Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 1341

Moore: Jobban odafigyelünk a PC-re

Hír | 2006.02.14 15:47

A Microsoft Games főnöke, Peter Moore megígérte, hogy a jövőben többet foglalkoznak majd a PC-s játékokkal és nem az Xbox lesz a Microsoft első számú platform, mint ahogy az az utóbbi években volt. Ezért még bocsánatot is kért. Mindezt egy Las Vegasban megrendezett DICE csúcstalálkozón mondta, ahol elismerte, hogy az utóbbi időben úgy tűnhetett, a PC-s játékokról egyszerűen megfeledkeztek. Moore a legégetőbb problémának a technikai gondokat, az online szolgálatások elégtelenségét, valamint a telepítési folyamatok hibáit tekinti. Emellett az is gondokat okoz, hogy a vásárlóknak nehezére esik a túldifferenciált piacon megfelelő döntéseket hozni. Nincsenek eléggé körvonalazódva az egyes vezető márkák által nyújtott szolgáltatások, vagyis túl nagy káosz uralkodik. Reményei szerint ezen változtathat majd a hamarosan megjelenő Windows Vista operációs rendszer, melynek legfontosabb újítása a képek, videók, és a zene jobb integrálhatósága mellett a sokkal stabilabb játékkörnyezet, amely leegyszerűsíti a telepítési és törlési lehetőségeket, és jobb technikai támogatást nyújt, amit az egységesítéssel próbálnak elérni. Elmondta továbbá, hogy a konzolos fejlesztői készletekhez hasonlóan a PC-s játékfejlesztők kezébe is hasonló, egységesítő eszközöket adnának. Emellett az online közösségek funkcióinak bővülését is remélik a Vistára optimalizált játékoktól. Ami azt illeti, a vállalat nem titkolt célja rávenni a játékosokat a Vista használatára. A nemrég bejelentett PC-s Halo 2 például kizárólag ezen az operációs rendszeren hajlandó majd elindulni.

[KéPZ] GTR 2 infók

Hír | 2006.02.14 06:51

Néhány kép társaságában új információk kerültek napvilágra a híres GTR sorozat második tagjáról. Olyanok derültek ki, hogy 28 licenszelt autó több mint 140 változata, 3 játékmód, 6 játéklehetőség és teljesen felépített multi várja a leendő játékosokat. Szó esik a grafikai és fizikus-motorról, de olvashatunk még olyanról is, hogy támogatja a a szimulátor a TrackIR technolgóiát is. Továbbiért erre tessék...

Késik a Space Empires V

Hír | 2006.02.13 07:40

A Malfador honlapján található Space Empires V GYIK frissült az egyik pontban. Annyira nem nehéz megtalálni, mivel összesen három kérdésre adják meg a választ. Hogy áll a fejlesztés, mikor jelenik meg, mit lehet elmondani a játékról. Gyakorlatilag mindre lehetne ugyanaz a válasz. Nos, a lényeg, hogy 2006. júniusában jelenhet meg legkorábban az alkotás.

Késik az El Matador

Hír | 2006.02.11 11:37

Azt hiszem ha valaki utánakeres, akkor sok ezzel kapcsolatos hírt fog találni az archívumban... Sokadszorra késik ugyanis az El Matador. Ezúttal 2006. második negyedévéről tolták el a megjelenést, egész pontosan a harmadik negyedévre. Bizonyíték itt.

F.E.A.R. patch infók

Hír | 2006.02.11 01:43

Sajnos azt még mindig nem tudni, hogy a hét közepére ígért F.E.A.R. 1.03-as javítás miért késik, vagy meddig, ám némi információt elárultak az egyik rajongói oldalon arról, hogy mit fog tartalmazni. A VUGames közösségi menedzsere elmondta, hogy akik korábban az előrendelési akció keretein belül jutottak hozzá a játékhoz, azok a patch feltelepítését követően juthatnak hozzá az akcióval járó exkluzív tartalmakhoz. Új modellekre, valamint kitüntetésekre tessék gondolni.

Tovább késik a ParaWorld

Hír | 2006.02.09 16:09

A tavalyi halasztást újabb követi. Akkor 2006 első negyedére csúsztatták a ParaWorld című stratégiai játékot. Most pedig eltolták egészen augusztusis. Legfőbb okokként a játékmenet optimalizálását, és egy igazán nagy mérvű multiplayer tesztet jelöltek meg.

[MOVIE] SiN Episodes

Hír | 2006.02.09 12:18

Megérkezett az első hivatalos videó a SiN Episodes-ból, amely mellesleg jó ideje késik már. A Ritual Entertainment által fejlesztett Source engine-es FPS több epizódból áll majd. Az első rész címe Emergence. A háromperces animáció a játék interaktivitását, főbb karaktereit, és jó néhány akciódús jelenetet mutat be.

Diablo III: Már négy éve készül?!

