Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 208

ATI Catalyst 5.12 driver

Hír | 2005.12.09 08:33

Megérkezett az ATI videokártyák legújabb Catalyst drivercsomagja, 5.12-es verziószámmal. Ebben a változatban egy nagy adagnyi szoftveres módosítást hajtottak végre, melynek köszönhetően különféle mérőprogramokban 5-10, vagy akár 20%-os sebességnövekedést is elértek vele a tesztek alapján. Szerencsére ez a játékoknál is megmutatkozik. Letölteni innen tudjátok. (Thanks Newneo)

Nagyot zuhant a PC-s játékipar

Hír | 2005.11.14 09:19

Az NPD Group legfrissebb jelentése szerint a tavalyi év hasonló időszakához képest idén októberben csak 365 millió dollár bevétel származott a PC-re készített játékokból az Államokban, ami 24%-os csökkenést jelent. Az azonban még így is figyelemreméltó, hogy a konzolokra ezzel szemben 294 millió dollár értékben vásároltak játékokat, míg hordozható gépekre ez a szám 71 millió. Ez azért nem ad okot az aggodalomra, mert ugyebár konzolokra csak játékok készülnek, míg PC-re még csomó másmilyen program is - ahogy azt Gyu az e havi Arénában szépen kifejtette. Az elemzők szerint pedig ezt csak a karácsonyi roham előtti spórolás következménye és novemberben illetve decemberben szinte biztosan vissza fog jönni a most kiesett bevétel. Michael Wallace elemző szerint az a tendencia lesz megfigyelhető az Egyesült Államokban, hogy évről évre egy százalékkal csökken a PC-s játékipar bevétele. Ezzel szemben október 31-ig egy százalékos növekedés figyelhető meg a tavalyi év hasonló időszakához képest, így idén eddig összesen 3,7 milliárd dollárt költöttek az amcsik PC-s játékokra. Azt nem szabad azonban figyelmen kívül hagyni, hogy hamarosan érkezik az Xbox 360 - nyilvánvalóan az eladásokból nagy szeletet fog magáénak tudni az első hónapokban, így Wallace jóslata még akár be is igazolódhat.

ATI Catalyst 5.11

Hír | 2005.11.12 11:12

Megjelent az ATI videokártyák legújabb drivere, a Catalyst 5.11-es verziószámmal, amely a változások listája alapján négyszeres élsimítás mellett Radeon X1800-as kártyával Quake 4-ben 60%-os, Doom 3-ban pedig 38%-os teljesítménynövekedést eredményez. Ezen kívül Far Cry, F.E.A.R. és még csomó más játék tulajdonosai is gyorsulást érzékelhetnek majd. Letöltésért fáradjatok ide.

