A britek 23%-ának van otthon játékkonzolja
A britek nem aprózzák el a játékot, hiszen az összlakosság 23 százaléka rendelkezik valamilyen videojáték futtatására alkalmas eszközzel.
A britek nem aprózzák el a játékot, hiszen az összlakosság 23 százaléka rendelkezik valamilyen videojáték futtatására alkalmas eszközzel.
Márciusban érkezik a Total War széria következő felvonása. Vajon kellően erős géppel rendelkezünk a futtatáshoz?
A Relic Entertainment végre nyilvánosságra hozta, milyen gép szükségeltetik tavasszal megjelenő játéka futtatásához.
1993. december 10-én hosszú várakozás és sorozatos „When it’s done!” programfuttatás után megjelent a Doom első része!
Egy anomáliának hála végre kiderült, milyen gépre lesz szükségünk a S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky futtatásához.
Újabb nap, s újabb eszmefuttatásról derült ki, hogy nem állja meg a helyét, a feszültség pedig tovább fokozódik.
Cevat Yerli a PC Games és a PC Gamer stábjaival osztotta meg, hogy milyen gép szükségeltetik a stabil futtatáshoz.
Az AMD megkezdte az egymagos Athlon processzorok kifuttatását, de szeptemberben öt újabb, 65 nanométeres technológiával gyártott Sempronnal fedi le a belépőszintű piacot.
Kellemes pénteket! Sajnálatos módon novemberi számunk megjelenése csúszik egy picit, így leghamarabb is csak holnap kaphatják kézbe fővárosi olvasóink - rosszabb esetben pedig csak jövő hét elején. Talán némileg feledteti a bánatot a tegnap esti Splinter Cell 4 demó. Bár nem valószínű, mert sokatok biztosan nem rendelkezik megfelelő hardverrel a futtatásához. Úgy tűnik, nem is maradt hás hátra, mint a vicc.
A vezető PC-gyártók megegyeztek a Microsofttal, hogy számos, az év végén eladott géphez ingyenes Vista-kupont mellékelnek. A rendszer futtatására alkalmas gépek megvásárlásával így nem kell januárig várni. A hagyományosan jólinformált tajvani PC gyártóktól származó értesülések szerint a szoftveróriás és a vezető PC forgalmazók megegyeztek abban, hogy az idei negyedik negyedévben - mely a legerősebb időszak a PC-s eladásokat tekintve - értékesített "Vista Ready", azaz a Windows Vista futtatására alkalmas PC-khez világszerte ingyenes kupont mellékelnek majd. Ezzel a felhasználók ingyenesen válthatnak majd a jövő év első negyedévére ígért operációs rendszerre. Ray Chen, a Compal Electronics elnöke állítólag egy tegnap tartott befektetői konferencián szintén megerősítette a kuponrendszerrel kapcsolatos megállapodás hírét. Tovább >>
A Lucas Arts bejelentette, hogy a LEGO Star Wars II: The Original Trilogy című mókás akció-kalandjáték demója jövő hétfőn érkezik! A jövő hetünk tehát tele lesz demókkal... Hétfőn LEGO SW, kedden Dark Messiah... mi jön még? Valami még elférne a hét vége felé is :) Egyelőre nem tudni egyik demóról sem, hogy mekkora lesz vagy milyen gép szükséges a futtatásukhoz.
Bizonyára sokan emlékeznek még az Infinium Labsra, akik annak idején nagy port kavartak Phantom névre keresztelt PC alapú konzoljukkal, amelye soha nem jelent meg. A cég azóta is él, hamarosan kiadnak (talán) egy formabontó billentyűzet-egér párost. Most egy újabb cég vállalkozik valami hasonlóra. Az Envizions Computer Entertainment Corporation bemutatta Evo: Phase One névre keresztelt masináját, amely idén októberben máris boltokba kerül 679 dollárért.
