Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 1167

Half-Life 2: Episode Two - Mégis idén érkezik?

Hír | 2006.06.17 09:51

A tegnapi, Half-Life 2: Episode Two megjelenésére vonatkozó pletykát nem hagyta annyiban a 1UP.com, felkereste hát a fejlesztőcsapatot, hogy ők mondják meg a frankót. Doug Lombardi, a Valve marketingese nyilatkozta, hogy továbbra is a 2006. karácsonyi időszak van betervezve a második epizód megjelenésére. Persze ezt azért érdemes fenntartásokkal kezelni, főleg egy marketingestől, hiszen könnyen előfordulhat, hogy csak várnunk kell a késés hivatalos bejelentésére...

Néhány új GTA 4 infó...

Hír | 2006.06.12 14:30

A Microsoft E3-as bejelentését követően a Rockstar Games következő projektjéről, a Grand Theft Auto IV-ről semmilyen információ nem szivárgott ki. Az IMDb információi szerint azóta viszont már fény derült az első szinkronszínészek kilétére is. Lazlow Jones (hm... hazainak hangzik...) és Navid Khonsari már biztosan részt vesznek a munkálatokban. Ők egyébként veteránoknak számítanak, hiszen a GTA III, Liberty City Stories és San Andreas epizódokban is szerepet kaptak már. Navid hangja ezen felül más Rocktar játékokban, a The Warriors-ban, a Manhunt-ban és még a Max Payne-ben is felismerhető.

Egyesülne az ATI és az AMD?

Hír | 2006.06.01 11:21

Egyes információk szerint az AMD felvásárolná a grafikus chipeket gyártó ATI Technologies-t - ez pedig az egész grafikus iparágat felforgatná. Az AMD az utóbbi években folyamatosan növeli a kapacitását, illetve a fejlesztésekre vonatkozó bejelentések is megszaporodtak. Apjit Walia elemző befektetőknek írt jelentésében az áll, hogy az ATI ritka jó vétel lehet a vállalat számára. A teljes cikket itt olvashatod el.

'Reggelt...

Hír | 2006.05.27 08:56

Kellemes hétvégi órákat mindenkinek. Az eső ellenére viszonylag kellemesen hűvös az idő, a Hitman rajongóinak pedig már most, délelőtt jó hírrel szolgálhatunk. Olvashattok még bejelentésekről is az elkövetkezendő pár percben, ám addig is:

Az apáca megy az erdőben mikor a fák közül kiugrik egy férfi és megerőszakolja. - Na apáca mit mondasz ha visszamész a kolostorba? - Az igazat, hogy háromszor megerőszakolt. - Hogy-hogy háromszor?!?!?! - Miért, siet valahová?

VÉGETÉRT AZ E3!

Hír | 2006.05.13 09:07

Hát ennyi volt, hivatalosan hajnali 5 órakor végetért az idei E3. Hamarosan csinálunk egy kis statisztikát, hogy mi minden történt. Véleményem szerint messze ez volt a legizgalmasabb E3 az elmúlt években, iszonyatosan sok játék volt, remek bejelentések és folytatások egész garmadája. Ütősek voltak az új konzolok is, és bár még mindig nagyon sok konzol exkluzív volt, öröm volt látni, hogy ezúttal a PC nem volt már annyira másodmotoros. Reméljük jövőre is legalább lesz ilyen mozgalmas a kiállítás, és akkor már talán újra találkozhatunk Duke Nukem őfelségével :)

Spellforce 2: Dragon Storm - íme a folytatás!

