Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 163

Atari: Hosszú sikertörténet, csúfos bukás?

Hír | 2006.02.19 11:59

A világ egyik legnagyobb játékkiadója, az Atari a múlt héten közzétett lehangoló pénzügyi jelentést követően a figyelem középpontjába került. Bruno Bonell, a vállalat elnök-vezérigazgatója helyretette a dolgokat. A Bonell kezében lévő vállalat nagyjából 250 dolgozót foglalkoztat Észak-Amerikában. A tervek szerint 20%-ukat elbocsátják, valamint a belső fejlesztő stúdiókat is megpróbálják értékesíteni. Ezek olyan játéksorozatokon dolgoznak folyamatosan, mint a Driver, a Test Drive, vagy a Mátrix filmeken alapuló játékok. Bonell hozzátette, "az, hogy terveink között szerepel belső stúdióink eladása, nem azt jelenti, hogy már ki is tettük rájuk az Eladó! táblát. Jelenleg is számunkra fontos projekteken dolgoznak." A Wedbush Morgan Securities egyik elemzője, Michael Patter szerint "nem a belső stúdiók eladása lenne a megfelelő lépés. Az első, amit meg kellene tenniük, hogy leállítják európai tevékenységüket. Bruno elvonult ebédelni... Az amerikai részleg játékokat készít, míg az európai csak eladja azokat." A kiadótól vásárolt játékfejlesztők esete nagyon ritka. Sokkal gyakrabban fordul elő, hogy egy független fejlesztőgárdát vásárol fel egy-egy stúdió. Az ok nagyon egyszerű: Amikor egy független csapat megállapodik arról, hogy megveszi őket egy kiadó, a csapat megkapja a játékfejlesztéshez szükséges pénzt. Amikor a kiadó elad egy belső stúdiót, a kiadó megtartja a pénzt, amely általában az elküldött fejlesztők totális csődjéhez vezet. Bonell nem tért ki arra, hogy szándékukban áll-e egyes népszerű játéksorozatainak kiadási jogaitól is megválni. A Driver termékvonal még mindig jól cseng, annak ellenére, hogy a legutóbbi, harmadik rész csúfos bukásnak számított. Az Atari tulajdonában lévő fejlesztőcégek jelenleg az alábbiakon dolgoznak:

  • Reflections (Newcastle): Driver 4
  • Melbourne House (Ausztrália): Test Drive jelenlegi generációs konzolokra
  • Paradigm (Dallas): Stuntman 2, Battlezone
  • Shiny Studios (Laguna Beach): Be nem jelentett projekt, valamint Earthworm Jim új verziói
  • Eden Studios (Lyon): Test Driver következő generációs konzolokra. Mindeközben a Shiny alapítója, Dave Perry lemondott tisztségéről. A közzétett hivatalos indok szerint ezzel a lépéssel felszabadulnak a lehetőségek a jövendőbeli vevőkkel kapcsolatban, majd miután sikerült megfelelő megállapodásokat kötni, Perry vissza szándékozik térni a vállalathoz. A Shiny jelenleg 56 alkalmazottal dolgozik. "Most már zöld az út az Atari előtt: eladhatják a Shiny-t. De azt hiszem, ebben én is a segítségükre lehetek, elvégre több dolognak is én vagyok a vezetője. Sok érdeklődőt tudok a tárgyalóasztalhoz csalogatni, ami meggyorsíthatja a folyamatot." - tette hozzá Perry. Az Atari hosszú múltra tekinthet vissza. 1972-ben alapították jogelődjét, s kezdeti sikereit a Pong nevű játéknak köszönheti, amely annak idején berobbant a játékiparba. Öt évvel később (már új tulajdonosokkal) megpróbálták méginkább bevezetni a nappalikba a videójátékokat - ekkor a vállalat neve már Atari 2600 volt. A sikertelen számítógépes piac némileg gondot okozott a cég nívójában. 1994-ben elhagyták az Atari elnevezést, ám két évvel később újra felvették. Amikor már épp kezdett volna megint lefelé csúszni, az Infogrames úgy döntött, tőkésíti a vállalatot és felveszik az Atari nevet. Az Infogrames csak egyike azoknak, akik felhasználták az Atarit. A gondok ellenére a név még mindig jól cseng a közvélemény-kutatások szerint. Sőt, elemzők szerint a tény, hogy az európai Infogrames birtokolja őket, csak ront a helyzeten. Michael Patter elemző szerint "Az ok, ami miatt az Atari képtelen sikereket elérni, az Infogramesszel való kapcsolatában keresendő. Az Infogrames, akárcsak az Atari, süllyed és hamarosan csődbe is megy. Amint ez megtörténik, véleményem szerint az Atarinak van még esélye a talpraállásra, ha valaki felkarolja őket."

