Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 1757

Egy dollár alá esett az Atari részvényárfolyama

Hír | 2006.03.13 18:00

A NASDAQ arra figyelmeztette az újabb csapástól szenvedő Atarit, hogy részvényeinek értéke egy dollár alá esett. Az Amerikai Egyesült Államok legnagyobb, közel 3300 vállalattal kapcsolatot fenntartó online tőzsdéje közölte az Atarival, hogy részvényei egy dollár alá estek, és amennyiben ez így marad, kénytelenek levenni a céget a listáról. Ha az Atari nem tudja megerősíteni árfolyamát, úgy egy alacsonyabb kategóriába sorolják vissza. Az utóbbi hónapokban a kiadóvállalat sorozatos elbocsájtások és eladások ellenére is komoly pénzügyi gondokkal küzd. Továbbiak itt.

Mik az aktuális legnépszerűbb online játékok?

Hír | 2006.03.13 16:17

Mindenféle kertelés, kommentár és magyarázat nélkül álljon itt az a húsz legnépszerűbb multiplayer játék, amelyekkel a GameSpy statisztikái szerint a legtöbbet játszottak tegnap. 1. Half Life 35371 szerver, 55719 játékos 2. Half Life 2 22292 szerver, 53793 játékos 3. Battlefield 2 6778 szerver, 34748 játékos 4. Call of Duty 2 6863 szerver, 10780 játékos 5. Wolfenstein: Enemy Territory 3440 szerver, 8569 játékos 6. Americas Army: Special Forces 2095 szerver, 8048 játékos 7. Unreal Tournament 2004 2678 szerver, 6906 játékos 8. Call of Duty 3346 szerver, 6170 játékos 9. Neverwinter Nights 1339 szerver, 5164 játékos 10. Quake 3: Arena 1928 szerver, 3158 játékos 11. Medal of Honor Allied Assault 2065 szerver, 2859 játékos 12. Halo: Combat Evolved 812 szerver, 2686 játékos 13. Battlefield Modern Combat (PS2) 174 szerver, 2592 játékos 14. Soldier of Fortune 2 1175 szerver, 2400 játékos 15. Battlefield 1942 878 szerver, 2384 játékos 16. Medal of Honor: Allied Assault Spearhead 1331 szerver, 2305 játékos 17. Unreal Tournament 2324 szerver, 2293 játékos 18. Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy 699 szerver, 1301 játékos 19. Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth 2 343 szerver, 1062 játékos 20. Battlefield: Vietnam 266 szerver, 787 játékos

[PATCH] X³: REUNION

Hír | 2006.03.13 14:12

Előkerült az X³: REUNION című űrszimulátor frissített demója, illetve egy patch is, ami a korábbi kipróbálható verzióhoz készült. Feltelepítését követően megszűnik az az idegesítő hibaüzenet, ami a játék második indításakor jelentkezik, nevezetesen, hogy egy fájl hiánya miatt meghiúsult a demó indítása. Aki nem töltötte volna le a 907 megás demót, az most megteheti. A szerencsésebbeknek csak ezt az aprócska hotfixet kell lerángatniuk.

Daemonica GOLD

Hír | 2006.03.09 15:17

Elkészült a nemrég bejelentett Daemonica című kalandjáték, amiben minden meglesz, ami kell: csavaros történet, retvények, ezernyi küldetés. A játék a középkori Angliában játszódik, és Nicholas Farepoynt, egy kutató történetét izgulhatjuk illetve élhetjük végig. Különleges képessége, hogy tud halottakkal is társalogni. A játék március 28-án jelenik meg 30 dolláros áron.

[DEMO] Act of War: High Treason

Hír | 2006.03.09 14:28

Ahogy azt pár napja ígérték, pontosan időben megérkezett az Act of War: High Treason című valós idejű stratégiai játék kiegészítőlemez kipróbálható verzióját. A demó az egyjátékos küldetések közül hármat (9-10-11), valamint egy tengeri csatára alkalmas pályát LAN és internetes játékra, illetve három gyakorlópályát tartalmaz. Minimális rendszerkövetelmények:

  • Pentium 4 1.5 GHz vagy AMD Athlon 1500+
  • 256 MB RAM
  • Legalább Radeon 8500 vagy GeForceFX 5700 videokártya
  • 3 GB szabad lemezterület

