Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 1757

Mark Rein beszólt az Intelnek is!

Hír | 2006.07.13 09:32

Mark Rein, az Epic Games alelnöke tegnap élesen kritizálta az epizodikus játékmodellt (lásd: Half-Life 2: Episode One, Alone in the Dark 5, SiN: Episodes), ma pedig magát az Intelt kifogásolja, mondván, az megöli a PC-s játékipart. Az úr véleménye szerint az Intel nagy hibát követ el azzal, hogy saját, integrált grafikus vezérlő chipeket gyárt, hiszen azok egyike sem képes egyetlen új generációs játékot futtatni, még a legalacsonyabb beállításokkal sem. Ennek ellenére a chipek népszerűsége óriási, Rein úgy tudja (bár forrást nem tudott megnevezni), hogy a noteszgépek 80%-a, illetve az asztali PC-k 55%-a rendelkezik integrált grafikus vezérlővel, ez pedig igencsak rossz hatással van olyan vállalatokra, mint az Epic, hiszen itt a hangsúly a legújabb technológiákon van, amit ilyen háttérrel képtelenség időben elterjeszteni. Ugyanakkor a felső réteg egyre feljebb tornássza magát, vagyis a kettő közti szakadék nőttön nő. Sorra jelennek meg a különböző Quad-SLI és többprocesszoros megoldások, már több komplett PC is tízezer dollár feletti áron vásárolható meg. Kereslet pedig van rájuk, persze csak bizonyos mértékben. Rein szerint tehát a PC-s játékipart nem a konzolok háborúja, hanem sokkal inkább az Intel és az integrált chipek veszélyeztetik. Beszéde végén néhány megválaszolatlan kérdést intézett a hallgatóság felé:

  • Igazolják-e olyan játékok, mint a The Sims vagy a World of Warcraft Rein azon elméletét, hogy a PC-s játékipar egyre inkább eltávolodik az Intel miatt?
  • Mekkora szerepe és hatása lesz a PC-s játékiparra a konzolos MMO játékoknak?
  • A nagyobb kiadók miért nem fektetnek nagyobb hangsúlyt a PC-s játékkra? (Mark úgy tudja, két óriásvállalat is azon dolgozik, hogy hamarosan áttérjen a kizárólag konzolos fejlesztésekre, ezeket nem tudta megnevezni)
  • Vajon ledegradálódik-e a PC-s játékipar a silány tömegjátékokra?

  • Phantomból Evo? - avagy újabb konzol-PC hibrid

    Hír | 2006.07.12 20:14

    Bizonyára sokan emlékeznek még az Infinium Labsra, akik annak idején nagy port kavartak Phantom névre keresztelt PC alapú konzoljukkal, amelye soha nem jelent meg. A cég azóta is él, hamarosan kiadnak (talán) egy formabontó billentyűzet-egér párost. Most egy újabb cég vállalkozik valami hasonlóra. Az Envizions Computer Entertainment Corporation bemutatta Evo: Phase One névre keresztelt masináját, amely idén októberben máris boltokba kerül 679 dollárért.

    Az Evo: Phase One gyakorlatilag egy olyan PC és médiaközpont keveréke, amely leginkább játékok futtatására, illetve multimédiás alkalmazásokra lett kihegyezve. A belsejében egy Sapphire RADEON HDMI X1600 Pro grafikus kártya dolgozik 500 MHz-es magórajellel, illetve 128 megabájtnyi, 800 MHz-es DDR3 memóriával. Egyéb érdekesség, hogy a hűtésről egy vízrendszer gondoskodik, valamint helyet kapott benne egy biometrikus ujjlenyomat-olvasó, és egy digitális videofelvevő egység is. A készülék szolgáltatásait 24 órás ügyfélszolgálat és különböző, külön megvásárolható szolgáltatáscsomagok is kiegészítik. Az online és hálózati lehetőségek folytatódnak majd a következő fázisokban, ahol már bizonyos hardver alkatrészeket újabbakra lehet cserélni. A Phase One csomaghoz tartozik továbbá egy darab vezetéknélküli kontroller és egy kedzveményre jogosító kártya. Ezen kívül további kapcsolódó termékek vásárolhatók majd meg a megjelenéssel egy időben, amelyekkel akár a masina külsejét is testre szabhatjuk.

