Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 185

Létszámleépítések az Electronic Arts-nál

Hír | 2006.02.02 14:35

A világ legnagyobb játékkiadója 5%-kal csökkenti foglalkoztatott alkalmazottainak számát, amely legalább háromszáz dolgozót érint. Az EA szóvivője szerint a vállalatóriás világszerte 6500-7000 embert foglalkoztat. Az ötszázalékos létszámleépítés így nagyjából 325-350 dolgozót érint. A szóvivő azzal magyarázta a lépést, hogy a vállalat az EA jelenleg átmeneti állapotban van. Minden részleg átesik mostanában egy erőforrás-vizsgálaton. A dolgozók egy részének felajánlják majd, hogy más irodában folytathatja munkáját. Az első felmondóleveleket a redwoodi központban osztották ki. Ezt követte a floridai és a vancouveri iroda. A leépítés egy nappal az EA legfrissebb pénzügyi jelentésének nyilvánosságra hozatala előtt. Az idő közben felreppent pletykákat, melyek szerint leállították volna a The Godfather fejlesztését, a kiadó határozottan cáfolta.

George Broussard interjú: Mi lesz veled, Duke Nukem?

Hír | 2006.02.02 12:42

A 1UP.com oldalnak lehetősége nyílt egy rövidnek épp nem nevezhető interjú készítésére a 3D-Realms fejlesztőcsapat társalapítójával, George Broussarddal. Az urat leginkább Duke Nukem karakterének megalkotásával azonosítják. A kérdező kertelés nélkül rákérdezett, hogy mi a fene történt a Duke Nukem Foreverrel, hiszen már lassan évtizedek óta nincs róla semmi hivatalos információ, vagy sajtóanyag. "Szerintem ez főként vezetői döntések következménye. Scott és én dolgoztunk ekkortájt a játékon, valamint a Shadow Warrioron. Ekkor egy külön csapatot hoztunk létre a Prey számára. A technológia már adott volt, 1998-ban össze is állítottunk egy igen ütős E3 demót, és már a multiplayer is működött. A probléma talán ott lehetett, hogy a kitalált fícsörök, sajátosságok nem voltak számunkra elegendőek, mindig többet akartunk, mint amennyit ésszerűen meg tudtunk volna oldani. Olyan döntéseket hoztunk, amelyek legalább további egy évnyi fejlesztési munkákat eredményeztek." Mikor arra kérték, részletezze azokat a vezetői döntéseket, így válaszolt: "Nehéz már erre visszaemlékezni, hiszen közel tíz éve volt már. Az E3 után jött az a gondolat, hogy térjünk át DirectX 6-ről DX7 támogatására. A tartalomkészítők, így a grafikusok, modellezők, pályaszerkesztők további egy évet igényeltek az átállás miatt. Aztán olyan tervek is születtek, hogy kisvállalatból nagy fejlesztő céggé alakuljunk, ahol 20-30 ember helyett jóval többen dolgozhatnak, egyszerre több projekten. Sajnos ez sem jött össze. (...) Ennek következménye volt az is, hogy leállítottuk a Prey fejlesztését. Két FPS nem fért meg egy stúdióban. A visszatérést a Human Head Studios csapattal kötött megállaodás tette lehetővé. (...) Az eredeti elképzelések nem sokat változtak, csak amennyire azt a technológiai fejlődés megkívánta. (...) A Doom 3 engine-jét három héttel a Raven Software után kaptuk meg mi. Tehát nagyjából egy időben kezdődhetett meg a fejlesztése a Quake 4-nek és a Prey-nek." És mikor készülhet el a Duke Nukem Forever? "[Nevet] Majd ha a disznók repülnek. De amúgy tényleg, jól haladunk. A munka nem állt le. Gyakorlatilag csak a részletek összerakása maradt hátra. A fegyverek kész vannak, A legtöbb lény, ellenség, karakter kész vannak. Már csak a tartalom egy egész játékká gyúrása van hátra, ami azonban nem könnyű feladat. Annál is inkább, hogy - mint azt már jól tudjátok - valamivel mindig többet szeretnénk nyújtani annál, amit elvárnának tőlünk, vagy akár mi saját magunktól."

