Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 3950

Online játékközösség a Microsofttól

Hír | 2006.05.10 16:01

A Microsoft atyja Bill Gates a tegnapi nap folyamán bejelentette új a platformok közötti játék szolgáltatásukat, mely mind az Xbox 360-at, mind a mobiltelefont, mind pedig a PC-t, egészen pontosan a Windows Vista rendszerét összefogja majd. A "Live Anywhere" szolgáltatás szerves része lesz a Windows Vistanak, a Microsoftkövetkező generációs PC-re szánt operációs rendszerének. A szolgáltatás valamikor a következő év elején az új Windowszal egy időben lesz hozzáférhető. "Azt jelenti, hogy egy óriási online közösség áll rendelkezésre", mondta Bill Gates a sajtótájékoztatójukon. "Ez a platform tényleg lehetővé teszi a fejlesztők számára, hogy valami lenyűgözőt alkothassanak." A rendszer a cég jelenlegi Xbox Live szolgáltatását akarja kiterjeszteni nem az Xbox 360-on túl telefonokra és PC-re is. Az új szolgáltatással kapcsolatban fizetési kötelezettségről nem esett szó. "A lényeg, hogy itt minden platform a saját szerepét játsza. Tényleg úgy gondoljuk, hogy egy egyedi pozicíóba kerültünk," mondta Gates. "Talán a Microsoft az egyetlen cég, mely képes ezt kivitelezni." Tegnap már kikerült egy prezentáció melyben a szolgáltatás lényegét már csekkolhattuk, mely szerint egy meglévő játékba PC-ről meghívhatunk akár xboxos játékosokat is és fordítva. A Microsoft adatai alapján elmondta, hogy jelenleg mintegy 3.2 millió Xbox kelt el világszerte, melyek közel felén fut az online szolgáltatás. Terveik szerint ez a szám a jövő évben az eladott gépek számát tekintve tíz millióra nő, míg az online előfizetők számát tekintve körülbelül hat millió online játékos lesz a rendszerben. Peter Moore a Microsoft alelnöke elmondta, hogy nagy előrelépésnek tartják a cégük szempontjából az Xbox 360-at, hiszen ezzel ők már az újgenerációs konzolok piacán is a második generációval szolgálhatnak.

Alan Wake exkluzív X360 és Vista alkotás

Hír | 2006.05.09 23:54

A Microsoft a ma már annyit emlegetett sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy ők fogják kiadni az Alan Wake című játékot, még pedig kizárólag Xbox 360 és Windows Vista platformra. A Remedy műhelyében készülő játékban, mint azt már mindenkinek tudni illik a játékos annak az Alan Wakenek a bőrébe bújik, aki egy remek újságíró hírében áll, aki egy kisvárosba vonul vissza, hogy megtalálja relytéjes körülmények között eltünt feleségét. Frank Pope a Microsoft pénzügyi részlegének vezetője elmondta, hogy a fejlesztőgárda ezzel a játékkal kizárólag a már korábban említett platformokra kívánja elhozni a lehető legtökéletesebb játékélményt. Hozzátette még, hogy a játékosok innovatív és összetett élményben részesülhetnek majd a Remedyvel közösen összehozott alkotásának köszönhetően. Az eseményekhez Petri Järvilehto a Remedy kreatív igazgatója hozzátette, hogy sokat fáradoztak egy olyan kiadó keresésével, amely megfelelne a játékaik színvonalához, ám most ezt az MGS személyében megtalálták, így az Alan Wake című játékuk az őt megillető pompában érkezhet majd meg, ők pedig tovább menetelhetnek a sikerek felé.

