Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 679

A botrányok ellenére tör fel az SCi

Hír | 2006.07.18 13:49

A Tomb Raider: Legend és a Hitman: Blood Money egyaránt várakozáson felül teljesített, így aztán a londoni SCi játékkiadó a június 30-án zárult pénzügyi évéről viszonylag kellemes adatokkal szogált. A Tomb Raider legújabb része eddig 2,9 millió példányban talált gazdára az összes platform eladásait figyelembe véve. A Hitman: Blood Money-ból eddig másfél millió példányt adtak el. A cégnek ez az első olyan éve, ami az Eidos felvásárlása utáni helyzetet tükrözi. Várakozásaik szerint sikerül elérni a 25 millió angol font nyereséget, mindemellett azonban a tőzsde nagyobb képviselői már többször is felemlegették, hogy a siker nagyrészt annak köszönhető, hogy a vállalat kulcstermékei az ígért időpontban sikeresen megjelentek. Az Eidos annak idején főként amiatt veszített reputációjából, hogy játékai többször is halasztva jelentek meg. Az SCi jövőre 19 játékot jelentett be eddig, szemben az erre az évre korábban bejelentett kilenccel. A sikerekre tehát valóban nem voltak hatással a Battlestations: Midway és a Joint Task Force körül kirobbant botrányok.

Lefelé ível az egész játékfejlesztés?

Hír | 2006.07.17 15:08

Amíg Mark Rein az Epictől folyton folyvást az epizódikus játékokat bírálja, a GameDaily szerint nem csak itt van a baj, hanem az egész videójáték-iparban. 2006 egyértelműen a változás éve, hiszen idén kerülnek piacra a nagy konzolok, idéntől nevezhető nevén a konzolok forradalma és a következőgenerációs játékok egyre előrébb törése. A játékok és az online szórakoztatóipar lassan már médiává válik, elég csak arra a tényre gondolnunk, hogy egy évvel ezelőtt sokkal kevesebb lehetősége volt az embereknek az online szórakozás terén. Tavaly csupán 10.000.000 tagja volt a MySpacenek, idén ez már 100.000.000-ra rúg. Fogalommá vált a World of Warcraft, az X360 és a Lost is. Egyértelműen növekednek a költségek: a következőgenerációs játékok fejlesztése hihetetlen mennyiségű pénzt követel, és a játékiparban csak úgy érhetnek el a cégek profitot, ha a megalkotott programjukat óriási példányszámban tudják eladni. Így áll majd a helyzet a PlayStation 3-mal és a Blu-ray rendszerekkel is. Újfent hibát látnak abban, hogy hiányzik a kreativitás. Egy csapat előrukkol valami újjal, jóval, ám a kiadó számára mindaz komoly kockázatot jelent az óriási költségek miatt. Hatalmas tét forog kockán minden egyes címnél, ezért a kreatív dolgokat háttérbe szorítva inkább a kisebb kockázatra törekednek. Mindemellett úgy tűnik, a játékok újabb űrt hódítanak, és üzletágból iparrá nőnek. Egyre előnyösebb a digitális terjesztés és egyre több hölgyet érdekelnek a videójátékok. Komoly nyertese lehet a piacnak a Microsoft az Xbox Live Arcade-dal és a Nintendo a Wii-vel, annak egyszerűsége miatt.

Mégis nőttek a játékeladások

Hír | 2006.07.14 21:08

Korábban az elemzők által közreadott eredmények szerint a nyáron jó 15-20%-os visszaesést kellett volna megfigyelnünk a játékeladások terén. Most azonban ez totálisan megdőlt, ugyanis tavalyhoz képest idén júniusban 25%-kal több eladás volt, mind hardveres mind szoftveres téren. A bevétel egyébiránt 844,5 millió dollár volt, a legtöbb példányszámban eladott gépezet pedig a múlthónapban megjelent Nintendo DS Lite volt, a maga 593.000-es számával - ennyit vettek belőle. Az első féléves eredmények szerint mellesleg összesítésben is több játékot adtak el idén mint tavaly, összesen 4%-kal.

