Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 668

[CeBIT] Nem egészen Microsoft az Origami: Első a Samsung

Hír | 2006.03.09 10:36

Különös dologra derült fény: A Microsoft-féle titokzatos Origami Project nem is teljesen "saját gyártmány" - az első ilyen eszközt ugyanis a Samsung Electronics mutatta be a CeBIT-en. A készülék nagyjából a tablet PC és a PDA között helyezkedik el, és a Windows XP operációs rendszer egy különleges változatát futtatja. A bemutatott példány nagyjából 15 x 20 cm-es, s a Samsung egyszerűen csak Q1-nek "becézi". 900 MHz-es Intel Celeron processzor és 500 megabájt RAM található benne. A Q1 egyaránt támogatja a WLAN, 802.11 A/G és Bluetooth kapcsolatokat, kijelzője pedig természetesen érintésérzékeny. A Windows XP mellett egy speciális médialejátszót is tartalmaz, melynek köszönhetően az operációs rendszer betöltése nélkül is nézhetünk rajta például videókat - a bekapcsolást követően szinte azonnal.

A készülék már szinte teljesen elkészült, a fejlesztés utolsó fázisában van, de pontos megjelenési időpont vagy ár még nem ismert. Valószínűleg a továbbiakat a Microsoft árulja majd el a kiállításon. Az ultramobilnak titulált rendszer egy egészen új elképzelés. Még a tavaly áprilisban megrendezett WinHEC konferencián mesélt Bill Gates olyan tervekről, hogy piacra dobnának egy könnyű gépet, ami kisebb a tablet PC-nél, de nagyobb egy PDA-nál.
A PopCap Games bejelentette, hogy már több videojáték is fejlesztés alatt áll az új eszközre, köztük olyanokkal, mint a "Bejeweled 2," a "Zuma" és a "Bookworm". Ezek kipróbálható verziója megtalálható lesz a kis készüléken, s a teljes játékokat akár online úton meg is vásárolhatják majd az MSN Games portálon keresztül.

[CeBIT] Óriás LCD panel az LG.Philipstől

Hír | 2006.03.08 15:33

Az LG.Philips LCD vegyesvállalat bejelentette, hogy sikerült kifejleszteniük egy 100 hüvelykes LCD panelt. A vállalat szerint az ő megoldásuk jelenleg a legnagyobb a világon, s csak a plazma technológiával készülő kijelzők vetekedhetnek a méreteivel. A 100 hüvelykes, szélesvásznú LCD TV 2,2 x 1,2 méter nagyságú, 6,2 megapixeles felbontású, s akár 1,07 milliárd színű, valódi HD minőségű kép megjelenítésére képes. A készülék emellett óriási, 3000:1 kontrasztaránnyal, 297%-os színvisszaadási tulajdonsággal, és 180°-os látószöggel is büszkélkedhet. Egyelőre nem tudtak kereskedelmi forgalomba kerülési időpontot, vagy árat közölni, de az biztos, hogy megjelenésekor nem sokan engedhetik majd meg maguknak a "mini" házi mozit.

Csak év végén jön a PlayStation 3

Hír | 2006.03.07 19:25

Késik a konzolok gyöngyének megjelenése: a PlayStation játékgépsorozat harmadik képviselője a tervezettnél később kerül piacra. Állítja mindezt a hollywoodi Variety magazinnak adott interjújában Sir Howard Stringer, a Sony szóvivője. Az eddig tudnivélt tavaszi, nyári időpont mindenképp csúszik, a PS3 várhatóan valamikor év végén kerül a boltokba. Ennek oka egy, a chipsetek körüli probléma, amely még megoldásra vár. A jelek szerint még Japánban is leghamarabb csak nyár végén kerülhet forgalomba a Sony legújabb csodája. Bizonyíték itt. Update: a Variety interjúja Sir Howard Stringerrel teljes formájában ezen az oldalon olvasható.

Gothic III európai megjelenési dátum

Hír | 2006.03.07 18:58

Végre némileg pontosabb információkat kaptunk a Gothic III megjelenését illetően. Legutóbb arról számolthattunk be, hogy bizonytalan időre elhalasztották, szóba került 2007 is. Most ennél valamivel egyértelműbb időpontot sikerült kisajtolni a fejlesztőkből és a kiadóból. Németországban, Ausztriában és Svájcban idén szeptemberben, míg Európa többi részén a harmadik negyedévben kerülhet a boltok polcaira a játék. Ez azt jelenti, hogy augusztus és október között, vagyis valószínűleg októberben.

