Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 2167

[MOVIE] Paradise

Hír | 2006.03.31 20:05

Újabb trailer került fel a világhálóra, mely számszerint a harmadik, a White Birds Productions műhelyeiben készülő Paradise című kalandjátékból. A játék egy point and click stílusú játéknak ígérkezik, mely lenyűgöző történetet igér egy fantasztikus fantázia világban. Cél Afrika szíve, ahol is akcióval dusított fejtörők várnak ránk, amelyeket egy fiatal hölgyemény személyében kell teljesítenünk, hogy visszajuttasunk egy leopárdot a Kilimandzsáróhoz, szülőhelyéhez. Utunk során majd rengeteg egzotikus és különleges vadvilági állattal ismerkedhetünk majd meg ebben az áprilisban befutó játékban. Addig is a harmadik trailer innen cibálható:

Majesco: Nyílt levél a vádakra

Hír | 2006.03.30 15:14

Tegnap számoltunk be arról, hogy a Majesco játékkiadót üzérkedéssel vádolta egy részvényes csoport. A fejleményekre a vállalat nyílt levélben reagált. A Trinad részvényes csoport - mely jelenleg a Majesco tulajdonjogainak 12%-át birtokolja - nem első esetben ajánlotta fel a kiadónak, hogy részvényeinek egy részét áron felül megvásárolná, hogy segítsen annak nehéz anyagi helyzetén. Első esetben a csoport vonta vissza az ajánlatát, most azonban a kiadó utasította azt el. Az ajánlat ma járt le - ha elfogadták volna, további tíz százalékos tulajdonjogot veszítettek volna. A Trinad csoportnak, különösképp annak egyik irányító tagjának, Robert Ellinnek címzett levélben leírják, hogy az ajánlat, bár nagyon csábító, nem fogadhatják el. Ugyanakkor megjegyzik, hogy ügyes kísérlet arra, hogy anélkül szerezzen befolyást a kiadó irányításában, hogy tulajdonjogilag többsége lenne benne. "Önök gyakorlatilag irányítást szeretnének vásárolni a vállalatban, mindenféle ellenszolgáltatás nélkül, hátrahagyva a vezetési prémiumot a többi részvényesünkre." - írják a levélben, amiben egyébként azt is tagadják, hogy a vállalat likviditási krízishelyzetben lenne. "Megvannak a kellő erőforrásaink, amelyek kedvezőbb helyzetet teremthetnek", mint amit a Trinad ajánlott. Válaszul arra a vádra, hogy a Majesco elnök-vezérigazgatója, Morris Sutton saját fiait üzleti megfontolások nélkül helyezte magas pozícióba, a levélben megkérdőjelezték a Trinad vezetőségi tagjainak illetékességét. Továbbá azzal vádolták meg a csoportot, hogy az olyan üzleti politikát alkalmaz, melynek során igyekszik nagyobb vállalatokból annyi tulajdonjogot vásárolni, hogy az így szerzett befolyásolási lehetőségeket aztán továbbadhassák más érdekeltségű csoportoknak.