  • Sam és Max készülődik

    Hír | 2006.02.12 20:45

    Annó megbotránkoztatta a játékosvilág nagy részét a Lucasarts azon döntése, hogy leállítja ok nélkül a várva várt Sam & Max 2 fejlesztését. Mivel nem halgattak a kérésekre meg a szép szóra, végül a stúdióból kivált egy nagyobb csoport fejlesztő, és sok rajongó igen ékesen nyilatkozott a manapság Star Wars rókabőrőket rángató kiadóval szemben. Viszont sokak örömére maga Steve Purcell, Sam és Max kitalálója jelentete be, hogy a Telltale Games megvette a jogokat, és a Bone nevű kalandjátékuk kiadása után neki is ülnek a fejlesztésnek, Purcellel az élen. Ennek megvan pár hónapja, azóta is figyelik a rajongók az eseményeket. A nemrég San Francisco-ban megrendezett WonderCon-on a stúdió pár tagja nyilatkozott főleg a Bone-ról, de a végén említették a Sam & Max-et is. "Most épp előkészítési fázisban van a játék, és még dolgozunk a kivitelezésen, [...] A tervek még kezdetlegesek, és sokat dolgozunk rajta Steve-el az élen." A teljes cikk ezen a linken olvasható. Továbbá tiszta szívvel ajánlom ezeket az online képregényeket, amiket maga Steve Purcell ír/rajzol, és hetente frissülnek. A kósza hírek szerint közük lesz a játék történetéhez.

    [MOVIE] Bonez Adventures

    Hír | 2006.01.28 18:01

    Új videó érkezett a Bonez Adventures nevű akciókalandból, amely az 1930-as évek valóságában játszódik. A 15 megás animáció nem in-game jeleneteket tár elénk, hanem egy mozis változatban összeállított képsorral kápráztat el. Érdeklődők erre tessék...

    [DEMO] Bonez Adventures

    Hír | 2005.12.08 20:10

    A BoneArtz a mai napon egy újabb demót adott ki a Bonez Adventures című külső nézetes kalandjátékából, melynek verziószáma máe 1.1 és javításra került benne jó néhány apróbb hiba, valamint helyett kapott benne néhány új videó, javítottak az irányításon és a játszhatóságon. Letölteni itt lehet a 188 megás fájlt.

    [DEMO] Bone 1.5

    Hír | 2005.11.11 10:29

    Kiadták a Bone 1.5 demóját. Nem... A Bone demójának 1.5-ös változatát. A korábbihoz képest ebben annyi módosítást eszközöltek, hogy harminc percig játszhatunk vele. Vagyis nem a pálya befejezésekor ér véget a játék - hanem még előtte :) Ide tessenek kattintani.

    [OST] Bone

    Hír | 2005.10.27 06:30

    A Telltale úgy döntött, hogy kiadja Bone című játékának zenegyűjteményét, amely nem mellesleg ingyenesen letölthető. A pakk 20 mega körül mozog. Maga a Bone egyébként egy író komikus regényén alapul. A muzsika letöltéséhez ide katt.

    [DEMO] Bone

    Hír | 2005.09.15 22:24

    Egy aranyos kis kalandjáték demója érkezett közénk, és ez nem más, mint a Bone névre keresztelt, a Grim Fandango világára hasonlító játék, melyben kedvenc kis csontvázunkkal kell mindenféle kalandot, rejtélyt, puzzle-hegyeket megoldanunk. Nagy méretűnek éppen nem nevezném a "kicsikét" (elnézést az oximoron jellegért), ugyanis kemény 73 megával bír. Mást nem tudok mondani, csak hogy töltsétek!

