Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 308

Battlestations Midway - Botrány, lopás, perek

Hír | 2006.07.11 10:10

A Sunday Times brit napilap információi szerint az Eidos kiadót is birtokló SCi játékkiadó nyomozás alatt áll a magyar rendőrség által lopás és szabotázs gyanújával a Battlestations: Midway kapcsán. A hírt rövid időn belül az SCi hivatalosan cáfolta. A játék fejlesztése még az Eidos felvásárlása előtt megkezdődött, ezt követően azonban számos halasztást voltak kénytelenek eszközölni. A Sunday Times úgy tudja, hogy az SCi két egykori alvállalkozója, az MGE és a Mithis Entertainment (a Nexus: The Jupiter Incident korábbi, és a Joint Task Force jelenlegi fejlesztője) benyújtottak egy-egy keresetet a rendőrségre, annak vádjával, hogy bizonyos SCi alkalmazottak betörtek a magyar irodába és ellopták többek között a Battlestations: Midway forráskódját. Az MGE és Mithis képviseletében nyilatkozó Dr. Versitz Piroska ügyvédnő elmondta, hogy több ügy is folyamatban van, amelyek mind kapcsolódnak a Battlestations: Midway, illetve a Joint Task Force fejlesztéséhez fűződő hardverek és szoftverek eltulajdonításához. Ezek között felsorolta a számítógépek lopását, illegális másolatok készítését, szabotázst, játékok adatainak törlését, és IP jogok szabálytalan felhasználását. A magyar rendőrség két szálon indította meg a nyomozást. Ezt követően nem sokkal érkezett egy hivatalos közemény az SCi kommunikációs igazgatójától, Chris Glovertől, melyben az áll, hogy a vállalat szerint a Sunday Times összekeveri a Battlestations Midway és a Joint Task Force című játékokat, illetve a kettőt egyként kezeli. A panaszoknak és a vádaknak semmi köze az előbbi alkotáshoz. Az SCi még 2005. novemberében élt azon jogával, hogy saját felügyelete alá helyezte a Battlestations: Midway fejlesztését, mivel nem volt megelégedve az addig elért eredményekkel. Ezt követően az MGE kártérítést követelt a vállalattól, de mivel semmi nem történt, feljelentést tettek a budapesti szerveknél a szellemi jogok megsértése miatt. Az SCi Entertainment elnök-vezérigazgatója, Jane Cavanagh külön is kommentálta a történeteket: "Normális esetben nem nyilatkozunk ehhez hasonló jelentéktelen ügyekben, de a helyzet tisztázása végett ezt most szükségesnek éreztük. Helyre kívánjuk hozni mindazt, amiről úgy gondoljuk, hogy számos félresikerült kijelentés, és lényeges pontatlanság eredménye. Részben pedig amitt tartottuk mindezt szükségesnek, mert a Sunday Times-ban leközölt cikk teljesen más cégekhez kapcsolódó ügyet tárt fel." Hozzá kell tenni, hogy az annak idején Philos néven ismert fejlesztőcsapat kezdte meg az akkor még Imperium Galactica III. néven ismert stratégiai játék fejlesztését. Ezt később átvette a Mithis Entertainment (később Mithis Games), s ekkor a játék neve már Galaxy Andromedára módosult, s átkerült a német CDV kiadó felügyelete alá. Innen került át a HD Interactive-hoz, s végül ők adták ki a játékot Nexus: The Jupiter Incident címmel. Az SCi 2002-ben indította meg a Conflict: Midway fejlesztését, ám később brandváltással Battlestations: Midway-re módosult a játék címe. Az eredetileg 2004. végén megjelenő alkotást többször is halasztották. Állítólag a Mithis Games "felbomlásához" egy külföldi befektető kilépése, majd a Joint Task Force által használt Gepard engine körüli szerzői jogi botrányok vezettek. Ekkor alakult meg a HD Interactive alá tartozó Most Wanted Entertainment, amely sikeresen megállapodott a Gepard engine-t kifejlesztő és a Panzers játékokban azt alkalmazó Stormregion magyar fejlesztőcsapattal. Ezt követően a Most Wanted Entertainment vihette tovább a Joint Task Force fejlesztését, míg az SCi birtokában lévő Eidos Studios Hungary a Battlestations: Midway munkálatait folytatta. A vita valódi kirobbantó oka az lehetett, hogy az alulteljesítés miatt az SCi a szerződésben foglaltak szerint magával vitte a Battlestations: Midway fejlesztéséhez szükséges eszközöket és szellemi terméket, s a tulajdonképpen emiatt Budapesten alapított Eidos Studios Hungary cégre bízta a további munkálatokat.

