Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 257

A Keresztapa nem adja fel

Hír | 2007.01.15 13:00

Az Electronic Arts The Godfather című játéka eddig PC-re, régebbi konzolokra, Xbox 360-ra illetve PSP masinákra jelent meg. (Utóbbira egy elég közepes taktikai/stratégiai játék és nem GTA-klón formájában.) Ezeken a gépeken változó sikert aratott, de egyiken sem hozta azt a bevételt, illetve kritikai elismertséget, amit vártunk tőle. Az Electronic Arts úgy látszik, mégis ragaszkodik ehhez a címhez, mert PS3-ra, illetve Nintendo Wii-re is kihoznak egy-egy újabb verziót.

Tesztelték az új PSP kamerát

Hír | 2006.12.20 17:44

Japánban már megjelent a PlayStation Portable új kiegészítője, ami egy több funkciós kamerává változtatja a kis gépet.

Új PSP letöltő szolgáltatás 2007-ben

Hír | 2006.12.18 17:15

A Sony kénytelen volt elkönyvelni a PlayStation Portable kapcsán az UMD filmek bukását, ám ez még nem jelenti a filmes forgalmazás végét.

Mi van a tenyeredben?

Hír | 2006.12.16 14:27

A Sony kézben hordozható kis PSP gépe az utóbbi időben egyre rosszabbul szerepel a Nintendo DS-szel szemben, különösen a két cég hazájában, Japánban. Bár az Evil Avatar híre nem erről szól, hanem arról, hogy az Xbox 360 heti eladásokban végre lehagyta a PS2-t (!), azonban ennél, a Microsoft számára még mindig nem meggyőző adatnál sokkal meghökkentőbb tény, hogy több, mint TÍZSZER annyi Nintendo DS kelt el a héten, mint Sony PSP.

Már kapható PSP-hez a GPS vevő

Hír | 2006.12.08 15:56

Jó pár hónapja már annak, hogy a Sony a digitális kamerával együtt bejelentette a GPS egységet kézi konzoljához.

Az EA olcsóbb PSP gépeket akar

Hír | 2006.12.01 14:59

Az Electronic Arts egyik fejese, név szerint Larry Probst egy interjúban elmondta, hogy a Sony bizony túl drágán adja a PlayStation Portable konzolt.

Playstation PorNable: most sírjunk, vagy röhögjünk?

Hír | 2006.11.09 23:43

Elnézést, tudom, hogy ez a hír nem PC, hanem konzol, de muszáj volt kiraknom, olyan jót mulattam rajta... :) Lényegében egy FoX 29-es drámai hírösszefoglalót láthatunk benne, amelyből kiderül, hogy: "OMG, a PSP megrontja a gyermekeinket, ugyanis hozzá lehet kötni az Internethez, azon meg... PUCÉR NÉNIK VANNAK!!!11ONEONE"

Angol Top 10 chartok!

Hír | 2006.11.01 15:40

Ezentúl az angol PC-s eladási lista mögé a multiformátum listát is mellékelem, amelyen az ÖSSZES játék-platform (PC, PS2, Xbox 360, Nintendo DS, PSP) eladásai is szerepelnek: ezúttal az október 28.-án végetért hétről kapjuk a legújabb listát.

Veszteségek az Atarinál, így késhet az Alone In The Dark

Hír | 2006.08.10 01:02

Ezen Ataritól származó nyilatkozat szerint a június 30-án zárul pénzügyi negyedévben bizony sikerült lefaragni a veszteségekből. A netes bevétele 19.5 millió dollár, míg az egy évvel korábbi időszakban 23.9 millió dollár volt. Ennek ellenére a mostani időszakban csupán 7.1 millió dollár volt a veszteség, míg tavaly 32.8 millió. Hamarosan a PSP-re készülő játékai is kiadásra kerülnek, valamint a terv szerint még idén októberben megjelenik a Test Drive Unlimited is PC-re és PS2-re, míg Xbox 360-ra már szeptemberben. Októberben megérkezik a régóta várt Neverwinter Nights 2 című RPG is. Az Atari által tartott sajtótájékoztatón Bruno Bonnell a cég elnök-vezérigazgatója elmondta, hogy most inkább próbálják csökkenteni a kiadásokat és eladni a meglévő projektjeiket és a hozzájuk tartozó fejlesztőket, ahogy azt a Driver esetében tették, és hamarosan a Stuntman és a Timeshift is erre a sorsa jut. A sajtótájékoztató végén Bonnell elmondta, hogy nagy valószínűséggel az Alone in the Dark című akciójáték kicsúszik a 2007-es pénzügyi évből, így biztosan nem jelenhet meg 2007 máciusánál korábban.

