Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 3797

Napi százmillió letöltés a YouTube-on

Hír | 2006.07.17 14:11

A YouTube videofeltöltő oldal üzemeltetői bejelentették, hogy már naponta százmillió videoletöltést kell kiszolgálniuk. A 2004-ben debütált YouTube videofeltöltő és -megosztó oldal hihetetlenül gyorsan növekszik, megjelenése óta ezen keresztül "videóznak" a legtöbben az interneten. A Hitwise adatai szerint az Egyesült Államok multimédiás szórakoztató piacának 29 százalékát birtokolja a YouTube. Az interneten megtekintett videók 60 százaléka ezen az oldalon jelenik meg, teljesen ingyen. Az üzemeltetők nagy erőfeszítéseket tesznek annak érdekében, hogy az oldalon megjelenő hirdetésekből profitot sikerüljön termelniük. Tovább >>

Dark Messiah of Might and Magic érdekességek

Hír | 2006.07.16 12:36

A játék hivatalos fórumán Raphael Colantonio (Acheval) megválaszolt néhány kérdést a Dark Messiah of Might and Magiccel kapcsolatban. A szeptember 28-án megjelenő FPS-ben bizony elképzelhető, hogy lesz pályaszerkesztő is. Azonban sokak mély sajnálatára multis co-op mód már nem kap helyet a játékban.

Lesznek kétkezes fegyverek is, azonban ellenkező esetben pajzsot is hordhatunk. Nem lesz harmadiknézetű mód, kizárólag elsőnézetben játszhatunk. Az AI pillanatnyi taktikánk és fegyverzetünk szerint dolgozik majd ellenünk, a játékhoz pedig nem lesz szükségünk AGEIA-processzorhoz. További válaszok itt olvashatóak.

Quake 4 patch infók

Hír | 2006.07.16 12:13

Az id Software frissítette saját weboldalát, amelyre föltett némi infót a Quake 4 közelgő, 1.3-as javításáról. A fejlesztők elsősorban a játékosközönség által felvetett multis problémákat javítják ki, de rengeteg új tartalom is kerül majd az FPS-be. Új pályák, eddig nem látott fegyverek, új multis mód és alapvető változtatások a játékban. Az ígéretek szerint egy gyorsabb és kellemesebb, küzdelmesebb Quake 4-et kapunk. Továbbiak itt.

Kane & Lynch: Dead Men - titokzatos akció

Hír | 2006.07.15 11:14

A Game Informer magazinjának legfrissebb számában olvasható egy új játékbejelentés, melynek címe Kane & Lynch: Dead Men. Egyelőre nem sokat tudni az alkotásról, annyi azonban már kiderült, hogy egy harmadiknézetű akcióról van szó, amely X360-ra és PC-re jelenik majd meg. Co-op játékmód, csapatos taktikai felállások és teljes multis hadiállomány. A scan itt csekkolható.

