Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 1757

Már kapható a TDK egyrétegű Blu-ray lemeze

Hír | 2006.04.11 11:02

Nemrég értesültünk arról, hogy a TDK befejezte a nagy népszerűségnek örvendő CD és DVD médiáinak gyártását. Már akkor is elmondták, hogy inkább áttérnek az újgenerációs adattárolókra, most pedig már kaphatók is az első Blu-ray lemezek. A digitális rögzítés terén világelső TDK megkezdte a 25 gigabájt tárolókapacitású, egyrétegű Blu-ray lemezek szállítását. A médiák egyszer írható, és újraírható változatban is kaphatók, előbbi 19,99; utóbbi 24,99 dollárért. A kétrétegű, 50 gigabájtos lemezek megjelenési időpontja egyelőre nem ismert, de azt már most tudni, hogy az egyszer írható változat 47,99; míg az újraírható 59,99 dollárba kerül majd eleinte. Korábban bemutattak tokos Blu-ray lemezeket is, ám ezt a tervet elvetették, így a médiák tok nélkül, a jelenlegi CD-khez és DVD-khez hasonló formában helyezhetők be az olvasó, illetve író egységekbe. A rivális HD-DVD-vel szemben a Blu-ray egyike előnye a nagyobb tárkapacitás, valamint a nagyobb adatátviteli sebesség. Emellett a tendencia azt mutatja, hogy a Blu-ray támogatói nagyobb számban vannak, ám az előállítási költség és az író-, olvasó egységek előállítási ára a HD-DVD javára billenti a mérleget. Egyelőre nem tudni, melyik lesz a nyerő, mindenesetre a TDK még nem tervezi ilyen formátumú lemezek előállítását.

[DEMO] Dungeon Lords CE

Hír | 2006.04.10 17:26

Korábban már beszámoltunk róla, hogy a DreamCatcher kiad egy speciális, mindenféle jósággal kibővített Collector's Editiont a tavaly megjelent Dungeon Lords nevezetű RPG-jéből. Egy ideje csönd honolt a projekt háza táján, de most megtört a jég, ugyanis megérkezett a gamma demója! Mivel egy korábban - más verzióban ugyan - már megjelent játékról van szó, a demót nem töltjük fel lokálba, de akit érdekel, az ide kattinthatva nyugodtan cibálhatja!

[DEMO] 14. heti kollekció!

Hír | 2006.04.09 15:39

Imhol a demós felhozatal. Ez már kevésbé volt izgalmas, mint a videók, de sebaj. Jó játékot!

  • Abyss Lights: Frozen Systems
  • Astronoid
  • Emergency 4 GER
  • Refuse: Home, Sweep Home RUS
  • Strategic Command 2 Blitzkrieg

  • [KéPZ] Frissítés!!

    Hír | 2006.04.07 08:59

    Kicsi, de a miénk. Újabb galéria frissítés mindenkinek. Komment: szerintem a Rainbow Six gyaláz-aláz :)

  • Guild Wars: Factions (15)
  • Rainbow Six: Vegas (3)
  • Shadowgrounds (4)
  • Warhammer Online (8)
  • You are Empty (6)

  • Az év számítógépes videója 2005 verseny - eredményhirdetés!

    Hír | 2006.04.06 21:07

    A GameStar, az eSPORT.HU és a CS2.HU közös szervezésében lezajlott Az év számítógépes videója 2005 verseny, melynek végeredményét a mai napon hirdették ki. A végső összesítésben több szempont is döntött, így például a tartalom, az átvezetések, a kreativitás vagy a hanghatások. Négy zsűritag részletes elemzése és összetett döntése alapján az alábbi végeredmény és sorrend született: 1. LevAndropov 2. Ice 3. True Minden további részlet az alábbi oldalon látható és olvasható, valamint kommentálható is:

    Végleg törölték a The Roots című RPG-t

    Hír | 2006.04.06 19:15

    Márciusban már hírt adtunk arról, hogy a Cenega Publishing törölte a The Roots című projektet. Akkor még egy halványi remény pislákolt arra, hogy esetlegesen mégis legyen valami, most azonban végleg törölték az RPG-t. A Cenega sajnálja a történteket, és reméli, hogy a leendő kiadványiban mindenki megtalálja a kedvencét.