  • 800 milliós bevétel a BioWare Pandemic Studiosnál

    Hír | 2006.03.08 18:40

    A tavaly novemberben egyesült BioWare és Pandemic fejlesztőstúdiók a videojáték-iparban azóta tapasztalható nehéz körülmények ellenére közös erővel sikeresen elérték a 800 milliós bevételt. Elképesztő, de azóta mintegy 28 millió példányt értékesítettek különböző játékaikból, így aztán nem is csoda, hogy a tervek szerint a hamarosan San Joséban megrendezésre kerülő Game Developer Conference rendezvényen számos új alkotásról rántják le a leplet, amelyek többsége azonban valószínűleg újgenerációs konzolokra készül. A BioWare korábbi alkotása, a Jade Empire nemrég elnyerte az év szerepjátéka díjat az Interactive Achievements gálán. Emellett a Pandemic által készített Mercenaries is óriási sikereket ért el: 2005-ben ez volt a legjobban jövedelmező új szellemi tulajdon az észak-amerikai piacon. Ugyancsak utóbbi fejlesztővállalat készítette az eddigi legsikeresebb Star Wars játékot. A Star Wars: Battlefront II-ből eddig több mint négymilliót adtak el, amellyel az első rész sikereket is sikerült túlszárnyalni. Ezzel az eredménnyel a Battlefront II a második legtöbbet eladott játékká vált Észak-Amerkában. A Bioware és Pandemic közös vállalat tavaly novemberben jött létre egy 300 millió dolláros megállapodás keretében, amit a korábbi EA főnök, John Riccitiello hozott össze. A vállalat jelenleg közel 500 alkalmazottat foglalkoztat az Egyesült Államokban, Kanadában, illetve Ausztráliában.

    [MOZi] X-Men: The Last Stand HD Trailer

    Hír | 2006.03.08 18:21

    A tegnapi közepes minőségű után most megérkezett az X-Men: The Last Stand című képregény alapján készülő akciófilm óriási felbontású és minőségű HD előzetese is, amivel lecseréltük a korábbit.

    [KéPZ] Az első igazi Brothers in Arms 3

    Hír | 2006.03.08 18:09

    A múltkori gyatra minőségű szkenek után megérkezett az egyik Brothers in Arms 3 screen tökéletes valójában. Bár ez az Xbox 360-as verzióról készült, erősen gyanítható, hogy PC-n sem lesz sokkal "rondább".

    Evenings on a Farm near Dikanka 2

    Hír | 2006.03.08 17:58

    A Step Creative Group jelentette, hogy az első rész után már készül a Evenings on a Farm near Dikanka folytatása, melynek alcíme Evening on the Eve of Ivan Kupal Holiday. A lényeg ugyanaz: 2D-s megjelenítés, aranyos kalandok, továbbra is Gogol művei alapján. A történet pár hónappal az előző rész vége után folytatódik, miután Vakula és Oksana, a két fő karakter összeházasodtak (jaj, most lelőttem a poént)...

    Beindult a WarPath honlapja

    Hír | 2006.03.08 17:14

    Elindították a WarPath című multiplayerre kihegyezett FPS honlapját. Három idegen faj összetalálkozik a virtuális Édenben, a galaxis legtávolabbi sarkában. A konfliktus elkerülhetetlen. Mindhárom faj játszható, összesen 4 járművet vehetünk igénybe, a nyolc fegyver fejleszthető. 25 multiplayer pálya, akár 16 játékossal, mindez Unreal engine alatt. Támadj. Védj. Uralkodj. A multiplayer demót pár hete már kipróbálhattátok.

    Veszteséggel zárta a negyedévet a Take-Two

    Hír | 2006.03.08 16:31

    A Take-Two játékkiadó vállalat nyilvánosságra hozta legutóbbi pénzügyi negyedévének adatait, amelyből az derül ki, hogy bevételi szempontból veszteséggel zárták az időszakot - de még így is sokkal jobban, mint ahogy azt a vállalat és az elemzők megjósolták. Az eladásokból származó nettó bevétel elérte a 265 millió dollárt, ami egy évvel korábban ugyanebben az időszakban még 502,5 millió volt. Akkor volt ugyanis az új termékek között a GTA: San Andreas, ami hihetetlen módon megugrasztotta a vásárlási kedvet. További befolyásoló tényező volt jelen időszakra a 2006-ra előrejelzett általános piaci stagnálás és a konzolos szegmensben a két generáció közötti átmenet, amelynek köszönhetően gyakorlatilag vihar előtti csend honol. Sikerült 29,1 millió dollárnyi nettó veszteséget felhalmozni, pedig egy évvel korábban ebben az időszakban még 55,2 milliós nyereséget könyvelhettek el. Paul Eibeler, a vállalat elnök-vezérigazgatója így kommentálta a helyzetet: "Igyekszünk átvészelni a konzolos piacon tapasztalható, új generációra történő átállás okozta kellemetlenségeket, s emellett a jövőbeli lehetőségeket is szem előtt tartjuk. Tüzetesen átvizsgálunk minden egyes aspektust, és arra törekszünk, hogy megtaláljuk az egyensúlyt a költségek és a kreatív erőforrásaink, valamint a megosztott törekvéseink támogatásához szükséges infrastrukturális szükségletek között. A legfontosabb, hogy továbbra is fejlesztői erőforrásainkra összpontosítunk, hogy folytathassunk a kiváló tartalmak előállítását és szabadalmazott márkáink megfelelő befolyásolását." Az időszak legkeresettebb játékai voltak a konzolos Grand Theft Auto: Liberty City Stories, amely Észak-Amerikában az első számú PSP-s alkotás volt 2005. októberi megjelenése óta minden hónapban. Emellet a GTA: San Andreas olcsóbb, PS2-es kiadása is igen népszerűnek bizonyult. A Take-Two leányvállalat, a 2K Games pozitív eladási adatokat közölt a id Meier's Civilization IV-ről PC fronton, és az Xbox 360-as NBA 2K6 is jól fogyott.