Érkeznek a Samsung GDDR4 memóriák

Hír | 2006.07.06 16:19

A Samsung megkezdte GDDR4 típusú memóriachipjeinek tömeges gyártását és szállítását. Nagyjából nyolc hónap telt el az első mintapéldányok kibocsátása és a tömegggyártás kezdete között. Az ipari félvezetőszabványok kidolgozásával foglalkozó JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council - Elektronikus Eszközöket Fejlesztők Bizottsága) jóváhagyásával végre megkezdődhetett a Samsung GDDR4-es memóriáinak sorozatgyártása. A dél-koreai vállalat szerint a 80 nanométeres technológiával előállított 256 Mb-os chipek 32 tűs változata 9,6 Gbps sebességre képes; az egyre népszerűbb DDR2-es modulokra épülő egységek 1,2 GHz-es (2,4 GHz-es effektív) órajelen üzemelnek. Tovább >>

Stabil lábakon a Ubisoft

Hír | 2006.06.28 02:02

Megérkezett a Ubisoft 2005-2006-os pénzügyi mérlege, amelyből világosan kitűnik, hogy a kiadó stabil lábakon állva tartja vezető szerepét. Az egészéves bevételt tekintve 547,1 millió eurót kaszált a vállalat, amely valamivel több az előző évinél. Az internetes részleg már nem szerepelt ilyen jól, ellenben a filmeladások terén is nagyot kaszált a cég, elég csak a King Kong filmre gondolnunk, amelyet 4,5 milliós példányszámban értékesítettek. Aki részleteiben is kíváncsi az elemzésre, az itt elmerülhet benne.

FIGYELEM!!! MINDENKINEK ÚJ DVD!

Hír | 2006.06.26 13:39

Kedves mindenki! Mint azt bizonyára tudjátok, egy kellemetlen technikai véletlenből kifolyólag bizonyos meghajtókban nem olvasható a GameStar Magazin júniusi számának dupla DVD mellékelete. A gyár idő közben rájött a hibára és orvosolta azt, technikai részletekbe ne menjünk bele. A lényeg, hogy a júliusi magazin minden egyes példányába becsomagoljuk a júniusi szám mellékletét is, így akinek problémája volt vele, biztosan hozzájut a most már 100 százalékosan működő változathoz. Az, aki valamilyen érthetetlen oknál fogva nem akarná megvenni a következő lapot, és hibás volt a lemeze, az feltétlenül küldje vissza hozzánk - posta fordultával megy a tökéletes lemez. A cserék a következő lapszám megjelenésétől lehetségesek! Még egyszer mindenkitől hatalmas elnézést, úgy látszik az ördög tényleg nem alszik. Mindent megteszünk, hogy többet ne fordulhasson elő ilyesmi. Ha bárkinek bármi kérdése van, forduljon bizalommal a Terjesztési osztályunkhoz: terjesztes@idg.hu Legmélyebb tisztelettel, GameStar Team

NVIDIA ForceWare 91.31 béta driverek

Hír | 2006.06.10 13:07

Az NVIDIA-nak hála elérhetőek a ForceWare 91.31-es driverei, pontosabban egyelőre csak bétaállapotban díszelgő példányai. A csomagban minden újítás és fényűrő extra is helyet kapott a kártyatulajok örömére(?). A 32-bites verzió erről az oldalról cibálható.

Age of Conan képregény készül

Hír | 2006.06.03 09:14

A Funcom nemrég jelentette, mely szerint Age of Conan képregény készül. Ennek fő célja az lesz, hogy bemutassa a legújabb MMORPG-t, a Hyborian Adventurest. Várhatóan idén nyáron lesz megvásárolható a könyv, amelyet 400.000-es példányszámban nyomtatnak. Továbbiak itt.

