Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 3798

Vége az áprilisi tréfáknak

Hír | 2006.04.02 10:41

Mielőtt bármi másba kezdenék, gyorsan leszögezem, hogy tegnapi bolondok napi kamu híreink után mától ismét visszaáll a rend. Igen: tegnapi tizenhat hírünkből (beleértve a reggeli beköszöntőt), tíz kizárólag a képzelet szüleménye.

  • Aki letöltötte a S.T.A.L.K.E.R. demóját, az már rájöhetett, hogy a 27 megás fájl valójában egy, a játék képeiből összeállított videó. Nem hittük volna, hogy ekkora "sikere" lesz. Az esetleges kellemetlenségekért ezúton is mindenkitől elnézést kérünk.
  • A vízálló headset bizony igazi. Itt a bizonyíték. Nem csoda, ha már nem hittétek el :)
  • A Heroes V eltörlésének ötlete kb. egy hete fogalmazódott meg bennünk, jó előre meg is írtuk a sztorit, de úgy tűnik, a poént mások is elsütötték. A hírben található forrás is hasonló történetet talált ki.
  • Új hazai fejlesztőcég alakult? Dehogy... A képet valami egészen ismeretlen játékból szedtük, a felesleges részletek eltüntetése után pedig odabiggyesztettünk egy aranyos kutyát. A részletekbe nem mennék bele, szerintem aranyos kép :)
  • Nem készül film a The Sims-ből. Hogy is lehetne egy történet nélküli játékból forgatókönyvet írni. Hehe, Hollywood megoldaná, sőt már van erre számos példa is, de minden esetre az EA Games nem égetné magát ilyesmivel :)
  • A Microsoft sem készít tankok számára semmilyen szoftvert, vagy ha igen, arról meg nem nyilatkozik.
  • A World of Warcraft havidíj emelkedéséről szóló hírünknek viszonylag sokan bedőltek, köszönhetően annak a függőségnek, amit a játék okoz. Mindenki nyugodjon meg, a Blizzard nem szereti annyira a pénzt, mint amennyire szeret játékokat fejleszteni.
  • Uwe Bollnak már nem szabad hinni. Jelenleg nagyon elfoglalt a Far Cry megfilmesítésével, amit okosan a fejlesztő cég új játékának megjelenése környékére időzít. Magyar vonatkozású alkotásról nincs szó, pláne nem vígjátékról, vagy animációs filmről.
  • Aranyos ez a robotkutya, de így is pont elég ebnek keresnek gazdát szerte a világon, nincs tehát szükség teljesen valódinak tűnő gépekre. Talán csak abból a szempontból, hogy ő megelégszik, ha rádugjuk a konnektorra, na meg 100% szobatiszta, és ha nagyon ugatna, ki lehet kapcsolni...
  • Bármennyire hihetetlen, nem lesz magyar bajnokság a PES6-ban. A fejlesztők talán nem is tudják, hogy létezik magyar foci - talán azt sem tudják, hogy létezik Magyarország :)
  • Az én személyes kedvencem a Sims toplista. Ez úgy mindent elmond a játéksorozatról :) És most következzen még néhány szemelvény arról, hogy mások milyen hülyeségeket találtak ki április elsejére.
  • Bejelentették a World of Warcraft: The Burning Crusade új faját, a Wispeket.
  • 30 napon belül nem használtad Valve Steam fiókodat? Szavazz! Már úgyis része vagy a rendszernek...
  • World of Starcraft - Exkluzív világpremier a GameSpoton
  • Duke Nukem Forever beszámoló
  • Uwe Boll megszerezte a StarCraft megfilmesítési jogait
  • Új játékbesorolási kategória Amerikában: A-ss - Game Sucks
  • A Psycho Craft Studio bemutatta újgenerációs konzolrendszerét.
  • űrszondája videojátékokat is vinne magával: The Sims, Sonic the Hedgehog, Madden NFL 2005, Quake, The Sims 2
  • A Konami új játéka: Dance Dance Revolution (DDR) With the Stars
  • Google Romance - A társkereső oldal
  • Jessica Simpson elválik férjétől, amiért az World of Warcraft függőségben szenved Egy sokkal hosszabb listát találhattok a Wikipedián.

  • [PATCH] Bet On Soldier

    Hír | 2006.04.01 10:33

    Megérkezett a Bet On Soldier legújabb javításához tartozó dedikált szerver-csomag. Ennek hála támogatást kapunk a gamespyos játékhoz, egyszerre akár 32-en multizhatunk és néhány apróbb kedves változtatás is történik, amennyiben fölpakoljuk a 220 megabájtos pakkot. Letöltésért erre tessék...