[MOVIE] PC és XBOX mix - Shadowrun is! :)

Hír | 2006.05.09 23:30

A Microsoft sajtótájról hozom a friss videóbejátszást (hamarosan újabb blokk várható), melyben egy igen érdekes lehetőséget láthatunk. Bill Gates és kollégája prezentálja, ahogy egy Xbox 360-as játékos invitál egy Windows Vista felhasználót egy kis Shadowrun-ozásra. Vagyis láthatjuk, hogy a két platform gyakorlatilag összeforr, és egy online rendszerben nyomulhatunk. A Microsoft ezzel elárulta, hogy egy igen komplex rendszert hozott létre - ezzel egy időben tehát az is bizonyossá vált, hogy feltétlenül érdemes lecserélni majd a Windows az új generációra! VISTA MINDENKINEK! Egyébiránt azért is érdemes letölteni ezt a videót, mert némi Shadowrun ingém jelenet is van benne. CSAK NÁLUNK, csak nektek :) Erre tessék:

GTA 4!!!!!!!!!!!! KÉSZÜLGET MÁÁÁÁÁR!

Hír | 2006.05.09 21:35

No kérem alásan: ezekben a percekben is tart a Microsoft sajtókonferencia Kaliforniában, és egy igen érdekes dolog történt: bejelentették a GTA 4-et, és egészen meglepő módon először nem PS2-re, vagy PS3-ra jön, hanem Xboxra! Úgy bizony, a jelek szerint a Microsoftnak ezt is sikerült megvásárolnia. Ez persze azt is jelenti, hogy egyelőre csak erre a platformra készül a játék, de biztos vagyok benne, - na jó nem, csak erősen bízok - hogy nem hagyják ki a jó öreg PC-s átiratot sem. Annyit tudni még ezen kívül, hogy epizodikus tartalomra számíthatunk majd, ami manapság nagy divat lett. Mindez az Xbox Live rendszeren keresztül lesz majd elérhető. Reméljük a legjobbakat. Az Xbox változat megjelenése Amerikában 2007 október 26. Ez előtt tehát ne várjunk semmit!!!

Készül már a Colin McRae Rally 07

Hír | 2006.05.04 18:08

Nem tudom miért, de valahogy éreztem, hogy látunk még Colin McRae-t számítógépen... Így is lesz, ugyanis épp most jelentette be a Codemasters a Colin McRae Rally 07-et. Sok platformmal egyetembern PC-re is elkészül - pontosan nem tudni mikor, csak annyit árultak el, hogy 2007 folyamán. Az új rész többet ígér, mint egy sima ráncfelvarrás. Friss játékmódok, kibővített lehetőségek, sokkal részletesebb és hosszabb pályák - no és persze az elengedhetetlen teljes hivatalos autó és versenyfelhozatal is jelen lesz. Lesz multiplayer is, szóval nyomulhatunk többet egy nagyobb versenyben. Jól hangzik, és még szép is. Íme:

Meredek zuhanás az Intelnél

Hír | 2006.04.20 17:58

A személyi számítógépek piacának pangására hivatkozik az Intel a 2006 első negyedévéről szóló beszámolójában, melyben 8,9 milliárd dolláros bevételről tesz jelentést - ez öt százalékkal marad el a múlt év megfelelő időszakától. A cég nettó nyeresége 1,3 milliárd dollárt tesz ki, ez harmincnyolc százalékkal kevesebb 2005 első negyedévének nyereségénél. Az elmúlt időszakban a PC-eladások általános visszaesése miatt az Intel viszonteladói képtelenek voltak megszabadulni a raktáron levő chipektől - nyilatkozta az Intel elnök-vezérigazgatója, Paul Otellini. Piaci megfigyelők más okot is feltételeznek a kiábrándító eredmény hátterében. Noha az Intel a világ félvezető-piacának nyolcvanhat százalékát tudhatja magáénak, az utóbbi időben több területet is elhódított tőle fő üzleti riválisa, az Advanced Micro Devices (AMD). Tény, hogy az AMD a múlt héten igen bíztató, 185 millió dolláros negyedéves bevételről számolt be, köszönhetően az új, szerverek és munkaállomások számára gyártott ikermagos Opteron processzorok kedvező eladási statisztikáinak, valamint az árszínvonal általános emelkedésének. Az Intel persze előre láthatta a várható problémákat. A cég már márciusban kibocsátott egy figyelmeztetést, melyben az előre kitűzött bevételektől való elmaradást jósolta, 8,7-9,1 milliárd dollárra módosítva az előzetesen kalkulált 9,1-9,7 milliárdos célszámot. A nyilatkozat hatására az elemzők is módosították saját becsléseiket. A részvényenkénti 0,23 dollár egybeesik a Thomson Financial által megkérdezett szakértők általános előrejelzésével, noha ez harmincnégy százalékos elmaradást jelent 2005 első negyedévétől. Az eladások az ipar minden területén visszaestek, ide értve a központi feldolgozó egységeket, chipeket, alaplapokat, flash memória egységeket, a PDA-k és mobiltelefonok feldolgozó egységeit, valamint az általános eladási árakat. Ez a tendencia világszerte érvényesült, az Intel bevételei Japán kivételével minden földrajzi régióban elmaradtak a várakozástól. Az Intel előrejelzése szerint a mélyrepülés tovább folytatódik. A társaság a második negyedévre 8-8,6 milliárd dollárral számol, és az elemzők véleménye is megegyezik abban, hogy a bevételek nem haladják majd meg a 8,85 milliárdot. Otellini szerint azonban 2006 második félévére nézve már jobbak a cég kilátásai. Felhívta a figyelmet a 65 nanométeres ikerprocesszorok tervezett megjelentetésére, a Centrino Duo mobilplatformra és a digitális otthonok számára készülő Viiv platformra. Mindezeken kívül az Intel felveszi a kesztyűt az AMD Opteronjával szemben, és végre tervbe vette a régóta várt családi processzorok 2006-os piacra dobását. A Conroe, a Woodcrest és a Merom chipeket az asztali gépek, a szerverek és a mobil piac számára gyártják majd.