A Da Vinci kód

Teszt | 2006.05.17 16:51

Ron Howard nehéz fába vágta a fejszéjét, amikor elhatározta, hogy minden idők legnépszerűbb (legalábbis, ha az eladott példányszámokat nézzük...) és egyben legtöbbet támadott regényét filmre viszi. Megérkezett, a kérdés, hogy hogyan sikerült.

'Reggelt...

Hír | 2006.05.16 06:25

Üdvözlet mindenkinek. Noha a showról megszokott híráradat eltűnt, szerencsére még érkeznek érdekességek E3-as logóval. Bár ma reggel ilyen nem lesz, azért akad egy-két érdekesség. Addig is mindenki gyönyörködjön a jóidőben, meg olvassa el ezt:

A titkárnő iratsemmisítőt használ egy irodában. Megyszólítja a főnöke: - Kisasszony, tudja működtetni ezt a masinát, sajnos én nem értek hozzá, és itt van ez a két dokumentum. - Hogyne, igazgató úr! - válaszolja a titkárnő, s rögtön be is teszi a papírokat a gépbe. - Akkor 2-2 példányban kérném!

Call of Duty 3 - Mindenre, csak PC-re nem?

Hír | 2006.05.05 14:49

Az Activision elnök-vezérigazgatója elárulta, hogy a Call of Duty következő része várhatóan nem jelenik meg PC-re, ellenben következő generációs konzolokra annál inkább. Általánosságban elmondható, hogy a legsikeresebb játékok PC-ről indultak, persze vannak olyan, exkluzív konzolos sorozatok is, amelyek szintén óriási népszerűségnek örvendenek. A legtöbb, PC-n sikeres sorozatot mostanában előszeretettel portolják át konzolra, azonban ez fordítva már annyira nem igaz. Visszatérve a Call of Duty-ra, a tavaly megjelent második rész akkortájt minden más Xbox 360-as játéknál több példányban kelt el, de PC-n is hasonlóan jól teljesített. A most közzétett pénzügyi előrejelzés sajtótájékoztatóján a vállalat elnök-vezérigazgatója, Bobby Kotick elmondta, hogy a következő Call of Duty játék a harmadik pénzügyi negyedévére várható (2006. októbere és decembere között), de kizárólag újgenerációs konzolokra. További érdekesség, hogy úgy tűnik, a folytatást már nem az eddigi Infinity Ward fejleszti, hanem az a Treyach and Spark Interactive, amely a konzolokra készített Call of Duty: Big Red One és Finest Hour készítését vállalta magára az utóbbi két évben. Ez azonban egyelőre nem zárja ki annak lehetőségét, hogy az Infinity Ward is előrukkol még egy új CoD játékkal. Egyelőre nem érkezett cáfolat vagy megerősítés.

Epizódokban jön az Alone in the Dark

Hír | 2006.05.02 13:42

Az Atari igen érdekes bejelentést tett. Nemrég hallhattunk róla, hogy az Alone in the Dark ismét előkerült, és hamarosan egy új videójáték kerül majd a boltok polcaira. Nos, erről a legújabb Alone in the Darkról derült ki most egy, s más.

Az 1992-ben a játékvilágba került túlélőhorror-kaland legújabb példánya epizódokra osztva jelenik majd meg. Mindezt úgy kell elképzelnünk, hogy az egyenként körülbelül 30-40 perc játékidővel szolgáló részek amolyan TV-sorozat szerűen kerülnek majd elő, egymásba kapcsolódva, összefüggve, előre és hátra utalva; azonban mégis szorosan egymáshoz fűzve. További érdekesség, hogy minden egyes új epizódban, avagy mentett játék betöltésekor egy rövid videóösszefoglalót láthatunk arról, hogy az előzőekben mi történt, mit csináltunk. Nos, várjuk szeretettel!