Részvényesek perelnék a Majesco-t

Hír | 2006.03.29 16:11

A Trinad részvényes csoport, amely jelenleg 12,4%-nyi tulajdonjoggal rendelkezik a Majesco kiadóvállalatban, felajánlotta, hogy további két millió dollár értékben vásárolna a nehéz helyzetben lévő vállalat részvényeiből, feltéve, ha egy "függetlenebb" vezetőség áll annak élére. Egy nyílt levélben arról tájékoztatta a csoport a Majesco elnök-vezérigazgatóját, Morris Suttont, hogy véleményük szerint két fia - akik a vállalatnál beosztottként dolgoznak -, Jessie és Joseph Sutton irreálisan magas fizetést kapnak, ami a nehéz helyzetben elfogadhatatlan, és nyilvánvalóan magáncélú. A tudomásukra jutott információk szerint Jessie Sutton múlt évi fizetése 550 ezer dollár volt, míg Joseph 246 ezret kapott, amit további 160 ezer dollár részvényből származó bevétel egészített ki. Ez pedig teljességgel irreális. "Jessie és Joey Sutton messze nem tett annyit a vállalat üzleti helyzetéért, hogy ekkora juttatás legyen indokolt a számukra. Olyan magas pozíciókba kizárólag az apjuk által kerülhettek, ami a Majesco és annak részvényeseinek kiadásait fokozta." A csoport kérése, hogy a két úriember mondjon le, vagy pedig távolítsák el őket a posztjukról. Ettől teszik függővé a kétmilliós részvényvásárlási gyorssegélyt. Továbbá fényt derítettek arra is, hogy a Majesco a múlt évben 2,3 millió dollárt fizetett ki egy csomagoló vállalatnak, aminek társtulajdonosa Morris Sutton testvére. Ezt tetézi, hogy Jessie Sutton apósa megsértette a SEC törvényt azzal, hogy több mint 340 ezer dollár értékben adott el részvényeket 2005. január 25-én - egy nappal azelőtt, hogy a vállalat hatmillió dollárnyi tőkét kínált volna fel a tőzsdén. A Trinad közeli tervei között szerepel a Majesco, és annak számos jelenlegi és korábbi felsővezetőjének beperelése, az érvényben lévő megállapodások megsértése, valamint öncélú tranzakciók lebonyolítása miatt. A csoport kétmilliós vásárlási ajánlata a mai napon lejár. Nem ez az első eset egyébként, hogy a Trinad hasonló ötletekkel áll elő. Tavaly szeptemberben ötmillió dollárért vettek volna meg 3,3 millió értékű részvényt, ám azt az ajánlatukat végül visszavonták. A Majesco olyan PC-s játékokat jelentetett eddig meg, mint az Advent Rising, a BloodRayne sorozat, a Psychonauts, vagy a Worms 4: Mayhem.

