Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 863

Indul a Nokia N93 szállítása

Hír | 2006.07.25 11:04

A Nokia N93-mal más a filmezés, a felvételek megszerkesztése és megosztása A Nokia bejelentette, hogy indul az új Nokia N93 szállítása. A nagy teljesítményű Nokia Nseries multimédiás számítógépcsalád legújabb tagja teljes körű videokamera- és telefónia-funkciókészletet és gazdag internet-szolgáltatásokat nyújt. A Nokia N93 Carl Zeiss lencsével ellátott 3,2 megapixeles kamerát és háromszoros optikai zoomot vonultat fel, DVD-hez mérhető minőségű videofelvételre képes, és fejlett csatlakozási és képszerkesztési lehetőségeket kínál. A Nokia N93 közvetlenül a kompatibilis televízióra kapcsolható, ahol nagy képernyőn tekinthetők meg a felvételek. A fotók és a videofilmek a Nokia N93-ról egyenesen a blogba vagy az internetes fényképalbumba tölthetők fel, de kiváló minőségű családi felvételeket készíthetünk, amelyet a készülékkel járó Adobe Premiere Elements 2.0 szoftver segítségével DVD-re is kiírhatunk. Tovább >>

Hillary Clinton félelmei a játékipar iránt

Hír | 2006.07.24 10:43

Az egykori First Lady, Hillary Clinton hírhedt a videojáték-ellenességéről, de a nemrégiben tett kijelentése egyszerűen sokkolta a szaksajtót. Véleménye szerint Amerika gyermekei hamarosan agyba ültetett chipekkel lesznek felszerelve, hogy a nagy hirdető cégek valóban közvetlenül érhessék el a potenciális felvásárlóerőt. Hil azt állítja, hogy a hirdetők már így is épp elég új módozatot találtak reklámjaik célba juttatására a játékokon és az Interneten keresztül, s a folyamat még most sem állt le: a jövőben olyan megoldások is életre kelhetnek, amelyek eddig csak sci-fi regényekben léteztek. "Az ilyen mérvő technológiai fejlődés mellett könnyen elképzelhető, hogy egyesek chipeket ültetnek gyermekeinkbe, hogy segítségével közvetlenül az agyukban reklámozzanak valamit, s szó szerint elültessék fejükben a gondolatot, hogy mely terméket kell majd megvenniük." - mondta Clinton a Kaiser Family alapítvány előtt tartott beszédében. A new yorki demokrata azzal fűzte tovább gondolatmenetét, hogy az ország egy átfogó kísérletnek veti alá a gyerekeket, akik átlagosan legalább napi hat órát ülnek tévé és/vagy számítógép, s így reklámforrások előtt. Szerinte a leggyorsabban növekvő hirdetői célcsoport a hat éves és annál fiatalabbak tábora. Az ekkora csemeték egészséget a reklámbombák mellett például a Camel által gyártott cukor ízű cigaretta és a gyorséttermi ételek is nagyban roncsolják. Jó látni tehát, hogy Clinton nem csak a videojátékokat, hanem a valóban egészségtelen "junk food-ot" is támadja. Robert Thomson professzor szerint azonban mindössze arról van szó, hogy egyszerűbb valamit szidni és támadni, mint betiltani (például a gyorsételeket), illetve még mindig könnyebb és olcsóbb, mintha finanszírozni kellene egy átfogó oktató és átnevelő programot, amely a csemeték helyes látásmódjára hathatna. "A hirdetések ellen nincs mit tenni. Ez egy afféle kiskapu, ami annak látszatát kelti, hogy politikusaink tenni akarnak valamit ellene." - fejezte be. UPDATE: A GameSpot információi szerint a szenátor egy sokkal komolyabb lépésre szánta el magát. Azt eddig is lehetett tudni, hogy 2008-ban egy igen komoly megszorító törvényjavaslatot nyújtanának be a testület elé a videojátékokkal kapcsolatban, ám a Kotaku blogoldal szerkesztője, Brian D. Crecente most egy különös e-mailre hívta fel a figyelmet. Állítása szerint Hillary irodája egy körlevélben keres olyan önkénteseket, akik egy általuk sezrvezett sajtótájékoztatón "kétségbeesett szülőknek" adnák ki magukat, ezzel alátámasztva, hogy manapság mekkora veszélyt jelenthetnek a gyermekekre a videojátékok. A Rocky Mountain News újságírójaként is működő Crecente szerint az egész felhajtás egy új adó bevezetése miatt kerül megszervezésre. Nevezetesen állami adót fizettetnének a játékok utána hasonlóan a cigarettához vagy az alkoholhoz. A Kotaku szerkesztője nem árulta el, milyen forrásból értesült ezekről, de annyit elmondott, hogy a forrása nagyon megbízható.

