Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 3950

Prince of Persia 3 GOLD

Hír | 2005.11.24 12:18

Elkészült végre a Prince of Persia: The Two Thrones, mindenféle platformra, így semmi akadálya, hogy december 1-jén megjelenhessen. A magyarországi boltokba kerülés ezt követi néhány héttel. Azok, akik előre megrendelték a PS2 vagy Xbox változatot, ajándék zenei CD-t kapnak.

[DEMO] Three Musketeers

Hír | 2005.11.17 17:03

A Legendo Entertainment jóvoltából most kikerült végre a Three Musketeers című platform-akció játéka, mely a műhelyükben készülő első termék, így nagyon kiváncsian várjuk. Egyébként a játékban a három muskétás egyikét, Porthost irányíthatjuk ,s vele kell megmenteni az Alexandre Dumas által létrehozott világot. A kipróbálható verziót alant tölthetitek.

True Crime: NY - jövőre érkezik PC-re

Hír | 2005.11.15 22:10

Az Activision büszkén jelentette be, hogy True Crime: New York City című játéka PC-re is megjelenik, így a konzolos platformok tulajdonosai után azok is örülhetnek, akik külön ezért nem akartak beruházni. A megjelenése 2006. januárjában kerül sor, így akkor mindenki kipróbálhatja majd magát rossz-avagy jófiúként. Addig is további infó a kiadó honlapján.

[MOVIE] Pac-Man World 3

Hír | 2005.11.14 09:39

Megérkezett végre a Pac-Man World 3 első videója. Ki ne ismerné a sárga kis krapekot, akinek ezúttal igen rendhagyó kinézetet kölcsönöztek... Hogy mi sül ki ebből a platformjátékból, az hamarosan kiderül. Addig is töltsetek nyugalommal.

DEMx 2005 díjátadó decemberben

Hír | 2005.11.12 10:23

December 1-jén rendezik meg Los Angelesben az idei Digital Entertainment and Media Excellence (DEMX) díjátadót show-t, amit korábban Billboard Digital Entertainment Awardsnak neveztek. A rendezvényen olyan kategóriákban ítélnek oda díjakat a játékfejlesztőknek, mint az év legjobb újdonsága, legjobb multiplayeres játéka, legjobb zenéje, meg még egy csomó konzolos és mobilplatformos cucc is kiosztásra kerül. Az idén az NCSoftot két alkotásával is jelölték. Az egyik a Guild Wars, a másik a City of Villains. A teljes listát a fenti linken találhatjátok.

Spider-Man és X-men játékok 2017-ig

Hír | 2005.11.12 09:32

Az Activision 2017-ig meghosszabbította a Marvellel kötött szerződését, melynek értelmében egészen addig készíthet a cég képregényein alapuló X-men és Spider-Man játékokat. Igencsak bebiztosították tehát magukat... A szerződésmódosítás egyébként 2009-től lép életbe, vagyis a korábbi állapotok szerint is még négy éven át ontották volna a képregény-adaptációkat. A döntés azoban érthető, mert eddig több mint 25 millió példányban keltek el az erre a franchise-ra épülő alkotások a legkülönfélébb platformokra.

Hova fejlődik a játékipar?!

Hír | 2005.11.10 10:55

A DFC Intelligence kutatásai szerint a játék és az interaktív szórakoztatóipar jelenlegi, 28,5 milliárd dolláros állása a következő öt évben várhatóan 42 milliárd dollárra nő. Ebbe a kategóriába tartoznak konzolos, PC-s, valamint az online játszható játékok, no meg a PSP-hez és a Gameboy Microhoz hasonló mini, hordozható eszközök. A fenti cég elnöke úgy véli, hogy 2008-ra az olyan eszközök megjelenésével, mint a Microsoft Xbox 360-ja, a játékipar kinövi magát, és komoly riválisává válik a zeneiparnak. Mindebben űttörő szerepet vállalhat az, hogy egyre inkább az online kapcsolat lesz a fő cél, az összes platform esetében.

[DEMO] TrackMania Sunrise eXtreme

Hír | 2005.11.04 16:31

Kikerült a TrackMania Sunrise eXtreme játszható demója, melynek köszöhetően mindenki kipróbálhatja a TrackMania Sunrise hivatalos bővítését, melyben helyt kapott kettő verseny kihívás, kettő mutatvány kihívás, kettő platform kihívás, kettő puzzle kihívás és egy pályaszerkesztő.