Harminc éves az Apple

Hír | 2006.03.27 12:48

A Szilícium Völgy nagyjai közül az idők folyamán többen is eltűntek, az egyik azonban még mindig virágzik, pontosabban gyümölcsözik: az Apple. A vállalat a héten ünnepli harmincadik születésnapját. Legnépszerűbb termékei - a Mactől az iPodig - egyre szélesebb körben terjednek, ám a szolgáltatások terén is új kihívásokat keresnek. Az iTunes néven elhíresült digitális zeneletöltő központ bebizonyította, hogy bizony van kereslet a legális letölthető tartalmak iránt is. Ám pont ez az, amit a legtöbben támadnak. A francia törvényhozók például azért nem nézik jó szemmel az Apple tevékenységét, mert az nem a megfelelő eszközökkel kapcsolja össze az iPodot az iTunes szolgáltatásaival. Emellett a nagyobb zenekiadók is tiltakoznak az ellen, hogy miért csak 99 centet kérnek az egyes letöltött dalokért. A folyamatosan a bevételi élbolyban elhelyezkedő vállalatnál mostanában fordult elő először, hogy biztonsági réseket találtak a Macintosh operációs rendszerek új változataiban. A szkeptikusabbaknak az is szemet szúrt, hogy nem sokkal ezután partnerkapcsolatot létesítettek az Intellel, és egyre többen gondolják úgy, hogy Macükön inkább Microsoft operációs rendszert szeretnének futtatni. A dolgok valószínűleg nem függnek össze - inkább csak egyre több hacker fordul az Apple gépei felé, vagy ellen. Az "Alma" története 1976-ban kezdődött, amikor két fiatal egyetemista, Steve Jobs marketingzseni és barátja, Steve Wozniak műszaki szaki aláírt egy együttműködési nyilatkozatot április elsején, bolondok napján. A papírokon lefektetett célok között a számítógép árusítás, és építés szerepelt. Egy harmadik barát, Ron Wayne nem látott fantáziát a dologban, ezért inkább két hét múlva távozott. Első termékük egy "csináld magad számítógép" csomag volt. Egy évvel később, 1977-ben megszületett az Apple II mikroszámítógép. Nem ez volt az első személyi számítógép, de akkor ez nyújtotta a legteljesebb szolgáltatásokat, főként otthoni használat esetén. Ez hozta meg az első igazi sikereket a fiatalok számára. Innentől indult be a gépezet igazán. Az Apple Lisa 1983-as bemutatása volt a következő mérföldkő. Ez egy olyan számítógép volt, amely már grafikus kezelőfelülettel rendelkezett, amihez elengedhetetlen volt az egér. Itt debütált az ikonos parancsrendszer is. A gép egyetlen hátránya a 9995 dolláros induló ára volt, ami az üzleti felhasználókat inkább a rivális IBM féle megoldások felé irányította. Az egy évvel később piacra dobott Macintosh azonban meghozta a kellő kompromisszumokat - ezt már örömmel választotta sok ezer otthoni felhasználó. A Microsoft időközben lemásolta a grafikus kezelőfelületet, majd beépítette azt a Windowsba, amit aztán továbbadott a gyártóknak. Az Apple azonban úgy döntött, hogy nem ad engedélyt szoftvereinek licenszelésére a hardvergyártók számára. A következő évtized volt a vállalat holtpontja - számos rossz vezetői döntés és gyenge termékpolitika következtében nagyon úgy állt a helyzet, hogy Jobs kénytelen lesz távozni az élről. Az egyik legnagyobb bukást elszenvedett termék a Newton nevű hordozható személyi asszisztens volt. 1996-ban az általános piaci stagnálás kellős közepén úgy döntöttek, hogy megvásárolják a NeXT számítógépes céget, amely a második volt az Apple eddigi történelmében. Ezután már sorban következtek a jobbnál jobb ötletek és elképzelések, kezdve az iMactől az új OS X operációs rendszerig, keresztül az iPodokon egészen az iTunes digitális központig. Jelenleg a Microsoft egyik legnagyobb riválisának számít az Apple, amely a végsőkig kitart függetlensége mellett. Ennek következménye, hogy a világ számítógép állományának mindössze 4%-át birtokolják, és elemzők szerint a Microsoft következő operációs rendszere újabb csapást mérhet a beleépített innovatív újdonságoknak köszönhetően. Ám aggodalomra semmi ok. A számítások szerint a piacvezető iPod - amely egyaránt használható Apple és Microsoft környezetben is -, és az új, Intel alapú processzorokkal szerelt Macintoshok elősegítik majd az Apple növekedését. Továbbá azt sem szabad elfelejteni, hogy a vállalat pénzügyi helyzete jobb, mint valaha. 2005-ös pénzügyi évét 14 milliárd dollár rekordbevétellel zárta, amiből 8 milliárd készpénz volt.

A SimBinnél a Túraautó Világbajnokság jogai

Hír | 2006.03.23 19:35

Az FIA GT világkupa-sorozat "bekebelezése" után a SimBin tovább erősítette pozícióját a motorsporttal foglalkozó játékfejlesztők listáján. A csapat megegyezett a Nemzetközi Autómobil Szövetséggel (FIA), mely szerint övék a kizárólagos jog Túraautó Világbajnokságról szóló játékok fejlesztésében. Minden bizonnyal hamarosan hírt adhatunk egy új szimulátor készültéről, amely a WTCC-re épít. Addig is továbbiak itt.

