Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 1669

Heroes 5 bétateszt #2

Hír | 2005.10.13 06:28

Az Ubisoft második fordulót rendez, ami a Heroes V bétatesztelését illeti. Minderre azért van szükség, hogy szeretett RTS-ünk mégjobb legyen. Aki kimaradt az első tesztből, az most ne csüggedjen, viszont aki akkor nem regisztrálta magát a hivatalos honlapon, az szomorkodhat. Ugyanis A második fordulóba is az előzőekben regisztráltak közül sorsolnak majd. 20 hely, valamint egy lelkes csapat, amely magára vállalta a teszt lebonyolítását. Aki jelentkezne, október 14-ig teheti ezt meg, az alábbi módon: erre a címre küldjön egy e-mailt, a saját elektronikus levelezési címével, valamint az Ubisofttól kapott felhasználói nevével.

Új ZUXXEZ honlap

Hír | 2005.10.12 09:25

Beindult a ZUXXEZ Entertainment (nem tudom miért, de amolyan "szákszez" fílingje van, ahogy kimondod :P) felújított weboldala, mely, ha nem is lett sokkal szebb, jóval több infót lehet elérni rajta. Minden, még megjelenés előtt álló és korábbi játékuk oldalának linkje megtalálható, sőt, ezekhez még új képek, dobozképek, és hasonlók is elfértek. Ha érdekel, parancsolj.

Kalifornia 1 : 0 videojátékok

Hír | 2005.10.08 10:44

Schwarzenegger kormányzó aláírta a Kaliforniai Játék Törvény határozatát, mely kimondja, hogy megakadályozza az erőszakos jellegű játékok árusítását a gyerekeknek Kalifornia államban. A határozat 2006. január 1-jétől lép hatályba.

MMO-s aukciók?!

Hír | 2005.10.01 17:30

Bizonyára már sokan hallottatok arról, hogy az interneten többfelé legálisan vagy áltlában illegálisan aukciókat tartanak különféle varászlatos tárgyakra, karakterekre vagy éppen virtuális pénzre, amelyek a legkülönfélébb MMORPG-ben használatosak. Kutatók, szakértők és gazdasági szakemberek egy lelkes kis csapata úgy határozott, hogy beleássák magukat a folyamat rejtelmeibe és megvizsgálják, hogy hogyan is működnek pontosan ezek az árverések mind gazdaságilag mind pedig technikailag. A csapat eredményeiről, konzekcenciáiról egy részletes cikket közölt a Worthplaying, amelyből most itt szemezgetnénk "néhány" kulcsmondatot: Aki már játszott MMORPG-vel tudja, hogy nem kevés időbe (és persze ezzel együtt előfizetési díjba is) kerül egy igazán profi karakter kialakítása. A World of Warcraft esetében, még a legnagyobb grindelőknek is hónapokba kerül a maximális 60. szint elérése, még napi 6-8 óra játék mellett is. Ha megvan a maximális szintünk még nincsen vége a karakter fejlesztésnek, mehetünk tovább és kezdhetjük gyűjteni a jobbnál jobb armorset-eket és fegyvereket, mert hiába vagyunk 60-on ettől még nem lettünk halhatatlanok és a többi jobb felszereléssel rendelekző karakter úgy elkeni a szánkat, hogy csak nézhetünk. A befektetett idő mennyiségét meglovagolva próbálnak többen akár már üzletszerűen is hasznot húzni az egyes játékokból, amit persze a fejlesztők nagytöbbség tílt és ezáltal a törvény által is büntetendőnek számít. Egy nem régen készült felmérés szerint világszerte több, mint 20 millióan! játszanak valamilyen havidíjas MMO játékkal. Az átlag gamer 27 éves férfi, aki játékszenvedélye mellett aktívan dolgozik is, így előfordul, hogy a kalandozásra csak ritkán jut ideje. A neten fellelhető MMO aukciókkal foglalkozó cégeknek elsősorban a dolgozó játékos a célpontja, hiszen ideje kevés van viszont fizetőképes keresletet jelenthet. Gondoljatok csak bele, az ipse epikus csatákban akar részt venni, ideje nuku, hogy belátható időn belül elérje azt a szintet amit már szeretne, hogy arról ne is beszéljünk, hogy valószínűleg nem lesz kedve 20-szor lerohanni Stratholme-ba, hogy összeszedje azt a nyomorult devout szandált a setje kedvéért. Mit tesz ilyenkor?! Kézenfekvőnek tűnik a mindenfelé felbukkanó hírdetésekre kattintani és licitálni egy árveráses oldalon egy már tökéletesen kifejlesztett power karakterre, melyeknek ára szinttől és felszereléstől függően 100 és több ezer amerikai zöldhasú között mozog. Ha valaki nem akarna teljes karaktert venni csak néhány ezer aranyat, akkor ő is meg fogja találni a kellő lapokat. Játékosok hadai játszanak money grind karakterekkel, legtöbbször 1 accal napi 24 órát is tolják többen, hogy minnél több virtuális pénzt hozzon a konyhára, amelyet majd az árveréseken valós pénzzé "változtatnak", mondta az egyik nevét elhalgatni kívánó "üzletember". Amint azt már említettem a fejlesztők többsége szigorúan bünteti az ilyen nemű üzletelést, hiszen nem csak a játékélményt rontja és juttatja igazságtalan előnyhöz a tehetősebb játékosokat, de egyfajta lopást is elkövetnek az árveréseken résztvevők, hiszen olyan dologból szereznek pénzt, amit más készített. Az IGN pár hónappal ezelőtti szavazásán kikérte a játékosok véleményét a különböző aukciókról. A szavaztok kiértékelése után kiderült, hogy a nagytöbbség mélységesen ellenzi a tevékenységet, hiszen úgy tűnik, hogy a kegyetlen gazdaság és a pénz már a játékok világát is mélyen átszőtte ezzel teljesmértékig elrontva egyes emberek mindennapi kikapcsolódását vagyis a játékot. A gazdasági becslések szerint 2005-ben az MMO-aukciók a 200-900 millió USD-t hoztak bizonyos cégek konyhájára. Míg a kiadók, a játékosok és a fejlesztők többsége harcol a karakter-tőzsdék ellen, addig a Sony Online Entertainment úgy gondolta, hogy amiben pénz van abból neki sem szabad kimaradnia, nehogy már mások keressenek az ő portékájával így elindította saját aukciósházát az EverQuest II.-ben található felszerelésekre specializálódva. Az egyszerű játékos azt szeretné, hogy egy megterhelő nap után otthon leülhessen gépe elé és barátságosan eljátszhasson néhány órácskát kedvenc játékával, de úgy tűnik, hogy a világ közbeszól és ma már ezt sem lehet megtenni anélkül, hogy beleszólna a politika vagy a gazdasági helyzet.