    [KéPZ] Frissítés!!

    Hír | 2005.09.01 11:48

    Ismét egy szerényebb fajta adag, kifejezetten ínyenceknek. Ebédhez pont aktuális. Egészségetekre!

  • Blitzkrieg 2 (5)
  • Bone (30)
  • City of Villains (13)
  • Cold War (6)
  • Everquest II: Desert of Flames (41)
  • Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure (26)
  • Project Xenoclone (11)
  • Red Shark 2 (45)
  • Savage 2: A Tortured Soul (11)
  • SkiRacing 2006 (13)
  • Spellforce II: Blend of Perfection (1)
  • Sword of the Stars (20)
  • Total Overdose (12)
  • Wildlife Park 2 (5)

  • [MOVIE] Bone

    Hír | 2005.09.01 09:24

    Szépen csendben készülget a háttérben a Bone elnevezésű 3D-s kalandjáték, mely egyre pofásabb, és ami a legfontosabb, egyre szórakoztatóbb. Az egész úgy lett kialakítva, hogy leginkább egyfajta képregényre hasonlítson. Néha még kicsit Sam & Max beütéssel is rendelkezik, persze nyilvánvaló, hogy nem azon alapszik. Az első videóját mindenképpen érdemes letölteni, természetesen lokálból :)

    [MOVIE] Bone

    Hír | 2005.08.10 22:13

    Megjelent az első animáció a Bone című kalandjátékból, mely Jeff Smith azonos című képregénye alapján készül a Telltale Games gondozásában. Az Adventure Gamers honlapján néhány artworkot is találhattok, az ominózus videóért kattanjatok alant!

    Barebone-körkép

    Teszt | 2005.08.04 14:50

    A nyár ideális arra, hogy egy hűvös sarokban elmélkedjünk a gépfejlesztésről, kitaláljuk, mire lesz szükségünk, hogy újult erővel kezdhessük meg az őszi dömpinget. Azok figyeljenek most ide, akik a nem távoli jövőben szeretnének komplett rendszert venni.

    [DEMO] Bonez Adventures

    Hír | 2005.07.21 09:12

    A Bonez Adventures egy, az Indiana Jones-féle kalandokra épülő kaland-RPG, melynek főszereplője Mr. Bonez. Ősi síremlékek, fagyott barangok, Kairó-i bazárok, régi piramisok. Nos, ez a kalandok kedvelőinek figyelmét minden bizonnyal felkeltette, így nem is tennék mást már hozzá, pláne, hogy a demó mellé összeszedték a gépigényeket is.

    [MOVIE] Bone

    Hír | 2005.07.15 22:46

    A Bone egy készülő kalandjáték, melynek most megtekinthetitek az első előzetesét. A videó egy perc erejéig mutatja be a három főszereplőt, és némi bepillantást is nyerhetünk a háttértörténetbe. Kicsit talán vicces lehet, de a fájl valóban 137 mega, amit egyáltalán nem indokol sem az animáció hossza, sem a minősége...

    [KéPZ] Frissítés @ 0622

    Hír | 2005.06.22 08:56

    Bizony, a legutóbbi galériafrissítés óta eltelt közel két hét alatt tetemes mennyiségű új kép érkezett. Egészen pontosan 83,8 megabájtnyni. Jó részük új, a többi pedig a meglévő galériák frissítése. Kellemes csemegézést!

  • 80 Days (14)
  • Adrenalin (14)
  • Alpha Prime (3)
  • Antikiller (21)
  • Bone (9)
  • Brian Lara International Cricket 2005 (21)
  • City Life (10)
  • Gang War (58)
  • GODS: Lands of Infinity (20)
  • Lada Racing Club (26)
  • Metathrone Project (9)
  • Night Watch (41)
  • Night Watch Racing (6)
  • Operation: Matriarchy (15)
  • Outfront II (15)
  • Pacific Storm (30)
  • Phantasy Star Online: Blue Burst (15)
  • Shadowgrounds (12)
  • Sniper (11)
  • Sphere (12)
  • Tony Tough 2 (12)
  • Vietcong 2 (5)
  • Vivisector (26)
  • VOYAGE Inspired by Jules Verne (20)
  • Whirlwind of Vietnam (17)
  • Wartime Command (16)
  • World War I (14)
  • X³ REUNION (12)
  • XIII Century Sword and Honor (45)
  • X-Men Legends II: Rise of the Apocalypse (16)
  • You are Empty (22)

  • [KéPZ] Frissítés!!