A felnőttek a fiataloknál is többet játszanak

Hír | 2006.03.22 17:35

A Fogyasztói Elektronikai Szövetség (CEA) most kiadott tanulmányából az derül ki, hogy a felnőtt játékosok egyharmada heti tíz óránál is többet tölt játékkonzol vagy számítógépes játék előtt, míg a 12-14 éves korosztálynak csak 11%-a. A tanulmány 1767 megkérdezett amerikai részvételével készült, akik 2005. december 6. és 12. között töltötték ki az online kérdőíveket. "A tény, hogy a felnőttek felzárkóztak, sőt meg is haladták a fiatalok játékóra-számát, elsőre talán riasztó, de ennek megvannak az okai." - mondta a CEA vezető menedzsere és iparági elemzője, Steve Koenig. "Érdekes módon a 12-14 évesek többet játszanak mint a 15-17 éves korosztály. Utóbbiaknak talán nincs már annyi szabadidejük, vagy azt nem akarják elpazarolni. Esetleg ők már inkább kézikonzolt használnak, ami nem lenne meglepő, tekintve, hogy 81%-uk rendelkezik mobiltelefonnal." A tanulmány továbbá kitér arra is, hogy milyen arányban oszlanak el a különféle platformok. Kiderül, hogy a PC vezeti a listát a felnőtteknél, míg a gyerekek inkább konzolon játszanak. A háztartásokat nézve az a család, ahol PC és konzol is megtalálható, 58%-ban inkább utóbbit használják játékra, annak ellenére, hogy jóval kevesebbet üzemeltetik a számítógéphez képest (nyilván azért, mert a konzolt csak játékra, míg a PC-t sok egyéb másra is használják). A hordozható játékgépek népszerűsége egyre nő, a kiskorúak körében sokkal nagyobb ütemben, mint a felnőttek esetében: a nagykorú hordozható játékgép-tulajdonosok 25%-a, míg a gyerekek 77%-a játszott masinájával az elmúlt 6 hónapban. A többszereplős multiplayer játékok esetében kicsit változnak az arányok. A felnőtt játékosok 64%-a legtöbbször egyedül játszik konzolos alkotásokkal, míg 55%-uk online is kipróbálta már tudását mások ellen. A fiatalok ezzel szemben ötször annyi időt töltenek online konzolos játékokkal, ráadásul különösen a lányok. A 25-34 év közötti korosztályban a hölgyek szintén többségben vannak, ami főleg az online játékokban mutatkoznak meg. Legtöbbször ingyenes online játékokat részesítenek előnyben (pl. Yahoo! Games, stb.).

[FuN] Miért LOL a Keresztfater?

Hír | 2006.03.20 20:46

Ha esetleg értetlenül állnátok azon kijelentésünk előtt, hogy miért is nem pont ezt a minőséget vártuk az agyonra reklámozott The Godfather gengszerjátékról - amely mellesleg trilógia lesz -, akkor magyarázatként álljon itt most egy kép. Persze, mondhatjuk, hogy a kinézet nem mérvadó, de ez így önmagában nem igaz. Nagyon is fontos, pláne azok után, hogy a négy évvel ezelőtti Mafia ezen a téren is helybenhagyja szegény Keresztfatert... Thanks jd.

'Napot...

Hír | 2006.03.19 11:03

Kellemes vasárnapot mindenkinek. Elérkeztünk a hét azon részéhez, amikor megkezdődik az uborka: egyelőre úgy tűnik, ma elég kevés hírrel kell számolnunk. Ennek ellenére két érdekesség akadt, lehet készíteni a letöltőket.

Az iskolai előadáson odahajol az egyik szülő a másikhoz: - Maga szerint az a gyerek a bal oldalon fiú vagy lány? - Fiú. - Honnan tudja olyan biztosan, ön az apja? - Nem, az anyja. Egy házaspár legkisebb gyermeke véletlenül meglátja, amint az apja a cselédlánnyal hancúrozik. Odaszalad az anyjához és elmondja, mit látott. Az anyja lenyeli a mérgét, és azt mondja, ne beszéljen róla senkinek, amíg ő nem szól. Pár nap múlva, a nagymama születésnapján összegyűlik a rokonság, vannak vagy hetvenen. Az ünnepség javában tart, amikor az anya előáll és így szól: - Kis figyelmet kérek, Palika előad nektek valamit. Mindenki azt gondolja, egy mese vagy vers következik, Palika viszont ezt mondja: - A múlt héten apu bement abba a szobába, ahol a cselédlány takarított, átölelte, megcsókolta, levette róla az összes ruháját... Természetesen mindenki az apa felé fordul, aki vörösebb lesz a főtt ráknál. Palika folytatja: - Miután levetkőztette, ő is levetkőzött. Lefeküdtek, és aztán apu elkezdte bedugni neki a... azt a... nem jut eszembe, hogy is hívják... Palika az anyjára néz - aki diadalmas arccal hallgatja a fiát -, és megkérdezi tőle: - Anyu, hogy hívják azt, amit te szoktál szopogatni, amikor átjön a szomszéd bácsi?