Az új generációs adattárolás csúcsa

Hír | 2006.04.28 12:24

Már nem számítanak különlegességnek a 750 gigabájtos meghajtók egy asztali számítógépben, és a több terabájtos modellek elterjedése is a küszöbön áll. De hogyan archiválhatjuk a rendelkezésre álló hatalmas mennyiségű adatot? Itt vannak már a 80+ gigabájtos kétrétegű DVD-k vagy a 30+ gigabájtos blue laser DVD-k is. Az InPhase Technologies és a Hitachi Maxell azonban más megoldást kínál. Az új megoldás nem más, mint a holografikus tárolás. Az első ilyen technológiával készült lemezek tárolókapacitása 300 gigabájt, ez mintegy hét órányi nagyfelbontású (HD), 100 Mbps sebességű film archiválását teszi lehetővé. Az adathordozók 160 Mbps átviteli sebességgel működnek. A Maxell 2010-re 1,6 terabájtos tárhelyet és 960 Mbps átviteli sebességet jósol a holografikus technológia fejlődését figyelembe véve. Noha a lemezek első pillantásra egyszerű DVD-knek tűnnek, számtalan dologban különböznek azoktól. A Maxell leírása szerint a holografikus technológia úgynevezett volumetrikus rögzítést használ, méghozzá három dimenzióban - szemben az egyszintű DVD-s adatrögzítéssel. Ezen felül a holografikus eljárás több mint egymillió bitet, a DVD pedig csak egyet rögzít ugyanabban a pillanatban. A holografikus lemezeken lehetséges különböző adatokat tárolni egy adott fizikai ponton a referenciasugár szögének változtatásával, ezt az eljárást multiplexálásnak hívják. A technológia két lézersugarat használ, az egyik az adatsugár, a másik a referenciasugár. A Maxell a héten mutatta be újdonságát az Amerikai Műsorszolgáltatók Nemzeti Szövetségének (NAB) kiállításán felállított pavilonjában. Az első példányok az InPhase kereskedelmi igazgatója, Liz Murphy szerint várhatóan a jövő év második felében kerülnek a piacra. Természetesen az újfajta adattároló nem lesz olcsó mulatság. Murphy prognózisa szerint 15-20 000 dollár között lesz majd az áruk, tehát körülbelül 150 dollárba kerül majd 300 gigabájtnyi kapacitás. Mindez azt jelenti, hogy a következő években a holografikus technológia csak a professzionális felhasználók fegyvertárát gazdagítja majd, azonban a műszaki cikkek árának gyors és folyamatos csökkenését figyelembe véve mindannyiunk nappalijában holografikus tárolóval felszerelt számítógép fog állni alig egy évtizeden belül.

Világbajnok notebook a Toshibától

Hír | 2006.04.24 17:38

A Toshiba egy igen szokatlan projektet mutatott be a minap. A 2006-os futball-világbajnokság hivatalos partnere előrukkolt legújabb notebookjával, a limitált példányszámban készülő TX/870LSFIFA-val, amely fociőrültek számára született.

A gépezet tetején helyet kaptak a korábbi világbajnokságok győztesei, a tornák labdái, valamint a gép sorozatszáma is, a tulajdonos nevével, amelyet minden vásárlónak "belevésnek" a szériaszám mellé.
Az Intel Core Duo T2300 (1,66 GHz) processzorral szerelt gép egy 15,4 inches, szélesképernyős TFT-egységgel rendelkezik, amely mögött 512 MB memória (2 GB-ig bővíthető), egy 80 gigabájtos adathordozó, valamint egy univerzális kártyaolvasó (SD, xD, MMC, Memory Stick) is helyet kapott. Természetesen DVD író, beépített WiFi, USB-kimenet, hangszóró és minden egyéb, magaskategóriában szokványos extra is megtalálható a 2,7 kilogramm súlyú notebookon.