Csökkent az EA bevétele

Hír | 2005.11.02 08:03

A világ legnagyobb játékkiadója a minap jelentette, hogy a tavalyi évhez képest csökkentek bevételei. Azért nem kell őket félteni, mert ez annyit tesz, hogy míg tavaly 716 millió dollárocskát sikerült összekaparni profitként, addig ez a szám idén 6 százalékkal csökkent. Így, erre az üzleti évre (mely szeptember 30-al zárult) csupán 675 millió jött össze. A tavalyi éven olyan nevek söpörtek végig, mint a Madden NFL 06, NCAA Football 06, Burnout Revenge, FIFA 06, NBA Live 06 és a The Sims 2: Nightlife (ezek mindegyik 1 millió feletti példányszában kelt el), és még néhány extra alkotás. Az idei évet egyrészt majd helyrerázza az NFS: Most Wanted raklapnyi platformra megírt változata, illetve az e hónapban debütáló Xbox 360-ra eladásra kerülő alkotások. Az EA megnyugtatta a jónépet, hogy a FIFA 06, Madden NFL 06, NBA Live 06, Need for Speed: Most Wanted és a Tiger Woods PGA TOUR 06 is készen állnak a Microsoft új konzoljának megjelenésének napjára. Jövőre valszeg majd azt olvassuk, hogy a bevételek 12 százalékkal nőttek... :P

Új magyarosítócsapat

Hír | 2005.10.31 18:29

Délután pottyant a levelesládámba egy e-mail, melyben FAR jelezte, hogy új játékmagyarító-csapat született. Az együttes fordítói rég gyártanak profi magyarosításokat, így például olyan játékok magyar verzió köszönhetőek nekik mint a Sacred (Plus), Cold Fear, FlatOut, BloodRayne, Silent Hill 4, Enclave, Armed & Dangerous, Giants: Citizen Kabuto, American McGee's Alice, MDK, Unreal 2 XMP. A team egyelőre nem rendelkezik névvel, azonban a névadásra is hamarosan sor kerül. Lelkes embereket keresnek az alábbi feladatkörök ellátására (nem mellesleg a F.E.A.R. átszabása van soron):

  • Fordító: olyan 18 év körüli vagy feletti egyéneket keresünk, akik legalább középfokú angol nyelvtudással rendelkeznek. A tudást egy próbafordítással ellenőrizzük minden esetben. Ezen felül legyen lelkes és elhivatott, tudjon csapatban és egyedül dolgozni egyaránt, valamint kifogástalan magyar helyesírással és nyelvérzékkel rendelkezzen.
  • Programozó: profi programozók jelentkezését várjuk, akik jártasak szerkesztők, ki-és becsomagolók, telepítők készítésében és fontszerkesztésben. Több platform ismerete előny (pl. PC, XBOX).
  • Grafikus: tapasztalt munkatársakat keresünk, akik képesek textúramódosítást végezni és felirat nélküli átvezetőkhöz szöveget illeszteni.
  • Weblaptervező: honlaptervezőket keresünk, akik segítenek az oldalunk létrehozásában és folyamatos fenntartásában. Jelentkezés az alábbi címen.

  • [MOVIE] The Movies

    Hír | 2005.10.14 23:55

    A késő esti órákra még jut egy movie is számotokra! Peter Molyneux fejlesztőcsapatának, a Lionheadnek, a legújabb játékából láthatunk szemelvényeket. A The Movies-ból remélhetőleg megtudhatjuk, milyen lehet a kamerák mögött állva írányítani egy film előkészületeit, munkálatait. A game egyébént minden fontosabb platformra, bő 3 hét múlva, november 8-án jelenik meg. Töltsétek izibe!

    Steam ápdét most és még'

    Hír | 2005.10.12 08:01

    Ma ismét frissítették csöppet a Steam platformot Valvéék. Ezt bizonyára mindenki észrevette, aki má belogolt reggelire, hiszen a rendszer teljesen automatikusan frissíti magát. Egy egész pofás, sokkal felhasználóbaátabb felületet kapott, és mégis, jóval több funkcióval bír. A Valve elmondta, hogy ez gyakolatilag a Steam 2, viszont az elkövetkezendő hónapokban újabb rakat módosítást hajtanak majd végre - ez pedig leszen a Steam 3. Az tetszik nagyon a motani frissítésben, hogy már megjelent a listácskámban a HL2: Lost Coast :P

    Ghost Recon AW késés

    Hír | 2005.10.08 10:49

    Az Ubisoft bejelentette, hogy a Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced Warfighter című játékának megjelenését elhalasztja egészen pontosan 2006 februárjáig. A közlemény csak az Xbox 360-as verzióra vonatkozik, de az IGN hírei szerint ez vonatkozik az összes platformra.

    Új Wolfenstein közeleg!