Hír | 2006.02.06 16:04

Érdekes információk jelentek meg a Gaming Steve-en... nevezzük őket inkább pletykának. Az oldal nem kevesebbet állít, mint hogy a Blizzard műhelyében már négy éve készül a Diablo III. Az "anonimitás" érdekében a fejlesztőcsapatot Snowstormként, míg a Diablo III-at Beelzebub 3-ként emlegeti a cikk. Lássuk hát, miket álílt róla ez a Gaming Steve... A Blizzard North már évekkel ezelőtt közel járt a játék véglegesítéséhez, de a minőséggel nem voltak megelégedve, ezért az egészet átalakították. Ez az egyik valódi oka annak, hogy az említett stúdiót bezárták. Minden ott dolgozót áthelyeztek az irvine-i stúdióba. A cikk megcáfol egy korábban felrebbent másik pletykát, mely szerint a játék a Mennyországban játszódik, melyet a Pokol a saját hatalma alá akar fordítani. Úgy kellett volna ezt elképzelni, mint a World of Warcraft egy Diablo méretű világban, az abban korábban tapasztalt játszhatósági tulajdonságokkal. Nos, a cikk szerint tehát ez nem igaz. Mindössze annyit erősít meg, hogy a játék teljesen 3D-s, és tényleg fantasztikusan néz ki. A háttérben pedig tényleg a Jó és a Gonosz harca áll - erre épül a történet egy része. Az egyes tárgyak a játék soran "világosról" "sötétre" változhatnak. Állítólag ez volt az egyik fő probléma okozója. Az ugyanis, hogy egy tárgy kinézete vizuálisan átalakul, még nem vonja magával a játékmenetbeli változásokat. Emiatt kellett egészen az alapoktól újragondolni a játékot. A játékmenet egyébként a Diablo első két részére hajaz, ám a játéktér jóval nagyobb, és sokkal nagyobb tapasztalatot igényel az egész elsajátítása. Természetesen a multiplayer is nagy renováláson esik át, ne lepődjünk meg viszont néhány olyan elemen, ami a World of Warcraftból már ismerős lehet. Itt kiemelte az ellentétes fajokat (Alliance and Horde = Heaven and Hell). A megjelenésről ő sem tudott semmi pontosan, a Blizzard ugyanis nem sieti el. Következő állítása szerint az évekkel ezelőtt bejelentett konzolos StarCraft Ghost a fejlesztés kezdete óta már a második nagy átalakításon esett át. Még egyszer felhívnám mindenki figyelmét, hogy a fenti információk a Gaming Steve oldalon található anyagból származnak. Erősen feltételezhető, hogy látogatottságának és ismertségének növelése érdekében publikálták az irományt, de azért ennyire ne legyünk gyanakvóak, ugye...

Késik a Supreme Commander is

Hír | 2006.02.04 19:03

A THQ játékkiadó nemrég megrendezett legutóbbi sajtótájékoztatóján nem csak a S.T.A.L.K.E.R., hanem a Supreme Commander című stratégiai játék késéséről is szót ejtettek. A vállalat elnök-vezérigazgatója, Brian Farrel elmondta, hogy 2006-ban olyan nevekre összpontosítanak, mint az Xbox 360-ra készülő Saints Row, vagy a PC-s Titan Quest, és egyéb, például animációs filmen alapuló játékok. A vezetői döntések értelmében tehát nem csak a S.T.A.L.K.E.R., hanem a Supreme Commander is a következő naptári évre csúszik át.

[DEMO] Wintersport Pro 2006

Hír | 2006.02.03 19:04

A Cyanide Studios közkinccsé tette Wintersport Pro 2006 című játékának demóját. A B kategóriás téli olimpiás játékokat felölelő alkotás kipróbálható verziója sílesiklást, illetve bobozást tartalmaz, amelyeket egyedül, vagy multiban egyaránt végigtolhatunk. A gyengébbek részére gyakorló módot is mellékeltek. A 220 megás fájlt innen lehet letölteni.

Létszámleépítések az Electronic Arts-nál

Hír | 2006.02.02 14:35

A világ legnagyobb játékkiadója 5%-kal csökkenti foglalkoztatott alkalmazottainak számát, amely legalább háromszáz dolgozót érint. Az EA szóvivője szerint a vállalatóriás világszerte 6500-7000 embert foglalkoztat. Az ötszázalékos létszámleépítés így nagyjából 325-350 dolgozót érint. A szóvivő azzal magyarázta a lépést, hogy a vállalat az EA jelenleg átmeneti állapotban van. Minden részleg átesik mostanában egy erőforrás-vizsgálaton. A dolgozók egy részének felajánlják majd, hogy más irodában folytathatja munkáját. Az első felmondóleveleket a redwoodi központban osztották ki. Ezt követte a floridai és a vancouveri iroda. A leépítés egy nappal az EA legfrissebb pénzügyi jelentésének nyilvánosságra hozatala előtt. Az idő közben felreppent pletykákat, melyek szerint leállították volna a The Godfather fejlesztését, a kiadó határozottan cáfolta.