Zidane-botrány a vírusos weboldalakon

Hír | 2006.07.21 15:37

Különféle vírusok a futball-vb döntője és a francia Zinédine Zidane körül kialakult pletykák révén próbálnak megtévesztő módon számítógépeket megfertőzni. A futball világbajnokság előtt már számos olyan féreg, illetve trójai program bukkant fel, amelyek a VB-vel kapcsolatos pletykák, álhírek terjesztésével vagy belépőjegyek felajánlásával próbálták felkelteni a felhasználók érdeklődését. A világbajnokság során is gyakran jelentek meg hasonló trükköket alkalmazó kártékony programok. Arra lehetett számítani, hogy a VB után ezek a vírusok eltűnnek, azonban ez nem így történt. A rafinált vírusírók most a sportesemény utózöngéivel vannak elfoglalva, és kártékony programjaikat elsősorban a Zidane fejelésével kapcsolatos pletykákat tartalmazó emailek, illetve weboldalak révén próbálják terjeszteni. Tovább >>

GTR 2 demó érkezik holnap!

Hír | 2006.07.20 09:19

Jól telik ez a hét :) Ma érkezett a Faces of War, holnap pedig a GTR 2 demója! És még hátra van egy valószínűleg odaverős Half-Life 2: Episode Two előzetes is... Egyelőre azonban csak azt tudjuk biztosan, hogy a GTR 2 című autóversenyzős játék kipróbálható verziója holnap érkezik, valamikor a délutáni órákban. Az 512 megabájtos demó a két FIA-GT osztályú kocsi egyikét tartalmazza, s a Barcelona GP körpályán kell majd vele helytállnunk 15 számítógép vezérelte ellenféllel szemben.

Milyen hatással lesz ránk az izraeli konfliktus?

Hír | 2006.07.18 14:06

A hetekben zajló izraeli és libanoni konfliktusok hatásai közvetve a számítógépes iparra is igen súlyos hatást gyakorolnak. Minderről a VoodooPC technikai vezetője, Rahul Sood értekezett saját blogjában. Fontos tudni, hogy Izrael évek óta célpontja a nagyobb IT-cégeknek, megtalálható itt az összes nagyobb telekommunikációs, szoftver-, félvezető-, biotechnológia-, orvosi elektronikai fejlesztő vállalat is. Így aztán itt van az Intel, a Motorola és a Microsoft egyik legnagyobb kutató-fejlesztő központja is. Bár a háborúk eredetileg nem ezek ellen irányulnak, közvetve súlyos hátrányba került az összes nagyobb vállalat. Az Intel legújabb Core 2 Duo architektúrája teljes egészében Izraelben, Haifában készült egy közel kétezer főt foglalkoztató bázison. Az AMD ebből a szempontból ismét előnyre tehet szert, hiszen az ő központjai jóval nyugodtabb régiókban foglalnak helyet. Így már talán egy kicsit világosabb, hogy a világon bárhol egy nagyobb háború az egész Földre kiterjedő negatív hatásokkal jár.