Az Evo: Phase One gyakorlatilag egy olyan PC és médiaközpont keveréke, amely leginkább játékok futtatására, illetve multimédiás alkalmazásokra lett kihegyezve. A belsejében egy Sapphire RADEON HDMI X1600 Pro grafikus kártya dolgozik 500 MHz-es magórajellel, illetve 128 megabájtnyi, 800 MHz-es DDR3 memóriával. Egyéb érdekesség, hogy a hűtésről egy vízrendszer gondoskodik, valamint helyet kapott benne egy biometrikus ujjlenyomat-olvasó, és egy digitális videofelvevő egység is. A készülék szolgáltatásait 24 órás ügyfélszolgálat és különböző, külön megvásárolható szolgáltatáscsomagok is kiegészítik. Az online és hálózati lehetőségek folytatódnak majd a következő fázisokban, ahol már bizonyos hardver alkatrészeket újabbakra lehet cserélni. A Phase One csomaghoz tartozik továbbá egy darab vezetéknélküli kontroller és egy kedzveményre jogosító kártya. Ezen kívül további kapcsolódó termékek vásárolhatók majd meg a megjelenéssel egy időben, amelyekkel akár a masina külsejét is testre szabhatjuk.Annak idején a Tomb Raider: Legend demójának megjelenésekor tudni lehetett már, hogy érkezik majd egy olyan változat is, amiben már elérhető a következő generációs grafikai beállítási lehetősége. Hát most megérkezett ez is. Az NVIDIA és az Eidos közösen adta ki a Tomb Raider: Legend feljavított demóját. Ennél fogva természetesen GeForce kártyákat ajánlanak a futtatásához a legfrissebb ForceWare driverekkel karöltve. A fél gigabájtos csomagot innen szerezhetik be az érdeklődők. Minimális rendszerkövetelmények:
Már önmagában az is elszörnyülködést válthat ki egyesekből, hogy a Windows Vista legújabb Béta 2-es változata 12 gigabájtot telepít fel a gépre, és fél gigabájt alatti memóriamennyiséggel gyakorlatilag használhatatlan a legegyszerűbb műveletekre is. De mi a helyzet a játékokkal? Szerkesztőségünk is kezelésbe vette már a Microsoft új operációs rendszerét és meggyőződésünk, hogy jó lesz ez, számos újítást tartalmaz a Vista, amire már régóta nagy szükség volt, más lehetőségek feleslegesnek tűnnek egyelőre, de abban mindenki egyetért, hogy az Aero kezelőfelület bekapcsolása mellett tényleg irreálisan magas gépigény kell a szoftver megfelelő futtatásához. De térjünk vissza a játékokhoz :) Az ExtremeTech emberei kifejezetten játékos szemszögből vették górcső alá a Vistát, egy igencsak felsőkategóriásnak számító PC segítségével, és véleményüket több oldalon keresztül ecsetelik. A képekkel és mérési eredményekkel tarkított cikkből kiderül, hogy egyelőre úgy tűnik, minden bizonnyal lesznek majd kompatibilitási problémák, ahogyan az az XP esetében is előfordul néhány idősebb játéknál. A gépigénnyel állítólag nem voltak nagy problémák, de figyelembe véve a konfigurációt (Athlon 64 FX-62 2.8GHz, ATI Radeon X1900 XTX, 2 GB RAM) ez nem is meglepő, főleg ilyen fél-egy éves játékokkal. Mókás, hogy az egyik legnagyobb gondot ezúttal is a StarForce másolásvédelmi eljárás okozta. Hiába ismeretes a Vista erre vonatkozó szabványleírása jó ideje, a másolásvédelem készítői ezt továbbra is figyelmen kívül hagyják, és nem oldják meg a problémát. Ebben a fényben már teljesen érthető, miért dönt egyre több kiadó úgy, hogy a jövőben megjelenő játékait másmilyen másolásvédelmi technológiával vértezik fel.