Stratégiai szövetségben a Stormregion és a 10TACLE

Hír | 2006.04.19 16:35

A 10TACLE STUDIOS és Magyarország piacvezető játékfejlesztője, a Stormregion úgy határozott, hogy tevékenységét a PC platformon túlra, a játékkonzolok új nemzedékére is kiterjeszti, és taktikai akciójátékot készít XBOX360 és PS3 platformokra. Megállapodás született ezen kívül egy körökre osztott stratégiai játék kifejlesztéséről Sony PSP és Nintendo DS kézikonzolokra. A két cég együttműködése tavaly, a nagysikerű stratégiai játék folytatására kötött megállapodással vette kezdetét. Ennek kapcsán került bejelentésre, hogy a “Codename Panzers: Hidegháború“ munkacímet viselő, PC-s játékkal a Stormregion csapata búcsút int a második világháború korszakának. “Izgalommal töltenek el bennünket az új generációs konzolokban rejlő kreatív lehetőségek. Azon leszünk, hogy maradéktalanul kihasználjuk őket a Codename Panzers márkanév erősítésére, és büszkén tekintünk a 10TACLE STUDIOS-sal való együttműködés új fejezete elé,“ mondotta Szerémy Tamás, a Stormregion Kft. ügyvezetője. “Meggyőződésünk, hogy a Stormregion tapasztalt fejlesztőiben ideális partnerekre találtunk ahhoz, hogy újat és eredetit alkossunk, és minőségi tekintetben is újraértelmezzük a stratégiai játék műfaját. A Codename Panzers márkanév új generációs platformokra való továbbvitele magától értetődő lépése cégfilozófiánknak, mely nemzetközileg elismert, tartósan sikeres márkanevek kiépítését irányozza elő", ecseteli Michele Pes, a 10TACLE STUDIOS AG ügyvezetője az együttműködési megállapodás stratégiai előnyeit.

Eragon - sárkánylovag a képernyőn és a filmvásznon

Hír | 2006.04.18 17:53

A Vivendi Universal Games és a Twentieth Century Fox ma közösen mutatták be Los Angelesben legújabb projektjüket, amely Eragon névre hallgat. A VU Games PC-re és más platformokra, míg a másik vállalat a mozivásznakra hozza el nekünk az Eragont, amelynek története Christopher Paolini sikerregényére épül. A több eladási csúcsot is tartó fantáziaregényben egy sárkánylovag kapja a főszerepet, akinek az izgalmakkal teli kalandját követhetjük soron. A filmről már tudni, hogy idén decemberben kerül a mozikba. A játékról bővebben az idei E3-on hallhatunk. A bejelentés itt olvasható.