A Call of Duty 2 fejlesztési titkai

Hír | 2005.11.07 13:10

A napokban tartott egy kisebb sajtótájékoztatót az Infinity Ward elnök-vezérigazgatója, Grant Collier Montreálban. A találkozóra nem várt nagyságú tömeg érkezett, így át kellett települniük a Mont Royal Centre központi termébe. Bár a látogatók 90-95%-a fejlesztő volt, ez elég impresszív. Collier elmondta, hogy mikor megkapták feladatul, hogy készítsék el az év játéka-díjas Call of Duty folytatását, a csapat létszámát 25-ről 75-re kellett emelniük. A fejlesztés során négy rekonstruáló szakembert és két történelmi tanácsadót is alkalmaztak, akik segítettek megteremteni a teljes történelmi hitelességet. A legapróbb részletekre, a jelvényekre, feliratokra is odafigyeltek. Aki már játszott vele, az tudja, hogy ez valóban meg is látszik a játékon. Óriási élménybombákat ültettek bele. Ám a szépségnek ára van. A fejlesztési költségek meghaladták a 14,5 millió dollárt. Ezt két év alatt sikerült elkölteniük. Közre játszott az is, hogy a következő generációs konzolokra is el kellett készíteni, ráadásul időben. Számos újdonság meglakotása is sok energiát igényelt. Ilyenek voltak például a füsttel operáló fegyverek, az időjárási effektek, az új "egészség rendszer" (a játékos csak kevés módon halhat meg - ezt mondjuk nem igazán értem). Ki kell még emelni a harci kommunikációt, amely húszezer sornyi szöveg rendszerét alkotja. A megfelelő szituációkban az oda illő párbeszédeket alkalmazza. A létszám növekedése ráadásul nagyobb mértékben emeli a költségeket. 25 fő körül a csapat még egy családként képes együttdolgozni, ahol mindenki igyekszik kihozni magából a legtöbbet. 50-60 ember esetében ez már kivitelezhetetlen. Nem lehet úgy összetartani a társaságot és nem is olyan hatékonysággal dolgoznak. A költségvetés 8%-át fordították a hangokra, zenékre. Ebből már futotta arra, hogy Arizonában minden egyes fegyverhez felvehessék azok eredeti hangjait, teszteljék a hangok terjedési tulajdonságait szabad téren, stb. Ötven darab Xbox 360 fejlesztői csomagot kapott a cég, hogy azok segítségével készíthessék el a konzolra a játékot. Azokból mára mindössze 20 maradt használható állapotban.

Az NCsoft eredményei

Hír | 2005.11.05 11:29

Sikeres negyedévet zárt az NCsoft kiadó, akinek többek között a Lineage 2-t és a Guild Wars-t is köszönhetjük. A szeptember végével záruló, haramdik negyedéves pénzügyi eredménye 84,1 millió dollár, ami csaknem 10 százalékkal múlja felül az előző negyedéves bevételt. Az MMO játékokkal foglalkozó részleg 19,5 milliós profitja elképesztő, 57 százalékos növekedést jelent. Gratulálunk nekik, és további sok ilyen színvonalas alkotást várunk tőlük.

Ubinak viszont jó

Hír | 2005.11.04 10:31

Bár az EA Games és az Atari játékkiadók veszteségekről számolnak be, az Ubi Soft nagyon is jól teljesít. A nemrég lezárt negyedév 110 millió eurós mérlege 64%-os bevételnövekedést könyvelt el. Az eladásokat főként a Rainbow Six: Lockdown, a Far Cry: Instincts és a Brothers in Armes: Earned in Blood ugrasztották meg. A következő negyedévre mégis sokkal magasabb, 250 millió eurós bevételt jósolnak maguknak, ami a karácsonyi szezon közeledtével akár reálisnak is tűnhet. Gondoljunk csak a King Kongra, vagy a Prince of Persia: The Two Thrones-ra...

ATI Catalyst 5.9

Hír | 2005.09.22 09:27

Igen, ezúttal az ATI kártyatulajok tehetnek szert egy csöppnyi sebességnövekedésre. Megérkezett az 5.9-es csomag, amit különféle operációs rendszerekhez is elérhetsz. Ha érdekel, itt a lehetőség egy kis letöltésre. Próbáld ki, hátha jobban futnak vele a tegnap befutott demók is. Thanks Csete, Realnewneo.Erre tessék.

nVidia ForceWare 77.77

Hír | 2005.08.13 10:47

Letölthető a legújabb, 77.77-es driver az nVidia videokártya-tulajdonosok számára. Ő már támogatja a napokban megjelent GeForce 7800 GT-t, valamint a DirectX 9.0c-t és az OpenGL 2.0-t is, valamint SLI élsimításban is sikerült teljesítménynövekedést eredményezni. A fájlt innen tölthetitek le. Thanks laccii.