Nagyszabású persorozat az Államokban

Hír | 2006.07.18 12:39

A Microsoft a mai napon 7 amerikai államban összesen 26 keresetet nyújtott be a cég szerint illegális szoftvereket forgalmazó kereskedők ellen. A pereket a Microsoft Colorado, Georgia, Illinois, New Jersey, New York, Ohio és Dél-Carolina államok szövetségi bíróságain indította el. A meggyanúsított számítástechnikai viszonteladók a vádak szerint illegális programokat, illetve azokkal teletömött számítógépeket adtak el vásárlóiknak. A Microsoft a bírósági eljárások kezdeményezésével saját és törvényesen működő viszonteladói hálózatának üzleti érdekeit kívánja megvédeni. Tovább >>

Negyedik Szabadfogású Számítógép verseny

Hír | 2006.07.18 11:31

A C3 Kulturális és Kommunikációs Központ idén szeptember 5-én negyedik alkalommal hirdeti meg az országos Szabadfogású Számítógép versenyt a 19. életévüket be nem töltött fiatalok számára (alsó korhatár nélkül). A verseny keretében lehetőség nyílik az ifjúság számára számítógépes tudásuk és kreativitásuk megmérettetésére, amelyért természetesen értékes díjakat nyerhetnek. A művek beküldésének határideje 2006. október 16. 24.00 óra. A Szabadfogású Számítógép versenyen bármilyen számítógépes alkotással indulni lehet, legyen szó saját fejlesztésű játékprogramról, honlapról, portálról, szoftverről, animációról, rajzról, zenéről vagy robotról, a műnek csak a pályázó képzelőereje szabhat határt. Olyan alkotások beérkezését várják a rendezők a számítástechnika különböző területeiről, amelyek szokatlan ötleteket, egyéni elgondolásokat, különleges megoldásokat rejtenek. Azon pályázatokat díjazza az informatikai szakemberekből, művészekből, pedagógusokból álló zsűri, amelyekben a fiatalok megszerzett tudásukat a leginnovatívabb, legkreatívabb módon tudták hasznosítani szokatlan, igazán egyedi megoldások alkalmazásával. A pályaműveket korosztályonként is értékeli és díjazza a zsűri. A verseny támogatóinak köszönhetően a versenyzők értékes díjakat nyerhetnek, amelyek segítenek tudásuk bővítésében és kreativitásuk fejlesztésében, így például számítástechnikai eszközöket, ösztöndíjat, mobiltelefont. A verseny díjazott művei 2006 decemberében megtekinthetőek lesznek a Jövő Házában egy nagyszabású kiállítás keretében. Néhány díjazott munka a 2005-ben rendezett versenyből:

  • idokepek.hu weboldal (Készítette: Maróti Árpád 16 éves és Szente-Varga Bálint 16 éves): A baráti társaság olyan honlapot üzemeltet, amely Magyarország pillanatnyi időjárását jeleníti meg. A készítők az ország minden tájáról begyűjtik az időjárási adatokat, kihasználva az internet közösségkovácsoló erejét.
  • Joey és Jack háromdimenziós animációs film (készítette: Ureczky Bálint 18 éves): 18 perces humorban is bővelkedő alkotás, amelyen két éven keresztül dolgozott a pályázó. Teljes egészében amatőr eszközöket alkalmaz, a végeredmény azonban igazi szórakoztató közönségfilm. A 2005-ös <19 Szabadfogású Számítógép versennyel kapcsolatos további információ megtalálható a verseny honlapján: verseny.c3.hu.

