinek a lelkesedést, a bizalmat - igyekszünk rászolgálni :) Ne feledjétek, ma este félhat és félhét között mindannyiunkkal találkozhattok a GameStar Chaten. Ha nem tudnátok belépni, töltsétek le a Javát. Peace & HAvE FuN! :D

    Crash Dummy vs. the evil D-Troit honlap

    Hír | 2006.01.17 14:29

    Beindult a Crash Dummy vs. the evil D-Troit honlapja, melyen számos kép, és információ található erről az egyáltalán nem erőszakos játékról. Egyébként már mi is írtunk róla. A főhősünk maga Crash Dummy, akinek feladata megmenteni a vilá... szóval a legjobb barátját. De amúgy valóban, mellette az egész Dummie társadalmat is veszély fenyegeti...

    [HuN] Elkészült a F.E.A.R. honosítása

    Hír | 2006.01.16 17:54

    FAR jelentette, hogy a Magyar Játékfordítók csapata elkészült a F.E.A.R. című akciójáték magyarításával, a honosítás pedig szabadon letölthető. Mielőtt jó játékot kívánnánk, ejtsünk szót a csapat új honlapjáról is, ahonnan nem mellesleg letölthető a honosítás is. Erre tessék...

    'Napot...

    Hír | 2006.01.14 10:53

    Üdvözletem. A megérdemelt hétvégéhez érkeztünk, az alváshoz és a pihenéshez :) Hírek sajnos nem lesznek ma tonnaszámra, de estig talán befut 1-2 érdekesség. Addig is nézzük ami van, plusz egy viccet.

    Egy katona megy hazafelé, és mikor egy sűrű, sötét erdőn halad át, elébe toppan egy ronda boszorkány, vállán egy bagollyal. - Na te katona! -szól a boszorka.- Tudom én, hogy mire vágysz! Ha kitalálod, mi ez itt a vállamon, akkor a tied leszek! A katonának nincs gusztusa a csúnya öregasszonyhoz, ezért így szól: - Az egy disznó! - Na jól van, határeset. Elfogadom!

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)