Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 2166

Én Google, te Google, ő Google

Hír | 2006.07.07 12:16

A Merriam-Webster féle főiskolai szótár új kiadása száz új szóval gazdagította az angol nyelvet. Köztük van például a Google is, mint ige. Az angolok mindig is híresek voltak nyelvújító mániájukról, pontosan emiatt a dinamika miatt vált olyan népszerűvé ez a nyelv. Néha talán egy kicsit túlzásba is viszik ilyen irányú törekvéseiket. A Merriam-Webster féle főiskolai szótár új szócikkei között ezúttal az egyszerűbbek is helyet kaptak: például a "drama queen" kifejezéssel olyan személyt jelöl a szótár, aki gyakran túlzott érzelmi kitöréseket és viharos reakciókat produkál. Aztán ott van a "himbo", a vonzó, de bárgyú férfiak új elnevezése. Az igazi csemege azonban a Google márkanév köznévvé, majd igévé válása. Tovább >>

East India Company - tengeri akció a XVIII. századból

Hír | 2006.07.05 23:29

Az East India Company egy frissen bejelentett játék, amely a XVIII. században, a tengeren játszódik. A játékos egy fiatal hajóskapitány bőrébe bújik, feladata pedig, hogy megtalálja és elintézze azokat a kalózokat, akik végeztek apjával és testvérével. A finn Encore Games fejlesztésében álló csodának egyébként nagyon komoly sztorivonalat ígérnek, a megjelenés azonban csak valamikor 2008-ban várható. További infó és az első képek itt.

Bulgáriában terjeszkedik a Ubisoft

Hír | 2006.07.03 09:03

A Ubisoft bejelentette, hogy hamarosan új stúdiót nyit Bulgáriában, Szofiában. Alexandru-Ion Radu kerül ennek élére, bár nemrég nevezték ki a Romániában található kihelyezett stúdió tréning és új munkaerő csoportvezetőjévé is. Úgy tűnik az új csapat a Rayman Ravin Rabbids PC-s változatán dolgozik majd, bár egy projekt kedvéért nem biztos, hogy egy teljes új stúdiót nyitottak volna.

Új kezekben az A Vampyre Story

Hír | 2006.07.03 08:31

Az A Vampyre Story című kalandjáték fejlesztői, vagyis az Autumn Moon Entertainment még áprilisban bejelentették, hogy felmondták szerződésüket az akkori kiadóval, s egyúttal elárulták, hogy a játék fejlesztését nem állítják le, csak felfüggesztik, amíg rendeződik a helyzet. Rendeződött. Bejelentették ugyanis, hogy sikerült új kiadót találni, ám egyelőre sem arról nem tudni, hogy mennyit csúszik emiatt a megjelenés, s hogy változik-e a játék címe. A fejlesztőkről annyit érdemes tudni, hogy régen a LucasArts műhelyében hegesztettek nagysikerű point 'n click kalandjátékokat. Az A Vampyre Story a háromdimenziós animációt kombinálja a kétdimenziós kialakítással. Mona, az opera fiatal sztárjelöltjének elrablásával kezdődik a történet. Kiderül, hogy elrablója, Baron Shrowdy Von Kiefer vámpír, s így hamarosan a lány is hosszabb szemfogakat növeszt. Útja során kénytelen lesz megtanulni kordában tartani az átalakulással járó új képességeket: denevérré válás, hipnotizálás, köddé válás, vérszívás...

'Reggelt...

Hír | 2006.07.01 10:07

Szép napot minden hétvégi "később kelőnek". Tipikusan nem nyári napra ébredtünk, bár arra tökéletes az idő, hogy itt maradjunk a gép előtt, és vagy HL2 Deathmatchel nyomuljunk, vagy még egyszer végigvigyük a Prey demóját! Jaaa, vagy esetleg itt is lehet maradni némi új infóért, mert akármennyire hihetetlen, akadnak fontos apróságok. Majd elfelejtettem, még egy új exkluzív interjú is kinéz mára, szóval érdemes itt maradni. Máris tálalok!

A gyerek kérdezi az apjától: - Apu! Én kitől örököltem az eszem? - Biztosan anyádtól, fiam, mert az enyém még megvan!

Rayman Raving Rabbids PC-re is

Hír | 2006.06.30 13:05

Ubisoftunk Szófiában, Bulgáriában új fejlesztőstúdiót indít, amely jelenleg 21 főből áll. Ez a szám az év végére 40-re gyarapodik. A csapatnak legfőbb feladata az a projekt lesz, mely szerint a Nintendo Wii-re eddig exkluzívként számon tartott Rayman Raving Rabbids című játékot elhozzák PC-re is. További infó Ubi bácsi kiadványában.