A felsővezetők napi 42 ezer dollárt keresnek

Hír | 2006.06.26 09:58

Az nyilvánvaló, hogy a nagyobb cégek felsővezetői jól keresnek. Ám egy kicsit mindig megrázkódtatásként hatnak a konkrét összegek. A Közgazdasági Irányelvek Intézete (EPI) által kiadott jelentés szerint 2005-ben a legalább egy milliárd dollár éves bevételt elért amerikai nagyvállalatok elnök-vezérigazgatói átlagosan 10 982 000 dollárt keresnek évente, vagyis 262-szer többet, mint a dolgozók átlagbére. Tovább >>

Új fajta vibráció a játékokban - és máshol is?

Hír | 2006.06.20 07:57

Az Immersion bemutatta az általa kifejlesztett TouchSense kontrollervibációs technológiájának új verzióját, hogy jobb élményt nyújthasson a következő generációs játékokban, elsősorban az új konzolok esetében. Mindeközben tovább zajlik a pereskedés a Sonyval az előző vibrációs technológia miatt, annak illetéktelen használata miatt. Az új TouchSense szerencsére visszafelé is kompatibilis, vagyis a már megjelent játékokban elhelyezett vibrációs effekteket is le tudja kezelni, ám a direkt erre optimalizált alkotások sokkal intenzívebb élményt biztosítanak. A vállalat elnök-vezérigazgatója, Vic Viegas szerint azért volt szükség a fejlesztésre, mert a grafika és a hangok magasabb szintre emeléséhez ez egy nélkülözhetetlen lépés volt. A vibrációs effektek sokkal összetettebbek, és akár rövidebbek is lehetnek, a kellő hatás és a realizmus elérése érdekében. A képernyőn történő eseményekhez jobban lehet szinkronizálni a mozgásokat, így például egy gépfegyver használata esetén a visszahatás valóban olyan, mintha egy pisztoly lenne a kezünkben. Az új technológia ráadásul kompatibilis a mozgásérzékelső technológiával is. Ez nagyjából annyit jelent, hogy a mozgásérzékelők bekapcsolásakor a rendszer letiltja a rezgetést (hiszen az bezavarna az érzékelésbe), tehát a kettő együtt nem használható, de legalább jól megférnek egymás mellett. Sikerült csökkenteni az energiafogyasztást is, bár ez az erőteljesebb effektek miatt a gyakorlatban szinte változatlan üzemidőt eredményezhet majd. A motorok által elfoglalt hely kisebb, maga a szerkezet is könnyebbé vált, így semmi akadálya nincs annak, hogy vezeték nélküli kontrollerbe szerelhessék őket.

A RIAA szerint sikerült megállítani a kalózkodást

Hír | 2006.06.15 12:43

Az Amerikai Hanglemezkiadók Szövetségének (RIAA) elnöke szerint az illegális zenei fájlcserélés terjedését sikerült megfékezni. "A probléma még nem szünt meg, de úgy hisszük, a legális digitális letöltések rohamos növekedése megállítja majd az illegális fájlcserélés népszerűségének növekedését." - mondta a RIAA elnök-vezérigazgatója, Mitch Bainwol. Ez igencsak optimista hozzáállás egy ilyen iparági képviselőtől, főleg annak fényében, hogy a Napster 1999-es megjelenése óta az audiólemezek eladásai 30%-ot estek. A RIAA talán azért ennyire optimista, mert ahány fájlcserélőt eddig be akart záratni, nagyrészt sikerrel meg is tette. Azonban egy megszűnésével két másik jelenik meg. Tovább >>

