Hirdetés

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező.

Találatok száma: 4043

[MOVIE] Physx Physics Accelerator

Hír | 2005.08.02 10:37

Nem is olyan régen mutatták be az AGEIA által fejlesztett PhysX chipet és az annak képességeit bemutató első videót. Azóta kicsit továbbfejlesztették a kicsikét és egy újabb csomag technológiai bemutatót tekinthettek meg. A három új videót egyben letölthetitek tőlünk.

'Reggelt!

Hír | 2005.08.02 09:37

Üdvözletem mindenkinek Brač napsütötte szigetéről! Az időjárásra itt semmi panasz nem lehet, a tenger azonban hullámzásával elég élvezhetetlenné varázsolta ma reggeli vizisíelésem... De sebaj, itt bent a légkondícionált szobában semmi sem akadályozhat meg abban, hogy hírekkel szolgáljak nektek - leszámítva a szép lányokat (fényképes jelentkezést emailben várok :)) és a természeti szükségleteket. No, nem húzom tovább a drága időtöket, lássuk mi a reggeli termés! Előbb azonban egy kis móka!

Fickó a borbélynál ülve átszól a manikűröslánynak: - Te, szépségem, nem vacsoráznál velem ma este? Gyertyafény, halk zene, a többi meg majd kialakul. - Nem lehet, férjnél vagyok. - Hát mondd azt neki, hogy egy barátnőddel mész moziba! - Mondd meg neki te! Épp téged borotvál!

Witches bejelentés

Hír | 2005.07.30 11:33

Tömegesen jelentettek be játékokat az éjjel. Az első a Witches, amelyet egy spanyol fejlesztőcsapat készít és egy fantasy beütésű posztapokaliptikus akciójáték lesz. A főszereplő egy Tabitha nevű csaj, a kiválasztott. Egyedül ő képes legyőzni "A" szörnyet, aki csatlósaival együtt arra készül, hogy elpusztítsa a Földet. Az emberek már annyit harcoltak ellenük, hogy a harcos férfiak mind egy szálig kihaltak, így most a nőkön a sors, hogy folytassák a küzdelmet. A játék honlapján találhattok néhány képet is már.

'Napot!

Hír | 2005.07.30 11:29

Kellemes szombatot! Elképesztően meleg van, még a metrópótló új, légkondis buszain is... Igen, kicsit bemásztam a szerkesztőségbe, mert hamarosan indulok Kiskutasra. Nagy banzáj lesz, ökörsütés, meg a lakótársaim is fellépnek (színésznek tanulnak). Még szerencse, hogy levisznek kocsival. Vonaton nem élném túl!

Kovácshoz kihívják az orvost. Megvizsgálja. - Nincs komoly baja, csak egy kis hánytatószerre van szüksége. Kovács odaszól a feleségének: - Szólj anyádnak, hogy jöjjön át egy kicsit.

[KéPZ] Frissítés @ 0729

Hír | 2005.07.29 16:00

Elképesztő mennyiségű kép érkezett az elmúlt néhány napban. A legkevesebb - szám szerint egy - a F.E.A.R-ből, de mint tudjuk, belőle az is kincsnek számít :) Kellemes csemegézést!

  • 80 Days (43)
  • Battlestrike: The Siege (3)
  • Bet On Soldier (13)
  • Chronicles of Narnia (8)
  • Chronicles of Spellborn (9)
  • Diplomacy (12)
  • El Matador (5)
  • F.E.A.R. (1)
  • GUN (11)
  • Hannibal: Vengeance of Carthage (5)
  • Heroes Of The Pacific (20)
  • Myst V: End of Ages (9)
  • Prince of Persia: Kindred Blades (4)
  • Roma Victor (20)
  • Runaway 2 (15)
  • Starship Troopers (15)
  • Vivisector (3)

  • EA pénzügyi szakember leszek!