[MOVIE] SUN

Hír | 2006.02.19 10:54

Előkerült a SUN: Soul of Ultimate Nation című MMORPG intrója, ami egyszerűen BÜNTETÉS! Ha esetleg a Gyűrűk Ura filmekből ismerős jeleneteket fedeznétek fel, az nem a véletlen műve. Még a zenéjét is a filmtrilógia zenéjéért is felelős Howard Shore írta. Egy szóval brutálság lesz ez nagyon. Sajnos a megjelenési időpontja egyelőre ismeretlen.

World Cyber Games 2006 hivatalos játékok

Hír | 2006.02.15 23:54

Nyilvánosságra hozták, hogy mely hivatalos játékok lesznek jelen az idei World Cyber Games versenyen. Az alkotások közül hat PC-s, míg kettő konzolos. StarCraft: Brood War (PC); Warcraft: Frozen Throne (PC); Half-Life: Counter-Strike 1.6 (PC); Warhammer 40,000: Winter Assault (PC); FIFA Soccer 06 (PC); Need for Speed: Most Wanted (PC);Dead or Alive 4 (Xbox 360); Project Gotham Racing 3 (Xbox 360). Emellett fény derült a régiónkénti selejtezők indulásának időpontjára is. Az európai bajnokságok március 9-én a CeBit 2006 kiállításon kezdődnek, nagyjából 200 résztvevővel húsz országból.

HALO 2 PC-RE HIVATALOSAN!!!

Hír | 2006.02.09 18:44

Hát ilyen nincs! A Microsoft ebben a pillanatban jelentette be, hogy az óriási sikereket aratott Halo című Bungine-akciójáték folytatása végre PC-re is elkészül! Ez teljesen hivatalos! A Halo 2 exkluzív a Windows Vistával érkezik majd és, ahogyan azt korábban gyanították, a fejlesztést a Microsoft Game Studios a Bungie-val közösen végzi. Kizárólag a Vistán élvezhetők majd a szingli küldetések mellett a multiplayer örömei, amit Multiplayer Pack is megfejel. Emellett saját pályákat is gyárthatunk majd. A pontos dátum egyelőre azért nem ismert, amiért a Windows Vista debütálásának időpontját is homály fedi. Ám a legfrissebb pletykák szerint december 1-jén érkezhet a Microsoft új operációs rendszere.

Commandos Strike Force - Mikó? Malvin!

Hír | 2006.02.09 16:33

A Commandos Strike Force adatlapja frissült a játék megjelenési időpontjával. Az eddigi 2006. április helyett most már egy jóval pontosabb, április 4. van megjelölve dátumként. A rendhagyó módon FPS nézetű akció-stratégiai játék tehát közelebb jár végcéljához, mint gondoltuk volna...

Championship Manager 2006 megjelenési dátum

Hír | 2006.02.04 18:12

Az Eidos nyilvánosságra hozta a Championship Manager 2006 megjelenési időpontját. A focimenedzselős játék az európai régióban március 31-én kerül a boltokba. Teljesen megújult meccsmotor, és még egy csomó újítás várja majd az érdeklődőket. Várhatóan a hazai premier se marad el a fenti dátumtól.

[MOVIE] Tomb Raider: Legend (áprilisban!)

Hír | 2006.02.02 12:16

A néhány nappal ezelőtti Tomb Raider: Legend GameSpotos videók után érkezett két újabb játék közbeni animáció. Új hír az is, hogy Lara Croft hetedik eljövetelére már csak áprilisig kell várnunk. Pontos időpont nem ismert, de az Eidos ezt a hónapot jelölte meg.

Dangerous Waters európai megjelenési dátum

Hír | 2006.01.31 11:49

A Dangerous Waters című modern tengerészeti háborús szimulátor Amerikában már tavaly megjelent, Európában azonban még mindig várat magára - ki tudja, miért... A készítők már megegyeztek a Valve csapattal is, hogy a Steamen keresztül is elérhetővé teszik a játékot, ám most már azt is tudni, hogy rendes, dobozos változatban mikortól vásárolhatjuk meg Európában. A pontos időpont továbbra sem ismert, mindössze áprilist jelölték meg. Biztos szórakoznak... :)

Winter Challenge GOLD

Hír | 2006.01.27 17:16

Befejeződtek a Winter Challenge munkálatai, a szimulátor a mai nap aranylemezre került. A téli sportok szerelmeseinek szánt játék aktuális időpontban jelenik meg, mint tudjuk lassan-lassan keződnek a 2006-os téli játékok. Továbbiak itt.

Késik a Anarchy Online: Lost Eden

Hír | 2006.01.21 11:30

Úgy tűnik, mindenki megfeledkezett az Anarchy Online tavaly májusban bejelentett Lost Eden kiegészítőjéről. Az eredeti megjelenési időpont valamikor tavaly év végén lett volna, amit a játék rendezője, Morten Byom egy fórumhozzászólásban átütemezett simán 2006-ra. A felhozott indok az, hogy a Funcom a már meglévő Anarchy játékokra koncentrál inkább. A 16.2-es javítást például gőzerővel tesztelik, és új küldetéseket is készítenek szimultán a Nascence és Elysium területek számára. Szóval csak türelem...