    [DEMO] Blazing Angels: Squadrons of WWII

    Hír | 2006.03.30 21:49

    Megérkezett a Blazing Angels Squadrons of WWII című új, második világháborús témájú repülőgép-szimulátor demója a Ubisoft jóvoltából. A játékot a Ubisoft Romania fejlesztette, a kipróbálható verzió pedig annak egyik tréning pályáját, valamint két teljes küldetést tartalmaz. Minimális rendszerkövetelmények: Támogatott operációs rendszer: Windows® XP Processozr: 1.4 Ghz RAM: 256 MB RAM Videokártya: nVidia GF3 / ATI 8500 64 MB memóriával, DirectX 9.0c kompatibilitással Hangykártya: Direct X 9.0c kompatíbilis DirectX Verzió: DirectX 9.0c Merevlemez-terület: 800 MB szabad hely Támogatott perifériák: egér, billentyűzet Multiplayer: LAN vagy Internet kapcsolat Ajánlott rendszerkövetelmények: Processzor: Pentium IV 2GHZ /AMD ATHLON 2Ghz vagy jobb RAM: 1 GB RAM Videokártya: nVidia 6800 / 7800 vagy ATI 1800 / 1900 256 MB RAM-mal

    [MOVIE] CellFactor HD!!!

    Hír | 2006.03.29 15:04

    A GDC-n mutatták be CellFactor című multiplayer FPS-t először a nagyközönségnek, mozgás közben. Végre megérkezett egy jó minőségű videó is a játékból, aminek egyik igazi újítása a brutál fizika. Láthattunk már ilyesmit korábbi alkotásokat, de hogy ennyi objektum egyszerre reagáljon a törvényeknek, szerintem még játékban nem szerepelt. Az is igaz, hogy ehhez a látványhoz az AGEIA Physix chipjére is szükségünk lesz, szóval a dolog hardveres támogatástól függ. Mellesleg zsír a videó alatti zene is.

    [PATCH] Battlefield 2 v1.22

    Hír | 2006.03.29 14:07

    Megérkezett a várva-várt 1.22-es tapasz az EA közkedvelt FPS-éhez, a Battlefield 2-höz. A patch növeli a multis szervereken történő játék közbeni stabilitást, módosítás néhány fegyveren és néhány idegesítő bugot is kiszed a játékból. A 250 megás szerver innen tölthető, míg a javítások közül az 1.21-1.22 átmenet (9,5 mega) ezen az oldalon, a teljes 1.22 (alapverzióról javít, 380 mega) pedig itt érhető el.

    A Beatles együttes ismét az Apple-t pereli

    Hír | 2006.03.29 11:52

    A Beatles és az Apple Computer, a zeneipar két óriási alakja hamarosan az angliai bíróságon találkozik. A legendás együttes képviselői már többször perelték a vállalatot - ezúttal az iTunes zeneletöltő szolgáltatás az indok. Az Apple Corps, amely a Beatles üzleti érdekeit képviseli, azzal a váddal fordult a bírósághoz, hogy az Apple Computer az iTunes megvalósításával megsértette a köztük 1991-ben létrejött megállapodást. Annak értelmében ugyanis utóbbi vállalat nem használhatja logóját és az Apple elnevezést zenei disztribúcióra. Ennek ellenére az Apple Computer rendszere már több mint egymilliárd digitális zenei letöltést szolgált ki, amiket a legsikeresebb hordozható multimédia lejátszóra, az iPodra telepítettek fel. Ez a harmadik alkalom, hogy az Apple Corps bíróságra viszi követeléseit a kaliforniai székhelyű, elsősorban Mac komputereiről elhíresült vállalatot az Apple védjegy használata miatt, amit a Beatles zenei kiadója az 1960-as évektől tudott magáénak. Az Apple Computert jóval később, 1976. április 1-jén alapította Steve Jobs és Steve Wozniak. "Igen kockázatos fellépés ez, mindkét fél részéről." - mondta Rosalind Messer, a londoni székhelyű Norton Rose jogi cég szellemi tulajdonjogi szakértője. "Azt kérik a bíróságtól, hogy olyan ügyet dolgozzanak fel, amit a vállalatoknak tizenöt évvel ezelőtt el kellett volna rendezniük." A tárgyalás ma kezdődik a Londoni Legfelső Bíróságon. Szakértők szerint, ha az Apple Corps megnyeri a pert, az Apple Computer számára akár több tízmillió dollár büntetést is kiszabhatnak. Az elmúlt pénzügyi negyedévben a vállalat 14 millió iPodot adott el, több mint tízszer annyit, mint ahány Macintosh számítógépet. Az Apple jelenleg az Egyesült Államok digitális zenelejátszó piacának 69%-át tartja a kezében, 2005-ben pedig az iTunes a legális zeneletöltések 72%-át bonyolította le. 1991-ben az Apple Computer 26,5 millió dollárt fizetett az Apple Corpsnak egy hasonló jogi probléma miatt. Akkor olyan, frissen bemutatott hardver és szoftver eszközöket kifogásoltak, amelyek jelentősen megkönnyítették hangok előállítását a számítógépen. A mostani tárgyalás ugyanarra a megállapodásra vonatkozik, mint a 91-es, és lényegében arról vitáznak majd, hogy az csak a fizikai médiára (előre felvett tartalmak, CD, kazetta, stb.), vagy a digitális disztribúcióra is - mint az iTunes - vonatkozik.