A mobilsugárzás izgat, és jót tesz az agynak?

Hír | 2006.06.27 11:16

Állandóan hallani, hogy mennyire káros és veszélyes a mobiltelefonok sugárzása. Az olasz kutatók most más oldalról közelítik meg ezt a károsnak vélt sugárzást. A milánói Fatebenefatelli kórházban néhány fiatalember szolgált kísérleti alanyként abban, hogy megfigyeljék mi történik az aggyal - embereink GSM900-as frekvencián 45 percig szünet nélkül telefonáltak. A várt aktivitást a mozgatóidegek kérgében figyelték meg, amely közel helyezkedik el a fülhöz. Az agy ezen része a külső burokban található, és néhány magasabb rendű képességért felelős. A 45-perces használatot követően a 15 önkéntesből 12 embernek nőtt az elektromos aktivitása az adott agyi területen, és még jó egy óráig úgy is maradt. Nos, hogy mit jelent ez az eredmény? Egyelőre nem tudni. A kísérletet végző tudósok nem tudták megállapítani, hogy ez a stimuláltság káros-e az emberi agyra nézve, azonban véleményük szerint jó esély van rá, hogy pont ellenkezőleg, jótékony hatást fejt ki. Újabb elgondolkodtató: a mobiltelefonunk kinyír minket, avagy erőt ad?

'Reggelt!

Hír | 2006.06.27 08:21

Kellemes keddet! Remélem, mindenki örül most már, hogy kiderült, a júliusi GameStarhoz ingyen hozzácsapjuk a júniusi DVD mellékletet, hiszen bizonyos meghajtók nem olvasták. Elég kellemetlen ez, főleg azért, mert ott debütált az extra hosszú GSTV. Mellesleg ha jól számolom, most is legalább olyan hosszú lesz :) S végre ma már vannak hírek is!

Osztályfőnöki órán: - Gyerekek, ma szexuális felvilágosító órát tartunk... Móricka nagyon jelentkezik: - Tanárnő kérem, aki már volt nővel az mehet focizni? Két koma beszélget a kocsmában: - Te, hallottad, hogy a Józsi fia papnak ment? - Hogyan ? - Hogy-hogy hogyan? Hát a traktorral.

[OST] Madden NFL 07 tömkeleg

Hír | 2006.06.24 11:18

Az EA bemutatta a Madden NFL 07-ben szereplő zenei előadókat, és azok számait. Így most eképp fest a dolog:

  • 30 Seconds To Mars - Battle Of One
  • AFI - Summer Shudder
  • Al Fatz - Came Down
  • Anti-Flag - This Is The End (For You My Friend)
  • Atreyu - Ex's And Oh's
  • Audioslave - Revelations
  • Bishop LaMont feat. Chevy Jones - The Best
  • Cartel - Say Anything (Else)
  • Cord - Go Either Way
  • Damone - Out Here All Night
  • Dashboard Confessional - Reason To Believe
  • Dynamite MC - Bounce
  • Feezy 350 - Playa What
  • Glasses Malone - Right Now
  • Hit The Lights - Until We Get Caught
  • Keane - Is It Any Wonder?
  • Less Than Jake - Still Life Franchise
  • Lupe Fiasco feat. Jonah Matranga - The Instrumental
  • Matchbook Romance - Monsters
  • Omnisoul - Not Giving Up
  • Rise Against - Drones
  • Riverboat Gamblers - On Again Off Again
  • Saves The Day - Head For The Hills
  • Shorty Da Kid - Get Loose
  • Spank Rock - Backyard Betty
  • Sparta - Future Needs
  • Taking Back Sunday - Spin
  • The Panic Channel - Teahouse Of The Spirits
  • The Pink Spiders - Easy Way Out
  • The Rapture - WAYUH
  • The Red Jumpsuit Apparatus - In Fates Hands
  • The Sleeping - Don't Hold Back
  • Trae - Real Talk
  • Underoath - Ever So Inviting
  • Wolfmother - Woman

  • Made Man szeptemberben

    Hír | 2006.06.23 09:11

    Tegnap már hallhattunk a Made Man című maffiás játékról, akkor azonban még nem tudtunk biztosnak tűnő megjelenési dátumot. Most viszont kiderült, hogy idén szeptemberben kerül majd a boltokba az akció. A teljes bejelentés és extrarészletes infók egyébként itt olvashatóak.

    'Hajnalt!