Kézigép-áradat a Microsoft-tól?

Hír | 2006.07.10 23:45

Amellett, hogy lassan már bionyossá válik, hogy a Microsoft még idén lép az iPodra, a The Seattle Times információi szerint olybá tűnik, hogy több kézigéppel is piacra tör majd a Microsoft. Nem csak MP3-lejátszót várhatunk tőlük, hanem több multimédiás kütyüt is, no és úgy áll pillanatnyilag a dolog, hogy az emlegetett hordozható Xbox kézi játékgép is elkészül a PSP ellenfeleként. A "hadművelet" egyébiránt az Argo fedőnevet kapta. A források szerint az összes eszköz Xbox márkanév alatt fut majd, azonban lesz amit videózásra gyártanak, lesz amit zenehallgatásra, és olyan is, amelyet kifejezetten játékra. Kritikus szavak szerint a Microsoftnak már csak azért is muszáj erre a piacra betörnie, mert különben az Apple és társai mögött feledésbe merül, mint egy sima szoftvergyártó óriás.

Gondban a Sony - rasszistának vélt hirdetés az utcákon

Hír | 2006.07.06 13:24

A Sony hamarosan piacra dobja a fehér burkolattal szerelt PSP változatokat is. Ennek okán természetesen megindult a nagyméretű hirdetőkampány is, amely ezeket a hordozató játékgépeket igyekszik népszerüsíteni. Ennek ellenére azonban inkább ellenszenvet sikerült kiváltani az emberekben, és egyre nagyobb tűz alatt a Sony. A hirdetésekhez készített fotók ugyanis úgy hangsúlyozzák ki a két szín különbségét, hogy néger és fehér bőrű embereket együtt, nem épp "egyenlő" pozícióban ábrázolnak. A lentebb látható kép csak egy példa azokra a plakátokra, amelyekkel a Sony kívánja népszerüsíteni új termékét.

A cég elmondása szerint a fotók csupán azt hivatottak prezentálni, hogy mennyire különböző és új lesz a frissített borítást kapott PSP játékgép. Ennek ellenére ez a reklámpolitika igen nagy baklövésnek bizonyult.

Test Drive Unlimited Dátum

Hír | 2006.07.04 09:03

Az Atari a jelek szerint bejelentette a Test Drive Unlimited megjelenési dátumait. Az Xbox és Xbox 360-as verziók szeptember 8-án, míg a többi kiadás, így a PS2-es, PSP-s és PC-s október 13-án lát majd napvilágot. Ez néhány napos késést jelent az eredetileg jósolthoz képest, de még így sem vészes.

Játékokat fejlesztene az Apple?

Hír | 2006.05.30 14:39

A GameSpot információi szerint az Apple Computer titokban egy játékfejlesztő csapatot verbuvál olyan veteránokkal, mint a LucasArts korábbi technikai vezetője, Mike Lampell. Állítólag egy külön részlegként már meg is kezdte a működést a csapat. A létezését az a tény is alátámasztja, hogy az Apple bizony most igencsak minimálisan veszi ki részét a játékiparból. Eltekintve néhány nagyobb cégtől (Aspyr, Blizzard) szinte senki nem fejleszt vagy portol alkotásokat Macre. A hordozható eszközök terén sem jobb a helyzet. Az iPod elsősorban nem is erre lett kitalálva. A GameSpot szerint a csapat az iTunes zeneletöltő szolgáltatásokkal foglalkozó oldal üzletágával dolgozik együtt, s annak ellenére, hogy fő irányvonalként természetesen az Apple saját termékeit jelölték meg, de például a PSP is megfelelő platform lehet a saját fejlesztésű játékok számára. A vállalat már régebb óta azon dolgozik, hogy a Mac Mini az otthoni szórakoztatás központjává válhasson. Ehhez nyilván hozzátartozik a játék is. A piac nagyon telített, úgy tűnik, egyedül a Mac világban van számottevő kereslet, bár arányaiban névze az Apple-féle számítógépek nagyon eltörpülnek a hagyományos PC-k mellett. Feltehetően a következő hónapokban tisztázódik, hogy pontosan mik is a célkitűzések.