Júniusban érkezik a Windows Media Player 11

Hír | 2006.04.18 12:26

A Microsoft elhintette, hogy idén júniusban érkezik meg médialejátszójának legfrisebb változata, a Windows Media Player 11. Mint az már ismert, ez kap majd helyet beépített médiamindenesként a Windows Vistában is. A 11-es fedőnevű programban előtérbe kerül a mobilkészülékekkel való szinkronizáció. Könnyedén tölthetünk majd át PC-k között, avagy PC és más eszköz (PDA, HPC, telefon, MP3-lejátszó) között videófájlokat, hanganyagokat. Sőt mi több, egy beépített szolgáltatásnak köszönhetően ezeket konvertálhatjuk is, így a kisebb méretnek hála több anyag fér el azon a mobil eszközön, amelyen annak kijelzője mérete okán nem olyan fontos a hiperszuper felbontás. Fel lesz szerelve a program egy bizonyos Urge szolgáltatással, amely a Microsoft és az MTV közös fejlesztésű zeneletöltő-központja. (Itt az új vetélytárs az Applenek?!) Elégedetlenségre adhat okot bizonyos körökben azonban az, hogy ez a program sem fogja támogatni a kívánt mértékben az Apple iPodját, így aki bizonyos anyagokat szeretne ezen keresztül áttölteni, annak peche lesz. További hiánypontnak tekinthető a személyem által is nagyban hiányolt mobilplatformokra optimizált microsoftos lejátszóverziók elmaradása. A Windows Mobile operációs rendszerekben mindez megoldott, azonban sem Windows CE, sem pedig Palm-alapú mobil eszközökön nem megoldott a vállalat részéről a wmv fájlok lejátszása. Az XP és a Vista új médialejátszójáról, a Windows Media Player 11-ről részletesebben itt olvashatnak az érdeklődők.

Samsung UHPC: premier májusban

Hír | 2006.04.13 16:33

A Samsung szerdán bejelentette, hogy Q1 nevű ultra hordozható PC-jének (UHPC) világpremierjét májusra időzíti.

Az új számítógép a Microsoft és az Intel által közösen kidolgozott Origami platformra épül, amely az idei hannoveri CeBIT kiállítás egyik újdonsága, s egyben slágertémája is volt. A Q1 először a Samsung hazai piacán, Dél-Koreában mutatkozik be, ahol május 1-jétől lesz kapható 1264 dollárnak megfelelő összegért (kb. 276 ezer forint). Ez nagyjából megfelel a Samsung által korábban közölt 1000 eurós árnak, ám kilóg az UHPC-k Microsoft által jósolt 500 és 1000 dollár közé eső ártartományából. A készülék még májusban piacra kerül az Egyesült Államokban, Európában, a Független Államok Közösségben és Kínában is, ám a konkrét árakat még nem hoztak nyilvánosságra.
A Samsung azt reméli, hogy az első 12 hónapban 100 ezer darab Q1-et értékesíthet a dél-koreai piacon, míg világszinten ennek háromszorosát reméli eladni ugyanennyi idő alatt.
A Windows XP operációs rendszer Tablet PC változatát futtató Origami PC-ket a noteszgépek és a PDA-k (tenyérgépek) közötti piaci űr betöltésére szánják a hardvergyártók. A Samsung Q1 például 7 hüvelykes LCD-kijelzővel rendelkezik, méretét tekintve pedig körülbelül fele akkora, mint egy laptop (22,7 x 13,9 x 2,6 cm), és könnyebb is annál, mindössze 779 gramm. Belsejében 900 megahertzes Intel Celeron M processzort, 512 megabájt memóriát és 40 gigabájtos merevlemezt találunk. Vezetékes és vezeték nélküli hálózatokhoz is képes kapcsolódni, Bluetooth-kompatibilis, és Compact Flash kártyák fogadására is felkészítették.