Hír | 2006.05.12 12:43

Bármennyire hihetetlen, még mindig érkeznek bejelentések az idei E3-ról. Ezúttal megtudtuk, hogy készül a Spellforce 2: Dragon Storm - már pletykáltak egy esetleges folytatásról, titkon reméltük, hogy nem egy kiegészítés lesz, hanem egy komolyabb harmadik rész. De azért érjük be ennyivel. Hivatalos bejelentés hiányában egyelőre nem tudunk mondani róla semmi infót, csak néhány képet mutatunk alant - a jelek szerint az idei E3-on igen kedvelt a sárkányos téma :)

Buena Vista @ E3

Hír | 2006.05.08 21:26

Bizony úgy tűnik ez az E3-as bejelentések estéje. Ezúttal a Buena Vista által bemutatni kívánt játékok listája került ki. Íme a lista:

  • Desperate Housewives: The Game
  • Disney-Pixar Cars
  • Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow

  • Commander: Europe at War - második világháborús csaták

    Hír | 2006.05.08 17:29

    A Slitherine Entertainment egyik legújabb bejelentése Commander: Europe at War névre hallgat. Ez a stratégia némileg rendhagyó lesz, noha "ez is" a második világháborúra épít. Itt hexarács-alapokban látjuk majd a csatateret, melynek különlegessége a szabadságában rejlik. Példának okáért ha német oldalon játszunk, megszállhatjuk előbb Franciaországot vagy akár Angliát is, még Lengyelország előtt. Ebben az esetben viszont számolnunk kell vele, hogy az USA hamarabb bekapcsolódik. Az ilyesfajta újdonságokat tartalmazó Commander: Europe at War idén szeptemberben érkezik, bővebben az E3-on hallhatunk róla.

    Új Need for Speed félhivatalosan!!!

    Hír | 2006.05.07 20:48

    Őőő, azért kézpénznek nem kell venni, de azért gondoltam megosztom veletek az infót: Arról vagyon szó, hogy az Official Xbox Magazin is elkészítette a maga kis E3-as listáját. Olyan játékokat gyűjtöttek össze, melyek kint lesznek az idei shown. A sok ismert név mellett feltűnik néhány meglepő darab is: ott van például lentebb a "Need for Speed" felirat, mely arra enged következtetni, hogy újabb epizód bejelentése várható. Ez mondjuk szinte biztos, még akkoris, ha nem magától a nagy EA-tól származik az infó ebben a pillanatban. Hülyék lennének abbahagyni az egyik legjobban tejelő alkotásukat - már csak az kérdés, mi lesz a dicső folytatás. Van egy tippem: szerintem NFS: Underground 3 :)

    'Reggelt...

    Hír | 2006.05.07 09:22

    Üdv mindenkinek! Van egy olyan enyhe érzésem, hogy vasárnap ellenére is folytatódni fog a zuhatag. Mostmár csak azért kell drukkolnom, hogy igazam legyen, ellenkező esetben engem fogtok kérdőre vonni :) Már a reggelinek is van némi E3-as vonzata, remélem a nap folyamán újabb bejelentéseket és videókat sikerül bezsebelni. Mindjárt jönnek az első szemelvények, addigis:

    Az italbolt előtt egy teljesen elázott férfi fekszik az aszfalton. Egy járókelő megkérdi: - Mi történt magával, barátom? - Se... semmi. Én vagyok a bolt reklámja.