Kénytelen mozgolódni az Infinium Labs

Hír | 2006.05.30 12:43

Az Infinium Labs annak idején a Phantom nevű PC-s alapokra építkező konzollal lopta be megát a köztudatba. A készülék a folyamatos késések és mellébeszélések miatt végül süllyesztőbe került, ám a cég fennmaradt, és azóta is küzd a túlélésért. Íme egy újabb próbálkozás. Tavaly decemberben bemutattak egy új eszközt Phantom Lapboard névvel, ami tulajdonképpen egy vezetéknélküli billentyűzet-egér kombináció. Különlegessége, hogy a klaviatúra 360 fokban forgatható egy rögzített talpon, így bal- és jobbkezesek egyaránt használhatják. Az egér használata is a talpon történik. Áprilisban aláírtak egy megállapodást az Itron Technology gyártóval, így az eszköz talán nagyobb eséllyel kerülhet piacra - elvileg hónapokon belül. Van azonban egy másik gond... Az Infinium Labs elnök-vezérigazgatóját, Timothy Roberts beperelték, amiért a vállalat értékpapírjait mesterségesen duzzasztotta. A botrány vége várhatóan az lesz, hogy az Infinium Lab nevet lecserélik Phantom Entertainmentre. A vezetőség úgy gondolja, hogy az új elnevezés jobban felkeltené az érdeklődő befektetők figyelmét, nem beszélve a majdani vásárlókról. További terveik között szerepel a vállalat részvényeinek megduplázása hatszáz millióról 1,2 milliárdra. Ennek érdekében hívnak össze egy gyűlést Floridában július 13-án. Erre azért van szükség, mert a vállalat az utóbbi negyedéveit sorra veszteséggel zárta. Az összes veszteség már elérte a 69 millió dollárt, így jelenleg ezt az egy kiutat látják a vezetők.

Még tovább késhet a Windows Vista

Hír | 2006.05.25 13:51

A Windows Vista kisfelhasználói változata még tovább késhet az aktuális 2007. januári megjelenési dátumhoz képest. Ezt maga Steve Ballmer, a Microsoft elnök-vezérigazgatója jelentette be. Az operációs rendszer már így is elég nagy késésben van. Idén márciusban jelentették be, hogy az akkori novemberre tervezett megjelenést áttolják 2007. januárjára, most pedig Ballmer az új béta változat teszteredményeire, visszajelzéseire, valamint a hardvergyártók által készített útitervek hiányosságaira hivatkozva úgy nyilatkozott, hogy a Vista akár a januári megjelenést is lekésheti. A témáról bővebben ezen az oldalon olvashattok.

The Lost - PC-re is eljövend! #2 - Immár hivatalosan!!!

Hír | 2006.05.22 20:04

Nos azt már tudtuk, hogy a népszerű tévésorozatból a Lostból játék is készül, ám nem történt semmiféle hivatalos bejelentés a mai napig. A Ubisoft a világ egyik legnagyobb játékkiadója bejelentette, hogy az Emmy-díjas Lost című sorozatból az ő műhelyükben készülhet el annak PC-s és konzolos adaptációja. A munkálatokat a Ubisoft Montréal stúdiója végzi, melynek a Prince of Persia sorozatot is köszönhetjük, a fejlesztés pedig a tervek szerint 2007-re be is fejeződik. "Van szerencsénk Bryan Burkkel együtt dolgozni, az egyik legnagyobb hollywoodi producerrel, valamint a Touchstone Televisionnel," mondta Yves Guillemot, a Ubisoft vezérigazgatója. Továbbá hozzátette még, hogy egy ilyen híres sorozat adaptációjának elkészítése tényleg nagy megtiszteltetés számukra.