[MOVIE] Tomb Raider: Legend

Hír | 2006.04.12 17:30

Annak örömére, hogy a Tomb Raider Legend már szerte a világon kapható, több platformra is, az Eidos kiadta az úgynevezett Launch trailert, ami a legzsírabb jelenetekből tartalmaz némi ízelítőt. Aki még nem játszott volna az új Larával, az olvassa el a cikket az áprilisi GameStarban, és tölts le az alábbi videót is.

A Microsoft megvette a Lionheadet

Hír | 2006.04.06 15:11

A Microsoft - egyelőre tisztázatlan összegért - felvásárolta a nagy-britanniai Lionhead Studios játékfejlesztő céget, elsősorban abból a célból, hogy exkluzív tartalmat biztosítson Xbox játékkonzoljához. A Lionhead Studiost a legendás játéktervező, Peter Molyneux alapította 1997-ben, nem sokkal azután, hogy kilépett a szintén általa alapított Bullfrogtól. Molyneux nevéhez fűződik az úgynevezett "istenjátékok" kitalálása; többek között neki köszönhető a 90-es években megjelent és népszerű vált Populous sorozat, illetve még a Bullfrog színeiben készült Magic Carpet I és II. A Lionhead létrehozása után Molyneaux új csapata több éves munkával kifejlesztette a Black & White című játékot, majd ennek második, továbbfejlesztett részét, a tavaly megjelent, ám sokkal kevésbé sikeresebb Black & White II-t. Szintén tavaly jelent meg a Fable című fantasy-szerepjátékuk, és a The Movies, amelyben egy hollywoodi mogul szerepébe élhettük bele magunkat, hogy kiélvezzük a filmgyártás minden csínját-bínját. A felvásárlást a redmondi szoftvercég játékfejlesztői részlege, a Microsoft Game Studios hajtotta végre, a pénzösszeget egyelőre nem hozták nyilvánosságra. Ezt követően a Lionhead kizárólag Xboxra és Microsoft Windowsra fejleszt majd játékokat, áll a kiadott közleményében. Eddig a Fable és a Fable: The Lost Chapters játékaik jelentek meg Xboxra, amelyek együttesen 2 millió példányban keltek el - ez a mai napig az Xbox platform legsikeresebb szerepjátéküzletének számít. A közlemény nem szól arról, mi lesz Molyneux új szerepe, sem arról, hogy a csapat milyen projekten kezd dolgozni a közeljövőben. A Lionhead csak egy azon játékfejlesztő cégek közül, akiket a Microsoft az utóbbi időben felvásárolt, hogy erősítse az Xbox üzletágat legnagyobb konzolos ellfeleivel, a Sonyval és a Nintendóval szemben.

Scarface idén ősszel

Hír | 2006.04.04 18:12

A Sierra Entertainment hivatalos weboldalán föltűnt némi frissítés, egészen pontosan a Scarface című játék új adatlapja. Ezen pedig szerepel az új megjelenési dátum, amely bár nem pontos, mindenképp lényegretörőbb mint az eddigi "2006". Az oldalon lévők tükrében a Scarface valamikor idén ősszel érkezik meg. Bizonyíték itt.

Új operációs rendszeren dolgozik a Palm

Hír | 2006.03.31 16:20

A Palm OS Garnet rendszere után nagyon sokan tüntettek az új Cobaltért. A Treo 700W végül a palmOne és a Microsoft közös együttműködésének hála ötvözte a két cég pozitívumait, így a legújabb Treo kommunikátor Windows Mobile operációs rendszerre épült. A Palm azonban nem adta föl az önálló OS-ek fejlesztését és használatát. Erre utal az a hír is, mely szerint a cég egy új, linuxos alapokra épülő operációs rendszeren dolgozik. Az ALP-vel szerelt kütyük az ígéretek szerint már 2007-ben a piacra kerülnek; addig is Ázsiában tesztelik elsőként a Access Linux Platformot.

Microsoft: Nem írjuk újra a Vista 60%-át!