Indul a nevezés a Nokia Mobiltelefonfilm-fesztiválra

Hír | 2006.07.14 15:57

Bármilyen mobillal készült videóval lehet nevezni az első mobillal készített filmek fesztiválján Július 15-től lehet nevezni a Nokia NSeries támogatásával megrendezett első magyarországi mobilfilm-fesztiválra. A nevezéseket a www.mobilfilmfesztival.hu oldalon, az Új Színházban vagy a Művészetek Völgye ideje alatt Monostorapátiban, a filmfesztivál helyszínén várják. Ez utóbbi helyszínen minden vállalkozó kedvű mobilos technikai segítséget kaphat filmje elkészítéséhez. Dér Attila, a Nokia marketing igazgatója elmondta: "A Nokia örömmel dolgozik együtt a Művészetek Völgyével a Nokia Mobiltelefonfilm-fesztivál megrendezése kapcsán. Ez a fesztivál azért is különösen kiemelkedő esemény a Nokia számára, mivel a legújabb Nokia Nseries multimédiás komputerekkel már egyre jobb minőségben készíthetőek videók, amelyek a készülékeken található alkalmazásokkal azonnal szerkeszthetőek is. Reméljük, hogy sok lelkes mobilfilmkészítő jelentkezik majd a pályázatra, és rengeteg ötletes munka közül választhatjuk majd ki a legjobbat. " A magyarországi fesztivál fődíja egy Nokia N93 multimédiás komputer, mellyel DVD-hez mérhető minőségű filmet készíthető. A fesztiválra két témakörben lehet filmeket nevezni: 1. a Művészetek Völgye Fesztivál alatt készített film, 2. bármely szabadon választott témában készített film. Műfaját tekintve a film lehet etűd, dokumentum, klip, reklám, akció, montázs, riport, videoblog, animáció, celebrity, kandi, lomográfia és bármi egyéb. A mobilfilmek maximális mérete 20 MB lehet és leadási határideje augusztus 4. péntek, 20.00. A filmeket beküldők közül a legjobbak a szakmai zsűri és a közönség díjait nyerik. A szakmai zsűriben többek között helyet foglal: Sándor Pál, Rudolf Péter és Szőke András. A Nokia Mobiltelefonfilm-fesztivál eredményhirdetése és díjkiosztója 2006. augusztus 5-én 18 órakor lesz Monostorapátiban, a Művelődési Házban. A mobilfilmről Napjainkban egyre többen fedezik fel a mobiltelefonokban rejlő lehetőségeket, s avatják készülékeiket hétköznapi kommunikációs használati tárgyból multimédiás alkotóeszközzé. A kereskedelmi tévék híradóiban többször láthattunk már mobillal rögzített bejátszást, 2004-ben Chicagóban, 2005-ben Párizsban és 2006 januárjában Lisszabonban külön fesztivált is szerveztek az ilyen alkotásoknak, Aryan Kaganof dél-afrikai rendező pedig már játékfilmet is forgatott maroktelefonjával.

Team Fortress 2 és új játék a HL2: Episode Two-ban!!

Hír | 2006.07.14 10:28

Az Electronic Arts által tartott nyári sajtótájékoztatóján Gabe Newell is képviseltette magát a Valve színeiben. A legendás úriember ismét sokkoló bejelentést tett: a Half-Life 2: Episode Two multiplayer módjaként megjelenik a Team Fortress 2, valamitn egy egészen új szingli játék is részét képezi majd a csomagnak, amely egyelőre Portals munkacímen létezik. S ez még nem minden! Elárulta továbbá, hogy az Episode Two egy időben jelenik meg PC-re, Xbox 360-ra és PlayStation 3-ra is. A konzolos változatoknak persze nem lenne sok értelmük, ha a történet közepén kapcsolódhatnak csak be, így a vásárlók megkapják a Half-Life 2-t és az Episode One-t is egy csomagban. Így már némileg érthető, miért kell annyit várni a második epizód megjelenésére... A GameSpot részletesen beszámolt a bemutatón látottakról. A Portalst a Prey-hez hasonlítják, hiszen a címéből adódóan a legnagyobb hangsúly a különböző portálokon lesz, amilet egy különleges fegyver segítségével tudunk majd "megidézni". Levetítettek egy videobemutatót is, amely elképesztő variációkat mutatott ennek használatára. Az egészet úgy állították be, mintha egy új dolgozónak mutatnák, aki most került ehhez a bizonyos titokzatos vállalathoz, megismertetve vele az egyik új találmány működési elvét. Érdekes módon a cég valahogy nagyon passzolt a Half-Life 2 univerzumába. A portal gun névre keresztelt fegyverrel két portálkaput kell létrehoznunk, amelyek segítségével át tudunk suhanni egyik helyről a másikra. Legegyszerűbb példával élve egy utunkba került akadályt tudunk így kikerülni, de ha például egy nagyobb ellenség vesz tűz alá, akkor a fegyvert arra is használhatod, hogy nyiss egy kaput a lába alatt, majd egy másikat egy szakadék fölött: az ellenfél szépen átzuhan és megsemmisül. A lényeg tehát az ilyen és ehhez hasonló fejtörők szinte végtelen számú megoldási lehetőségeinek használata. S most jöjjön a személyes kedvenc! A Team Fortress Classic a Half-Life első részével közel egy időben jelent meg és óriási népszerűséget vívott ki magának. Már akkortájt bejelentették, hogy készül a kasztokra osztott multiplayer FPS folytatása, ami azóta se történt meg. Már teljesen el is felejtettük, de a jelek szerint a Valve azóta is sokat dolgozott rajta. A lényeg megmaradt, továbbra is kasztok (orvos, tűzszerész, nehéztüzér, kém, felderítő, műszerész, mesterlövész és egyszerű katona) közül választva harcolhatunk egyik vagy másik oldalon. A grafika viszont teljesen átalakult, a hatvanas-hetvenes évek kémfilmjeire hajazó megjelenést kapott, rajzfilmszerű kialakítással (pl. No One Lives Forever). Gabe szerint a cél a legszebb megjelenítés mellett a legjobb kaszt alapú multiplayer FPS megalktoása volt. Sajnos az Episode Two (és a fent leírt összes extra) megjelenésére vonatkozólag nem kaptunk pontos információt, de véleményem szerint ennyi újdonság mellett igazán elnézőek lehetünk egy esetleges késés bejelentése után is. A Valve nagyon élvezi ezt az epizodikus üzleti modellt, most már jól látszik, hogy minden epizódra tudnak valami újat hozni, ami talán a játékos társadalom számára is megelégedéssel szolgál.