15000 RPM a Seagate-től

Hír | 2006.04.20 17:51

A Seagate egy olyan 3,5 hüvelykes, 300 gigabájtos Cheetah merevlemez kiadását tervezi, amelyben az adattároló tányérok 15 ezret fordulnak percenként. A Cheetah 15K.5 négy adattároló tányért tartalmaz, és a kívánt kapacitás elérése érdekében az új merőleges adattárolási technológiát alkalmazza -- elsőként 3,5 hüvelykes merevlemezek között. A meghajtó kétszer annyi adat tárolására alkalmas, mint a korábbi 15000 RPM-es (round per minute, percenkénti fordulat) Cheetah modellek, míg átviteli sebessége 30 százalékkal nő, állítja a Seagate. Sőt, szerintük ez lesz az első olyan merevlemez, amely átlépi a másodpercenkénti 100 megabájtos adatátviteli álomhatárt. Terveznek kéttányéros változatot is 147 gigabájt kapacitással, illetve 73 gigás egy tányérost is. A merőleges adatrögzítési technológia alkalmazása során a mágneses területet az adathordozó réteghez képest függőlegesen alakítják ki, amely négyzethüvelykre vetítve nagyságrenddel nagyobb adattároló kapacitást tesz lehetővé. Míg a ma elterjedt, hosszirányú rögzítés esetén 100 és 200 gigabit közöttire becsülik az egy négyzethüvelyken tárolható adat maximális mennyiségét, ugyanez 1 terabit (1000 gigabit) a merőleges adatrögzítési technológia esetén. (Forrás: wikipedia) A Seagate kínálatában már szerepel merőleges adatrögzítést használó 2,5 hüvelykes (hordozható eszközökbe) merevlemez. A technológiát azonban csak most terjesztik ki a normál méretű (3,5 hüvelykes) meghajtókra. Bár az OEM-ek számára a Seagate máris megkezdte a 15000 RPM-es Cheetah-k szállítását, a első példányok megjelenése júniusnál hamarabb nem várható. Akkor háromféle kiszerelésben lesznek kaphatóak: Serial Attached SCSI, Ultra320 SCSI és Fibre Channel felülettel. Áruk egyelőre nem ismert.

Tomb Raider - lista élén a kebelcsoda!

Hír | 2006.04.13 09:09

Hmm, ez szerintem egészen meglepő, és maga az Eidos sem gondolta volna.... A Lara baba legújabb kalandjait feldolgozó Tomb Raider: Legend, úgy fest több toplistát is meghódított, és betáncolt azok elejére. Német és Franciaországban több konzolos listát is birtokol - ez talán egy kicsit ösztönzi majd a fejlesztőt és a kiadót egyaránt :) Az első rész 1996-os megjelenése óta még mindig az egyik legjobban eladható játéksorozatról beszélünk, melyből immáron több, mint 28 millió példány kelt el világszerte. Thanks GH.

A Microsoft megvette a Lionheadet

Hír | 2006.04.06 15:11

A Microsoft - egyelőre tisztázatlan összegért - felvásárolta a nagy-britanniai Lionhead Studios játékfejlesztő céget, elsősorban abból a célból, hogy exkluzív tartalmat biztosítson Xbox játékkonzoljához. A Lionhead Studiost a legendás játéktervező, Peter Molyneux alapította 1997-ben, nem sokkal azután, hogy kilépett a szintén általa alapított Bullfrogtól. Molyneux nevéhez fűződik az úgynevezett "istenjátékok" kitalálása; többek között neki köszönhető a 90-es években megjelent és népszerű vált Populous sorozat, illetve még a Bullfrog színeiben készült Magic Carpet I és II. A Lionhead létrehozása után Molyneaux új csapata több éves munkával kifejlesztette a Black & White című játékot, majd ennek második, továbbfejlesztett részét, a tavaly megjelent, ám sokkal kevésbé sikeresebb Black & White II-t. Szintén tavaly jelent meg a Fable című fantasy-szerepjátékuk, és a The Movies, amelyben egy hollywoodi mogul szerepébe élhettük bele magunkat, hogy kiélvezzük a filmgyártás minden csínját-bínját. A felvásárlást a redmondi szoftvercég játékfejlesztői részlege, a Microsoft Game Studios hajtotta végre, a pénzösszeget egyelőre nem hozták nyilvánosságra. Ezt követően a Lionhead kizárólag Xboxra és Microsoft Windowsra fejleszt majd játékokat, áll a kiadott közleményében. Eddig a Fable és a Fable: The Lost Chapters játékaik jelentek meg Xboxra, amelyek együttesen 2 millió példányban keltek el - ez a mai napig az Xbox platform legsikeresebb szerepjátéküzletének számít. A közlemény nem szól arról, mi lesz Molyneux új szerepe, sem arról, hogy a csapat milyen projekten kezd dolgozni a közeljövőben. A Lionhead csak egy azon játékfejlesztő cégek közül, akiket a Microsoft az utóbbi időben felvásárolt, hogy erősítse az Xbox üzletágat legnagyobb konzolos ellfeleivel, a Sonyval és a Nintendóval szemben.