Hír | 2006.03.27 12:12

A Microsoft kategorikusan elutasított minden olyan feltételezést, amelyek szerint újra kellene írniuk a Windows Vista kódjának 60%-át. A pletykák a múlt héten kaptak szárnyra. „A leírtak csak spekulációk, és mindenféle hitelességet vagy alapot nélkülöznek” – mondta a Microsoft szóvivője az internetnews.com riporterének. A kérdéses publikáció egy ausztrál üzleti oldalon, a SmartHouse.com-on jelent meg és meg nem nevezett Microsoft forrásokra hivatkozott. Azt állították benne, hogy a Microsoft az Xbox részlegről csoportosított át erőforrásokat, hogy a Windows Vista kódjának 60%-át újraírják. Az operációs rendszert pedig a 2007-es las vegasi CES kiállításon újra bemutatnák, jövő januárban. A Microsoft tehát a fenti találgatásokat elutasította. A vállalat jelenleg biztonsági, tesztelési és finomhangolási munkálatokat végez, és „nem írnak új kódot”. Megerősítették azt is, hogy a mostani helyzet szerint a Vista időben elkészülhet novemberre, amikor is annak nagyvállalati verzióinak meg kellene jelenniük, amit 2007. januárjában a kisfelhasználói kiadások követnek. Leszögezték azt is, hogy egyetlen Xbox fejlesztőt sem csoportosítottak át a Vista csapatához. A múlt hét teljesen a Microsoft körüli termékkésések körül forgott. Alig, hogy bejelentették a Windows Vista halasztását, rögtön követte azt az Office 2007 irodai programcsomag októberről szintén januárra történő csúszása – ám már ekkor elmondták azt is, hogy a nagyvállalati partnerek időben megkapják a szoftvert, már októberben. Az ezt követő napon bejelentették Jim Allchin, a Microsoft Platform és Szolgáltatások részlege társelnökének lemondását is. Kevin Johnson, a másik társelnök egy hosszú levélben tárta fel ennek okait és felvázolta a divízió jövőbeli terveit is. A szoftverek és szolgáltatások terén egyértelműen a tavaly év végén bemutatott Windows Live kapja majd a legfontosabb szerepet; ám emellett az általános növekedésre helyezik a hangsúlyt, elsősorban az online hirdetések, az új piacok nyitása, és a nagyvállalati számítástechnikai infrastruktúra terén.

A felnőttek a fiataloknál is többet játszanak

Hír | 2006.03.22 17:35

A Fogyasztói Elektronikai Szövetség (CEA) most kiadott tanulmányából az derül ki, hogy a felnőtt játékosok egyharmada heti tíz óránál is többet tölt játékkonzol vagy számítógépes játék előtt, míg a 12-14 éves korosztálynak csak 11%-a. A tanulmány 1767 megkérdezett amerikai részvételével készült, akik 2005. december 6. és 12. között töltötték ki az online kérdőíveket. "A tény, hogy a felnőttek felzárkóztak, sőt meg is haladták a fiatalok játékóra-számát, elsőre talán riasztó, de ennek megvannak az okai." - mondta a CEA vezető menedzsere és iparági elemzője, Steve Koenig. "Érdekes módon a 12-14 évesek többet játszanak mint a 15-17 éves korosztály. Utóbbiaknak talán nincs már annyi szabadidejük, vagy azt nem akarják elpazarolni. Esetleg ők már inkább kézikonzolt használnak, ami nem lenne meglepő, tekintve, hogy 81%-uk rendelkezik mobiltelefonnal." A tanulmány továbbá kitér arra is, hogy milyen arányban oszlanak el a különféle platformok. Kiderül, hogy a PC vezeti a listát a felnőtteknél, míg a gyerekek inkább konzolon játszanak. A háztartásokat nézve az a család, ahol PC és konzol is megtalálható, 58%-ban inkább utóbbit használják játékra, annak ellenére, hogy jóval kevesebbet üzemeltetik a számítógéphez képest (nyilván azért, mert a konzolt csak játékra, míg a PC-t sok egyéb másra is használják). A hordozható játékgépek népszerűsége egyre nő, a kiskorúak körében sokkal nagyobb ütemben, mint a felnőttek esetében: a nagykorú hordozható játékgép-tulajdonosok 25%-a, míg a gyerekek 77%-a játszott masinájával az elmúlt 6 hónapban. A többszereplős multiplayer játékok esetében kicsit változnak az arányok. A felnőtt játékosok 64%-a legtöbbször egyedül játszik konzolos alkotásokkal, míg 55%-uk online is kipróbálta már tudását mások ellen. A fiatalok ezzel szemben ötször annyi időt töltenek online konzolos játékokkal, ráadásul különösen a lányok. A 25-34 év közötti korosztályban a hölgyek szintén többségben vannak, ami főleg az online játékokban mutatkoznak meg. Legtöbbször ingyenes online játékokat részesítenek előnyben (pl. Yahoo! Games, stb.).