Nem lesz hordozható X360

Hír | 2006.05.14 11:04

Az Xbox észak-és kelet-európai vállalatának elnöke, Neil Thompson azt állítja, hogy a Microsoft nem tervez semmilyen hordozható X360-at. Ennek az ötlete az idei E3 alatt merült fel; ám Thompson elmondása szerint nem kíván a Microsoft kézigéppel piacra törni, azaz nem lesz PSP-féle kézi-X360. Bizonyíték itt.

Memory Stick csodák

Hír | 2006.05.11 20:42

A SanDisk is kivonult az idei E3-ra, és ma bemutatta két vadiúj termékét. Egy nagykapacitású és egy ultragyors Memory Stick kártyáról van szó, amelyeket PSP-játékosoknak szánnak. Az első összesen 4 gigabájtnyi adatot képes tárolni, így például 64 óra zene, 20 óra videó vagy 4000 fotó fér rá. Ennek a kártyának a forgalmazása még a napokban megkezdődik, 220 dolláros áron. A másik kártya a RapidGX, amely a valaha volt leggyorsabb Memory Stick PRO Duonak ígérkezik. Az írási sebesség 15 megabit/másodperc... Nem rossz... Ez a csoda nyáron kerül a boltokban, 85 dolláros áron. Kapacitása 1 gigabájt.

Itt a hordozható X360?!

Hír | 2006.05.10 22:03

Az E3 közepette zajlik a konzolos élet is - egyesek a Nintendo Wii árát találgatják, mások a PS3 szereplését tárgyalják, a Microsoft körül pedig új pletyka kezd szállingózni. A szóbeszédek szerint készülőben van az Xbox 360 hordozható, kézi verziója. A sutyorgók úgy vélik tudni, hogy az Xbox 360 megjelente után a fejlesztőgárda két részlegre oszlik. Az egyik HD-DVD box és egyéb extrák elkészítésével foglalatoskodik majd, míg a másik csoport nekilát a hordozható X360 készítésének.

Noha a fentebb látható kép elviekben csak terv, állítólagosan 95%-ban így fest majd a gépezet. A Microsoft úgy tűnik megirigyelte a PSP és a Nintendo DS sikereit. Reméljük hamarosan meglátjuk, hogy ők mit tesznek le az asztalra.

Stratégiai szövetségben a Stormregion és a 10TACLE

Hír | 2006.04.19 16:35

A 10TACLE STUDIOS és Magyarország piacvezető játékfejlesztője, a Stormregion úgy határozott, hogy tevékenységét a PC platformon túlra, a játékkonzolok új nemzedékére is kiterjeszti, és taktikai akciójátékot készít XBOX360 és PS3 platformokra. Megállapodás született ezen kívül egy körökre osztott stratégiai játék kifejlesztéséről Sony PSP és Nintendo DS kézikonzolokra. A két cég együttműködése tavaly, a nagysikerű stratégiai játék folytatására kötött megállapodással vette kezdetét. Ennek kapcsán került bejelentésre, hogy a “Codename Panzers: Hidegháború“ munkacímet viselő, PC-s játékkal a Stormregion csapata búcsút int a második világháború korszakának. “Izgalommal töltenek el bennünket az új generációs konzolokban rejlő kreatív lehetőségek. Azon leszünk, hogy maradéktalanul kihasználjuk őket a Codename Panzers márkanév erősítésére, és büszkén tekintünk a 10TACLE STUDIOS-sal való együttműködés új fejezete elé,“ mondotta Szerémy Tamás, a Stormregion Kft. ügyvezetője. “Meggyőződésünk, hogy a Stormregion tapasztalt fejlesztőiben ideális partnerekre találtunk ahhoz, hogy újat és eredetit alkossunk, és minőségi tekintetben is újraértelmezzük a stratégiai játék műfaját. A Codename Panzers márkanév új generációs platformokra való továbbvitele magától értetődő lépése cégfilozófiánknak, mely nemzetközileg elismert, tartósan sikeres márkanevek kiépítését irányozza elő", ecseteli Michele Pes, a 10TACLE STUDIOS AG ügyvezetője az együttműködési megállapodás stratégiai előnyeit.

