Hirdetés

Gyakran saját alkotóit sem ismeri fel a képek leírását tanuló program

|

A Microsoft legújabb mesterséges intelligenciája épp azt próbálja megtanulni, hogyan írhatná le minél pontosabban, mit lát egy képen, de az eredmények egyelőre felemásak.

Hirdetés

A Microsoft legutóbbi mesterséges intelligencia-kísérlete elég gyorsan csúnya véget ért, de ez persze nem jelenti, hogy a csapat feladta volna. Nemrég egy új automata eszközt adtak az emberek kezébe, ami még szintén nem működik tökéletesen, de legalább nem sértő, csak vicces eredményeket produkál.

A CaptionBot nevű program lényege, hogy bármilyen képet mutathatunk neki, a mesterséges intelligencia megpróbálja leírni, mit is lát a képen. Vannak dolgok, amiket már egész jól felismer, de azért sok helyen még elég mókás bakikat vét a Microsoft programja. A Kotakus kollégák néhány gaming és tech témájú képet is adtak a robotnak, az eredmény viszont még nem az igazi. Szerinte például Blastoise egy telefonalakú torta, Link egy gördeszkázó ember, Mario és Luigi kettősét pedig egy játékelefántnak nézte.

Sokkal nem ment jobban a Pokkén Tournamentben is látott Pikachu Libre felismerése sem, CaptionBot szerint ugyanis az alábbi képen két zsiráfot láthatunk egy körbekerített területen. Úgy tűnik, lassan ideje volna új szemüveget csináltatnom, ugyanis megtudtam azt is, hogy játékvilág talán legismertebb karaktere, Pac-Man valójában egy játékmackó, a Skyrim főszereplője egy motoron ülő ember szobra, aki valószínűleg Master Chief rokona lehet, ugyanis ő egy behavazott motor.

Azért nem teljesen reménytelen a helyzet, Bill Gates felismerése atombiztosan megy a programnak, de névről ismeri a WiiMote-ot, ahogy egy Street Fighter V screenshot és a Doom borítója is egy egész pontos leírást eredményezett.

Úgy tűnik viszont, a Microsoft nem volt olyan hiú, hogy megtanítsa a CaptionBotnak a saját logója, vagy termékei felismerését, így egészen absztrakt értelmezéseket is kaphatunk arról, mit is láthatunk a Windows, vagy a Microsoft logójában. A mesterséges intelligencia ugyan úgy kezdte, nem teljesen biztos a válaszban, de a logókat értelmezte egy pár sílécként, mobiltelefonként, két öltönyös férfiként, ahogy az operációs rendszer kapcsán megint képbe kerültek a körbekerített zsiráfok is.

Persze azzal sem vádolhatjuk a botot, hogy csak a PC-vel lenne problémája, az Xbox vagy más konzolok felismerése sem ment sokkal jobban: az eredeti Xbox neki egy monitor közelképének, az új konzol pedig egy asztalnak tűnt számára, rajta egy távirányítóval. Ami akár a PlayStation 4 is lehetett volna, de jót nevettem akkor is, amikor a Wii U-t egy mikrohullámú sütőnek nézte CaptionBot, amin egy órát is felfedezni vélt. Az Xbox-logó pedig egy fura hibára hívta fel a figyelmet, néhány képre ugyanis csak azt írja ki a program, hogy "önmaga képe".

Bónuszként valaki egymás után háromszor megpróbálta felismertetni magával a CaptionBot képét, amit először egy macskának nevezett, másodszor egy fáról készült screenshotnak, harmadszor pedig valószínűleg a saját logója alapján közlekedési táblának. Szóval, kedves CaptionBot, még egy kicsit tanulnod kell.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)