A Sony leállította az AIBO és QRIO projekteket

Hír | 2006.01.29 10:00

A Sony leállította az AIBO és QRIO projekteket, melyek célja a robottechnológiai szórakoztatóipar fejlesztése. Noha a képeken látható robotokon nem dolgoznak tovább, a színfalak mögött továbbra is folynak a kutatások a mesterséges intelligencia legkiforrottabb képviselőjének megalkotása érdekében.

Mégsem lesz Stargate SG-1: The Alliance?!

Hír | 2006.01.22 12:34

Szegény Stargate SG-1: The Alliance-szel rengeteg minden történik mostanában. Az utóbbi fél évben már többször keringett az a hír, hogy a fejlesztését leállították. Először a fejlesztők hivatkoztak rá, hogy nem elégedettek a munkájukkal, ezért leállítják, majd a JoWood/Perception összetűzés és még sok kisebb csavar. Bár az imént említett kavarodásból kikerült a fejlesztő és úgy tűnt új kiadóval az élen a játék elkészülhet, most ez újra megdőlni látszik. A Perceptionön belül néhány forrás arra utal, hogy a játék fejlesztése minden platformra megszűnt és a fejlesztő csapatot is elbocsájtották. Az ausztrál fejlesztők most újabb kiadó után kutatnak, melyhez az MGM beleegyezése is szükséges, ám ezt eddig még nem kapták meg. A Perception január végéig várakozik, majd hivatalosan is törölni kényszerül a projektet. Van még hát remény, szűk egy hét áll az MGM rendelkezésére. Már el is indult egy petíció az MGM irányába, melyet minden StarGate rajongónak kötelessége aláírni.

Twilight War: After the Fall - TÖRÖLVE

Hír | 2006.01.05 13:57

A Smiling Gator Productions sajnálattal jelentette, hogy leállította a Source engine alapú Twilight War fejlesztését. "Sajnos a 2005-ös év vége az SGP végét is jelentette. Tartalékaink elfogytak, és képtelenek voltunk új befektetőket találni. A weboldalak és e-mail címek a napokban szűnnek meg, úgyhogy ez az utolsó üzenetünk a világ felé."

Új hajnal köszönhet a Mourningra

Hír | 2005.12.27 19:45

Az Age of Mourning fóruma szerint a korábban Mourning címen ismert MMORPG, melyet leállítottak, hamarosan úgy tűnik újra megnyithatja kapuit. A jelek szerint a fejlesztés hamarosan folytatódik, a játék pedig az Age of Mourning címmel fog indulni. A hivatalos oldalon találhattok újabb képeket, valamint más érdekességeket is.

Leállították a KnightShift 2: Curse of Souls fejlesztését

Hír | 2005.12.18 09:35

Leállították a KnightShift 2: Curse of Souls munkálatait. A 3D-s RPG hivatalos oldala pár nappal ezelőtt tűnt el minden nyom nélkül. Ezt követően a 3D Gamers munkatársai felvették a kapcsolatot a Zuzzexxel, a kiadó pedig elmondta, hogy a projektet leállították, nem lesz KnightShift 2: Curse of Souls. Szegényből ennyi maradt...

Babylon 5 - MMORPG?

Hír | 2005.11.18 12:36

Anno a Sierra már beleütötte a fejszéjét egy Babylon 5-alapú játék fejlesztésébe, ám végül a projektet leállították. Most úgy néz ki, hogy mégis örülhetnek a TV sorozat rajongói, ugyanis J Michael Straczynski úgy véli, könnyedén megkezdődhet egy Babylon 5-t feldolgozó MMORPG fejlesztése, ugyanis a sorozat témája ideális egy online RPG megalkotásához. Bizonyíték itt.