    [MOVIE] Darkstar One Fejlesztői jegyzet #2

    Hír | 2006.07.12 19:57

    Nem is olyan régen futott be az Ascaron műhelyeiben készülő Darkstar One című 3D-s űrben játszódó harci játék fejlesztői naplójának első fele, és már itt is a folytatás. A fejlesztők a kiváncsiskodók szomját csillapítva kidobták a második naplót, mely német, mint azt megszokhattuk, ám angol felirattal fűszerezve.

    Battlestations Midway - Botrány, lopás, perek

    Hír | 2006.07.11 10:10

    A Sunday Times brit napilap információi szerint az Eidos kiadót is birtokló SCi játékkiadó nyomozás alatt áll a magyar rendőrség által lopás és szabotázs gyanújával a Battlestations: Midway kapcsán. A hírt rövid időn belül az SCi hivatalosan cáfolta. A játék fejlesztése még az Eidos felvásárlása előtt megkezdődött, ezt követően azonban számos halasztást voltak kénytelenek eszközölni. A Sunday Times úgy tudja, hogy az SCi két egykori alvállalkozója, az MGE és a Mithis Entertainment (a Nexus: The Jupiter Incident korábbi, és a Joint Task Force jelenlegi fejlesztője) benyújtottak egy-egy keresetet a rendőrségre, annak vádjával, hogy bizonyos SCi alkalmazottak betörtek a magyar irodába és ellopták többek között a Battlestations: Midway forráskódját. Az MGE és Mithis képviseletében nyilatkozó Dr. Versitz Piroska ügyvédnő elmondta, hogy több ügy is folyamatban van, amelyek mind kapcsolódnak a Battlestations: Midway, illetve a Joint Task Force fejlesztéséhez fűződő hardverek és szoftverek eltulajdonításához. Ezek között felsorolta a számítógépek lopását, illegális másolatok készítését, szabotázst, játékok adatainak törlését, és IP jogok szabálytalan felhasználását. A magyar rendőrség két szálon indította meg a nyomozást. Ezt követően nem sokkal érkezett egy hivatalos közemény az SCi kommunikációs igazgatójától, Chris Glovertől, melyben az áll, hogy a vállalat szerint a Sunday Times összekeveri a Battlestations Midway és a Joint Task Force című játékokat, illetve a kettőt egyként kezeli. A panaszoknak és a vádaknak semmi köze az előbbi alkotáshoz. Az SCi még 2005. novemberében élt azon jogával, hogy saját felügyelete alá helyezte a Battlestations: Midway fejlesztését, mivel nem volt megelégedve az addig elért eredményekkel. Ezt követően az MGE kártérítést követelt a vállalattól, de mivel semmi nem történt, feljelentést tettek a budapesti szerveknél a szellemi jogok megsértése miatt. Az SCi Entertainment elnök-vezérigazgatója, Jane Cavanagh külön is kommentálta a történeteket: "Normális esetben nem nyilatkozunk ehhez hasonló jelentéktelen ügyekben, de a helyzet tisztázása végett ezt most szükségesnek éreztük. Helyre kívánjuk hozni mindazt, amiről úgy gondoljuk, hogy számos félresikerült kijelentés, és lényeges pontatlanság eredménye. Részben pedig amitt tartottuk mindezt szükségesnek, mert a Sunday Times-ban leközölt cikk teljesen más cégekhez kapcsolódó ügyet tárt fel." Hozzá kell tenni, hogy az annak idején Philos néven ismert fejlesztőcsapat kezdte meg az akkor még Imperium Galactica III. néven ismert stratégiai játék fejlesztését. Ezt később átvette a Mithis Entertainment (később Mithis Games), s ekkor a játék neve már Galaxy Andromedára módosult, s átkerült a német CDV kiadó felügyelete alá. Innen került át a HD Interactive-hoz, s végül ők adták ki a játékot Nexus: The Jupiter Incident címmel. Az SCi 2002-ben indította meg a Conflict: Midway fejlesztését, ám később brandváltással Battlestations: Midway-re módosult a játék címe. Az eredetileg 2004. végén megjelenő alkotást többször is halasztották. Állítólag a Mithis Games "felbomlásához" egy külföldi befektető kilépése, majd a Joint Task Force által használt Gepard engine körüli szerzői jogi botrányok vezettek. Ekkor alakult meg a HD Interactive alá tartozó Most Wanted Entertainment, amely sikeresen megállapodott a Gepard engine-t kifejlesztő és a Panzers játékokban azt alkalmazó Stormregion magyar fejlesztőcsapattal. Ezt követően a Most Wanted Entertainment vihette tovább a Joint Task Force fejlesztését, míg az SCi birtokában lévő Eidos Studios Hungary a Battlestations: Midway munkálatait folytatta. A vita valódi kirobbantó oka az lehetett, hogy az alulteljesítés miatt az SCi a szerződésben foglaltak szerint magával vitte a Battlestations: Midway fejlesztéséhez szükséges eszközöket és szellemi terméket, s a tulajdonképpen emiatt Budapesten alapított Eidos Studios Hungary cégre bízta a további munkálatokat.