"Nagyot szól majd a Duke Nukem Forever"

Hír | 2006.05.15 20:48

A 3DRealm és a Duke Nukem Forever neveket szinte mindenki ismeri, az utóbbi jó néhány évben valamelyet figyelemmel kíséri a PC-s játékok piacát. A kettő kötődik egymáshoz, ugyanis a 3DRealms adta ki annak idején a Duke Nukem 3D-t, amivel a jelek szerint évtizedekre beírta magát a történelembe. Sajnos azonban most már nem is emiatt, hanem a folytatás sorsa miatt összpontosul a cégre óriási figyelem. A Duke Nukem Forever a 90-es évek vége óta folyamatosan "késik", s azóta mintegy 8 millió dollárra nőttek annak fejlesztési költségei. A vállalat elnök-vezérigazgatója, Scott Miller egy friss interjúban nyilatkozott a játék jelenlegi helyzetéről. Miller kifejtette, hogy mekkora hangsúlyt fektetnek az eredeti szellemi tőkére, vagyis az innovációra, az újításokra, amelyek igazán egyedivé tehetnek egy játékot. Ehhez az is hozzátartozik, hogy a fejlesztők semilyen filmből vagy más játékból nem merítettek ötleteket. A DNF-ben fellelhető játékelemek, történések, szereplők, stb. teljes mértékben saját kútfőből létrehozottak, s pontosan ez az, ami a legtöbb időt veszi igénybe a fejlesztés során. Ez sem magyarázat azonban ekkora mértékű késedelemre. "Nagyon nehéz igazán jó fejlesztőket találni, akik hajlandóak lennének Dallasba jönni. Régen ez a hely volt a játékfejlesztők álma." - mondta. Szót ejtett még másik projektjükről, a Prey-ről is, amely szintén jó régen be lett jelentve, majd hányattatott sorsát mégis sikerült helyrehozni. Valójában négy és fél éve készülget a háttérben, ám a jelek szerint mégis hamarabb jelenhet meg, mint a DNF.

Késni fog a Sword of the Stars

Hír | 2006.05.12 15:36

A Lighthouse Interactive bejelentette, hogy a Sword of the Stars című űrben játszódó stratégiája a vártnál később érkezik meg a boltok polcaira. A Lighthouse vezérigazgatója, Erik Schreuder elmondta, hogy a játék fejlesztése már a végéhez nagyon közel van, ám bizonyos tényezők miatt úgy döntöttek, hogy az eddigi úliusi megjelenést elnapolják a nyár végére. Kárpótlásul a tervek szerint a következő hetekben újabb információk derülnek ki a játékról, valamint egy demót is kézhez kapunk.

Hellgate London - A démonok is DirectX 10-ben!!!

Hír | 2006.05.11 22:49

A Crysis bemutatása után az NVIDIA a mai napon bejelentette, hogy a Flagship Studios első alkotása a Hellgate: London is DX 10-es grafikával muzsikál majd, valamint benne lesz az elsők között, amik a Havok FX fizikai motorját használják, melyekhez bizony nagy szükség lesz az NVIDIA GPU-ira. Elmondták, hogy még az E3 ideje alatt láthatunk valamit az NVIDIA-Flagship Studios együttműködésből, vagyis megtekinthetjük, hogy mire képes a Havok FX, megspékelve a Microsoft ShaderModel 3.0-ás technológiájával, valamint a DirectX 10-zel. Bill Roper a Flagship Studios vezérigazgatója elmondta, hogy az NVIDIA tapsztalata nagyot dob a játék minőségén. Technikáinak köszönhetően kevesebbet kell foglalkozniuk a legalapvetőbb dolgok megalkotásával, így több időt tudnak fordítani a játék valódi mivoltjára, megalkotni az effekteket és tökéletesíteni a látványt.

Call of Duty 3 - Mindenre, csak PC-re nem?