    Változik a Windows beépített tűzfala

    Hír | 2006.04.28 12:21

    A Microsoft bejelentette, hogy a Windows Vista operációs rendszerében helyet kapó új tűzfal alapértelmezett beállítások mellett nem fogja ellátni teljes funkcionalitását, és csak a beérkező adatforgalmat fogja vizsgálni. A Microsoft a Windows következő verziójának, a Vistának a fejlesztése során nagy hangsúlyt fektet a biztonsági megoldások kialakítására illetve azok továbbfejlesztésére. A Vista esetében a fejlesztésekből az integrált tűzfal sem maradt ki, ugyanis a Microsoft úgy határozott, hogy hatékonyabbá teszi azt a tűzfal megoldását, amely jelenleg a Windows XP részét képezi. A fejlesztők a legfontosabb feladatuknak azt tartották, hogy az integrált tűzfalukat olyan képességekkel is ellássák, amelyek a bemenő adatforgalom mellet a kimenő adatokat is képesek ellenőrizni. A Vista tűzfala a terveknek megfelelő ütemben fejlődik, azonban a Microsoft egy jelentősebb módosításról számolt be. Eszerint a tűzfal - annak ellenére, hogy képes a kimenő adatforgalom ellenőrzésére - alapértelmezett beállítások használata esetén mégsem fogja vizsgálni a kimenő adatokat. A cég ezt a döntését azzal indokolta, hogy a nagyobb vállalatok és a kormányzati szervek kérték, hogy a kimenő adatforgalom ellenőrzése ne legyen aktív az operációs rendszer telepítése után, ugyanis ezt inkább az eddigi módszerekkel szeretnék szabályozni. Laura Yecies, a Zone Labs egyik munkatársa azonnal reagált a Microsoft bejelentésére, és meglehetősen éles szavakkal kritizálta a Vista új tűzfalát. A szakértő szerint ugyanis a kimenő adatforgalom biztonságos és hatékony ellenőrzésének beállítása a Vista tűzfalának jelenlegi állapotában valóságos kihívás, és a helyes beállítások megtalálásához akár IT szakemberek segítségére is szükség lehet.

    'Reggelt...

    Hír | 2006.04.26 06:41

    Kellemes szerda reggelt mindenkinek. Az nVidia tegnap esti bejelentése igen nagy népszerűségre tett szert, annak ellenére is, hogy a kártya nem az átlagfelhasználók barátja lesz. Reméljük mára is jut jónéhány érdekesség.

    Beül a gyóntatófülkébe egy részeg. Miután már hosszabb ideje nem szól semmit, a pap köhint egyet... semmi... Megint köhint egyet... semmi... A pap lassan elveszti a türelmét, és elkezd kopogni a rácson. A bűnös lélek végre megszólal: - Hiába kopogsz pajtás, itt sincs WC papír... Két csontrészeg ürge iszogat a kocsmában, nagy bánatából felsóhajt az egyik: - Engem sose enged be a feleségem, ha részegen megyek haza! - Á... barátom, erre a problémára én kifejlesztettem már a megoldást! Figyelj! Hazamegyek, bekopogok és az ajtó előtt levetkőzöm és beadom a ruháimat! Hidd el, nincs az a feleség, aki a meztelen, részeg férjét kinn hagyná a lakás előtt! Próbáld ki... Legközelebb találkoznak: - Na bevált a tanácsom? - Hát bevált... de csak félig. - Hogy-hogy félig? - kérdezi a tapasztalt. - No... hazamentem..., bekopogtam..., levetkőztem..., az ajtó is kinyílt..., a ruháimat is beadtam és akkor... egyszer csak egy hang azt mondta, hogy a Deák tér következik!

    Command and Conquer 3 weboldal

    Hír | 2006.04.22 12:46

    Beindult a Command and Conquer 3 honlapja, bár egyelőre a hivatalos bejelentésen kívül semmi egyebet nem találunk rajta. Valószínűleg az elkövetkezendő hetekben, legkésőbb az E3 idején fellövik a teljes tartalmat - de arról majd úgyis időben beszámolunk.

    'Reggelt!

    Hír | 2006.04.21 07:34

    Kellemes pénteket! Azért már érződik, hogy közeleg az E3... egyre csak jönnek a játéklisták, a bejelentések, és így tovább, de ez csak a kezdet. Már mi is megkezdtük az előkészületeket, hogy a nagy roham idején a nap huszonnégy órájában onthassuk a híreket és a friss anyagokat.

    Egy idős úrnak éveken át komoly hallási nehézségei voltak. Végül orvoshoz fordult, és az ellátta őt egy hallókészülékkel, amelynek segítségével ismét 100%-osan hallott. Egy hónap múlva az úr visszament az orvoshoz, aki megvizsgálta és így szólt: - Tökéletes a hallása. A családja boldog lehet, hogy maga megint hall. - Oh, még nem mondtam meg nekik. Csak üldögélek és figyelem, mit beszélnek. Már háromszor változtattam meg a végrendeletemet.

