Már készül az NV30!
Még alig ocsúdtunk fel a tömérdek GeForce4-es okozta kábulatból, az nVIDIA máris gőzerővel fejleszti a trónörököst. Az NV30 számos újdonsággal kecsegtet, melyekről csak némi információt csepegtetett a cég, ezek álljanak most itt:
Még alig ocsúdtunk fel a tömérdek GeForce4-es okozta kábulatból, az nVIDIA máris gőzerővel fejleszti a trónörököst. Az NV30 számos újdonsággal kecsegtet, melyekről csak némi információt csepegtetett a cég, ezek álljanak most itt:
A Codecult kiadta végre, régóta ígértgetett 3D-s tesztprogramját. Az itt található kis gyöngyszem, egy nagyon szépen kivitelezett tájon mári fel grafikus kártyánk képességeit. Figyelem! Csak annak érdemes letöltenie, akinek a grafkártyája támogatja a pixel és vertex shadereket (pl. GeForce3 Ti, GeForce4 Ti, Radeon 8500, stb.). A nem teljes mértékben DirectX 8.1 kompatíbilis kártyákon ugyanis el sem indul. Ha úgy érzed megszemléled, akár tőlünk is letöltheted (40,16MB)!
A The Inquirer jelentése szerint, a Microsoft kihagyja a DirectX 9.0-ás változatát, és rögtön a DirectX 9.1-et adja majd ki. Ennek egyik legfontosabb újítása a beépített vertex és pixel shaderek legújabb 2.0-ás változata lenne, ami jócskán felülmúlja a jelenlegi grafikuskártyák adotta lehetőségeket...Egyelőre a hírt még nem erősítette meg a Microsoft, de nem elképzelhetetlen.
A SiS előállt vadonatúj grafikus vezérlőjével, mely számos olyan tulajdonsággal rendelkezik, melyek arra engednek következtetni, hogy még elég sokat fogunk hallani róla. A kártya SiS330 névre lett elkeresztelve, támogatja majd a 8x AGP-t, a pixel shadereket és Dual változatban is kapható lesz. Mindegyik kártyán 128MB DDR memória foglal majd helyet, ám arról, hogy játékokban milyen teljesítményt fog produkálni, még nincs hír. ahogy a debutálás dátumáról sem. Itt azért találtok némi infót róla.
A Namco gondozásában készül Xbox-ra a Dead to Rights, melyben Jack Slate bőrébe bújva szolgáltathatunk igaszságot és bosszulhatjuk meg apánk meggyilkolását. A program a készítők állítása szerint teljes mértékben kiaknázza majd az Xbox-ban rejlő lehetőségeket, mint a szélesvászon, az 5.1-es hangzás, vagy Vertex és Pixelshaderek alkalmazása. A játék megjelenése valamikor a nyáron várható.
A DemoNews honlapról letölthető egy elég jól kinéző demócska, mely az új ATI kártyák tulajdonságait fitogtatja! A Treasure Chest Demo kihasználja az 1.4-es Pixel Shader-eket, amivel az ATI annyira magasabbrendűnek tartja legújabb kártyáit. Érdemes hát megtekinteni, hogy mire is alapozzák ezt!
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)