[MOVIE] Pro Evolution Soccer 6

Hír | 2006.03.28 05:37

Hmmm, erre sem kellett sokáig várni :) Sikerült szereznem egy videót a Pro Evolution Soccer 6-ból (thanks GT). A legjobb az egészben, hogy közel 6 és fél percet mutat be a játékból (hoppácska!) Izé, viszont a nyelvzet... szóval, ha azt mondom, hogy japán trailer, akkor eláultam mindent? Őőő, szerintem igen. Mit mondd? Mittomén :) Szemmel láthatóan az új fícsöröket sorolja a lelkes PSP tulaj - én kábé annyit értek belőle, hogy: "hadzsma-ridzsma" :) Node nem is ez a lényeg, irány tölteni jól!

Nincs több Playstation 1

Hír | 2006.03.27 12:08

Tizenegy évig gyártották, de mostantól vége az első generációs Sony játékkonzolnak - a PSone gyártását végleg beszüntették. 1994 végén került boltokba a Sony első PlayStation játékgépe Japánban, pár hónappal később pedig az amerikai és európai piacon is megjelentek a konzolok. A játékgép úgy élt át 11 évet, hogy egy névváltáson (2000-ben nevezték át PSone-ra) és pár apróbb elektronikai átalakításon kívül gyakorlatilag ugyanaz "ketyegett" benne idén is, mint a gyártás első évében. Szintén fontos fegyvertény volt, hogy az első generációs konzolra írt játékok legnagyobb hányada későbbi PlayStation verziókon is működik, de a Sony a gyártás leállításával egy időben jelentette be, hogy hordozható játékgépükre, a PSP-re is megjelennek majd az internetről letölthető PSone átiratok. Az "őskövület" beszüntetése egyébként is várható volt a közeljövőben megjelenő PlayStation 3 megjelenése miatt, de mivel nemrég ismerte el a gyártó vezetősége, hogy a gyártási kapacitás elégtelensége miatt csúszik az új konzol megjelenése, bizonyára az erőforrások átcsoportosítása miatt vált szükségessé a PlayStation 1 gyártásának idő előtti berekesztése.

Microsoft kézi konzol készülőben

Hír | 2006.03.21 16:01

A projekthez közeli források szerint a Microsoft erősen dolgozik egy Xbox alapú kézi konzolgépen, hogy versenybe szállhason ezen a téren is a Sony féle PSP-vel, a Nintendo Revolutionnel, vagy éppen az Apple hordozható médialejátszójával, az iPoddal. A projektet J Allard vezeti Greg Gibson felügyelete alatt, aki korábban az Xbox 360 rendszertervezésével foglalkozott. Bár sokan iPod-gyilkosnak nevezik az új kütyüt, hardverileg sokkal közelebb áll majd a Sony PSP-hez. Szolgáltatások terén is hasonló lehet a két eszköz: a filmnézés, zenehallgatás itt is megoldható. Sokak szerint az eszköz fejlesztése nagyjából egy időben kezdődött a már bemutatott Origami UMPC munkálataival. Az Origami egy általánosan hasznosítható ultramobil számítógép, míg az egyelőre névtelen "Xbox handheld" a szórakoztatásra összpontosít. S mivel ezen a piacon már vannak népszerű szereplők, stratiailag jól meg kell fontolni, hogy hova is pozícionálják az eszközt, mik azok a szolgáltatások, amiket más eddig még nem kínált, stb. Hivatalos megerősítés a Microsoft részéről egyelőre nem érkezett.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)