Bár a tervek szerint a Microsoft következőgenerációs operációs rendszere a Windows Vista csak 2007 elején lesz elérhető, a cég emberei úgy gondolták, hogy elárulják milyen géppel kell rendelkeznünk az új csoda futtatásához. Mint ahogy a korábbi rendszereknél megszokhattuk a Vistanak is különböző változatai lesznek elérhető, egészen pontosan öt önálló operációs rendszerről van szó. Fontos megjegyezni, hogy lényegében a program minden változata ugyanarra képes, csupán néhány kisebb-nagyobb elem lesz elérhető az izmosabb változatokban, ilyen lesz például az új Aero grafikai felület. Lássuk mik lesznek a lehetőségeink: Windows Vista Business: Ahogy a neve is mutatja ezt a változatot inkább a cégek esetében lesz érdemes használni. Windows Vista Enterprise: Ezen verzió azon nagyvállalatok számára készül, amelyek hatalmas IT infrastruktúrával rendelkeznek és nagyobb adattömegekkel kell dolgozniuk. Windows Vista Home Premium: Azon felhasználóknak ajánlatos, akik nem szeretnének komoly vasat a rendszer alá helyezni, ám mégis szeretnék kihasználni az új lehetőségeket, a maximális teljesítményt. Windows Vista Ultimate: Az igazi hardcore felhasználók álma, minden megtalálható lesz benne, ami csak kellhet, videóprogramok, multimédiás lehetőségek tárháza, biztonság, na és persze óriási teljesítmény. Windows Vista Home Basic: Íme a hétköznapi felhasználóknak szánt op. rendszer, melybe a legalapvetőbb otthoni használatra szánt elemek lesznek elérhetők. Azonban a fentiek tekintetében a gépigény is változó. Az alapszintű rendszerhez szükségesek:
Az Obsidian Entertainment legeslegatyaúristenebb embere egy rövidke levélben felvázolta, hogy milyn minimum hardver kell a még készülő Neverwinter Nights 2 futtatásához. Azt kell mondjam a konfig egész emberbaráti, nem kifejezetten atomerőmű - persze ezen tényleg csak minimum beállítások mellett nyomulhatunk a világban:
A Google kiadott egy ingyenes verziót SketchUp nevű alkalmazásából, amellyel háromdimenziós képeket lehet készíteni, szerkeszteni és módosítani. Mindezt a márciusban felvásárolt @Last Software fejlesztőcég tette lehetővé. Már beindult a 3D Warehouse nevű weboldal is, ahol a SketchUp felhasználói tárolhatják és megoszthatják egymással az általuk készített vázlatokat, s így azokon akár közösen is dolgozhatnak. A tervezőprogram a Google Earth térképes szolgáltatásba is, így az ott készített 3D-s objektumok megjelenhetnek a térképen. A SketchUp ingyenes verziója kizárólag egyéni felhasználók számára érhető el, s ez gyakorlatilag a már létező SketchUp Pro 5-ös verziójára épül, ami jelenleg fizetség ellenében használható némileg bővített funkcionalitással. A Google szerint az alkalmazás elsősorban házak, berendezési tárgyak megalkotására használható. Jelenleg a SketchUp Windows 2000, valamint XP Home és Professional operációs rendszereken futtatható verziója érhető el, de már készül a Mac OS-re optimalizált változat is. A futtatáshoz szükség lesz 80 megabájt merevlemez területre, egy OpenGL támogatással rendelkező grafikus gyorsító kártyára, Internet Explorer 6 böngészőre, valamint Windows Media Playerre, vagy QuickTime 5-re. Kapcsolódó linkek:
A német CDV nem alszik, még az E3 előtt bemutatta a legújabb Blitzkrieg epizódot. A Blitzkrieg 2: Fall of the Reich az első, stand-alone (vagyis az eredeti második rész nem kell ennek a futtatásához) kiegészítés a nemrégiben megjelent stratégiai remekműhöz. Remek hír, hogy már nem is kell annyira sokat várni rá, lévén ién szeptemberben már a boltokban is lesz! A dolog érdekessége, - szerintem - hogy Budapesten is csatázhatunk majd!!! Egyébiránt 10 új misszió lesz, szovjet, német oldal, és kb. ennyi. A régi rajongóknak ez is bejön majd, újakat meg szerintem ezzel sem fog hódítani :)