    Legions - A GarageGames új motorkája

    Hír | 2006.03.28 03:35

    A GDC-n szép csendben zajlanak az események - az Unreal Engine 3 mellett ígéretes darabként lett feltűntetve a GarageGames engine elképzelése: A Legions jelenleg valóban csak egy tech demó, egy pályával, két multi játékossal és egyetlen egy fegyverrel... Ami érdekessé teszi, hogy igencsak nagy pályát lehet vele generálni, és a speciális "ríltájm" effektusok is szépek - ezek egy része látható alant. A tesztpálya nem kevesebb, mint 100 négyzetkilómétert tesz ki, ami a S.T.A.L.K.E.R. ötszöröse! Az egészben az a vicces, hogy inkább hasonlít egy teljesen új Tribes játékhoz, mintsem egy komplett friss fejlesztéshez... Thanks jd.

    [DEMO] Dangerous Waters MP

    Hír | 2006.03.27 16:34

    A Black Bean gondolt egyet és kiadta a Dangerous Waters európai verziójának multisplayeres demóját. A játék ezen változata - az Euro - európaszerte április 21-én kerül majd a boltokba. A kampányokban egyébként amerikai, orosz és kínai oldalak között választhatunk. Aki kipróbálná a szimulátor 280 megabájtos demóját, az erre kattanjon:

    [MOVIE] Ghost Recon 3

    Hír | 2006.03.24 15:06

    Megérkezett a Ghost Recon: Advanced Warfighter című csapatos lövöldözős játék legújabb fejlesztői videojegyzete, amely főként a multiplayer funkciókat és lehetőségeket mutatja be a fejlesztők kommentárjával. A nagyjából két perces videót lokálból cibálhatjátok.

    [PATCH] Massive Assault Network 2 v2.0.197

    Hír | 2006.03.23 18:53

    A Wargaming.net egy új javítással állt elő a Massive Assault Network 2-höz, melynek verziószáma fönt olvasható. Noha egyelőre a patch csak bétaállapotú, érdemes azt fölpakolni, ugyanis a segítségével gördülékenyebben játszhatunk multis és gépi ellenfelek ellen egyaránt. Az 5 megás csomag innen tölthető.