    [MOVIE] Dreamfall Music Video

    Hír | 2006.04.06 18:17

    Ma már szót ejtettünk a Dreamfall: The Longest Journey zenéiről... A fejleményeket alátámasztandó érkezett egy új videó is, amelyben Magnet műveiből hallgathatunk részleteket, miközben a játék bizonyos elemeit mutatják be. Érdekes. Hangulatos. Jó!!

    [OST] Chronicles of Spellborn

    Hír | 2006.04.06 18:13

    A Spellborn bejelentette, hogy a The Chronicles of Spellborn című MMORPG-hez Jesper Kyd szerzett saját zenéket. A művész korábban a Freedom Fightershez és a Hitman sorozathoz komponált muzsikákat. Kyd előszeretettel használ kórus részleteket, amiket modern alapokra helyez. Nagyjából ez történt most is, azt azonban eddig is tudtuk, hogy a Within Temptation is hozzáad valamicskét a zenei halmazhoz. Jesper Kyd munkáinak néhány részletét meghallgathatjátok a www.tcos.com címen.

    Letölthető az Act of War: High Treason

    Hír | 2006.04.06 14:10

    Az Atari mostantól letölthetővé tette az Act of War: High Treason című kiegészítőlemezt exkluzív az IGN digitális disztribúciós rendszerén, a Direct2Drive-on keresztül. A dobozos verzió csak egyes nagyobb áruházakban és játékboltokban lesz kapható májustól. Próbáld ki a demóját, ha esetleg most nem lenne most pénzed a teljes verzióra.

    [MOVIE] Battlefield 2 Mine 2 Machinima

    Hír | 2006.04.06 12:52

    Legutóbb januárban mutattunk Nektek Battlefield 2-es machinima videót. Mivel szeretnénk megmaradni a minőségnél, így inkább vártunk, amíg megint olyan alkotás érkezik, amit érdemes szélesebb körben publikálni. Nos, a Noken and Snoken Productions most készült el Mine 2 címet viselő, eddigi talán legviccesebb videóval. A 180 megás és 20 perces összeállítást innen tölthetitek le.

    [MOVIE] Earache Extreme Metal Racing

    Hír | 2006.04.05 14:41

    Márciusban bejelentették, most pedig megérkezett az első videó is az Earache Extreme Metal Racing című játékból. Mint az már ismeretes, egy fantasy árkád autós szimulátorról van szó, amely a zene köré épül. A most kiadott animációban közel egy percnyi anyagot tekinthetünk meg, játék közbenről kiragadva. Letöltésért erre tessék:

    [MOVIE] World in Conflict

    Hír | 2006.04.05 12:44

    Nemrég számoltunk be a World in Conflict létezéséről, ami egy olyan valós idejű stratégiai játék lesz, ami a hidegháború idején játszódik, csak épp a megtörtént eseményektől eltérően folytatódnak a fejlemények. A GameSpot interjút készített a fejlesztőcsapat vezető dizájnerével, Magnus Jansénnel, amit újabb képekkel tüzdeltek. És ha még ez sem lenne elég, egy nagyon zsír videót is kaptunk.