Törölték az African Alliance-t

Hír | 2005.09.09 20:22

A Game Factory Interactive és a MiST land South ma sajtóközleményben adta a nagyközönség tudtára, hogy leállították az African Alliance fejlesztését. A két cég közös indoklásában az áll, hogy fontosnak érezték, hogy jelenleg mindenki a nagyobb prioriátsát élvező címek munkálataiban foglalatoskodjon, mint amilyen a Warfare, a 4th Battalion vagy éppen a Jagged Alliance 3D! A készítők ígéretei szerint még ez év végén piacra dobják a Warfare-t és 2006 elején szeretnék megjelentetni a Jagged Alliance 3D-t is. Erre csak annyit tudok mondani, hogy úgy legyen!

T.Ö.R.Ö.L.T.É.K. A S.T.A.L.K.E.R.-T???

Hír | 2005.08.21 14:22

Igencsak érdekes pletykát indított a Krawall Gaming Network a közelmúltban. Szerintük az idei Games Convention keretein belül elhangzott ez a mondat: "A S.T.A.L.K.E.R. fejlesztését leállították, mivel a THQ nem bírta már finanszírozni a folyamatos költségeket". Mostanra már kiderült, hogy ez az információ - amennyiben valóban elhangzott - semmiképpen sem állja meg a helyét. Vagyis nincs semmi olyanról szó, hogy nem lesz játék, csak még mindig nem tudni mikor. Egyszóval ne higgyetek minden pletykának, lesz S.T.A.L.K.E.R., akárcsak Duke Nukem Forever :P Thanks Headhunter.

RF Online - álomvilág multiban

Hír | 2005.08.20 08:59

Noha a Codemasters anno leállította a Dragon Empires nevű projectet, ezzel pedig ideiglenesen feladta a harcot az MMO-piacra való betörésért, mostani fejlesztésével komoly elismerést szerezhet magának. A Rising Force Online ugyanis MMO lesz, amely a technika és a tudomány valóságos alapjaira épülve keveredik a fantáziavilággal, és alkot lélegzetelállító környezetet. Az első képek, további infó itt.

Nem lesz Stargate SG-1?!

Hír | 2005.08.06 09:54

A JoWooD jelentéséből kiderül, hogy a Stargate SG-1: The Alliance fejlesztői (Perception Games) leállították a munkálatokat arra hivatkozva, hogy eddigi eredményeik szerintük nem elégítenék ki a rajongók magas igényeit, sőt, saját véleményük szerint is gyengén teljesítettek és a kitűzőtt határidőre semmiképp nem tudnának elkészülni. Elvesztették minden reményüket. A közlemény nem tért ki arra a kérdésre, hogy esetlegesen átvenné a fejlesztést egy másik csapat. Pedig valószínűleg ez fog történni, ha már a kiadó ennyi pénzt ölt a projektbe, meg a jogok megvásárlásába. Sőt, nem látják kizártnak a konzolos változatokat sem a jövőben.

Nem lesz Gauntlet PC-re

Hír | 2005.08.04 14:16

Bár tegnap még egy, a játékból származó videóról adtunk hírt, most egy kevésbi örömteli eseményről kell beszámolnunk a Gauntlet: Seven Sorrows-al kapcsolatban. Úgy tűnik, leállították a játék PC-s verziójának fejlesztését, így már csak a konzoltulajok élvezhetik a Midway RPG-jét. Kár érte!

Shenmue Online leállítva

Hír | 2005.08.04 09:55

Gondolom egy csomóan azt sem tudjátok, mi az a Shenmue Online, legalább ennyien nem is érdeklődnek iránta - de azért elmondanám, hogy leállították a fejlesztését. Szóval volt itt egy újabb MMORPG játék, ami tehát soha nem fog megjelenni... vay addig áll, amíg új kiadót nem találnak hozzá, vagy mittudomééén' Hát, az élet kegyetlen, de szerény véleményem szerint hamarosan lesz egy rakat új MMORPG, szóval nem kell csüggedni.