DICE eredmények

Hír | 2005.08.10 17:49

Amint a Battlefield 2 elérte az 1.2 millió eladott példányt, az azt kiadó DiCE nyilvánosságra, hozta az idei év első felében elért eredményeit. Ezek alapján az első félév bevétele 102.6 millió dollár, ami az adott időszakban 13%-os visszaesést mutat, ugyanis a cég tavaly ilyenkor 118.2 millió dolláros bevétellel büszkélkedhetett. Ennek ellenére az utóbbi félévben sikerült 20 milliós nyereségre szert tenni, ráadásul a második negyedévben, vagyis a legutolsó időszakban 29%-os növekedés tapasztalható az eladásokban is, amelyek a következőképp alakultak:

  • Battlefield 1942 (2,070,000 darab)
  • Battlefield Road To Rome (640,000 darab)
  • Battlefield Secret Weapons (480,000 darab)
  • Battlefield Deluxe (370,000 darab)
  • Battlefield Vietnam (1,220,000 darab)
  • Battlefield Anthology (260,000 darab)
  • Battlefield 2 (1,130,000 darab)

  • Tör fel a Vivendi!

    Hír | 2005.07.29 09:27

    Óriási bevételnövekedésről számolt be a Vivendi Universal játékkiadó. Az idei év első felében mintegy 238 millió dollárt sikerült bezsebelnie, ami 61%-kal több, mint az előző év hasonló időszaka. Köszönhető mindez a World of Warcraft és a Robots óriási sikereinek. Előbbiből kétmilliót adtak el Észak-Amerikában, Európában és Koreában, Kínában pedig másfelet. Egyébként ha 2005 második negyedévét nézzük - amely nem rég zárult le -, akkor a cég még sikeresebbnek mondható, ugyanis abban az időszakban 76%-os növekedést sikerült produkálniuk. Szóval Vivendiék törnek felfelé, az EA pedig, mint tudjuk, nem úgy áll, ahogy szeretne...

    Catalyst 5.7 elérhető

    Hír | 2005.07.14 21:48

    Letölthető a legújabb ATI driver, a Catalyst 5.7. Jelentős sebességnövekedés látható a FarCry-nál, A Half-Life 2-nél és jónéhány benchmark programban is. A sima driver 25, míg a CCC-s verzió 34 megabájt. A drivert innen tölthetitek le.

    Szerveződnek a kiberbűnözők

    Hír | 2005.07.12 21:52

    A McAfee által készített virtuális kriminológiai jelentés feltárja a számítógépes bűnözők hierarchiáját, valamint az általuk felhasznált új eszközöket. A McAfee szerint a kiberbűnözés vállfajai közül az adatlopás okozza a legnagyobb kárt, de a legnagyobb költséget a vállalatok számára még mindig a vírusok terjedése okozza. Az egyes felhasználók adatainak ellopásán túl a vállalatok titkos információi is lehetnek célpontok. Amíg a vírusok egyszerű bizonyítási kísérletekként kezdték, mára a bűnözők elsődleges eszközeivé váltak. Számos bűnöző gépek ezreit megfertőzve hoz létre "droidhálózatokat", amelyek ezentúl egységes támadások intézésére alkalmasak. Ilyen hálózatok már akár 200-300 dolláros óradíjért is bérelhetőek. Az internet ugrásszerű üzleti felhasználásának robbanásszerű megnövekedése szintén vonzó területté tette a bűnözök számára – 2004-re az e-kereskedelem 70 milliárd dolláros forgalmat jelentett, ami 24%-os növekedés 2003-hoz képest. A jelentés kitér az amatőr elkövetők professzionális virtuális bandákba szerveződésére is. 2000 előtt magányos bűnözők követték el a számítógépes bűncselekmények többségét, többnyire azért, hogy ismertséget vívjanak ki a virtuális világban. Az elmúlt években azonban az amatőrök mellett színre léptek a profi bűnözők is. Ennek oka a nagy pénzügyi nyereség, amelyet az internet segítségével viszonylag kis rizikó mellett elérhető. Az "Operation Firewall" fedőnevű akció során az amerikai és kanadai hatóságok 28 ember letartóztatását jelentették be hat országban, akik egy szervezett bűnözői csoport tagjai voltak. A csoport hitelkártyaadatokkal kereskedő weboldalakat üzemeltetett, összes 1,7 millió kártya adatait vették és adták tovább. "Ahogyan a vállalatok az egyre inkább hálózati és információalapú gazdaság felé fejlődnek, úgy nő a bűnözők előtt álló lehetőségek száma is, hogy kihasználják a hálózatok sebezhetőségét" -- mondta Chris Christiansen, az IDC program alelnöke. "A bűnözők kilétének és támadási módszereinek megértése nagyszerű betekintést enged a telepítendő biztonsági rendszerek és szabályzatok iránti igényekbe."