Phantomból Evo? - avagy újabb konzol-PC hibrid

Hír | 2006.07.12 20:14

Bizonyára sokan emlékeznek még az Infinium Labsra, akik annak idején nagy port kavartak Phantom névre keresztelt PC alapú konzoljukkal, amelye soha nem jelent meg. A cég azóta is él, hamarosan kiadnak (talán) egy formabontó billentyűzet-egér párost. Most egy újabb cég vállalkozik valami hasonlóra. Az Envizions Computer Entertainment Corporation bemutatta Evo: Phase One névre keresztelt masináját, amely idén októberben máris boltokba kerül 679 dollárért.

Az Evo: Phase One gyakorlatilag egy olyan PC és médiaközpont keveréke, amely leginkább játékok futtatására, illetve multimédiás alkalmazásokra lett kihegyezve. A belsejében egy Sapphire RADEON HDMI X1600 Pro grafikus kártya dolgozik 500 MHz-es magórajellel, illetve 128 megabájtnyi, 800 MHz-es DDR3 memóriával. Egyéb érdekesség, hogy a hűtésről egy vízrendszer gondoskodik, valamint helyet kapott benne egy biometrikus ujjlenyomat-olvasó, és egy digitális videofelvevő egység is. A készülék szolgáltatásait 24 órás ügyfélszolgálat és különböző, külön megvásárolható szolgáltatáscsomagok is kiegészítik. Az online és hálózati lehetőségek folytatódnak majd a következő fázisokban, ahol már bizonyos hardver alkatrészeket újabbakra lehet cserélni. A Phase One csomaghoz tartozik továbbá egy darab vezetéknélküli kontroller és egy kedzveményre jogosító kártya. Ezen kívül további kapcsolódó termékek vásárolhatók majd meg a megjelenéssel egy időben, amelyekkel akár a masina külsejét is testre szabhatjuk.

Kézigép-áradat a Microsoft-tól?

Hír | 2006.07.10 23:45

Amellett, hogy lassan már bionyossá válik, hogy a Microsoft még idén lép az iPodra, a The Seattle Times információi szerint olybá tűnik, hogy több kézigéppel is piacra tör majd a Microsoft. Nem csak MP3-lejátszót várhatunk tőlük, hanem több multimédiás kütyüt is, no és úgy áll pillanatnyilag a dolog, hogy az emlegetett hordozható Xbox kézi játékgép is elkészül a PSP ellenfeleként. A "hadművelet" egyébiránt az Argo fedőnevet kapta. A források szerint az összes eszköz Xbox márkanév alatt fut majd, azonban lesz amit videózásra gyártanak, lesz amit zenehallgatásra, és olyan is, amelyet kifejezetten játékra. Kritikus szavak szerint a Microsoftnak már csak azért is muszáj erre a piacra betörnie, mert különben az Apple és társai mögött feledésbe merül, mint egy sima szoftvergyártó óriás.

War Front - Újra jelentkezhetsz béta tesztre!