'Napot...

Hír | 2006.03.18 10:34

Kellemes szombat "reggelt" mindenkinek. Hírek vannak dögivel, így érdemes maradni, no és néhány videó okán lehet készíteni a letöltődroidokat. Addig is jőjjön egy vicc:

Az apa és a fia elmennek az állatvásárra bikát venni. A fiú látja, hogy az apja a bikák tojásait fogdossa. Megkérdezi: - Mit csinál, édesapám, miért emelgeti a bikák tojásait? - Tudod, fiam, akkor jó a bika, ha spannolnak a tojásai, ha feszes a zacskója. Másnap az apa kint dolgozik a szántón. Egyszer csak a fiú lélekszakadva rohan feléje, és már messziről kiabálja: - Édesapám, jöjjön gyorsan, anyám megveszi a postást!

'Reggelt...

Hír | 2006.03.17 08:14

Üdv mindenkinek! Hadd köszönjem meg mindenkinek, aki a tegnap esti chatre beugrott. Nem volt hosszú, de tartalmas, az ujjaim a sok privát üzenet megválaszolásától még most is bizseregnek :) Természetesen egy hónap múlva újra, garantáltan ott leszünk, addig pedig véletlenszerűen találkozhattok a csapat szerkesztőivel a hivatalos chaten. Most pedig kérnék egy kis szünetet, hogy körbeszaglásszak némi újdonság után. Addigis:

Az apuka elviszi a kis gyagyás gyerekét Párizsba, hadd lásson világot. Felmennek az Eiffel-torony tetejébe, s az apuka büszkén mutat körül: - Látod, fiam, innen egész Párizs látszik? - Nem is igaz! Hol az Eiffel-torony?

'Napot...

Hír | 2006.03.15 10:41

Kellemes szerda reggelt mindenkinek. Szabadnapja alkalmából ma valószínűleg mindenki kialudta magát. Lehet, hogy Petőfi apáink is inkább visszafeküdtek volna aludni, ha az ajtón kilépve tavasz alkalmából dobnak egy hátast a csúszós jégen. No de feltehetjük a kérdést, hogy mi van, ha a Pilvax netkávézó lett volna, és Táncsics letöltheti a börtönbüntetését? És mi van, ha ingyenes hotspot lelőhely is a Pilvax, ahonnan PalmOne Lifedriveját előkapva a márciusi ifjak Pestre hívják az ország fiataljait e-mailben?

Egy bombanő nyaral Velencében. Javában gondolázik, mikor a gondolás idegenvezető szemet vet a nőre. Egy kissé elhagyatott helyen megkérdi tőle: - Remélem, szereti a szexet! - Hová gondol, maga szemtelen! - fakad ki a nő. - Oké, de úszni biztosan szeret.

Franciaország is fellépne a fájlcserélők ellen

Hír | 2006.03.13 17:15

A Franciaországi Nemzeti Gyűlés vitába szállt a francia kormány fájlcserélő hálózatok megszüntetésére vonatkozó törvényjavaslatával szemben. Az új tervezet ugyanis az illegális úton zenéket és filmeket letöltő otthoni felhasználókat pénzbírsággal, a szerzői jogvédelem alá eső szoftvereket terjesztőket pedig akár börtönbüntetéssel is sújthatja. Nicolas Sarkozy belügyminiszter a fájlcserélést egyszerűen lopásnak nevezte. A kormány el szeretné törölni azt az apró törvény-kiegészítést is, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy minimális díjért cserébe korlátlanul tölthetnek le. Az eredeti javaslat szerint az említett bűncselekmény 300 ezer euróval és akár elzárással is büntethető lett volna. A baloldali ellenzék azonban, társulva az UMP-vel, tavaly decemberben sikeresen elérte a tövénymódosítási javaslat elvetését. Sarkozy továbbra is kiáll a véleménye mellett: "A fiataloknak jogot kell biztosítani személyes másolatok készítésére, de az ipari szinten űzött illegális letöltés akkor is lopás." - mondta. A következő szavazás március 15-én várható. A kormány időközben lényegesen lentebb csökkentette a javaslatában előterjesztet pénzbüntetést 38-150 euróra.