    Activision - pénzügyi helyzet

    Hír | 2005.05.06 09:40

    Talán az Activisionnek sikerült a legnagyobb növekedést elérniük az elmúlt pénzügyi évben. A 78%-os bevételnövekedés hátterében olyan nagy nevek állnak, mint a Spider-Man 2, a Doom 3, Tony Hawk's Underground 2... A nettó bevétel 947 millió dollárról 1405 millióra emelkedett, ami majdnem 50%-ot jelent. Ha pedig a legutóbbi időszakot nézzük, a helyzet még rózsásabb. A cégnek tehát nincs oka panaszkodni, annál is inkább, mert az elkövetkezendő fél évben és az után is olyan nagy játékokkal tudja majd tovább növelni bevételeit, mint a Tony Hawk's Underground 3, X-Men Legends 2 és a Quake 4. Fogtátok? Ezek szerint még idén megjelenik a Quake 4, meg a többi nagy durranás!! Ennek ellenére az Activision nem bízta el magát, de bízik a sikerében.

    THQ pénzügyi adatok

    Hír | 2005.05.05 05:37

    A THQ is nyilvánosságra hozta, hogyan alakultak a pénzügyei az elmúlt időszakban. Az előző pénzügyi évhez képest a mostaniban (amit szokás szerint március 31-vel bezáróan kell értelmezni) 18%-os növekedést értek el, amely 757 millió dollár nettó bevételt jelent (maga a növekedés 115,9 millió dollár). A jövedelmi adatokat tekintve közel megduplázódtak a számok: a múlt évi 35,8 millió után most 62,8 millió dollárról beszélhetünk. Az utolsó lezárt negyedévi adatok is 40%-kal növekedtek, úgyhogy nincs okuk panaszkodni. Az elnök Brian Farrel lelkesen újságolta, hogy nagyon örülnek a sikereiknek, melyet leginkább a Disney/Pixar, valamint a Nickelodeon és a World Wrestling Entertainment licenszek segítségével értek el, de a Warhammer 40,000: Dawn of War és a The Punisher is igen jó példányszámban fogyott és veszik őket ma is. A cég optimista és további növekedésre számít, főleg konzol fronton. PC-s vonatkozásban a Full Spectrum Warrior folytatásában bíznak a leginkább, amit pár hírrel lejjebb jelentettek be.

    EA - apró gondok

    Hír | 2005.05.04 12:37

    Az EA Gamesnek nem alakulnak olyan túl jól a pénzügyei, mint ahogy azt ők szeretnék. Az előző évi 598 millió dolláros nettó bevételi adatokhoz képest az idei év hasonló időszaka némileg alacsonyabb, 553 millió dollárt hozott. Ha csak az utolsó negyedévet nézzük, a helyzet sokkal aggasztóbb. 90 millióról 8 millióra csökkent a bevétel. Az okokat a cég a kissé elavult üzletpolitikában látja. A befolyt összegek nagy részét a már meglévő húzó termékek (The Sims, Need for Speed, Madden NFL, The Lord of the Rings, Harry Potter sorozatok) eladásai produkálták. Ennek köszönhető, hogy a március 31-vel lezárt pénzügyi év összességében mégis jobbnak mondható az előzőtől. A cég következő negyedévre tervezett bevételei jócskán alatta maradnak a tavalyi év hasonló időszakához, de az egész évet nézve mégis növekedésre válnak. A történtek hatására beindult egy folyamat, amely a további bevételkiesés csökkentését, hosszabb távon pedig növekedését próbálja elősegíteni. Erre annál is inkább szükségük van, mert a többiek sem ülnek ölbe tett kézzel. Az Ubi Soft nagyon jön felfelé. A hír hallatára egyébként drasztikusan csökkentek az EA részvényárfolyamai.