    [MOVIE] Threadspace: Hyperbol

    Hír | 2006.07.11 09:31

    A tegnap bejelentett Threadspace: Hyperbol című űrben játszódó akciójátékhoz most egyszerre három új videó, illetve 26 kép érkezett. Az összes megtekintése valamilyen egyénileg felállított sorrend alapján ajánlott, vagy nem.

    Ellopták a Hellgate: London forráskódját?

    Hír | 2006.07.11 09:14

    Annak idején óriási port kavart a Valve azon bejelentése, hogy ellopták az általuk fejlesztett Source engine forráskódját, s részben emiatt voltak a Half-Life 2 megjelenésének egy éves halasztására. Most úgy tűnik, itt az újabb botrány. A Gamers Witch Jobs információi szerint a játékot fejlesztő Flagship Studios hálózatát feltörték, s így ellopták a forráskódot. Többen is felkeresték Bill Ropert, aki a cég ügyeiben a leginkább illetékes, de sem ő, sem más megkeresettek nem kommentálták a feltételezéseket. Állítólag egy kínai személy törte fel a rendszert, aki jelenleg is árulja egy meg nem nevezett honlapon a kódot. Ha mindez beigazolódik, valószínűleg óriási botrány kerekedik belőle. A Hellgate: London az első projektje azoknak az ex-blizzardos fejlesztőknek, melyek élén Bill Roper áll. Játékukkal az elmúlt két E3 kiállításon is képviseltették magukat. A megjelenési időpont nem ismert, de az biztos, hogy a botrány ebben az esetben is hátráltatja a munkálatokat.

    A testőr - filmbemutató

    Hír | 2006.07.10 12:49

    Jack Bauer, vagyis Kiefer Sutherland legújabb kalandjai nem térnek el sokban a 24 című sorozatban látottaktól. Most azonban egy szemrevaló hölgyemény, egészen pontosan Eva Longoria a társa. Bad Sector épp most adott le egy szösszenetet a filmről! Érdemes elolvasni!

    Csakúgy, mint a 24-ben, itt is merényletet szerveznek az amerikai elnök ellen és hasonlóan a CTU munkájához, itt is az lesz a belső elhárítás, illetve az elnöki testőrség feladata, hogy idő előtt megtalálják a merénylőket.
    Erre tessék »

    [KéPZ] TimeShift - Hol az állam?

    Hír | 2006.07.08 10:23

    Kellett nekünk emlegetni szegény TimeShiftet... már rég megjelent volna, de valamiért visszahívta a kiadó. Talán a január végén kiadott demó alapján beérkezett visszajelzések sarkallhatták erre a döntésre a vezetőket - nem tudni. Mindenesetre most húsz csodálatos, és ráadásul óriási felbontású képet kaptunk a játékról, amely lényege a címből is elárult időugrás lesz. Várjuk szeretettel!