    Hír | 2005.10.04 23:25

    Ha már bejelentések, akkor nem árt tudnotok, hogy készülget egy új Wolfenstein, melyet a Raven és az id közös erőfeszítésekkel fejleszt (no igen, valakinek csak kell használni a kissé megtépázott hírnevű Doom 3 motort... U3E rulzik :P). Egyelőre csak annyit tudni az új Wolfól, hogy multiplatform, de előszö Xbox 360-a dobják majd piacra. Mikor? Majd :)

    Miért jobb az Xbox 360?

    Hír | 2005.10.04 10:15

    Az IDG News Service leült Robbie Bach-hal, a Microsoft szórakoztató eszközök részlegének elnökével és eldiskuráltak a cég új játékkonzoljáról. Az eredményből kiderül, hogy véleményük szerint az Xbox 360 jobb a Sony új játékgépénél. "Feltehetően mi rendelkezünk az induláskor kapható legszélesebb játékválasztékkal. Mire a PS3 piacra kerül, mi már az új játékok második generációján fogunk munkálkodni. Papíron nézve a két gép közel egyforma specifikációkkal rendelkezik, valamiben ők a jobbak, valamiben mi. Azonban nagyon sokat számít a szoftvertámogatás. Lényegesen könnyebb X360-ra fejleszteni, fontos a többletszolgáltatások minősége is. Az Xbox Live-ban elképesztő lehetőségek vannak." Arra a kérdésre, hogy miért adnak ki két változatot a konzolból, ezt felelte: "Minél szélesebb vásárlói kört kívánunk elérni, s ehhez különféle elvárásoknak kell megfelelnünk. Ha a játékiparra és kiegészítőire gondolunk, pont a játékgépek az a kategória, ahol nincs túl sok választása az embernek. Az európaiak például sokkal költségérzékenyebbek, ők valószínűleg nagyobb számban vesznek majd olcsóbb változatot." Az online játékosok száma jelenleg 10%, ezt 50%-ra akarják növelni. "Két fajta szolgáltatásunk lesz a következő generációnál. Az Ezüst, amely ingyenes, ezt bárki használhatja, aki vesz gépet. Így érjük el a tervezett 50%-ot. Az Arany szolgáltatásra már külön elő kell fizetni. Azt akarjuk elérni, hogy a játékosok megtapasztalhassák az online játékokban rejlő lehetőségeket és így rávehessük őket arra, hogy előfizessenek a többet nyújtó Aranyra." Nem tudta megmondani, hogy a Halo 3 című játék (amelnyek elődei, de főleg az első rész óriási sikert aratott) mikor fog megjelenni. Bill Gates annak idején úgy nyilatkozott, hogy akkortájt, amikor a Sony piacra dobja a PS3-at. "Nem tudjuk, mikor debütál a PlayStation 3. A Sony azt mondja, tavasszal. Nem kívánunk találgatásokba bocsátani és nem ettől tesszük függővé a játék megjelenését, mert az óriási minőségromlást eredményezhetne." Hogy miért pont a HD-DVD-t támogató olvasókat támogatja majd a konzol, szintén nem érkezett egyértelmű válasz. "Egy igen fejlett lemezolvasót építettünk a gépbe. Mivel még mindig nem tiszta, melyik új formátum lesz a nyerő, mi sem kívánunk semmilyen tervünket nyilvánosságra hozni. Nem biztos, hogy a lemezformátum a kulcs ebben a kérdésben. Van például merevlemezünk, ami kivehető, bővíthető... talán ez is megoldja a tárolási problémákat a jövőben." És ami talán a legfontosabb, a PC-s játékokat sem akarják elhanyagolni. "A Windows egy remek platform a játékok számára, különösen a Vista a DirectX 10 támogatásával. Óriási lehetőségek rejlenek benne, már javában folynak a munkálatok..." Továbbra sem mondanak le az első generációs Xbox támogatásáról. Bár a Microsoft nem fejleszt már rá játékokat, külső fejlesztők igen. "Erre mindenképp szükség van, hiszen több mint 20 millió aktív felhasználóról beszélünk." A szülői felügyeletről is szó esett, a mostanában egyre gyakrabban kirobbanó botrányok miatt. "Nagy hangsúlyt fektetünk a szülői felügyeletre. A szülők akár online is nyomon követhetik, hogy csemetéjük milyen játékkal, kikkel vagy kik ellen játszik, bármit le tud jelszóval védeni, a játékokban megjelenő tartalmak szűrésétől kezdve a játékosok fontosabb személyi adataiig - ezeket szülői eszközökkel lekérdezhetik és beállíthatják, kikkel engedélyezhető a közös játék. A fejlesztőknek azonban szabad kezet adunk, nem mondjuk meg, mit tehetnek bele alkotásaikba és mit nem. A felügyeletünk alatt dolgozóknak is megadjuk azt a lehetőséget, hogy azon munkálkodjanak, amin szeretnének. Nehogy az legyen, hogy nem szívvel-lélekkel tegyék a dolgukat.