    A Samsung eltolta Blu-ray lejátszójának megjelenését

    Hír | 2006.04.05 12:13

    A hivatalos indok szerint a lejátszók egy hónapos elcsúsztatására az Egyesült Államokban azért volt szükség, hogy a konkurrens Blu-ray lejátszó gyártók is végezhessenek a szükséges kompatibilitási tesztekkel, amire az április hónap áll rendelkezésre. Amint bebizonyosodik, hogy az összes gyártó terméke képes együttműködni, megkezdődhet a tömeggyártás. A Samsung lejátszójának új piacra kerülési időpontja így június 25-re csúszott, de az ára továbbra is 999 dollár lesz kezdetben. Korábban május 23-át jelölték meg, mind premierdátumot, ugyanis azon a napon jelennek meg az első Blu-ray lemezeken található mozifilmek a Sony Pictures Home Entertainment és a Lionsgate Films kínálatából. A Sony Pictures máris reagált: nem változtatnak az első filmek megjelentetésének időpontján, annak ellenére, hogy nyilvánvalóan nem igazán lesz min lejátszani azokat. A Lionsgate még nem kommentálta a bejelentést. A Blu-ray lemez egyike a két új optikai tároló formátumnak, amelyek a DVD-t hivatottak leváltani. Nemrég a Toshiba, és partnerei által támogatott HD-DVD lejátszók megjelenését is eltolták egy kicsit, de hála a mostani fejleményeknek, még mindig előnnyel indulhat. A Toshiba Japánban már piaci forgalomba bocsátotta első, végleges terveken alapuló HD-DVD lejátszóit, és a hónap közepén az Egyesült Államokba is eljutnak a készülékek, az első HD-DVD filmekkel együtt.

    [MOVIE] CellFactor: Combat Training

    Hír | 2006.04.03 15:25

    Tegnap kijött egy új, négyszáz megás maratoni CellFactor HD videó, ami az elsőhöz képest valóban új jeleneteket tartalmazott, de sajnos ugyanazon a pályán, ugyanazzal az aláfestő zenével. Nos, nyilván sokan úgy döntöttek, hogy egy demó mérete nem ér meg nekik 5 percnyi mozgóképet egy játékból. Ők is jól döntöttek, most ugyanis ugyanaz a videó megérkezett sokkal emberibb, 80 megás méretben, hasonló minőségben. Aki tehát a tegnapit kihagyta, az töltse le ezt.

    'Reggelt...

    Hír | 2006.04.03 07:15

    Kellemes reggelt mindenkinek. Nos bizony igen élménydúsra sikeredett az idei április 1. :) Bár nehezen, de még emlékszem, hogy az eddigi rekordot egy évekkel ezelőtti - talán karácsonyi - köszöntőben sikerült felállítani, 6-7000 kommenttel. Ez most az ál-S.T.A.L.K.E.R. demóban felmutatott teljesítménnyel abszolút rekordnak számít :)

    Két öregúr üldögél a nyugdíjasház kerti padján. Egyik odafordul a másikhoz és így szól: - Te Béla, én 83 éves vagyok, és tele vagyok kínokkal és fájdalmakkal. Tudom, hogy te is korombeli vagy. Te hogy érzed magad? - Én úgy érzem magam, mint egy újszülött. - Valóban? Mint egy újszülött? - Igen. Nincs hajam, nincs fogam, és azt hiszem, bevizeltem.

    [MOVIE] ArchLord

    Hír | 2006.04.02 10:58

    Érkezett a ArchLord című MMORPG-ből egy új, félperces renderelt animáció. A koreai régióban már nagy sikereket elért játék ezúttal a nyugati területeket kívánja meghódítai a Codemasters jóvoltából. Bővebben itt olvashattok róla.

    Vége az áprilisi tréfáknak

    Hír | 2006.04.02 10:41

    Mielőtt bármi másba kezdenék, gyorsan leszögezem, hogy tegnapi bolondok napi kamu híreink után mától ismét visszaáll a rend. Igen: tegnapi tizenhat hírünkből (beleértve a reggeli beköszöntőt), tíz kizárólag a képzelet szüleménye.