    Régi Acclaim játékok feltámadása

    Hír | 2006.07.08 10:10

    A Throwback Entertainment bejelentette, hogy megvásárolta a nagy múltú, ám az utóbbi időben igencsak lesüllyedt Acclaim játékkiadó korábbi, sikeres játékainak kiadási jogát. Néhány fontosabb cím: Gladiator: Sword of Vengeance™, Vexx™, Extreme-G Racing™, Legends of Wrestling™, Re-Volt™, és a Summer Heat Volleyball™. Az 1987-ben alapított Acclaim Entertainment 2004-ben csődbe ment, ám ezt követően idén tavasszal új erőre kapott. Régi címeit azonban maga mögött hagyta, s most ezekre csapott le a Throwback. Arról egyelőre semmi információ nem érkezett, hogy az új kiadó pontosan mely régiókban tervezi a régebbi sikerjátékok újrakiadását.

    [MOVIE] Joint Task Force 'Így készült #2'

    Hír | 2006.07.08 09:07

    A hazai Most Wanted Entertainment által fejlesztett Joint Task Force című új fajta stratégiai játék igen ígéretesnek tűnik, ahogy azt mi is megtapasztaltuk a múlt heti prezentáció során (Ti is szemtanúi lehettetek). Most második alkalommal mutatnak részleteket a fejlesztők a munkálatokról, és azok hátteréről egy újabb 'így készült' videó keretein belül. Leginkább a dizájn részére helyeződik most a hangsúly.

    [MOVIE] Rayman Raving Rabbids

    Hír | 2006.07.07 08:44

    Most már tudjuk, hogy a Rayman Raving Rabbids elkészül PC-re is, vagyis a róla közölt videók bizony minket is érdekelnek :) Ennél fogva rögtön prezentálnék is kettő újabbat, amelyek igencsak agyament szösszenetnek számítanak, még a pihent agyúak számára is :)

    [DEMO] Settlers II: 10th Anniversary ENG

    Hír | 2006.07.07 08:34

    A néhány nappal ezelőtt kiadott német nyelvű Settlers II: Next Generation demó után most megérkezett az angol változat is - bár szokás szerint egy apró trükkel ezúttal is ki lehetett cselezni a német változatot, hogy angolul szóljon hozzánk. Aki viszont lusta volt ezzel szórakozni, az most egyszerűen letölti ezt a kétszáz megát, és megoldódott a probléma.

    Gothic III - Starforce védelem nélkül

    Hír | 2006.07.06 09:33

    Lassan tényleg kijelenthetjük, hogy a Starforce másolásvédelmi eljárásnak befellegzett. Megszaporodtak a botrányok és az olyan jellegű bejelentések, melyek szerint egyik vagy másik játék, illetve egész kiadók döntenek a Starforce-féle védelmi eljárás mellőzéséről. Így történt, hogy most a JoWooD is bejelentette, a Gothic III című szerepjátékuk is a Starforce helyett valami más, nagyon hatékony, de sokkal inkább felhasználóbarát eljárást használ majd másolásvédelem céljára. És még mondják, hogy a játékosoknak nincs beleszólása...? :)

    Assassin's Creed - PC-re is?!

    Hír | 2006.07.05 19:56

    Korábban már beszámoltunk az Assassin's Creed-ről, mely a Prince of Persia trilógia fejlesztőinek új játéka. Eddig biztosra vehető volt a konzolos exkluzivitás - most azonban ez megdőlni látszik. A GGMania szerint több forrás is úgy tudja vélni, hogy a játék bizony PC-re is elkészül, sőt, a lehető legtöbb platforma egyaránt. Minden bizonnyal óriási sikere lesz a játéknak, amelyről azonban szó szerint semmit nem szivárogtattak ki az E3-as PS3 demó óta. Íme viszont néhány kép, hogy valami fogalmunk legyen legalább a környezetről.

    [MOVIE] Bionicle Heroes - Robi szemmel legyőz

    Hír | 2006.07.04 18:56

    Megérkezett a nemrég bejelentett Bionicle Heroes első videója. Hát, én valahogy másra számítottam, bár azt eddig is tudthattuk, hogy a LEGO hősök "történetét" dolgozza majd fel az alkotás. Biztos vannak, akik szeretik ezt a műfajt :) A Bionicle Heroes egyébként elméletileg még idén, valamikor ősz táján jelenik majd meg.

