Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 43

Tollszkenner a Planontól - az új csodafegyver

Hír | 2006.04.08 18:26

Újabb szenzációs találmány piaci érdekeltségű megjelenéséről számolhatunk be. A Planon nevű cég bemutatta vadiúj találmányát, a tollméretű szkennert. Mi ebben a jó? Példának okáért olvasunk egy magazint vagy könyvet, amelyből szükségünk lenne néhány oldalra későbbre. A lehetőségek tárháza gyakorlatilag végtelen: ha le kellene másolnunk a könyvtárból egy anyagot, ha neadjisten "lopni" szeretnénk egy szöveget, képet valaki asztaláról, míg egy pillanatra kimegy a szobából... Bizony, képet, ugyanis a DocuPen RC800 színesben is tud szkennelni, méghozzá akár fotókat is. A készülék szabványos USB porton keresztül csatlakoztatható, így bárhol hozzáférhető a tartalom.

A készülék 8 megabájt beépített memóriával rendelkezik. A tollszkenner ebben többszáz fekete-fehér oldalt képes tárolni, azonban ha csúcsszuper-felbontású, színes anyagra van szükségünk, az sem probléma. Ilyenből három oldal fér a kütyüre. Ez nem sok, azonban ez a kis "kellemetlenség" könnyen kiküszöbölhető, hála a fejlesztők ötletességének. Van micro-SD foglalat. Mint tudjuk, az ilyen kártyák pedig igen nagy kapacitással rendelkeznek, amelyek akár 256-szor akkorák is lehetnek, mint a készülék beépített tárhelye. További jó hír, hogy még csak nem is megfizethetetlen ez a műremek, egy darab ára ugyanis 300 dollár körül mozog (~65.000 forint).

[MOZi] Spider-Man 3 - Fekete özvegy

Hír | 2006.02.24 21:55

Nyugalom, aggodalomra semmi ok, a legújabb Pókember mozi nem kapott förtelmes magyar alcímet - legalábbis egyelőre. A fenti kis megjegyzéssel egyszerűen a filmből kiadott legújabb kép által sugallt darkos hangulatra próbáltam utalni - elvégre a képet a Sony Picturestől megszerző SuperheroHype szerint a kép nem fekete-fehér, Spidey igenis fekete ruciban feszít majd a harmadik részben. Ha ez így lesz, én kiváncsian várom, elvégre a darkos hangvétel már Batmannak is bejött. A tervek szerint Pókember harmadik kalandját 2007. május 4-től vetítik az amerikai mozik.

The Movies - nocsak...

Hír | 2004.02.27 08:36

Az egykor kissé rút kicskacsának titulált The Movies-ból mára, szerény véleményem szerint igen szemrevaló alkotás kerekedett. A Lionhead fejlesztésének alap ötlete zseniális (ahogy ezt megszokhattuk tőlük). Egy filmstúdiót irányíthatunk, minden részletre nekünk kell figyelnünk. Az ötvenes években indulunk, amikor még csak fekete-fehér alkotásaink születhetnek. Előrehaladva a korral egyre több erőszakot, romantikát, miegyebet építhetünk be műveinkbe. Izgalmasnak ígérkezik, és végre már a grafikája is megfelelő a kornak. Íme:

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)