Ha egyszer valaki megízleli a mechanikus kapcsolók kattogását, az utána nehezen tér vissza a membrános billentyűzetekhez. Az elmúlt években rengeteg új gyártó és számos rendhagyó megoldás bukkant fel a piacon, sőt, a mechanikus billentyűzetek átalakítása, tuningolása és építése furcsa hóbortból valódi vallássá nőtte ki magát. Egy olyan hobbivá, amire simán százezreket költenek a legnagyobb fanatikusok, akik naphosszat kenegetik síkosítóval a billentyűiket, hogy a lehető legtökéletesebb hangprofilt kapják. De szerencsére ma már azok sem csak a YouTube-on nézegethetnek mechanikus billentyűzeteket, akik nem akarnak ennyit költeni arra, hogy jobban élvezzék a játékokat.
Redragon Vata
Ha a Vata verda lenne, akkor egy amerikai izomautó lenne a '70-es évekből. Ad a kinézetre, hiszen az ember azonnal odakapja a szemét, de sokkal fontosabb számára a teljesítmény. Ez nem egy kecses darab, nincsenek rajta elegáns megoldások, viszont masszív, mint egy tank, és gyönyörű hangja van.
Ritka manapság az ilyen méretes klaviatúra, de erről tényleg nem hagytak le semmit. A teljes értékű numerikus rész fölé került a fém görgős hangerőszabályzó (ami egy funkciógombbal együtt a fényerőt is képes módosítani), és nemcsak multimédiás, hanem programozható makrógombokat is kapunk. Az oldalsó fénycsík 5, a billentyűk 18 különböző RGB módot kaptak, amiket bármilyen szoftver telepítése nélkül, kizárólag a billentyűzetről is állíthatunk. A fedlap alumínium, így a kaszni akkor sem hajlik be, ha az összes képességünket egyszerre akarjuk elsütni egy harc során.
Maguk a billentyűsapkák úgy lettek kialakítva, hogy a fényárban úszó kapcsolókra is rálássunk oldalról. Ebbe a modellbe kék OUTEMU kapcsolók kerültek, amik nemcsak a játékélményt tökéletesítik, hanem az erre fogékonyak füleit is kényeztetik a nagyon élénk, klikkelő hangjukkal.
De vigyázat! Ha a kollégánk, lakótársunk, párunk vagy édesanyánk nem rajong a mechanikus billentyűzetek hangjáért, rövid úton el fogják hagyni a szobát, ha elkezdünk ezerrel gépelni vagy játszani, mert ez bizony tényleg hangos. Mi pedig hosszú évekig bátran püfölhetjük őket, hiszen a kapcsolók 50 millió leütésre vannak hitelesítve.
Redragon Fizz Pro
A Fizz Pro modellnek teljesen más a vibe-ja. Ez egy 60%-os billentyűzet, ami azt jelenti, hogy nemhogy extra gombok nincsenek rajta, de még az olyan alapvetésnek számító billentyűk is lemaradtak, mint a 0 vagy épp a kurzornyilak. Ennek kompenzálásaként két funkcióbillentyű is felkerült, így a legtöbb gomb gyakorlatilag 3 funkciót is ellát, amelyeket annak függvényében hívhatunk elő, hogy hogyan használjuk az Fn gombokat. Az apró méret elsőre talán furcsának tűnhet, de nagyon hamar rááll az ember keze, főleg úgy, hogy a gyártó nem volt rest lokalizálni, így magyar szitázással érkezik a tasztatúra.
A kompakt kialakítás számos előnyt rejt. A gamerek egy része manapság 45 fokban elforgatja a billentyűzetét, nemcsak azért, mert így kényelmesebb tartani a csuklóját, hanem sokszor azért is, mert így több helye marad az egérnek az asztalon. A Fizz Pro mellett a legnagyobb egérpad is bőven elfér akkor is, ha a tradicionális, vízszintes helyzetben hagyjuk, de apró mérete miatt forgatni is egyszerűbb. Ráadásul a kábelt sem kell mindig kerülgetnünk, hiszen használhatjuk a perifériát a 2,4 GHz-es hálózaton vagy Bluetooth-on keresztül is, utóbbi módban egyszerre akár több eszközhöz is képes csatlakozni.
A dobozban a billentyűzet mellet nemcsak a gombsapka-leszedő és kapcsoló-kiszedő kézi készülékeket találjuk, hanem néhány extra kapcsolót, valamint egy piros Space és Esc sapkát is, amivel még egy kicsit trendibbé, sportosabbá varázsolhatjuk az egyébként is menő billentyűzet kinézetét. Természetesen az RGB háttérvilágításról itt sem kell lemondanunk, a 20 mód között ezúttal is szoftver nélkül, pusztán a különböző billentyűkombinációkkal válthatunk.
Ha többet akartok tudni a Redragon Vata és Redragon Fizz Pro modellekről, kattintsatok ide!
Semmi spam, csak napi 2-3 értesítés Viberen, hogy képben maradj a játék- és filmvilág, a geek kultúra legérdekesebb híreivel.