    Hír | 2005.05.15 17:18

    Újabb galériás frissítésnek lehetünk szemtanúi. Sajna nem olyan pergős a felhozatal, mint tegnap... legalábbis egyelőre. GTA rulzik egyébként! >>>

  • Bone (4)
  • GTA: San Andreas (14)
  • Imperator (7)
  • Vivisector (3)

  • Honlaplesen

    Hír | 2005.05.13 10:08

    Újabb hivatalos weboldalak indultak be az alábbi játékokhoz:

  • Bone
  • Stealth Force: The War On Terror
  • Zoo Tycoon 2 Endangered Species

  • Telltale játékok

    Hír | 2005.05.03 10:22

    A Telltale bejelentette, hogy cirka hatszázezer dolláros tőkéjéből új játékok fejlesztésébe kezd. Ezek egyike a Bone lesz, amely Jeff Smith könyvei alapján készül majd. Más fronton is változások várhatóak a cégnél. Olyan emberek léptek ugyanis be, mint Greg Land, Karen Petersen és Brien Gillies, akik több nagy játék elkészítésében játszottak már fontos szerepet. Hogy e nagy változásokból mikor látunk valamit, egyelőre kérdéses.

    Bone - mókás kalandozás

    Hír | 2005.02.21 09:08

    Bizonyára tudjátok, hogy a LucasArts hosszas fejlesztői munka után úgy határozott, hogy leállíttatja a Sam'n'Max: Freelance Police fejlesztését. Az akkori fejlesztőcsapat nagy része kilépett a csapatból, és megalakították a Telltale Games nevezetű kompániát. Most előbukkant az első játékuk is, melynek egyszerűen a Bone nevet adták. A főszereplő, szerény meglátásom szerint egy "izéke", aki fontosnak érzi megtalálni elveszett rokonait. A játék Jeff Smith korábban sikeres (sajna nem hazánkban), azonos című képregényére épül. A fejlesztők természetesen ígéretet tettek arra, hogy a legviccesebb játékot hozzák össze. Sajna még nem sok van róla, de azért csekkoljátok az oldalát itt.

    'Napot...

    Hír | 2003.05.04 13:36

    Nah, még hirtelen, a Forma 1 megkezdése előtt, BonemanX noszogatására előcibáltam néhány lazább hírecskét :) A hétvégi zuhatagot, ahogy említettem valszeg semmi sem űberelheti, de azért megpróbálok arra törekedni :) Következzék hát a méltán megérdemelt napi viccünk:

    Szőke nő felszáll egy buszra Pesten, majd megkérdezi a sofőrt: - Tessék mondani, elmegy ez a busz New York-ig? - Ugyan asszonyom, dehogy megy! - Na, lécci lécci lécci!!!!!!!!!!

    'Reggelt...

    Hír | 2003.03.28 08:25

    Szép reggelt mindeneteknek! Mostanra végre kitomboltam magam Luca Turilli zenei világára jellemző mágikus pergénések átadva magam, majd miután arra eszméltem, hogy már jó negyven perce csak a dalszövegeket üvöltözöm melóhelyen, gondoltam hírezhetnék is egy kicsit :) Remélem tegnap óta többen kipróbáltátok már az új Detonator drivereket, meglestétek az összes tegnap beindult avagy frissült honlapot, és felkészültetek a mai napra. Induljon hát a reggeli zuhany, és, hogy BonemanX-nek is jobb kedve lehessen lássuk a mai viccet :)

    Orvos a betegnek: - Van egy jó, meg egy rossz hírem. Kezdem a rosszal: magának Alzheimer-kórja van. - És a jó? - Mire innen kilép, el is felejti...

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)