A nagyobb DRAM (dinamikus RAM) előállítók előrejelzései szerint a DDR2 memória chipek árai növekedésbe kezdhetnek az elkövetkezendő három hónapban – ráadásul a tendencia egész évben így maradhat. Általában mindig az év második negyede a leggyengébb időszak a PC-s piacon. Azoknak tehát, akik szeretnék bővíteni a gépükben található memóriát, esetleg olyan hordozható médialejátszót vennének, amely ilyen adattárolási megoldást használ, érdemes minél előbb dönteni és bevásárolni. Az egyesült államokbeli Micron Technology nemrég kiadott előrejelzése szerint a DRAM árak a márciusi stagnálás után ugrásszerű növekedésbe kezdhetnek. „A DRAM chipek iránti kereslet a negyedév második felében túlszárnyalhatja az előállítási kapacitást.” – mondta Mike Sadler, a Micron alelnöke. „Ahogy növekszik az eladott PC-k száma, úgy emelkedik az egy gépre vetített memória mennyisége is. Ugyanez a helyzet a noteszgépek esetében is, és további árnövekedést okozhat a régebbi DDR-ről az újabb DDR2 technológiára történő átállás miatt is.” Majd hozzátette, hogy a DRAM chipek iránti kereslet a tavalyinál 50-60%-kal is nagyobb lehet. A leginkább használt 512 megabites, 533 MHz-es DDR 2 memória modulok ára a múlt hónap vége óta 7,4%-kal nőtt, 4,92 dollárra. A világ legnagyobb DRAM gyártója, a Samsung Electronics elemzői is megjósolták ezt előre. A tajvani Nanya Technology azonban nem látja ilyen szörnyűnek a helyzetet. Pai Pei-lin, a vállalat alelnöke szerint „nincs mitől félni. A második negyedéves hanyatlás általános jelenség. A DDR2 piac magához tér majd, amint kereskedelmi forgalomba kerülnek az AMD legújabb generációs processzorai.” Az első DDR2-re optimalizált AMD chipek várhatóan júniusban jelenhetnek meg. Az Intelnek már vannak ilyen megoldásai. További gondot okozhat a Microsoft, mivel a Windows Vista csak jövő év elején kerül boltokba. A számítógép-gyártók arra számítanak, hogy az új operációs rendszer megjelenésével drasztikusan megnövekszik a több memóriával eladott PC-k száma. A nagyobb kereslet pedig ismét redukálhatja a memória árakat. Ám mivel a Vista futtatására alkalmas gépek értékesítése már idén nyár végétől megkezdődik, könnyen előfordulhat, hogy ismét készlethiány léphet fel, ami viszont az árak emelkedéséhez vezethet. A távolabbi jövő tehát egyelőre kifürkészhetetlen…
A tervek szerint a Microsoft csak az eredetiség-vizsgálat után hajlandó a felhasználó számára megjeleníteni a Windows Vista új, Aero névre keresztelt 3D-s kezelőfelületét. Ezt maga a Microsoft egyik képviselője árulta el a News.com riporterének. Ez a legújabb megszorítás, amit a vállalat kieszelt annak érdekében, hogy a felhasználókat a legális használatra kényszerítse. Nemrég a Windows XP esetében indították be ezt az ellenőrző rendszert, amely csak akkor engedi letölteni az operációs rendszer fontos frissítéseit az internetről, ha megbizonyosodott a Windows eredetiségéről. Ezt követően a cég információi szerint folyamatosan csökkent az illegális szoftverrel próbálkozók száma – ami egyébként annak is lehet a következménye, hogy a vizsgálatot már a kiadást követő héten sikerült kijátszani egy másik illegális töréssel. Egyébként az Aero kezelőfelület nem csak a kalózmásolattal rendelkezők esetében nem mutatja meg magát. A Windows Vista hat kiadásából a legolcsóbb változat, a Basic sem rendelkezik az új kinézettel. Sőt, hiába rendelkezünk olyan Vistával, ami tartalmazza az Aero-t, ha a grafikus processzor, vagy a számítógépünk bármely alkatrésze nem felel meg a követelményeknek, az új kezelőfelület akkor sem jelenik meg. Még nem ismertek a pontos hardverspecifikációk, de a következő hónaptól „Windows Vista futtatására alkalmas” feliratú címkékkel kerülnek piacra az első olyan komplett számítógépek, amelyekre a gyártók garanciát vállalnak, hogy azok képesek a Vista kielégítő futtatására.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)