    Hír | 2005.07.27 11:17

    Na jó, bár nem ide felvételiztem, de a következő hír kibogozása után már akár az is lehetnék. Nyílvánosságra hozta az EA az idei év első negyedévének bevételeit, és bizony dádá lesz belőle. A tavaly ilyenkor mért hőmérsé... izé, pénzügyi adatokhoz képest a cég 16%-ot veszített! Felháborító, negyed év alatt 432 millió dollár helyett idén csak 365 milliót zsebeltek. Szégyen és gyalázat, mindezt annak ellenére, hogy most jött ki a Battlefield 2 és a Medal of Honor: European Assault is, mindkettő több mint egymillió eladott példánnyal büszkélkedik. S hogy mit hoz a jövő? EA barátunk a következő negyedévre potom 600 - 630 millió dollár bevételre számít, ami az év végére reményeik szerint 3,3 illetve 3,4 millió dodó közötti szerény alamizsnát produkál a Cégnek. Hát, sok sikert hozzá, valami honoráriumot igazán elfogadnék tőlük :) Naa, csak egy kicsit... :)

    [MOVIE] Rainbow Six: Lockdown

    Hír | 2005.07.27 09:41

    Erősen készülődik a Rainbox Six taktikai csapatjáték-sorozat következő része, a Lockdown. Kiadtak egy új videócskát, bemutatván a játék különböző képességeit, ám ez a konzolos változatról készült. Ez viszont nem von le semmit az értékéből, PC-n úgyse lesz rondább, sőt :)

    Törögetik a BF2 szervereket

    Hír | 2005.07.26 09:10

    Az elmúlt napokban több Battlefield 2 multiplayer játékos figyelhetett fel arra, hogy egyszercsak minden, a játékban található fegyver rendelkezésére áll. Nos, a "hiba" megoldása, hogy bizonyos hackerek úgy gondolták, hogy megviccelik az EA-t. Elmondásuk szerint ők figyelmeztették a fejlesztőket, hogy komoly biztonsági rést találtak a játékban, és mivel rövid időn belül ezt nem orvosolták a fejlesztők - szerintük még csak a levéllel sem foglalkoztak - inkább bemutatták, mire képesek. Érdekes lépés volt, de mindenképpen ösztönzi majd a játékfejlesztőket arra, hogy jobban figyeljenek oda az "olvasói levelekre" :)

    Tim Sweeney az UE3 - ról

    Hír | 2005.07.24 11:24

    A címben szereplő egyén, aki egyébként az Unreal Engine 3.0 egyik legmeghatározóbb eleme mesélt egy kicsit a motorról. Játékos létünkre ez mondjuk nem feltétlen jelent túl sokat, de érdekesség, hogy még szerinte sem lesz ingyen a szoftver fejlesztői környezete. Idén szeptemberben az egyes kiadók kapnak majd egy próbaverziót belőle, és körülbelül november végén eldönthetik, hogy milyen kondíciók mellett, mennyi ideig bérlik majd a motort. Tény, hogy ezzel az enginnel elkészített játék nem feltétlenül lesz kasszasiker, azért láttuk már mire képes, nemde? Unreal Tournament 2007, Gears of War, ha esetleg nem láttál volna semmi se róluk... szóval keress rájuk :)

    [MOVIE] WORD OF CHAOS!!!

    Hír | 2005.07.21 12:26

    A hazai Brainfactor Entertainment fejlesztőcsapat elkészült Word of Chaos című kaland- és szerepjátékuk első videóbemutatójával, mely főként a grafikai motor képességeit igyekszik górcső alá venni - nem is kis sikerrel. Ezek a srácok nagyon tudnak, amit az alábbi képek is jól bizonyítanak! KÖTELEZŐ!!! A játékról bővebben itt olvashattok.

    [MOVIE] Voodoo Nights

    Hír | 2005.07.18 19:32

    Boogie nights!! ... ja, ez nem az :) Készül egy Voodoo Nights című harmadik személyű akciójáték, amelyben két zsaru szerepébe bújhatunk bele. A túléléshez mindkettőjüket okosan kell használnunk, egyszerre. Egyik fedez, tüzel, miközben a másik a megfelelő pozícióba tud állni. Amúgy egy voodoo-bandát vagyunk hivatottak lefülelni, de eközben mi magunk is megtanulunk tőlük, illetve róluk csomó információt és képességet. Állítólag erőteljes online kooperatív móddal fogják felvértezni a kicsikét. De csak valamikor jövőre lesz ebből valami. Addig is tekintsetek meg róla egy videót. Thanks doxic.