  • Massive Black - Nem sikerült a csel

    Hír | 2006.07.17 10:37

    Vajon mi a közös a Killzone 2-ben, a Hellgate: London-ban, Auto Assault-ban, a GUN-ban vagy a Battlefield 2142-ben? A válasz egyszerű: a Massive Black. Ez a stúdió számos alkotás fejlesztési fázisaiban részt vesz, textúrákat, koncepciós rajzokat, ötleteket gyártanak hozzájuk a fejlesztők kérésére. Több olyan projekten is dolgoznak, amelyek még be sincsenek jelentve. A nagyobb kiadókkal titoktartási szerződéseket kötnek, és kiszervezés formájában végeztetik el a "piszkos munkát" velük. Gyakorlatilag tehát egy művészgyűjtő helyről van szó, amely a legtehetségesebb számítógépes tartalomgyártókat tömöríti. Ez meg is látszik a cég sikerein, s pont ez az, ami miatt most róluk beszélünk. Két korábbi alkalmazott, James Xi Zhang és Jenny Chen úgy gondolták, szerencsét próbálnak, és megteremtik saját kis stúdiójukat a Massive Black konkurenciájaként. A gond az, hogy mindezt a "nagy testvér" ügyfeleinek elhappolásával szerették volna elérni. Természetesen a két dolgozó eddig a pillanatig állt csak a Massive Black alkalmazásában, a vállalat elnöke, Jason Manley pedig be is perelte őket. A vád szerint százezer dollárt csempésztek ki a cégből, amit egy titkos bankszámlán helyeztek el. Eközben több ügyfelet, munkatársat és szellemi tulajdont is elloptak. A pénzt a rájuk bízott projektek túl magas költségigénylésével próbálták megszerezni. Az ügy egyelőre kezdeti fázisban van, a bizonyítási eljárás csak most kezdődött.

    Az új mágneses memóriachipek forradalma

    Hír | 2006.07.11 13:24

    A Freescale bemutatta a MRAM (Magneto-Resistive Random Access Memory) mikrochipet, amely a merevlemezekhez hasonló módon képes adatokat tárolni. Az új egység forradalmasítja a memóriák technológiáját. A magnetorezisztív véleltlenszerű eléréssel rendelkező memória (MRAM) a mágnesesség tulajdonságait kihasználva képes az adatokat tárolni, szemben a chipekben eddig megszokott elektromos töltéstől. Egyes elemzők szerint ez a chip az utóbbi évtized egyik legkiemelkedőbb találmánya a számítógépes memóriák tekintetében. A technológia legnagyobb előnye, hogy az információt azután is képes tárolni, hogy a chip már nincs áram alatt. A vállalat már sikeresen le is gyártott néhány 4 megabites MRAM prototípust. Tovább >>

    Vakmerő szörfösök az európai partokon

    Hír | 2006.07.11 10:47

    Egy biztonsági felmérés szerint az európai fiatalok nagyon gyakran a kellő elővigyázatosság hiányában veszik igénybe az internetes szolgáltatásokat. A McAfee egy olyan felmérést készített, amelynek legfőbb célja az volt, hogy egy áttekintést adjon az európai fiatalok internetezési szokásairól, és azokat az informatikai biztonság szempontjából mutassa be. A felmérés tanúsága szerint a fiatalok nagyon gyakran használnak olyan internetes szolgáltatásokat, amelyek kellő elővigyázatosság hiányában kockázatot jelentenek az otthoni számítógépekre. Tovább >>

