ASUS Axe Square processzor hűtő!
A napokban jelentette be az ASUS legújabb limitált szériás CPU hűtőjét, az igen extrém kinézetű AxeSquare-t!
A napokban jelentette be az ASUS legújabb limitált szériás CPU hűtőjét, az igen extrém kinézetű AxeSquare-t!
A CPU-k fejlődése megállíthatatlannak tűnik, s a legnagyobb processzorgyártó új szériával bővíti a meglévő kínálatot.
Az NVIDIA új, 216 shader egységgel felszerelt GeForce GTX 260 CPU-járól befutottak az első képek és teszteredmények.
Az amerikai gyártó frissen kinevezett szóvivője elmondta: hamarosan érkezik az Intel Atom processzorának az ellenfele.
Az első negyedévben az Intel javította eladásait a processzorpiacon, az AMD pedig növelte piaci részesedését.
A szép sikereket elért Ninja CPU hűtő második verziója még jobb teljesítményt képes nyújtani a hő elleni küzdelemben!
Ultra halk processzor hűtőt hozott össze a Zalman, amit Május 21-étől kezd forgalmazni. A CNPS 9300 AT csendes, minőségi, és tartós.
Végre megérkezett az AMD új, hárommagos CPU-ja. Technológiáját tekintve semmi forradalmi nincs az X3-ban...
Az AMD részletes információval szolgál a mától kapható legújabb Phenom processzorairól.
Az AMD partnereitől származó információk szerint a jövő hónap végén jelentik be az új, Barcelona magos Opteront CPU-kat.
Tegnap az INTEL öt új asztali CPU-t jelentett be, és megérkezett az X7800, az első Core 2 Extreme mobilprocesszor is, ami az gyártó szerint két héten belül jelenik meg a noteszgépekben.
Új fenyegetés koncepcióját mutatták be, amellyel a modern, multitaszk operációs rendszerekben egy program nagyobb CPU teljesítményt ragadhat magához, mint amennyit az OS megengedne.
Júliusban az Intel az előzetes ütemezéstől eltérve csökkenti processzorainak árát, és új, belépőszintű CPU-kat is bemutat.
Amikor 2004-ben megjelent a PlayStation Portable konzol sokan elégedetlenek voltak a teljesítménye miatt, hisz hiába futott minden játék rezzenéstelenül, maga a CPU az előre beharangozott 333 Mhz helyett csak 222 Mhz-en működött, hogy az akkumulátor tovább bírja a gép működtetését.
Az AMD új, négymagos PC processzorral rukkol elő, amelynek segítségével eredményesebben veheti fel a harcot az Intel négymagos kínálatával. A Phenom CPU 2007 második félévében érkezik.
Az Intel három új, négymagos CPU-t jelentett be a CES-en. A két új szerverprocesszor mellett bejelentett, olcsóbb Core 2 Quad megjelenésével a négymagos processzorok többé már nem csak a csúcs-PC-k részei.
Milyen érdekes, hogy egy napon két új, lehetséges processzorgyártóról is hír érkezik. Az NVIDIA után most nem kisebb céget hoztak hírbe, mint a Microsoftot!
Az egyik népszerű internetes informatikai bulvárlap munkatársai olyan pletykákat erősítettek meg, hogy az NVIDIA is beszáll majd a CPU piacra az AMD és az Intel mellé.
Ezen a héten jelentette be szándékát az ATI felvásárlására az AMD. Az IDG hírszolgálata Thomas M. McCoyt, a cég alelnökét kérdezte arról, hogy mire jó mindez az AMD-nek. Az alelnök úgy véli, hogy a felvásárlás révén az AMD rugalmasabb termékkínálatot tud kialakítani, például olyan platformot, amely a CPU-t, a grafikus vezérlőt és a perifériákat vezérlő lapkát is tartalmazza. A "platformban" való gondolkodás ötlete az Inteltől ered, a Centrino platform sikere nyilván komoly fejfájást okozott az AMD mobil CPU-kat fejlesztő részlegének. McCoy szerint az olyan, alacsony PC telítettségű piacok, mint Kína vagy Dél-Amerika, olcsó eszközökkel hódíthatóak meg, például olyan processzorral, amelynek a lapkája tartalmazza a grafikus vezérlőt is. (Néhány évvel ezelőtt ilyen terve az Intelnek is volt, az elképzelés szerint a lapka a perifériavezérlőkön kívül minden szükséges elemet - CPU-t, grafikus vezérlőt, memóriavezérlőt - tartalmazott volna. A tervet közvetlenül a gyártás elindítása előtt ejtették el.) Tovább >>
A tegnapi hivatalos bejelentés után az AMD-ATI páros képviselői egy sajtótájékoztatón vázolták fel jövőbeli terveiket. Az már egészen biztos, hogy a két vállalat névlegesen fennmarad, és működésük is teljesen független lesz, de természetesen kihasználják az összeolvadás által kialakuló új lehetőségeket. A fő cél a jobb versenyképesség elérése a vállalati szférában és a rendszerszintű CPU-GPU integrálásban a platformizáció révén. A két cég összeolvadása ugyanakkor lehetővé teszi a lapka szintű rendszer- és grafikus processzor integrálást, vagyis a két chip egy ostyán foglalna helyet. Ennek megoldása azonban több kérdést is felvet. Az integrálás mellett szól, hogy jelenleg a PCI Express foglalatos videokártyák nagy része már GDDR3 memóriával dolgozik, míg a rendszerprocesszor legfeljebb DDR2 típusúval, ami jóval kisebb teljesítményre képes. Így aztán, ha a videokártyára 512 MB GDDR3 memória kerülne, amit összekötnénk a CPU-val PCIe foglalaton keresztül, a teljesítmény sokkal meggyőzőbb lenne. Az AMD kifejlesztett egy cHT (coherent HyperTransport) névre keresztelt technológiát, amely lehetővé teszi két AMD processzor összekapcsolását. Ilyen foglalatba lehetne illeszteni a második processzor helyett a grafikus chipet, ami elemzők szerint sokkal hatékonyabb megoldás lenne abban az esetben, ha a GDDR3 memóriát közösen használná a két chip. Az összeolvadás másik fontos előnye a kutatás-fejlesztés hatékonyságának növelése lehet. Az Intel nagyon nagy hangsúlyt fektet az új technológiák kifejlesztésére, az AMD ezen a téren igencsak le van maradva. Dirk Meyer az AMD színeiben azt is elárulta, hogy a jövőben több magos integrált CPU-GPU kialakításra is számíthatunk. Úgy tűnik, sikerül ismét valami újdonsággal felpezsdíteni a processzorok piacát.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)