    Felére csökkent a Samsung nyeresége

    Hír | 2005.07.15 23:33

    Közel felével, 46 százalékkal esett vissza a Samsung Electronics negyedéves nyeresége, mivel a vállalat két legfontosabb termékén, a mobiltelefonokon és a memóriachipeken egyaránt csökkent a nyereséghányad. Az eredmények megfeleltek a Samsung várakozásainak. A vállalat vezetői erős második félévre számítanak, ahol a digitális kamerákba és zenelejátszókba szánt chipek iránti kereslet emelkedése várható. A Samsung a második negyedévben 13 milliárd dollárnak megfelelő koreai won forgalom mellett 1,62 milliárd dollár nyereséget ért el, míg egy évvel korábban a forgalom 9,3 százalékkal, a profit pedig 46 százalékkal volt magasabb. A nyereségadatok némileg felülmúlták az elemzői várakozásokat. Az első negyedévhez képest azonban némileg nőtt a nettó profit annak ellenére, hogy az üzemi eredmény 23 százalékkal visszaesett. A Samsung 2004 eredményei elején szárnyaltak igazán, ekkor mind a memóriachipek, mind a mobiltelefonok, mind pedig a szintén jelentős forgalmat adó laposkijelzők ára viszonylag magas volt. Azóta azonban mindhárom szegmensben erőteljes árcsökkentés volt érezhető, ami rányomta a bélyegét a gyártók eredményeire. A Samsung forgalmának legnagyobb részét kitevő üzletág a mobiltelefonos részleg, amely a tavalyi második negyedévben elért 16 százalékos üzemi eredményhányaddal szemben most csak 12 százalékot tudott felmutatni. A második negyedév alatt a Samsung 24,5 millió mobiltelefont adott el, 1,8 millióval többet mint a tavalyi év azonos időszakában és közel ugyanannyit mint az első negyedévben. A Samsung a Nokia és a Motorola mögött a világ harmadik legnagyobb mobilelefon-gyártója. Továbbra is a félvezetőgyártó üzletág a legnyereségesebb az összes közül, noha a divízó üzemi eredményhányada a tavalyi második negyedévben elért 47 százalékról és az első negyedéves 31 százalékról 26 százalékra esett vissza. A Samsung bejelentése szerint a PC-kbe szánt DRAM chipek szegmensében igen erőteljes az árverseny, a flash memóriák eladásai és nyereséghányada azonban továbbra is erős maradt. Thanks HWSW.

    Késik az Imperator

    Hír | 2005.07.14 11:00

    A Mythic Entertainment a mai napon adta hírül, hogy egyik legújabb játéka, az Imperator késni fog. A sci-fi MMORPG-t eredetileg 2006 júniusára tervezték forgalomba hozni, így ha még ehhez képest is késik, az eléggé bosszantó lehet. A hivatalos bejelentés itt olvasható.

    Szerveződnek a kiberbűnözők

    Hír | 2005.07.12 21:52

    A McAfee által készített virtuális kriminológiai jelentés feltárja a számítógépes bűnözők hierarchiáját, valamint az általuk felhasznált új eszközöket. A McAfee szerint a kiberbűnözés vállfajai közül az adatlopás okozza a legnagyobb kárt, de a legnagyobb költséget a vállalatok számára még mindig a vírusok terjedése okozza. Az egyes felhasználók adatainak ellopásán túl a vállalatok titkos információi is lehetnek célpontok. Amíg a vírusok egyszerű bizonyítási kísérletekként kezdték, mára a bűnözők elsődleges eszközeivé váltak. Számos bűnöző gépek ezreit megfertőzve hoz létre "droidhálózatokat", amelyek ezentúl egységes támadások intézésére alkalmasak. Ilyen hálózatok már akár 200-300 dolláros óradíjért is bérelhetőek. Az internet ugrásszerű üzleti felhasználásának robbanásszerű megnövekedése szintén vonzó területté tette a bűnözök számára – 2004-re az e-kereskedelem 70 milliárd dolláros forgalmat jelentett, ami 24%-os növekedés 2003-hoz képest. A jelentés kitér az amatőr elkövetők professzionális virtuális bandákba szerveződésére is. 2000 előtt magányos bűnözők követték el a számítógépes bűncselekmények többségét, többnyire azért, hogy ismertséget vívjanak ki a virtuális világban. Az elmúlt években azonban az amatőrök mellett színre léptek a profi bűnözők is. Ennek oka a nagy pénzügyi nyereség, amelyet az internet segítségével viszonylag kis rizikó mellett elérhető. Az "Operation Firewall" fedőnevű akció során az amerikai és kanadai hatóságok 28 ember letartóztatását jelentették be hat országban, akik egy szervezett bűnözői csoport tagjai voltak. A csoport hitelkártyaadatokkal kereskedő weboldalakat üzemeltetett, összes 1,7 millió kártya adatait vették és adták tovább. "Ahogyan a vállalatok az egyre inkább hálózati és információalapú gazdaság felé fejlődnek, úgy nő a bűnözők előtt álló lehetőségek száma is, hogy kihasználják a hálózatok sebezhetőségét" -- mondta Chris Christiansen, az IDC program alelnöke. "A bűnözők kilétének és támadási módszereinek megértése nagyszerű betekintést enged a telepítendő biztonsági rendszerek és szabályzatok iránti igényekbe."