Th3 Plan - tolvajkalandok

Hír | 2006.03.13 16:39

Mi más is állhatna egy, a Th3 Plan címet viselő játék középpontjában, mint a jól kitervelt rablás. Stephen Foster és Robert Taylor, a világ legnagyobb tolvajai sikert sikerre halmoznak. Öt évvel ezelőtt a maffia felbérelte őket két nagyon értékes festmény eltulajdonítására, egy ugyancsak értékes gyémántért cserébe. Fostert azonban elragadta a kapzsiság, és magának akarván a gyémántatot, alaposan kitolt barátjával. Most azonban eljött Taylor ideje, aki mindent megtesz, hogy bosszút álljon múltbéli társán. Ebben egy profi csapat van segítségére, a szakma legjobbjai, köztük Foster volt szerelmével is. Az együttes feladata a világ bankjainak kifosztása, így például Londonban, Párizsban és Los Angelesben is. A játék során egyszerre három karaktert irányíthatunk, melyeket hétből választhatunk majd ki. 13 misszió, öt tonna akció, és egy megjelenés. Március 24, 2006. Bizonyíték itt.

'Reggelt...

Hír | 2006.03.10 06:25

Üdvözlet mindenkinek eme péntek reggelen. Holnap már mindenki kialudhatja magát, csupán ezt a napot kell kibírni. Amelyen egyébként a Battlefield 2 várva-várt patchével indítunk, így az FPS rajongóinak érdemes élesíteniük a letöltődroidot.

A férj faggatja a feleségét: - Drágám! Hol van a tea? - Jaj, ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A tea a gyógyszeresfiókban van egy kakaósdobozban, amire az van ráírva, hogy só.

[CeBIT] Hat új telefont mutatott be a BenQ Mobile

Hír | 2006.03.09 10:40

A nemrég megkezdődött, hannoveri CeBIT kiállításon a BenQ Mobile hat új mobiltelefont mutatott be. Ezek egyike Windows Mobile 5.0 szoftvert is tartalmaz. A P51-es modell Wi-Fi kapcsolattal, és előtelepített Skype programmal is rendelkezik. A kettő együtt lehetővé teszi az IP-telefonálást vezetéknélküli hálózaton keresztül. Sikerült egy teljes értékű QWERTY billentyűzetkiosztást is elhelyezni az apróságon, de belső értékeit tovább növeli a beépített GPS és a 128 megabájt memória. A Windows Mobile új verziója tartalmazza a Powerpoint prezentációkészítő programot is, de lehetőség van úgynevezett push e-mailek fogadására is. A telefon csak a harmadik negyedévben válik elérhetővé. Az EL71 egy másik új telefon, ami sokkal inkább a külcsínre épít. A vállalat a "fiatal profiknak" szánja, külső borításának nagy részét például fém alkotja. A CF61 sokkal visszafogottabb, nagyobb tömegek számára elérhető modell, beépített zene lejátszóval, Bluetooth kapcsolattal, valamint cserélhető hát- és előlapokkal. A C81 egy igazi multimédiás eszköztár, amely a szokásosnál nagyobb hangszóróval rendelkezik a tisztább csengőhangok és jobb kihangosítás funkció érdekében. Bejelentették továbbá, hogy hamarosan megjelenő telefonjaikra Google keresőt telepítenének. A lépés nem annyira meglepő, hiszen az utóbbi időben több más gyártó is partnerkapcsolatot létesített a keresővállalattal.