    A felnőttek a fiataloknál is többet játszanak

    Hír | 2006.03.22 17:35

    A Fogyasztói Elektronikai Szövetség (CEA) most kiadott tanulmányából az derül ki, hogy a felnőtt játékosok egyharmada heti tíz óránál is többet tölt játékkonzol vagy számítógépes játék előtt, míg a 12-14 éves korosztálynak csak 11%-a. A tanulmány 1767 megkérdezett amerikai részvételével készült, akik 2005. december 6. és 12. között töltötték ki az online kérdőíveket. "A tény, hogy a felnőttek felzárkóztak, sőt meg is haladták a fiatalok játékóra-számát, elsőre talán riasztó, de ennek megvannak az okai." - mondta a CEA vezető menedzsere és iparági elemzője, Steve Koenig. "Érdekes módon a 12-14 évesek többet játszanak mint a 15-17 éves korosztály. Utóbbiaknak talán nincs már annyi szabadidejük, vagy azt nem akarják elpazarolni. Esetleg ők már inkább kézikonzolt használnak, ami nem lenne meglepő, tekintve, hogy 81%-uk rendelkezik mobiltelefonnal." A tanulmány továbbá kitér arra is, hogy milyen arányban oszlanak el a különféle platformok. Kiderül, hogy a PC vezeti a listát a felnőtteknél, míg a gyerekek inkább konzolon játszanak. A háztartásokat nézve az a család, ahol PC és konzol is megtalálható, 58%-ban inkább utóbbit használják játékra, annak ellenére, hogy jóval kevesebbet üzemeltetik a számítógéphez képest (nyilván azért, mert a konzolt csak játékra, míg a PC-t sok egyéb másra is használják). A hordozható játékgépek népszerűsége egyre nő, a kiskorúak körében sokkal nagyobb ütemben, mint a felnőttek esetében: a nagykorú hordozható játékgép-tulajdonosok 25%-a, míg a gyerekek 77%-a játszott masinájával az elmúlt 6 hónapban. A többszereplős multiplayer játékok esetében kicsit változnak az arányok. A felnőtt játékosok 64%-a legtöbbször egyedül játszik konzolos alkotásokkal, míg 55%-uk online is kipróbálta már tudását mások ellen. A fiatalok ezzel szemben ötször annyi időt töltenek online konzolos játékokkal, ráadásul különösen a lányok. A 25-34 év közötti korosztályban a hölgyek szintén többségben vannak, ami főleg az online játékokban mutatkoznak meg. Legtöbbször ingyenes online játékokat részesítenek előnyben (pl. Yahoo! Games, stb.).

    Battlefield 2142 extrahivatalosan

    Hír | 2006.03.22 15:53

    Az EA ma hivatalosan is bejelentette a Battlefield 2142 projektet. Tegnap már olvashattunk erről a vadiúj epizódról, sőt, még egy videót is megleshettünk róla; azonban akkor még nem tudhattuk biztosan a "pletykák" igazát. 2142-ben vagyunk, amikor is a jégkorszak beköszöntése miatt kitört pánik uralja a Földet. Az emberiség nagyrésze halálra van ítélve. Azért a kis területért, amely alkalmas maradt az életre pedig a két katonai szuperhatalom harcol egymással: az Európai Unió és a frissen megalakult Pánázsiai Koalíció. Jövőbeli fegyverek teljes arzenálja jellemzi majd a készletet, no és nem mellesleg a földi harcok nagyrészét a Mechwarrior sorozatból megismert robotokkal vívjuk majd. Az idén télen megjelenő FPS-t egyidejűleg 64-en játszhatják majd egyszerre multiban. Az elmúlt órákban pedig még a ma délben látottaktól is újabb képekkel szolgálhatunk. Megtekintésük kötelező!!!

    Mit tartalmaz az új Call of Duty 2 patch?

    Hír | 2006.03.22 15:46

    Az Infinity Ward és az Activision elárulta, mit is tartalmaz majd a soron következő Call of Duty 2 javítás. Természetesen a PunkBuster csítervédelem már alapnak számít. Emellett azonban két új multis pálya is helyet kap majd: az egyik a Rhine nevet kapta, míg a másik az első részből ismert, és a játékosok által közkedvelt Harbor. A patch megjelenési dátumát továbbra is homály fedi.

    [PATCH] Star Wars: Empire at War v1.03

    Hír | 2006.03.22 06:58

    Megérkezett hát a várva-várt patch, a Star Wars: Empire at War legfrissebb javítása. A tapasz Az 1.03-as fedőnevet viseli; hozzáad két új pályát a játékhoz, valamint rengeteg hibát kijavít, elsősorban multizás közben előfordulóakat. Aki lecibálná a 24 megás csomagot, az changeloggal együtt innen töltheti azt.

    The Godfather: 800 millió dollárt öltek bele?