    Közeleg a Windows Longhorn béta

    Hír | 2005.07.11 11:30

    Hamarosan megjelenik a Windows Longhorn első bétaverziója. A Longhorn beta 1-es változata július végén lesz elérhető, ellentétben a korábban beharangozott június 30-i időponttal. A beta 1 fejlesztése már az utolsó fázisban van, gyakorlatilag az utolsó hibák befoltozásán dolgoznak a redmondi fejlesztők. Sok látványos újdonságot nem fogunk látni ebben a változatban, ugyanakkor tökéletes alapot nyújt arra, hogy a fennmaradó közel egy év során a driver- és szoftverfejlesztők a lehető legjobb körülmények között folytathassák munkájukat. A legtöbb fejlesztőcsoport már régen elkészült a beta 1-be szánt kódjaival, most már csak néhányan dolgoznak a fennmaradó pár hiba kijavításán, amire még közel húsz napjuk van. A többi csapat már az 5200-as buildek kódját írja, ami már csak a beta 2-ben kerül felhasználásra. A második béta várhatóan novemberre lesz kész, és a vállalat úgy tervezi, hogy ez lesz az a verzió, amitől valamennyi felhasználónak le fog esni az álla. Ezt a kiszivárgott képernyőfotók is alátámasztják, a béta 2 ugyanis már tartalmazza a látványos Aero felhasználói felületet. Noha a Microsoft a következő generációs Windows futtatásához legalább 3 GHz-es processzort és 512 megabájt memóriát ajánl, a szoftver az első tesztek szerint gyengébb gépeken is elindul, akár 128 megabájt memóriával is beéri. A kisebb teljesítményű rendszereken azonban nem lesz elérhető a Longhorn összes új funkciója, összességében a megjelenés sokkal jobban hasonlítani fog a Windows XP-re, mint a Longhornra. A Microsoft programozói úgy alakították ki a Longhornt, hogy annak grafikus megjelenítési képességei igazodhassanak a számítógép teljesítményéhez. A hírek szerint négy különféle megjelenítési séma közül választhatnak majd a felhasználók, amelyek közül a legerősebb gépekhez igazított "Aero Glass" csúcsváltozat háromdimenziós hatásokat és áttűnéseket is tartalmaz. A "To Go" kódnevű megjelenítési sémát kifejezetten noteszgépekhez igazították, ez kevesebb speciális effektust tartalmaz. A Longhornban is lehetőség lesz arra, hogy a Windows XP-hez vagy Windows 2000-hez hasonló grafikus felületen dolgozzunk, ez a "Classic" beállítás.