IDF 2006: Idén beköszönt a Core-kor

Hír | 2006.03.09 10:31

A március 7-9 között zajló tavaszi fejlesztői fórumán az Intel újabb részleteket árult el a Core mikroarchitektúrákról, amelyek a vállalat legújabb, az iparágban egyedülálló asztali gépekhez tervezett, noteszgépekbe szánt illetve, többmagos szerverekhez készülő processzoraira épülnek. Az első Core mikroarchitektúrás termékek alapjául az Intel 65 nanométer csíkszélességgel gyártott, nagy teljesítményt nyújtó, ám alacsony energia felhasználású processzorai szolgálnak, amelyeknek köszönhetően sok új, formatervezett és kisebb méretű mobil eszköz, asztali számítógép és szerver készülhet majd a jövőben, így csökkenhetnek az áramfogyasztáshoz és az ingatlanhoz kötődő költségek. Továbbá, nagyobb biztonság, jobb kezelhetőség és a virtualizációs képesség áll majd a felhasználók és az üzleti élet szereplői számára. Justin Rattner, az Intel technológiai igazgatója megnyitó előadásában elmondta, hogy a Core mikroarchitektúra segítségével elérhető magas szintű energiatakarékosságsal elsőként az Intel Core Duo processzor büszkélkedhet. A vállalat mobil processzora, az Intel Pentium-M fejlesztése során kialakított energia-megtakarítás filozófiáját vette alapul és bővítette azt egy sor új, élvonalbeli innovációval, továbbá beépítette az utasítások párhuzamos végrehajtását, ami a már létező Intel PentiumR 4 processzor technológiáknál megfigyelhető. Az Intel Core mikroarchitektúrákra épülő processzorok, amelyek az iparágban elsőként 65 nanométeres gyártástechnológiával készülnek majd, 2006 harmadik negyedévében lesznek elérhetőek. "A teljesítmény növekedés és hatékony energiafelhasználás tekintetében az Intel Core mikroarchitektúra mérföldkőnek számít", mondta Rattner. "Az új kétmagos, illetve a 2007-ben megjelenő négymagos processzorok egyedülálló teljesítményt és hatásfokot nyújtanak majd. A felhasználók saját maguk is tapasztalni fogják a rendszerek új előnyeit: a hosszabb akkumulátor élettartamot és az alacsonyabb villanyszámlákat", tette hozzá. Előadása kapcsán Rattner megmutatta, hogy az asztali gépekbe szánt Conroe névre hallgató processzor durván 40 százalékkal jobb teljesítményt nyújt, míg 40 százalékkal alacsonyabb fogyasztást tesz lehetővé összehasonlítva az Intel mostani, nagy teljesítményű Intel Pentium D950 processzorával. Az Intel műszaki igazgatója továbbá jelentős fejlesztésekről számolt be a vállalati, és mobil területeken is.

'Reggelt...

Hír | 2006.03.09 06:37

Kellemes reggelt. Európaszerte tavaszhoz méltatlan katasztrofálisan visszataszító és hideg idő van, a további két hétben mégtöbb esővel és hóval vegyítve... A mai reggelen lesz egy demónk, amely a tegnap későestihez hasonlóan a teljes megjelenése után érkezett meg.

Két gyerekkori cimbora összefut az utcán. Megörülnek egymásnak, elbeszélgetnek: - Tűzoltó lettem - mondja az egyik. - Igen? - csodálkozik a másik - A fiam is az akar lenni. - Akkor adok egy tanácsot. Minél előbb állíts fel a házadban egy rudat, amin gyakorolhatja a lecsúszást. Az a legnehezebb ebben a mesterségben, hogy fel kell pattanni az éjszaka közepén, megragadni a rudat és lecsúszni rajta. Tíz év elteltével a két fickó megint találkozik egymással. - Na, mi újság? Tűzoltó lett a fiad? - Nem. Viszont a lányom sztriptíz-táncosnő.

'Reggelt...

