Természetesen folytatódik a The Pitt és a harmadik évadnak hamarosan meg is kezdődik a gyártása. A mindig csodálatos Noah Wyle szerint a történet időben néhány hónappal a második évad fináléja után folytatódik majd, az új szezon november elején játszódik, közvetlenül az ünnepi időszak előtt, ami teljesen új sürgősségi eseteket, konfliktusokat és komplikációkat hoz a kórház életébe.
A novemberi időpont miatt elég valószínű, hogy az évad a hálaadás környékére kerül, ami logikus lenne, mert ilyenkor teljesen felborul minden amerikai város, ahogy mindenki igyekszik haza a családhoz.
Ugyanakkor az is elképzelhető, hogy a történet már az úgynevezett Veterans Day környékén elkezdődik, mivel a sorozat korábban is foglalkozott katona karakterekkel és traumáikkal.
John Wells rendező megerősítette, hogy a forgatás júniusban indul, a premiert pedig 2027 januárjára tervezik. Ez követi az első két évad megszokott menetrendjét, amelyek januártól áprilisig futottak.
A Vészhelyzet Pittsburghben sok szempontból egy szuper sorozat, de a sok kórházas tartalom közül valójában az emeli ki, hogy miközben visszahozza a régi televíziós sorozatok hangulatát, realista módon mutatja be a sürgősségi osztályokon dolgozó orvosok és ápolók életét. Nem beszélve arról, hogy milyen árnyaltan és őszintén tud beszélni a társadalmi problémákról.
Ha nem láttátok még, akkor nagyon jó szívvel tudom ajánlani, az első két évad már fent is van az HBO Maxon.