    Battlestations Midway - Botrány, lopás, perek

    Hír | 2006.07.11 10:10

    A Sunday Times brit napilap információi szerint az Eidos kiadót is birtokló SCi játékkiadó nyomozás alatt áll a magyar rendőrség által lopás és szabotázs gyanújával a Battlestations: Midway kapcsán. A hírt rövid időn belül az SCi hivatalosan cáfolta. A játék fejlesztése még az Eidos felvásárlása előtt megkezdődött, ezt követően azonban számos halasztást voltak kénytelenek eszközölni. A Sunday Times úgy tudja, hogy az SCi két egykori alvállalkozója, az MGE és a Mithis Entertainment (a Nexus: The Jupiter Incident korábbi, és a Joint Task Force jelenlegi fejlesztője) benyújtottak egy-egy keresetet a rendőrségre, annak vádjával, hogy bizonyos SCi alkalmazottak betörtek a magyar irodába és ellopták többek között a Battlestations: Midway forráskódját. Az MGE és Mithis képviseletében nyilatkozó Dr. Versitz Piroska ügyvédnő elmondta, hogy több ügy is folyamatban van, amelyek mind kapcsolódnak a Battlestations: Midway, illetve a Joint Task Force fejlesztéséhez fűződő hardverek és szoftverek eltulajdonításához. Ezek között felsorolta a számítógépek lopását, illegális másolatok készítését, szabotázst, játékok adatainak törlését, és IP jogok szabálytalan felhasználását. A magyar rendőrség két szálon indította meg a nyomozást. Ezt követően nem sokkal érkezett egy hivatalos közemény az SCi kommunikációs igazgatójától, Chris Glovertől, melyben az áll, hogy a vállalat szerint a Sunday Times összekeveri a Battlestations Midway és a Joint Task Force című játékokat, illetve a kettőt egyként kezeli. A panaszoknak és a vádaknak semmi köze az előbbi alkotáshoz. Az SCi még 2005. novemberében élt azon jogával, hogy saját felügyelete alá helyezte a Battlestations: Midway fejlesztését, mivel nem volt megelégedve az addig elért eredményekkel. Ezt követően az MGE kártérítést követelt a vállalattól, de mivel semmi nem történt, feljelentést tettek a budapesti szerveknél a szellemi jogok megsértése miatt. Az SCi Entertainment elnök-vezérigazgatója, Jane Cavanagh külön is kommentálta a történeteket: "Normális esetben nem nyilatkozunk ehhez hasonló jelentéktelen ügyekben, de a helyzet tisztázása végett ezt most szükségesnek éreztük. Helyre kívánjuk hozni mindazt, amiről úgy gondoljuk, hogy számos félresikerült kijelentés, és lényeges pontatlanság eredménye. Részben pedig amitt tartottuk mindezt szükségesnek, mert a Sunday Times-ban leközölt cikk teljesen más cégekhez kapcsolódó ügyet tárt fel." Hozzá kell tenni, hogy az annak idején Philos néven ismert fejlesztőcsapat kezdte meg az akkor még Imperium Galactica III. néven ismert stratégiai játék fejlesztését. Ezt később átvette a Mithis Entertainment (később Mithis Games), s ekkor a játék neve már Galaxy Andromedára módosult, s átkerült a német CDV kiadó felügyelete alá. Innen került át a HD Interactive-hoz, s végül ők adták ki a játékot Nexus: The Jupiter Incident címmel. Az SCi 2002-ben indította meg a Conflict: Midway fejlesztését, ám később brandváltással Battlestations: Midway-re módosult a játék címe. Az eredetileg 2004. végén megjelenő alkotást többször is halasztották. Állítólag a Mithis Games "felbomlásához" egy külföldi befektető kilépése, majd a Joint Task Force által használt Gepard engine körüli szerzői jogi botrányok vezettek. Ekkor alakult meg a HD Interactive alá tartozó Most Wanted Entertainment, amely sikeresen megállapodott a Gepard engine-t kifejlesztő és a Panzers játékokban azt alkalmazó Stormregion magyar fejlesztőcsapattal. Ezt követően a Most Wanted Entertainment vihette tovább a Joint Task Force fejlesztését, míg az SCi birtokában lévő Eidos Studios Hungary a Battlestations: Midway munkálatait folytatta. A vita valódi kirobbantó oka az lehetett, hogy az alulteljesítés miatt az SCi a szerződésben foglaltak szerint magával vitte a Battlestations: Midway fejlesztéséhez szükséges eszközöket és szellemi terméket, s a tulajdonképpen emiatt Budapesten alapított Eidos Studios Hungary cégre bízta a további munkálatokat.

    Mindig leeszed a billentyűzeted?

    Hír | 2006.07.10 10:00

    Az alkotók szerint főleg az otthonról, számítógéppel dolgozók számára nyújthat megoldást az a keyboard tray névre keresztelt tálca, amely segítségével megelőzhetőek például a klaviatúrára ömlő kóla kellemetlen mellékhatásai. Tulajdonképpen egy igen egyszerű eszközről van szó, amit a billentyűzet fölé kell helyezni, s rajta kényelmesen elfér egy szendvics meg egy pohár üdítő. Akkor is hasznos lehet ez, ha az asztalon nincs már hely külön ilyesmire. Arról azonban nem esik szó, hogy a tálca ugyanoylan veszélyes lehet, ha véletlenül nem jó irányban tesszük oda a kezünket, esetleg sietünk és elhibázzuk, vagy hirtelen akarunk felkelni a székből, és felborítjuk az egészet. Erre pont azét van meg az esély, mert a kaja igencsak a kezünk ügyében van, nem pedig jóval bentebb az asztalon.