    PC halott játékplatform? Fenét!

    Hír | 2005.09.27 11:41

    A Tom's Hardware oldal mindig is nagy elismerésnek örvend, akármilyen témával kapcsolatban ír cíkket. Így történt most is, ezúttal a PC mint játékplatform jövője került terítékre. Tény és való, hogy az egyszerű mezei júzer simábbnak érzi a játékélményt, ha nincs más dolga, csak beteszi a lemezt, megnyom pár gombot, és már megy is a móka. De kérem, hol abban az élvezet? :) Ami a kedvenc számítógépünket kiemeli a konzolok világából, az a sokoldalúság. Ki ne élvezné a perceket, amikor mondjuk hazarohan a boltból egy GigaByte GeForce 7800gtx-szel, hogy behegessze a gépébe. Itt merült fel Tomék cikkében a következő kérdés, nevezeten a hardveres adatok. Tény, hogy most kicsit megrökönyödve olvasgatjuk a nextgen konzolok teljesítményéről szóló híreket, de a cikkben hivatkozik a szerző egy mélyen tisztelt ATi PR emberkével, aki szerint 2005 karácsonyára olyan kártyákat terveznek piacra dobni, amik ütik a közeljövő konzoljait (elvégre a PS3-ban is "csak" egy módosított 7800 ketyeg). A témához kapcsolódik, hogy 18 hónap múlva jön Windows Vista, a kedves Microsoft cég meg kampányt szervez addig "Hozzuk vissza a Windows alá a játékokat!" címmel. Ez egyrészt üzleti fogás, másrészt talán lesznek kézzel fogható eredményei. A teljes iromány érdekében látogassátok meg a fenti linket, szerintem érdemes :) Véleményeket meg kommentben megbeszélhetitek ;)

    PS3-as BiA 3 közeleg

    Hír | 2005.09.19 08:22

    Az Official Playstation magazin legújabb számának hasábjain olvashatjuk, hogy a Ubisoft és a Gearbox Software emberkéi serényen munkálkodnak már a Brothers in Arms harmadik részén. Egyelőre csak annyi derült ki, hogy Playstation 3-ra biztosan lesz. A PC-s, vagy bármely más platformos megjelenésről nem esett szó, de nem kizárt, hogy egy ideig Playstation exkluzív stádiumban lesz - ez körülbelül annyit tesz, hogy mondjuk egy évig nem jön ki többi platformra. Aztán ki tudja, lehet, hogy egy időben jönnek. A hivatalos bejelentésre még várunk, abból valószínűleg többet tudunk majd meg. Thanks Stéphane.

    Újjászületnek a PC-s játékok?

    Hír | 2005.09.10 12:31

    Az MCV oldalán találhatunk egy olyan cikket, mely szerint a Microsoft állást foglalt a PC mellett, mint játék platform, "az Xbox 360-as játékok Windowsra is elérhetőek lesznek, plusz kereszt-kompatibilis perifériák sora is, melyek növelik majd a játékélményt. A tervben még vannak apróbb zökkenők, melyek elhárítása szükséges, hogy működjön az üzlet ezen vége.

    Az elmúlt 10 év TOP 10-es listája

    Hír | 2005.09.09 12:37

    Egy dolog biztos, a videójátékok az elmúlt tíz évben új korszakot alkottak. Az elmúlt időszakban a játékok jelentős változáson mentek keresztül, ám nem csak a technológia illetve a játszhatóság kérdésében, hanem legfőbbképpen szórakozatás módjában. És akkor következzék a CNET ezen korszakra vonatkozó TOP 10-es listája, melyben a felsorolt játékok az utolsó helyezet kivételével mind platformfüggetlenek: 1. Half-Life (1998) 2. Starcraft (1998) 3. The Sims (2000) 4. Quake (1996) 5. Madden NFL Football 6. EverQuest (1999) 7. Halo (2001) 8. Metal Gear Solid (1998) 9. Grand Theft Auto III (2001) 10. The Legend of Zelda, Ocarina of Time (1998)

    [MOVIE] Asterix & Obelix XXL 2

    Hír | 2005.09.06 12:17

    Az Asterix & Obelix XXL 2: Mission Las Vegum egy harmadik személyű platform akciójáték-folytatás, mely a francia Etranges Libellules berkein belül készülget. Most végre kiadták az alkotás első videóbemutatóját, amely másfél perc hosszúságú és alant tölthetitek.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)