FFXI Blue Mage részletek

Hír | 2005.09.30 10:52

Pár hete bemutatásra került a Final Fantasy XI: Treasures of Aht Urhgan a népszerű MMORPG következő kiegészítő lemeze. Sajnálatos módno eddig nagyon kevés információ látott belőle napvilágot, ezek is kimerültek néhány újabb helyszín bemutatásán egészen a mai napig. Bár a Square Enix még mindíg nagy titokban tartja a játék specifikációit, azért elhintettek némi infómorzsát, melyből kiderül, hogy a fajok sorába egy újabb faj a "Blue Mage" kerül. Ezek a karakterek hasonlítanak az Final Fantasy IV-ből ismert Stragushoz, valamint az Final Fantasy VIII-ból ismert Quistis, ugyanis képesek a legyőzött ellenféltől újabb képességeket tanulni. Kiderült még róluk, hogy mesterei a legendás Aht Urhgan művészeteknek, akik harcosként ismertek és elegáns hajlított kardot használnak közelharcban.

'Reggelt...

Hír | 2005.09.28 09:18

Szebb reggelt mindenkinek. A tegnapi nap nem egészen úgy alakúlt, ahogy többen szerettük volna. Ezúttal pedig nem csupán az esti hírezés kimaradásáról van szó. Éppen ezért most nem nagyon vagyok vicces kedvemben, holnapig elmaradnak a poénok. But, the show must go on. Lássuk a mai híreket.

Serious Sam II Gold!

Hír | 2005.09.27 18:26

Komoly Karesz, a.k.a Serious Sam visszatér, hogy ismét leszámoljon szám szerint 12435662 monsztával, meg pár főgonosszal. Bezony, elkészült a második epizód, folytatódhat az agyatlan hentelés. Egy fárasztó nap után kimondottan egészséges leülni a gép elé, és olyan ultrarealisztikus fegyverekkel ölni a természetesebbnél természetesebb ellenfeleket, mint például a kézbevehető újkori ágyúcsoda. A Gold-jelentéssel együtt természetesen a végleges megjelenési dátum is előkerült: október 11. Többet nem mondok, ugyanis mazur mester cikke is az imént került ki onlinera, fent olvashatjátok.

