ATI Catalyst 3.8
Megérkeztek a legfrissebb ATI Catalyst driverek. Akár hiszitek, akár nem, ennek segítségével újabb sebességnövekedést lehet előcsikarni az egyes ATI kártyákból. Érdemes hát lecibálni. Ja, mindezt itt teheted meg :)
Megérkeztek a legfrissebb ATI Catalyst driverek. Akár hiszitek, akár nem, ennek segítségével újabb sebességnövekedést lehet előcsikarni az egyes ATI kártyákból. Érdemes hát lecibálni. Ja, mindezt itt teheted meg :)
Az elmúlt hetekben igen sokat lehetett hallani a Futuremark és az NVIDIA között kialakult problémákról. Már majdnem azt hinné az ember, hogy minden lecsitult, aztán előkerül egy beta driver, és megint minden visszájára fordul. Az ExtremeTech összehasonlított két Detonator drivert (44.03 / 44.67), és az utóbbi, a 3DMark03-as tesztekben feletébb magasabb eredményeket ért el. Más tesztprogramokban nem jelentkezett ez a sebességnövekedés, így nagy valószínűség szerint ismét némi trükközésre került sor... Mikor lesz már ennek vége?
Az Ati kártya tulajdonosok előre dörzsölgethetik a tenyerüket és beizzíthatják kedvenc tesztprogamjukat, ugyanis felkerült az Ati honlapjára az új Catalysr driver 3.2-es verziója! A drivercsomag a teljesítménynövekedésen kívül egy új ATI Control Panel alkalmazást is kínál.
Az Advanced Micro Devices (AMD) a mai napon hivatalosan is bejelentette legújabb Athlon XP processzorainak megjelenési időpontját. A közlemény szerint a 2400+ októberben, a 2600+ nem sokkal utána, míg a 2800+ decemberben érkezik meg a boltok polcaira. Ezek mindegyike az XP-k történetében először 333Mhz-es FSB lesz ellátva, ami plusz teljesítménynövekedést jelent a magasabb órajel mellett.
Az ATi rengeteg kártyájához kiadta Catalyst névre hallgató új driverét. Ennek segítségével számos játékban megszűnnek kisebb hibák. A programok listáján található többek között a Morrowind, a GTA3 valamint az AvP2. Okosok szerint mindenképpen érdemes átállni a Catalyst-re, mivel némi sebességnövekedést is elszenvednek majd az ATi-t használó játékosok. Az új drivert erről az oldalról máris beszerezhetitek, csak kiválasztjátok az operációs rendszert és a vezérlő típusát és már mehet is a letöltés.
Az AGP 8X (vagy ahogy az Intel hívja: AGP 3.0) hamarosan megkezdi hódító útját. Őszre már tele lesz a videokártya piac a 8X AGP-t támogató modellekkel. Hogy ez mennyire jó nekünk? Nos, a 4X AGP 2-3%-os teljesítménynövekedést eredményezett és valószínűleg utódja se fog sokkal többet. A mostani 1024Mbyte-os sávszélességet nem sok játék használja ki, miért van szükség tehát 2048Mbyte-osra? A választ valószínűleg nem sokan tudják, mindenesetre itt találhatsz némi információt a témáról.
A Hercules KyroI/KyroII chippel felszerelt videókártyáihoz adott ki egy új BIOS-t. Akinek ilyen chipes a kártyája, mindenképpen szedje le, mivel jelentős teljesítménynövekedést fog eredményezni! Ezen kívül a VIA chipsetes alaplapokkal is megszűnnek a problémák egyes játékok alatt (Q3,UT). A frissítést itt találod.
Az Intel új mobil processzor családot jelentett be. Neve Pentium III-M, amely a Tualatin magra épül. 13 mikronos technológiával készül, a kölünböző modellek órajelei 1.13GHz, 1.06GHz, 933MHz, 866 MHz. Ebbe a processzorba kétszer akkor Level 2 cachet építettek, mint elődjébe, a Coppermine alapú P III-ba, 512 kb-ot. 133MHz-es FSB mellett körülbelül 10-15%-os teljesítménynövekedést értek el ezzel (az előző modellekhez képest). A gyártási technológiának és az új design-nak köszönhetően a proci fogyasztása is csak 21.8 Watt lesz.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)