    The Chronicles of Narnia készülg'

    Hír | 2005.07.10 21:54

    A Walt Disney Pictures és a Walden Media által támogatott játék híre került napvilágra, amely C.S. Lewis könyveire épülve a The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe nevet kapta. Huhh, ezt még leírni is sok. A történet szerint a gonosz White Witch ténykedésének köszönhetően Narnia világát örök tél és fagy sújtja. Hogy ezt az állapotot megszűntesse, Aslan, Narnia valódi ura segítséget kér négy hatalmas és erős hőstől, segítség meg a harcban. A cucc ez alapján egy csapatorientált kaland-, illetve szerepjátéknak készül, amelyben mind a négy karaktert felváltva irányítva élvezhetjük ki speciális skilljeiket, képességeiket, illetve fejlesztegethetjük őket. Természetesen a különböző rémséges lények sem hiányozhatnak a világból: ogrék, küklopszok, és még számtalan teremtmény várja a kegyes halált. Ja, és a legjobb: lesz benne multiplayer két játékos részére. Ha esetleg felkeltettem valaki érdeklődését, látogasson el a játék hivatalos oldalára, akad pár apró kép is ottan.

    Strike Force dobozban

    Hír | 2005.07.07 10:20

    Az Unreal Tournament 2004 aktív játékosai egészen biztosan ismerik az ahhoz a játékhoz készített Strike Force nevezetű modifikációt. A honlapjáról továbbra is folyamatosan elérhető a legújabb változata, ám jövőre ki fogják adni dobozos változatban is Strike Force Red Cell cím alatt PC-re és Xboxra egyaránt. Árról még nem tudni, de íme egy újabb példa, mire lehet képes néhány lelkes fiatal, ha nagy élvezettel csinálnak valamit.

    Samsung SCH-V770 - a 7-megapixeles

    Hír | 2005.07.05 07:39

    A Samsung informatikai vállalat mobilgyártó részlege idén márciusban, a Cebiten mutatta be egyik legújabb készülékét, a Samsung SCH-V770-et. A V770 most bizonyos országokban már forgalomba is került. Aki esetleg nem hallott volna még erről a készülékről, annak kicsit részletesebben, hogy mit is tud ez az extrém masina: 7 megapixeles kamera (3x optikai, 5x digitális zoom), 640x480-as felbontású videó rögzítése (30 frame), 2 inches, 16 millió színre képes kijelző, TV-kimenet. A 123.7x54.2x26.3 mm méretű és 184.4 gramm súlyú készülék közel 200.000 Ft-os áron kapható. Nagyon érdemes tehát meggondolni, hogy milyen készüléket vesz az ember, és mire van szüksége, pláne ilyen árak mellett. Elvégre ezt nevezhetjük akár kamerának is, beépített telefon funkcióval. Nem mellékes, hogy egyre több gyártó dob piacra MP3-lejátszásra képes, miniatürizált digitális kamerákat is.

    Samsung + Motorola + Audi

    Hír | 2005.07.04 10:16

    Érdekes cím, node akkor megmagyarázom.

  • Az első dolog, hogy a világ jelenlegi második és harmadik legnagyobb mobiltelefon-gyártója úgy döntött, hogy megosztja egymással technikai mindenségének tárházát, így a Samsung és a Motorola ezentúl egymás tudását felhasználva dologzik majd. Azonban nem lesz sem Samorola, sem Motosung, akármilyen jól is hangzanak, a két mobilgyártó nem egyesül.
  • Másodikként, a Samsung Electronics a mai napon jelentette be, hogy a Samsung és az Audi különös házasságot kötött. Egész pontosan arról van szó, hogy bizonyos Samsung mobilkészülékek képesek lesznek Audi gépkocsikkal Bluetoothon keresztül kommunikálni, noha ez az információ-és adatcsere csak MP3 fájlokra terjed majd ki. Ilyen házastársak lesznek például a Samsung D600 és az Audi A6. A lényeg (a többmilliós autón kívűl) egy Bluetooth A2DP (Advanced Audio Distribution Profile) módra képes készülék.

  • PCMark05!

    Hír | 2005.06.29 09:55

    Elkészült a számítógép mindenre kiterjedő képességeit mérő program, a PCMark legújabb, név szerint 05-ös kódjelű verziója. Szerintem ez 2005-re próbál utalni, de lehet, hogy beugratós kérdés. Mindenesetre ki ne szeretné összemérni a pontjait másokéval, előre hát. Én nem tesztelem le, mer még a végén nagyon beégek :) De akit sikerült meggyőznöm, erre fáradjon.

    0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

    Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

    Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)