    Akinek viszont bejön a cucc, az akár többféle színben és formában is hozzájuthat - hogy mikor és mennyiért, egyelőre nem tudni.

    Önmagát vezető autó a VW-től

    Hír | 2006.07.05 12:44

    A Volkswagen némileg felturbózta a Golf GTi felszereltségét... Az autó ezentúl magát is képes vezetni. Az elektronikus szemek radarból és lézeres szenzorokból állnak, amelyeket az autó hűtőmaszkjába építették. Az ezek által látottakat pedig mi is figyelhetjük a fedélzeti számítógép képernyőjén. Az autó helyzetét követi továbbá egy műholdas navigációs rendszer is, amely centiméteres pontossággal határozza meg a pillanatnyi pozíciónkat. Nem egy kezdetleges rendszerről van szó, ez a berendezés ugyanis önmaga képes gyorsítani, lassítani, kanyarodni, kikerülni bármilyen útbaeső akadályt, irányt módosítani, sőt akár száguldozni is tud, egészen 150 mérföld per óráig. Arról egyelőre nincs információ, hogy mikortól vásárolható meg ilyen felszereltséggel a Golf GTi, de valószínű, hogy ha elugrunk a legközelebbi Volkswagen szalonba, és ezt előadjuk, egyelőre csak lesnek majd...

    Érkeznek a gondolatolvasó számítógépek

    Hír | 2006.06.27 09:03

    Felemelt szemöldök, furcsa nézés, fejbólintás - számunkra egyértelmű gesztusok, s hamarosan a számítógépek is képesek lesznek ezeket értelmezni. Angliai és amerikai tudósok emberi érzelmeket felismerő számítógépen dolgoznak egy ideje. Véleményük szerint gyakorlatilag gondolatolvasásról van szó, legalábbis a gondolatok arcra történő kivetülésének észleléséről. "Az általunk kifejlesztett rendszer képes az arcon tükröződő érzelmi állapotok igen széles skálájának felismerésére, s ehhez mindössze egy fejre irányított kamerára van szükség." - mondta Peter Robinson, a cambridge-i egyetem professzora. Tovább >>

    'Napot!

    Hír | 2006.06.24 10:48

    Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek! Csodálatos időnk van! Sajnos pont nem az a fajta, amit könnyen el lehet viselni egy porszívó hangjával rendelkező számítógép társaságában, de vannak már erre jó megoldások :) Figyeljetek csak, mennyi hír van!

    Nagyapja ölében üldögél egy kislány, és az öreg ráncait nézegeti: - Mik ezek az arcodon, nagyapa? - Ráncok. - És ezeket Isten adta neked? - Igen, engem még nagyon régen teremtett. A kislány végigsimítja a saját arcát: - És engem is Isten teremtett? - Igen, de téged még nem olyan rég. - Akkor ezek szerint Isten most már sokkal ügyesebb, nem?

    Guild Wars - Túl a kétmillán!

    Hír | 2006.06.20 07:24

    Azért a World of Warcraft mellett vannak még alternatívák, már ha esetleg valaki úgy érezné, hogy itt a vég, nincs kiút :) A Guild Wars című MMORPG például a napokban érte el a kétmilliós előfizetői számot. Persze ez a World of Warcraft előfizetői bázisának egyharmada, de nagyon is szép teljesítmény. Az adatot az NPD Group hitelesítette, és benne foglaltatnak a nemrég megjelent Factions című kiegészítő által elért eredmények is. Ez utóbbi egyébként májusban a legkeresettebb számítógépes játék volt az Egyesült Államokban.

