A Star Wars franchise történelme szorosan összefonódott a filmipari technikák történelmével. Sok mindent lehet mondani Lucasra, de ahhoz kétségtelenül ért, hogy megtalálja a megfelelő embereket a megfelelő munkára. Az Industrial Light & Magic csapatát például azért építette, hogy legyen egy stúdió, ami meg tud birkózni a sci-fi eposz kihívásaival, a srácok pedig remekül elvégezték a feladatot, és a vizuális hatások úttörőivé váltak.
Akár tetszik nekünk, akár nem, az ILM az elmúlt évtizedekben folyamatosan, új technológiákat befogadva és tökéletesítve segítette a galaxis bővítését. Ezért is nem annyira meglepő, hogy amikor Rob Bredow, az ILM alelnöke felmászott a TED színpadára, akkor újra egy innovatív megoldásról beszélt: a generatív mesterséges intelligenciáról.
Ahogy a számítógéppel készült effektek hajnalán, úgy Bredow szerint az AI technológiák korszakában is kreatív művészek fognak dolgozni az új eszközök tökéletesítésén és maximális kiaknázásán. Szeretnék vegyíteni a régivágású filmalkotást az újdonságokkal, és ennek lehetőségét egy "lenyűgöző" demonstrációval akarta aláhúzni.
A lenyűgöző demonstráció egy kis videó Star Wars zenével, és egy aligátor fejű teknőssel.
Rob Bredow szerint egy belsős művészük készítette el a Star Wars: Field Guide nevű anyagot, és valószínűleg az emberi segítségnek köszönhetjük azt, hogy a generált videóban nincsenek nyilvánvaló hibák. Ettől függetlenül, ha az ILM kreativitása addig terjed, hogy tigris csíkos medvéket, és páva fejű csigákat generáljon, akkor nagy bajban van sokak kedvenc univerzuma.
Az egész borzasztóan kellemetlen. A végeredmény nélkülöz mindenféle bájt, vagy vizuális stílust, és valójában csak azt nézzük, ahogy az AI a (valószínűleg) természetfilmekből kilopott elemeket egymásra vasalva mozgatja.
Mi innentől már csak azt reméljük, hogy Dave Filoni a generatív bohóckodástól mentesen folytatja majd a csodálatos munkát, amit eddig is csinált.