    Szeptember 26-án jön a Gothic 3

    Hír | 2006.03.07 19:38

    Míg alig néhány pillanattal ezelőtt úgy tudtuk, hogy valamikor októberben kerülhet a boltok polcaira a Gothic III, most előkerült egy pontos megjelenési dátum Európát illetőleg. A jelek szerint ez pedig szeptember 26-a. Bizonyíték itt, részletek a fenti linken.

    [MOVIE] UT 2007 pillanatok

    Hír | 2006.03.07 19:31

    Mint azt korábban megírtuk, az Epic Games kilátogatott az idei GDC-re, és magával vitte az Unreal Engine 3-mat is. A GameTrailers csapata Mark Reinnel készített egy interjút a shown, természetesen a grafikus motorral kapcsolatban. A videófelvételbe be-becsúszott néhány jelent az Unreal Tournament 2007-ről is... Nos, ide katt a videóért!

    Gothic III európai megjelenési dátum

    Hír | 2006.03.07 18:58

    Végre némileg pontosabb információkat kaptunk a Gothic III megjelenését illetően. Legutóbb arról számolthattunk be, hogy bizonytalan időre elhalasztották, szóba került 2007 is. Most ennél valamivel egyértelműbb időpontot sikerült kisajtolni a fejlesztőkből és a kiadóból. Németországban, Ausztriában és Svájcban idén szeptemberben, míg Európa többi részén a harmadik negyedévben kerülhet a boltok polcaira a játék. Ez azt jelenti, hogy augusztus és október között, vagyis valószínűleg októberben.

    [MOZi] X-MEN 3 TRAILER!!!

    Hír | 2006.03.07 18:29

    FESTER volt olyan ügyes, hogy rátalált az X-Men 3 végleges előzetesére. Az előző, rövid változatot már a DVD-n található mozi rovatunkban is megtekinthettétek, feliratozva. Mit is mondhatnék... Az X-Men azon kevé képregényadaptációk egyike, amelyik igazán jó kritikákat kap, szerintem simán odaver a Pókembernek is. Sajnos egyelőre csak a "kis" felbontású verzió érkezett meg, de hamarosan jön a HD minőségű is. Update: Megérkezett a HD trailer - lecseréltük vele a régit.

    Megtörtént a létszámleépítés a Lionheadnél

    Hír | 2006.03.07 13:01

    Pár napja számoltunk be arról, hogy a Lionhead Studios vezetősége a tervek szerint be szeretné zárni egyik fejlesztőstúdióját. Nos, ez nem történt meg, de így is drasztikus változásokat eszközöltek. A vállalat megerősítette, hogy a Surrey-ben található stúdiójában dolgozó 250 alkalmazottból 50-et elküldött azzal a magyarázattal, hogy a PC-s játékokra specializálódott részleg nem hozta a várt teljesítményt. Ezzel együtt várhatóan néhány jelenlegi projekt is felfüggesztésre kerül. Peter Molyneux pénteken elmondta a dolgozóknak, hogy csak két, következő generációs konzolokra fejlesztett projekt folytatódik tovább. Az egyik feltehetően a Fable xboxos folytatása, amely egyesek szerint már 12 hónapja készül. A másodikról csak annyit lehet tudni, hogy jóval később láttak neki a fejlesztők, vagyis még nagyon kezdetleges állapotban van. Így már egészen biztos, hogy az eddig csak PC-re megjelent The Movies nem készül el konzolokra. Ezt eddig csak az Activision, a kiadó erősítette meg. Sajnos a Black & White 2 sem hozta a várt sikereket, így egyelőre kérdéses e sorozat sorsa is. Az ezt kiadó Electronic Arts egyelőre nem nyilatkozott jövőbeli terveiről.