    Wendigo lemezbemutató

    Hír | 2006.07.04 15:36

    Kedves barátom és kollégám, BZ mester lemeze épp most jelenik meg. Ezen jeles esemény alkalmából Gyu úgy gondolta ír egy szösszenetet az albumról, mely egyéni véleményem szerint is eléggé jól sikerült. Ha ide kattantok, még két rövid részletet is meghallgathattok a muzsikákból. Az irományt alant találhatjátok meg:

    A Disconnected-et már az EP óta ismerem, kiváló zúzós nóta, szintén erőteljes lelki vívódásokról, minden Wendigo koncert egyik fő attrakciója, Queen-re emlékeztető gitárduett kiemelkedő momentuma a lemeznek: én magam úgy érzem a gitáros bácsikat többször is szabadon lehetett volna hagyni gépészkedni kicsit.
    Erre tessék »

    Ghost Recon 3 interjú

    Hír | 2006.07.04 11:43

    Még az újságba szántuk, a teszt mellé, ám a fejlesztők éppen jól megérdemelt nyári szabadságukat töltötték és kissé később küldték csak vissza a válaszokat. A lapból így kimaradt, de itt és most elolvashatjátok a háttérinformációkat a Ubi Soft legújabb üdvöskéjéről:

    A GRAW az első játék AGEIA támogatással. Nehéz volt fejleszteni az új technológiával? Eredetileg is nagy hangsúlyt akartunk fektetni az interaktív környezetre, hiszen a játékos beleélését ez nagyban elősegíti, így épp kapóra jött az AGEIA új technológiája.
    Erre tessék »

    Előtölthető a Prey!

    Hír | 2006.07.04 08:55

    A Triton a Steamhez hasonló legális játékletöltő központ, amely a Valve találmányához hasonlóan a játékok megjelenése előtt elérhetővé teszi a tartalmakat, amiket aztán a megjelenést követő percekben már használatba is vehetünk. Ennek köszönhetően elsők között próbálhatja ki a Prey-t is mindenki, aki a Tritonon keresztül előrendeli azt, mindössze ötven dollárért. Aki inkább a dobozos kiadásra vágyna, annak még várnia kell egy kicsit, egyelőre nincs információnk a hazai megjelenésről sem, de azt már tudjuk, hogy lesz limitált, fémdobozos kiadása is ajándék figurával.

    Bulgáriában terjeszkedik a Ubisoft

    Hír | 2006.07.03 09:03

    A Ubisoft bejelentette, hogy hamarosan új stúdiót nyit Bulgáriában, Szofiában. Alexandru-Ion Radu kerül ennek élére, bár nemrég nevezték ki a Romániában található kihelyezett stúdió tréning és új munkaerő csoportvezetőjévé is. Úgy tűnik az új csapat a Rayman Ravin Rabbids PC-s változatán dolgozik majd, bár egy projekt kedvéért nem biztos, hogy egy teljes új stúdiót nyitottak volna.

    Gyengén teljesített az Atari

    Hír | 2006.07.01 11:13

    Az Infogrames birtokában lévő Atari kiadóvállalat is nyilvánosságra hozta az anyacége után, hogy náluk hogy alakult az elmúlt pénzügyi év. A mostani adatok már hitelesítettek, így ezek a mérvadóak. Ezek szerint a 2006. március 31-én zárult utolsó pénzügyi negyedévben 4,3 millió dollár nettó veszteséget sikerült elérni, míg az egész pénzügyi évet nézve ez az érték 67,1 millió dollárra rúg. Ám figyelembe véve a kiadó birotkában lévő licencjogok amortizációját, a veszteség 6,2; illetve 69 milliió dollárra emelkedett. A következőkben stratégiai szemléletváltásra készülnek fel, melynek során leginkább a piaci részesedés növelése kerül majd előtérbe, illetve elmozdulás várható az online játékok irányába, főként újgenerációs konzolok esetében.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)