Késik a Battelfield 2 1.2

Hír | 2006.02.01 06:30

Az EA ma adott infót arról, hogy a népszerű Battlefield 2 legújabb javítása, az 1.2-es tapasz késni fog. Az eddig várt megjelenéshez képest körülbelül 2-3 hetet, de az is elképzelhető, hogy többet csúszik majd a patch megjelenése. Ezzel párhuzamosan egyébként a Euro Booster pack is késik majd. Továbbiak itt.

A petíció elérte célját - késik a Heroes 5!!

Hír | 2006.01.30 10:33

A néhány nappal ezelőtt indult petíció, mely szerint a Heroes 5-nek késnie kell, hogy a Nival a sorozat színvonalának megfelelően tudja befejezni az ötödik részt; megtette hatását és elérte a célját. A bétateszteket követően ugyanis az Ubisoft úgy határozott, hogy elodázzák a játék megjelenését. Az eddigi március 31. helyett valamikor később kerül a boltokba a Heroes 5, ám a pontos dátumra egyelőre várnunk kell. Továbbiak itt.

Késik a Left Behind: Eternal Forces

Hír | 2006.01.28 09:37

Késik a népszerű regényen alapuló Left Behind: Eternal Forces. Egyelőre sem a késés pontos okát, sem az új megjelenés dátumát nem tudni. Amit igen, az az, hogy valamikor 2006 második negyedévében jelenik majd meg az RTS. Bizonyíték itt.

Március 24-én érkezik a The Godfather

Hír | 2006.01.27 17:03

Idén március 24-én kerül a boltokba szeretett The Godfather című játékunk - jelentette az EA. Az európai megjelenés csupán három napot késik az amerikai dátumhoz képest. Ekkor mindent platformra elérhetővé válik a játék, kivéve Xbox 360-ra és PSP-re. Ezekre valamivel később jelenik majd meg a The Godfather. Továbbiak itt.

'Reggelt...

Hír | 2006.01.27 06:33

Kellemes reggelt mindenkinek. Egy napra vagyunk a hétvégétől, de a tavasz sajna még messze van. Ma reggel egy gyors animáciióval kezdünk, ám addig is:

A rendőr felesége elhatározza, hogy meglepi a férjét egy elemes bútorral. El is megy a bútorboltba és megveszi. Hazaviszi, boldogan összeszereli, ám a következő pillantban elmegy egy villamos a ház előtt és a bútor szétesik. Az asszony újra összerakja, de pár perc múlva ugyanez a helyzet. Nem bírja tovább, és áthívja a szomszédból a Gézát, a férje barátját. Géza is összerakja a bútort, de jön a villamos, és a bútor szétesik. - Kitaláltam valamit! - mondja a Géza - Bemászok a szekrénybe egy elemlámpával, és ha jön a villamos, látom, hogy hol esik szét a szekrény. Így is tesz. Pár perc múlva hazajön a rendőr, és megcsodálja a szekrényt. Kinyitja az ajtókat, és megpillantja a Gézát. - Te meg mit csinálsz a szekrényemben? - kérdezi tőle. - Várom a villamost!

Késik a Battlefield 2: Euro Force booster pack

Hír | 2006.01.26 14:38

Egy fórumhozzászólás tanúsága szerint késni fog a Batlefield 2: Euro Force booster pack megjelenése február 8-ra. A csomag egyébként tartalmazni fog három új pályát, hét új fegyvert és négy új járművet is. Várjuk szeretettel...

Késik a Anarchy Online: Lost Eden

Hír | 2006.01.21 11:30

Úgy tűnik, mindenki megfeledkezett az Anarchy Online tavaly májusban bejelentett Lost Eden kiegészítőjéről. Az eredeti megjelenési időpont valamikor tavaly év végén lett volna, amit a játék rendezője, Morten Byom egy fórumhozzászólásban átütemezett simán 2006-ra. A felhozott indok az, hogy a Funcom a már meglévő Anarchy játékokra koncentrál inkább. A 16.2-es javítást például gőzerővel tesztelik, és új küldetéseket is készítenek szimultán a Nascence és Elysium területek számára. Szóval csak türelem...

Heroes V béta: új, közeli időpont

Hír | 2006.01.21 11:23

Mint az szintén tegnap kiderült, a Heroes of Might and Magic V nyilvános béta tesztje késik. Azt azonban nem sokan gondolták, hogy csupán pár napot :) A hivatalos weboldalon ugyanis az olvasható, hogy a bétateszt jövő hétfőn, magyar idő szerint este hét órakor kezdődik. Hamarosan további részleteket közölnek majd, de egyelőre ennyi.

Késik a Phantasy Star Universe

Hír | 2006.01.21 11:05

A Sega of America Phantasy Star Universe adatlapján tisztán olvasható, hogy a akció-szerepjáték megjelenése PC-re és PS2-re egyaránt 2006 őszére csúszott (a korábbi dátum tavasz volt). Egyelőre semmilyen hivatalos közlemény nem érkezett a csúszás okát illetően.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)