The Guy Game botrányok

Hír | 2005.07.08 12:05

Igen, ez van. A csúnya bácsik eszerint a hír szerint leállították a The Guy Game további fejlesztéseit, kiadását. A pornóstuffnak már a honlapja sem érhető el. Viszont a fejlesztők nem nyugszanak, egy kis turpisságként kiadnak egy Game Over alcímű dvd verziót, lehúzzák az utolsó rókabőrt, amit utoljára megtűzdelnek mindenféle "extrával" (videók, új lányok, stb.). Állítólag egy gombot kell nyomkodni a játékban, mely a "Play" elnevezést viseli. És mindezt 20$-ért fogják árulni. Egészségükre :)

The Chronicles of Ny - nincs többé!

Hír | 2005.06.10 22:39

Bizony, a Clownkeep leállította fantasy RPG-je fejlesztését, az élet nehézségeire hivatkozva. Én a címet meglátva először egy New York-ban játszódó akció-stuffra gondoltam, de azok, akik korábbban olvasták a bejelentésről szóló hírünket, már bizonyára tudják, hogy nem pont ez volt a helyzet. Bár úgy tűnik, hogy most már mindegy.

[MOVIE] Ghost Recon 3

Hír | 2005.05.18 14:44

Megérkezett az első mozgókép a hányattatott sorsú Ghost Recon széria harmadik tagjából. Mint tudjuk, a második rész fogadtatása a különböző konzolokon olyan rossz volt, hogy az Ubi - a PC-s játékosokat megóvva a csalódástól(mely persze a harmadik rész eladásaira is kihatott volna...) , inkább leállították a projektet. Most azonban itt a következő epizód, és ha sikerül hoznia a videó hangulatát, nagy esélye van rá, hogy kiköszörülje a csorbát. Simon mondja, kattints a linkre, és nézz egy nagyot!

187 Ride or Die - törölve!

Hír | 2005.05.14 21:14

Az Ubi Soft a 3D Gamers kérdésére sajnálattal közölte, hogy a 187 Ride or Die című autós lövöldözős játék PC-s fejlesztését leállították, ám annak okát nem árulták el. Ennek ellenére a fejlesztés konzolos fronton folytatódik és valamikor nyáron megjelenik Xboxra, PS2-re, valamint GameCube-ra is.

Ghost Recon 3!!!

Hír | 2005.05.13 10:31

Azok után, hogy a Ghost Recon 2 fejlesztését leállították PC-re a gyenge eladások után, most hivatalosan is bejelentették a harmadik részt az új generációs konzolok mellett számítógépre is! A történet szerint 2013-ban az amerikai hadsereg beveti az IHR-t (Integrált Háborúellenes Rendszer). Mi Scott Mitchell kapitány szerepében az IHR egyik csapatának irányításáért vagyunk a felelősek és fő feladatunk megvédeni az elnököt, valamint elpuszítatunk egy, az ő életére hitehagyott katonákból álló sereget. Mindeközben még egy ellopott nukleáris kódot is vissza kell szereznünk. A játék természetesen kint lesz az E3-on és még idén meg szeretné jelentetni a kiadó.

Tribes: Vengeance - ennyi???

Hír | 2005.03.24 09:27

Emlékeztek még a Tribes: Vengeance című játékra? A VUGames igen nagy reményeket fűzött hozzá, úgy hitték, hogy az Unreal Tournament aktuális verziójának fejére is nőhet. Aztán, bármilyen meglepő nem igazán sikerült ez. A mai napon arról tájékoztatott a kiadó, hogy a korábban tervezett 1.1-es javítás fejlesztését leállították. Az igazán fontos azonban az, hogy semmilyen további javítást, avagy frissítést nem csinálnak már hozzá...

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)