    LCD és számítógép egyben - másképp

    Hír | 2006.06.13 10:31

    Már lehet kapni egyes piacokon olyan számítógépeket, amelyek egybe vannak építve az LCD kijelzővel. Ezekkel viszont az a baj, hogy ha tönkremegy egy alkatrész, gyakorlatilag az egész gépet buktuk. Erre kínál megoldást a Quixun nevű gyártó.

    Az általuk előállított LCD képernyő mögé rejtett számítógépek darabokra szedhetők, így ha valamelyik alkatrész elromlik, azt külön ki lehet cserélni. Jelenleg 32, 37, és 42 hüvelykes képátlójú képernyős kivitelben vásárolhatók meg a készülékek, amelyekben analóg TV tuner is helyet kapott. A memória 1 gigabájtig bővíthető, és legfeljebb 100 gigabájtos merevlemez rendelhető bele. A legolcsóbb kivitel 1300 dollárba kerül, s nagyjából július elején kerül a japán piacra.

    Játék EXPO a Fix.tv műsorán

    Hír | 2006.06.11 13:27

    A Fix.tv-n hagyományos kedd esti számítógépes kultúrával foglalkozó műsorának e heti adásában JaB-En a nemrég megrendezett első hazai Játék EXPO kiállítást járta körül. Gyermeknap hétvégéjén játékosok százai özönlötték el a három teniszpályányi területet, hogy repülőgép-szimulátorokon, Counter-Strike-ban, illetve Battlefield 2-n mérjék össze ügyességüket. Mindezt letölthetitek a Level Up honlapjáról.

    Próbáld ki ingyen a Windows Vistát!

    Hír | 2006.06.08 12:32

    Több hónapos zártkörű tesztelés után a Microsoft végre kibocsátotta a Windows Vista újabb bétáját, mely már bárki számára ingyenesen elérhető a cég oldalain. A jövő évre ígért operációs rendszer Beta 2 változata már a múlt hónapban megjelent, azonban még nem volt széles körben hozzáférhető. A Customer Preview Program néven futó új változat viszont kifejezetten azzal a céllal készült, hogy a jövendő felhasználók minél szélesebb körben kipróbálhassák. A CPP a Vistának még elég nyers változata, mely természetesen nem alkalmas a mindennapos használatra, de a számítógépükhöz kicsit is értő érdeklődők már képet kaphatnak általa a készülő rendszerről, és észrevételeikkel, véleményükkel akár érdemben is befolyásolhatják a 2007 januárjára ígért új Windows végső formáját. Tovább >> Kapcsolódó linkek:

  • A Windows Vista próbaverziója
  • Windows Vista Upgrade Advisor

  • Játékokat fejlesztene az Apple?

    Hír | 2006.05.30 14:39

    A GameSpot információi szerint az Apple Computer titokban egy játékfejlesztő csapatot verbuvál olyan veteránokkal, mint a LucasArts korábbi technikai vezetője, Mike Lampell. Állítólag egy külön részlegként már meg is kezdte a működést a csapat. A létezését az a tény is alátámasztja, hogy az Apple bizony most igencsak minimálisan veszi ki részét a játékiparból. Eltekintve néhány nagyobb cégtől (Aspyr, Blizzard) szinte senki nem fejleszt vagy portol alkotásokat Macre. A hordozható eszközök terén sem jobb a helyzet. Az iPod elsősorban nem is erre lett kitalálva. A GameSpot szerint a csapat az iTunes zeneletöltő szolgáltatásokkal foglalkozó oldal üzletágával dolgozik együtt, s annak ellenére, hogy fő irányvonalként természetesen az Apple saját termékeit jelölték meg, de például a PSP is megfelelő platform lehet a saját fejlesztésű játékok számára. A vállalat már régebb óta azon dolgozik, hogy a Mac Mini az otthoni szórakoztatás központjává válhasson. Ehhez nyilván hozzátartozik a játék is. A piac nagyon telített, úgy tűnik, egyedül a Mac világban van számottevő kereslet, bár arányaiban névze az Apple-féle számítógépek nagyon eltörpülnek a hagyományos PC-k mellett. Feltehetően a következő hónapokban tisztázódik, hogy pontosan mik is a célkitűzések.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)