Csak januárban érkezik a Windows Vista

Hír | 2006.03.22 08:46

A Windows Vista operációs rendszer megjelenését áttolták 2007. januárjára – ezt a Microsoft Platform és Szolgáltatások részlegének társelnöke, Jim Allchin jelentette be egy sajtótájékoztatón. Ettől függetlenül a nagyobb üzleti partnerek számára egy tömeges licenszelési program keretein belül a már korábban bejelentett 2006. novemberi kezdettel kezdenék meg a Vista leszállítását, így biztosítva lehetőséget számukra, hogy időben elkezdhessék a telepítési eljárások előkészítését. Allchin egy januári interjújában úgy nyilatkozott, hogy habozás nélkül eltolná a Vista megjelenési időpontját, ha úgy látja, hogy a megszabott határidő a végtermék minőségi romlásához vezetne. A keddi sajtótájékoztatón pedig elmondta, hogy a Microsoft szeretett volna végre egy pontos dátumot adni a vásárlói számára a Vista széleskörű megjelenését illetően, így aztán a biztonság kedvéért inkább januárra csúsztatták az időpontot. Hozzátette, hogy az operációs rendszer összes fő kiadásának sorozatgyártásra alkalmas változatát (összesen hat ilyen van) november folyamán szeretnék kiadni, de olyan komplett számítógépek, amelyeken előre telepített Vista található, januárig nem kerülnek kereskedelmi forgalomba. A kisfelhasználói változatok (Windows Vista Starter, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Premium és Windows Vista Ultimate) tartalmilag nem változnak. Az üzleti változatok (Windows Vista Business és Windows Vista Enterprise) pedig a fentiek alapján már november folyamán elérhetővé válik a tömeges licenszelés keretein belül. Allchin nem adott pontos indokot a késésre, csupán annyit mondott, hogy minőségi kérdések alapján döntöttek így, ugyanis partnereik számára ez a legfontosabb. A Microsoft szerette volna megtisztelni őket azzal, hogy tiszta, kézzelfogható dátumot ad, mert a jelenlegi helyzet szerint nem úgy tűnik, hogy sikerülhet novemberre előtelepített Vistával rendelkező számítógépek forgalomba állítása. Ekkor kezdődik a karácsonyi vásárlási szezon, és eredetileg erre időzítették volna az egészet. „Szeretnénk készségesek lenni partnereink aggodalmai iránt, és őszintén megmondani, hogy néhány hét további minőségjavításra mindenképp szükség van.” – mondta. Nem aggódnak a rivális Apple esetleges válaszlépései miatt, véleményük szerint ugyanis vásárlóik a gazdag szolgáltatások és temérdek újítás miatt így is, úgy is beszerzik majd a Vistát. Elemzők azonban ezt nem így látják. „Ha lekésik a karácsonyi főszezont, az óriási károkat okozhat, a további eladásokat pedig drasztikus mértékben lelassíthatja.” – mondta Sam Bhavnani, a Current Analysis legfőbb elemzője. „A kár ráadásul hosszú távú, és közvetve a számítógépgyártók, a viszonteladók és az alkatrész árusítók is megérzik a hatását.” A Wall Street is negatívan reagált a fejleményekre. Nem csak a Microsoft, hanem annak hardverpartnerei, a Dell, és a Hewlett-Packard részvényárfolyama is lezuhant, bár az esés nem volt annyira számottevő. Júniusban a tervek szerint kiadnak még egy CTP béta verziót a Vistából. Akkorra már minden funkciót beleépítenek az operációs rendszerbe, és onnantól kezdve valóban azok minőségének javítására koncentrálhatnak. A Microsoft leszögezte, hogy az Internet Explorer 7 Windows XP-re szánt változatának megjelenési időpontja nem változik, vagyis még 2006 második felében kiadják. Korábban úgy nyilatkoztak, hogy az XP-s IE7 egy időben jelenik meg a Vistával.