    Miért is késik a Ghost Recon 3?

    Hír | 2006.03.07 12:25

    Sajnálatos információként érintett minket, hogy a Ghost Recon 3 csapat alapú antiterroristás játék PC-s változatának megjelenését májusra csúsztatták, miközben az Xbox 360-as kiadás már megjelent. Utóbbi esemény megünneplésére egyébként egy új videót is kiadtak a fejlesztők, amit tőlünk is letölthettek. Nincs abban semmi, ami a PC-sből kimaradna - remélhetőleg. De most nem erről van szó, hanem arról, hogy a játék producere, Mathieu Girard egy közleményben nyilvánosságra hozta, hogy pontosan mi is áll a PC-s GR3 csúszása mögött.

  • Miért késik a játék? A jobb minőség elérése érdekében, és azért, hogy az összes olyan apróságot beépíthessük, amit szerettünk volna. A PC-s változat fejlesztése teljesen külön utakon járt, ezért a különböző fázisok is eltértek egymástól.
  • Mik lesznek a különbségek a PC-s és konzolos változat között? Elsősorban játékmenetbeli szempontok dominálnak. A ghostokat sajátságos módon irányíthatjuk, egy jóval pontosabb utasító rendszer segítségével. Ez a mesterséges intelligencia teljes újraprogramozát vonta maga után. Gyakorlatilag csak a történet és a grafikai megvalósítás egyezik meg. További különbség a teljesen önálló FPS nézet, és a PC-re kihegyezett multiplayer móka.
  • Mi a PC-s változat kitűzött célja? A multiplayer, bár ezt addig nem akarjuk reklámozni, amíg nem tudjuk biztosan, hogy azt kellőképpen meg is tudjuk valósítani. Egy teljesen interaktív környezet hálózaton keresztüli szimulálása nagyon nehéz feladat, de reményeink szerint a kooperatív játékmód nagyon jól sikerül majd. A Domination játékmód is ígéretes.

  • [MOVIE] MEDAL OF HONOR: AIRBORNE!!!

    Hír | 2006.03.06 12:24

    Megérkezett az első videóelőzetes a Medal of Honor: Airborne-ról, amelyről nemrég derült ki, hogy bizony PC-re is elkészül. A minőséggel vannak problémák, de úgy tűnik, valódi ingame jeleneteket láthatunk benne. Sajnos elég rövid is, de attól még mindenképp látni kell. Bár nekem már egy kicsit tényleg kezd elegem lenni a második világháborús témából... KATT!

    Létszámleépítés a Lionheadnél

    Hír | 2006.03.05 16:32

    A Black & White sorozatot, a The Movies-t és számos ötletes játékot a háta mögött tudó Lionhead Studios fejlesztőcsapat nagyszabású átalakításoknak néz elébe, amint elkészülnek jelenlegi munkáikkal. Ezt maga Peter Molyneux, a főnök mondta el. Nemrég olyan pletykák keltek szárnyra, melyek szerint a fejlesztő cégért a UbiSoft mellett a Microsoft is harcba szállt, majd azt is megtudtuk, hogy az Activision leállította a The Movies konzolos változatának fejlesztését, s ezek után arra is fény derült, hogy a PC-s változathoz kiegészítő lemez készül. Annak ellenére, hogy az alapjáték nem hozta a várt sikereket. Úgy tűnik, hogy a Lionhead hamarosan megválik néhány dolgozójától, és a jövőben megszünne a The Movies támogatása is. Egy rajongói oldalon az olvasható, hogy nemrég gyűlést rendeztek, ahol azt a döntést hozták, hogy a jelenlegi három fejlesztői stúdióból egyet bezárnak. Ez nagyjából száz munkahely megszűnésével jár majd. A Lionhead hivatalos fórumának adminja ezt azonban egy kicsit elferdíti. Véleménye szerint az ily módon felszabadult száz fejlesztő egy egészen új játékon dolgozhat majd, egy másik csapatban, akik már egy ideje egy új játékon munkálkodnak. A Lionhead weboldalán pedig álláshirdetések jelentek meg. A fene se érti ezt már...

    [MOVIE] Ghost Recon 3

    Hír | 2006.03.04 15:59

    A sokadik videót láthatjuk a Ghost Recon 3-ból. A májusban megjelenő akcióból most a fejlesztői napló harmadik felvonása érkezett meg, amelyben a látottakat kommentálják is a készítők. A 12 megás videóért ide katt.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)