    'Reggelt...

    Hír | 2006.04.20 06:37

    Kellemes csütörtök reggelt mindenkinek. Bizony "már megint" fel kellett kelni :), viszont hamarosan itt a hétvége, amikor is újra lehet délig aludni :P Ma reggel lesz néhány érdekesség, köztük egy nagyágyú bejelentése is, így érdemes meglesni ezeket a híreket.

    Két igen részeg katona betámolyog a kuplerájba. A madam látja rajtuk, hogy ezeknek már mindegy, így olyan szobákba küldi őket, ahol csak egy-egy gumizsuzsi van az ágyra fektetve. Reggel jó másnaposan jönnek elő a katonák: - Te, az én nőm nem volt túl aktív az éjjel. Hát a tied? - Egy darabig az enyém sem. Aztán mikor beleharaptam a bal mellébe, fingott egy nagyot es kirepült az ablakon...

    Sikeres volt a Guild Wars: Factions teszthétvégéje

    Hír | 2006.04.03 19:45

    Az ArenaNet és az NCsoft közös bejelentésében tudatta, mely szerint igen nagysikerű volt a Guild Wars: Factions című MMORPG kiegészítő ingyenes teszthétvégéje. A majd négy nap alatt több mint 500.000 játékos tette próbára a pakkot, közel 3.000.000 órát eltöltve online. A Guild Wars: Factions egyébként április 28-án kerül a boltokba, 45 eurós áron. Részletek itt.

    Miért olyan lassú a Windows?

    Hír | 2006.03.29 11:54

    A New York Times egy érdekes cikket közölt arról, hogy szerintük miért olyan lassú a Microsoft operációs rendszere, a Windows - úgy általában. Az okot egy szó jellemzi leginkább: a kompatibilitás. A Windows XP 2001-es megjelenése óta a Microsoft folyamatosan dolgozik az új operációs rendszerén, a Vistán. Az idő teltével egyre többen lettek arra kíváncsiak, hogy vajon mi tart öt évig annak elkészítésében, ráadásul most bejelentették, hogy a kisfelhasználók már csak 2007 elején kaphatják kezük közé a terméket. Időközben a konkurens Apple Computer saját Macintosh operációs rendszeréből négy új kiadást jelentetett meg, amelyek olyan újdonságokat is tartalmaznak már, amiket majd a Vista is fog. Itt lehet megemlíteni az asztali keresést, a 3D-s kezelőfelületet és az úgynevezett "widget-eket", amiket a Vistában "gadget-eknek" hívnak majd. Ezek gyakorlatilag apró, egy célra kitalált mini programok. A Microsoftnak azonban ezen a téren (is) van egy "kicsi" előnye: Windows fut világszerte 330 millió számítógépen. Háromszáz PC gyártó telepít Windowst a komplett számítógépekre, több ezer nyomtató, szkenner, zenelejátszó, stb. csatlakoztatható Windowst futtató gépekre, több tízezer külső alkalmazás telepíthető fel rájuk... A Microsoft birtokolja a globális operációs rendszer piac 90%-át. Az egyetlen gond az, hogy az egyes kiadásokat úgy kell kialakítani, hogy a korábbi verziókon használható programok és hardver elemek az új rendszerben is működjenek. Ezt hívják kompatibilitásnak. Ez a kulcsszó: minden Windows viseli a korábbi verziók terheit, sok esetben azok rossz tulajdonságainak egy részét is. Hiába dolgozik több ezer mérnök az operációs rendszer tesztelésén és megépítésén, maga a tény, hogy a Vista több mint ötvenmillió sornyi kódot tartalmaz, máris megadja a választ arra, hogy miért nem lehet elérni a megfelelő sebességnövekedést. Főleg, ha azt is figyelembe vesszük, hogy ez a szám 40%-kal több, mint amennyi kódból a Windows XP áll. Hogy ez miért nem okoz akkora gondot az Apple-nek, részben magyarázható azzal, hogy jóval kisebb bázissal rendelkeznek, könnyebb átlátni a programok által létrehozott hálószerkezetet, ami a képzeletbeli kompatibilitási rendszert alkotja. A cikk szerint a gond csak az, hogy a Microsoft saját maga alatt vágja a fát, ha nem fektet nagyobb hangsúlyt a biztonsági kérdésekre, és nem szorítja inkább háttérbe kicsit a kompatibilitási problémákat. A túl nagy "összeférhetőség" több olyan rést hagy szabadon, ami a későbbiekben az egész rendszer összeomlásához vezethet. Talán valamit felismerhettek a vállalatnál, hiszen a Windows Vista késésnek bejelentésével közel egy időben leváltották a projekt vezetőjét is, és átfogó átszervezésekbe kezdtek.