  • Aki letöltötte a S.T.A.L.K.E.R. demóját, az már rájöhetett, hogy a 27 megás fájl valójában egy, a játék képeiből összeállított videó. Nem hittük volna, hogy ekkora "sikere" lesz. Az esetleges kellemetlenségekért ezúton is mindenkitől elnézést kérünk.
  • A vízálló headset bizony igazi. Itt a bizonyíték. Nem csoda, ha már nem hittétek el :)
  • A Heroes V eltörlésének ötlete kb. egy hete fogalmazódott meg bennünk, jó előre meg is írtuk a sztorit, de úgy tűnik, a poént mások is elsütötték. A hírben található forrás is hasonló történetet talált ki.
  • Új hazai fejlesztőcég alakult? Dehogy... A képet valami egészen ismeretlen játékból szedtük, a felesleges részletek eltüntetése után pedig odabiggyesztettünk egy aranyos kutyát. A részletekbe nem mennék bele, szerintem aranyos kép :)
  • Nem készül film a The Sims-ből. Hogy is lehetne egy történet nélküli játékból forgatókönyvet írni. Hehe, Hollywood megoldaná, sőt már van erre számos példa is, de minden esetre az EA Games nem égetné magát ilyesmivel :)
  • A Microsoft sem készít tankok számára semmilyen szoftvert, vagy ha igen, arról meg nem nyilatkozik.
  • A World of Warcraft havidíj emelkedéséről szóló hírünknek viszonylag sokan bedőltek, köszönhetően annak a függőségnek, amit a játék okoz. Mindenki nyugodjon meg, a Blizzard nem szereti annyira a pénzt, mint amennyire szeret játékokat fejleszteni.
  • Uwe Bollnak már nem szabad hinni. Jelenleg nagyon elfoglalt a Far Cry megfilmesítésével, amit okosan a fejlesztő cég új játékának megjelenése környékére időzít. Magyar vonatkozású alkotásról nincs szó, pláne nem vígjátékról, vagy animációs filmről.
  • Aranyos ez a robotkutya, de így is pont elég ebnek keresnek gazdát szerte a világon, nincs tehát szükség teljesen valódinak tűnő gépekre. Talán csak abból a szempontból, hogy ő megelégszik, ha rádugjuk a konnektorra, na meg 100% szobatiszta, és ha nagyon ugatna, ki lehet kapcsolni...
  • Bármennyire hihetetlen, nem lesz magyar bajnokság a PES6-ban. A fejlesztők talán nem is tudják, hogy létezik magyar foci - talán azt sem tudják, hogy létezik Magyarország :)
  • Az én személyes kedvencem a Sims toplista. Ez úgy mindent elmond a játéksorozatról :) És most következzen még néhány szemelvény arról, hogy mások milyen hülyeségeket találtak ki április elsejére.
  • Bejelentették a World of Warcraft: The Burning Crusade új faját, a Wispeket.
  • 30 napon belül nem használtad Valve Steam fiókodat? Szavazz! Már úgyis része vagy a rendszernek...
  • World of Starcraft - Exkluzív világpremier a GameSpoton
  • Duke Nukem Forever beszámoló
  • Uwe Boll megszerezte a StarCraft megfilmesítési jogait
  • Új játékbesorolási kategória Amerikában: A-ss - Game Sucks
  • A Psycho Craft Studio bemutatta újgenerációs konzolrendszerét.
  • űrszondája videojátékokat is vinne magával: The Sims, Sonic the Hedgehog, Madden NFL 2005, Quake, The Sims 2
  • A Konami új játéka: Dance Dance Revolution (DDR) With the Stars
  • Google Romance - A társkereső oldal
  • Jessica Simpson elválik férjétől, amiért az World of Warcraft függőségben szenved Egy sokkal hosszabb listát találhattok a Wikipedián.

  • A Microsoft tankok számára készít vezérlőrendszert

    Hír | 2006.04.01 10:34

    Egy hónapja sem volt, hogy hírt adhattunk arról, mely szerint a Microsoft a Volkswagennel együttműködve beépített PC-kkel felszerelt járművön dolgozik. Az óriásvállalat most még merészebb tervvel állt elő. A Microsoft az Abrams M1A1 típusú tankok számára készít komplett irányítórendszert, amely a teljes elektronikáért és mechanikáért felel majd. A fejlesztések már előrehaladott stádiumban vannak, ugyanis a jelenleg tudni vélt információk szerint nyárra készülnek el az első Windows rendszerrel szerelt M1A1-ek. Az amerikai hadsereg 200 darabra adta le előrendelését - a tankokat elsőként Irakban tennék próbára, ahol az ottani rendfenntartó erők használnák azokat.