    Hír | 2006.06.23 01:56

    Egész jó dolog ez a visszaszámlálósdi, hasonló fílingje van, mint E3 idején a virrasztásnak :) Perceken belül megérkezik a Micro Machines V4 demója, sajnos igen szerencsétlen időben, de hát a fejlesztők és a kiadó nem minket tartott szem előtt az időpont megválasztásánál. Most viszont legalább tényleg halálos nyugiban próbálhatjuk majd ki a kicsikét :)

    Két horgász beszélget: - Képzeld, a múltkor magammal vittem a két fiamat horgászni, de aztán nagyon megbántam. - Miért, valamit rosszul csináltak? - Mindent rosszul csináltak. Állandóan beszéltek, pedig az elriasztja a halakat. Állandóan himbálták a csónakot, pedig az is elriasztja a halakat. Folyton rossz csalit használtak, de ez még mind semmi. Sokkal több halat fogtak, mint én.

    Made Men - a maffiák királya?

    Hír | 2006.06.22 18:26

    A Mastertronic bemutatta a legújabb akciójátékát, a Made Ment. Ebben a maffiaszervezetek és minden azokkal kapcsolatos dolog kerül előtérbe, és adja a történetet. Innentől kezdve a továbbiakat is kitalálhatjuk. A kérdés az, hogyan fest a játék élesben? Nos, az első képekért ide katt...

    'Reggelt...

    Hír | 2006.06.21 06:52

    Szépséges reggelit mindenkinek. Amint láthatjátok a fenti visszaszámlálást, már csak alig egy nap van hátra a Prey demó eljöveteléig. Még pontosan nem néztem utána annak, hogy mekkora is lesz ez, de biztos vagyok abban, hogy mindenféle letöltést megér majd. A tervek szerint ugyebár reggel hat órakor jön ki, vagyis érdemes viszonylag korán ébredezni holnap. De még itt van a mai nap, mely remélem legalább annyira jól indul, mint a holnap reggel. Mindjárt körbe is keresgélek némi mannáért. Addigis:

    Két öreg beszélget: - Én majdnem minden nap szexelek. - ??? - Tudod, hétfőn is majdnem, kedden is majdnem, szerdán is majdnem... Anyuka a kamasz fiához: - Kisfiam, van már barátnőd? - Van - feleli a fiú bátran. - És adtál már neki puszit? - Igen. - És mit szólt hozzá? - Nem hallottam, a comjával összeszorította a füleimet.

    'Reggelt...

    Hír | 2006.06.18 09:05

    Kellemes vasárnap reggelt mindenkinek. Sajnos nagyon látszik, hogy hétvége van, ebben az időben mindenki inkább strandol vagy grillpartizik, minthogy sajtóközleményeket vagy demókat adna ki. Azért egy-két anyag akad, és talán estig befut valami más is.

    Két óvodás talál egy cicát: - Kiszisza, kiszisza! - szól az egyik. - Nem igaz, hogy nem tudod kimondani a matka nevét! Egy nő vár az orvos irodájában. Az ápolónő kiszól neki: - A vizeletminta, amit adott, almalé. A nő felugrik: - Azonnal kell hívnom a fiam iskoláját. A másik edényt becsomagoltam neki uzsonnának. - Már a mosolyából látom, hogy fogunk mi még találkozni. - Azt hiszi, maga olyan ellenállhatatlan? - Nem, fogorvos vagyok.

    'Reggelt!

    Hír | 2006.06.17 08:55

    Szép szombatot! Élvezzétek ki a gyönyörű időt, szóval maradjatok a hűvös szobában és játsszatok, vagy olvassátok a GameStar Online-t :) Na jó, kimehettek a szabadba is, én is azt teszem mindjárt. Csak előbb kitolom a híreket, amiket találtam.

    - Pistike mi leszel, ha nagy leszel? - Kaaaatooonaaaa! ! ! - De jön az ellenség és lelő! - Aaaakor elleeeenséég! ! ! Mórickáéknak azt a házi feladatot adják, hogy írjanak három olyan szót, melyekben dupla mássalhangzó van. Hazafelé menet Móricka a buszra várva olvassa, hogy: megálló. Fél óra múlva hallja, hogy valaki rákiabál a zebránál: vigyázz! Kettő már megvan - gondolja magában -, és hazaér, ahol látja, hogy az apja két nővel száll be a kocsiba. - Hová mész, apu? - kérdezi tőle. - Piknikezni fiam. - Két kával? - Nem is anyáddal!

    'Reggelt!