Hír | 2006.03.03 06:19

Kellemes péntek reggelt mindenkinek. Holnap már hétvége, és talán végre az is bekövetkezik, hogy elkezd melegedni az idő. Ma reggelre jutott egy érdekes animáció, valamint egy nagynevű patch, amelyeket mindjárt meg is nézünk. Addig is:

Egy idősebb, őszhajú férfi sétál be egy belvárosi ékszerüzletbe oldalán egy csinos, fiatal lánnyal. - Szeretnék venni a barátnőmnek egy szép gyűrűt - közli az eladóval. Az eladó a vitrinből kivesz egy gyűrűt. - Ajánlanám ezt, 20.000 Forintért. - Nem rossz, de én valami igazán különlegeset szeretnék - mondja az öreg úr. - Nos, akkor nézzék meg ezt a brillköveset, az ára 120ezer. Felcsillan erre a lány szeme, egész teste remegni kezd az izgalomtól. - Igen, ez jó lesz - mondja a férfi határozottan. Ezután megbeszélik a fizetés módját. - Most kiállítok egy csekket, - szól a vevő - hétfőig ellenőrízheti a banknál, hogy van-e rá fedezet, és hétfő délután eljövök a gyűrűért. Hétfő reggel az ékszerész zavartan hívja fel az idős férfit, hogy sajnos nincs elég pénz a számláján. - Tudom, tudom - hangzik a válasz. De el tudja képzelni, micsoda hétvégém volt?

Letartóztattak két nagy másolóművészt

Hír | 2006.03.01 17:48

Letartóztatták a Miah-testvéreket, akik a kelet-Nagy-Britannia-i régió két legnagyobb kalózaként működtek az elmúlt időkben. A scunthorpei férfiak birtokában több mint 13.000 másolt anyagot találtak, így például CD-ket, DVD-ket és videókazettákat. Michael Rawlison, az ELSPA szóvivője köszönetét fejezte ki a nyomozásban közreműködőknek, hiszen a kalózkodásokkal nemcsak a játék-és filmipar tönkretételét segítette elő a testvérpár, hanem a helyi forgalmazóknak is nagy kiesést okozott. További részletek itt.

Most épp a 25 to Life-ot akarják betiltani

Hír | 2006.02.28 15:29

A Nemzeti Törvényszolgák Emlék-alapítványa (NLEOMF) egy átfogó kampányt indított a 25 to Life videojáték ellen, melynek keretében arra kérik a szülőket, hogy ne vegyék meg a terméket, illetve ne engedjék gyermekeiket használni azt. A nonprofit szervezet az Egyesült Államok 15 legnagyobb rendészeti szervezetét képviseli. 1984-ben azzal a szándékkal hozták létre, hogy növelje a különböző bűnügyi állami dolgozók társadalmi elismertségét. Az Eidos január 17-én jelentette meg a 25 to Life című videojátékot, amelynek erőszakos természete ellen lépett fel a NLEOMF szervezet. Egészen pontosan azt kifogásolják, hogy a játékban olyan bandatagoka, illetve rendőrtiszteket személyisíthetünk meg, akik például élő pajzsként egyszerű civileket használnak fel a tűzpárbajokban. A szervezet egyúttal a forgalmazókat is felkérte arra, hogy ne árusítsák a játékot. "Teljességgel lelkiismeretlenek a játék fejlesztői, hogy fiataloknak - vagy gyakorlatilag bárkinek - megengedték a lövöldözés és gyilkolás szórakoztatás céljából történő felhasználását, miközben ártatlan emberek halnak meg a valódi utcákon nap mint nap." - mondta a szervezet elnöke Craig W. Floyd. "Minden szülőt, gondviselőt, és mindenkit, aki törődik a rendészeti alkalmazottakkal, arra kérünk, hogy ne engedjék a játékot gyermekeik közelébe." Majd hozzátette, az elmúlt 10 évben hetven tisztet öltek meg szolgálatban 18 év alatti fiatalok. Kampányuknak egy petícióval adtak nyomatékot, amit már így is rengetegen aláírtak. Az Eidos főnöke, Bill Gardner mindeközben úgy nyilatkozott, hogy nem érti, miért pont ezt a játékot találták meg ismét az ellenzők. A legtöbb helyen igen alacsony értékeléseket kapott. Az óriási felhajtásnak pedig csak az lesz a következménye, hogy a minimális marketing ellenére is növekedik majd a játék iránti kereslet. Minden esetre a hatóságok nem tervezik a játék betiltását.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)