    HL2 + ATI: Cheat lenne?

    Hír | 2004.12.01 22:18

    Érdekes fórumbejegyzés került elő a HardOCP rendszerében. Egy felhasználó azt állítja, hogy csak egy egyszerű "csalás" okozza, hogy az ATI kártyákon sokkal gyosabban fut a Half-Life 2. Állítása szerint, ha kicsit trükközik a GeForce kártyával, és elhiteti a programmal, hogy márpedig ATI kártya van a gépben (ezt akár te is megteheted az úgynevezett 3dAnalyze nevű programmal), a HL2 igen nagy sebességnövekedésre tesz szert. Nos, ez csak azért érdekes, mert, ha ez így van, akkor a Valve egy szép összegért egyszerűen korlátozza a GeForce tulajokat. Szerintem erre hamarosan hivatalos "cáfolat" is érkezik. Ha nem, akkor tuti erről van szó, és inkább behúzzák fülük-farkuk...

    ADSL tulajok - örülni de MOST!

    Hír | 2004.11.03 19:57

    Akkor mondanám a tutit: "Az elkövetkező hetekben drasztikusan növekedni fognak a magyar szélessávú szolgáltatók által kínált vonalak sebességei. Az információk szerint a legtöbb magyar szolgáltató engedményeket fog tenni a szolgáltatásait illetően. A GTS-Datanet például november 16. és 30. között jelentősen megemeli a legtöbb ADSL előfizetői hozzáférésének elérhető maximális sebességét. Ezzel egyidőben átlagosan 50%-kal csökkenti az ADSL előfizetői díjait. Ez például azt jelenti, hogy az eddigi 384 kbit/s sávszélesség 512 kbit/s-re nő, míg az új, emelt 512 kbps egyéni előfizetői díja 38%-kal csökken." A pontos növekedéseket, és egyéb infókat itt találhattok.

    ATI Catalyst 4.9

    Hír | 2004.09.10 08:37

    Az ATI kiadta a már egy ideje béta állapotban terjedő Catalyst 4.9-es drivercsomagjának végleges változatát. Ez elvileg már komoly teljesítménynövekedést csal elő kártyánkból, ha Doom 3-at játszunk. Sajnos ez sem készült el Win9x-hez, de az XP-s változatot letölthetitek innen.

    Doom 3 gyorsítás

    Hír | 2004.08.05 09:49

    Lazy egy, szerintem igen fontos fórumbejegyzésre lelt! Egy lelkes Doom 3 rajongó egy pöttynyit módosította az egyik fájlt, és állítása szerint igen látványos sebességnövekedésre tett szert. Lássuk mit kell tenni: "Keress rá a "DoomConfig.cfg" fájlra. Nyisd meg egy szerkesztővel, pl. Notepad. Keress rá arra a sorra, hogy seta image_cacheMegs "32", majd próbáld meg átírni először 64-re, majd 128, 256-ra is akár." Személy szerint én nem próbáltam még ki, de ettől függetlenül természetesen működhet. Egy próbát feltétlenül megér, nem?

    NVIDIA drivercsomag

    Hír | 2003.10.23 18:39

    Nos, úgy fest, hogy mostantól elfelejthetjük a Detonator nevet, ha NVIDIA grafikus meghajtókról beszélünk. A mai átnevezés szerint, a legújabb, v52.16-os változatot már ForceWare-ként becézhetjük. Erre a linkre kattintva megtalálhatjátok a legújabb változatot a legtöbb oprendszerre. Egyes források szerint egyébként több játékban is 30-40%-os sebességnövekedést hoz! Erre kiváncsi vagyok... :)

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)