Heroes V béta: új, közeli időpont

Hír | 2006.01.21 11:23

Mint az szintén tegnap kiderült, a Heroes of Might and Magic V nyilvános béta tesztje késik. Azt azonban nem sokan gondolták, hogy csupán pár napot :) A hivatalos weboldalon ugyanis az olvasható, hogy a bétateszt jövő hétfőn, magyar idő szerint este hét órakor kezdődik. Hamarosan további részleteket közölnek majd, de egyelőre ennyi.

Lezajlott az első GS fogadó óra a chaten

Hír | 2006.01.18 22:33

Ahogy azt januári számunk Arénájában meghirdettük, ma félhat és félhét között az összes GameStar szerkesztő egy emberként felmászott a GameStar Chatre, és ... nos, az előre tervezettnél korábbi kezdéssel álltuk a kérdések áradatát. Spontán nyereményjátékot is hirdettünk: meg lehetett tippelni, milyen magasra emelkedik a szoba létszáma a fogadó óra ideje alatt. A helyes megfejtés 53 fő volt, amihez a legközelebb tetem nevű chatelőnk jutott 50-es tippjével, azonban szabálytalanság miatt őt ki kellett zárnunk. Így a dedikált januári GameStar magazint laci13 nevű chatelőnk kapja, amennyiben olvassa e hírt és jelentkezik nálunk valamilyen úton. Aki esetleg ismeri, adja át neki az üzenetet :) A következő fogadó óra időpontjáról a február 10-én megjelenő új számunkból tájékozódhattok. Addig is, aki lemaradt, elolvashatja a Chaten délután négy és félnyolc között rögzített naplófájlt, ha ezt a .txt fájlt letölti és megnyitja a Total Commander nézőkéjével (F3). De ahogy nézem, elég csak innen rákattintani :)

The Regiment megjelenési dátum

Hír | 2006.01.18 14:45

Végre pontos megjelenési időpontot kaptunk a The Regimentre. Legutóbb annyit mondtak, hogy valamikor 2006 elején várható. Nos, ez igaz is, hiszen - mint kiderült - Európában mindenhol február 17-től lehet majd megvásárolni. Az Unreal engine, és a háborús veteránok szakértelme, akik segítséget nyújtottak a játék készítésében, garanciát adhatnak az alkotás sikerességére.

[KéPZ] Grand Raid Offroad

Hír | 2005.12.28 10:40

Újabb shotok érkeztek a Grand Raid Offroad című játékból. A szimulátor fejlesztése szépen halad, bár a megjelenés időpontjáról egyelőre nincs információ. Az éjszakai képen egészen magukkal ragadóak, bár tény, hogy az autóknak választott grafikai motorrész érdekes... A képekért erre tessék...

UFO: Afterligth - harmadszor is

Hír | 2005.12.13 20:14

Egyelőre még csak munkacím, de UFO: Afterlight címmel készül az UFO taktikai-stratégiai sorozat harmadik darabja. Láthatóan nem erőltették meg magukat a címadással, az Aftershock és Aftermath alcímek után :) Ezúttal a hangsúly a Marson élő embereken lesz a hangsúly. Némileg átalakították az erőforrás rendszert, és fontos szerepet kap a terraformálás is a játék előrehaladtával. A lerombolható környezet, a hőtérkép, a magaslatok, és mélységek kihasználhatósága, az épületek belsejébe lépés mind-mind újdonságnak számítanak. A szerepjáték elemekre is odafigyeltek a készítők, ennek megfelelően a történet is összetettebb. Egyelőre megjelenési időpont nem ismeretes.

Játékok hölgyeknek hölgyektől konferencia készülődik

Hír | 2005.12.08 19:45

A Nők Nemzetközi Játékegyesülete ma bejelentette, hogy a következő konferenciájuk címe "Játékok hölgyeknek, hölgyektől". A konferencia időpontja következő február 18-ra lett datálva, mely egy vasárnapi nap, mikor is délután egy órától este hatig vitathatják meg véleményüket a hölgyek játékbirodalomból való kirekesztésével kapcsolatban. A helyszín a San Francisco-i Fort Mason Konferencia Központ lesz.

Késik a Ghost Recon 3

Hír | 2005.12.08 08:52

Frissítették a Ghost Recon 3 weboldalát, amelynek legfontosabb eleme a módosított megjelenési dátum. A korábbi. 2006 február 1-jei időpontot márciusra változtatták. Mivel csak az adatlap frissült, így egyelőre hivatalos közlemény nem érkezett a késés okáról. Egy hónap azonban nem a világ, de többet tényleg nem kellene már halogatni...

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)