Hír | 2006.05.05 14:49

Az Activision elnök-vezérigazgatója elárulta, hogy a Call of Duty következő része várhatóan nem jelenik meg PC-re, ellenben következő generációs konzolokra annál inkább. Általánosságban elmondható, hogy a legsikeresebb játékok PC-ről indultak, persze vannak olyan, exkluzív konzolos sorozatok is, amelyek szintén óriási népszerűségnek örvendenek. A legtöbb, PC-n sikeres sorozatot mostanában előszeretettel portolják át konzolra, azonban ez fordítva már annyira nem igaz. Visszatérve a Call of Duty-ra, a tavaly megjelent második rész akkortájt minden más Xbox 360-as játéknál több példányban kelt el, de PC-n is hasonlóan jól teljesített. A most közzétett pénzügyi előrejelzés sajtótájékoztatóján a vállalat elnök-vezérigazgatója, Bobby Kotick elmondta, hogy a következő Call of Duty játék a harmadik pénzügyi negyedévére várható (2006. októbere és decembere között), de kizárólag újgenerációs konzolokra. További érdekesség, hogy úgy tűnik, a folytatást már nem az eddigi Infinity Ward fejleszti, hanem az a Treyach and Spark Interactive, amely a konzolokra készített Call of Duty: Big Red One és Finest Hour készítését vállalta magára az utóbbi két évben. Ez azonban egyelőre nem zárja ki annak lehetőségét, hogy az Infinity Ward is előrukkol még egy új CoD játékkal. Egyelőre nem érkezett cáfolat vagy megerősítés.

A Codemasters célja az egy milliós álomhatár

Hír | 2006.04.24 14:51

A Codemasters Online Gaming (COG) alelnöke és vezérigazgatója, David Solari elárulta, hogy a fejlesztés alatt álló Lord of the Ring Online című MMO-jukkal el kívánják érni az egy millió játékost, mellyel a Blizzard jelenleg vezető World of Warcraftjának akarnak ellenfelet állítani. "Azt hiszem nyugaton valamivel több, mint egy millió előfizető lesz a cél", mondta Solari a tegnapi napon megrendezett COG LiVE rendezvényen, az Egyesült Királyságban, Warwickban. "A World of Warcraft jelenleg az etalon, de ha van valami ami megverheti, az a Lord of the Rings, melyben a játékosok a már jól ismert fantasztikus környezetben játszhatnak. Ennek van a legnagyobb esélye arra, hogy felvegye a versenyt." A LOTRO-t az amerikai Turbine fejleszti, megjelenése pedig valamikor év végén várható. A tegnapi rendezvényen teljes díszében mutatta be vezető rendezője, Jeff Steefel, majd kiderült, hogy az első kiadásban csak az első Gyűrűk Ura könyv tartalma lesz fellelhető, a többi majd csak a játék előrehaladtával kerül bele. Később a tervek szerint pedig a Turbine majd szeretné elkészíteni más Tolkien regények történetét feldolgozó játékait is. A LOTRO a COG vezető projektje 2006-ban, emellett érkezik még a kóreai NHN által készített Archlord, a Turbine által készített Dungeons & Dragons Online és a CCR Corporation's RF Online című játéka. Lord of the Rings egy igazán tartalmas MMO egy óriási névvel a háta mögött. Tehát ez egy igazán versenyképes játék," tette hozzá Solari.