    A Microsoft jelenleg legelterjedtebb operációs rendszerének, az XP-nek egy speciális változata fut majd a tank beépített számítógépén, amelyből minden felesleges funkciót eltávolítottak a még nagyobb stabilitás érdekében. Olyan alapszolgáltatások, mint a zenehallgatás, filmnézés, megmaradtak, a katonák szolgálaton kívüli szabadidős tevékenységének új megvilágításba helyezése végett. A tank ember nélkül irányítható mechanikáit (pl. célzó berendezés, lövegtorony forgatása, lánctalpak kezelése) a Windows környezetre optimalizált, a hadügyminisztérium kérésére fejlesztett szoftverek irányítják majd. Az Abrams M1A1 típusú páncélos egyébként a legmodernebb harci járművek egyike. 32 láb hosszú, 12 láb széles és 8 láb magas. Súlya több mint 67 tonna, maximális sebessége 41,5 mérföld per óra. A négy fős személyzet számára egy 120 milliméteres löveg áll rendelkezésre.

    World of Warcraft – duplázott havidíj?!

    Hír | 2006.04.01 10:17

    Akik mostanában napi 3 percnél többet ültek kedvenc MMORPG-nk előtt, azok számára feltűnhetett, hogy a drága jó Blizzard európai szerverparkja nem mindig úgy működik, ahogy elvárnánk. A legutolsó eset a heti karbantartás körül adódott. Az egész hercehurca odáig fajult, hogy a Cég ma bejelentette: változtatás lesz! Gil Shif, a Blizzard PR bossa nyilatkozott az eset kapcsán: „Az európai géppark jelentős hányada felől már nem sokkal a játék elindulása után érkeztek a panaszok. Ezt természetesen a játékosok szenvedik meg, így radikális változtatásokat vagyunk kénytelenek eszközölni. Április hó végén a teljes franciaországi gépparkot lecseréljük. Az új gépeket az IBM biztosítja, telephelyük pedig London városától nem messze, a cég angol kirendeltségének központjában lesz.” Természetesen ekkora üzleti fogást az IBM sem hagyhat szó nélkül. Larry Hirst, az IBM helyi igazgatója a következőképp foglalt állást: „Minden erőnkkel azon vagyunk, hogy a megállapodás mindenek felett a játékosok érdekeit szolgálja.” Hogy milyen vas kerül az új központba, még nem lehet konkrétan tudni, bár a közleményben az IBM eServer p5 590 nevű, mindenki egybehangzó véleménye szerint csodagépet emlegették. Ugyanakkor nem mehetünk el szó nélkül a megállapodás azon része mellett, amely a játékosokat érinti. Nos, a Blizzard igyekszik minél kevesebb időt tölteni átállással, szóval olyanról nincs szó, hogy „költözés miatt egy hétig zárva”. Viszont, egy ilyen szerverpark – ahogy azt Ti is gondolhatjátok – hatalmas pénzösszegeket emészt fel. Gépek bérlése, karbantartás, mind mind több, mint amennyire az ösztöndíjamból futná... Ezt a Blizzard is tudja, így kénytelen megemelni a havidíjat április hónap végétől, a kétszeresére. Azon felhasználók, akik egy hónapnál tovább elő vannak fizetve, a következő fizetésnél kapcsolódnak a megemelt havidíjhoz, így nekik van szerencséjük. Már ha ezt annak lehet nevezni. Hogy ne veszítsenek játékosokat, május első hetében mindenki kap pár „Epic Coin”-t. Minél több és minél nagyobb karaktere(i)d van(nak), annál többet. És hogy valami értelme is legyen, ezt az epic pénzt elkölthetjük teljesen egyedi lila cuccokra. Ez mondjuk jól hangzik, de ha belegondolok, hogy mostantól egy hónap 6000+, egy GameCard pedig akár 14000HUF is lehet... Hát, én maradnék a régi szervereknél inkább...

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)