    Hír | 2006.06.15 08:02

    Azt hiszem, itt a vakáció! :) A tegnapi chates fogadóóránk is jól sikerült, az interjúalanyok derekasan állták a jobbnál jobb kérdések zuhatagát... Mivel más aktualitás nem jut eszembe, nézzük is a mai híreket.

    - Anyu, azt mondták az óvodában, hogy mi vámpírok vagyunk! - Ne törödj vele kisfiam, inkább edd a levest, mert megalvad. Hentesnek gyereke születik. Az orvos: - 3 kiló 35 deka! - Maradhat...

    Jó üzletnek bizonyul az in-game hirdetés

    Hír | 2006.06.14 09:04

    A Parks Associates tanulmánya szerint a játékokban elhelyezett hirdetések hamarosan virágkorukat élhetik. A tavaly összesen 80 millió dollárt hozó üzlet 2009-ra 400 milliósra növekedhet. 2005-ben az egyesült államokbeli internetes játékos családtaggal rendelkező háztartások havi szinten átlagosan 10 centnek megfelelő ingyenes tartalmat kaphattak az in-game hirdetéseknek köszönhetően. Ugyanez az összeg a televízió esetében és ugyanekkora időintervallum során 50 dollár. A jelenség tényleg nagyon terjedőben van, egyre többen ismerik fel a benne rejlő lehetőségeket. Manapság leginkább autós, illetve ételekkel, öltözködéssel és életstílussal kapcsolatos hirdetések kapnak helyet a játékokban, mivel a megcélzott közönség a 18-34 év közötti férfiak. Egyébként ez az a réteg, amely a leginkább elfogadja az elhelyezett reklámokat, s emellett azok hatékonysága is jónak mondható. A legtöbben azért lennének hajlanóak elviselni a megjelenő hirdetéseket, ha ezért cserébe olcsóbban szerezhetnék be a játékokat. A második helyen a játékmenet és az alkotások minőségének javítása áll.

    'Reggelt!

    Hír | 2006.06.14 07:56

    Kellemes szerdát! Úgy nézem, az idő a következő napokban folyamatosan javul, de már uncsi, hogy mindig erről beszélünk :) Tegnap délután kettőtől félhétig vendégeskedtünk a Digital Reality fejlesztőcsapatnál, ahol külön a GameStar számára tartottak bemutatót két készülő, és hamarosn elkészülő játékukról, a War Front: Turning Point-ról, illetve a Field Ops-ról. A többi, titkos projektről természetesen egyelőre nem beszélhetünk... A hosszú időt kihasználtuk arra is, hogy meginterjúvoljunk néhány érdekes foglalkozást űző emberkét. A végeredményt a júliusi GameStarban, illetve annak lemez mellékletén tekinthetitek majd meg.

    Móricka beszélget a nagymamájával: - Móricka! Ugye tudod, hogy csernobilban születtél? Móricka lehajtja a fejét. - Móricka! Ugye tudod, hogy anyukád is csernobilban született? Móricka lehajtja a másik fejét is. Gyerek az ebédlőasztalnál: - Anyu, szálka van a nagypapa szemében! - Jól van, kisfiam, akkor rakd ki a tányér szélére.

    NecroVisioN - démonok és vámpírok a világháborúból

    Hír | 2006.06.08 22:34

    A NecroVisioN névvel bejelentett játék egy következőgenerációs FPS, amely az első világháború idejében játszódik. A fiktív történetbe démonok és vámpírok szövődnek, no meg rengeteg fegyvertűz és oszló hulla. A várhatóan 2006-ban megjelenő játékban egy fiatal amerikait alakítunk, aki a brit hadseregbe beállván hamarosan észreveszi, hogy a sötétség földalatti erői brutális kegyetlenséggel törnek a világra. Képek alapján nem fest rosszul az alkotás. Az első shotokért ide katt.

    'Napot...

    Hír | 2006.06.06 09:10

    Hurrá! Az időjárással együtt a hírfolyam is kezd magához térni: van miről beszámolni. Leginkább videók lesznek a mai délelőttön, így lehet készíteni a letöltőket. Addig is álljon alant két vicc:

    A 120 éves Pista bácsit arról faggatja egy riporter, hogy miként élt meg ilyen szép kort. - Hát fiam, nem ittam, nem dohányoztam, soha nem káromkodtam, és a nőket is kerültem. Egyszer csak nagy csörgés, csapkodás hallatszik az előszobából. - Mi ez a zaj? - kérdezi a riporter. Az öreg így felel: - Az a részeg disznó bátyám, már megint egy nővel jött haza. - Milyen az óvszer nélküli szeretkezés? - Plug and Pray.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)