Meredek zuhanás az Intelnél

Hír | 2006.04.20 17:58

A személyi számítógépek piacának pangására hivatkozik az Intel a 2006 első negyedévéről szóló beszámolójában, melyben 8,9 milliárd dolláros bevételről tesz jelentést - ez öt százalékkal marad el a múlt év megfelelő időszakától. A cég nettó nyeresége 1,3 milliárd dollárt tesz ki, ez harmincnyolc százalékkal kevesebb 2005 első negyedévének nyereségénél. Az elmúlt időszakban a PC-eladások általános visszaesése miatt az Intel viszonteladói képtelenek voltak megszabadulni a raktáron levő chipektől - nyilatkozta az Intel elnök-vezérigazgatója, Paul Otellini. Piaci megfigyelők más okot is feltételeznek a kiábrándító eredmény hátterében. Noha az Intel a világ félvezető-piacának nyolcvanhat százalékát tudhatja magáénak, az utóbbi időben több területet is elhódított tőle fő üzleti riválisa, az Advanced Micro Devices (AMD). Tény, hogy az AMD a múlt héten igen bíztató, 185 millió dolláros negyedéves bevételről számolt be, köszönhetően az új, szerverek és munkaállomások számára gyártott ikermagos Opteron processzorok kedvező eladási statisztikáinak, valamint az árszínvonal általános emelkedésének. Az Intel persze előre láthatta a várható problémákat. A cég már márciusban kibocsátott egy figyelmeztetést, melyben az előre kitűzött bevételektől való elmaradást jósolta, 8,7-9,1 milliárd dollárra módosítva az előzetesen kalkulált 9,1-9,7 milliárdos célszámot. A nyilatkozat hatására az elemzők is módosították saját becsléseiket. A részvényenkénti 0,23 dollár egybeesik a Thomson Financial által megkérdezett szakértők általános előrejelzésével, noha ez harmincnégy százalékos elmaradást jelent 2005 első negyedévétől. Az eladások az ipar minden területén visszaestek, ide értve a központi feldolgozó egységeket, chipeket, alaplapokat, flash memória egységeket, a PDA-k és mobiltelefonok feldolgozó egységeit, valamint az általános eladási árakat. Ez a tendencia világszerte érvényesült, az Intel bevételei Japán kivételével minden földrajzi régióban elmaradtak a várakozástól. Az Intel előrejelzése szerint a mélyrepülés tovább folytatódik. A társaság a második negyedévre 8-8,6 milliárd dollárral számol, és az elemzők véleménye is megegyezik abban, hogy a bevételek nem haladják majd meg a 8,85 milliárdot. Otellini szerint azonban 2006 második félévére nézve már jobbak a cég kilátásai. Felhívta a figyelmet a 65 nanométeres ikerprocesszorok tervezett megjelentetésére, a Centrino Duo mobilplatformra és a digitális otthonok számára készülő Viiv platformra. Mindezeken kívül az Intel felveszi a kesztyűt az AMD Opteronjával szemben, és végre tervbe vette a régóta várt családi processzorok 2006-os piacra dobását. A Conroe, a Woodcrest és a Merom chipeket az asztali gépek, a szerverek és a mobil piac számára gyártják majd.

Átigazolt a Ubisoft Montreal elnök-vezérigazgatója

Hír | 2006.04.20 14:19

A VUGames bejelentette, hogy Martin Tremblay csatlakozott a vállalathoz, mint elnök. Az úr korábban a Ubisoft Montreal elnök-vezérigazgatójaként tevékenykedett. Ideje alatt az ottani stúdió foglalkoztatottainak száma 350-ről 1400-ra emelkedett. Jelenleg a Ubisoft Montreal a világ második legnagyobb játékfejlesztő stúdiója, számos alkotásuk tanyázott az eladási toplisták élén. Tremblay új pozíciójában a VUGames elnök-vezérigazgatójának, Bruce Hack-nek tartozik majd felelősséggel.

Új vezető a Webzen élén

Hír | 2006.04.13 12:20

A koreai MMO játékokra specializálódott Webzen fejlesztőcég bejelentette, hogy észak-amerikai stúdiójuk elnök-vezérigazgatói székébe az a Cindy Armstrong ült, aki korábban a Sony Online Entertainment egyik vezető beosztásában tevékenykedett. A Los Angelesben található iroda olyan játékokon dolgozik, mint a MU Online, ami Ázsiában már óriási sikereket ért el. Emellett ott készül a Huxley is, PC-re és Xbox 360-ra egyaránt, valamint az Endless Saga című MMORPG, amely PC-re és PS3-ra érkezik valamikor jövőre.

Armstrong korábban a SOE üzleti fejlesztésekkel foglalkozó részlegének alelnökeként tevékenykedett, fő feladata pedig a kiadó termékeinek külföldi piacokra történő exportálásának felügyelete volt.

Elnöki székben a Prince of Persia alkotója!

Hír | 2006.04.11 16:42

Yannis Mallat, a Prince of Persia: Sands of Time producere került a Ubisoft Montral elnök-vezérigazgatói posztjára, leváltva Martin Tremblay korábbi vezetőt. Mallat 2003-ban került a céghez mint külsős producer, majd később az új szellemi vagyonok vezető producerének küzdötte fel magát. A Sands of Time után a Warrior Within munkálataiból is aktívan kivette részét. Kinevezésével egy időben a vállalat alapítója, Sabine Hamelin a vezető alelnöki posztot vállalta magára, feladata pedig a kormány- és intézményi kapcsolatok ápolása.