Büntetnék az eladókat Kaliforniában

Hír | 2005.09.10 12:18

Jaj, már megint kezdik... A sok kaliforniai nagyokos aláírt egy olyan törvényjavaslatot, mely kimondja, hogy tilos 18 éven aluliaknak eladni olyan játékot, melyben kegyetlenül bántalmaznak emberi lényeket. Persze elvileg ez eddig is így volt, ám ezentúl már ezer dollárra(mintegy kettőszázezer forint) is büntethetik a szabályszegő boltosokat. A javaslat készen áll, törvénybe iktatásához mindösszesen egyetlen aláírás kell - a kormányzóé, Arnold Schwarzaneggeré... Arni, ne tedd!!! :)

[OST] Sin

Hír | 2005.08.26 11:00

Azoknak, akik emlékeznek még a régi Sinre, vagy annak kiegészítőjére, a Sin: Wages of Sin-re és szeretnék feleleveníteni élményeiket... esetleg azoknak, akiknek ez a csodálatos FPS kimaradt az életéből és szeretnék megtudni, milyen jó kis zenéje volt... Nos, nekik ajánlom figyelmébe ezt a kis gyűjteményt a játék zenéiből. Érdemes belehallgatni! :)

Cotropitorii - ingyenes kimondhatatlan

Hír | 2005.08.25 10:44

Bejelentette egy új, ráadásul ingyenes harmadik személyű lövöldözős játékot Cotropitorii címmel, mely jelenleg béta állapotban van. A szingli küldetések egy alternatív univerzumban zajlanak, ahol Nicolae Ceausecu nem halt meg, és az Egyesült Államokat akarja leigázni. Deathmatchben akár 32-en is nyomulhatunk egyszerre, az akció alatt pedig román dalok lesznek majd hallhatók (remélhetőleg az O-Zone-t kihagyják majd...). Az első trailert máris megtekinthetjük. Thanks Gamer's Hell.

RF Online infók

Hír | 2005.08.24 10:12

A Codemasters, szépen lassan, kimérten csepegteti az infókat készülő online gammájáról, amely egyfajta fantasy-scifi elegyként próbálja majd megállni a helyét az igencsak erős versenyben. A játékot a kóreai CCR fejleszti, amely már kivívta az emberek elismerését az ázsiai térségben. Ha a fejlesztés a tervek szerint halad, akkor az európai és amerikai játékos társadalom 2006 elején népesítheti majd be a Novus galaxist a három frakció valamelyikénk oldalán harcba szállva. A megfelelő oldal megválasztása kiemelt fontosággal fog szerepelni a játékban, hiszen a készítők elmondása szerint a pvp igen kidolgozott aspektusa lesz majd a programnak, nem lesznek ritkák a napokon át tartó több ezer embert felsorakoztató epikus csaták sem. A megjelenésig minden MMO fan döntse el, hogy a Bellato Union, a Holy Alliance Cora vagy éppen az Accretia Birodalom áll közelebb a szívéhez.

'Napot!

Hír | 2005.08.18 10:17

Hoppá, kicsit bealudtam, és máris arra kell ébrednem, hogy kib****** sok hír van. Kicsit kiment a fejemből, hogy Games Convention van. Ejj, no, álljunk neki! Mai viccünket Netonnak köszönjük!

Kopasz, kigyúrt macsó csávó áll a vasúti hídon és lábánál fogva fejjel lefelé lógatja a szőke barátnőjét. Begurul alájuk egy tehervonat, erre a csávó így szól: - Na most mondjad, hogy teherbe szeretnél esni, vazzeg!

[DEMO] Pilot Down

Hír | 2005.08.13 23:40

Megérkezett a várva várt Splinter Cell-klón (kimondom, elvégre maguk a fejlesztők is így nyilatkoztak a játékról egy elveszett interjúban), a Pilot Down egyjátékos, kipróbálható verziója. A 113 megás demóban a végleges játék első pályáján ügyködhetünk, célunk az ellenséges vonalak mögül barátságos területre jutni. Attól ne féljetek, hogy játék közben leesett állatokat kell majd keresgéljétek, mert ahogy a fenti linken is láthatjátok, a játék bizony nem a grafikájával gyönyörködtet :) Viszont mindenképpen töltsék azok, akik szeretnének egy jót lopakodni. Az alábbi 2 linkről cibálhatjátok az anyagot: Demó (Worthplaying) Demó (3dGamers)

Bemutatták a GeForce 7800 GT-t

Hír | 2005.08.12 13:31

Az nVidia bemutatta a világ jelenlegi leggyorsabb videokártya-családjának pénztárcakímélő változatát, a GeForce 7800 GT-t. A processzor ugyanazokra képes, mint a drágább GTX modellé, tehát támogatja a Shader Model 3.0-ás változatát, ezen kívül a HDR és SLI technológiákat is. A különbség a mag órajelében, valamint a pixel és vertex futószalagok számában mutatkozik meg. A GTX változat 24 shader és 8 vertex futószalagját 425 MHz-es magórajel és 550 MHz-es memória hajtja meg, míg a GT változatban ezek az adatok a következőek: 20 shader és 7 vertex szalag, 400 MHz-es mag- és 500 MHz-es memóriafrekvencia. Ennek köszönhetően a kártya ára "mindössze" 449 dollár, és már számtalan márkakereskedőnél kapható. A hetedik generációs GeForce chipek egyébként világszerte ötven díjat zsebeltek be, különösen a fent említett új technológiáknak köszönhetően.