    Indul a 2006-os WCG!

    Hír | 2006.03.09 13:48

    Szöul – A World Cyber Games bizottsága bejelentette, hogy az idei bajnokság 8 versenyszámban folyik majd. Az örök kedvenc StarCraft: Brood War és a WarCraft III: Frozen Throne mellé társul a FIFA 2006, Warhammer 4000: Winter Assault és a Need for Speed: Most Wanted is. A tavalyi játékosok kérésének eleget téve, Counter-Strike-ból idén nem a Source, hanem az 1.6 lesz. A hat PC-s játék mellett még két Xbox 360 típusú játék is szerepel: a Dead or Alive 4 és a Poject Gotham Racing 3. A játékok bejelentése mellett még egy fontos eseményről adott ki közleményt a WCG bizottsága, mégpedig a regionális bajnokságokról. Elsőként az európai bajnokság kerül megrendezésre a március 9-én kezdődő CeBIT-en, amelyen Magyarország is indul. Ezt az ázsiai követi a PC Show 2006 keretein belül Szingapúrban. Utolsóként az amerikai bajnokságot tartják meg, az Electronic Gaming Show 2006-on, Mexikóban. Tovább vándorol a World Cyber Games döntőjének helyszíne. Jövőre az Egyesült Államokbeli Seattle városa ad otthont a rendezvénynek, amire közel 700 játékost várnak 70 különböző országból. Seattle olyan városokat utasított maga mögé a döntőért folyó versenyben, mint a németországi Cologne, a kanadai Montreál és a koreai Busan. Magyarországon is lesz WCG selejtező, melynek győztesei részt vehetnek az októberi WCG nagydöntőn, Monzában. Nálunk a következő 5 versenyszámban mérik össze tudásukat a versenyzők: StarCraft: Brood War, WarCraft III: Frozen Thron, FIFA 2006, Need for Speed: Most Wanted valamint Counter-Strike 1.6. A regisztráció már megkezdődött és egészen április 23-ig tart. További részletek a bajnokság honlapján, azaz a hu.worldcybergames.com oldalon.

    Age of Empires 3 kiegészítő idén ősszel

    Hír | 2006.03.07 19:48

    A Microsoft és az Ensemble Studios közös bejelentése szerint még idén ősszel megjelenik az első kiegészítő az Age of Empires III-hoz. A híres startégia első addonja a három amerikai őskultúrát tartalmazza, és így teszi majd teljessé a sorozat harmadik részét. Természetesen további tartami bővítések is várhatóak, azonban pontos részleteket egyelőre nem tudni. Amit igen - a fent említettek -, az itt olvasható.

    Glory of the Roman Empire - a következő római birodalom

    Hír | 2006.03.07 19:16

    A CDV és az Enlight ma büszkén jelentette be legújabb kincsét, a Glory of the Roman Empire névre hallgató stratégiát. Noha a hivatalos bejelentésben nem említették, ez a játék valójában a Nemesis of the Roman Empire folytatásaként illik majd bele a történetbe. A 30 missziót és 11 valós történelmi tényre épülő várost tartalmazó játék bejelentéséről továbbiak ezen a linken.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)