Strategy Firstnél a Malfador Machinations

Hír | 2006.04.05 15:33

A Strategy First bejelentette, hogy felvásárolta a Malfador Machinations fejlesztőcsapatot, annak összes szellemi tulajdonával együtt. A cég korábbi elnök-vezérigazgatója így a Strategy First menedzsmentjének tagja lett, és jelenleg a fejlesztés alatt álló Space Empires V munkálatait felügyeli. Az 1995-ben alapított Malfador Machinations ezzel a játéksorozattal vívott ki elismerét magának. Az első négy részből több mint harmincezer példányta értékesítettek, nagyrészt online disztribúció útján. A legújabb rész hónapokon belül érkezik a boltokba.

MMO-t készítenének az Age 3 fejlesztői

Hír | 2006.04.04 14:09

Az Age of Empires III fejlesztését maga mögött tudó Ensemble Studios elnök-vezérigazgatója, Tony Goodman nyilatkozott a Next-Gennek a vállalat jövőbeli terveiről. Többek közöt elárulta, hogy jelenleg épp az Age of Empires III konzolos átiratával szenvednek, ami azonban számunkra is érdekes, az az, hogy terveik között egy kizárólag online játszható MMO játék is szerepel. Az ötlet már az Ultima Onlie után mefogalmazódott a fejlesztők fejében, de akkor nem volt meg arra a lehetőség, hogy komolyabban foglalkozzanak az üggyel. Most azonban minden adott. Az Age III kiadását követően kezdték meg az igazi kutatómunkát annak érdekében, hogy kiderítsék, mégis milyen irányba lenne érdemes továbbindulni. Még korai lenne bármiről is beszélni, egyelőre csak az ötletek gyűjtésének fázisa tart. A lényeg mindössze az, hogy egy kicsit elforduljanak az Age sorozattól egy időre. Szóval a remény felcsillant, bár ennek lehet, hogy többen nem örülnek :)

Majesco: Nyílt levél a vádakra

Hír | 2006.03.30 15:14

Tegnap számoltunk be arról, hogy a Majesco játékkiadót üzérkedéssel vádolta egy részvényes csoport. A fejleményekre a vállalat nyílt levélben reagált. A Trinad részvényes csoport - mely jelenleg a Majesco tulajdonjogainak 12%-át birtokolja - nem első esetben ajánlotta fel a kiadónak, hogy részvényeinek egy részét áron felül megvásárolná, hogy segítsen annak nehéz anyagi helyzetén. Első esetben a csoport vonta vissza az ajánlatát, most azonban a kiadó utasította azt el. Az ajánlat ma járt le - ha elfogadták volna, további tíz százalékos tulajdonjogot veszítettek volna. A Trinad csoportnak, különösképp annak egyik irányító tagjának, Robert Ellinnek címzett levélben leírják, hogy az ajánlat, bár nagyon csábító, nem fogadhatják el. Ugyanakkor megjegyzik, hogy ügyes kísérlet arra, hogy anélkül szerezzen befolyást a kiadó irányításában, hogy tulajdonjogilag többsége lenne benne. "Önök gyakorlatilag irányítást szeretnének vásárolni a vállalatban, mindenféle ellenszolgáltatás nélkül, hátrahagyva a vezetési prémiumot a többi részvényesünkre." - írják a levélben, amiben egyébként azt is tagadják, hogy a vállalat likviditási krízishelyzetben lenne. "Megvannak a kellő erőforrásaink, amelyek kedvezőbb helyzetet teremthetnek", mint amit a Trinad ajánlott. Válaszul arra a vádra, hogy a Majesco elnök-vezérigazgatója, Morris Sutton saját fiait üzleti megfontolások nélkül helyezte magas pozícióba, a levélben megkérdőjelezték a Trinad vezetőségi tagjainak illetékességét. Továbbá azzal vádolták meg a csoportot, hogy az olyan üzleti politikát alkalmaz, melynek során igyekszik nagyobb vállalatokból annyi tulajdonjogot vásárolni, hogy az így szerzett befolyásolási lehetőségeket aztán továbbadhassák más érdekeltségű csoportoknak.