Hír | 2006.07.08 10:13

A CDV további 13 ezer béta jelentkezést engedélyezett, hogy tesztelhessék a hazai Digital Reality által fejlesztett War Front: Turning Point című alternatív történelmi valós idejű stratégiai játék multiplayer lehetőségeit. Nincs más dolgod, csak ingyenesen regisztrálni a FilePlanet-re, majd kitölteni ezt az adatlapot és várni. A jelentkezés elfogadásának esélye most jóval nagyobb, főleg ha sietsz!

[MOVIE] Shadowrun - UT, elmehetsz!

Hír | 2006.07.08 09:37

Egy új, rövid, de legalább felesleges effektektől mentes, játék közbeni jelenetekkel telepakolt videó érkezett a Shadowrun-ból, amely az idei E3 kiállításon a Microsoft egyik adu ásza volt, persze akkor még csak az Xbox 360 színeiben. Azóta kiderült, hogy bizony PC-re is készül ez a különleges akció FPS. Ezúttal az egyik pálya kerül bemutatásra egy kis multi móka keretén belül. Pofás... Valami ilyesmi hangulata van az Unreal Tournament újabb részeinek is, csak itt kevesebb akcióval és lassabb játékmenettel találkozhatunk.

[PATCH] Ghost Recon: Advanced Warfighter

Hír | 2006.07.05 18:08

Íme megérkezett a UbiSoft jóvoltából a Ghost Recon: Advanced Warfighter című csapat orientált, taktikai, lövöldözős játék 1.20-as patche. A javításnak köszönhetően néhány új multis pályával gazdagodhatunk, valamint javításra kerülnek a különböző megállások és kilépések okai. Az érdeklődők innen cibálhatják a csomagot.

[DEMO] DropTeam Multiplayer

Hír | 2006.07.01 11:06

Mindig azt hiszem, hogy a DropTeam egy fejlesztőcsapat, pedig ez a játék címe, amelyet a Battlefront.com és a TBG Software közösen gondoz. Ezúttal kiadták például e sci-fi alapú valós idejű, harcjárműves harci szimulátorjáték multiplayer demóját. Sajnálatos módon így ezt csak többesen próbálhatjuk ki, a szingli mód le van benen tiltva. A történet egyébként a jövőben egy holdon játszódik, mely felszínének majdnem fele rádioaktív anyaggal borított. Ám mindez mesterségesen jött létre... A 208 megabájtos demót innen tölthetitek.

War Front: Turning Point multis bétatesztek

Hír | 2006.06.30 16:54

A hazai Digital Reality legújabb csodájának, a War Front: Turning Pointnak a multis bétatesztjéről számolhatunk be, pontosabban annak kezdetéről. Az RTS-t mai kezdettel 2000 Fileplanet felhasználó kezdheti nyúzni, július 7-én pedig további meghívókat osztanak ki (egészen pontosan 13.000-et). Aki szeretne regisztrálni, az ide kattanjon.

[PATCH] Rainbow Six: Lockdown v1.01

Hír | 2006.06.28 01:40

Ubisoft barátunknak hála megérkezett a Rainbow Six: Lockdown legelső javítása, melynek verziószáma értelemszerűen 1.01-es. Multis hibák javítása, hangproblémák orvoslása, dedikált szerver meggógyítása, továbbfejlesztett AI és spectator mód. Csak néhány apróság az 56 megás csomagból, amelynek changelogja és ő maga itt található.

[MOVIE] Battlefield 2142

Hír | 2006.06.24 10:52

Új videó érkezett a Battlefield 2142 című futurisztikusa multiplayer FPS-ből. A fejlesztők úgy gondolták, ezúttal átugranak kicsit a jövőbe, hogy végre a fantáziának is nagyobb teret engedhessenek. Hogy ez mennyire sikerült, idén október környékén magunk is megtapasztalhatjuk.

[PATCH] WarCraft 3 v1.20e

Hír | 2006.06.23 09:19

Blizzard barátunk kiadta az 1.20e kódjelzésre hallgató WarCraft III javítást. Ez leginkább némi multis pontatlanságot hoz helyre, és a pályákat tuningolja fel. Az alapjátékhoz a Blizz ezen FTP szerveréről tölthető a patch, míg az addonos tapaszok innen cibálhatóak.