The Godfather: 800 millió dollárt öltek bele?

Hír | 2006.03.20 21:32

A napokban kerül boltokba a The Godfather, az EA Games legújabb üdvöskéje, amely körül óriási a műbalhé. Ezt elősegítendő most mi is beszélrünk róla egy kicsit :) Normális esetben egy nagy volumenű, multiplatformos játék fejlesztései elérhetik a 10, vagy akár 20 millió dollárt is, beleértve a marketing költségeket is. Azt sejteni lehetett, hogy a The Godfather is ezek közé sorolható, hiszen méregdrágák voltak a licenszjogok, a sztárszínészek gázsija, akik a főszereplők hangját kölcsönzik, ráadásul a fejlesztés is elhúzódott, ami sosem sejtet jót. De gondoltuk volna, hogy ez akár 800 millió dollára is növelheti a költségeket? Egészen pontosan arról van szó, hogy tavaly júliusban 5%-ot zuhantak a kiadóvállalat részvényei a hír hallatán, mi szerint a The Godfather megjelenését egyelőre ismeretlen távlatokba csúsztatták. Ez a részvénárfolyam-zuhanás 800 millió dollárjába került az Electronic Artsnak. Így ugyanis sikeresen lecsúsztak a karácsonyi játékvásárlási dömpingről - ettől remélték a költségek megtérülését. Februárban érkezett a bejelentés, hogy március végén megjelenhet végre a játék, majd ezt három héttel később azzal tetézték, hogy az árát a szokásos 49 dollárról 39-re csökkentették. Ezt elsősorban az Xbox 360 piacra lépése okozta. Az új konzol megjelenése a korábbi generációs játékok árának közvetett árcsökkentését eredményezték. A másik ok egyszerűen az érdeklődés fenntartása volt. Mások szerint pedig ezzel próbálják a termék minőségének hibáit orvosolni. Akárhonnan nézzük, az biztos, hogy az EA nem a legjobb befektetései között tarthatja számon a hamarosan trilógiává terebélyesedő játéksorozatot.

A THQ kiszervező csapatot indított

Hír | 2006.03.16 19:13

A THQ játékkiadó vállalat bejelentette, hogy XDG névvel megalapítottak egy külső kiszervező, outsourcing csapatot, amely feladata a jövőbeli termékfejlesztési outsourcing szükségletek akadálytalanítása. Jack Sorensen, a THQ alelnöke így nyilatkozott: "Az XDG számára azt a célt tűztük ki, hogy növelje termelőképességünket, valamit költséghatékonyságunkat, az egész stúdiórendszerben. Biztosak vagyunk benne, hogy az XDG (External Development Group) nagyon fontos erőforrásunkká válik, amely leveszi a terhet csapatunk belső magjáról, hogy azok így még innovatívabb játékokkal szolgálhassanak vásárlóinknak. A csapat vezetője Shiraz Akmal, aki korábban a Heavy Iron THQ tulajdonában lévő fejlesztő stúdió kutató és fejlesztő részlegének vezetője volt. Az utóbbi időben egyre több vállalat törekszik a kiszervezés megvalósítására, annak érdekében, hogy csökkenthesse fejlesztési költségeit, amelyeket elsősorban az újgenerációs platformok növelnek.

2006 FIFA World Cup - 'stadionok' fejlesztői napló

Hír | 2006.03.13 16:43

Mint azt jól tudjuk, idén nyáron rendezik meg a 2006-os németországi futball-világbajnokságot. Az EA ennek örömére még idén áprilisban kiadja a 2006 FIFA World Cup című futballszimulátorát, amely minden platformon megjelenik. A fejlesztők közreadtak egy rövidke naplót is, amelyben a stadionok felépítését és megalkotásának részleteit fejtegetik. Mindez itt olvasható.

0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)