Strategy Firstnél a Malfador Machinations

Hír | 2006.04.05 15:33

A Strategy First bejelentette, hogy felvásárolta a Malfador Machinations fejlesztőcsapatot, annak összes szellemi tulajdonával együtt. A cég korábbi elnök-vezérigazgatója így a Strategy First menedzsmentjének tagja lett, és jelenleg a fejlesztés alatt álló Space Empires V munkálatait felügyeli. Az 1995-ben alapított Malfador Machinations ezzel a játéksorozattal vívott ki elismerét magának. Az első négy részből több mint harmincezer példányta értékesítettek, nagyrészt online disztribúció útján. A legújabb rész hónapokon belül érkezik a boltokba.

Megérkeztek a Toshiba első HD-DVD lejátszói Japánba

Hír | 2006.03.31 13:56

A Toshiba pénteken megkezdte HD-DVD lejátszóinak szállítását Japánban. Ezzel a vállalat világelső lett az újgenerációs adattárolók lejátszóinak terén. A Blu-ray vetélytársának szánt HD-DVD lejátszók bolti ára nagyjából 940 dollárnak megfelelő japán jenért vihetők el. A vállalat tervei szerint a 2007. március végén záródó aktuális üzleti évben 6-700 ezer példányt tudnak majd ilyen lejátszókból értékesíteni.

Nagyjából április-június környékén megjelenhetnek a számítógépekbe szánt HD-DVD olvasó egységek is. Az új technológia terjedésének azonban gátat szab annak horribilis ára. S mivel egyidejűleg két formátum is verseng az elsőségért, a fogyasztók egyelőre bizonytalanok, hogy melyiket is válasszák - és inkább nem vesznek semmit. A HD-DVD-nek előnyt jelenthet a korábbi piaca kerülés, a Blu-ray viszont az ősszel megjelenő PlayStation 3 játékgéppel tehet szert nagyobb népszerűségre: abban ugyanis Blu-ray olvasó kap majd helyet.

Sid Meier's Civilization IV: Warlords - az első kiegészítés

Hír | 2006.03.17 08:47

A 2K Games és a Firaxis Games jelentéséből kiderült, hogy Sid Meier és lelkes csapata keményen dolgozik a méltán népszerű Civilization IV első kiegészítésén, a Warlords-on. A játék 2005 októberi megjelenése óta körülbelül milliós példányszámban kelt el világszerte, és nagyon sok díjat bezsebelt a stratégiák között. A kiegészítésben 6 új történet szerint lesznek besorolva a küldetések, lehetőséget adva a játékosnak, hogy megváltoztassa a történelmet. A játékban megjelenik a "warlord" egység, amiről egyelőre nem sokat tudni. Természetesen új civilizációk, vezetők, és további egységek is lesznek, ezek mindegyike használható majd egy- illetve többjátékos módban is.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)