[PATCH] NFL Head Coach v1.1

Hír | 2006.06.22 22:25

Az NFL Head Coach első, 1.1-es patche felkerült az EA szerverére. Fontos, hogy ez a tapasz csupán a boltban kapható verziókkal funkcionál, a letölthető változatot nem támogatja. Leginkább multis foltozásokkal találkozhatunk a javításban, amely nem mellesleg egészen pontosan innen tölthető.

World War II Combat: Iwo Jima - olcsó móka

Hír | 2006.06.22 06:40

A Groove Games bemutatta budget FPS típusú játékát, melyet a Direct Action Games fejleszt a kiadó számára World War II Combat: Iwo Jima címmel. A szingli módban tíz küldetés kapott helyet, történelmileg hiteles fegyverekkel karöltve. Multiplayerben akár 16-an is játszhatunk egymás ellen, vagy négyen egy képernyőn, osztott üzemmódban (mazochisták előnyben). Kapunk hat játékmódot (Deathmatch, Team Deathmatch, King of the Hill, Capture the Flag, VIP Escort, & Last Man Standing). A botok használata és az állítható nehézségi szint talán annyira nem különlegesség :)

[DEMO] !!! PREY DEMÓ LOKÁLBAN

Hír | 2006.06.22 06:17

VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Á ÁÁ ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ÁÁÁÁÁ!!!!!!!! Itt van hát, amire gyakorlatilag már 10 éve vár a játékos társadalom. Bár a végleges változatig még alukálni kell párat, most itt a lehetőség, hogy kipróbáld a rég elveszettnek hitt 3DRealms legújabb gyöngyszemét. Szerintem a játék iszonyat jó lett, és éppen ezért megelőlegezem nekik, hogy a Duke Nukem Forever is jó lesz :) A demóban egyébiránt egy órát tombolhatunk, singleben és multiban egyaránt (öt és két pálya). No kérem alant a link, irány cibálni. Akkor tehát kis hazánkban először LOKÁLBAN:

Rendszerkövetelmények: Minimum gépigény:
  • Intel Pentium 4 2.0Ghz / AMD Athlon XP 2000+
  • 512MB RAM
  • DirectX 9.0c kompatibilis, minimum 64MB-os videókártya a legújabb driverekkel
  • 100% DirectX 9.0c kompatibilis, 16-bites hangkártya
  • Microsoft Windows 2000 / XP a legújabb SP-vel
  • DirectX 9.0c Optimum gépigény:
  • Intel Pentium 4 2.5Ghz / AMD Athlon XP 2500+
  • 1GB RAM
  • DirectX 9.0c kompatibilis, ATi X800 és társai kaliberű videókártya a legújabb driverekkel
  • Creative Sound Blaster X-Fi series hangkártya
  • Microsoft Windows 2000 / XP a legújabb SP-vel
  • DirectX 9.0c Támogatott videókártyák:
  • ATI: ATI Radeon 9600, ATI Radeon 9700, ATI Radeon 9800, ATI Radeon X300, ATI Radeon X550, ATI Radeon X600, ATI Radeon X700, ATI Radeon X800, ATI Radeon X1300, ATI Radeon X1600, ATI Radeon X1800, ATI Radeon X1900, vagy újabb.
  • NVIDIA: NVIDIA GeForce3/Ti, NVIDIA GeForce4/Ti, NVIDIA GeForce FX 5800, NVIDIA GeForce 5900, NVIDIA GeForce 6200, NVIDIA GeForce 6600, NVIDIA GeForce 6800, NVIDIA GeForce 7300, NVIDIA GeForce 7600, NVIDIA GeForce 7800, NVIDIA GeForce 7900, vagy újabb. Update: Ha esetleg úgy érzed, lemaradtál valamiről, nézd meg a demót mozgás közben az online GSTV segítségével. A 13 perces videóhoz kattints IDE!

  • Tölthető a Ghost Recon: Advanced Warfighter multipakk!

    Hír | 2006.06.21 19:07

    Ubisoft barátunk ígért, most pedig teljesített: kiadta a Ghost Recon: Advanced Warfighter első multis kiegészítőcsomagját, amely soksok újdonságot ad a játékhoz. Deathmatch mód, szerkesztő, co-op missziók, anticheat szerverbeállítás, AI-csapattárs-fejlesztés, no és persze jónéhány bug kiírtása. Mindez helyet foglal abban a 130 megás csomagban, amely innen tölthető.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)