[MOVIE] Quake 4 MP!!!

Hír | 2005.08.11 17:13

Hú vazz'! Jó lesz ez a Quake 4... Jó, ezt eddig is tudtuk, legfeljebb nem mertük kimondani. Bizonyos, nem szívbajos emberkéknek sikerült két kézikamerás felvételt készíteni a játékról egy "multiplayeres" prezentáción a QuakeCon 2005-ön. Érdekesség, hogy egy darab ellenfelet sem látni benne. Íme a hang nélküli eredmény

Új Dragonshard dátum

Hír | 2005.08.11 08:31

A változatosság kedvéért még egy, a mai napon harmadik késésről kell beszámolnunk... A Liquid Entertainment sokak által várt, D&D alapokra épülő stratégiai játéka csak szeptember 20-án kerül a boltok polcaira. Ez sajnálatos tény, de nem tudunk vele mit csinálni - szegény Atarira mostanában valóban rájár kicsit a rúd. Addig azonban felhívnám a figyelmedet a mostanában kijött demójára - hátha kimaradt az életedből. Érdemes kipróbálni!

Serious Sam 2 infók - újra

Hír | 2005.08.10 09:02

Tegnap jeleztük, hogy a Serious Sam 2 új megjelenési időpontot (október 14.) kapott. A 2K Games erre gyorsan közzétett egy helyreigazító nyilatkozatot, amelyben többek között elárulják, hogy a játéknak nincs még ennyire konkrét megjelenési dátuma, továbbra is valamikor idén ősszel kívánják megjelentetni. Ha azt nézzük, így is maximum novemberig csúszhatnának, úgyhogy ez nem olyan vészes. Továbbá elárultak részleteket Sam bácsi multiplayeres képességeiről. A pletykákkal ellentétben nem nyolc, hanem 16 játékos játszhat majd egyszerre. Emellett lesz még kooperatív játékmód is, viszont a sima öldöklés (deathmatch) kimarad. Tudnám miért, olyan nehéz lett volna beletenni?

[MOVIE] Szombati ebéd

Hír | 2005.08.06 11:17

Miután Alma elcikázott, kimerészkedtem a világosra. Elég volt a legközelebbi fa alá behúzódnom, rögtön potyogni kezdtek feszült idegzetemre a videóbombák...

'Reggelt...

Hír | 2005.07.25 08:21

Üdvözlet. Nem szeressük a hétfő reggelt, pláne, ha még hírek sincsenek. Pedig most sajnos ez az eset áll fenn, az uborka áttolódott hétfő délelőttre. No nembaj, egy botrányos esetről ismét beszámolhatunk, ami biztos felkavarja majd az állóvizet...

Az én mamám nagyon szigorú asszony, - meséli a 19 éves Gizike- ha éjfélig nem érek haza... - Megpofoz. -vágja rá a barátnője. - Nem. Megeszi a vacsorámat. Egy busz nekimegy a fának. - Hogyan történt? - kérdezi a rendőr a sofőrt. - Fogalmam sincs. Éppen ellenőriztem a jegyeket a busz végében, amikor a baleset történt. A rendőr egy bűnözőt kísér át a bíróságra. Hirtelen nagy szél támad, és elviszi a rendőr sapkáját. A gyanúsított segíteni akar. - Örmester úr! Megengedi, hogy a sapkája után fussak? - Te kis ravasz! - mondja a rendőr - Te csak maradj itt, majd én futok a sapkám után!

Samsung SCH-V770 - a 7-megapixeles

Hír | 2005.07.05 07:39

A Samsung informatikai vállalat mobilgyártó részlege idén márciusban, a Cebiten mutatta be egyik legújabb készülékét, a Samsung SCH-V770-et. A V770 most bizonyos országokban már forgalomba is került. Aki esetleg nem hallott volna még erről a készülékről, annak kicsit részletesebben, hogy mit is tud ez az extrém masina: 7 megapixeles kamera (3x optikai, 5x digitális zoom), 640x480-as felbontású videó rögzítése (30 frame), 2 inches, 16 millió színre képes kijelző, TV-kimenet. A 123.7x54.2x26.3 mm méretű és 184.4 gramm súlyú készülék közel 200.000 Ft-os áron kapható. Nagyon érdemes tehát meggondolni, hogy milyen készüléket vesz az ember, és mire van szüksége, pláne ilyen árak mellett. Elvégre ezt nevezhetjük akár kamerának is, beépített telefon funkcióval. Nem mellékes, hogy egyre több gyártó dob piacra MP3-lejátszásra képes, miniatürizált digitális kamerákat is.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)