    Hír | 2006.03.20 21:32

    A napokban kerül boltokba a The Godfather, az EA Games legújabb üdvöskéje, amely körül óriási a műbalhé. Ezt elősegítendő most mi is beszélrünk róla egy kicsit :) Normális esetben egy nagy volumenű, multiplatformos játék fejlesztései elérhetik a 10, vagy akár 20 millió dollárt is, beleértve a marketing költségeket is. Azt sejteni lehetett, hogy a The Godfather is ezek közé sorolható, hiszen méregdrágák voltak a licenszjogok, a sztárszínészek gázsija, akik a főszereplők hangját kölcsönzik, ráadásul a fejlesztés is elhúzódott, ami sosem sejtet jót. De gondoltuk volna, hogy ez akár 800 millió dollára is növelheti a költségeket? Egészen pontosan arról van szó, hogy tavaly júliusban 5%-ot zuhantak a kiadóvállalat részvényei a hír hallatán, mi szerint a The Godfather megjelenését egyelőre ismeretlen távlatokba csúsztatták. Ez a részvénárfolyam-zuhanás 800 millió dollárjába került az Electronic Artsnak. Így ugyanis sikeresen lecsúsztak a karácsonyi játékvásárlási dömpingről - ettől remélték a költségek megtérülését. Februárban érkezett a bejelentés, hogy március végén megjelenhet végre a játék, majd ezt három héttel később azzal tetézték, hogy az árát a szokásos 49 dollárról 39-re csökkentették. Ezt elsősorban az Xbox 360 piacra lépése okozta. Az új konzol megjelenése a korábbi generációs játékok árának közvetett árcsökkentését eredményezték. A másik ok egyszerűen az érdeklődés fenntartása volt. Mások szerint pedig ezzel próbálják a termék minőségének hibáit orvosolni. Akárhonnan nézzük, az biztos, hogy az EA nem a legjobb befektetései között tarthatja számon a hamarosan trilógiává terebélyesedő játéksorozatot.

    Letölthető az Auto Assault nyílt bétája

    Hír | 2006.03.19 11:06

    Megérkezett hát a beígért Auto Assault béta. A nyílt program szabadon letölthető, és annak feltelepítése után senki nem állhat utunkba, ami a multis szórakozást illeti. Mindehhez három fájlra lesz szükségünk, amelyek együttesen a 3 gigabájtot súrolják alulról. A bétateszt greenwhici idő szerint hétfő este 23.59-ig tart. Letöltésért erre tessék...

    [DEMO] DropTeam multi

    Hír | 2006.03.17 17:20

    A Battlefront.com kiadta a DropTeam című játék multis demóját, amely egyelőre még csak bétaállapotban van. Ennek ellenére lehetőséget nyújt arra, hogy az online játszható, földi gépesített harciegységekre épülő taktikai szimulációt kipróbáljuk. Aki így tenne, az innen töltheti az említett 370 megát.

    [PATCH] WinterSports Pro 2006

    Hír | 2006.03.16 06:45

    Patch érkezett a WinterSports Pro 2006-hoz. A téli játékok szerelmesei bizonyára örülnek ennek, ámbár a javítás leginkább a multiplayeres összerakottságon csiszol. Changelog, 20 megás tapasz és 15 megás szerver ezen az oldalon.

    Készül a Chrome folytatása

    Hír | 2006.03.14 15:57

    A Techland hivatalosan is megerősítette, hogy készül a 2003-as sci-fi taktikai FPS Chrome folytatása. Az egyelőre névtelen projekt a játék engine-jének legújabb változatára épül. Pawel Marchewka, a Techland elnök-vezérigazgatója elmondta, hogy még 2005 elején eldöntötték, hogy belefognak egy folytatás elkészítésébe, habár az előkészületeket csak idén kezdték meg. Jelenlegi projektjük, a Call of Juarez már béta fázisban van, így a fejlesztők egy részét már ráállították a Chrome-folytatásra. Egyelőre a koncepciós rajzok begyűjtése zajlik, amikhez több sci-fi filmet, képregényt és könyvet használnak fel forrásként. Olyan nagy lelkesedés tölti el a csapatot, hogy véleményük szerint forradalmasítják a sci-fi játékstílust. A tervek szerint a multiplayeres mókák akár 64 ember részvételére is lehetőséget biztosítanak. Egyelőre ennyit tudni.

    Reklámok boldogítanak majd az Auto Assaultban

    Hír | 2006.03.14 12:49

    Az NCsoft bejelentette, hogy stratégiai partnerkapcsolatot létesített a Massive vállalattal, s ennek értelmében a kiadó játékaiban is felbukkannak majd a dinamikus hirdetések. Ennek egyik áldozata a hamarosan nyílt bétateszttel jelentkező Auto Assault című multiplayer autós játék, bár a hivatalos megfogalmazás szerint stílusa kizárólag online játszható, posztapokaliptikus jövőben játszódó, járműves harci játék. Remélhetőleg ez nem csak extra profitot jelent az NCsoftnak, hanem nekünk, játékosoknak alacsonyabb havidíjat is.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)