Ismét antitröszt botrányba keveredhet a Microsoft

Hír | 2006.03.30 11:34

Az Európai Bizottság kifejezte tröszt iránti aggodalmait a Microsoft új operációs rendszerével, a Windows Vistával kapcsolatban. "Biztosak vagyunk abban, hogy a Windows Vista olyan szoftver elemeket is tartalmaz, amik külön is elérhetőek, akár a Microsoft, akár más vállalatok kínálatában." - mondta a Bizottság szóvivője, Jonathan Todd. "Emellett sajnos nem rendelkezünk azokkal a technikai információkkal sem, amelyekre a versenytársaknak lenne szüksége ahhoz, hogy saját szoftvereiket a Vistával kompatíbilis módon alkothassák meg." A Microsoft vezető európai ügyvéde, Horacio Guttierez egy telefoninterjúban elmondta, hogy olyan funkciók hozzáadása a Vistához, amelyeket a Bizottság kifogásol, azért szükségesek, hogy kielégíthessék a vásárlói igényeket. "Tudom, hogy sokkal biztonságosabb rendszert szeretnének kapni." - mondta. Még 2004-ben a Bizottság hasonló trösztellenes pert indított a Microsoft ellen - akkor a Windows Media Player médialejátszó program Windows operációs rendszerhez történő mellékelése miatt. A bíróság a Microsoftot bűnösnek találta. További gondokat okozott, hogy sikerült rábizonyítani, hogy a rivális szerver szoftverek sem tudnak megfelelően együttműködni Windows számítógépekkel. A mostani aggodalmak kirobbanásának oka a különböző biztonsági funkciók és keresési funkciók, valamint egy digitális jogvédelmi program, illetve egy olyan szoftver, amely olyan javított dokumentum formátumot képes előállítani, ami nagyon hasonló az Adobe által használt PDF-hez (portable document format). A szóvivő hozzátette, hogy a fentiek miatt fennáll a veszélye annak, hogy a számítógép-gyártók és a felhasználók nem kapják meg a lehetőséget arra, hogy olyan szoftvert válasszanak, amilyet szeretnének. A vállalat ügyvédje azonban erre azt felelte, "arra kényszeríteni minket, hogy Vistát a Microsoft Defender nélkül adjuk ki, olyan lenne, mintha a BMW-nek légzsák nélküli autókat kellene értékesítenie. Felelősséggel tartozunk vásárlóink iránt, hogy azok teljes biztonsággal használhassák termékeinket." "A Micrososft a biztonságos otthoni számítógépezés jegyében készítette a Vistát, annak figyelembevételével, hogy a lehetőségeket más vállalatok is kihasználhassák. A felhasználók teljesen ingyen igénybe vehetik versenytársaink szoftvereit is." - szólt a kiadott közlemény. Elmondták továbbá, hogy a Microsoft a külső partnerek és versenytársak bevonásával tervezte az új operációs rendszert, pontosan azért, hogy lehetőséget biztosítson számukra az együttműködésre. A Bizottság szóvivője megerősítette, hogy hivatalos nyomozás még nem kezdődött az ügyben, de amint bizonyos források megerősítik a gyanút, és bebizonyosodik, hogy a Vista megsértette az európai versenytörvényeket. A jelenlegi helyzetről levélben tájékoztatták a Microsoft elnök-vezérigazgatóját, Steve Ballmert. A vállalat az elkövetkezendő két nap során tárgyalásokat folytat a Bizottsággal. Guttierez ügyvéd szerint ennek során igyekeznek majd "bebizonyítani", hogy az aggodalmak teljesen alaptalanok, és nincs szükség jogi útra terelni a vitát. Ha azonban ez nem sikerül, úgy a Microsoft napi 2 millió eurós büntetés fizetésére számíthat.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)